Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


700. judit71 (válaszként erre: 699. - Vicus8)
2008. aug. 21. 15:20

Szia Vicus!


Gondolj arra, hogy túl leszel rajta és utána jobb lesz! Fő a pozitív hozzáállás! Tudod! :)))

Nekem sokat segített, hogy műtét után azt mondogattam, hogy egészséges vagyok és jól érzem magam!

Ha ügyes az orvosod, szinte nyoma sem marad majd! Mielőbbi gyógyulást! Üdv, Judit

699. vicus8
2008. aug. 20. 23:32
Detty222! Köszönöm a választ, megnyugtattál egy kicsit. Már összepakoltam, holnap irány Debrecen, a klinika. Szorítsatok!!!!!!Pénteken műtét.Sziasztok, majd jelentkezem!
698. detty222 (válaszként erre: 686. - Horniko)
2008. aug. 20. 16:22

Szia Horniko!


Én már nem kenem semmivel a nyakam csak ha nagyobb vihar jön akkor szokott nyilalni de semmi más jól vagyok már jó lenne ha a baba is jöhetne de egyenlőre még nem akar érkezni de ami késik nem múlik. :)

Milyen az a krém amivel kened a nyakicád?

697. majean (válaszként erre: 695. - 1366d1807f)
2008. aug. 20. 13:04
Igen ezt nekem is mondta az orvosom, hogy azóta szaporodtak meg a PM betegségek. Befolyásoló tényező lehet még bármi-féle sugárzás, röntgen stb. Én 1972. óta telefonközpontban dolgoztam, biztos nem használt ez sem.
696. judit71
2008. aug. 20. 08:21

Sziasztok! Nekem 2004 júniusában vették ki a teljes bal pajzsmirigy lebenyt és a jobb oldali egy részét is. Ciszta volt a baloldalin, olyan 4cm-es a jobbon meg kisebbek. Gyógyszert szerencsére nem kell szednem, mert nem volt hormonálisan gond. Sem alulműködés, sem túlműködés nincs azóta sem. Szerencsés vagyok! :))))

Akik most vannak hasonló helyzetben, vizsgálatok vagy műtét előtt állnak, azoknak pozitív hozzáállást javaslok. Nem mondom, hogy nem kellemetlen a műtét utáni páár nap, de kibírható. Ha biopszia kell, az sem fáj. Ha féltek a tűtől csukjátok be a szemeteket! :)) Tényleg nem vészes!Mindenkinek jobbulást! Üdv, Judit

695. 1366d1807f (válaszként erre: 692. - E76e8f01ad)
2008. aug. 20. 08:08
1986. Csernobil.
694. majean (válaszként erre: 690. - Kriszti69)
2008. aug. 20. 07:19
Nekem is alulműködő PM-em volt, amit a bal lebenyben lévő ciszta ill. duzzanat okozott. A mintavétel alapján nem derült ki, hogy ennek egy mogyorónyi nagyságú része olyan eltváltozást mutatott ami indokolta, hogy kivegyék az egész PM-et, csak a műtét utáni szövettani vizsgálat. Nem hibáztatok senkit mert éppen nem abból a részből történt az aspiráció. A tűszúrás egyébként egyáltalán nem fájdalmas.
693. majean (válaszként erre: 689. - E76e8f01ad)
2008. aug. 20. 07:09
Már kivették az egész PM-emet, ez volt a második műtét. Igen, már szedem a gyógyszereket, és amíg élek kell is. Éppen tegnap kaptam meg a szövettani eredményt, ez negatív. Csütörtökön megyek endokrinológus orvoshoz, a további teendőimről majd írok.Szédültem és magas volt a vérnyomásom ill. a kézfejem foltos, festékhiányos, ez főleg nyáron látszik.
2008. aug. 19. 21:45
Sorstarsak megtudja nekem mondani valaki hogy miert vagyunk ma Magyarorszagon,ennyien pm betegek?mert hat az igazat megvalva ilyeszto a letszamunk miert van ez?Mi van nalunk a levegoben?
691. e76e8f01ad (válaszként erre: 690. - Kriszti69)
2008. aug. 19. 21:40
Ne aggodj tul sokat mert art neked,biztos vagyok benne hogy gyogyszeres kezelest kapsz majd,de a mutet sem kizart.de hangsujozom hogy semmiert ne aggodj inkabb vegyek ki mint hogy tovabb noljon.Kivanok minden jot Angi
2008. aug. 19. 12:10

Sziasztok!

Pajzsmirigy alulműködésem van, másfél éve felfedeztek egy fél centis göböt a bal lebenyben. Most újabb ultrahangon voltam, már kb. másfél centis a göb, folyadékos részekkel benne. A másik oldalon pedig egy 2,5 mm-es kis göböt találtak. A vascularizáció enyhén fokozott, ami nem tudom mit jelent...2 hét múlva megyek a lelettel a dokihoz vissza. Mire számíthatok?? Szövetmintát vesznek? Műtenek is?

689. e76e8f01ad (válaszként erre: 687. - Majean)
2008. aug. 18. 22:42

Szia majean,ugyes voltal,de lessz 2 ik muteted is?Engem Szeptemberben mutenek.es kivettek az egesz pajzsmirigyed?

Az pedig azt jelenti hogy gyogyszert kell szedned egesz eleted soran.Voltak tuneteid,?es milyenek?Koszonom Angi

688. boci75 (válaszként erre: 686. - Horniko)
2008. aug. 18. 19:44

Sziasztok!

Horniko, én is a Contractubex-szel és a körömvirágkrémmel kenem felváltva, mert a contractubex-től nekem nagyon viszket, de akkor ez nem egyedi eset. Ha neked is fáj néha, akkor "megnyugodtam", hogy nem nekem rontottak el valamit:).


Raktam fel új képet, szerintem elég tűrhető, de azt hittem, hogy ilyenkorra már szebb lesz a sebem.

687. majean
2008. aug. 17. 16:21

Sziasztok Sostársak!

Nekem július 3-án volt az első műtétem egy duzzanatot vettek ki a PM-ből, aminek a szövettani eredménye indokolta, hogy kivegyék az egész PM-t, ez meg is törént most 7-én. Csak azért írtam, hogy ne aggódjatok egy műtét miatt, kettőt is ki lehet bírni, fel a fejjel, meg kell gyógyulni! Én hálás vagyok a sorsomnak, hogy nagyon jó gyógyító EMBEREKKEL találkoztam...

686. horniko (válaszként erre: 685. - Detty222)
2008. aug. 17. 12:07

Szia Detty!

Azt hittem már "elvesztél":)

Kösz nagyon jól vagyok!Kenem a heget Contractubex-el, amitől néha viszket, de semmi más.Fájni nagyon ritkán szokott.

Te hogy vagy?

2008. aug. 16. 21:14

Sziasztok Régiek és Újjak :)


El sem hiszem, hogy ennyi embernek van gondja a pajzsmirigyével.

Horniko! Te hogy vagy mostanság?

684. e76e8f01ad (válaszként erre: 666. - Tigris13)
2008. aug. 16. 18:17
Igen Angliaban,mert itt elek.
683. VEmma (válaszként erre: 676. - Betty-Győr)
2008. aug. 16. 08:04

Szia Betty,

hát igyekszem nem aggódni. Mondta az orvos, hogy majd kap vérhigitót is, kedden fekszik be és szerdán lesz a műtéte. Igaz, 2 hét múlva, addig igyekszem nem pánikolva élni...:)

de köszi a hozzászólást...

682. vicus8
2008. aug. 15. 22:34
Sziasztok, köszönöm a megnyugtató válaszokat, jövő héten ilyenkor már túl leszek a műtéten. A beöntésről annyit, hogy én már kétszer kaptam, nem vészes és szerintem inkább adjanak, mint, hogy ott kaksizzam magam össze az ágyban, mert nem tudok kimenni a wcre. Na tessék, egy újabb dolog amiért aggódhatok...
681. horniko (válaszként erre: 677. - Tigris13)
2008. aug. 15. 20:35
Senki sem írt olyat, hogy beöntést kapott volna, ettől azt hiszem nem kell félni!
680. horniko (válaszként erre: 677. - Tigris13)
2008. aug. 15. 20:34
Vasárnap este feküdtem be és csüt. reggel mehettem haza.Ált. már csak addig tartják benn az embert műtét után, amíg a csöveket, kapcsokat ki nem szedik.Én nem is örültem volna neki ha a cső és kapocskivételt jobban elsietik...
679. horniko (válaszként erre: 673. - Vicus8)
2008. aug. 15. 20:29
Pesten a Jahn Ferenc Kórházban.
678. Hobika
2008. aug. 15. 17:00

Sziasztok!


Vicus8!


Az én műtétes élményeimet az 558-as hozzászólásban olvashatod.


Hobika

677. tigris13 (válaszként erre: 189. - Horniko)
2008. aug. 15. 09:17
Szia Horniko!Téged hol műtöttek? Ezek szerint te majdnem négy napot voltál bent? Hétfőn feküdtél be, vagy vasárnap? És még egy kérdés, ami talán mindenkinek szól: műtét előtt kaptatok beöntést???
2008. aug. 15. 07:33

Sziasztok!

Nem tűntem el, olvasom a fórumot, csak úgy látom, nem nagyon kell közbeszólnom. :D

Én sem vérhigítót sem cseppeket nem kaptam, se nem varrtak, se nem volt daganatom és göböm, szóval nekem teljesen más volt a műtétem, de igaz is, hogy annak már lassan 9 éve.

Vicus: a képeken látott sebek csak kb 3 hétig szörnyűek, utána, ha valaki nem speciálisan a nyakadat vizslatja, fel sem tűnik neki, hogy műtve voltál. Persze, akit műtöttek, az már észreveszi a másikon is a heget. Ma már olyan tutin csinálják a dokik a vágást, hogy nyoma nem marad.

Nem kell félni, de ezt hiába is mondjuk.

Vemma: anyukád idősebb, és az idősebb szervezetet jobban megviseli az altatás, de nem kell aggódni, nem lesz semmi baj. Gondoljatok arra, hogy műtét után sokkal jobban lesz,és majd úgy érzi, hogy megfiatalodott!

Az altatásból való ébredés azt hiszem, mindegyikünknek kicsit homályos emlék, és nem mindegyikünk úgy viselkedett, mint szokott pl. a reggeli ébredés után. :D De ezt az orvosok is tudják, úgyhogy nincs ebben semmi gáz!

675. csadrienn1979 (válaszként erre: 668. - Vicus8)
2008. aug. 14. 23:43

Szia!

Tök jól kitalálta horniko, hogy az ide vonatkozó hozzászólása számát ajánlotta. Követve a példáját, most én is ezt teszem. Az 563, 564, 565-ös hozzászólásaimban írtam ezekről a dolgokról.

Minden jót neked!

674. csadrienn1979 (válaszként erre: 666. - Tigris13)
2008. aug. 14. 23:31

szia!

Remélem nem haragszik meg, hogy helyette válaszolok, Angi-t Angliában műtik, ő ott él.

673. vicus8
2008. aug. 14. 22:32
Horniko, köszönöm a gyors választ, a képeket láttam.Hát...elég borzasztóak a pár napos műtéti képek.Téged hol műtöttek?
672. VEmma
2008. aug. 14. 18:55

Sziasztok,

tudom már régen irtam...anyukámnak 2 hét múlva lesz a műtéte. Volt altató orvosnál és mondta, hogy magas a kockázat és "magas kockázaton" altatják. Nektek mondott ilyet az orvos?

Mondta, hogy majd kap vérhigitót is műtét előtt..szóval, most eléggé aggódom...már csak 2 hét..bár a sebésze nem mondott ilyet, hogy magas lenne a kockázat.

671. horniko
2008. aug. 14. 18:47

Ja, egyébként kitartást, ne izgulj!!!!Egész könnyen túl lehet lenni rajta.Itt a fórumban utólag mindenki ezt mondja!!!!

Nézted már a képeinket az adatlapunkon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook