Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


3046. 099c0bed40 (válaszként erre: 3045. - Könyvbarát)
2010. dec. 1. 11:47

Szia, nekem anno nőgyógyász mondta az egy év türelmi időt a folyamatos vérezgetéseimre, de végül nem várta ki a szervezetem, úgyhogy nem tudom a saját példámmal igazolni hogy valóban így van-e.

Ha januárban így is-úgy is letelik, véleményem szerint nem vesztesz vele semmit, ha kivárod ezt a kis időt.

Minden jót: E

3045. könyvbarát (válaszként erre: 3046. - Öregnéneőzikéje)
2010. dec. 1. 08:39
A válaszod szerint még az egy év türelmi idő is belefér. Akkor én még reménykedhetek? (Január elején rakták fel a Mirénámat.)
3044. 2e0264df59 (válaszként erre: 3043. - Fórizsmagdi)
2010. nov. 30. 20:51

Szia!

Az egész árát nem csak 20e Ft-ot, de persze az is jóval több mint a semmi. Kell hozzá a levett spirál, kitöltött jegyzőkönyv (orvos készíti), patikai blokk, kiskönyv amibe pecsételték a felhelyezés dátumát (a dobozban volt), én beletettem a pont előtte készített rákszűrésem papírját meg meg minden egyebet ami az orvosnál készült a felhelyezést követően (de ezek nem előíás szerintem)

3043. fórizsmagdi (válaszként erre: 3047. - Öregnéneőzikéje)
2010. nov. 30. 20:07

Szia!

Én is örülök annak, hogy jól vagy és nem vérzel.Arra nagyon kíváncsi lennék hogy lehet visszaszerezni a spirál árát. Puszi

3042. 099c0bed40 (válaszként erre: 3048. - Mamanyúl)
2010. nov. 30. 20:01

Szia, mielőbbi tökéletes gyógyulást kívánok, és megmondom őszintén, nagyon megkönnyebbültem hogy jelentkeztél, mert komolyan aggódtam Érted.


Most már nem lesz semmi baj, pár nap, és tökéletesen rendben leszel, meglátod.:)

Üdv: Eszter

3041. 2e0264df59 (válaszként erre: 3040. - Ritus79)
2010. nov. 29. 13:52
mi szorítunk! :-)
3040. Ritus79
2010. nov. 29. 13:09

Sziasztok!

Feltette ma a dokim a Mirenát, egyáltakán nem fájt, pedig féltem tőle! Most picit vérezgetek. Remélem bírni fogja a szervezetem! :)

3039. 099c0bed40 (válaszként erre: 3036. - CsanHan)
2010. nov. 28. 08:21

Szia, köszi. :)


Igen, én is pontosan így tennék mit Te, kicsit várnék, aztán ha csak nem szűnik a dolog, akkor megnézetném Doktorral, hogy mi a helyzet.


Itt alig esett hó, és reggelre az is elolvadt. :(

Kellemes vasárnapot: E

3038. 52fd553855 (válaszként erre: 3032. - E12a6df509)
2010. nov. 27. 16:51

3 éve van fenn.

Az orvos sem érti,de mensis vérzés.Rendes piros élő vérrel,ami nem igazán jó.

3037. CsanHan (válaszként erre: 3027. - E12a6df509)
2010. nov. 27. 06:39

Szia Judit!


Teljesen igazad van! Nálunk is volt a családban valakinek, akinek bevált és miután az orvosaink külön-külön is ezt javasolták, ezért én is és az unokahúgom is a Mirena mellett tettük le a voksunkat...és úgy tűnik egyikünknek sem válik be!

Pont azt beszéltük mi is,hogy egészen biztos, hogy állandó gyulladást okoz nekünk, mert mind a kettőnknek szinte mindig folyása is van, ha éppen nem vérzünk!

Azt hiszem a jövő hét elején konzultálok az orvosommal, hogy hogyan tovább, de én sem tudom, hogy mi lenne jobb? Így ünnepek előtt, ha egészségügyit csinál, akkor, hogyan fogok nagytakarítani? Lehet, hogy hülyeség, de én nem tudom elgondolni, hogy úgy ülünk karácsonykor az asztalnál, hogy nincs makulátlan rend...Lehet, hogy ha megcsinálja, akkor azért, ha nem csinálja, akkor pedig azért fogok vérezni...a kimerültség miatt...Lehet, hogy talán ez a vérezgetésem alap oka is. Nagyon sok a munka mostanában a munkahelyemen is, otthon ott a hatalmas ház, amit rendben kellene tartani, van egy lassan 3 éves lányom és egy lassan 10 éves fiam, akik míg én hazaérek a Dédink felügyelete alatt szétrombolják az egész lakást. Férjem szintén reggeltől estig dolgozik sajnos keveset tud a házimunkában segíteni...és akkor ráadásul Apósomnak leálltak a veséi és még sorohatnám...szóval kicsit nagyon összejöttek a dolgok mostanában az kétségtelen!

Szép hétvégét és jó szánkózást kívánok, ha van nálatok is hó,T.

3036. CsanHan (válaszként erre: 3029. - 099c0bed40)
2010. nov. 27. 06:20

Szia Öregnéneőzikéje!


Látszik nem hiába vagy sorstárs, érzed mi játszódik le az emberben...tegnap óta kicsit vérezgetek csak, illetve inkább csak rózsaszínes, néha véres "folyásfélém" (nem tudok jobb szót...), viszont görcsben van a gyomrom, hogy mi lesz!

Most úgy gondolom, hogy ha nem változik semmi, akkor a jövő hét elején konzultálok az orvosommal, hogy hogyan tovább...

Szép hétvégét, jó szánkózást (nálunk gyönyörű havas a táj),T.

3035. fórizsmagdi (válaszként erre: 3033. - Moncsicsa)
2010. nov. 26. 18:39

Szia!

Köszi a biztató szavakat!

2010. nov. 26. 16:30

Sziasztok!

Tegnap voltam a dokinál a 10-14 napig tartó vérezgetésem miatt.Alaposan megvizsgált, megnézett uh-gal is, és azt mondta, hogy a mirena a helyén van, a nyálkahártyám pedig "extra vékony". Arra jutottunk, hogy elküld egy vérvételre, mert annak ellenére, hogy lassan 1 éve nem szoptatok, még mindig előfordul, hogy egyszer csak lesz egy 20 forintosnyi tejfolt a pólómon. Azt mondta a dokinénim, hogy a magas prolaktin szint is okozhat hosszan tartó, pecsételő vérzést. Úgyhogy jövő héten vérvétel, utána írok majd az eredményről.Mamanyúl, örülök, hogy jobban vagy! Remélem nem lesz semmi gond az eü. kaparás után sem!

Problémamentes napokat mindenkinek!

Márti

3033. Moncsicsa (válaszként erre: 3025. - Fórizsmagdi)
2010. nov. 26. 12:25

Szia! Hogy egy kis pozitív tapasztalatot is olvass... Nekem nem a Mirena volt az első spirálom, de amióta felrakták nekem májusban, mondhatom hogy semmi problémám nincs vele! Az első 1-2 hónapban a rendes mensis időben volt egy kis barnázásom, és azóta szinte problémamentes vagyok... Én abszolút nem bántam meg, nagyon megkönnyíti az életemet olyan téren, hogy nincsenek hasgörcseim, és nem önt el a vér mikor meg kellene jönnie, úgy ahogy a sima spirállal minden hónapban megtörtént!

Remélem hogy egy kicsit erőt merítesz belőlem, mert hidd el, hogy nem csak rossz tapasztalatok vannak! Nagyon sok embernek nem bírja a szervezete, de nagyon soknak pedig bírja, csak azokat azért nem olvasod itt, mert problémamentesek valószínűleg... Nyugodj meg, nem biztos, hogy Te is azok táborát fogod gyarapítani, akik minden nap "küzdenek" vele.... Fel a fejjel, és csak pozitívan! Üdv: Moncsicsa

3032. e12a6df509 (válaszként erre: 3031. - 52fd553855)
2010. nov. 26. 08:36

Szia Hugi!

Móta van fenn a spirálod? És milyen volt vérzésed?

( Úgy értem, hogy vizes, vagy világos, vagy sötétpiros?)

2010. nov. 26. 06:59

sziasztok.Ismét itt.

Tegnap váratlanul elöntött a vér a munkahelyemen.Kórházba mentem és az orvos döbbenten állt az elött,hogy mi lehet az ok.A spirál fenn van még,de a fogyás miatt vizsgálatokat inditottak.

Amig élek ezt a spirált kell használnom 5 évente cserélni kell.Egy baj van nagyon drága és vannak vele gondjaim.

3030. e12a6df509 (válaszként erre: 3027. - E12a6df509)
2010. nov. 25. 10:12

Bocs Csanhan! De csak most látom, hogy azt mondták Neked várj a jövő év elejéig. Hát azt számolom, hogy ha az októbert végigvérezted, most már a novembert is mert a végén járunk, akkor jöjjön hozzá a december is ?

Szerintem ne várj ilyen sokat. Közbejönnek az ünnepek, mindenki elmegy szabira, és ha a Karácsonyi Ünnepek alatt leszel végképp rosszul, még a dokidat sem találod meg.

Szerintem mielőbb próbáld megoldani, pláne ha most jobban vérzel az antibiotikum ellenére.

Ha nem használt eddig, akkor valami más kell.

Arról nem beszélve ( ezt magamról tudom), hogy ha ilyen sokáig vérzel folyamatosan, le fogsz gyengülni mint én.

Én azt javaslom próbálj megoldást találni, mert nem jó ilyen sokáig húzni ezeket a gyanús vérzéseket.


Pussz

3029. 099c0bed40 (válaszként erre: 3026. - CsanHan)
2010. nov. 25. 09:16

Szia, hát nem könnyű erre bármi okosat vagy biztatót írni, főleg annak tükrében hogy nem vagyok szakember, csupán egy volt sorstárs.


Ha baktérium okozta fertőzésed van, az szerintem sem magyarázhatja a folyamatos vérzést, főleg úgy hogy már beszedted az antibiotikumot---


Az orvosnak könnyű azt mondani hogy türelem, meg hogy nem vészes dolog a pecsételgetés, egész más mikor az embernek a saját bőrén tapasztalni nap mint nap hogy nem tudja előre mi vár rá, mennyire fog vérezni, vagy éppen fog-e egyáltalán vérezni.


Nem tudok tanácsot adni abban sem,hogy meddig érdemes várnod, főleg így, hogy írod, Neked volt egy viszonylag nyugodt és panaszmentes periódusod is a Mirenával, ami kis szerencsével akár vissza is térhet a mostani gyulladás elmúltával.

Azért a jövő év elejéig --amit a szakember javasol--lehet hogy nem várnék a helyedben, nem tudom, Te tudod eldönteni hogy meddig bírod cérnával ezt az állapotot.

Ami tény: ha sikeresen kikezelték a mostani gyulladásodat, akkor komoly szövődménytől vagy maradandó egészségkárosodástól nem kell tartanod akkor sem, ha úgy döntesz, vársz az eltávolítással.

Jobbulást: E

3028. e12a6df509 (válaszként erre: 3025. - Fórizsmagdi)
2010. nov. 25. 06:35

Szia Magdi !


Nem mindenkinek van gondja a mirenával nyugi! Ismerek olyan nőket akik imádják és nem adnák semmiért sem. Az eleje mindig "rázós". Mindenki azt mondja hogy "türelem". Lehet hogy gyorsan befogadja a szervezeted, ez hamar ki fog derülni, mert több előnye lesz mint hátránya és nem leszel ideges.


Szorítok!

Pussz

3027. e12a6df509 (válaszként erre: 3026. - CsanHan)
2010. nov. 25. 06:30

Szia Csanhan!


Sajnos nem sok jót tudok írni Neked én sem. Én is meggondoltam volna ha előbb találok ide. Nem értem miért mondják az orvosok, hogy nincs más megoldás mint a mirena, mert biztos kell legyen más is.

Nekem több mint 4 hónapja van fennt, és azóta olvasom a hozzászólásokat, tapasztalatokat. Keveseknek jön be, és több az olyan hozzászólás, hogy gond van vele.

A saját tapasztalatom az, hogy nekem szerintem egy állandó gyulladást tart fenn a mirena, ennek köszönhetem az állandó vérezgetéseket, és fájdalmakat. Vannak nyugodtabb periódusok, amikor megküzd vele a szervezetem, de újra jönnek a gyulladások, vérzések stb.

Korábban már írtam, hogy a nemzetközi hírek szerint is nagyon sok a gond a mirenával. Németországban tüntetést is szerveztek a mirenások amiatt, hogy eltitkolja a gyártó a mellékhatásokat, és nem tájékoztatja megfelelően a nőket a várható következményekről. És az is igaz, hogy amíg a finnek gyártották, addig nem volt vele gond, csak amióta a Bayer megvásárolta.

Sokan írják, hogy hosszú nyugodt periódus után kezd vérezgetést, cisztát meg mindenfélét csinálni a mirena. Sajnos az eddigi hozzászólók nagy részénél előbb utóbb le kellet venni. Van aki megúszta, van akinek különböző beavatkozásokat is kellett csinálni.

Az orvosok reakciója az, hogy "várjunk még", és ad antibiotikumot, hormontablettát, ezt azt. Ha szerencsés vagy megoldódik, ha nem akkor gáz...

Nem vagy aggodalmaskodó, sokan járjuk ugyanezt végig. Nagyon idegesítő hogy sosem tudja az ember, hogy mire ébred. Vérzésre vagy nem.Néhány hónap eltelte után untam meg én is.

Nem nagyon lehet tudni a vérezgetések okát. Biztos, hogy a spirál csinálja, de hogy mi van mögötte, nem lehet tudni.

Lehet hormonális oka, lehet gyulladásos oka, és még sok minden.Legtöbbször ciszták stb.


Nem tudsz mást csinálni, minthogy járkálsz dokihoz kontrollra.

Bocs hogy ilyen sokat írtam, de ha visszaolvasol látni fogod, hogy kinek mi lett a mirena vége.

Mindenesetre reménykedjünk. Szorítok Neked!


Pussz Judit

3026. CsanHan
2010. nov. 24. 20:59

Sziasztok! Most találtam rá erre a topicra...és sajnos én is azon Mirenasok táborát gyarapítom, akiknek nem jött be!

Nekem 2,5 éve tette föl az orvosom, a 2. gyerekem születése után a 6 hetes kontrollon. Maximálisan ajánlotta, mondta, hogy a feleségének is ez van. Kb. 1 évig napi szinten volt pecsételő vérzésem, amire azt mondta, hogy ilyen elhúzódó tünet sajnos néha előfordul. Aztán viszonylag kezdett beállni a dolog (talán szerepet játszott az is, hogy már kevesebbet szoptattam)...mikor menstruálnom kellett volna, akkor volt néhány pötty, egyébként pedig "csak" egy kicsit a normálisnál erősebb folyás. Néhány hónap után aztán megint kezdődtek a problémák...először középidőben volt pecsételő vérzésem, aztán októberben néhány nap kihagyással szinte folyamatosan, most novemberben pedig szintén néhány nap kihagyással rendes menstruációszerű vérzésem van.

Évente járok rákszűrésre, UH-ra, minden rendben. Most is elmentem az orvosomhoz, megvizsgált, csinált UH-ot. Azt mondja minden rendben. Annyi, hogy kitenyésztett egy baktériumot, amire kaptam antibiotikumot. Azt mondta, hogy elviekben az is okozhat vérzést. De én ezt nem tartom valószínűnek, mert már beszedtem a teljes adag gyógyszert és nem, hogy kevésbé, hanem jobban vérzek. Persze, mikor az orvosnál voltam 1,5 hete pont nem véreztem, de 1 hete újrakezdődött erősebben. Tény ami tény, lehet, hogy szerepet játszik az is, hogy kicsit túlhajszoltam magam az utóbbi időben. Az orvosom, aki egyébként egy jó nevű főorvos egy pesti kórházban, azt javasolta, hogy ha nem javul a helyzet, akkor jövő év elején leveszi a Mirenát és csinál mindjárt egy egészségügyit...illetve, ha erősebben kezdenék vérezni, akkor jelentkezzek...

Mit gondoltok? Csak én vagyok túl aggodalmaskodó? Borzasztóan nyugtalanít ez a vérezgetés... Vajon mitől lehet? Le kellene vetetnem minél előbb vagy mit csináljak?

Elnézést, hogy ilyen hosszúra nyúlt a levelem.

Előre is köszönöm hozzászólásaitokat.

2010. nov. 24. 20:47

Sziasztok!

Nekem múlt héten tették fel a mirenát de ha hamarabb olvasom a negatív tapasztalatokat biztos nem vágok bele. Én is vérezgetek és adagolom a klion hüvelytablettát és eddig minden rendben. Remélem az én méhem befogadó lesz mert nekem ez a spirál az utolsó esélyem a vérzés zavarokra, mivel nem bírom a gyógyszert.

3024. 099c0bed40 (válaszként erre: 3023. - E12a6df509)
2010. nov. 24. 20:07
Rendben, reggel megírom privátban.
3023. e12a6df509 (válaszként erre: 3022. - 099c0bed40)
2010. nov. 24. 09:52

Ok ! Légyszi ird meg. Jó lenne tudni mire számitsak.


Köszi

3022. 099c0bed40 (válaszként erre: 3021. - E12a6df509)
2010. nov. 24. 08:20

Szia, én átestem rajta nem is egyszer, ha gondolod megírom privátban a tapasztalataimat.


(Nem azért a privát levél mert szégyellnivaló vagy titkos volna a mondanivalóm, inkább azért mert a frakcionált abrázió nem kapcsolódik szervesen a topik eredeti témájához, a Mirenához.)

2010. nov. 24. 08:09

Sziasztok!


Már tegnap óta jobban vagyok, amióta antibiotikumot szedek. Kicsit köhögök, de a hasamnak kimondottam jót tett, elmúltak a fájdalmaim, és alig maszatolok.


Most viszont elkezdtem parázni a kaparástól. Nem akarok megint vérezni végeláthatatlanul.

Ha valaki átesett már rajta írjon valami bíztatót!


Köszike

3020. 099c0bed40 (válaszként erre: 3014. - E12a6df509)
2010. nov. 23. 20:08

Szia, az nagyon megnyugtató hogy a laborod rendben, a hőemelkedés és fejfájás viszont lehet a magas progeszteron szinttől, amit a Depo injekció csinál a szervezetedben. :(


Sajnos a blokknak muszáj meglenni ahhoz, hogy visszautalják az eszköz vételárának felét, máshogy nem megy.


Remélem hogy most már minden rendben lesz Veled , nagyon Rád férne végre egy kis nyugalom illetve az hogy jól légy: Eszter

3019. 099c0bed40 (válaszként erre: 3016. - Zalakeksz)
2010. nov. 23. 20:02

Szia, ez lehet teljesen normális dolog is, de egyetértek az előttem szólóval: a legmegnyugtatóbb ha elmész egy UH-ra, és megnézeted hogy mennyi a méhnyálkahártya vastagságod illetve hogy nem mozdult-e el a Mirena.

Ha egyik sem, és erős görcseid, vérzésed vagy lázad sincsen,akkor nem lehet nagy baj.

Üdvözlettel: E

3018. Zalakeksz
2010. nov. 23. 19:35

Most este van és pár csak picit vérzek, rózsaszín, és a hasam sem fáj annyira, megnézem holnap hogy leszek!

Köszi, holnap írok!

3017. e12a6df509 (válaszként erre: 3016. - Zalakeksz)
2010. nov. 23. 18:54

Szia Zalakeksz!


Nem biztos, hogy gond van,az a kérdés, hogy mennyire szenvedsz.

Ha meg vagy ijedve, mert úgy érzed, hogy valami baj van, akkor legjobb ha megmutatod magad a dokidnak. Sajnos egyre többször olvassuk, hogy újra vérezni kezdenek olyanok is akiknek régóta panaszmentesen van fennt a mirena.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook