Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 6. 09:05

Sziasztok!

Kérdésem: volt olyan, akit a MÁV kórházban műtöttek, az után, hogy a BM kórház megszűnt. És akit még anno a BM-ben műtöttek?

Még egy kérdés: milyen vizsgálatokra számíthatok október 17-én, 3 héttel a műtét előtt?

849. tigris13 (válaszként erre: 827. - Judit71)
2008. okt. 6. 08:49
Köszi Judit71! Én november 10-re kaptam időpontot. Akkor fekszem be és már műtenek is!
848. tigris13 (válaszként erre: 825. - Jay néni)
2008. okt. 6. 08:48
Köszönöm! Nem tudom, hogy mikorra derülnek ki az eredmények! Azt tudom, hogy most csináltattam egy vérvizsgálatot (mivel háziorvos utalt be, ezért csak a TSH-t tudták megnézni, de az jó lett! Meg a fehérvérsejtszám is! Remélem minden oké lesz!
2008. okt. 5. 22:06

Sziasztok!

Én is az intenzíven ébredtem. Minket a műtét napján, reggel ébredés után egyből átvittek az intenzívre, ott előkészítettek a műtétre, műtét után ott ébredtem és a teljes napot, és még az éjszakát is ott kellett tölteni, csak másnap reggel mehettem vissza a szobámaba. Egész éjjel szinte nem aludtam egy szemet sem, és én is műtét után pár órával a saját lábamon mentem WC-re.

Mindenkinek jobbulást kívánok!

846. Nilatak
2008. okt. 5. 21:07
Szia! Én a műtét napján nem ihattam és nem ehettem, lehet, hogy ezért kaptam a sok infúziót. Mivel a nyelés nem ment olyan könnyen, hát nem is hiányzott, de másnap már farkaséhes voltam, és boldogan nyelkedtem az ebédre hozott bébitápot :-), a reggelire nem emlékszem :-). A következő naptól már szilárd kaját kaptam, de azt is mindet megettem, mert nagyon-nagyon éhes voltam mindig. Nem kaptam a műtét előtt jódot, csak vérhigító szurit a hasamba a visszereim miatt. Nekem az egész műtét és a pajzsmirigy betegség derült égből a villámacsapás volt, mert júniusban egy általános kivizsgálás során a nyaki ultrahang derítette ki, hogy a bal lebenyem megnagyobbodott és mindenféle göbök vannak benne, amúgy kívülről szinte észre sem lehetett venni. És semmilyen panaszt nem okozott. Ezután izótóp viszgálat következett, ez kimutatta, hogy hideg göb, aztán biopszia, ami szerint nem volt malignitás, tehát a diagnózis nem toxikus hideg göb volt, de a lelet szerint nem volt kizárható a follikuláris neoplazia -az egy rák - kialakulásának a lehetősége. Azt mondták, nem sürgős, de jobb ha előbb utóbb kivetetem. Hát így. A TSH-, Tf3 TF4 jó volt, és azzal bíztattak, hogy kis szerencsével ez a műtét után is így marad. Még nem végezték el a kontrollt, mondván, hogy most meg van bolygatva a hormontermelés, és várni kell, míg rendeződik. Október végére tűztük ki, igykeszem nagyon pozitívan gondolni rá. A szövettani lelet Hál'Istennek, jó lett, follikuláris adenoma, ami jóindulatú daganat. Nagyon gyorsan javultam, amiben közrejátszott, hogy szabi után, kipihenten mentem a műtétre, és hogy csodaszép nyári idő volt. Most bezzeg ebben a nyirkos, hideg időben sokkal fáradtabb vagyok, de azzal vigasztalom magam, hogy ilyenkor ősszel az egészségesek is nyúzottak. Szóval a gyógyulás üteme nagyon változó és egyéni, én az utóbb kissé visszaesők kategóriájába tartozom. De ahogy a Te és a többeiek példája mutatja, remélhetőleg mindez hamarosan a múlté lesz, és teljesen egészéségesek és jól leszünk, - már iszonyúan hiányzik a kemény fizikai munka. Mindenkinek drukkolok, hogy így legyen.
845. judit71 (válaszként erre: 842. - Nilatak)
2008. okt. 5. 16:31
Szia! Most olvastam vissza a bejegyzéseket és valóban , nem Téged vittek intenzívre, ezt bige írta! Bocsi... Érdekes lehetett az infúziós történet, de ügyesen megoldottad! :) Én is aműtét után, amikor felébredtem, mondtam, hogy pipilnem kell. A nővérke már indult is az ágytálért. MOndtam, hogy ki van zárva, amíg van két lábam. Bent vot anya is, úgyhogy elkísért, biztos,ami biztos. Bár utólag szentül meg voltam győződve, hogy én milyen szuper csaj vagyok, hogy pár órával a műtét után egyedül megyek pipilni! :)))) Na eddig tartott a nagy büszkeség! :)) Én is olyan mozgékony voltam, hogy szinte nem is fküdtem egész nap! Irtó kemény volt az ágy, és meg az akkori 48-49 kilómmal nem igazán értékeltem. Fájt mindenem! Mivel aznap volt anya szülinapja, hozott be egy kis tortát. Kérdezte a dokit, hogy ehetek-e. Azt mondta, hogy persze, ha nem jön ki belőlem... Befaltam, nagyon éhes voltam :))) Nekem nem rémlik, hogy műtét után is be lett volna kötve infúzió... Nyilván nem, hiszen akkor nem tudtam volna WC-re sem menni... A branül viszont nagyon fájt már, de azt csak másnap vették ki. Veled nem itattak jódot? Nekem hozták a műtét előtti nap meg utána még két napig... Mivel laborban dolgozom, és én is csináltam ár jódoldatot, tudtam, hogy mit iszom... Hát, egy élmény volt! :))) Ja és alegnagyobb pon az volt, amikor hozták ahatalmas nagy szem fájdalomcsillapítót, hogy vegyem be... Persze, amikor nyelni sem tudtam vagy három napig. :) Édesek nem? A lényeg, hogy túl vagyunk rajta, és remélhetőleg többször nem lesz ilyen gondunk. Gyógyszert kell szedned? Hormonális problémád volt? További szép napot kívánok Neked, üdv, Judit
844. Betty-Győr (válaszként erre: 832. - Bige)
2008. okt. 4. 22:11

Én is az intenzíven ébredtem, annó 2000-ben. Úgy látszik, mostanában már nem divat oda vinni regenerálódni egy nem éppen egyszerű műtét után az embereket.

Rég jártam erre, de ahogy látom, egyre csak növekedik a létszáma a műtötteknek - sajnos.

Minden frissen műtöttnek jobbulást és mindenkinek, aki műtét előtti bátorításért és infóért jött ide, kitartást!!

843. Nilatak (válaszként erre: 834. - E76e8f01ad)
2008. okt. 4. 21:29
Szia Angi! Nekem a 4. napon, az elbocsátásom napján, vette ki az orvos a kapcsokat, és vette le a kötést. Tett még rá egyet, de azt mondta, ahogy hazaérek, vegyem le. Így is tettem, és nagyon jó volt sebemnek szabadon. :-) Én kb. két héttel a műtét után kezdtem el kenni, mert akkor úgy éreztem, hogy száraz és húzódik. Minden jót, nagyon jól csinálod.
842. Nilatak
2008. okt. 4. 21:20
Szia Judit! Engem nem vittek az intenzívre, én is a szobámban ébredtem, a nővér éppen bent volt, rámosolyogatam, és elaludtam. Aztán nagyon fáztam, de nem volt erőm, hogy bármit tegyek ellene, azután megint elaludtam. Azután már nem voltam álmos, és mikor bejött a nővér, ágytálat kértem, mert nagyon kellett pisilnem, De mivel nem hozott, hát kimentem a Wc-re, csak néhány lépés volt az ágy végétől, és másodszorra is ki kellett mennem, még jó, hogy az ágy végére rögzítették infuzóstartályt, mert a cső elért legalább a WC ajtajáig, onnan meg nyújtogattam a karomat. Aztán úgy a Wc felett egyensúlyozva eszembe jutott, hogy akár le is emelhetném az állványt az ágy végéről, hogy ne feszüljön úgy a cső, de abból majdnem baj lett, mert nem bírtam egynesen megtartani és ledőlni készült, így nagy munkámba került, mire visszaakasztottam a helyére. De nagyon öröltem, hogy nem lett baj, és hogy a hólyagom is üres. Utána beviharzott egy ember egy tolószékkel, vinni akart valahová. Nagyon meglepődtem, hogy nem sokkal a műtét után bármilyen vizsgálatra mennem kellene, de hagytam, hogy felöltöztessen, amikor végre kiderült, hogy nem én vagyok a Szabó Nóra. Aztán újból jött a nővér hozta az ágytálat, mondtam,hogy már nem kell, mert voltam kétszer a Wc-én, gondolom, hitte is meg nem is. Nagyon leszúrt, hogy félig-meddig fel vagyok öltözve, mondtam neki, hogy még jó hogy itt talált, gondolom, egy kis furikázás után minden holmimnak nyoma veszett volna. Utána már 4 óra lett körülbelül, és akkor jött a húgom, és hova mentem vele? Hát a Wc-re! Csak akkor már nem egyedül:-) Nekem egy pici-pici szívbillentyű problémám van, így műtét előtt - a bal pajzsmirigy lebenyemet vették ki - kaptam antibiotikumot, lehet, hogy attól voltam ilyen ugri-bugri. Alig vártam, hogy lemenjen a második adag infúzió és kivegyék a csövet, estefelé, és akkor nagyon óvatosan, nagyon lassan, lementem az udvarra. Mozgalmas egy nap volt, mondhatom, még jó, hogy a műtőben hamar elaltattak. Mindez a Szent Imre kórházban történt, ahol nagy szerencsémre egyágyas kórteremben voltam. A stresszel nagyon nehezen birkózok meg, sajnos, magamnak keresem a bajt :-) Én is egy főiskolán dolgozom, hát szeptember közepére, mire beértem, volt munka éppen elég. Köszönöm a biztatást, hogy vegyem vissza a tempót, meg fogom próbálni.
841. judit71 (válaszként erre: 833. - Nilatak)
2008. okt. 4. 17:10
Szia! Engem nem vittek az intnzívre! Hol műtöttek? Melyik kórházban? Lehet, hogy ott aza szokás! Én is meglepődtem volna, ha ott ébredek! De engem visszavittek az ágyacská,ba anno, 2004-ben. Pont anya szülinapján műtöttek, és amikor felébredtem, ott ült mellettem és első mondatom az volt, hogy boldog szülinapot! A stresszel és a nagy megterheléssel azért vigyázz! Én három hétig voltam táppénzen, előbb ki sem írt volna a kezelőorvosom! De utána is csak lájtosan csináltam a dolgokat. Nekem annyi volt a könnyebbség, hogy főiskolán dolgozom és ott nyáron megáll az élet. Június elején műtöttek. Mire kezdődött a félév, már jobban bírtam! Úgyhogy csak óvatosan! Ezt a főnökségnek is be kell látnia, hogy egy ilyen műtét után egy hónappal még nem terhelhető úgy a kollegina, mint azelőtt! :) További szép napot neked, üdv, Judit
840. judit71 (válaszként erre: 829. - Ee1d568503)
2008. okt. 4. 17:04
Szia! Várjuk a részleteket! Mindenképp! Azért van ez a fórum! Úgyhogy írj csak bátran, bármiről, bármikor. :) Üdv, Judit
839. judit71 (válaszként erre: 834. - E76e8f01ad)
2008. okt. 4. 17:02
Nagyon szétszórt vagyok ma... Hol járhat az eszem? :) Én 5 napig voltam bent, hétfőn engedtek ki, de olyan szerda-csütörtök körül már levettem a tapaszt! utána már szabadon volt a seb... Szerintem már leveheted nyugodtan! Ha szép a seb, nem ráncos, nem húzódik, akkor nem biztos, hogy kenni kell bármivel is! Én semmit nem kentem rá, és a doki se mondta, hogy kenni kellene! De ez mindenkinek érzése szerint... Rád van bízva :) További kellemes hétvégét, és gyógyulj ügyesen :)
838. judit71 (válaszként erre: 835. - E76e8f01ad)
2008. okt. 4. 16:58
Jaj, ezt most látom csak... Még csak egy hete, hogy műtöttek! Nagy műtét ez, idő kell, mire a szervezeted visszaáll a régi kerékvágásba! De látom, mászkálsz, nézelődsz, ez sokat segít. Bár az angliai légkör nem biztos hogy olyan szuper, de friss levegőn vagy! Amennyit csak tudsz, pihenj! nem alvásra gondolok, hanem fekve tv, olvasás, valami relax dolog! Hazafelé jó utat kívánok, és írj majd! Pussz!
837. judit71 (válaszként erre: 831. - E76e8f01ad)
2008. okt. 4. 16:55
Az jó!!! De azért óvatosan a cipekedéssel! A párod biztosan segíteni fog! Remélem már jól vagy, és a hangod is kezd erősödni! Puszi, Judit
836. Katika56 (válaszként erre: 832. - Bige)
2008. okt. 4. 15:30

Szia,


te milyen gyógyszert szedsz? Anyukámnak is kivették az egészet és euthirox-ot kap vagy vmi hasonló a neve a gyógyszerének

2008. okt. 4. 15:11
ma voltam fent egesz nap,bent voltam a varosban vasarolgattam mag nezelodtem,nem ereztem magam nagyon faradtnak ,de az arcom a szemem,meg mindig olyan faradt meddig lessz ez igy,.pusz Angi
2008. okt. 4. 09:43
Sziasztok,Jovo Het Hetf.on lessz 1 hete hogy mutottek.Szerintetek mar kenhetem.Es meddig kell hogy rajta legyen a tapasz a sebemen?
833. Nilatak
2008. okt. 4. 00:24
Sziasztok! Mindent elolvastam ezen a fórumon egy hónappal ezelőtt, mielőtt műtöttek. Nagyon jó volt, hogy így megosztottátok itt a tapasztalataitokat, mert így teljesen felkészülten (kispárna:-)) vonultam a kórházba. A műtét gyorsan, egyszerűen, komplikációmentesen zajlott, teljesen Duracell nyuszi voltam már a műtét napján is. Utána is gyorsan javultam, és mivel bent sok volt a munka, két héttel a műtét után elkezdtem dolgozni. Két hét telt el azóta, néhány napig nem voltam stresszes, de az utóbbi időben már igen, és bizony estére a nyelés már nehezen megy, pedig előtte nem volt ilyen tünetem! Szóval pihenni kell, amennyi szükséges, és óvakodni a stressztől. Mondjuk nekem ez a gyengém. Mindenkinek további gyors gyógyulást, a műtét előtt állóknak drukkolok, a contractubex-et pedig ki fogom próbálni, mert a sebem még mindig dudoros a kapcsoktól. Eddig körömvirág krémmel kenegettem, az is jó, mert nem viszket, nem húzódik.
832. bige
2008. okt. 3. 23:47

sziasztok! le a kalappal Mindenki előtt, aki ezt a műtétet végigcsinálja. Engem a műtét után az intenzívre vittek - de nem tudtam előre, hogy ott ébredek, és nagyon megijedtem:( utána világosítottak fel, hogy mindig így szokták. nekem a dren cső is benne volt jópár napig. Igaz nekem semmit nem hagytak a pajzsmirigyemből. lehet, hogy nagyobb volt emiatt a vágás. nekem nyomta a nyelő- és a légcsövemet már a sok göb. ..de ez már száz éve volt 2001-ben. Ha valakinek esetleg látszik a heg, nem olyan jó a sebgyógyulása, akkor nagyon tudom ajánlani a contractubex-et, ami szépen kisimítja a heget.

jobbulást minden frissen műtöttnek:)

831. e76e8f01ad (válaszként erre: 828. - Judit71)
2008. okt. 3. 22:13
oksa mindenkepp irok draga.Olyan aranyos vagy Judit.Egyebkent haza utazom 10 en mert az anyukam mar nagyon var.Es meg valami ha Angliaban jartok mindenkepp keressetek meg.pusz Angi
830. e76e8f01ad (válaszként erre: 829. - Ee1d568503)
2008. okt. 3. 20:36
szia Szerintem mindenkit erdekel....
2008. okt. 3. 18:26
Sziasztok! Ma jöttem haza pajzsmirigy műtétről.4 napig voltam bent. Ha valakit érdekelnek a részletek. szívesen megosztom.
828. judit71 (válaszként erre: 826. - E76e8f01ad)
2008. okt. 3. 17:58
Szia angi! Akkor ügyes volt a dokid, nagyon! A hangom nekem a műtét után pár órával volt még egy kicst rekedt, de másnapra mint ha mi sem történt volna! Ha mész kontrollra, mert gondolom menned kell majd, mindenképp kérdezz rá. Nekem nem volt ilyen panaszom sem, szerencsére. Nekem is kivették a teljes bal lebenyt pedig. Felhívni nem tudnád az orvost, hogy rákérdezz, és ne idegeskedj emiatt? Az ilyenkor nem tesz jót. Pihenj sokat és gyógyulj! Ja és ne emelgess még egy pár hétig semmit! De tényleg semmit! A belső varratnak is be kell gyógyulnia, illetve felszívódik idővel. Írj, ha megtudtál valamit a dokitól. Pussz, Judit
827. judit71 (válaszként erre: 822. - Tigris13)
2008. okt. 3. 17:53
Szia tigris! Neked is meielőbbi jobbulást kívánok! Téged mikor műtenek? A feszültség, ami benned van el fog múlni, hidd el. Én is így voltam. Neked is szurkolunk majd mindenképpen. Szép estét, üdv, Judit
826. e76e8f01ad (válaszként erre: 824. - Judit71)
2008. okt. 3. 12:49
Judit koszonom Draga vagy,igen a sebem hajszall vekony,gyogyulgat,a hangom meg gyenge mit gondolsz Judit meddig lessz ez igy?Jo mondjuk kivettek a fel pm et.Pusz Angi.Koszonom mindenkinek a drukkolast.
825. Jay néni (válaszként erre: 822. - Tigris13)
2008. okt. 3. 09:30

Mindenki drukkol. :)))

Okt. 17-én lesz a vizsgálat?

És mikorra derül ki?

824. judit71 (válaszként erre: 820. - E76e8f01ad)
2008. okt. 2. 17:46
Szia angi! Örülök, hogy jól vagy! Én is feszült voltam akkor, én megszűnt a műtét után. Mármint abelső feszültség... Ha felbosszantanak, még ma is tudok fezsült lenni, de ez más tészta :)))) Fura, hogy nem volt Drane-csöved.... Nekem a műtét utáni nap szedte ki a doki a kapcsokkal együtt. Neked kapcsozták, vagy varrták? Az én sebem is csak egy hajszálvékony hegként látszik és kezdettőlfogva ilyen volt. Biztosan a tiéd is ilyen "tecnikával" Készült. Engem gyereksebész műtött, kicsi a volt a keze, nem kellett nagyot vágni :)))) Ezért mai napig hálás vagyok! Láttad már a sebet? Gyógyulj ügyesen és szépen! :))) Mi drukkolunk! :)) Üdv, Judit
823. e76e8f01ad (válaszként erre: 822. - Tigris13)
2008. okt. 2. 12:59
drukkolok de nem fogjak elhalasztani a mutetet ne felj,pihengetek,fajdalmam egyaltalan nincs,meg mindig rajta van a tapasz a seben,holnap megyek cserere.De szerintem gyogyulgat.
822. tigris13 (válaszként erre: 820. - E76e8f01ad)
2008. okt. 2. 11:36

Angi!!! Annyira Örülök!!! Jobbulást kívánok!!! Már úgy várom, hogy én is túl legyek rajta!!! Már olyan jó lenne, ha ezek a tünetek (idegesség, fáradság, levertség...) megszűnnének! Drukkolj, hogy ne halasszák el a műtétem!

Még egyszer: vigyázz magadra!

2008. okt. 1. 20:22
Kedves Tigrisem ne felj semmitol,minden okes lessz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook