Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


910. c473dc7a73 (válaszként erre: 909. - Judit71)
2008. okt. 17. 18:41

Szia!

Végeztem az itteni orvosokkal! Megkaptam a papírokat és elküldtek Miskolcra a megyei Kórházba az Endokrinológiára.Azt írják a papíromon, hogy " A rendelkezésre álló adatok thyreoditis, ill. hypothyreosis lehetőségét vetik fel,emiatt a Megyei Kórház Endokrinológiai szakrendelésre utalása javasolt."

Na meg az uh eredményei: " A pm isthimusa 6 mm, a jobb lebeny 20x16x56mm, a bal lebeny 23x19x25mm. A lebenyek echostrukturája egyenetlen, fellazult, számtalan cystikus jellegű képlet látható. határozott körűlírt elváltozás nincs. A nagyerek nem dislocaltak. Scintigraphias vizsgálat javasolt."

909. judit71 (válaszként erre: 904. - C473dc7a73)
2008. okt. 17. 17:28
Szia! Ez nekem is homályos akkor, hogy most kell-e menned még vizsgálatra, vagy sem. Nem csoda, ha Te sem érted, pedig kellene! Majd írj, hogy mit mondtak! Üdv, Judit
908. judit71 (válaszként erre: 906. - Aquanistan)
2008. okt. 17. 17:26
Szia! Mielőbbi gyógyulást kívánok én is! Ha lehet, pihenj sokat és semmi megerőltető munka! :))) Megnéztem a képeket is, nagyon szép a sebed!! Nekem is ilyen alig látható volt anno! A drén tartályon viszont nagyot néztem, mert nekem egy nagy méretű fecskendő volt a drén cső végén, azt ürítették! Várjuk majd a részleteket, ha egy kicsit erőre kaptál! Szép napot! Üdv, Judit
907. eni35 (válaszként erre: 906. - Aquanistan)
2008. okt. 17. 17:08

szia

jobbulást neked!

ezzel egyetértek: "mindenhol jó de a legjobb otthon!

hány napig voltál kórházban? és te már másnap le vetted a kötést? neked kisebb vágásod van? vagy csak aképen nem látszik. majd írj részletesebben.

pihenj sokat és gyógyulj meg!

üdv: Eni

2008. okt. 17. 16:44
Sziasztok! Ma jöttem haza a kórházból! Eléggé el vagyok fáradva és kicsit nehéz most gépelnem. Minden jól ment de tudjátok "mindenhol jó de a legjobb otthon". Szóval a műtét nem viselt meg mivel nem is emlékszem rá de a kórházi hangulat nem az én világom. Úgyhogy most élvezem az ágyam puhaságát és az otthonom csendjét és békéjét. Majd megírom részletesebben milyen volt. Tettem fel képet ha valakit érdekel, szerintem bátorítóak ;)
905. majean (válaszként erre: 898. - Nilatak)
2008. okt. 17. 15:19

Kontroll azért kellene, hogy maradt-e bent a PM-ből valami, de a vizsgálathoz abba kellett volna hagyni a gyógyszer szedését 6 hétre. Sajnos időközben megműtötték a lábamat,hallux valgus,-magyarul bütyök és következményei- miatt. Labort azért csináltak, a PM által termelt fehérjét nézték, ami akkor jó teljes műtét után ha 0 körüli az érték, nekem 0,2 lett, úgy tűnik jó munkát végzett a sebész. Azért ha a lábam meggyógyul nyilván megcsináltatom a vizsgálatot. Vácott a Kórházban, Nukleáris Medicinán végzik a teljes kiírtást ha szükséges, Dr Konrádi András tanár úr a vezető, vele beszéltem már telefonon.

Jól vagyok, igyekszem a járással is, már egész jó.

Köszi és üdv.

904. c473dc7a73 (válaszként erre: 903. - Judit71)
2008. okt. 16. 20:20

Szia Judit!

Igen az uh-on túl vagyok.Nem tudom hová kell mennem, csak valami ilyesmit mondottt az orvos az uh-n. De ma az aszisztens csak legyintett, mikor kérdeztem, hogy hova kell még mennem és,hogy mi ez a vizsgálat, úgyhogy lehet, hogy nem is kell mennem sehova, majd holnap megmondja az orvos. Ma azt mondta hogy csak lezárják a papírokat és készen vagyunk. Hát nem tudom. Majd holnap megírom mi volt.

Szép estét mindenkinek!!!!

903. judit71 (válaszként erre: 900. - C473dc7a73)
2008. okt. 16. 17:59
Szia! Az asszinsztensnő szavában is bízhatsz szerintem! Ha a három hormon szintje értékhatáron belül volt, az szuper!!!!!!!!!!!!!! De nyilván meg kell várni a végét minden vizsgálatnak! Méghogy csövet dugnak a torkodba... Az őskorban vagyunk? Az UH-on már túlvagy ugye??? Azt nekem injekcióban adták be... Nem lehet, hogy nyeléspróbára kell menned? Ott valóban inni kell egy kontrasztanyagot, annak tök jó íze volt, ahogy visszaemlékszem. Egy normál röntgengéppel nézték a nyelőcsövet, mindig szóltak, hogy mikor kell nyelni. Annyi extra volt a röntgengépen, hogy mozgatni lehetett egy állványon magát a röntgen gépet és így amikor nyeltem folyamatosan süllyesztette agépet, hogy végig tudja nézni a nyelőcsövet. Nekem akkor már jobbra diszlokált, azaz nyomódott a nyelőcső a ciszta mérete miatt. Mindneképp írd meg a további vizsgálatok eredményét is! Azért vagyunk hogy segítsünk egymásnak! :))) Légy nyugodt! További szép estét! Judit
902. c473dc7a73 (válaszként erre: 901. - Jay néni)
2008. okt. 16. 14:52
Persze hogy megirom. Holnap déltán. Jó lessz fogtömés után még ki tudja mit mond a doki. Hát remélem nem lessz nagy gond.
901. Jay néni (válaszként erre: 900. - C473dc7a73)
2008. okt. 16. 14:26
Azért kiváncsi leszek mit mondanak majd a cisztákra, veszélyesek vagy nem. Majd írd meg mit mondott a doki.
2008. okt. 16. 12:06

Sziasztok!

Voltam dokinál és az van, hogy nem volt orvos és az aszisztens aztmondta, hogy a vérvétellel minden rendben (pontosan nem tudom az eredményeket csak annyit, hogy az értékhatáron belül vannak.). Holnap megyek majd vissza, hogy lezárják a paírokat.

899. Nilatak (válaszként erre: 884. - Judit71)
2008. okt. 15. 22:09
Szia Judit! Igen, a túlhajtásban lehet valami. Majd most az ünnepek alatt lesz egy kis pihi, remélem. Üdv. Katalin
898. Nilatak (válaszként erre: 883. - Majean)
2008. okt. 15. 22:07
Köszönöm. Akkor nem kapkodom el. És jól vagy már? Nem lehetett könnyű újból kés alá feküdni. Korábban mintha valamilyen kontroll szükségességéről is írtál volna. Minden rendben? Minden jót neked.
897. Jay néni (válaszként erre: 895. - C473dc7a73)
2008. okt. 15. 20:53

Majd írjál, bármi baj van tuti tudnak segíteni, a pajzsmirigy szinte nép probléma. Most, hogy anyunak gondja van vele, kiderült hogy egy csomó ismerősnek is, sőt néhánynak már ki is vették. Van egy nő már 10 éve él pajzsmirigy nélkül.

Nem lesz gond, hidd el. :))))

2008. okt. 15. 20:49
Jó éjt mindenkinek!
895. c473dc7a73 (válaszként erre: 893. - Judit71)
2008. okt. 15. 20:47
Nincs eredményem csak holnap lessz meg minden elvileg. Azt mondta ma az orvos, hogy valami folyadékot kell inni és valami csővel nézik meg, hogy mi a helyzet. Na ez megilyesztett, hogy mi is lessz.Majd holnap délután megírom mi volt a dokinál. Jó hogy ilyen segítőkészek vagytok . Nagyon jó ezt olvasni, megnyugtató.
894. c473dc7a73 (válaszként erre: 891. - Jay néni)
2008. okt. 15. 20:43

Voltam vérvételen ott a TSH 10,5 volt 4,2 helyett. A T3, T4- et nem tudom, mert itt csak heti 1* csinálnak és annak holnap lessz megaz eredménye. Azt mondta doki, hogy alulműködés van.

Bocs a kései válaszokért csak közbe dolgom is volt.

893. judit71 (válaszként erre: 887. - C473dc7a73)
2008. okt. 15. 18:30
Szia! Az izotópos vizsgálaton nekem injekcióban adták be a kontrasztanyagot. És pár perc alatt megvan a vizsgálat! ne aggódj emiatt! Van hormonszint eredményed? Azokkal mi ahelyzet? Alacsonyak, magasak? Nekem is többgöbös volt, és túléltem! Ne félj tőle, gondoj inkább arra, hogy ha ne adj isten bármi gond van, azon jobb gyorsan túlesni! És nevetve csináltam végig az egészet, és két héttel a műtét után már arégi formámban voltam! Pozitívan, mindenhez! csak ez segít. gyere máskor is, mondd, hogy mi újság. Sokan vagyunk, voltunk ebben a helyzetben, és a tapasztalatokat megosztjuk egymással! Így könnyebb! Szóval mindneképp visszavárunk! Üdv, Judit
892. judit71 (válaszként erre: 886. - Eni35)
2008. okt. 15. 18:26
Szia! Engem 2004 júniusában műtöttek. Igen ateljes bal lebenyt rescaltak és ajobb egy részét. Sem előtte, sem utána nem volt a három vizsgált hormonnal probléma. Azt hiszem, valami olyasmi volt a diagnózis, hogy nem toxikus többgöbös golyva. És mérsékelt és kompressziós hypertireozis. - közben előszedtem a papírokat is, hogy ne írjak butaságot. Nekem nem hullott a hajam, egyáltalán. Nem emlékszem ilyen tünetre a műtét után. Ha még mindig hullik, szerintem vissza kellene menned és rákérdezni, hogy mitől lehet. Remélem, elmúlik! Szép estét, Judit
891. Jay néni (válaszként erre: 890. - C473dc7a73)
2008. okt. 15. 15:33

Ne parázz!

Vérvizsgálaton voltál már?

Alul, vagy túlműködés nincs?

2008. okt. 15. 14:48
Uh-on voltam ma, holnap megyek vissza a belgyógyászhoz. Majd ott kiderűl. Nincs semmivel problémám, csak hullik a hajam, de semmi más.
889. Jay néni (válaszként erre: 887. - C473dc7a73)
2008. okt. 15. 14:01

Mennyit kell várnod a vizsgálatra?

Légzéssel, nyeléssel nincs problémád?

888. Jay néni (válaszként erre: 885. - Eni35)
2008. okt. 15. 14:00

Szia!

Nekem semmi, anyut fogják műteni december elején.

A proffal nem tudtam beszélni négy órát vártunk rá, és ha bemegyek anyuval tuti kinyírom a négy óra várakozásért.

Jodos témát a műtétre küldő szakorvostól kérdezte az azt mondta, hogy Ő annak adná, akinek részlegesen vették ki a pajzsmirigyét, de a pajzsmirigy működése viszonylag normális volt(normál értékhatár, vagy attól kis eltérés).

2008. okt. 15. 13:24

Sziasztok! Lehet, hogy ez nem ide passzol de nagyon el vagyok keseredve.

Ma voltam pajzsmirigy uh-on és azt mondta a doki, hogy meg van nagyobbodva a pm, és hogy számtalam cisztikus valami látszódik na ez annyira megijesztett, hogy nem tudom most mi van. Ja meg azt is mondta, hogy majd valami izotóp vizsgálatra kell menni, ahol valami folyadékot kell meginni és onnan fogja tudni az orvos, hogy mi lessz. Annyira félek, hogy valami komoly gond van, nem tudom mit csináljak!!!:((((

886. eni35 (válaszként erre: 865. - Judit71)
2008. okt. 15. 13:22

szia

téged miért műtöttek pontosan? ha jól értelmezem göböd volt a bal oldali lebenyben. azt teljesen kivették? és még a jobból is? akkor nagyon szerencsés vagy hogy a hormonszinted (tsh, t4, t3)ilyen jó lett műtét után is.


neked nem hullott műtét után a hajad? mert nekem közvetlen a műtét után nagyon elkezdett hullani és még most is. de erről itt semmit se olvasok. vagy ez csak nálam van így? remélem ez csak ideiglenes állapot!

885. eni35 (válaszként erre: 868. - Jay néni)
2008. okt. 15. 13:06

szia

neked mi a gond a PM-el? mikor műtenek?

a jódos témát kérdezted?

884. judit71 (válaszként erre: 882. - Nilatak)
2008. okt. 14. 18:56
Szia! Az jó, ügyi vagy! De előbb egy kis lájtos jóga, aztán csak szépen óvatosan a nagytakarítás. A bútorokat lehetőleg még ne nagyon tologasd! Nekem a drén környéke nem volt érzékeny, én konkrétan a vágás helyét éreztem, ott szúrkált. Jól emlékszem ugye, hogy 6 hete volt a műtéted? Annak a drénhelynek nem kéne már lifteznie. Nem lehet, hogy kicsit túlhajtod magad napközben? Attól is lehet ilyen érzeted. Meg azért csak friss még az a seb így másfél hónap után. Szerintem el fog múlni az is szépen. Ha nem, akkor meg konzultálj a dokiddal, aki műtött! Szép estét Neked. Üdv, Judit
883. majean (válaszként erre: 880. - Nilatak)
2008. okt. 14. 09:38

Mivel két PM műtéten vagyok túl, kétszer csináltam végig. Szerintem nagyon fontos a fokozatosság, Neked is javasolom és akkor az 1-2 kg-tól eljutsz a bevásárlásig stb. Ha fel kell emelni vmit a földről ne a derekadat hajlítsd, inkább a térdet.

Mielőbbbi gyógyulást és sok sikert!

882. Nilatak
2008. okt. 13. 23:51
Szia Judit! Köszi, én eddig mindent nagyon light-osan csináltam, egy kis bőrönd emelgetéstől eltekintve a múlt héten, de jól ment, nem éreztem megerőltetőnek, úgy hogy akkor majd egy kicsit fokozom a tempót, és belecsapok a jógába, aztán meg a nagytakarításba. A sebem szerencsére nem szúrkál, ez a kezdeti időkben csak egyszer vagy kétszer fordult elő. Viszont estére a nyelésnél úgy érzem, mintha liftezne a drénsebem a nyelőcsövemmel együtt: fel-le :-) Reggel ez sosincs szerencsére. Remélem, lassan - fel a fejjel, szó szerint :-) - ezt mindig elfelejtem - elmúlik a ronda megfázásommal együtt. Üdv. Katalin
881. judit71 (válaszként erre: 880. - Nilatak)
2008. okt. 13. 17:41
Szió! Én azt tudom javasolni, hogy érzésed szerint. A sporttal azért óvatosan, csak nagyon lassan kezdd! Súlyokat még ne negayon emelgess! :))) Én mondjuk a műtétem után kb. két héttel már 30 kilós kutyát emeltem be a fürdőkádba! Nem mondom, hogy nem volt vacak érzés, de nem akartam magam kímélni! Az viszont tény, hogy így 4 évvel a műtét után is ha a bal kezemben - a bal lebenyt vették ki - nehezebbet cipelek, akkor még nyom egy kicsit, illetve műtét után szúrkált a nyakam a heg közelében. De ez valószínűleg a perifériás idegek sérülése miatt volt, ami később elmúlt. Most a kezemmel vannak hasonló gondok, remélem az is elmúlik idővel. Ha netán ilyet is éreznél, mármint szúrkálást a heged környékén, szedjél rá napi 3x1 B1 vitamint egy pár hétig.Én is ezt teszem most. Ez vízben oldódik, hónapokig is lehet szedni! Remélem segítettem valmait! További szép napot, estét! Üdv, Judit

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook