Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


3136. e12a6df509 (válaszként erre: 3128. - Mariann-70)
2010. dec. 29. 17:38

Szia Mariann!

A mirenában azért benne van az is hogy állandó pecsételő vérzést is tud csinálni. Ezt is mérlegeld a felrakás előtt. Jó néhányan megjártuk vele, mert abban reménykedtünk, hogy nem fogunk mensizni, de inkább folyton véreztünk tőle és meguntuk a bajlódást a hosszú hónapok alatt.

Én most is nagyon irigy vagyok azokra a csajokra akik olyan szerencsések voltak, hogy nem véreztek a mirenától.

OK. ez az én privát véleményem, mert nekem nem jött be a hosszú kinlódás után sem, de ez is benne van a pakliban.

Egyébként drukkolok !

3135. Mariann-70 (válaszként erre: 3134. - 099c0bed40)
2010. dec. 29. 08:53
Köszönöm! Ha túl leszek rajta majd írok, addig pedig figyelem az oldalt, hátha megtudok még valami hasznosat.
2010. dec. 29. 08:48

:)

Őszintén kívánom Neked , hogy semmi kellemetlenséged ne legyen vele!

3133. Mariann-70 (válaszként erre: 3132. - 099c0bed40)
2010. dec. 29. 08:35
Köszönöm! Bizakodom, hogy beválik! A migrén nálam is kilátásba van helyezve, mert egyébként is szokott lenni, csak ettól nagyobb baj ne legyen!
3132. 099c0bed40 (válaszként erre: 3131. - Mariann-70)
2010. dec. 29. 08:28

Szia, a művi sterilizáció a lehető legbiztosabb fogamzásgátlási módszer, ez egyértelmű adatokkal alátámasztott tény.

( hibaszázaléka minden fog. gátló módszernek van, olyan nem létezik hogy valami 100 %-os védelmet nyújtson).

A Mirena-spirál is nagyon hatékony, mindjárt a művi sterilizálás után következik, mint ezüstérmes, csak az kell hozzá hogy elfogadja a szervezeted.

Sajnos ez utóbbi dolog kizárólag a felhelyezés után derül ki, előre még csak megtippelni se lehet, hogy Nálad vajon beválik-e vagy sem.

3131. Mariann-70 (válaszként erre: 3130. - Andi6020)
2010. dec. 29. 08:12
De igen. Ez volt a tervem, de az orvos azt mondte nála már született baba lekotésből. A sogornom pedig együtt volt kaparáson szintén elkötéses nővel. Mint írtam, fontos, hogy ne legyek terhes. Most is már szeptembertől nem jött meg. Szedek egy gyenge fogamzásgátlót, voltam orvosnál , vettem tesztet. Nem vagyok terhes. Most azt mondják azért maradozik ki mert még szoptataok/ este és reggel/, de már pár hónapig rendesen meg volt.
3130. andi6020 (válaszként erre: 3128. - Mariann-70)
2010. dec. 29. 08:03

Szia!

Lehet, iszonyat nagy baromságot kérdezek, előre is kérlek nem haragudj de azon nem gondolkoztál, hogy elköttesd magad?

3129. andi6020 (válaszként erre: 3123. - Niki3791)
2010. dec. 29. 08:01

Ezt írtam én is kb egy hónapja! Vérzésem 5 éve semmi, mondjuk nekem a levétel nem, de a felrakás nagyon fájt! De simán megéri :)

Boldog Új Évet mindenkinek!

2010. dec. 29. 07:56
Sziasztok!Januárban szeretném feltetetni a mirenát.15 hónapja szültem.Nem szeretnék több babát /már Őt is nehezen fogadtam el/. Évek óta rendetlenkedik a menszeszem. 2-3 hónap kimarad, megjön kéthétre / ez ritkább/ Ha kimarad irány a gyógyszertár terhességi tesztért/ A kislányom születésénél is így volt minden. Novemberben 2x jött meg decemberben rendesen,január, február semmi, terhességi teszt negatív. Március rákszűrésen kiderült a 16 hetes terhesség. Teljes kétségbe esés. A férjem 47 én 40, a fiúk 22 és 16 évesek. Ezt a történetet azért írom le, hogy lássátok nekem tuti fogamzásgátlóra van szükségem!!Az orvos javasolta de gondolkodom rajta. Ha nem jön meg /ahogy írjátok is/ akkor honnét tudom, hogy nem vagyok terhes? És mennyire biztonságos? Várom a segítő hozzászólásokat!Köszi előre is mindenkinek!
2010. dec. 24. 21:18
Szeretnék csatlakozni az előttem szólókhoz és problémamentes ünneplést kívánni Nektek! Puszi mindenkinek!
3126. Moncsicsa
2010. dec. 23. 21:33
Minden fórumozónak boldog, békés, probléma mentes karácsonyi ünnepeket kívánok!
3125. Ritus79
2010. dec. 23. 18:58
Nagyon boldog békés karácsonyt kívánok Mindenkinek!!!!!
2010. dec. 23. 08:32
A fórum összes tagjának Mirena-mellékhatás mentes békés, boldog karácsonyt kívánok: Eszter
3123. niki3791
2010. dec. 22. 22:15

Sziasztok! Már nagyon régen volt, hogy írtam, de most gondoltam leírom, hogy vasárnap levették a "kísérleti" spirálomat és felrakattam egy újat! Hát el kell mondanom, hogy mivel nekem teljesen megszűnt a vérzésem és nem nyílt ki a méhszájam, szikrákat szórt a szemem levételkor és felrakáskor is! Vasárnap nagyon fájt mindenem, hétfőn éreztem, hogy van méhem és petefészkeim, de mára (szerda) már mintha mi sem történt volna! Vérzésem csak annyi volt, amennyit a rákszűrés okozott (két csepp). Bízom benne, hogy ezzel sem lesznek problémáim, mint a régivel, de amennyiben igen, akkor a nálam jól bevált módszert fogom alkalmazni: egy kávéskanál aszkorbinsav! Az most egyébként is jól jön!

Békés, boldog Karácsonyt kívánok!

3122. e12a6df509 (válaszként erre: 3121. - Szendi40)
2010. dec. 21. 19:43

Szia Szendi!

Én sem vagyok gyakorlott fórumozó, engem is a kétségbeesés hozott ide, látva, hogy a dokik mennyire nem értenek a női dolgokhoz.

Bár nem írtad hogy hány éves vagy, így csak gondolom, hogy változókorhoz közelítesz ( azt írtad a doki szerint korán jött kapuzárás). Bár elmondanám, hogy egyre több fiatal 30-as éveiben járó barátnőm kűzd megmagyarázhatatlan vérzés zavarokkal.

A helyzet az, hogy a mirena kétesélyes. Vagy bejön, vagy nem. Annyira egyéni, hogy nem lehet előre tudni, kinek hogyan fog reagálni a szervezete.

A depo proverának nagyon durvák a mellékhatásai, én is ettől szenvedek éppen, pedig csak egyet kaptam. 5 hete van hőemelkedésem tőle, ettől persze gyenge vagyok, és persze három hete kapartak ki, mert a mirenától úgy begyulladt a méhem, hogy csak na, a depotól meg elöntött a vér az utcán annak ellenére, hogy bennem volt a mirena.

Szóval mesélhetnék...

A depo-s oldalon egyébként olvashatsz egyéni hozzászólásokat róla,hogy kinek mit okozott. Nem sok pozitív hozzászólás van.

Sajnos mi itt nem tudjuk megmondani, hogy Neked személy szerint mi lesz a végső megoldás, csak tanácsokkal próbáljuk támogatni egymást. Lehet, hogy a mirena jó lesz Neked, de nem lehet előre megmondani. Ez is csak hormon.

Mindenesetre ez itt egy jó csapat, és a lányok segítő készek, ha tanácsra van szükséged írjál bátran.

Pussz

3121. szendi40 (válaszként erre: 3008. - 099c0bed40)
2010. dec. 21. 10:47

Szervusztok! Az előbb regisztráltam, nem vagyok gyakorlott fórumozó.

Nekem tavaly novemberben kezdődtek a gondjaim, addig órát lehetett hozzám állítani, minden mesterséges dolog nélkül. Ezért is volt akkora a döbbenetem, először kicsit félre, vagy sehogy sem kezeltek, az idén jöttem rá, hogy magán útra tereljem a dolgaimat, ha nem szeretnék összeroppanni! Az orvos próbálkozott sok mindennel, de mire a második adaghoz jutottam, sosem használt vagyis nem maradt abba, volt, hogy 3 féle érszűkítőt szedtem egyszerre. Az gondjaim oka a korán jött kapuzárás az orvos szerint.

Azért pont ehhez a témához szólok hozzá, mert én is addig erőlködtem, míg felírta a Depo Proverát (ismerősömnek az használt, évekig kapta és él, mint Marci Hevesen, nagyon bevált neki) most a 2 kaptam és egy hónap után előjött a vérzés, először maszatol, de most megpiszkálta, erősebbnek érzem és görcsöl a hasam, mint menstruációnál. Tud valaki hasonlót, hogy először tökéletes, aztán meg nem. Javasolta a Mirenát, nagyon fellelkelsültem, hogy végre megoldódhatnak gondjaim, de soraitokat olvasva, lelohadtam, ezek szerint ez sem biztos, nálam még semmi nem vált be igazán. Mit tegyek, már annyit rettegtem az elmúlt évben!

Mindannyiunknak gyógyulást!

Üdv: Szendi40

3120. e12a6df509 (válaszként erre: 3115. - Lilus1)
2010. dec. 21. 08:54

Szia Lilus!

Már nem szenvedünk, mert megszabadultunk tőle. Azért maradtunk a portálon, hogy segítsünk azoknak akik most kezdik... és nem lehet tudni, hogy mi lesz belőle.

Azért bíztatunk Benneteket, hogy írjátok meg a tapasztalataitokat, mert mindenki tanul belőle, és talán időben be tud avatkozni, mielőtt komolyabb gondja lenne mint nekünk.

Ennek ellenére bizakodunk!

3119. e12a6df509 (válaszként erre: 3114. - Voszi)
2010. dec. 21. 08:44

Szia Voszi!

Neked teljesen igazad van, de nem akartam "vészmadárkodni". Igen tudom sokan voltak köztünk olyanok, akiknek az első időkben úgy tűnt, hogy rendben lesz minden és sokkal később lett egy csomó bajuk.Öregnéne szokta erre mondani, hogy nem lehet tudni hogy kinek hogyan fogadja be a szervezete a mirenát. Egyébként nekem is voltak olyan időszakaim amikor úgy tűnt, hogy lassan jó lesz a spirál, de ahogy teltek a hetek, rá kellett jönnöm, hogy egyre több és több bajom lett tőle.

Reméljük, hogy az újonnan próbálkozóknak több szerencséjük lesz!

Egy jó tanács az "újaknak": ha bármi gyanúsat észleltek, azonnal menjetek dokihoz, mert tényleg idő kell a mirenának, hogy a benne lévő hormont "beadagolja" és az a "lutri" benne, hogy bármikor tud bajt csinálni a "futamidő" alatt. A cisztákat sem azonnal okozza hanem hónapok alatt és a fertőzések, gyulladások sem rögtön az elején jelentkeznek, hanem később.

Ennek ellenére drukkolunk Nektek, mert van aki nagyon szereti és nincs baja vele. Tényleg egyéni!


Boldog Karácsonyt!

2010. dec. 20. 22:33
HAJRÁ C VITAMIN!!!!
3117. Ritus79
2010. dec. 20. 19:36

Sziasztok!

A C vitamin tényleg működik, 2 napja szó szerint csak maszatolgatok (2 tisztaságibetét/nap)! Úgyhogy remélem nálam se lesz semmi gond vele! :)

3116. lilus1 (válaszként erre: 3114. - Voszi)
2010. dec. 20. 19:22
Ohh,hát....csak nem!Nem vagyunk egyformák!:))
3115. lilus1 (válaszként erre: 3113. - E12a6df509)
2010. dec. 20. 19:18

Szia!

Nagyon bízom benne,hogy így is marad minden!

Sajnállak titeket akik így szenvedtek vele.

Januárban megyek kontrollra,mert a dokim azt mondta,ha nincs probléma,2-3 hónap múlva menjek vissza,megnézi minden rendben van-e.

Mindenképpen megírom a folytatást is.:)

Problémamentes,Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!

3114. voszi
2010. dec. 20. 13:27

Sziasztok!


Mamanyúl!

Ezt azért nem osztom, hogy akinek kezdettől nincs gondja, annak oké lesz a mirena, nekem januárban tették fel, és szeptemberig nem volt vele gondom,az azért elég hosszú idő.


Nem ijesztgetni akarok senkit, lehet csak én voltam ilyen kivétel.


Voszi

3113. e12a6df509 (válaszként erre: 3112. - Lilus1)
2010. dec. 20. 07:14

Üdv a "Mázlisták" táborában!

Jó hír, hogy néhány esetben mégis bejött a mirena. Sajnos én nem voltam ilyen szerencsés.Úgy látom az itt leírtak tapasztalatából, hogy akiknek a szervezete befogadja a mirenát, ott kezdetektől fogva nincsen gond vele. Azoknak kell aggódniuk, akiknek kezdetektől fogva problémájuk van vele.

Majd írjál a tobábbiakban is hogy mik a tapasztalataid, ez mindenkinek jól jöhet.

Pussz Judit

3112. lilus1
2010. dec. 19. 18:07

Sziasztok!

2 hónapja van mirenám.A felhelyezés után egy picit fájt a hasam,de semmi más kellemetlenség nem volt.

Első hónapban mensim éppen csak volt,nagyon pici az is pár napig.Barna folyás kb 1 hónapig,vagy még addig se.Második hónap mensi:-még

kevesebb,tisztasági betét bőven elég.

Semmi mellékhatás,semmi rosszullét,semmi has fájás.(Előtte görcsölés,darabos vérzésem volt)

Ezt azért írtam le,mert én miután feltették azután találtam rá a fórumra,és nagyon megijedtem,hogy mi vár rám.Figyeltem az itt leírt tüneteket,már-már betegesen.De nem történt semmi.

Azok miatt írok,akik esetleg most készülnek dönteni ellene vagy mellette.

Én mindenkinek ajánlom!

Nem vagyunk egyformák.

Sajnállak titeket akik nem nagyon boldogultok,és szenvedtek vele!

Kitartást mindenkinek!:)

3111. Moncsicsa
2010. dec. 19. 12:54
Sziasztok! Helyzetjelentés: :-) A jelzőszálat nem lehet érezni (eltűnt :-) hi-hi), és szúrni sem szúr, ez még jobb hír! Úgy tűnik, hogy figyelgetnem kell, hogy mikor van mensi nélküli mensi időszakom, és akkor kicsit hanyagoljuk egy-két napig az együttléteket. Mindenesetre én imádom a Mirenát, főleg hogy nem vérzek, és semmim sem fáj! Már el is felejtem lassan milyen a hasgörcs, és a tamponcsere. :-)) Mindenkinek ezt kívánom!!!!
2010. dec. 18. 14:14

Sziasztok!

Gondoltam írok, mert teljesen jól vagyok már másfél hete nem vérzek egyáltalán.Ez lehet hogy a C vitaminnak is köszönhető, de lehet, hogy befogadtam a spirált. Úgyhogy minden spirállal küszködőnek kitartást és békés karácsonyt kívánok!!!

3109. e12a6df509 (válaszként erre: 3108. - Voszi)
2010. dec. 17. 14:38

Szia !

Na jól van, örülök, hogy rendben vagy. Sajnos a hormonok nagyon aljasak tudnak lenni, a mirenáról meg ne is beszéljünk! Annyi bajom lett tőle mint égen a csillag! regényt írhatnék róla.

Szeretnék én is valamilyen tablettára ráállni idővel, egyenlőre még a szövettanomra várok a küret után, de az csak januárban lesz meg. A depo provera még mindig bennem van, ez a másik gyilkos a spirál után amitől még meg kell szabadulnom. Majd konzultálok a dokimmal, hogy mit ajánl. Lehet, hogy semmit, meglátjuk.Majd megírom.


Hál isten, hogy Te már jól vagy! Örülök.

Pussz Judit

3108. voszi
2010. dec. 17. 12:01

Sziasztok!


Köszönöm az érdeklődést!

Úgy tűnik, szerencsére megoldódtak a gondjaim.

A tablettával az első hónapot végig vérezgettem, aztán a 7 napos szünetben megjött, az első nap volt erős, kicsit akkor kezdtem megijedni, hogy ugyanaz lesz,mint előtte, de nem 4 nap alatt megszűnt a vérzésem, és azóta nincs egyáltalán, még pecsételés sem, úgy-hogy most már mondhatom, hogy bevált a tabletta.


Alig mertem elhinni egyébként, már előttem is lebegett, a küret, meg, hogy biztos valami más probléma is van, de ezek szerint hormonális volt a dolog, valamit nagyon tönkretett a mirena.


Remélem az új mirenások szerencsésebbek lesznek,mint én!


Mamanyúl!Te hogy vagy?Tablettát fogsz szedni te is?


Voszi

2010. dec. 16. 16:18
Hahó Voszi mi lett Veled?? Nem írsz mostanában. Jól vagy? Bejött a tabletta a mirena után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook