Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


3106. 099c0bed40 (válaszként erre: 3102. - Ritus79)
2010. dec. 16. 16:18

Szia, lehet hogy van, de nem biztos...én egy nőgyógyásznőtől hallottam hogy vérzészavarnál ezt szedet a betegeivel, (vagy Rutascorbint), mert Ő is azt a visszajelzést kapta, hogy van akiknél mindez bevált.

Ártani semmiféleképpen nem árt, főleg így télen, ha az ember egy kis plusz vitaminnal támogatja az immunrendszerét.

Örülök hogy minden rendben van Veled, ez a lényeg!!!!!

E

3105. e12a6df509 (válaszként erre: 3101. - Moncsicsa)
2010. dec. 16. 16:17
Majd írd meg, hogy mi van Veled!
3104. e12a6df509 (válaszként erre: 3102. - Ritus79)
2010. dec. 16. 16:16

Szia Ritus!

Ha a C vitaminra reagál a szervezeted, akkor jó úton vagy, lehet, hogy hamarosan meg is szűnik a vérezgetésed. Sajnos az elején nem lehet tudni, hogy kinek meddig kell türelemmel lennie, hogy vége legyen a "próbaidőnek".

3103. 099c0bed40 (válaszként erre: 3101. - Moncsicsa)
2010. dec. 16. 16:14

Szia, ha csak a jelzőszál, akkor semmi gond nincsen, annak a hossza ugyanis ciklus alatt szokott változni magától is, és ez természetesnek vehető. ( maga a méh sincs minden áldott nap pont ugyanabban a magasságban és helyzetben, sőt a petefészkek sem.)

Üdv: Eszter

3102. Ritus79
2010. dec. 16. 10:06

Sziasztok!

Szedem a C vitamint egy ideje, és csökkent a vérezgetésem is. Azt nem tudom van-e összefüggés a kettő között, de örülök neki nagyon!!!!! :) Egyébként ezenkívül minden rendben velem!

3101. Moncsicsa (válaszként erre: 3100. - 099c0bed40)
2010. dec. 16. 09:32

Sziasztok! NEM JÓL FOGALMAZTAM, NEM A SPIRÁL VÉGÉT, HANEM A JELZŐSZÁLAT ÉRZEM! Bocsi! :-) Csak kicsit furcsa volt, hogy utoljára mikor voltam vágatni, utána abszolút nem lehetett érezni, most meg a párom mondta hogy valami szúrta megint. Hát ezt nem hiszem el!!! Megnéztem, és megint éreztem én is a jelzőszálat. Aztán másnap jött az egy barna pötyi, és annak tudtam be a dolgot, hogy biztos most kéne hogy megjöjjön. Csak mikor nyitva a méhszáj, arra gondoltam hogy lejjebb kerülhetett, és azért lehet érezni megint, de aztán jöttek a megnyugtató válaszok, hogy a spirál nem kerül lejjebb, a méhszáj változik. Majd ma megint megnézem este, aztán majd írok mi a helyzet. :-) Jó lenne ha megint nem lehetne érezni...

Mindenesetre köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat, és bocsi a félreértelmezhető megfogalmazásomért!!!!!

3100. 099c0bed40 (válaszként erre: 3097. - Moncsicsa)
2010. dec. 15. 19:53

Szia Moni, Mamanyúllal és Judittal egyetemben én is azt remélem, hogy nem magának a műanyag eszköznek a végét érzed ( mert az baj lenne) hanem csak a jelzőszálad lóg ki hosszabban.

Ha ez utóbbi a helyzet, az teljesen természetes, a méhszáj tágassága ugyanis a ciklus folyamán többször is változhat, sőt, maga a méh sincsen folyamatosan fix helyzetben.

Ha kifejezetten műanyag nem pedig damil tapintatú amit érzel, akkor mihamarabb menj vissza ahhoz a dokihoz aki felrakta, és nézesd meg Vele is, mert ez jelezheti hogy lecsúszott( vagy elmozdult) az eszköz, és így már a védelem sem szavatolt, nem beszélve arról hogy irritálja a méhnyakat az idegentest.

3099. 2e0264df59 (válaszként erre: 3097. - Moncsicsa)
2010. dec. 15. 14:05
Szia! Remélem nem a spirál végét érzed, csak rosszul fogalmaztál! :-)
3098. e12a6df509 (válaszként erre: 3097. - Moncsicsa)
2010. dec. 15. 11:14

Szia Moncsicsa!

Szerintem nem csúszik lejjebb, elvileg nem mozoghat a spirál a méhedben, annak fixen kell lennie. Inkább arra tippelek, hogy ha nyitva van a méhszáj, akkor talán érezheted a jelzőszál végét.

3097. Moncsicsa
2010. dec. 15. 09:34
Sziasztok! Egy kérdés... Szerintem mostanában kellene megjönni (ennek egyik jele, hogy egyik nap volt egy darab barna pötyi a tisztaságin, azóta semmi), és megint érzem a spirál végét. Vajon ilyenkor mikor nyitva lehet a méhszáj, lejjebb csúszik? Mert a múltkor mikor voltam vágatni, utána egyáltalán nem lehetett érezni, most meg érzem. Szerintetek?
3096. 099c0bed40 (válaszként erre: 3095. - Csibe7768)
2010. dec. 14. 19:54
Szia, igen, ez teljesen normális jelenség.
3095. Csibe7768
2010. dec. 14. 18:16
Bocsika,érdeklödnék.Márciusban a szülés után felrakták nekem a mirenát.Nehezen szoktam meg,az elsö hónapban állando fejfájás...De én azóta nem menstruáltam csak max 2-3 órás pecsét vérzések voltak.De múlt héten 4 napig voltam beteg,de rendesen.Normális ez?
3094. Icus (válaszként erre: 3089. - E12a6df509)
2010. dec. 14. 16:16
Cickafark, palástfű, citromfű, csalántea és a vérzéscsillapító pásztortáska keveréke. Menses idejének stabilizálására, vérzés, görcsök csökkentésére... Hónapokig jó volt, aztán már semmi hatás, pedig már 2x 1000mg nyújtott hatású bioflavonidos Cvitamin is ment mellé:(
3093. Icus (válaszként erre: 3092. - Icus)
2010. dec. 14. 16:09
helyzetével, bocsi a helyesírási hibáért:(
3092. Icus (válaszként erre: 3088. - 099c0bed40)
2010. dec. 14. 16:08
Ha a Miréna hejzetével van gond persze nem segít. De én nem is erre gondoltam. Mivel erős vérzés problémáim vannak, lenntebb már írtam, én is sok mindent kipróbált többek között a C-vitamint is.... Nos ezért írtam, hogy egy ideg jó aztán hozzászokik a szervezet:(
2010. dec. 14. 15:50

Sziasztok!

Én tegnap "kaptam" meg. Nem mondom, hogy kellemes volt a felrakása, de nem volt olyan borzasztó. A dokim szerint még így is könnyebben fel tudta helyezni, mint várta.Már 15 hónapja szültem, ráadásul császárral... szóval ez sem könnyítette meg a felhelyezést. De fent van..és ez a lényeg. Még ma fájt kicsit baloldalt a kismedencém.Mostanra már elmúlt. Én remélem, hogy beválik, mert a dokimmal egyezett az elképzelésünk a fogamzásgátlás efféle módszerének használatában.Ő azt mondta, szereti ezt a módszert, főleg az én koromban (36) és főleg, hogy nem tervezünk több babát.Neki jók a tapasztalatai. Én meg nem akarok már többé tablettát szedni, elfelejteni bevenni, stb. És kecsegtető, hogy talán végleg meg is szűnik a havim. 6 hét múlva kontroll. Az a tapasztalata, hogyha "helyezkedik" még bent a cucc,akkor ennyi idő kell neki. Ha kell, majd levág a zsinegből. Majd teszteljük :) Remélem, nem lesz gubanc !

3090. fórizsmagdi (válaszként erre: 3089. - E12a6df509)
2010. dec. 12. 20:21

Sziasztok!

Azért jó ha pozitív tapasztalatok is elhangzanak, mert az erőt adhat azoknak akik még bizonytalankodnak és félnek. Természetesen nincsenek csodaszerek vagy befogadja a szervezet vagy nem. És itt a bökkenő mert ezt előre senki nem tudhatja. Mielőtt én felrakattam két olyan emberrel beszéltem akinek bejött. Ezért vágtam bele olyan határozottan( ami egyébként nem jellemző rám), de nem tudtam más megoldást a vérzészavaraimra. Most bízom benne, hogy itt a vége fuss el véle a zavaroknak. Olyan jó beszélni arról, hogy hátha mégis jó lesz!! Puszi mindenkinek!

2010. dec. 12. 13:50

Sziasztok!

Egyetértek Öregnénével, muszáj megpróbálni minden kis aprónak tűnő segitséget, mert ártani nem fog, de látjátok Magdit, egy kis C vitamin már segített rajta.

Sajnos gyógynövényekben nem vagyok jó, pedig tudom, hogy a gyógynövény teák is nagyon sokat segítenek a nőknek a különböző vérzéses bajaikon. Ha esetleg van valakinek ilyen infója írja meg, mert az is jól jöhet.


Pussz Mindenkinek

3088. 099c0bed40 (válaszként erre: 3087. - Icus)
2010. dec. 12. 09:32

Icus,szia, véletlenül sem vitatkozni szeretnék Veled, de ha baj van a Mirenával,illetve az általa okozott vérzészavarral, akkor a C vitamin szedés nem pár hónapig, de egy pillanatra sem segítség, ugyanis egész egyszerűen nem csökkenti a vérzést.

Én nem is mint "csodaszert" írtam, hanem mint olyan "mankót", ami ártalmatlan, mert ha nem segít akkor sem okoz bajt, viszont nem árt megpróbálni, mert van akinek segítHET.

Mindez az ötlet pedig -- C vitamin illetve Rutascorbin folyamatos szedése-- nem az én agyamból pattant ki, hanem nekem is a nőgyógyászom javasolta.

( zárójelben: nekem nem használt egyetlen másodpercre sem, ahogy a többi "mankó" sem, így lettem a végén kényszerből "Mirenátlan").

3087. Icus (válaszként erre: 3086. - Fórizsmagdi)
2010. dec. 12. 09:11
Ez sem segít a "végtelenségig":( Egy ideig segíthet, de ha "baj" van,akkor a szervezeted pár hónap után már nem reagál erre a kis segítségre:(
2010. dec. 11. 23:06

Sziasztok!

Sokszor az apróságoknak tűnő dolgok tudnak segíteni a vérzésen. Ilyen a C vitamin!!! Már 3 napja nem vérzek, pedig menstruációval együtt 4 hétig véreztem. Köszönöm Nektek az apróságokat!!!

3085. 099c0bed40 (válaszként erre: 3083. - E12a6df509)
2010. dec. 11. 19:01

Szia Judit, semmi baj, tökéletesen elfogadom az Általad leírtakat, homeopátiában és természetgyógyászatban ugyanis szinte egyáltalán nem vagyok jártas---amiért ezeket a szereket írtam, annak az az oka, hogy nekem is ezt ajánlották, mégpedig egy olyan nőgyógyász, aki egyben természetgyógyász is.

Gondoltam hátha segítek vele valakinek ( barátnőm azóta is istenít az ötletért, neki ugyanis az Arnica szedése után mindennemű Mirenás vérzészavara elmúlt, és azóta is jól van).

3084. Icus (válaszként erre: 3078. - Szeszipuszi)
2010. dec. 11. 04:45
Húúú 2 mini tampon?!! De, jó lenne, ezt megérni!! Nekem az alap mensim idején: Always éjszakai betét 1 duplás az eggyel kisebbből pedig egy szimpla zacskó fogyott, 1 szuper (zöld) és egy extra(naracs-jelzésű)tampon mellett:( Volt amikor csak gugoltam a kádban és szabályosan folyt belőlem:( Piros vagy darabos.... mikor mi:( Én igazából azt sem tudom mi a "normális-vérzés" Nekem mindig volt piros is mélybordó is...
3083. e12a6df509 (válaszként erre: 3082. - 099c0bed40)
2010. dec. 10. 17:32

Drága Esztike!


Én nagyon szeretlek Téged, és nem akarlak megbántani, de miután látom, hogy több alkalommal ajánlottad az arnica-t, meg a sepiát vérzészavarokra, ezért most leírom, hogy melyik mire való, hogy ne legyenek félre értések, ez mindenkinek hasznos lehet.

Szóval először az Arnica montana (homeopátia)- ő a hegyi arnika homeopátiás kivonata. Valóban nagy szere a vérzéseknek, mivel a kapillárisokra hat, és eleve gyulladáscsökkentő, sebgyógyító hatású szer. Mindenféle "traumák " nagy szere.( Zúzódások, rándulások, ficamok,vérömlenyek, vérzések, izomsérülések stb.)

Személyes tapasztalatom az, hogy a mirenás vérzésekre nagyon ritkán hat, itt inkább a nyálkahártya vérzik, és ha az gyulladásban van, nem valószínű, hogy minden esetben segíteni fog.

Az adagolása: alacsony potenciában - azaz c9-15-ig mehet napi 3X, de nem több mint egy hétig, mert utána szünetet kell tartani, mert ellenkezőjébe fordul a dolog!Egyébként az arnica fontos szer a spirál okozta vérzéseknél is, tehát érdemes vele próbálkozni.


Sepia officinalis- a tintahal tintája

Ez a szer nem a vérzések szere! Valóban benne van a hatóterületében a női nemi szervek, de inkább a változókori panaszok eseteiben használják, és ebben benne van a hormonháztartás zavara is.( persze vannak benne vérzészavarok is, de nem a mesterségesen okozott vérzészavar, mint mirena)

A sepia a kimerült, elcsigázott, depresszióra hajlamos nőknél, fog jól hatni, aki ingerlékeny, migrének kínozzák, gyakoriak a hőhullámai, fázós, gyenge és kialvatlan a túlhajszoltságtól. "Lefelé húzó" fájdalmai vannak, úgy érzi, hogy minden kiesik belőle a hüvelyén keresztül, rossz a vénás keringése, visszerei lehetnek, és aranyeres panaszok gyötrik.


Tudnék még írni róla nagyon sokat, de a lényeget leírtam. A Sepiát csak azoknak ajánlom kipróbálni, akikre nagyjából ráillik a fenti leírás, különben nem fog hatni. Csak vérzéscsillapításra nem ajánlom.


Adagolása ugyanúgy mint fent, és nem szedhető akármeddig!!


Bocs hogy ilyen sokat írtam, de úgy éreztem hogy ezt fontos tudnotok.


Pusssz

Judit

3082. 099c0bed40 (válaszként erre: 3081. - Szeszipuszi)
2010. dec. 10. 16:46

Szia, amit a cikk ír, az teljesen helytálló és igaz, sőt, a hormonnak sok esetben nem is 3, hanem ennél több hónap kell mire a vastag nyh-t le tudja vékonyítani---mint minden, ez is egyéni dolog, kinek a szervezete hogy reagál a helyben ható nagyon csekély mennyiségű progeszteronra.


Ne ijedj meg, és főleg fel ne add, próbáld meg Te is a napi 1000 mg C vitamint folyamatosan szedni, vagy Rutascorbinból 3X2 ( ez kapillárisfal erősítő), illetve ha hiszel bennük és elfogadod a homeopátiás szereket, akkor vegyél Arnica Montana-t vagy Szépiát, napi 3-szor 5 golyócska az ajánlott adag ( de a patikus lehet hogy jobban tudja, én nem vagyok az, csak így rémlik).

Minden "nem gyógyszeres" rásegítést próbálj meg, és ami még nagyon fontos, bármennyire is nehéz, mérhetetlenül sokat jelent a pozitív pszichés önmegerősítés.


Remélem kicsit meg tudtalak nyugtatni, és legközelebb már pozitívabb hírekről tudsz beszámolni, így legyen!

Eszter

3081. Szeszipuszi (válaszként erre: 3080. - E12a6df509)
2010. dec. 10. 12:40

Köszi a bíztatást!

Még nem rémüldözök, inkább agyalok, számítgatok. Amíg nem volt Mirenám, addig is, ha 3 hétre jött meg, nem volt olyan vészes, mint 4-re. Eddig a Mirena mellett is 3 hetente jelentkezett, de most 3 hét után csak barnáztam és a negyedik hére - 28 napra - jelentkezett a mensim. Ezt általában csak némi hasfájás jelzi. Tehát most egy héttel több ideje volt a nyálkahártyámnak épülni. Ha a mirena ennyi idő alatt még nem tudja kifejteni a maximális hatását, úgy talán nem csoda, ha most egy kicsit erősebb a vérzésem. Remélem, hamarosan rendeződik minden. Majd beszámolok...

3080. e12a6df509 (válaszként erre: 3078. - Szeszipuszi)
2010. dec. 10. 11:40

Szia Szeszi!


Rögtön azért ne rémüldözz! A két hónap még nagyon az eleje. Lehet még jobb is. Onnan fogod tudni, hogy baj van, hogy vagy erősen vérezni kezdesz, vagy erősebb fájdalmaid lesznek. Figyelgesd Magad. Egyébként én is hasonlókat tapasztaltam, minél tovább volt fennt a mirena, annál többet és többet véreztem (mennyiségileg). A harmadik hónapra már nálam is megjelent némi alvadék, és élénkpiros vérzésem volt, nem mensis vérzés, de nekem erős fájdalmaim voltak hozzá, mondhatni görcseim de csúnyák.Ebből lett elegem. A negyedik hónapra már még erősebb vérzést tapasztaltam, és még több alvadékot, még nagyobb fájdalmakat. Innen tudtam, hogy baj van, nem jó az egész.

Ha még így is elviselhető a vérzésed, és nem kínoz meg nagyon, akkor ne foglalkozz vele.


Puszi jobbulást

Judit

2010. dec. 10. 10:38

Találtam egy cikket, amit eddig még nem olvastam:

[link]


Ebben olvastam az alábbit is:

"...Az első három hónapban azonban még a méhnyálkahártyára való hatását nem tudja teljesen kifejteni. Ezért az első három hónapban előfordulhat közti vérzés, ami akár olyan is lehet, hogy az egész három hónap alatt barnáspirosas vérzés jelentkezik. Ez igen kellemetlen sokszor, ilyenkor nagyon fontos a páciens megnyugtatása, mert a három hónap letelte után a méhnyálkahártya kellően elvékonyodik, így a gyógyszer teljesen kifejti hatását, és természetesen a menstruációs vérveszteség is lecsökken és megszűnik a barnás közti vérzés is."

2010. dec. 10. 10:29

Hali...eddig nem nagyon volt semmi beszámolni valóm.

Jó két hónapja van mirenám, eddig minden okés volt. Pecsételtem ugyan, meg a háromhetes ciklusom is megmaradt, de alig véreztem. Egyre több "tiszta" napom volt.

Most viszont megint vérzek - igaz mensi időben. Eddig a mensim idején is elég volt napi 2 mini tampon, de az előbb már éreztem, hogy csere esedékes és jobban vérzek, mint az elmúlt időszakban. Nem vészes ugyan - bár majd akkor derül ki, ha a következő tampont cserélnem kell.

Nekem jelzőszálam nincs, teljesen visszavágta a doki. Egy hónap után az UH is jó volt. Akkor most mi van??? Vagy mensi idején azért nem gond a vérzés? Van némi kis alvadék is.

Nyugtassatok meg, hogy ez még nem jelent tuti bajt. Nem akarnék így az ünnepek előtt lerobbanni. :(

A hasam fáj, de nem görcsölök és nem jobban, mint mensi idején szokott.

Azt hittem, hogy mindig egyre könnyebb és könnyebb lesz...mondjuk a miréna előtti vérzéseimhez képest még ez is istenes.

2010. dec. 10. 07:36

Sziasztok!

Három hét vérzés után ma már szinte alig barnázok.Még egyszer köszönöm a C vitaminos tippet.Talán befogadja a méhem a spirált!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook