Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2201. szikati (válaszként erre: 2200. - Szikati)
2011. márc. 11. 10:43

Bocsi, az első mondatot összekuszáltam:

Miért normális az, ha 4* mégy egy délelőtt WC-re?

2200. szikati (válaszként erre: 2196. - Borcsok1)
2011. márc. 11. 10:42

Miért az nem normális, ha 4* mégy egy délelőtt WC-re. Én megelégszem az 1 alkalommal.

Én inkább gilmore*girls-szel értek.

Az ember nem pusztán egy evoluciós végtermék, a test pedig nem pusztán e kémiai laboratórium, ahol a betolt tápanyag vegyi folyamatok során átalakul.

Egy fontos tényező, az emberi agy, felülír sokmindent, ráadásul úgy, hogy arra gyakran nincs is ésszerű magyarázat, hiába kutatják. És nem is kell ezt feltétlenül magyarázni, elég, ha mindenki figyel a saját testének jelzéseire.


Én biztos nem fogok 2 kb mandarint, 14 banánt egyszerre megenni, mert ennek semmi köze az étkezéshez, ez csak tápanyagbevitel, és elég egyoldalú.

2199. szikati (válaszként erre: 2198. - Tücke)
2011. márc. 11. 10:24
Hát ez már tényleg szörnyű, és komolyan aggasztó, hogy egyeseknek ilyen eltorzult a gondolkodása.
2198. Tücke
2011. márc. 11. 09:52
hát én ezt végig nem olvasom már:( nincs értelme megint tele van egy csomó olyan dologgal ami engem nem érdekel.....
2197. gilmore*girls (válaszként erre: 2196. - Borcsok1)
2011. márc. 11. 09:38

:-)...


Hát okíts drága barátom...


A hirtelen bevitt nagy mennyiségű gyümölcscukor hajt meg...


2 kg mandarint rakj be egy gyümicentrifugába és préseld ki...na, mennyi?


És attól nem félsz hogy távol egzotikusországban milyen földön, milyen vegyszerrel, milyen vízzel termesztették? nem ijesztgetlek, de tudnék mesélni, hogy amikor a bécsi élelmiszerkutatóban voltam gyakorlaton egy szobát töltött meg az egzotikus dolgokban talált nem ehető vagy nem ajánlott, hogy megedd cuccos!

Engem nem zavar, én eszem a mandarint, banánt...de aki ennyire aggódik, hogy mi, hogy, miért, mivel...az ezen nem agyal? :-)

2196. borcsok1 (válaszként erre: 2193. - Gilmore*girls)
2011. márc. 11. 09:01
Hú rengeteget kellene még tanulnod:) de sebaj itt vagyok nekd Én segítek: ma reggel 2 kg mandarint nyomtam le kb 4*-dszer fogok elmenni délelőtt WC-re szerinted elég a folyadékot vittem be:) gyümölcscukorral semmi gond a sok szarral van amit mellé eszünk,de erről már írtam sokat nema gyümi a húnyó ááá reménytelen ez:) most nincs időm de majd irok neked pár dolgot,na jó napot.
2195. gilmore*girls (válaszként erre: 2191. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 11. 08:47

hallottál a vízmérgezésről?

Vízmérgezés akkor léphet fel, ha valaki olyan sok vizet iszik, hogy a szervezetében lévő tápanyagok oly mértékben felhígulnak, hogy már nem tudják ellátni a feladatukat a szervezetben. A vízmérgezés akkor alakul ki, mikor a szervezet nátriumháztartása felborul a hirtelen történő nagymennyiségű víz fogyasztásának hatására. Ez gyakori a sportolást követő folyadékvesztés pótlásánál, de valamilyen háttérben meghúzódó egészségügyi probléma is okozhatja. Amikor a vér nátriumtartalma túl alacsony, a sejtjeik működése nem megfelelő, s ez izzadást okoz. A krónikus vízmérgezés (yponatremia) esetén a nátriumszint fokozatosan csökken, akár napokig is túl alacsony szinten van, a tünetek pedig mérsékeltek. Az akut vízmérgezés esetén a nátriumszint hirtelen esik le, nagyon súlyos tünetekkel, agyduzzanattal, kómával és esetlegesen halállal jár.


nem gondoljátok, hogy sokan a ló egyik oldalán pottyannak le, sokan a másik oldalán? Egy kicsit hátrébb kellene állni, megnézni, mekkor állat is ez a ló, hova kellne felülni és akkora svungot venni, hogy ne átessünk hanem megüljük. Mindkét oldalon lehet fájó seggel a földrekerülni és tök mindegy,az oldal, az eredmény ugyanaz!


Ésszel...

2194. gilmore*girls (válaszként erre: 2190. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 11. 08:42

...ez most nem értem, miért került ide...


persze, minden hordozza az Isten szikráját...


én arról próbáltam beszélni, hogy a félelem, amiben élnek sokan, ehetem-nem ehetem, tisztítom, sterilezem, szűröm de közben ősi legyen, bio legyen és tiszta legyen...ez őrület...sokaknál már betegség, mint az anorexia

2193. gilmore*girls (válaszként erre: 2189. - Borcsok1)
2011. márc. 11. 08:38

huh...ez butaság volt, ugye te is érzed...ez a ne igyunk, elég a gyümölcsben lévő folyadék, ami egyébként nagy mennyiségű gyümölcscukrot tartalmaz, ami nagy mennyiségben nem egészséges szintén (szénhidrát ez is), ráadásul, hogy a napi 2 l folyadékot pótold, ahhoz mennyi almát kellne naponta megenned?


Ez a vízmizéria a víztisztítók forgalmazóinak kedvez! Őrület...

2192. gilmore*girls (válaszként erre: 2186. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 11. 08:35

A vízmintavétel hogyan történt? leégetett, kifolyatott átfertőtlenített vezetékből steril üvegbe?

Mi csak úgy fogadjuk a mintát, ha a mi sterilizált üvegünkbe veszi le a mi kollegánk.


Szerintem ez a transzzsíros dolog nem olyan rettentő, mint ahogy te gondolod...


nem gondolom, hogy a nagyipari mg.jobb, de a tied sem jobb annyival, hogy az egészségedben az megmutatkozzon. Hidd el. itt mikrogrammokról vagy még kisebb mennyiségekről beszélünk, te pedig a bolhát elefántnak véled. Igen, tud csípni a bolha, de hogy meghalj, az elefántnak kell eltaposnia! Fáj-fáj csak a kimenet más. Nem kell túldramatizálni a dolgokat és félelemben élni.

Gyerekkorunk vajevését elhagytuk a margarinért mert okos doktorok egy csomó kutatást mellékelve aztmondták meghalunk. Eltelik 20 év és az ellenkezőjét mondják. Minden mögött pénzlobbi húzódik meg...a biotermékek és a hírős életmódok sem kivételek. Hiszel és tejelsz...


Mond, nem vagy egy kicsit savanyú?

2191. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2189. - Borcsok1)
2011. márc. 10. 22:22
Nikkent találták legjobbnak más fórumokon. Ha vennem kellene, nekem is az jönne be. Egyelőre egy aktívszenes kannát használunk, itt mifelénk szerencsére nem klórozzák agyon a vizet. Gyümievéssel valóban jelentős mennyiségű folyadékhoz jutunk, de azért ettől függetlenül kell még utánpótlás. Eddig 10,7 liter volt a rekordom 1 nap alatt, de mondjuk aznap tekertem 247km-t meglehetősen melegben....
2190. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2177. - Gilmore*girls)
2011. márc. 10. 22:13

"Túlságosan az anyag felé tolódik el minden."


OK, akkor közelítsük meg lélek spirituális oldalról?

Idézek az Esszénus Béke Evangéliumból:


"- Mester, mik azok az élet törvényei? Maradj velünk még egy kicsit és taníts minket. Hallgatnánk a tanításaidat, hogy meggyógyuljunk, és igazakká váljunk.

És Jézus maga is leült közébük és mondá:

- Bizony mondom néktek, senki nem lehet boldog, csak az, aki betartja a Törvényt.

És mások kérdezték:

- Mi mindannyian megtartjuk Mózes, a mi törvényhozónk törvényeit, amint azok írva vannak a szentírásban.

És Jézus válaszolt:

- Ne a szentírásotokban keressétek a Törvényt, mert az élet törvényéhez az írás halott. Bizony mondom néktek, Mózes nem írásban kapta törvényeit az Istentől, hanem élő szóval. A törvény az élő Isten szava az élő prófétákhoz az élő emberek számára.

- Mindenbe, ami él, bele van írva a Törvény. Megtalálod azt a fűben, a fában, a folyóban, a hegyekben, az ég madaraiban, a tenger halaiban; de mindenekelőtt magatokban keressétek azt.

- Ezért, bizony mondom néktek, hogy az összes élő dolgok közelebb vannak Istenhez, mint az írások, amelyek élet nélkül valók. Isten úgy alkotta az életet és minden élő dolgokat, hogy azok örökkévaló szóval tanítsák az igaz Isten törvényeit az embernek. Isten nem a könyvek lapjaira írta törvényeit, hanem a ti szívetekbe és lelketekbe. Ott vannak azok a leheletetekben, véretekben, csontotokban, húsotokban, beleitekben, szemeitekben, füleitekben és testetek minden parányi részében. Jelen vannak a levegőben, a vízben, a földben, a napsugarakban, a mélységekben és a magasságokban. Mindezek beszélnek hozzátok, hogy megértsétek az élő Isten nyelvét és akaratát. De ti behunyjátok a szemeiteket, hogy ne lássatok, és bedugjátok a füleiteket, hogy ne halljatok. Bizony mondom néktek, hogy az írás az ember műve, de az élet és annak temérdek sokasága a mi Istenünk alkotása. Miért nem hallgatjátok az Isten szavait, amik az Ő műveibe vannak beleírva? És miért tanulmányozzátok a halott írásokat, amelyek az ember kezének munkái?"



Erre történetesen egy biológus hívta fel a figyelmemet. Csak azért, mert mint mikor egy csavarhúzóval közelítek egy számítógép felé, hogy leszedjem a burkolatját, majd egy műszerrel "kérdéseket tegyek fel", (miket diagnosztiaki szoftwerből nem lehet feltenni), ettől páran nekem estek, mint ha egy szent tehenet készülnék a grillező rácsra dobni. (hasonlat nem saját ötlet, itt a teljes gondolatmenetet eolovashatod)


[link]

2189. borcsok1 (válaszként erre: 2186. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 10. 22:12
annak idején elég sokat nézegettem hogy miylen víz lenne a frankó,maradt két lehetőség mindkettő élő vizet készit úgymond az egyik a Skandináv élő-víz revitalizáló volt másik egy Nikken cucc,most nem a reklám érdekes mert nem akarom egyiket sem terjeszteni,de a legjobb ha a organikus vizet a gyümikből visszük be igazából nem is kell inni külön ha elég gyümitzöldet eszik az ember,és ez a tökéletes.belegondolok a műanyag ásványvízekbe amiket isznak az emberek hát nem túl frankó,van jobb szomjoltó nyáron a görögdinnyénél( persze a búzasör:) de de komolyan?
2188. borcsok1 (válaszként erre: 2184. - Szikati)
2011. márc. 10. 22:07
de nincs kizárva hogy lehetne ennél sokkal jobb is nem?
2187. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2174. - Gilmore*girls)
2011. márc. 10. 21:57

"A narancsbőr alkati dolog is lehet, a nyirokkeringéssel és folyadékfogysztással is összefügg. "


Ebben igazad van. Csakhogy épp a nem lebontott (mondjuk hőkezeléssel keletkezett) fehérjéket rakja le bőrben a nyirokkeringés. Tehát megint a feldolgozott ételeknél kötünk ki.

2186. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2172. - Gilmore*girls)
2011. márc. 10. 21:52

Kedves Tőled, hogy így részletezted. Az ilyen minőségbiztosítási még bevizsgálási dolgok szerintem csak mókusvakítás. Mondok egy példát. Egyik rokonom mezőgazdaságból él, gabona mellett pár hektáron termel répát. Kellett neki vinni vízmintát, amivel mossák. Aztán meg akarták nekik tiltani, hogy azzal a vízzel nem moshatják. Aztán mondták a laborban, hogy márpedig ez a vezetékes víz, az egész falu ezt issza. Nem akarták elhinni. A víz valóban pocsék, most épp reverz ozmózisos vízszűrőt szeretnének venni, mert abból nem lehet főzni inni stb. Majd mondták nekik, hogy vigyenek másik mintát. Vittek másikat, ugyanabból a csapból, az egyből OK lett. Lett a francot!

Én a kertet kútból öntözöm, túl sok nitrát van a talajvízben, hála a nagyipari mezőgazdaság műtrágyűzűsűnak. Idén Múlt évben alig öntöztem, mert sok eső esett. De szerinted a nagyipari mezőgazdaságban jobb a víz? Hát ott sem.

A másik ilyen drótmajom intézet az oéti.

(ez a drótmajom egy fogalom. Van egy kollégám, akinek sokan a szemére vetették, hogy nem neveli a gyerekeit, olyan magának való könyvmoly. Aztán mindig azzal az állítólagos állatkísérlettel takarózott, hogy az állatkerti ketreceben elhelyeztek egy drótmajmot, és hogy abban a ketrecben az utódok viselkedésmintáiban a drótmajom mint apa szerepet kapott, és még mindig jobb volt a helyzet, mint ha ott sem lett volna)

Na szóval itt van ez a kis táblázat:


[link]


Nagyon szép, ilyen adatokra szükség van. Főleg most, közeleg a húsvét, és bizony a 120g os hálós csokitojásból a gyerkőc egy ülő helyben becsókolhat 16 g transzzsírt. Naponta így is 30g körül fogyaszt aki nem törődik az egészségével, ez nálam kimeríti a népirtás fogalmát. Érdekes olvasni az elején a jogi vakaródzást. Érdekes az is, hogy a Dánok tudtak törvényt hozni, Únió ide vagy oda. Nálunk meg hagyják a népirtást. Mert nincs rá törvény. Akkor nem kellene kezdeményezni?


(nem személyed ellen írok, hiszem hogy becsülettel végzed a dolgod, csak engem az ilyen szakmai szervezetek nem nyugtatnak meg.)


Transzzsír esetén tényleg csak az ima marad, mert ettől természetellenesebb műanyagot emberi fogyasztásra még nem találtak ki!

2185. borcsok1 (válaszként erre: 2184. - Szikati)
2011. márc. 10. 21:12
legyen úgy!
2184. szikati (válaszként erre: 2180. - Borcsok1)
2011. márc. 10. 20:50

Ezt a nyers evők bibliájából másoltad ide? (mert nem te gépelted, az biztos)

Te hiszel ebben, rendben is van, oké, de nem hagynád már abba a térítést?

Nem akarok a nyers étkezés követője lenni, mert szerintem az nem embernek való, és nem érdekel a kiscsillió bizonyíték. Ugyanannyi van ellene is

Én a kiegyensúlyozott és változatos táplálkozást tartom jónak. Sok nyerset eszem, de főtt és sült ételeket is. És nagyon jó a közérzetem.

2183. borcsok1 (válaszként erre: 2181. - Vica cica)
2011. márc. 10. 20:26
Ámen,semmi bajom olyan vagyok mint az elefánt nincs természetes ellenségem lelkem is renden van hidd el,várom már a tavaszt hogy arborétumba botanikus kertekbe menjek:)
2182. borcsok1
2011. márc. 10. 20:24
2181. vica cica (válaszként erre: 2180. - Borcsok1)
2011. márc. 10. 20:22

Foglalkozz egy picit a lelkeddel,mert ott a baj!

Eheteted a sok "zöldséget" ha a lelked beteg,a betegség is megtalál!

Köszönöm a gyümölcsöt,de majd én döntöm el,mikor és mit eszek!

2180. borcsok1
2011. márc. 10. 20:09

Másként érzünk, emésztünk, működik a testünk minden egyes napon, ahogyan változik a táplálékunk aszerint.

Ha egyből ideálisat kap egy hagyományos test, az hatalmas ugrás a hőkezelt testidegen ételek kifordult létéből egy tiszta, nyers, ideális testbiológiai váltás az nem megy visszalépések és vétkezések nélkül.


Mert a test a fokozatosságot igényli. De megyünk előre az úton és új testünk épül, minden szakaszában változik, formálódik pont úgy, ahogyan kopik ki a régi, repednek a bajok és tűnik el a kór, és épül bennünk az élet, az élő által és tűnik a halál a halált adó étel hiányában. Ezek tények és egyenes következtetések

Nem lehet másként, a test meghajol a következetes akaratnak, az anyagok, amiket eszünk építik a testet folyamatosan.


Más rezgéseket építünk a testünkbe, más információ tömeget építünk, testünk formálódik a táplálékai által pont úgy, ahogyan épül belőlük. Táplálékaink a mi részünkké válnak anyagaik által. És felvesszük a sajátságaikat, felvesszük a hatásukat testünkre nézve.

Azzá leszünk, amilyenek a táplálékaink. Már az hatalmas lépés, ha nyers, és testidegen mentesek, vagy csak kis a testidegen rész, és a legnagyobb hatással pozitív építő potenciállal akkor vannak ránk nézve, ha ideális, testbiológiai táplálékainkat fogyasztjuk, ami a gyümi és zsenge zöldek. Nincs más útja az embernek, nincsenek más ideális ételei, csak az az egy bizonyos ideális tápláléka van a Föld nevű bolygón élve, emberi testben létezve. Nem fordulhat ki a testbiológiája, csakis egy test konform táplálkozása létezik az embernek, mely tehát pontosan behatárolt természeti vastörvény. Ez áll az elefántra, a gilisztára, a kutyára, a halra és minden fajra, egy bizonyos tápláléka az ideális. Lehet sokféle táplálkozást folytatnia az embernek és kikiálthatja magát kulináris mindenevőnek, hőkezelhet és fogyaszthat testidegen ételeket is, csak akkor ne reméljen ideális testműködést és főleg degeneratív mentes életet, mert megszegte a természet rá nézve kötelező táplálkozási vastörvényét. És teste koholya megbünteti a torz működésselaz embert, melynek következményeit nem lehet elkerülni.

Ha nem nyers, az már hatalmas teher a szívünk alatt, ha testidegen is az a másik csapás, és mehetünk előre a finomodásban a vibrant szintig, ahol kacagnak a sejtek, és süllyedhetünk az ellenkező irányba a zsíros disznótorosok magyaros ételek rákos mételyének fenyegetettségéig akár, ahol fulladnak a sejtek az oxigén

hiányon és tömve vannak mérgek mételyével, szomorúak, kifordultak, fenyegetettek, és tompán mennek át siralmas létezésükön. Vagy pedig lehet kacagó, ficánkoló, energikus, tiszta, hatékonyan működő, egymás sejtjeit segítő láncfolyamatokat adó sejtjeink állandó topszinten szárnyaló összessége a fejünk tetejétől a talpunk legutolsó sejtjével bezárólag.



Egyáltalán nem mindegy milyen a táplálék milyensége, mennyire, test konform, mennyire épek és sértetlenek, testbe való anyagokat kap a test. Eszerint épüla testük, és olyan testkémián képes működni amilyet a táplálékai feltételeznek és engednek. Minden testnek van ideális működése, ennek működtetője pedig az ideális üzemanyaga. Ha ezt kapja a test, akkor a legmagasabb potenciálon, a leghatékonyabban működik. Minden test így szeretne működni, erre tör, ez a célja. Az emberi test a gyümiket és zöldeket szereti, ezek a mosoly táplálékai, ezeken képes a legmagasabb rendű működésre mivel ezek állnak a testbiológiájához legközelebb.

A testet a táplálék működteti, a testbe döntő formáló hatást ad az oxigén és víz hármasa mellett közvetlen, lényegi hatást ad testünk életkilátásaira és életminőségére.

Minden test élő, nyers, egyedi, testbiológiai táplálékot kér alapból, és ezen működik a legjobban és leghatékonyabban. Nincsenek csodák, csak a realitás van és táplálkozási törvények. Ha ezeket valaki megérti, és egy folyamatban elsajátítja a legjobb étkezést, akkor teste megjutalmazza a legmagasabb rendű életminőséggel,

2179. borcsok1 (válaszként erre: 2163. - Szikati)
2011. márc. 10. 20:06
nem akarok Én semmit se híveket se rajongókat se semmit,leírtam kiscsillió bizonyíték van ezekre de ha nem olvasod őket az se baj,majd az idő igazolja ezeket nektek mákotok van megmondják nektek mi a nem frankó nem sokkal könyebb így mint saját kárán megtanulnia az embernek:)
2178. borcsok1 (válaszként erre: 2161. - Vica cica)
2011. márc. 10. 20:04
Miért mit csináljak vele adjak neki gyümit:)
2177. gilmore*girls (válaszként erre: 2176. - Asakbir)
2011. márc. 10. 13:40

Pontosan!:-)

Túlságosan az anyag felé tolódik el minden.

2176. asakbir (válaszként erre: 2174. - Gilmore*girls)
2011. márc. 10. 13:26

Értem én, hogy miről beszélsz: a szeretetről, a türelemről, a tiszteletről, az elfogadásról. A lelki békéről, a harmóniáról.

Nagyon fontos, értékes gondolatok.

Egy a baj, ezen változtatni lényegesen nehezebb, mint az étkezésen.

És akikben ezek a tulajdonságok nincsenek meg, azok nem is tudnak róla, nekik ez nem is hiányzik, sőt hülyének és élhetetlennek tartják azokat, akikben viszont meg van.

2011. márc. 10. 12:30
Bocs a helyesírási hibákért, de duóban dolgozok és írok.
2174. gilmore*girls (válaszként erre: 2173. - Asakbir)
2011. márc. 10. 12:28

nem húztam fel magam, csak elképedtem.


Igen, nagyon fontos az étkezés! Valóban ha valaki csak ezeken a kajákon élne az egyoldalú táplákozás miatt beteg lenne. Mint bármilyen monodiétával. De ha alkalmanként lecsúszik ilyen dolog, az nem bűn! Nem is halálos vagy kórokozó! Én nem a végletekre gondolok.


nem csak azételből nyerjük szerintem az energiát. És itt tévedtek szerintem, amikor az egészségnél csak a bevitt anyagot méricskélitek. A szellem, a lélek, a test más jellegű "táplálékai" legalább annyira befolyásolják az ember energiákját. etzért van az, ha vakait lezombiznak, becsmérelnek, azt éreztetik vele, hogy ő rosszabb, téves úton jár stb., szerintem az legelább olyan káros számára. mintha lenyomnál a torkán egy zacskó csipszet kólába áztatva. A narancsbőr alkati dolog is lehet, a nyirokkeringéssel és folyadékfogysztással is összefügg.

A test , a szellem, a lélek összefügg és hiába próbálos jól tartani a tested, ha a leked és a szellemed nem kap "jó "táplálékot, nem szeretetet és megértést ontasz mások felé, hanem negatív érzéseket. Egy zombizás szerintem lélekgyilkosság. Akkor inkább egyen valaki hamburgert. Milyen az a lélek, ami egy egészséges testet túlél 100 év után, de maga körül felperzseli az meberek önbizalmát, hitét, jókedvét, nyugalmát és mások félelemkeltérzésére apellál.

ha valakinek sokat súlykolják, hogy azért mert ezt és ezt eszik, ilyaen-olyan beteg lesz, s az illető mentálisan erre érzékeny, akkor ő beteg is lesz. És akkor ki a felelős? ma aha valaki akar változatni az étkezési szokásain, az rá fog találni ennyi info között a számára helyes útra. de ha valakiben állandóan a kétségeket ébresztik fel, az félellem ben fog álni. Nem EGÉSZségben hanem FÉLelemben. ennek fogja fel mindenki a súlyát, hogy mentálisan is lehet ölni. Inkább mindenkiben a nyugalmat, békét, vígasztalást, jókedvet, bíztatást kell erősíteni. A pohár félig tele van, nem félig üres! :-)

2173. asakbir (válaszként erre: 2172. - Gilmore*girls)
2011. márc. 10. 12:07

Húha! Te aztán jól felhúztad magad. Nem baj, néha ki kell öntenünk a szívünket.

Nagyon sok hozzászólásoddal egyetértek, de most egy dologban más a véleményünk.

Szerintem nem tök mindegy, hogy mit eszünk. Nem lehet az. Amit megeszünk, abból nyerjük az energiát, attól működik a testünk, és abból épül a testünk.

Biztos vagyok benne, ha chipsen élnél, és colán, vagy energia italon, és mekis hamburgeren, egy idő után állandóan fájna a fejed, fájna a gyomrod, és akkor is meghíznál, ha nem falnál. És ha nem lennél kövér is ott virítana a combodon a narancsbőr.

2011. márc. 10. 10:35

Huh...nem szeretek a szakmámra hivatkozni, de akkor elmondom, hogy mikrobiológusként és élelmiszeripari mérnökként dolgozok az ÉTbI-nél. Dolgoztam minőségügyi vezetőként egy CHIPSGYÁRTÓ multicégnél. Megjártam élelmiszerkutató intézetet kutatómérnökként, résztvettem a probiotikumok hajnalán a klinikai kíséletekben stb., megjártam az állategészségügyet stb. Rengeteg élelmiszercégnél voltam gyakorlaton, külföldi cégeket auditáltam. Külföldön szereztem érzékszervi vizsgáló minősítést...

Ezeket csak azért írtam le, hogy jártam az élelmiszeripar minden poklában,tanultam az állattenyésztéstől, takarmányozáson, növényvédelmen, a kémia minden ágán át egy csomó "tudományt".

tehát nem légből beszélek, egy csomó életmódformát kipróbáltam, évekig voltam vegetáriánus és a Tamasi doktorékkal és ferencsikkel részt vettem a nyolcvanas évek végén az első "életmódreform" táborokban.


Annyi marhaságot hord itt össze sok ember, hogy égnek éll a hajam. Úgy állítják be az élelmiszeripart, mint egy méregkonyhát! Közben eszik a keletről érkezett sohaseellenőrzött kókusztejet, kókuszzsírt, datolyát és egyéb nyalánkságokat. termesztik a sohase ellenőrzött földjükön a sohase ellenőrzött vizükkel locsolva a növényket. veszik a sohase ellenőrzött takarmányt (akár kukoricát, búőzát...) az állataiknak. Isszák a sohase ellenőrzött esővizet, szívják a sohase ellenőrzött levegőt. Elshisznek és benyalnak minden tudományos vagy annak látszó maszlagot, szervezetüket egy lombikként kezelik és állandóan azt vizslatják, mitől milyen bajuk lehet. Hogy lehet így boldogan élni? Mindentől lehet mindenféle bajunk. Ezzel nem kell foglalkozni, az isten , a szervezetünk és az evolúció megoldja. Akinek a szervezete nem tud a mai világhoz alkalmazkodni, az kiszelektálódik. Ez nem azt jelenti, hogy mű dolgokon kell élni, de nincs mértékegység: 30 zacskó csipsz után meghalsz, 115 hamburger után rákos leszel, 15 kg liszt elfogyasztása lebénít! Ilyen nincs. A legtöbb betegséget a stressz okozza, az váltja ki. Ezért egészségesebbek a keleti vagy a törzsi népek. Az életet másképp fogják fel, kevesebbet agyalnak és lassabban élnek.Tök mindegy, hogy melyik mit eszik. Az egészségnél nem lehet elválasztani a táplákozástól egy csomó más dolgot: a mozgász, a genetikai állományt, egy csomó más jellegű káros külső hatást, mikrobiológiai környzetet, szexuális szokásokat, higiéniát...Nincs olyan népcsoport, ahol mindenki magas kort él meg. És mi a cél? Sokáig élni? Na...ha te minden nap azon stresszelsz, hogy ehetem-nem ehetem, egészséges-nem egészséges, lemaradtam az okosok mögött vagy nem, akkor beteg leszel. TÖK MINDEGY MIT ESZEL.


Ma volt nálunk a laboratóriumban egy aggódó apuka, aki kolbászból és darálthúsból csinált ebédet és marha rosszul lettek és fostak-hánytak, lázasak. Persze egy vagyont elköltött ezek mindenféle beviszgálására. Mikrobiológiai paraméterek, antibiotikum-maradék...Aztán elkezdett beszélni arról, hogy olyan világos a széklete. na ekkor elmondtam neki az én tapasztalatom, és megnyugodott. feltehetően ő is, én is, anyu is, valami kis mikrobával küzködik-küzködött, nem a kolbász, a sonka, a hús, a paleo vagy egyéb az oka. Inkább a piszkos bevásárlókocsi, az autómata gombjai, a lift gombja...Egy kis vírusfertőzés a légutakon és már az immunrendszer léeköti magát közben a bélbe-gyomorba bejutó gonoszkák dorbézolnak az epe pedig szomorú. És nem jut eszembe állandóan antibakteriális trutyival törölgetni a bevásárlókocsit, a buszon az ülést, a liftgombot...a paleo kor embere sem tette :-). Ha ezt nem teszem a bőrömmel, akkor az emésztőrendszeremmel sem teszek ilyet, Muzsáj bizonyos dolgpokhoz alakalmazkosnia biszonyos szinten, muszáj edződnie, nem lehet burokban. Itt is mint máshol a mérték a lényeg.


Egyes leletekben a paleo korbean a bélcsatornából gabonákat muattak ki. na akkor mia van. Egészségükre! Nem is halálos...mértékkel MINDEN ehető. A szervezet alkalmazkodik. Ha csak nem vagy született immungyenge.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook