Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2141. c97e3a64fb (válaszként erre: 2140. - Tücke)
2011. márc. 9. 16:28

Most indítottam és vannak jelentkezők és kezd éledezni. Hátha kulturáltabban tudunk kommunikálni és tényleg tapasztalat csere lesz,mert az a lényeg nekem legalábbis.

Bocsi,hogy nyitottam egy másikat.Remélem nincs harag:))

2140. Tücke (válaszként erre: 2130. - C97e3a64fb)
2011. márc. 9. 16:21
én megcsináltam pont ezen okokból hogy tényleg csak azok legyenek ott akik paleo szerint étkeznek és mégse ír bele senki ... és a nagy paleosok sincsernek ott akik itt a forumon írogatnak ... pedig küldtem mindenkinek anno üzit hogy nekik nyitottam direkt
2139. c97e3a64fb (válaszként erre: 2136. - Gilmore*girls)
2011. márc. 9. 15:26
:)
2138. gilmore*girls (válaszként erre: 2129. - Fef02ca393)
2011. márc. 9. 15:24
:-)
2011. márc. 9. 15:23
Akkor: ki milyet is kakál? :-))))?????
2136. gilmore*girls (válaszként erre: 2127. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 9. 15:22

Van olyan írányzat, amelyik csak azt eszik, ami a lakóhelye körül megterem.

Ti szerintetek a paleo kor embere mikez6 ehetett itt a Kárpát-medencében? Milyen módszerrel dolgozta fel őket, ha feldolgozta?

És a ti őseitek innen származnak, a Kárpát medencei paleolit kor emberétől? És az evolúció (amennyiben mélyen hiszünk benne, hogy előremutat) a paleolit kor emberéig megfelelően szelektált és alakította az emésztőrendszert és azóta nem alakít semmit az evolúció? A mai kor új élelmiszereihez az evolúció nem alakítja és szelektálja folyamatosan az embrei szervezetet és emésztőrendszert? A paleolit korban megállt az evolúció?

Mi lenne, ha nem próbálnátok bedőlni mindenféle filozófiai maszlagnak (amire persze mindig lehet találni tudományos bizonyítékot, mint ahogy az ellenkezőjére is), és röviden tömören elfogadnánk azt, hogy ez a PALEO-nak nevezett életmód (sokaknál csak a táplálkozási szokást jelenti), amit akár Kákomfitynek is hívhatnánk, azért jó a mi számunkra, mert egészsségesebbnek érezzük tőle magunkat, elhagyjuk a számunkra terhes és függő étkezési szokásainkat, elérjük ideális testsúlyunk. És ennyi. És pont.

És a mögötte álló filozófia csak azért jó, mert sokan csak azt hiszik el, ami 120 kutatással bizonyított, legalább 5 nyelven leírták mindenféle tudományos fokozattal rendelkezők, megjelent erről könyvtárnyi irodalom, lehet fitogtatni, ki mit olvasott és milyen tájékozott...és így egy kicsit mindenki valami"professzorának" érezheti magát.

Az mindegy, hogy akik ennek ellenkezőjét állítják, azok legalább ilyen tudós irodalmat tudnak maguk mellett.

Ez olyan vicces és szánalmas. Mint a homokozóban a "kinek van szebb homokvára" típusú lapátcsata.


Mindenkinek az a jó, amiről úgy érzi, hogy neki jó. ha van erről tudományos cikk, ha nics erről tudomyányos cikk akkor is így van.


Sokszor olvasva itt némelyeket, kedvet kapok a hamburgerevéshez.:-)...Ami szerintem mértékkel semmi galibát nem okoz...de itt némelyek "istentudata" már hasi panaszokat és mély depressziót vált ki sokunkból.


Szerénység, egyszerűség, alázat...

2135. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2129. - Fef02ca393)
2011. márc. 9. 14:22

"Én úgy látom a fórumozók zömét az zavarja, hogy Ti 2-3-man a cáfolatot is megcáfoljátok de SEKI nem kiváncsi rá!!!! "


Akkor ne olvas el. De míg egy valaki is kíváncsi rá, addig beírom.


"Érted már? Tartsd meg magadnak a qrva kielemezgetést. Akik vállalták a Paleó kaját hadd beszélgessenek tudományos marhaság nélkül, mint egy hétköznapi beszélegetés lenne."


Nos nem vagyunk egyformák, nekem kellenek valami tudományos alapok, nem kizárólag az szerint fogok étkezni, mi a divat.



"Kend a hajadra! Tegyél hozzá nyers tojás sárgáját, hogy jobban tapadjon! "


Ezt a hangnemet pedig kikérem magamnak, én sem arról beszéltem, hogy hová dugd a paleo sütikéidet!

2134. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2133. - Szikati)
2011. márc. 9. 14:16

"Ne haragugj, de ki nem sz@rja le, hogy mi mivé alakul bennünk."


Te leszarod, én viszont nem. De ha figyelmen kívül hagyod a tested szükségleteit, aztán csak belapátolod ami ízre jól esik, akkor ez mit keres egy "egészség" topicban?


Való igaz, hogy az édes és zsíros ízek alapján döntötte el az ősünk, hogy mit egyen. És a édes gyümölcsöt választotta a savanyú éretlennel szemben. Aztán mi "ecce homo sapiens" addig piszkáltuk a kajáinkat, míg cukor só és ecet nélkül már nem is jelentett kulináris élvezetet. Ez van.

2133. szikati (válaszként erre: 2127. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 9. 13:05

Ne haragugj, de ki nem sz@rja le, hogy mi mivé alakul bennünk. Ha odafigyelünk a mennyiségre, a minőségre, a változatosságra, nem lehet nagy baj. De teljesen beteges dolog étkezéskor azon agyalni, hogy ez mivé alakul, és ennek vagy annak mi az összetétele, karistol-e vagy nem stb.

Az étkezés, még ha paleo is, nem pusztán tápanyagbevitel, hanem a komfortérzés forrása is, vagyis egyfajta örömszerzés a testnek és léleknek. A kiegyensúlyozottsághoz, a jó közérzethez ez is kell.

2011. márc. 9. 12:06

Nyitok egy klubbot és aki akar ott folytathatjuk a beszélgetést.

Életmód váltás Paleolit szerint!--- ez lesz a címe

2131. Chloe1
2011. márc. 9. 12:04
Sziasztok!Szelesné én is örülnék egy zárt klubbnak, mert többek közt ezért nem írok gyakran, pedig eleve nehéz paleos társakat találni....
2130. c97e3a64fb (válaszként erre: 2129. - Fef02ca393)
2011. márc. 9. 11:55

Sziasztok!

Annyira igazatok van.Én is Paleolit szerint próbálok étkezni és szeretnék normálisan beszélgetni.

De elmegy az ember kedve ha ide beleolvas.

Miért nem lehet elfogadni a másik döntését?Miért kell a saját akaratukat másra ráerőszakolni?

szomorú.


És azt sem értem miért nem csináltok klubbot ahova eleve csak Paleosok léphetnének be ahol viszont tényleg lehetne normális körülmények között megosztani tapasztalatainkat?

Én biztos belépnék,mert szeretnék veletek beszélgetni.

2129. fef02ca393 (válaszként erre: 2127. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 9. 11:37

Nos, már borcsok tudámányos katyvasz bemásolásainál is gondoltam rá, de Te full megerősítettél benne! Nem fogok enni ezentúl semmit!! Úgy szar az egész kaja, ahogy van! Tudod mit csinálj ezzel az idemásolgatásoddal mindent megkérdőjelezéseddel okoskodásoddal? Kend a hajadra! Tegyél hozzá nyers tojás sárgáját, hogy jobban tapadjon!


Én úgy látom a fórumozók zömét az zavarja, hogy Ti 2-3-man a cáfolatot is megcáfoljátok de SEKI nem kiváncsi rá!!!! Lehet, hogy az idióta Vágó István csoportnak a vonulatai vagytok? Aki mivel a médiában szerepelhet bármikor ki is használja és a maga felsőbbrendű mivoltát csillogtatva lehülyézi a fél országot Paleolit kajában és Homoepátiával kapcsolatosan?! Közben meg seki sem kérdezte?!


Érted már? Tartsd meg magadnak a qrva kielemezgetést. Akik vállalták a Paleó kaját hadd beszélgessenek tudományos marhaság nélkül, mint egy hétköznapi beszélegetés lenne. Te és borcsok nem értitek, hogy a többieknek is a kezükben van a gugli és írni is tudnak?! De nem akarják hozzátok hasonlóan a cáfolatok cáfolatát is kiguglizni!


Mert semmi értelme. Akik ezt csináljanak nyissanak egy új topikot ezzel a címmel: Okosok, ide!

2128. szikati (válaszként erre: 2125. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 9. 11:21

A meghunyászkodást nem úgy értettem ahogy te gondolod. Többen inkább nem írják le a tapasztalataikat, meg azt, amiért a fórom létrejött, hogy mit főztek, mit ettek, stb, mert megkapják, hogy ez ilyen meg olyan méreg, szemét, káros anyag, stb. Ld. nemrég az ecettel kapcsolatos vitát.

Nem vitatkozni és okoskodni akarunk a fórumon, ezért sokan inkább visszavonulnak (meghunyászkodnak), hogy elkerüljék a támadásokat. Tudom, ebbe a szóba megint belekapaszkodsz, de néha szinte így kell megélni egy-egy reagálást.

2127. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2121. - Asakbir)
2011. márc. 9. 09:55

Nagyot léptél, gratula!, sok ember még ezt az eslő lépést sem teszi meg.


1. Virágos kertedbe azt ültetsz, amit akarsz. Miénkben is virágok vannak. Ha van pénzed bio-ra, megveheted. Én inkább előállítom magam. Nem kell bio-t enni, meg egyáltalán paleózni sem kell. Ha Neked jó a műtrágyázott, amiből hiányoznak a nyomelemek, hát edd azt. Déli gyümölcsöt magam sem tudok biót venni.


2.Én sem vagyok hajlandó mindent nyersen enni, például zöldséget sem. Egy mondat "a receptkönyvből" (87. oldal):


"Végül komoly aggodalmat kelthet a szója goitrogén, azaz a pajzsmirigyműködést gátló hatása. A földimogyorónak, a brokkolinak, a karfiolnak, a káposztának, a kölesnek, a fehérrépának, a repcének, a maniókának is ilyen hatása van."


Szóval keresztesvirágúak nyersen pajzsmirigynek ártanak, hőkezeléstől bomlanak le benne az ártalmas vegyületek. A torma, a retek, a mustár is ilyen. Zöldségek áltlában magas nitrát tartalma sem főnyeremény.

Nyers répából petig a karotének nem szívódnak fel.... (maga Szendi G. írta egyik hozzászólásomra, ha akarod keresd meg...- már Neked nem linkelek be semmit)


3. Tojást is úgy eszed, ahogy akarod! Én a sárgáját nem hőkezelem, mert a benne lévő koleszterin 100 fok felett oxidálódik. Ha ezt hülységnek tartod, akkor olvass utána Dr. Légrédy Péter tojáskönyvében. A nemzetközi szakirodalmi hivatkozásokat bemásoltam Szendi blogjára. Ha érdekel, ott megtalálod. Hosszú a lista, ha kéred elküldöm magán üzenetben. Ezzel sajnos személyes megtapasztalásom nincs, itt vakon meg kell bíznom a kutatókban, ha lenne, akkor azt egy infarktus keretein belül lehetne megszerezni, azt meg nem biztos hogy túlélem, és elmondhatom utána. Szóval inkább nem tömöm magam oxysterollal, nekem jó vegytiszta koleszterin a tojássárgájában. Azon kívül sok mást hasznosat tartlamaz a sárgája, ami hőkezeeléstől károsul. Tudom, lehet benne pár baci, van is... De el kell fogadni, hogy az élethez hozzátartoznak a kórokozók is.

A tojásfehérje pedig hőkezelve károsul.

(Dr. Mercolát már linkeltem)

Az módosult fehérje a szervet számára nagyrészt lebonthatatlan lesz. Ilen módosult fehérjék lebontásához nincs enzimünk. (ha tetszik, ha nem, ez van) Amit nem tudunk lebontani aminosavakra, az vagy egészben szívódik fel, jó kis narancsbőrt és egyéb ínyencségeket okozva, vagy tovább rothad a vastagbélben, aztán annyi metánt lehet tőle fingani, mint a tehenek szoktak.

Ezekből a megfontolásból kerülöm a panírozott dolgokat. Azt a kevés húst megeszem natúr sütve (az is károsul sajnos), nem kell panírozni, mert a fehérjék és szénhidrátok testidegen anyagokat alkotnak együtt sütéstől. Muffinokra sütikékre ugyanez érvényes. Tudom rossz hírek ezek konyhatündéreknek, de ettől még nyugodtan eheted. Ez lesz a paleolit alapanyagokból készült feldolgozott étel.

4. Nekem sem áll jól a zöld szín, nem érem be fénnyel. Ebben legalább 100% egyetértünk.


A belek karcolgatása a ló másik oldalára az átesés. Kell a rost, de annyi amennyi, és olyan mint ami a gyümölcsökben van. A cellulóz főzetlenül, az bizony karistol. Ezért próbálja meg minél előbb "kidobni" a szervezet, és sajnos a vitaminokkal együtt. Bemásolhatok bármennyi hivatkozást, de az én álláspontom az, hogy amivel nyersen nem bírkózik meg a szervezet, az sajna nem nekünk való. A zöldségek nagyja sajnos ilyen. Gyümölcsökbe viszont nem lehet belekötni...


Nem is kell mentegetőzni. Egyrészt véleményt kérsz, ha meg megkappod, akkor nagy a sikoltozás :( Netán mert nem azt mondom, amit hallani szerettél volna?


Ha Neked ezek mind lerágott csont, baromság, akkor ne tarts be! Ilyen egyszerű. Azért fórum a fórum, hogy mindenki elmondhassa a véleményét. Ne is hidd el, senkitől nem kértem még soha ilyet. Csak azt, hogy járj utána!


Kérdezted, hogy jutottam erre az útra. Korábban már leírtam. Egy biztos, hogy ha valamilyen irányzatnak hibáit látom, akkor nem kidobom, hanem megpróbálok megoldást találni a gyenge pontjaira.


Mit eszek? Ma még csak reggeliztem, egy hatalmas tál gyümölcssalátát. 0.7 kg. Ebben volt alma, kiwi, mandarin, ananász, aligátorkörte (avocado), mango (ebből legalább hasznosul a lutein és a zeaxantin, nem úgy mint a nyers zöldségekből), meg egy pár fekete oliva bogyó, és egy kanál oliva olaj. Egy marék aszalt gyümölcs (ez sem ideális, de februárban nincs friss sárgabarack meg szilva), füge, datolya.

Mint látod, a gyümölcsök széles skálája van itt felsorakoztatva, hisz nem szabad egyoldalúan táplálkozni. Lényeg, hogy mivel a gyümölcsök önmagukban nagyon rossz arányban tartalmazanak aminosavakat (van pár nagyon jó kivétel, mint a kiwi), ezért sok gyümölcsöt keverve szoktam fogyasztani, hogy minden meg legyen benne, amire szükség van.

Ebédre lesz valami husi, főtt zöldségekkel majd utólag leírom...

2011. márc. 9. 09:54

Sziasztok!

Már egy ideje olvasom a blogot, de még nem szóltam hozzá. Azt veszem észre hogy a hasznos eszme- és tapasztalat-csere helyett sok a vita. Tartsunk össze paleo-sok!! Épp elég a sok nem-paleolit táplálkozás szerint étkező (önmagát mérgező) emberek döbbenetével, értetlenségével megbírkózni.

2125. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2122. - Szikati)
2011. márc. 9. 08:57

Érdekes ez a meghunyászkodás kérdéskör. Múltkor már belinkeltem egy felsorolást, tessék itt van mégegyszer, hány féle irányzat szeretne mind paleolit lenni. Tehát nem kell ezek közül egynek sem meghunyászkodni.


[link]


Ami pedig "a könyvet" illeti, olvastam, gondolom Szendi G. könyvét szoktátok "a könyvnek" nevezni. Csakhogy az a bajom, hogy nem csak azt a könyvet olvastam, és nem csak az ő weboldalát ismerem. Sok mindennel egyetértek vele, de van amiben NEM!


Nos akkor elmondom, hogy látom az ő paleóját. Ez egy nagyüzemi állatartásra alapozott, paleolit élelmiszer alapanyagokból készített feldolgozott étel fogyasztás. Az ötlet eredetileg Dr. Loren Cordainé volt, csak Szendi G. úgy gondolta, hogy az betarthatalan. Ezért belerakta a sajtokat, stb. Mivel fűvel etett marhák húsából itt szinte senki nem lakmározna, ezért rehabilitálta a nagyüzemi állatartást, mondván a hormonok meg az antibiotikumok úgyis elbomlanak. (maga is beisemrte, van ami még 140C -on sem).

Valóban egy fokkal már egészségesebb, mint a nyugati táplálkozás, de ne higyjétek, hogy ezen már nem lehet finomhangolni. Ha már Dr. Cordaint megemlítettem, akkor nézd meg ezt a videót,ez az ő alapelvei alapján készült:


[link]


Az ő blogján sem szoktam meghunyászkodni, és el is mondom a véleményem meg az ellenvéleményem rendszeresen. Aztán aki nem hiszi járjon utána.

2124. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2123. - "ÖNMAGAM")
2011. márc. 9. 08:43
Hossú ím nekem van, de megszokásból jobb oldali AltGr + i gombok kombinációjával szoktam írni - most is. (általában billentyűzet kiosztástól függetlenül működik.)
2011. márc. 9. 07:07

Gyerekek! Nem is kell vitatkozni, éppen amiatt amiket leirtatok (nincs hosszú iiiim, bocs).

Régebben is volt itt valaki aki állandóan "osztotta az észt".

Ráadásul olyan személy aki nem is olvasta a könyvet.

Én elengedem a fülem mellet..... :D és nem is próbálok meggyőzni senkit. Arra ott van a könyv vagy a honlap, no meg a személyes tapasztalat.

2122. szikati (válaszként erre: 2121. - Asakbir)
2011. márc. 8. 20:51
Én is úgy gondolom, hogy ne nekünk, paleosoknak kelljen meghunyászkodni épp egy a paleo fórumon, és visszavonulni, mert értelmes vitát nem lehet és nem érdemes folytatni.
2121. asakbir (válaszként erre: 2112. - Gilmore*girls)
2011. márc. 8. 20:36

Szívemből beszélsz!


Én egy nagyot léptem az egészséges életmód felé.

Elhagytam a tejtermékeket, a gabonaféléket, a cukrot, nem eszem krumplit, rizst, hüvelyeseket. Mellőzöm az élelmiszeripar termékeit. Sok gyümölcsöt és zöldséget fogyasztok. Betegségeim elmúltak, súlyom csökkent.


Ehhez képest mit kapok itt a fórumon, állandó lenézést, mert 1. a virágoskertemben, ami van, nem termelem meg az egész évre való bio zöldséget 2. nem vagyok hajlandó mindent nyersen enni 3. vagy nem eszem nyersen a tojást 4. vagy nem érem be fénnyel stb. stb. stb....az unalomig.

Akik engem állandóan szapulnak, meg kioktatnak, azokban a minimális empátia sincs meg. Nem fogok egy paleo fórumon állandóan mentegetőzni, hogy miért táplálkozom így.


Az egyik azt állítja, a sok rost karcolja a beleimet , a másik meg mindent nyersen eszik, az ő belét nem karcolja? Ezek ketten mindenben egyetértenek, holott homlokegyenest mást vallanak. Azért gondoltam egy időben, hogy tulajdonképpen egy személy két néven írogatva provokál.

A beírt agymenéseikben semmi új nincs, sok elméletük zavaros, hamis.


Én nem fogok itt finomkodni, még tanulni sem lehet az írásaikból, mert nincs mit, csupa lerágott csont, polgárpukkasztó baromság.

Én nem vagyok birtokában a bölcsek kövének (persze, ha a birtokában lennék sem mindentudó lennék, viszont örökké élnék, vagy tudnék aranyat csinálni), én nem akarok meggyőzni senkit. Mindeni táplálkozzon úgy, ahogy akar, vagy muszáj neki. Én nem fogok senkit lerohanni, ha tejet iszik,és harap hozzá egy szelet kenyeret. Tegye. Ha tanácsot kér, akkor persze kap, aztán ha megfogadja jó, ha nem, akkor nem. Nem akarok máglyát rakni alá, nem fogom lezombizni.


Az egyik oldal azért néz rám mint egy különcre, mert így eszem, a másiknak az piszkálja a csőrét, hogy nem érem be fénnyel. Tényleg elegem van.Ez olyan fárasztó.

Én semmi jó szándékot nem látok a kisördög, meg a borcsok beírásaiban. Azt viszont szívesen olvasnám, hogy személyesen ők, hogyan esznek, miket és mikor. Milyen jó, vagy rossz hatásokat tapasztaltak, hogyan tértek rá erre az útra, és miért. Csupa érdekes személyes tapasztalat. Abból többet lehetne tanulni, mint a bemásolt hivatkozásokból, videókból, értekezésekből.

2120. szikati (válaszként erre: 2112. - Gilmore*girls)
2011. márc. 8. 17:21

Egyetértek veled, bár nekem nem lett volna türelmem ilyen hosszan kifejteni a véleményemet.

Egyébként intelligencia kérdése is, hogy ki milyen elvakultan és ellentmondást nem tűrően hirdeti az általa igaznak hitt téziseket.

Hogy mi jó és mi ártalmas, azon sokáig lehetne vitatkozni, de nincs értelme. Minden embernek más a szervezete, másképp tolerálja a bevitt dolgokat.

Szerintem odafigyeléssel, mértékletességgel meg lehetne előzni a nagyobb problémákat, és már ez is hatalmas előrelépés lenne a jelemlegihez képest sok embernél. Tegnap pl. tornázni voltam, jött egy nő, akit eddig még nem láttam (nálam egy tízessel biztosan fiatalabb volt), nagyon túlsúlyos, rettenetesen nagy hátsóval. Elszörnyülködtem rajta, hogy juthatott el idáig. Én már rosszul érzem magam 5 kg fölöslegtől, és megpróbálok tenni ellene. Már régóta keresem a megfelelő utat (küllőt), találtam is már néhányat, de a paleo a legjobb (eddig) a számomra, mert a rejtett gluténérzékenységemre is megoldás. És mióta nem eszem gabonát, minden jobban működik.

Az is jó a paleoban, hogy lehet változatosan és kiegyensúlyozottan táplálkozni (nyers, sült, gyümi, hús, zöldség megfelelő aránya).

Tehát aki nem ebben hisz, véleményt mondhat, tanácsot is adhat, meg is hallgatjuk, de ne szóljon le senkit és ne kinyilatkoztatásokat írjon.

2119. szikati (válaszként erre: 2117. - "ÖNMAGAM")
2011. márc. 8. 16:52
De okos :)))
2118. "ÖNMAGAM" (válaszként erre: 2098. - HViki)
2011. márc. 8. 12:43

Teljesen megértelek Viki....én az örök visszaeső, aminek meg is vannak a következményei :(((


Egyébként is a könyv is azt írja, h mindenki maga tapasztalja meg, hogy mennyiben követi ezt az életmódot. Igazad van, nem vagyunk egyformák.

2117. "ÖNMAGAM" (válaszként erre: 2111. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 8. 12:38

Na jól van, de hol van a csimpánz olyan erős,mint a gorilla? :P


Egyébként én húsimádó vagyok.... :D

2116. "ÖNMAGAM" (válaszként erre: 2108. - Fef02ca393)
2011. márc. 8. 12:23
Igy van, ezt is jól mondod! :)
2115. "ÖNMAGAM" (válaszként erre: 2104. - Fef02ca393)
2011. márc. 8. 12:21
köszi tutis!!!! Erre gondoltam.
2011. márc. 8. 12:16

Én régen is minden nap ettem zöldséget és gyümölcsöt, körülbelül ennyit, mint most. Én húst ettem kevesebbet, inkább felvágottat. Több krumplit, rizst és természetesen több gabona alapú dolgot. Most ez utóbbiakat elhagytam, így az ezekben lévő rostmennyiséget is. Engem nem aggaszt a rost. :-). Valaki szerint hasznos és fontos, valaki szerint nem. Mindenki kísérlettek bizonyítja igazát. Én nem értek hozzá, nem vagyok Salamon, nem is foglalkozok vele.


Én ezzel a pelo táplálkozással úgy vagyok, hogy az ideológia, a tudomány ami mögötte áll nem igazán érdekel. Egy dolog ami megfogott benne: így kevesebb finomított élelmiszert fogyasztok, rendszeresen eszek. Mint az 1*1-et elfogadtam, hogy mit nem lehet enni, de hogy valóban káros-e, az nem érdekel igazán. E mellett a táplálkozás mellett tettem le most a voksom, elsősorban azért, hogy megszabaduljak a szénhidrátfüggőségemtől, ami a túlsúlyom okozta.

Mindenre talál az ember igazolást és cáfolatot, orvos kollegáim elég sokszor bombázzák is egymást így vagy úgy. Minden mellett kiállnak okos emberek és ökölrázva üvöltik igazukat az ostobák.

A zsidó konyha mögött is az egészséget érintő fontos megállapítások állnak, nem csak az "Írásban ez áll, ezért ezt kell tenni" dolgon alapul.


Én fontossági sorrendet nem tudok felállítani, nem is akarok összeollózni innen-onnan semmit. Én sok mindent kipróbálta, sok mindennel nagyon jól éreztem magam, egészséges voltam, fogytam is, de a szénhidrátfüggőségemet ez orvosolta. Lehet, hogy a többi is használt volna erre a problémára, de nekem ez jött most be. Biztos bennem volt a hiba, az én agyam, vagy a mostani körülményeim éppen úgy álltak, hogy ez használt.


A széklettel neked milyen problémád van?

2113. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2112. - Gilmore*girls)
2011. márc. 8. 11:23

Teljesen egyetértek, it semmi sem koromfekete vagy hófehér. Szürke minden árnyalata megtalálható a 2 véglet között. Rengeteg táplálkozási irányzat egy bizonyos része kizárólag vallásos hiten alapul (kóser konyha stb.) A többi valamennyire figyelembe veszi szervezetünk biokémiai működését is. És itt vannak a nagy eltérések. Az egyik irányzatnál ez a szempont, másikál az. Ha ezeket a szempontokat fontossági sorrendbe rakod (és nem is minden esetben zárják ki egymást), már közeledtél a megoldáshoz. Közben kiderülhet, hogy mi lenne az ideális megoldás, csak az sajnos szinte elérhetetlen. Van akinek azért, mert ettől le kellene mondani a kedvenc "feldolgozott ételeiről", van aki nem tud lemondani kedvenc ízeiről. Másrészt meg nem egyszerű eldönteni, mi a helyes irányzat. Egyszerűbb megtapasztalni, mik az egyes irányzatok hátrányai, de mivel itt mindenki a saját bőrét viszi vásárra, észnél kell lenni. Tehát szürkeállományra szükség van!

Engem például zavar amit a széklettel kapcsolatban felvetettél. Nagyon hasznos hozzászólás volt. Mivel sokan vannak ezzel ugyanígy, ezért feltételezhető, hogy ennek a táplálkozási módnak a jellemzője. Engem zavar az is, hogy hasznos vitaminok távoznak a szervetből a túlságosan magas rostbevitelnek köszönhetően. Szendi G. blogján rendszeresen számolnak be töredező körmökről, hjhullásról stb. Persze ezt gyorsan orvosolják mega dózisú vitamiokkal, de szerintem ez nem megoldás. Utána kerestem a témának, mert mielőtt felvetetted vola, már foglalkoztatott. Olyat is találtam, hog túl sok rost apró sérüléseket okoz a bélfalon. Ezért gyorsaban öregednek a belek. Aztán ezt érzékeli a szervezet is, és hogy megelőzze, ezért minél előbb megszabadul a bélsártól. Ehetsz több banánt, meg kakaót, az valamennyire lassítja az emésztést, de a sok rost akkor is karistolni fogja a beleidet.

Ha csak az az egy szempont motivál, hogy lefogyhatsz éhezés nélkül, akkor bocs, hogy elvettem a kedvedet. De számomra az egészség ettől picit többet jelent.

Jut eszembe, lehet holnap véres marhahúst adok a nyúlaimnak enni. Előtte jól megcsiklandozom őket, hogy nevetve, mosolyogva jókedvűen egyék. Egy kis pálinka is rásegíthet... ááááá az nem számít semmit, hogy evolúciós szempontból ők nem véres hús evésére vannak konstruálva :)

2011. márc. 8. 10:46

Huh...szerintem mindent le lehet zárni azzal, hogy nagyon sok írányzat hírdeti azt, hogy az a táplálkozás, amit ők folytatnak, az egészséges. Akkor van baj, ha azt állítják, hogy csak AZ az egészséges. Vagy versenyeztetik az írányzatokat, hogy melyik egészségesebb.

És a betegség nem csak az étkezéstől függ. Genetikai hajlam, vírusok-baktériumok, stressz...Bármit ehetsz, ha boldogtalan vagy, félve éled az életed,nincs hited (bármiben is hiszel), és nem örülsz minden napnak, amit megélsz. Akkor előbb utóbb beteg leszel, szervileg, lelkileg, szellemileg.

A 90 években kezdődött a "reformétkezés", aztán jöttek a vegetáriánus írányzatok, csak húst nem eszik, semmi állatit nem eszik...aztán vannak, akik semmi élőt nem esznek, csak lehullott terméseket, aztán vannak, akik szinte csak gabonákon élnek, aztán vannak, akik a lugos-savas egyensúlyt figyelik, vannak akik a szétválasztást preferálják, vannak, akik a húst részesítik előnybe, vannak, akik a kóser étkezés szerint óvakodnak a tisztátalan dolgoktól, mások nem esznek hidegvérű állatokat, megint mások fehérjét rovarokkal-férgekkel visznek a szervezetükbe...és még sorolhatnám azokat, akik meg vannak győződve, hogy ez nekik a megfelelő. Egészségesebbnek érzik magukat, elérték a kívánt testsúlyt, több az energiájuk...és mindegyik talál az életmód mögé filozófiát, szakirodalmat, megbízható kutatásokat. Ez nem is baj, a keréknek is sok a küllője, de mindegyik a középpontba fut. A cél ugyanaz, az út más. Akkor van probléma, ha nem fogadjuk el más utját, leszóljuk, kioktatjuk, lezombizzuk, önérzetében és hitében (életmódba vetett hit) elbizonytalanítjuk. Ez nem evangelizáció. Ami egyiknek jó, lehet, hogy amásiknak rossz.

szerintem még mindig jobb egy hamburgert vidáman egy baráti társaaágban elfogyasztani, mint bármilyen "egészségesnek tartott" dolgot elrágcsálni úgy, hogy az a tudat van bennünk, hogy mi különbek vagyunk, mert nem hamburgert eszünk.

semmi gond, ha valaki ilyeneket is eszik, lehet attól egészséges, boldog, rendes ember. lehet, hogy tovább él mint én és boldogabban és jobb ember. nem csak ez számít ami lemegy, hanem az is ami az agyból kijön.


Mindig lehet egymást túllicitálni: "óóó...én még azt sem....hát az káros...te nem vagy ezzel tisztába...áááá...fölösleges..." és megnyugodva hátradőlni, hogy én még extrémebb dolgokat követek, még egészségesebben szek...Állandóan hasonlítgatni, ki a nyerő, ki az igaz, kinél van a bölcsek köve...Mindenre lehet szakirodalmat és követőket találni...

A nyugalom, a béke, a tolerancia és a szerénység sokszor hiányzik belőlünk...és elfogadni azt, hogy nem biztos, hogy mi vagyunk okosak a többiek pedig elvakult tántorgók.

Küllő és kerék...aztán így gurul is a kocsi hazafelé...:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook