Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


3076. 099c0bed40 (válaszként erre: 3074. - Fórizsmagdi)
2010. dec. 9. 11:32
Szia, ennek nagyon örülök, szívesen :)
2010. dec. 9. 11:31

Sziasztok, köszi Judit hogy megválaszoltál helyettem, igen, pontosan ez történt.


Szültem 3 nagy súlyú gyereket még huszonévesen, utána volt egy komoly méhszáj és hüvelyfal plasztikám, a spirált meg 42 évesen kaptam.

A műtétkor szűkítették a kelleténél jobban össze a nyakcsatornámat, és ez okozott késöbb nehézséget a Mirena felhelyezésekor, majd "megszülésekor".

Valóban félreérthető volt az eredeti megfogalmazásom, elnézést kérek érte.

2010. dec. 9. 10:35

Sziasztok!

Nekem bejött a C vitamin, megfázásra szedtem és azóta kevesebbet vérzem. Köszi.

3073. 2e0264df59 (válaszként erre: 3072. - Icus)
2010. dec. 8. 21:19
tudom nem engem kérdeztél, de Eszter talán nem haragszik meg ha válaszolok. Arra gondolt, hogy mire a sprált "megszülte". Lehet, hogy ez csak nekünk ilyen egyértelmű mert ismerjük egymás esetét :-)
3072. Icus (válaszként erre: 3068. - 099c0bed40)
2010. dec. 8. 20:01

Na most akkor én nagyon nem vagyok képben:(

Ezt irtad: "Judit: én rendesen megszenvedtem vele mire megszültem, igaz szűk a belső méhszájam és a nyakcsatornám, mert anno plasztikáztak)."Ebből én azt értem, hogy szülés előtt plasztikáztak.

3071. Ritus79 (válaszként erre: 3070. - 099c0bed40)
2010. dec. 7. 20:20
Oké! Köszi a tippet!
3070. 099c0bed40 (válaszként erre: 3064. - Ritus79)
2010. dec. 7. 20:04

Rita, 6 hónap "türelmi idő"-t írnak a Mirenánál, de van akinél ez egy év is lehet--addig beleférnek kisebb mellékhatások, úgyhogy véleményem szerint egyelőre várj.

Napi 1000 mg C vitamin folyamatos szedése (vagy 3-szor 2 Rutascorbin) van akinél vérzéscsillapító hatású, próbáld meg, ha gondolod.

3069. 099c0bed40 (válaszként erre: 3065. - E12a6df509)
2010. dec. 7. 20:01

Szia, örülök hogy jelentkeztél és annak még jobban hogy jól vagy, csak így tovább. :)

Üdv: E

3068. 099c0bed40 (válaszként erre: 3067. - Icus)
2010. dec. 7. 20:00
Igen, ez így igaz, ezért csinálták nekem is a harmadik ( és egyben utolsó) lurkó után.
3067. Icus (válaszként erre: 3062. - 099c0bed40)
2010. dec. 7. 18:36
mer amikor engem plasztikáztak, a doki megkérdezte szeretnék-e szülni még? Különben nem érdemes megcsinálni...
3066. Icus (válaszként erre: 3060. - Fórizsmagdi)
2010. dec. 7. 18:23
Nem!
2010. dec. 7. 18:20

Sziasztok !


Lassanként visszatér belém az élet a kaparás után. A mirenámtól hál istennek megszabadultam, és megmondom az igazat, hogy nagyon megkönnyebültem. Az alhasi fájdalmaim, és állandó görcseim azonnal megszűntek, régen volt már ilyen. A műtét napján volt csak kis vérzésem, azóta semmi ( lekopogom). Ilyen sem volt amióta a mirenával kínlódtam. Remélem, hogy a rohadt depo proverájuk sem lesz már különösebb hatással rám, és ahogy kimegy a szervezetemből, azonnal keresek valami hormon tabletta megoldást.

Kitartást kívánok az "újaknak" és nagyobb szerencsét, mint ami nekem volt. Én csak kb 4 hónapig bírtam a mirenát, de nagyon megkínzott. Hallani sem akarok többet ilyen szönyűségről.

Majd beszámolok a további fejleményekről is.


Puszi Mindenkinek

Judit

3064. Ritus79
2010. dec. 7. 17:57
Na, lehet elkiabáltam... Szóval 9 napja van fent a Mirena és tegnapóta nagyon minimálisan maszatolok, vérezgetek. Ez gáz? Szóljak a dokimnak? Mondjuk kb 3 napja stresszelek is rendesen, lehet az is bekavar?
3063. 099c0bed40 (válaszként erre: 3060. - Fórizsmagdi)
2010. dec. 7. 11:07

Szia, Judit jól írja, sajnos nem megoldás.


Attól hogy kauterrel elégetik a petevezetők egy-egy darabját, csupán a petesejt méhbe vándorlását akadályozzák meg, a hormonrendszerbe és a vérzészavarokba nem szól bele ez a beavatkozás.


Ha valaki túl van egy bizonyos koron, már nem óhajt szülni, valamint semmi más módszer nem segít a folyamatos vérzészavarán, abban az esetben a méhkivételt, mint végleges módszert szokták felajánlani. (a petefészkek meghagyásával)

3062. 099c0bed40 (válaszként erre: 3059. - Icus)
2010. dec. 7. 11:00
Szia, nem előtte, hanem a harmadik gyerek szülése után plasztikáztak.
3061. 2e0264df59 (válaszként erre: 3060. - Fórizsmagdi)
2010. dec. 7. 08:12

Szia!

Szerintem nem.

2010. dec. 7. 07:26

Sziasztok!

Lehet, hogy nagyon butát kérdezek, de szerintetek a művi sterilizáció megoldás a vérzés zavarokra?

3059. Icus (válaszként erre: 3058. - 099c0bed40)
2010. dec. 6. 18:25
Szülés elött plasztikáztak?
2010. dec. 6. 17:11

Icus, a Mirena a művi sterilizáció után a második legbiztosabb védekezési eljárás, attól tehát legkevésbé sem kell tartanod hogy teherbe esel mellette, és dupla védekezésre sincsen szükség.

Attól a naptól fogva véd, amikor felhelyezték.


A jelzőszál ellenőrzése sem annyira lényeges mint ahogy emlegetik, ha ugyanis az eszköz elmozdul vagy bármi gond van vele, az hamar megmutatkozik más tünetekben ( erősödő/szűnni nem akaró görcs, darabos vérzés, rossz közérzet, ilyesmi).

De inkább sose legyen benne részed, viseld mindennemű gond nélkül.



Judit: én rendesen megszenvedtem vele mire megszültem, igaz szűk a belső méhszájam és a nyakcsatornám, mert anno plasztikáztak).

3057. Icus (válaszként erre: 3056. - 2e0264df59)
2010. dec. 6. 16:04

Nem volt még spirálom. Ezt is a vérzési problémáim miatt tették fel. Én sokáig halogattam mert idegenkedtem, idegenkedek tőle. Számomra az ideális fogamzásgátló az óvszer, én abban bíztbam és bízom is. Ettől félek, hogy terhes maradok mellette:( Idegenkedem attól, hogy nekem kell a jelző szálat mensi után ellenőrízni...

A pecsételgetésem abba maradt, csak enyhe alhasi görcsöm van. De, azt nem tudom eldönteni, hogy a spiráltól van-e. Nekem sokat görcsöl a hasam alja spirál nélkül is:( Tegnap mertük először "tesztelni" a férjemmel, csütörtök óta. Hál' Isten ő sem és én sem éreztem a spírált. De, megegyeztünk ebben a hónapban még duplán védekezünk:)

3056. 2e0264df59 (válaszként erre: 3051. - Icus)
2010. dec. 6. 14:38

Szia! Nem csak az erős menstuáció lehet az oka (tudtommal), van akinek a méhe nem tudja elfogadni az idegen eszközt. Nekem enyhe göcsöm volt csak a kilőkődéskor (nem tudom kinek mi az erős, én egy hang nélkül szültem meg mindkét gyerekem :-) de persze az fájt) és normál menstruációs vérzésnél lényegesen enyhébb. Előtte tuti a helyén volt, többször is ellenőrizték. Majd egyik napról a másikra egyszer csak a kis műanyagot éreztem.

Kívánom, hogy neked nagyobb szerencséd legyen. Ha volt már esetleg spirálod és azzal nem volt gond akkor már jó esélyekkel indulsz :-)

3055. fórizsmagdi (válaszként erre: 3054. - Icus)
2010. dec. 5. 20:38

Szia!

Elég nagy betétnyi, de azt gondolom még egy darabig elviselem. Aztán majd írok a fejleményekről.

3054. Icus (válaszként erre: 3050. - Fórizsmagdi)
2010. dec. 5. 09:29

Kérdés mekkora betétnyi?

A beteg tájékoztató ezt írja: "Számos nő tapasztal gyakori pecsételő vérzést enyhe vérzést a menstruáció idején kívül a Mirena felhelyezését követő első 3-6 hónapban. Néhány nőnél súlyos, vagy elhúzódó vérzés léphet fel ezalatt az idő alatt. Kérjük, tájékoztassa erről kezelőorvosát, különösen akkor, ha ezek a tünetek tartósan fennállnak."


Szerint menj vissza a dokihoz.

Itt elolvashatod a beteg tájékoztató teljes szövegét:

[link]

3053. Ritus79
2010. dec. 5. 08:28

Sziasztok!


Nekem 1 hete lesz holnap, hogy Mirenám van, egyenlőre minden rendben vele! Mintha ott sem lenne! :)

3052. Icus
2010. dec. 5. 06:19

A betegtájékoztatóban ez áll:

"Kilökődés

A méhizomzat összehúzódása a havi vérzés során néha kilöki vagy elmozdítja a méhen belüli eszközt a helyéről. Ennek lehetséges tünetei a fájdalom és a rendellenes vérzés. Ha az eszköz elmozdul a helyéről, a hatékonysága csökkenhet, így nem véd a terhesség ellen. Ajánlott, hogy ujjaival ellenőrizze a jelzőszálakat, pl. zuhanyozás közben. Ha olyan jeleket észlel, hogy az eszköz kicsúszhatott, vagy nem érzi a jelzőszálakat, kerülnie kell a szexuális együttlétet vagy egyéb fogamzásgátló módszert kell alkalmaznia, valamint haladéktalanul keresse fel kezelőorvosát. Mivel a Mirena csökkenti a menstruációs vér mennyiségét, a menstruációs vér mennyiségének növekedése a kilökődés jele leh et."

Nekem elég erős és görcsös a mensim. A doki a vérzés problémákra ajánlotta, de a betegtájéjoztatóban is ez szerepel "A Mirena-t lkalmazzák továbbá nagymértékű menstruációs vérzésben (idiopátiás menorrhágiában), illetve ösztrogén-pótló terápia során a méhnyálkahártya túlzott mértékű növekedése (endometriális hiperplázia) elleni védelemként."

Ezért szántam rá magam, de a frász bennem van:(

Egyébként a Mirena-kiskönyvből, nagyon hiányolom a betegtájékoztatót, mert ugye azt csak megvétel után olvasod el általában:( Bár én azért hallogatom már vagy egy éve, mert a neten rákerestem és előre elolvastam:(

3051. Icus (válaszként erre: 3048. - 2e0264df59)
2010. dec. 5. 06:02

Szia!

Ez en a kilöködésen már én is elgondolkodtam. Hogy a fenébe löködik ki? Vagy éppen mitől marad a helyén? Nem értem:( Visszakerestem a hozzászólásaidnál, az esetedet. Te még jól jártál. A kilökédésnél erősvérzést és grcsöket ír, állítólag ebből lehet gondolni, hogy baj van.

Amikor megkaptam a mirena kiskönyvet, akkor elgondolkodtatott, ugyanis az utolsó oldalon, ahol a visszatérítésről van szó, ezt írja

"Esetlegesen előforduló reszleges, vagy teljes kilöködés esetén a Bayer Humgaria kft egy új Mirena-t biztosít"

2010. dec. 4. 21:47

Sziasztok!

Én negyven éves vagyok és tavaly óta folyamatos ciklus problémáim vannak. Két hónapig semmi aztán két hét ömlés, januárban küret majd áprilisban, normál citológia. Soha nem szedtem fogamzásgátlót és spirálom sem volt. Októberben a dokim a Jangee nevű gyógyszert ajánlotta amitől miután egy heti adagot beszedtem nagyon viszkettem( a három terhességem alatt szintén viszkettem). Tehát nem jöttbe vérzés beállítónak, maradt a Mirena. Nekem sem volt léányálom a felhelyezés, de kibírható. Ez két és fél hete volt azóta napi egy betétnyi a vérzésem. Nem tudom meddig normális ez.

2010. dec. 4. 07:53

Szia Icus, az elsővel ugyanúgy jártam jártam mint Judit,( sőt, meg is kellett kaparni olyan vastag volt a nyálkahártya), ennek ellenére hagytam magam rábeszélni egy következőre, mert a nőgyógyásznőm állította hogy neki 10 éve ilyenje van, és higgyem el hogy nem akar rosszat, Ő maga is gond nélkül viseli.

Nos ez a második kísérlet se jött be bármilyen finoman is tette fel, 11 hónap után magától kilökődött az egész, addig meg folyamatosan vérezgettem, görcsöltem és rossz volt a közérzetem.


Maradjunk annyiban, hogy korántsem életbiztosítás hogy kinek mennyire tolerálja a szervezte, akinek igen--vannak ilyenek!-- annak irtó nagy szerencséje van és örülhet neki,mert nagyon jó fog. gátlási eszköznek tartom annak ellenére ami velem történt--de sajnos többen vagyunk, akik nem ilyen szerencsések. Nekünk más védekezési mód után kell néznünk.

A felhelyezés "milyensége" kizárólag szubjektív értelemben számít, ( bár nagyon nem mindegy mennyire fáj és jó helyre kerül-e) de a későbbiekre nézve sajnos nem sokat jelent.


Reméljük Te az elégedettek táborát gyarapítod majd,kívánom Neked hogy így legyen!

3048. 2e0264df59 (válaszként erre: 3047. - Icus)
2010. dec. 3. 13:45

Szia!

A felhelyezés nekem is nagyon pizitív volt, semmi probléma nem volt. Az orvosom nekem is megtett mindent ami elvárható (többet is). De nem bírta a szervezetem és 2 hónap után kilökődött. Én az első voltam aki így járt az orvosom praxisában. A visszatérítésnél is maximálisan segítkezett. Igyekeztem pozitívan állni hozzá, és többekkel beszéltem akiknek bevált. Irigylem is őket :-)

Kívánom a legjobbakat!

Judit

3047. Icus
2010. dec. 3. 09:01

Sziasztok!

Már jó ideje olvasgatlak benneteket, mert a dokim a Mirenát ajánlotta. Gondoltam körbe nézek. Nem kellett volna, mert sajnos ezen a fórumon inkább a negatív tapasztalatok vannak. Ennek elenére, belevágtam. Nekem vérzési problémák miatt ajánlotta a doki. 43 éves vagyok én nem szedtem csak középiskolás koromban fogamzás gátlót, így a doki ezt tudta javasolni még egy utolsó lehetőséágként a méheltávolítás előtt.

Nagyon féltem a feltevéstől és annak hatásaitól. A férjem el is kisért. Hál'isten, csoda keze van a dokimnak. Végig mondta mit fog csinálni, mit fogok érezni és valóban így is volt. Egy tűszúrásnyi fájdalom, amikor a méhszájat"rögzítette", aztán egy másodpercnyi menstruációs görcs, amikor a spirált a méhembe csúsztatta. Ennyi. Betétet vittem magammal, félve, hogy vérezni fogok, de nem. Kis pecsételés, ami inkább a jód és nem is vér volt.

A dokim, utána UH-gal ellenőrízte, hogy a helyén van e a spirál, meg is mutatta, hogy minden rendben van. Mensi után kell mennem egy ellenőrzésre, és remélem ennyi :) A Mirena dobozát a dokim őrzi. Ráírta a nevemet és egy kód számot. Én kaptam egy kártyát amit meg kell őríznem. Fél éven belül bármi problémát okoz a spirál, a doki rendezi a továbbiakat. Rákszűrés és UH-papírokkal. Nekem csak a blokkot kell megőrízni. De, a dokim nagyon pozítiv, mert sokat felrakott már és csak 2 problémája volt. 1 aki rendszertelün pecsételgetett, és ezért vetette le, 1 pedig bőrgyógyászati gondok miatt. Elmondtam, azokat a gondokat amit itt olvastam, ő nem is hallott ilyenekről. A feleségével beszélgettem utána, neki kétszer volt fenn ilyen spirál, ő is meg volt vele elégedve, bár azt mondta amikor feltette neki a nőgyógyász (nem a saját férje), bizony nagyon fájt neki és nagyon görcsölt és vérzett utána....

Én bizom benne, hogy nekem bejön, remélem nektek is rendeződnek a problémáitok. Nem bántásként írtam, csak szerettem volna, ha a felhelyezéssel kapcsolatban van pozitív "élmény" is:) Remélem a továbbiakban is pozítívan tudok majd mesélni a hatásairól:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook