Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


760. e76e8f01ad (válaszként erre: 756. - Tigris13)
2008. szept. 11. 22:20
Hat mar En is szeretnek tul lenni rajta,engem most 29 en mutenek,majd mindenrol beszamolok.Ne gondolj mindig a mutetre,en is probalom a gondolataimat masfele terelni.En a mutet elott 1 hettel megeyk vervetelre,aztan majd eldontik hogy mutheto vagyok vagy sem.Kivanok SZIVBOL minden jot.Angi
759. tigris13 (válaszként erre: 757. - Boci75)
2008. szept. 11. 15:49
Egyébként téged mikor műtöttek?
2008. szept. 11. 15:48

Szia!

Oké, azt tudtam, hogy ha nem jó az eredményed, akkor nem műtenek, de 3 hét alatt már csak rendbehozzák, nem???

757. boci75 (válaszként erre: 756. - Tigris13)
2008. szept. 11. 15:30

Szia!

Nem elkeserítés képpen írom, de nekem volt, hogy nem volt jó a véreredményem (hormon) műtét előtt, és akkor elmaradt a műtét.

2008. szept. 11. 15:25

Sziasztok!

Hát megkaptam az időpontot. November 10-én műtenek (ha minden rendben lesz persze). Nektek is ilyen sokára adtak időpontot, vagy csak most vannak ennyire elhavazva. (Tiszta futószalag, nem???) 3 héttel a műtét előtt lesz vérvétel ... Volt olyan közületek, akinek a műtét előtti vérvizsgálat nem lett jó? Bár gondolom azért 3 hét alatt helyrerántják annyira, hogy műteni lehessen. Már úgy túllennék rajta.

755. VEmma (válaszként erre: 747. - Majean)
2008. szept. 7. 21:07

Szia,

igen, minden rendben van. A műtét jól sikerült, most itthon lábadozik.

Szerdán műtötték és szombaton engedték haza. Már a varratot is kivették, szóval, most itthon gyógyúlgat...

de az orvos azt mondta, hogy az ultrahang álltólag nem mutatott ki mindent és sokkal nagyobb volt a göb mint a leleteken. Befelé nőtt és lehet ezért nem látszott minden.

754. csera (válaszként erre: 753. - Alexa7201)
2008. szept. 7. 20:09

Köszi!

Végre, egy megnyugtató eset, mármint nekem :)))!

Én is reménykedem, hogy felszívódik, vagy nem számottevő, csak még nem hallotam erre esetet.

Jó, hogy te sem fogod fel tragikusan.


Jó egészséget és köszi, tényleg segítettél!

753. alexa7201 (válaszként erre: 738. - Csera)
2008. szept. 6. 23:46

Szia!


Nekem is hasonló volt. Nem kell aggódni. Valószínűleg megnézik majd, hogy rendesen működik-e a pajzsmirigyed, valamint, hogy hideg vagy meleg a göb. Ha hideg, esetleg szövettani vizsgálatot is csinálnak. Rengeteg embernek van göb a pajzsmirigyében. Sokszor nem is okoz problémát.Nekem mára már 5 db. Csak a két centis miatt kell rendszeresen kontrollra járnom. A pajzsmirigy működésem rendben (bár ideg rohamaim nekem is vannak, de kinek ne lennének 5 gyerek mellett). Nekem nem toxikus hideg göböm van. A jobb lebenyben egy 7 és egy 3 mm-es, a középső részen pedig 5,7 és 19 mm-es. Az orvosom szerint elférnek. Ha a két centis tovább nő, megműt, mivel befele akar terjeszkedni.


A köhögési ingered biztosan nem ettől volt. Ez inkább idegi alapon van. Amióta tudom, hogy mi nő a torkomba, rendszeresen úgy érzem, hogy megakad az étel a torkomon.


Talán egy kicsit tudtam segíteni.

752. e76e8f01ad (válaszként erre: 751. - Csera)
2008. szept. 6. 22:09
En is remelem hogy ettol mar csak kevesebb lessz.Minden jot angi.
751. csera (válaszként erre: 749. - E76e8f01ad)
2008. szept. 6. 12:02

Olyan alattomos ez a PM :(((! Ha jobban visszagondolok, én is már évekkel ezelőtt voltam kivizsgáláson, mert rosszuléteim voltak. Ütést éreztem a fejemtetején és ájulásszerű érzésem volt, minden elsötétedett és csak messziről hallottam a hangokat. Először nyaki UH-on 40%-os ütőérszűkületet állapítottak meg, pár óra múlva egy másik doki azt mondta, nincs ott semmi! Másnap mégis elküldött CT-re, meg MRI-re, de minden negatív volt, lehet már ekkor is PM-em rakoncátlankodott? Nekem is vannak megmagyarázhatatlam (vagyis én a 3 gyerekkel magyaráztam :))) ) idegrohamaim, de próbálom lekűzdeni! A vérnyomásomnak mindig a pere magas, azt szokta mondani a belgyógyász, hogy nincs nyugalmi állapota. Egy kicsit sok a trombocitám, de azt még nem kell kezelni.

Egyenlőre ennyi és remélem már csak kevesebb lesz!

750. csera (válaszként erre: 744. - Majean)
2008. szept. 6. 11:55
Én is remélem a legjobbakat! Majd írok jövőhét végén, az orvosi konzultáció után.
2008. szept. 6. 00:05
egyebkent tudjatok mi a durva az egeszben?a betegsegem kezdetekor azzal mentem el a haziorvosomhoz,hogy csinaljon velem vmit mert nagyon szedulok,es hogy olyan ideges vagyok,hogy szet tudnek robbanni,elkuldott vervetelre,es apszoludt nem mutatott neki semmit,normalis volt,tehat ez volt 3 eve.Szoval eszre sem vettem sokaig hogy eseteg ciszta vagy gob novekszik a torkomban.Es mikor kiderult vegre, mit mondott az orvos?HAT EZT JOL MEGNOVESZTETTE.PFF.
748. e76e8f01ad (válaszként erre: 746. - Majean)
2008. szept. 5. 23:34
Tul mukodesem van,a tuneteim alapjan,eleg reg ota megvan a gob a torkomban,a szovettan utan ugy dontott az orvosom hogy vegyuk ki.Elosszor beleszurtak a gob-be es mintat vettek,ezutan azt mondta az orvosom hogy kivag belole,es szovettanra kuldi,ami nem tortent meg mert ugy dontott hogy az egeszet veszi ki,mar mint a gobot.Szoval meg nem tudom mire szamithatok.De mindenkepp beszamolok rola.Csak tulelem!!En Angliaban elek,es meg otthon sem mutottek nem meg hogy itt,Szoval nem tudom mien az Angol operacio,de hamarosan megtudom.Szorits kerlek elore is nagyon koszonom.Angi
747. majean (válaszként erre: 715. - VEmma)
2008. szept. 5. 20:07
Hogy van az Anyukád ? Remélem minden rendben volt !
746. majean (válaszként erre: 745. - E76e8f01ad)
2008. szept. 5. 20:03

Köszönöm szépen. 29-én meg fognak műteni Téged is?

Drukkolok Neked és majd írjál Magadról ha már teheted. Miért van szükség Nálad PM műtétre ?

745. e76e8f01ad (válaszként erre: 744. - Majean)
2008. szept. 5. 17:15
Kedves Majean,orulok hogy jol vagy,es mostmar minden rendben igy a mutetek utan,Es hogy szerencses csillag alatt szulettel.Minden jot Angi
744. majean
2008. szept. 5. 13:12

Igen már jól vagyok, szépen begyógyult a sebem.

Nem híztam, gyógyszerrel jól lehet pótolni a kieső hormonokat. Fontos, hogy endokrinológus határozza meg az adagolást, és oda kell figyelni a kalóriákra. Remélem Te jobb kezekbe kerülsz, bár a belgyógyászommal és a sebésszel semmi baj, viszont a mintavételt körültekintőbben kellett volna elvégezni. Majd írjál még, hogy mi történt Veled ! Szia

743. csera (válaszként erre: 742. - Majean)
2008. szept. 4. 21:10

Hát, te átmentél már "hidegen-melegen"! Nem irigyellek, de remélem már minden rendben! Nem hízol PM nélkül? Gondolom gyógyszerekkel lehet pótolni, de az nem az igazi.

Én meg Mo. másik szegletében lakom, Hajdú-Bihar megye. Remélem itt profik?

742. majean (válaszként erre: 740. - Csera)
2008. szept. 4. 19:23
Az első mintavétel eredménye az volt, hogy "daganatos sejt nem található", ennek ellenére amikor már kivették a duzzanatot és azt megvizsgálták annak a szövettani eredménye az volt, hogy " mogyorónyi része Hürtle sejtes ca", hát ez rosszindulatú daganatot jelent. Ezért kellett újta megműteni és kivették az egész PM.t. Ezt is elküldték szövettani vizsgálatra, szerencsére ez már nem tartalmazott rosszindulatú részt.Igen, ha olyan helyen műtenek ahol az első alkalommal rögtön megvizsgálják a kivett duzzanatot nem kellett volna újra műteni de hát én Vas megyében élek, azóta sem tudom hol van olyan PM Centrum vagy ilyesmi ahol lehetséges.
2008. szept. 4. 12:05
alulműkodő pajzsmirigyem van, ami gyulladásban van. ez mit jelent???
740. csera (válaszként erre: 739. - Majean)
2008. szept. 4. 12:02

Nem működik alul, TSH:0,71, gondolom én. Még alaposabb vizsgálatot nem csináltak, mert nyáron nem volt rendelés! Szeptember 12-re van időpontom.

Én reménykedek, hogy felszívódott :)))!

Nem értem pontosan, hogy először vettek mintát, aztán megműtöttek, majd mégegyszer? Mi volt a mintavétel erdménye?

739. majean (válaszként erre: 738. - Csera)
2008. szept. 4. 07:21
Nekem is cisztám volt, körülötte duzzanat, ebből vettek mintát, visszajött, hogy daganatmentes. A műtét utáni szövettan szerint pedig egy része Hürtle sejtes elváltozást mutatott, ezért második műtéttel kivették az egész PM-emet. Azt mondták elég ritka eset vagyok, de gondoljak arra, hogy szerencsém volt és így időben kiderült a "rosszakaratú"-ság. Nem azért írtam le, hogy Te is aggódj, de érdemes elmenni aspirációra, a tűszúrás egyáltalán nem fájdalmas. Alulműdödik a PM-ed?
738. csera
2008. szept. 3. 21:18

Sziasztok!


Egyszer már kérdeztem nyáron, de nem igazán kaptam választ, biztos nyaraltatok!


Nekem nincs súllyos problémám, csak arra vagyok kiváncsi mire számítsak? A PM jobb lebeny kp. harmadában, találtak egy 8mm-es cystát. Nem fáj, nem vastag a nyakam, néhány hétig köhögési ingereim voltak, de már elmúlt. Lehet, hogy felszívódott?

Volt már valakinek hasonló problémája?


Köszi a segítséget!

737. elvira9
2008. szept. 3. 21:01

Sziasztok!


Tanácsot szeretnék kérni abban,hogy egy pajzsmirigy műtét esetén mennyi honoráriumot illik adni az operáló orvosnak?

736. majean
2008. szept. 3. 16:28

Sziasztok !

Nagyon megkérlek Titeket, ha valakinek hasonló gondja volt, vagy van infoja segítsen!

Sajnos teljesen eltávolították a PM-emet, és utólag meg akarják határozni, hogy maradt-e bent ill. vissza valami. A vizsgálat miatt abba kellene hagynon 5-6 hétre a gyógyszer szedését és 3 napot bent kell tartózkodni a Kórházba.Sőt ha maradt vissza PM - műtétet végző orvosom szerint semmi - akkor Vácott csinálnák a végleges kiírtást, mert az először eltávolított duzzanat egy része rosszindulatű Hürtle sejtes elváltozás volt.

Egyszerűbb megoldást,vagy lehetőségről tudtok-e?

Akár magán, vagy bármilyen Rendelő vagy orvos érdekelne.

Dolgozom még és elég régóta táppénzen vagyok,

már jó lenne mielőbb elkezdeni a munkát, és félek, hogy a gyógyszerek nélkül vacakul leszek, nem is beszélve a bonyodalmakról.

Előre is köszönöm Nektek!

735. Kriszti69 (válaszként erre: 734. - E76e8f01ad)
2008. szept. 2. 09:02
Szia. Évek alatt 58 kg-ról 92 lettem, aztán fogyókúrával tartom most a 73 kg-t. De ahogy elhagyom magam egy hétig, máris felugrik 2-3 kg.
734. e76e8f01ad (válaszként erre: 723. - Kriszti69)
2008. szept. 2. 01:01
Kriszti,mennyit hiztal?nalam erdekes a felallas mert neha fogyok,neha hizom.
733. e76e8f01ad (válaszként erre: 732. - Kriszti69)
2008. szept. 2. 00:54
Szio Kriszti.Apszoludt nem veszejes,de neked nem kell kivenni?En nem szedtem ra semmit,
732. Kriszti69 (válaszként erre: 725. - E76e8f01ad)
2008. szept. 1. 11:17

Alulműködésem van, erre szedem az euthyrox 50-et. Amit félévig elhanyagoltam, nem szedtem sajna, de most újra...

Néha megszédülök egy pillanatra... Ha majdnem másfél év alatt kb. 1 centit nőtt a göböm, az vészes?

731. boci75
2008. aug. 31. 08:40

Sziasztok!

Adrienn tényleg szerencsés vagy, hogy nem kell gyógyszert szedned, igaz nekem a jobb oldalit teljesen kivették és a bal oldalihoz nem nyúltak, de kell gygyszert szednem.

Abban viszont szerencsém van, hogy az orvos által felírt első adag már be is állította, így napi 1 szemet kell szednem és így teljesen jók az eredményeim azóta. Nekem 2 héttel a műtét után már néztek is hormonszintet, először csak a T4-t, majd a második ellenőrzésnél nézték a TSH szintet.


Viszont a fogyással nem állok túl jól, igaz hízni sem híztam, de jó lenne már fogyni.


Eni! szerintem mindegy melyin körömvirágkrémet veszel, nem sokban tárhetnek el, én Naturlandosat vettem, nekem az nagyon bevált.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook