Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


730. eni35 (válaszként erre: 727. - Csadrienn1979)
2008. aug. 31. 08:06

szia

szerencsés vagy ha mindkét lebenyből ilyen nagy darabot eltávolítottak és ennek ellenére ilyen jól működik a pajzsmirigyed. nekem kb 6 cm-t távolítottak el az egyikből. nekem is azt monták zöld dió nagyságú. de csak az egyikből. félek az alulműködéstől, mert most nagyon hullik a hajam és még mindig hízok rendesen+2,5kg. vagy ez csak a műtét utáni ideiglenes állapot?

a sebem szépen gyógyul. eddig nem kentem semmivel. körömvirágkrémből sok fajta van a patikában. melyiket kell választani?

belső duzzanatom még van egy pici, de szépen gyógyul az is. most vagyok 1 hónapos műtött. mostanában kell mennem vérvizsgálatra. amire a háziorvos fog adni beutalót. ezért kérdeztem hogy megnézték-e a t3, t4 is neked. mert úgy tudom a háziorvos nem írhat elő ilyen vizsgálatot csak a tsh-t. pedig ilyenkor ez is fontos volna. szerintetek kérjem ezt is? de akkor először biztos máshová fog beutalgatni azért hogy valaki végre ezt is felírja nekem.

729. Katika56 (válaszként erre: 716. - Detty222)
2008. aug. 30. 16:54

Szia,


a Dr Győry Ferenc ő főorvos vagy milyen "pozícióban" van?

És még egy kérdésem lenne, megszabott tarifa van ilyen műtéteknél vagy ki mennyit ad alapon?


Köszi előre is


Katika

728. csadrienn1979 (válaszként erre: 722. - Eni35)
2008. aug. 28. 22:33

Én nem szedtem semmilyen gyógyszert műtét után, nem mondták hogy kellene.

Neked mekkorát vágtak le a pajzsmirigyedből?

727. csadrienn1979 (válaszként erre: 721. - Eni35)
2008. aug. 28. 22:31

Szia!

Köszönöm, hogy osztozol örömömben, Te hogy érzed magad?

Most kérdeztem meg a dokitól, hogy mekkorát távolított el a pajzsmirigyemből, bár őszintén megmondom, nem nagyon bíztam benne, hogy két hónap elteltével még emlékszik rá. És legnagyobb meglepetésemre mégis emlékezett, pedig azóta már jópár műtétje volt az enyémen kívűl. Szóval azt mondta, hogy jókora volt, kb. (így mondta) "zöld dió" nagyságú mindkét lebenyből egyenként. Aztán mondta, hogy menjek fel az osztályra a szövettani eredményemért, abban pontosan benne lesz! Hát igaza volt, arra az van írva, hogy a jobb lebenyből 5,5 cm legnagyobb átmérőjű, szabálytalan alakú, a bal lebenyből 4,5 cm legnagyobb átmérőjű, szabálytalan alakú pajzsmirigy lett lemetszve.

Nekem most kellett mennem először kontrollra, és ezentúl évente kell járnom. A TSH-t is, és mindkét hormont megnézték, mindegyik jó lett! :)

Felváltva kenem a nyakam, egyik este contractubex géllel, másikon körömvirág krémmel, bár most már hogy ennyi idő eltelt, nem kenem be minden este, és többször kenem a körömvirággal, mert az jó neki, ha viszket, mert elég sokszor viszket!

726. majean (válaszként erre: 725. - E76e8f01ad)
2008. aug. 27. 18:47
A TSH érték alacsony akkor túlmúködik, ha magas alulműködik a PM.
725. e76e8f01ad (válaszként erre: 723. - Kriszti69)
2008. aug. 27. 17:37
Szia neha en is szedulok,de az nagyon durva,meg most is vagyok ugy hogy megszedulok 1 pillanatra.Most szeptember 29 en mutenek,De szerintem neked tulmukodesed van mint nekem.Minden jot Angi
724. judit71 (válaszként erre: 723. - Kriszti69)
2008. aug. 27. 17:09
Szia Kriszti69! Az én tüneteim hasonlóak voltak a műtét előtt. Bár nekem hormonálisan nem volt gond a pajzsmirigyemmel. Cisztám volt bal lebenyen és kisebb göbök a jobb oldalin. Nekem is voltak erős szívdobogásaim, amit ráfogtam a fáradtságra. És nagyon száraz volt a bőröm. Volt olyan, hogy úgy éreztem nem kapok levegőt. Elképzelhető, hogy Nálad is a göbök okozzák. Remélem, ha visszamész a dokihoz, választ kapsz a kérdéseidre. Ne félj kérdezni, bármit, ami eszedbe jut! :) Az orvos azért van, hogy segítsen. Nem csak a gyógyulásban, hanem a műtétre való felkészülésben és az utógondozásban is! Mielőbbi jobbulást kívánok! Minden jót és szép napot! Üdv, Judit
2008. aug. 27. 12:54

Sziasztok! Újra benéztem ide...olvasgatok. Még mindig nem tudom, mi lesz velem, mert a jó magyar egészségügy miatt a már 2 hetes leleteimmel még csak 5-én mehetek vissza a dokihoz..

Tegnap óta viszont elég rosszul érzem magam, elkezdtem szédülni, forgott velem minden, ami most elmúlt, de nem érzem jól magam. Ez a jelenség évek óta megvan, de csak ritkán, 4-5 havonta jön elő. A hajam is hullik mostanában, és olykor a szívem gyorsan dobog a torkomban, mármint ilyen érzés. Ezt mind a pajzsmirigy alulmüködésem okozza? Meg a göbök?

722. eni35 (válaszként erre: 720. - Csadrienn1979)
2008. aug. 27. 11:07

műtét után semmilyen gyógyszert nem szedtél?

és kalcium vagy magneb6-ot szedsz?

721. eni35 (válaszként erre: 720. - Csadrienn1979)
2008. aug. 27. 11:06

szia Adrienn

örülök neki hogy teljesen rendbejöttél.

mennyit vettek ki a pajzsmirigyedből?

1hónapos kontrolon nem voltál? csak 2hónaposra kellett menned? csak a tsh nézték? vagy nézték a hormonszintedet is a t4, t3 ?

te milyen kenőccsel kened a nyakad?

2008. aug. 26. 22:47
Szia Mindenkinek! Ma van pontosan két hónapja, hogy műtöttek. Ma voltam kontrollon, nagy az örömöm, vérképem teljesen tökéletes, annyira jól sikerült a műtét, hogy NEM KELL gyógyszert szednem, ezentúl évenként kell csak kontrollra járnom. Tiszta happy!!! 5 évnyi szinte folyamatos gyógyszerszedés után el sem akartam hinni. Mindenkinek hasonló sikereket kívánok!
719. csadrienn1979 (válaszként erre: 714. - Katika56)
2008. aug. 26. 22:31

Szia Katika!

Orvost én sem tudok ajánlani, vagyis tudnék, mert engem nagyon jó orvos műtött, de ő tapolcai. A műtéttel kapcsolatos "élményeimről" többek között az 563-564-565-ös hozzászólásaimban írtam.

Minden jót kívánok nektek!

718. vicus8
2008. aug. 26. 21:50
VEmma! 2 órás volt a műtétem, de nekem kivették az egész bal pajzsmirigyet, mert nem lehetett megmenteni.
717. vicus8
2008. aug. 26. 21:49
Detty! nekem azt írtad, hogy a Juhász doktor műtött?! Akkor most mi van?Már csak a félreértések, meg a kavarások miatt kérdem, mert Katikának is azt írtam privátban, hogy Téged is Ő operált. Akkor most már tényleg nem értem.
716. detty222 (válaszként erre: 714. - Katika56)
2008. aug. 26. 20:04

Szia Katika!


Én a Debreceni Klinikán Dr Győry Ferencet ajánlanám engem ő műtött és vállalja az utógondozást is nagyon megvagyok vele elégedve ja és ami a mai világban még nagyon lényeges nem pénzéhes.

715. VEmma
2008. aug. 26. 18:23

Sziasztok,

anyukám ma költözött be a kórházba, holnap reggel műtik. Elég stresszes szerintem egész nap bent űlni, de remélhetőleg már holnap ilyenkor túl leszünk rajta..és minden rendben lesz..

Vicus, meddig tartott a műtéted?

2008. aug. 26. 08:48

Sziasztok,

megmondodm őszintén , nem vártam, hogy ennyi segítséget kapok itt bárkitől is ilyen rövid időn belül, köszönöm. Sajnos ez a mai világban már akár meglepőnek is számít!

Mindenkinek gyógyulást és persze várom még a tanácsaitokat/tapasztalataitokat a pajzsmirigy műtéttel kapcsolatban vagy akár orvorvosról

713. vicus8 (válaszként erre: 710. - Judit71)
2008. aug. 25. 20:13
Katika56! Én ma jöttem a ki a debreceni klinikáról és ott műtötték a pajzsmirigyemet. Engem a dr Juhász Ferenc adjunktus műtött. Egy végtelenül ügyes, precíz ember.A fül-orr-gégén poénkodtam, hogy még lehet, hgy jövök, ha elvágják a hangszalagomat, de azt mondták, hogy ha Juhász műt akkor még ritka esetben sem fordul elő.Merem ajánlani, ha bármilyen kérdésed van a műtéttel kapcsolatban szívesen válaszolok akár privátban is. vicus8@freemail.hu
712. judit71 (válaszként erre: 707. - Tigris13)
2008. aug. 25. 17:33
Szia tigris13! Én is egy nappal korábban vonultam be. Előtte nap megvoltak a kötelező körök: vérvizsgálat, vércsoport meghatározás, röntgen, nyeléspróba, altatóorvos stb... Ha már bent vagy, akkor már csak a nővérke zargat egy-két kérdéssel. Javaslom, előtte jól kajálj be, mertt a műtét előtti este már óne kaja, és folyadék, utána meg én legalábbis két napig nem tudtam nyelni. De nem a fájdalom miatt, hanem a tubus miatt, ami altatáskor a torkomba volt! Ne nyomd az ágyat, ha nem muszáj. Vizitnél legyél bent, de közte mászkálhatsz szerintem, vagy olvasgass. Én olyan szobában voltam, ahol még rajtam kívül három idős néni volt. Jártam a büfébe, hoztam nekik innivalót, csokit, amit kértek. Így elment a nap gyorsabban! Kitartás, csak bátran! :) Üdv, Judit
711. judit71 (válaszként erre: 706. - VEmma)
2008. aug. 25. 17:28
Szia Emma! Nem lesz semmi baj, nyugi! :) Mindenr endben lesz. Én öt napig voltam bent anno. Nem kellemes, de mászkáltam állandóan, nem akarttam ellustulni. Fájdalmam nem is volt. A legrosszabb az volt, amikor a dren-csövet rögzítő varratot szedte ki a doki. Tényleg nem fájt! Tényleg nyugi, és mielőbbi gyógyulást kívánok édesanyádnak! Üdv, Judit
710. judit71 (válaszként erre: 709. - Katika56)
2008. aug. 25. 17:24
Szia Katika56! Igazán nincs mit! :) Ismét nem akarom, hogy ideges légy, de a lehetőség megvan. Nekem műtét után egy-két órával jött az orvos, és beszélni kellett. De ne aggódj! Manapság sajnos ezek "rutin műtétek"! Nagyon pancsernak kell lenni az orvosnak!!! Tudom, hogy az anyukádról van szó és nagyon aggódsz! Emiatt ne aggódjatok! Mindenr endben lesz! :) Remélem sikerül itt a fórumon valakitől segítséget kapnod orvos ügyben. Ha esetleg tudok még bármiben segíteni, írj bátran! Minden jót! Üdv, Judit
709. Katika56 (válaszként erre: 705. - Judit71)
2008. aug. 25. 13:20

Szia Judit71,

köszönöm gyors és megnyugtató válaszodat! Amit viszont még kérdeznék: van -e lehetősége annak, hogy "véletlenül" a hangszalagokat megvágják. Anya most ettől tart a legjobban, mi történi, h utána nem lesz hangja....


Viszont a töbiekhez: még változatlanul várom tanácsaitokat, esetleg javaslatokat, kinél érdemes "kés alá feküdni" pl a Debreceni Klinikán. Van -e vkinek nagyon jó tapasztalata egy bizonyos sebésznél!

Megköszönném, ha írnátok!

708. VEmma (válaszként erre: 707. - Tigris13)
2008. aug. 25. 12:35
Passz. Anyukámnak azért kell bemenni hamarabb, hogy adjanak neki verhigitot...ezt mondtak, azt hiszem. Nem hiszem, hogy vizsgalgatnak meg jobban..
2008. aug. 25. 11:43
Van olyan egyáltalán akit nem a műtét előtti napon fektetnek be? Miért jó az, ha már egy napja ott nyomom az ágyat, és idegeskedek sokkal jobban, mint otthon???
706. VEmma (válaszként erre: 705. - Judit71)
2008. aug. 25. 10:52

Sziasztok,

anyukám holnap vonul kórházba. Neki is normálisan működik a pajzsmirigye, csak göbök vannak rajta.

Én már nagyon izgulok, de remélem minden rendben lesz vele. Szerdán csinálják a műtétet..Mondták, hogy adnak neki vérhigitót, mert nagyon visszeres a lába..remélem tényleg minden rendben lesz és már szombaton jöhet is haza...

705. judit71 (válaszként erre: 704. - Katika56)
2008. aug. 25. 10:10
Szia! Orvost ugyan nem tudok javasolni, a saját tapasztalatomat tudom megosztani Veled. Engem négy éve műtöttek, Nyíregyházán. Szerencsére nem volt sem alaul, sem túlműködésem, gyógyszet nem szedek. Én öt napig voltam kórházban. A műtét utáni napon már kiszedték a dren-csövet (amin a váladék távozik) és a kapcsokat is. A műtét annyiból lehet "veszélyes", hogy a nyaki részen sok lehet a vérveszteség. De nehogy megijedj most ettől. Valószínűleg menni kell vércsoport meghatározásra is emiatt. A gyógyulás szerintem alkati kérdés is. Én már műtét után kb. másfél héttel 30kg-os kutyát emeltem. :) A lényeg, hogy minél pozitívabban álljon, álljatok a gyógyuláshoz. Ez mindenképpen sokat segít! Mielőbbi gyógyulást kívánok anyudnak! Üdv, Judit
2008. aug. 25. 08:57

Sziasztok,


pajzsmirigy műtétet javasolt az orvos az édesanyámnak, hypertirerózisa van. Szedi a methotyrint és az UH és más eredmények alapján kiderült, hogy az egyik túlműködik a másik viszont alulműködik. A segítségeteket szeretném kérni, mert az orvos javaslatára Pesten vagy Debrecenben műttetné magát. Tud vki nekem orvost ajánlani esetleg a Debreceni Klinikán? Mennyire veszélyes egy ilyen műtét? Mennyi időt vesz igénybe a gyógyulása? Előre is köszönöm a segítségeteket!

703. eni35 (válaszként erre: 688. - Boci75)
2008. aug. 23. 14:30

szia

nagyon szépen gyógyul a sebed. gyorsan szalad ez a nyár, hogy máris 2 hónapos a sebed.


nekem az orvos azt mondta ne kenjem semmivel mert így is szépen gyógyul. és így is viszket és nagyon száraznak érzem a nyakam.

szerintetek mégis kenjem valamivel? mert itt mindenki keni.

702. e76e8f01ad (válaszként erre: 693. - Majean)
2008. aug. 21. 17:14
Nos en is szedulok neha de faradt vagyok sokat es ingerult,ez mondjuk a tulmukodes jelei,de majd meglatjuk a mutet utan mi is ez? Mert kell utokezeles a mutet utan?
701. e76e8f01ad (válaszként erre: 699. - Vicus8)
2008. aug. 21. 17:06
Semmi gond nem lessz,gyorsan tul leszel rajta kivanok mielobbi gyogyulast es felepulest.Szivbol kivanom,mert hamarosan en is kes ala kerulok.Angi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook