Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


880. Nilatak
2008. okt. 13. 00:04
Sziasztok! Szeretnék tudni a fizikai megterheléssel kapcsolatos tapasztalaitokról. Megerőltetőbb munkába, sportokba, mikor kezdtetek? 5 hete jöttem ki a kórházból, szerdán 6 hete lesz, hogy műtöttek.
879. judit71 (válaszként erre: 878. - Eni35)
2008. okt. 10. 18:41
Szia! A szúrkálás a nyakadban még szerintem meglesz egy darabig. Én is jó pár hónapig éreztem, de most már teljesen megszűnt. Jó, én már négy éve túl vaggyok rajta. De kell egy jó fél év, mire teljesen helyrejön...
878. eni35 (válaszként erre: 867. - E76e8f01ad)
2008. okt. 10. 08:13

szia

a dudor ill ha a belső varratra gondolsz az kb 6 hétre apad le. de nekem még most is néha szurkál, nem látszik már a pukliból semmi de még érzem. biztos még van belőle egykicsi 2 hónap után is.


mikor raksz ki képet a sebedről? nagyon kíváncsi lennék rá hogy angliában miyet ill mekkorát csinálnak.


jó utat MO-ra. vigyázz magadra!

üdv:Eni

2008. okt. 9. 23:09

szia Angi!

beszúrok ide egy részt, az egyik hozzászólásomból: "engem másfél hete műtöttek, egyre jobban vagyok, a sebem is nagyon szépen gyógyul. viszont a duzzanat a nyakamon még elég nagy és igen zavaró. olyan, mintha egyfolytában zsibbadna, mint mikor a fogba érzéstelenítő injekciót adnak, és még jóval utána is furi érzése van az embernek. és nagyon kemény. meddig tart még ez az állapot, nektek mikor szívodott fel a duzzanat a nyakatokról?"

Szóval ezt másfél héttel a műtét után írtam. Kb 6 hét volt, mire az a dudor teljesen felszívódott. Egyébként a képeim között is van olyan, amelyiken látszik!

Mielőbbi gyógyulást, szia!

876. judit71 (válaszként erre: 875. - Aquanistan)
2008. okt. 9. 17:22
Szia! Hát a szegedi mellkassebészetben nem vagyok jártas, mert én nyíregyi vagyok! Viszont mielőbbi jobbulást kívánok neked! Üdv, Judit
2008. okt. 9. 15:19
Sziasztok! Néhány napja olvasom a fórumot és probálom magam nyugtatni mivel kedden reggel kell befeküdnöm és szerdán műtenek. Basedow, három hideg göb a bal lebenyben és egy forró göb a jobb lebenyben... össze vissza... mivel a műtétről már elég sokat olvastam minden előttem van. Arra viszont kiváncsi volnék hogy valakit műtöttek e Szegeden a melkas sebészeten? Mik a tapasztalatok?
874. e76e8f01ad (válaszként erre: 873. - Judit71)
2008. okt. 8. 22:01
Szio Juditdraga.Koszonom jol vagyok es majd irok nektek otthonrol is.Nos a duzzanat meg volt mar a mutet napjan is,mikor elosszor csreltek a tapaszt.Remelem elmulik majd.De mintha mar mas is irta volna.Koszonom a valaszod.Angi
873. judit71 (válaszként erre: 867. - E76e8f01ad)
2008. okt. 8. 20:54
Szia! Remélem jól vagy és minden rendben a dudort leszámítva! Én nem emlékszem ilyenre! nem lehet, hogy egy műtét utáni duzzanat mondjuk a belső varrattól? Nagyon jó utat Neked és vigyázz magadra! Majd írj, hogy hogy telt az otthonléted! :)))) Pussz, Judit
872. e76e8f01ad (válaszként erre: 871. - Majean)
2008. okt. 8. 16:01
koszike draga
871. majean (válaszként erre: 867. - E76e8f01ad)
2008. okt. 8. 14:52
Az a kis "pukli" valami lágyrész, nekem azt mondta a belgyógyász, nem probléma és kb 1 hónap kell mire teljesen felszívódik, picikét lehet majd maszírozgatni.
870. tigris13 (válaszként erre: 869. - 2d539db31c)
2008. okt. 8. 13:49
Én is írtam neked!
869. 2d539db31c (válaszként erre: 866. - Tigris13)
2008. okt. 8. 12:17
Szia! Küldtem privát üzenetet.
868. Jay néni (válaszként erre: 864. - Eni35)
2008. okt. 8. 11:44
Ma megyek anyuval a profhoz műtét megbeszélésre, ha lesz rá lehetőség megkérdezem ezt a jódos témát.
2008. okt. 8. 11:35
sziasztok dragak!Nektek is volt a mutet utan az a kemeny dudor a nyakatokon,es ha igen az mikor mulik el? Meg mi az?Es miert? koszi a valaszotokat.Penteken utazpm haza.hahahah.Pusz Angi
866. tigris13 (válaszként erre: 861. - 2d539db31c)
2008. okt. 8. 09:55
Szia! Nem nagyon találtam a fórumon "élménybeszámolót" tőled! Ha megkérnélek írnál pár szót a műtétről: mikor feküdtél be, mikor műtöttek, miket kaptál, ki műtött (ha gondolod privátba is elküldheted), meddig voltál bent ... Előre is köszi!
865. judit71 (válaszként erre: 864. - Eni35)
2008. okt. 7. 20:23
Szia! Hát a túlműködés esetén tényleg nem tudom, mire kell a jód!!!!!! Nekem sem műtét előtt, sem műtét után nem volt hormonproblémám, szerencsére! Semmiylen gyógyszert nem szedek. A műtétem 2004 júniusában volt, az utolsó hormonszinr vizsgálatot pedig 2004 októberében csináltattam. Mivel akkor sem volt gond, így befejezettenek nyilvánítottam a dolgot. De lehet, hogy az egyes vizsglt hormonok szintje is befolyásolja, hogy kell a plusz jód, vagy nem. Három hormonszintet néznek ugye? TSH, meg nem tudom már mi amásik kető. Ha azokkal gond van, lehet, hogy indokolt a jód adagolás. Ezt a dokidtól megkérdezhetnéd! Én ilyen szempontból rossz beteg vagyok, mert én mindent tudni akarok. Ezér tis háborodtam fel, hogy a záróból tudtam meg, hogy a jobb lebeny egy részét is kakapták a pajzsmirigyemnek. Csak a balról volt szó! A doki egy szóval sem mondta! Szerintem kérdezd meg nyugodtan, hogy miért kaptál.
864. eni35 (válaszként erre: 863. - Judit71)
2008. okt. 7. 19:22

szia Judit!

akkor te sem tudod hogy miért itatnak a túlműködővel is jódot? :( ha kórháza válogatja akkor lehet nincs is jelentősége? meg se kellett volna innom. elsőre mindent kihánytam tőle. de utána se volt sokkal különb!

neked kell most gyógyszert szedned? vagy műtét után is jó lett a hormonszinted?

neked is szép estét üdv: Eni

863. judit71 (válaszként erre: 856. - Eni35)
2008. okt. 7. 19:13
Szia eni! A 861-es hozzászólásomban pot ezt írtam le, már amennyit tudok még a dologról Rég tanultam... Lehet, hogy kórháza is válogatja, hogy itatja-e a beteggel, vagy nem. Én is meglepődtem, amikor először hozták, mert nekem nem volt hormonproblémám. Tehát a pajzsmirigy hormon szintéziséhez, kialakulásához kell a jód a szerveztnek. A jódoldat laborban két akotóból áll. Egy kálium-jodid nevű anyagból készítünk egy oldatot, ebben oldunk fel elemi jódot! Nem tudom mennyit segít ez! Az íze pocsék az biztos. :))) Nem is szoktam rá! :))) Pedig van belőle mindig a laborban. :))) Szép estét neked, üdv, Judit
862. judit71 (válaszként erre: 854. - Nilatak)
2008. okt. 7. 19:09
Szia! örülök, hogy egyre jobban vagy! Ez nagyon jó! A jódot azért kérdeztem, mert a pajzsmirigy betegségek bizonyos hányada hormonális eredetű, tehát túlműködés, vagy alulműködés jelentkezik. Egyik sem jó. Ezt a kevés jód bevitel okozza, hiszen a pajzsmirigy hormon jódot tartalmaz, ez kell a kialakulásához. Ezért van jódozott só pl., mert az élelmiszerekben nagyo kevés van, ezzel lehet pótolni. Tehát csak emiatt kérdeztem, hogy veled itattak-e jódot a műtét előtt. Én is úgy feküdtem mindig a műtét után, hogy vagy oldalt fekve, vagy háttal nekitámaszkodva az ágy végének, lehetőleg egyenes háttal. Az jó, ha nyújtózol, tényleg segít. Ha gép előtt vagy, akkor is próbálj meg egyenes háttal ülni! Könnyebb a nyelés a korai operáció utáni szakaszban és javítja a tartást is! Két legyet egy csapásra! :)))) További szép estét, Judit
861. 2d539db31c (válaszként erre: 850. - Tigris13)
2008. okt. 7. 11:10
A régi BM Kórházban mütöttek, leírtam a 772 hozzászólásban.
860. Jay néni (válaszként erre: 858. - Eni35)
2008. okt. 7. 11:03
Állítólag eladják az ingatlant, ezt olvastam a neten.
859. e76e8f01ad (válaszként erre: 850. - Tigris13)
2008. okt. 7. 10:50
vervetel,vernyomas EKG
858. eni35 (válaszként erre: 857. - Jay néni)
2008. okt. 7. 10:19
és a BM kórház helyén most mi van?
857. Jay néni (válaszként erre: 856. - Eni35)
2008. okt. 7. 09:58
A BM-s dokik mentek át a MÁV-ba.:)
856. eni35 (válaszként erre: 845. - Judit71)
2008. okt. 7. 09:47

szia

miből áll a jód? és mire hat egészen pontosan??

csak azért kérdem mert te laborban dolgozol és neked tudnod kell.

és hogy lehet hogy az egyik embernek nem kell inni a másiknak kell. vagyis inkább a legtöbbnek nem kell inni. mert itt azt hiszem én vagyok az aki a legtöbb jódot kapta!! vagy ezt kórháza válogatja?


pesten a BM kórházat azt most mávkórháznak hívják?

855. Jay néni (válaszként erre: 836. - Katika56)
2008. okt. 7. 08:19

Katika anyud jobban van?

Szövettannal van már valami?

854. Nilatak (válaszként erre: 851. - Judit71)
2008. okt. 6. 22:16
Szia! Ezt a jód dolgot nem értem. Úgy volt, hogy engem is a befekvést követő napon műtenek, de az általam vitt vércsoport vizsgálat eredménye enzim ellenanyagszűrésre pozitív lett, ezért egy nappal később műtöttek, mert idő kellett a vérválasztáshoz, másnap hajnalban vettek vért és csak a következő napon műtöttek. Először méltatlankodtam, de aztán rájöttem, hogy jó lesz még egy nap pihenés. Sétáltam, ettem, aludtam, így egymás után, néha látogatók is jöttek, alig vártam, hogy elmenjenek és aludhassak :-))). Én annyit dolgoztam előtte, hogy ezt a kis háromhetes múlatságot megengedhessem magamnak, hogy hulla fáradtan érkeztem a kórházba, igy máson se járt az eszem, mint séta, evés, alvás, séta, evés, alvás :-) Na, néha azért eszembe jutott, hogy a műtét után hányok majd, amit nagyon nem szerettem volna, de szerencsére nem jött be:-) És jobban is vagyok, most, hogy így dumálunk, rájöttem, hogy nagyon összehúzom magam egész nap a számítógép előtt, néha kinyújtózom, és múlik a nyelési problémám is, hurrá :-))). Köszönöm! Mindenkinek javulást, és akik a műtét előtt állnak: sok egyéb projektet a figyelem elterelésére.
853. judit71 (válaszként erre: 850. - Tigris13)
2008. okt. 6. 18:56
Szia! Még kimaradt az előzetes vizsgálatok közül. A befekvés előtti napon el kellett még menni egy nyeléspróbára. Ott egy kontrasztanyagot kellett inni, és a doktornő mondta, hogy mikor nyeljek. Akkor a mozgatható röntgenkészülékkel figyelte a nyelőcső és a légcső helyzetét. Vagyis, itt derül ki, hogy nyomja-e valamelyiket a megnagyobbodott pajzsmirigy lebeny. Hát nekem nyomta, szakszóval diszlokálta jobbra a légcsövet. Illetve volt egy sima tüdőröntgen az altatás miatt. Ennyi jutott még az eszembe...
852. judit71 (válaszként erre: 849. - Tigris13)
2008. okt. 6. 17:50
Szia tigris! Igazán nincs mit!Kérdésedre a saját tapasztalatimat tudom leírni. Én is műtét előtti nap feküdtem be, akkor még csináltak egy friss vérvizsgálatot és vettek még le plusz egy csővel a vércsoport meghatározáshoz! Mivel a nyaki terület elég vérbő, ezért kell ez is. De ne ijedj meg, sajnos ezek rutinműtétek már, csak a biztonság kedvéért kell a vércsoport meghatározás. Én véletlenül vettem észre a dudort a nyakamon. A bal oldalon egy közepes szilva nagyságú göb volt, láthatóan. Lemenetem a körzetihez, aki be is utalt először nyaki UH-ra. Az eredménnyel menni kellett egy belgyógyászhoz, aki az UH alapján utalt tovább biopsziára. Ezt egy viszonylag nagy tűvel csinálják, de egyáltalán nem fájdalmas! A mintából kenet készül, amit megfestenek. Ennek eredménye kb egy hét, maxi másfél. Én ezek után mentem vissza megint abelgyógyászhoz, aki műtétet javasolt. Én ugyan kérdeztem a gyógyszeres kezelést, ami esetleg kidurrantaná a göböt vagy ilyesmi, de azt mondta, elég nagy ahhoz, hogy ez ne működjön. Úgyhogy vágtak. Kivették ateljes bal lebenyt és a jobb egy részét, mivel ott is voltak kisebb göbök. Örülök, hogy az erdményed eddig jó! Még akkor van egy hónapod a műtétig? Húúú, az elég sok idő. De remélem nem idegeskedsz emiatt, tudod, az ilyenkor nem tesz jót! Neked is csak azt tudom tanácsolni, hogy próbáld meg nyugodtan viselni ezt az időszakot, lehetőleg stresszmentesen, ha lehet. A pozitív hozzáállás pedig nélkülözhetetlen lesz agyógyulásban, ahogy azt Nilataknak is írtam! Ha esetleg lenne még kérdésed és tudok válaszolni, szívesen segítek! Szép estét, üdv, Judit
851. judit71 (válaszként erre: 846. - Nilatak)
2008. okt. 6. 17:41
Szia! Nagyjából stimmelnek a vizsgálatok nálam is. Én már a műtét előtti nap befeküdtem, majd megőrültem egész nap, hiszen neméreztem betegnek magam, hogy kórházban feküdjek! Már aznap este hattól nem lehetett enni és éjféltől inni sem. Másnap reggel szerencsére én voltam az első, úgyhogy már 3/4 8-kor jött értema műtősfiú és vitt a műtőbe. Addig lement egy flaska infúzió is. A műtét kb. egy-másfél óra lehetett, a szobatáraim szerint. Én egy hatágyasban voltam három idősebb nénivel, úgyhogy nekik hordtam már a műtét másnapján az ásványvizet, meg kávét, csokit, amit kértek! A befekvés előtti napon kellett még egy vérvizsgálat, a vércsoport meghatározáshoz is vettek le még egy csővel. Előtte meg nekem is volt UH, meg biopszia. Nekem is azt mondta a doktornő akor, hogy malignitársa utaló jel nincs a minta alapján. Mondjuk én ezt számításba sem vettem. :) A hormonszintek nekem is jók voltak, ezért nem értem, miért itatták velem a jódot akórházban 2-3 napig. Nekem meg úgy képzeld el, hogy aműtét másnapján ebédre hozták a sült csirkét rizzsel! Ez nagyon klassz, mert imádom, de nyelni nem tudtam, pedig iszonyat éhes voltam. Reggeli zsemle volt, amit szintén nem tudtam megenni. Talán aznap reggel tudtam már jobban enni, amikor haza is jöhettem. A rozsdás vasszeget is megettem volna! :)))) Remélem gyorsan meggyógyulsz és az egész csak egy rossz emlék marad majd! :))) Ha pozitívan állsz agyógyuláshoz, akkor sokkal gyorsabb lesz, hidd el! :)) További szép napot Neked, Judit

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook