Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


2008. febr. 3. 15:07

Szia detty2222!Sziasztok!

Én még nem tudom eldönteni, hogy jódizotóp vagy műtét...

Ezt te biztos forrásból tudod, hogy a jódizotóos kezelés után nem lehet gyereket vállalni??

Én teljesen változó dolgokat olvasok a neten. Van aki szerint fiatal korban a műtét a jobb, nehogy a sugárzás kárt okozzon az ivarsejtekben. Máshol azt olvastam, hogy utána fél vagy 2 évig nem lehet, de utána minden további nélkül..

Szült már valaki jódizotópos kezelés után babát??

Volt valami probléma??

9. detty222 (válaszként erre: 8. - Margitnéni)
2008. jan. 29. 13:11

Köszönöm szépen az infot!

Mára már elvileg 3 nap vagy is 4 be kell menni másnap műtét, következőnap kapocs kiszedé,és másnap irány haza.

Amikor pár éve Anyukámat műtötték epével ott a mellette lévő ágyon volt egy lány és Ő viszont nagyon szenvedett. Anyukám szerint nagyon elhagyta magát de engem akkor is rémiszt egy kicsit a dolog.

2008. jan. 29. 10:48

Szia!

Igaz nekem már kb. 10 éve műtötték, de amire emlékszem leírom. A műtét előtt az altató orvos kikérdez mindenről, és mindent el is mond, amit tudnod kell, vagy kérdezel tőle. Műtét előtt adnak valami nyugtatót, ez segít átvészelni az izgalmas perceket. Betolnak a műtőbe, elaltatnak, a műtétből szerencsére mi "kimaradunk". Utána jön a kellemetlenebb része. Én nagyon gyenge voltam, kb. mint szülés után, úgyhogy gondolom ez minden nagyobb beavatkozás után így van. És rettentően fájt a torkom, ahol elvágták. Csak úgy bír az ember felülni, ha a kezével fogja a fejét is, és segít. Elég kellemetlen ez az állapot, de napról napra javul. Jön vissza az erő, és a vágás is egyre kevésbé fáj.Én kb. 1 hétig voltam kórházban, ki lehetett bírni.

Vigyázz magadra, hogy ne legyél megfázva, és ne köhögj, mert az elég brutális!

Próbáld ráállítani az agyad, hogy minden rendben lesz, gyorsan felgyógyulsz, és utána jön a babuci. Ha pozitivan állsz hozzá könnyebben túl leszel rajta! Margit

2008. jan. 26. 15:02

Era!


Beírtam de csak olyat találtam ahol az utosó bejegyzés október vagy mégrégebben nyáron történt.

Már nem vagyok ideges egyébként csak érdeklődés szinten megy a dolog.

És az a gondolat, hogy jövőre anya lehetek na ezért mindent megtennék :)

2008. jan. 26. 12:15

Nekem a jódosat csinálták. Körülöttem van 1-2 ember akit műtöttek és vígan álnek.A vágás pedig egyáltalán nem látszik. Jobb lett volna a dokit megkérezni, ha márt úgy is ott voltál. Mindenki máskép éli át a műtétet. Mindenkinek máskép reagál azervezete, TÚL KELL LENNI rajta.

Könnyű annak aki mondja!(írja), de most a legrosszabb az idegeskedés. Itt az oldalon van egy üres kocka, mellette a keres felirat. Üsd be oda a pajzsmirigyet és találsz egy pár fórumot ahol talán választ is találsz bővebben.

Jobbulást, és gondolj arra jöhet a gyerkőc jövőre

2008. jan. 25. 22:22

Azt szeretném tudni mire lehet számítani a műtét után mennyire fájdalmas, és mennyi időbe teleki a felépülés. Túlműködik és nagyobb is jóval mint kellene. Sok problémát okoz de a fő probléma, hogy nem sikerült még teherbe esnem, mert felborította teljesen a hormon háztartásom.

Van más megoldás valami jódos kezelés de akkor sose lehetne gyerkőcöm.

2008. jan. 25. 20:34

Szia

Miért kell műteni? Mit szeretnél tudni pontosan?Elég nehéz válaszolni ha nincs pontos kérdés.Csak a műtét a megoldás?És miért?

3. detty222 (válaszként erre: 2. - Betty-Győr)
2008. jan. 25. 19:15

Szia Betty!


Február 25.-én és nem tudom mire lehet számítani arról szeretnék infokat de nekem sose írnak a forum témáimra. :(

2008. jan. 25. 12:38
Szia! Mikor lesz a műtét, és milyen okból műtenek? (Megnagyobbodás, ciszta, göb, ...)
2008. jan. 24. 22:18
Pajzsmirigy műtét előtt állok volt valakinek ilyen problámája mostanában?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook