Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


3260. Evi_77 (válaszként erre: 3252. - E12a6df509)
2011. jan. 27. 23:57

Sziasztok! Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a hozzászólást! Nem is gondoltam, hogy ilyen sok vélemény lesz. Egyesével nem akarok külön válaszolni, összességében próbálom meg összefoglalni az érzéseim. Volt, aki pozitív, volt, aki negatív véleményt írt, és ezért továbbra is nehéz eldöntenem, mi a helyes. Nekem összességében talán nem olyan nehéz türelmesnek lennem, nyilván kellemetlen tünet és unom a vérzést, de ha tudom, hogy ez "normális" tünet, és egyszer csak elmúlik magától, akkor tudok vele élni, ha más problémával nem párosul. Jó lenne persze, ha nem 6 hónap lenne, de úgy sincs mit csinálni. Levetetni addig nem szeretném, amíg az be nem bizonyosodik, hogy konkrétan rosszat tesz a szervezetemnek, vagy nem nekem való, mondjuk nyilván amíg el nem megyek dokihoz, addig ez sem fog kiderülni úgysem. Bár abban sem vagyok biztos, hogy ha odamegyek a dokihoz, hogy ez a bajom, akkor azon kívül, hogy ránéz, hogy a helyén van-e, nem igazán tud mit mondani, és esetleg feldobja a labdát, hogy akkor levegye? Közben meg lehet, hogy csak egy kicsit kellene még várni, és minden jól alakulna. Nehéz dolog ez! De szeretek optimista lenni, és talán azt mondhatom, mintha a vérzés csökkent volna az elmúlt egy hétben, viszont érdekes módon mára megfájdult a hasam, pedig előtte nem volt ilyen bajom. Lehet, hogy sokat kezdtem foglalkozni a témával, és generáltam magamnak egy hasfájást? Nem tudom.

Mindenesetre kipróbálom, amiket írtatok, elsősorban a C vitaminbevitelt, vasat, mert tulajdonképp semmit sem szedek...

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm még egyszer, és remélem, hamarosan jelentkezhetem pozitív tapasztalatokkal.

3259. CsanHan (válaszként erre: 3251. - Meisner)
2011. jan. 27. 21:28

Szia!


Megkérdezhetem, hogy mennyi idő után vetetted le? Rendelőben vagy kórházban altatásban vették le?

Nekem 3 éve lesz márciusban, hogy fent van, de nagyon rövid ideig volt csak panaszmentes időszakom, és most már megint úgy tűnik 19 napra jön meg...szóval kénytelen leszek én is előbb vagy utóbb megválni tőle...mert már nagyon elegem van...

Előre is köszönöm,

Tünde

3258. meisner (válaszként erre: 3254. - 099c0bed40)
2011. jan. 27. 13:28

Szia!

Nagyon bízom benne, mert jelenleg cudarabbul érzem magam, mint vele-az utolsó pár nap kivételével. Remélem, gyorsan helyre jövök. Gondolkodom a műtéten is, itt kint nincs korhatárhoz kötve, csak fizetni kell-nem tudom mennyi lehet. Egyenlőre nem "mérgezem" magam most semmivel egy darabig, csak pihenek.

3257. 2e0264df59 (válaszként erre: 3250. - Evi_77)
2011. jan. 27. 12:57

Szia!

Én is szoptatás alatt tetettem fel a Mirenát, nem vettem észre, hogy a tejem mennyiségére hatásgsal lett volna, bár az én babám akkor már 7 hónapos volt. Szülés után 6 héttel én még nem mertem ilyesmire vállalkozni :-) A bőrproblémát nem feltétlenül okozza, így szülés után a hormonok amúgy is sokat "szórakoznak". Barátnőm kb 8 héttel szülés után tetette, azt hiszem olyan 3 hónap vérezgetés után állt be neki. Tej mennyiséggel kapcsolatban nem panaszkodott.

Nézesd meg esetleg, hogy jó helyen van-e.

Nekem amúgy nem vált be.

3256. ogrené
2011. jan. 27. 12:45
Sziasztok Sajnálom akinek nem jött be nekem évek óta fent van minden probléma nélkül.Remélem nektek is megoldódnak a bajok.Nálam csak ez jött be 2szer probáltam az injekciót mert a dokim azt mondta olyat még nem látott aki a második után is végig vérzik hát én igen fél évig folyamatosan igy át érzem a ti problémáitokat!
3255. Christinchen (válaszként erre: 3248. - Moncsicsa)
2011. jan. 27. 12:36

Kedves Moncsicsa és Többiek!

Csak csatlakozni szeretnék a hozzászólásodhoz, mert tényleg elszomorító és ledöbbentő, hogy mennyien vannak azok, akiknek csakis problémát (és milyeneket!) produkál a mirena! Ezek szerint én is azon szerencsések közé tartozom, akiknek tényleg semmi problémájuk nincs ezzel az eszközzel (legalábbis nem fizikai) - hogy el ne kiabáljam -. Nekem augusztus óta van fent, utána 1-2 napig szédültem, vérzések alig-alig voltak és mostanra gyakorlatilag a menstruáció is elmaradt. Egyedül a libidócsökkenést fognám rá, de ezzel lehet együttélni. :-)Kitartást és több szerencsét kívánok mindenkinek! Szép napot! Krisztina

3254. 099c0bed40 (válaszként erre: 3251. - Meisner)
2011. jan. 27. 12:19

Szia, még pár nap türelem, és jobban leszel!

Ilyenkor az eszköz volt helyén lévő méhnyálkahártya válik le, sokszor nem szakaszosan hanem egészben, ezért a nagy vérrögök.

Ez hamar ( napokon belül) el kell hogy múljon, utána a szervezeted remélhetőleg gyorsan regenerálódik, és beindul a saját hormontermelésed.


Időközben átböngésztem a Mirenáról a világhálón található hivatalos leírásokat is, sejtettem hogy azok sem a "valós helyzetet" tükrözik, nagyon elrejtve és zárójelek közé szorítva beszélnek "esetleges, nagyon ritka" mellékhatásokról, holott a tapasztalat messze nem ezt tükrözi.

Fogalmam sincsen hogy hogy lehetne ennek a jócskán "félrevezető propagandának" gátat szabni a nőgyógyászoknak ugyanis nyilván nem érdekük hogy jelezzék a gyártó felé mennyire hamis a kép, amivel a hormonspirált agyba-főbe reklámozzák, a pórul járt kisember meg egymagában nem sokat tehet.

3253. 099c0bed40 (válaszként erre: 3250. - Evi_77)
2011. jan. 27. 12:05

Szia Évi, mamanyúl válaszában minden benne van, nem tudok semmit hozzátenni.

A C vitamin mellé a vasat is kezdd el pótolni, (ezt Ő is írta) mert egész biztos hogy vérszegény vagy, ha ennyi ideje folyamatosan vérzel.

Én a Te helyzetedben semmiképpen nem várnám ki a "hivatalos türelmi időt", azaz a 6 hónapot--főleg ha a vérezgetés/vérzés folyamatosan fennáll--hanem előbb elmennék, és levetetném.

Ha hat hónapon belül vérzészavar illetve elmozdulás miatt el kell távolítani, elvileg visszajár az eszköz árának a fele, már csak emiatt is megfontolandó, hogy meddig érdemes türelmesnek lenni.

Remélem hogy a számodra legoptimálisabb döntést sikerül meghoznod, és hamarosan jobban leszel.

üdvözlettel: Eszter

3252. e12a6df509 (válaszként erre: 3250. - Evi_77)
2011. jan. 27. 09:59

Szia!

Azt mondják az okosok, hogy 6 hónapig összeszokás van a mirenával, tehát minden belefér. Vérezgetés stb.Van aki kibírja, hogy hónapokig vérzik, van akinek elege lesz belőle, ez teljesen egyéni.Vannak többen a fórumon olyanok akik 10 hónapig, meg majd egy évig is véreztek a mirenával és mégsem vetették le.

A bőrtünetek szintén a mirena "adottságai", ha nagyon csúnya akkor próbáld meg valamivel kezelgetni, nekem borzalmas gennyes pattanásokat csinált, nemcsak az arcomon, de még a mellkasomon is.Én már a méregdrága Vichy kozmetikumokat is megvettem, de ahogy két pattanást eltüntettem, jött helyette másik három. Nem sokra mentem vele.

A szoptatáshoz nem tudok hozzászólni, azt olvasd vissza, mert voltak többen akiknek a szoptatás alatt is volt mirenájuk.

A személyes véleményem egyébként az, hogy hiába írják, hogy csak helyileg a méhben hat a mirena hormonja, ez biztos, hogy nem igaz, mert a hormonháztartás egy komplett egész. Tehát minden kihatással van mindenre. Ha valamiért úgy érzed, hogy a tejjel valami nem stimmel, akkor biztosan úgy is van. Persze az sem mindegy, hogy mennyire vérzel, mert a szülés önmagában egy nagy vérveszteség, utána hat hétig megint vérzés van , tehát az is vérveszteség, és hozzá még a mirenás vérzés is hozzájön. Ez már így önmagában egy tuti vashiányos állapot, és a szoptatáskor megint fokozott vasszükséglet van. Ez már igy simán csökkentheti a tej mennyiségét és minőségét is.

Öregnéne szokta írni, hogy próbálkozzatok C vitaminnal nagy dózisban, hátha segít az állandó vérzéseken.

3251. meisner
2011. jan. 27. 09:39

Sziasztok!

Én pont ezen gondolkodtam, amit ÖNŐ írt! Abszolút nem reális a mellékhatások száma. Sztem sokkal, de sokkal több nőnél okoz problémát a Mirena. Én levetettem tegnap, nem fájt! De ma reggel ismét niagara és kiwi nagyságú vérdarab. Mikor lesz már vége?!?!?!

Evi_77: én vetélés után kaptam, a műtéttel együtt. És én is november eleje óta vérzem, egyre erősebben. Szerintem akinek beválik, hamar "megérzi/ráérez", hogy neki ez jó vagy sem. Sokáig nem várnék, hogy megtartsam-e vagy sem.

3250. Evi_77
2011. jan. 27. 08:49
Sziasztok! Szeretném a véleményeteket kérni az esetemmel kapcsolatban. Sajnos nincs időm visszaolvasni mind a háromezer hozzászólást. Biztosan volt már akár több hasonló panaszos is, mint én. Tehát a történet röviden: októberben szültem, a 6 hetes ellenőrzésen tetettem fel a Mirenát. Azóta folyamatosan vérzek. Tehát a szüléstől számítva folyamatosan több, mint 3 hónapja, a felhelyezést követően lassan 2 hónapja. A dokim (aki férfi) nem végzett semmilyen elővizsgálatot, hogy most amiatt-e, mert nem sokkal előtte szültem, nem tudom, de szerinte ez egy tökéletes spirál, imádják a betegei. Az arcom lett még elég problémás, tiszta pattanásos lett (ilyen problémám szülés előtt is volt, csak azért ennyire nem volt csúnya). A tejem mennyisége sem az igazi, igaz, a betegtájékoztató szerint nincs hatással a szoptatásra a spirál, de esetleg nem lehet, hogy mégis? Valakinek voltak hasonló tünetei? Azt nem tudom, hogy ezek a tünetek, főleg a vérzés, mennyi ideig tekinthetők normális tünetnek? Hány hónapig? Egyéb tünetem, pl. hajfájás, ilyesmi, nincs. Ezért próbálom magam nyugtatni, hogy nincs gond, csak türelmesnek kell lenni. Köszönöm előre is, ha valaki tud segíteni.
3249. 099c0bed40 (válaszként erre: 3248. - Moncsicsa)
2011. jan. 27. 07:57

Szia, aranyos vagy, valóban jó lenne ha így működne, " jókívánságra", mert akkor biztosan nem lenne ennyi probléma vele.


Az a helyzet, hogy minden ember szervezete máshogy reagál ugyanarra a dologra, ebből adódik, hogy amelyik módszer egyesek számára tökéletes , ugyanaz másoknak maga a "rémálom".

Ebben csak az a szomorú, hogy a Mirenához mellékelt tájékoztató kiadvány messze nem a valóságot tükrözi, hanem nagyon "túlidealizált" képet fest az eszközről.

Tisztában vagyok vele hogy profit-orientált világban élünk, az emberek esetleges betegségéből illetve kellemetlenségeiből viszont nagyon gusztustalan dolog bárkinek is hasznot húzni, ez a véleményem.

3248. Moncsicsa (válaszként erre: 3245. - 099c0bed40)
2011. jan. 26. 21:55

Szia! Tényleg nagyon örülök neki, számomra ez egy áldás! Azt sajnálom, hogy itt a fórumon viszonylag kevesen mondhatják el ezt...

Folyamatosan olvaslak Titeket, a tapasztalatokat, a problémákat, de már csak akkor írok, ha valaki szeretne pozitív tapasztalatról is olvasni...

Olyan rossz ezt a sok szenvedést "látni", a reménykedést, a kétségbeesést, a haragot, az "átkozódást"... Miért nem lehet, hogy mindenkinek jó legyen és kész??? Én ezt szeretném, és kívánom mindenkinek!

3247. Moncsicsa (válaszként erre: 3244. - Full Up!)
2011. jan. 26. 21:51

Szia! Örülök hogy leírhattam a pozitív tapasztalatomat! :-)

Nem, nekem egyik spirálnál sem volt cisztám, sőt, be kell hogy valljam Neked/Nektek, itt a fórumon hallottam ilyenről először, hogy a spirál okozhat cisztát is. Ezzel is okosabb lettem, de hogy le ne kopogjam kopp-kopp, nekem tényleg még nem volt soha, és remélem hogy nem is lesz...

A vérzésre ahogy írtam, tökéletes megoldást nyújtott nálam, tényleg hasfájásom sincs azóta, és nagyon örülök hogy nekem bevált!

Remélem hogy ha majd végül Te is a felrakás mellett döntesz, akkor a pozitív tapasztalattal rendelkezők táborát gyarapítod majd! :-)

Üdv: Moncsicsa

3246. 099c0bed40 (válaszként erre: 3243. - Meisner)
2011. jan. 26. 15:28
Szia, gyógyulj meg minél hamarabb!
3245. 099c0bed40 (válaszként erre: 3241. - Moncsicsa)
2011. jan. 26. 15:27
Jó hogy vannak pozitív tapasztalatok is, örülhetsz neki hogy a Te szervezeted ilyen tökéletesen reagál rá, maradjon is így!
3244. Full Up! (válaszként erre: 3241. - Moncsicsa)
2011. jan. 26. 15:26

Szia! Köszönöm, h írtál! Jó azért olyan véleményt is hallani, ahol pozitív tapasztalatok vannak a mirénáról. Az az igazság, hogy én is inkább az ára miatt hezitálok. Mert végülis ha nem válik be, hát levetetem... csakhát 45 000 + 15 000 (felrakás) nincs kedvem csak úgy kidobni az ablakon. Amúgy a goldlilyvel az elnyúló vérzést leszámítva nekem sem volt gondom, ezért is gondoltam, hogy lehet pont a miréna lenne a megoldás a problémámra..

Nálad ciszta nem volt egyik spirálnál sem? Engem ez is aggaszt.. Azt végülis eldöntöttem, hogy nyár után rakatom fel ha mellette döntök... addig várok, mert nincs kedvem az idei strandolást is kihagyni a sok vérezgetés miatt..

3243. meisner (válaszként erre: 3242. - E12a6df509)
2011. jan. 26. 14:33

Drága vagy! De VÉGRE nincs többé!!!!!:D Már a tudat is gyógyít, hogy lassan elmúlik ez folyton betétes időszak!

Jóbbulást Mindenkinek vagy sok szerencsét és köszönöm a segítségetek!!!

(néha 'benézek' ;))

pusz

3242. e12a6df509 (válaszként erre: 3238. - Meisner)
2011. jan. 26. 13:50
Jaj szegénykém! Nekem ismerős ez. Én is belebetegedtem ebbe a rohadt mirenába.
3241. Moncsicsa (válaszként erre: 3230. - Full Up!)
2011. jan. 26. 12:42

Szia! Nekem a Mirena előtt kétszer volt sima/hormonmentes spirálom (Goldlily). Azon kívül, hogy a menstruációim erősek voltak, és elhúzódtak egy kicsit (kb. 1 hét), a köztes időszakban semmi problémám nem volt vele, soha nem volt pecsételő vérzésem.

Tavaly április környékén letelt az 5 éve a sima spirálnak, és felrakattam utána májusban a Mirenát. Én azt hiszem, hogy bátran kijelenthetem, hogy szinte az első naptól kezdve semmi problémám nem volt vele. A felrakás után talán pár napot barnáztam még, és utána ha jól rémlik még kétszer volt ilyen pár napos barnázás (az egyik mikor a nőgyógyász "megpiszkált" a vizsgálatnál), és azóta semmi.

Tavaly május óta én betéttel nem találkoztam, tamponnal csak egyszer kb. 1 órára az egyik barnázás alkalmával, mikor a párom kitalálta hogy menjünk el uszodába.

Hasfájásom a felrakás óta nem volt egy "szem" sem, és vérzés sem.

Én annak tudom be hogy problémamentes vagyok, hogy az előző spirálokkal sem volt semmi problémám. Valószínűleg, ha valami miatt szenvedtem volna azokkal, akkor nem vállalom be a Mirenát.

Ami miatt hezitáltam rajta tavaly legfőképpen a borsos ára miatt volt, mert úgy gondoltam, hogy ha a sima spirál is "bejött", mi a fenének adjak ki többszörös pénzt egy másik fajtáért? Aztán utánanéztem, érdeklődtem a fórumon, és úgy döntöttem, hogy kipróbálom, mert ha már az erős vérzést lecsökkenti, akkor már megéri...

És nem hogy lecsökkentette, de el is mulasztotta, és a hasfájásomat is megszüntette.

Pont valamelyik nap említettem a páromnak, hogy milyen könnyű megszokni, hogy az ember lánya nem menstruál...

Nekem bejött, és egy percre sem bántam meg, hogy a Mirena mellett döntöttem... De ahogy látod, ahány szervezet, annyi féle reakció. Sajnos előre nem lehet tudni hogy kinek-hogyan reagál a szervezete, csak miután már felrakták.

Remélem jól döntesz, és ha a Mirena mellett döntesz, akkor sikerrel jársz!

Szép napot! Üdv: Moncsicsa

2011. jan. 26. 11:57
Szia, őszintén sajnálom hogy Te is az "akiknek nem vált be a Mirena" című tábort gyarapítod. :(
3239. meisner
2011. jan. 26. 11:14
Ma fél 2-kor megyek dokihoz és leveszik ezt a ..........!
3238. meisner
2011. jan. 26. 08:37

Sziasztok!

Helyzetjelentés:

A gyógyszeres kezeléstől fogva véreztem, majd 3 nap kissé csendesebb nap, majs tegnap reggel és este ökölnyi vérdarab távozott és erősebb vérzés! Terv: felhívom a dokit és ha lehet, még a héten megszabadulok ettől a spiráltól! Már lelkileg is belebetegedtem, hogy állandóan van valami, amivel foglalkoznom kell!

Megírom majd, hogy mi lett a vége.

2011. jan. 25. 08:39

Szia, erre írtam, hogy ne mások véleménye illetve tapasztalata alapján dönts, mert teljesen egyéni az,ki hogyan reagál rá, ám mindez sajnos csak a használat alatt derül ki.

Van akinél tökéletesen működik, ilyen bejegyzés is szerepelt, nem is egy.

3236. Full Up! (válaszként erre: 3233. - Ani318)
2011. jan. 24. 14:33
Köszönöm, hogy írtatok! Nem jutottam sokkal előbbre... kicsit aggaszt az is, hogy hízás is mellékhatásként szerepel.. hát tényleg nem tudom... Kicsit visszaolvasgattam, de borzalom, amik itt elhangzanak. Nekem ennyi szenvedést nem biztos, hogy megér... Akkor inkább maradok a körülményes óvszernél...
3235. J.K. Itza (válaszként erre: 3234. - Angiboszi)
2011. jan. 23. 18:45

Szia!

Mit jelent az, hogy elférfiasodott test? Kiszőrösödtél, vagy "úszógumid" lett? Mert azt írtad, hogy kifolysz a melltartódból. Az elég nőcis nem? :)

Nekem 3 éve van mirenám és maximálisan megvagyok vele elégedve. Én kb. 2 kilóval vagyok nehezebb, de én is betudom a koromnak. 40 fölött amúgy is lassabb lesz az anyagcsere, de próbálok minden nap mozogni valamit és nem nassolok sűrűn.

3234. Angiboszi
2011. jan. 23. 14:08

Sziasztok!

Régóta olvasgatom a fórumot, szeretnék tapasztalatokat gyűjteni a Mirenával kapcsolatban. Lehet, hogy az én bajom a ritka kivételek közé tartozik.

2,5 éve használom, az orvosom tanácsára, mert semmilyen egyéb eszközt nem bírtam, a korom miatt gyógyszert nem ajánlott.Teljesen elmaradt a mensesem az első naptól kezdődően. Ez nagyon jó dolog, de azt is észrevettem, hogy folyok ki a melltartókból, és egy X napos diéta egy gramm sem tud lemenni. Elejében gondoltam, nem vagyok elég kitartó, de most már eljutottam odáig, hogy 2,5 év után 10 kg. Mozgás, diéta, semmit nem használ. Lehetséges hogy a szervezetem azt érzi, hogy változókorba léptem? Elmaradt menses, gondolom lecsökkent hormonszint, még a víztől is hízás, elférfiasodott test, (40 évesen)lehetséges ez? Kíváncsi lennék valakinek volt-e hasonló panasza, mi a teendő.

3233. Ani318 (válaszként erre: 3230. - Full Up!)
2011. jan. 22. 17:57

Szia!

Nekem is goldylilli volt a mirena előtt,és nem 10,inkább 14-16 napig is elhúzodott.Izgultam is a mirena előtt,hogy elég húzós az ára,és majd ugyanúgy lesz minden.De nálam bevált,2009 december eleje óta van fenn.Az első 6 hónapban szabályosan 28 naponként volt meg a mensesem,(napi 1 tisztasági betét elég volt)és azóta nincs semmi.Talán 1x volt 1-2 napig pár cseppnyi.

Nem akarlak befolyásolni,ahogy ŐNŐ már mondta mindenkinek más a reakciója.Ha mellette döntesz,legyen hozzá szerencséd!

Üdv:A:

3232. szaildi (válaszként erre: 3230. - Full Up!)
2011. jan. 21. 20:34

Szia!

Nekem 5 évig volt fent hormonmentes spirál, és szintén elhúzódott utóbb már nekem is a vérzésem, kb:10 napig s 26 napra megjött, ugyhogy alig volt vérzésmentes napjaim! Akkor ugy döntöttem hogy felrakatom a mirena spirált, de sajnos nem vált be nekem, 4 hónap után, most kedden levetettem!

Már jobban vagyok, de még mindig vérzek, sajnos!

De bizakodom, már csak jobb lehet!

De embere válogatja hogy beválik e a dolog!!

2011. jan. 21. 19:42

Szia!


Nehezet, jobban mondva lehetetlent kérsz azzal hogy adjunk tanácsot, vajon be fog-e Neked válni a Mirena.


Ha kicsit visszaolvasol, láthatod, ahányan vagyunk, annyiféleképpen reagál a szervezetünk a hormonspirálra.

Előre semmi az égvilágon nem jósolható meg, és nem is kiszámítható, csak és kizárólag a felhelyezés után derül majd ki, hogy Te melyik csoportba tartozol.

Véleményem szerint totális felelőtlenség lenne bárki részéről is arra buzdítani hogy tetesd fel, pontosan ugyanolyan felelőtlenség az is, ha történetesen lebeszélni próbálnának róla.


Egyedül Rajtad múlik hogy döntesz, ha mellette, akkor azt kívánom, ne legyen semmi problémád vele.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook