Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2986. 099c0bed40 (válaszként erre: 2983. - E12a6df509)
2010. nov. 19. 19:44

Szia, ebben tökéletesen egyetértünk, a legtöbbje inkább sintérnek való mint gyógyítónak.

Persze vannak kivételek, csak sajnos nagyon kevesen.

Sajnálom hogy ismét vérzel, ez már lehet a Depo provera "áldásos mellékhatása"----nem is értem hogyan juthatott eszébe annak a kinemondjammilyen orvosnak vérzészavarra éppen ezt beadni, ami magában is azt okoz---hihetetlen és felháborító, hogy így mernek játszadozni meg kísérletezgetni egy kiszolgáltatott és segítséget remélő ember kontójára.

Gyalázatosak, és szégyellhetik magukat MIND!

Te pedig remélem jobban leszel, az elvesztett vasat mindenképpen pótold valamilyen készítménnyel, és próbálj meg 1000 mg-os C vitamint vagy Rutascorbint szedni, ezek ugyanis szerencsés esetben képesek csillapítani a vérzést, mert erősítik a hajszálerek falát.

2985. voszi (válaszként erre: 2982. - E12a6df509)
2010. nov. 19. 14:28

Mamanyúl!


Basszus, pedig már azt hittem okés lesz minden!

Vigyázz magadra, és ha durvulna a dolog, akkor ne habozz felkeresni a dokit.


Voszi

2010. nov. 19. 14:07

Sziasztok!

Jó értettem mamanyúl? Az orvos csak úgy beadta a Depo Proverát? Vagy bekeveredtem a hozzászólások között?

2983. e12a6df509 (válaszként erre: 2981. - 099c0bed40)
2010. nov. 19. 13:34

Esztike köszi mindent!


Most már érthető hogy miért vagyok ennyire orvosgyűlölő. A legtöbb közülük "ultin nyerte" a diplomáját. Hihetetlen hogy ki tudják ütni az embert, miközben úgy csinálnak mintha mindenhatóak lennének. Sajnos több bajt csinálnak mint amennyi eleve volt.

2010. nov. 19. 13:29

Sziasztok !


Mindenki óvakodjon ettől a depo proverától, mert olyan görcseim vannak tőle, hogy majd összeesek, és már újra vérezni kezdtem a görcsökkel együtt.

Szédelgek jobbra-balra a fájdalomtól, és sosem tudom, hogy elönt a következő pillanatban vagy nem.


Pussz

2981. 099c0bed40 (válaszként erre: 2980. - E12a6df509)
2010. nov. 19. 10:52

Szia Judit, nem fognak folyamatosan kaparni, az biztos.

A legnagyobb baj nem az hogy mi laikusok nem értünk a hormonok működéséhez és egymásra gyakorolt hatásáról, hanem hogy a doktorok is leginkább csak a "sötétben tapogatóznak".

Hihetetlenül bonyolultan működik ez a bizonyos hypothalamusz-hypofízis-mellékvesekéreg rendszer, plusz a petefészek és egyéb hormonok, amik egymásra oda-vissza hatnak, elég ha egy ponton akad egy apró kis hiba, amit nem vesznek észre, vagy nem tudnak kellően korrigálni, már oda is van az egész mindenség.

Következménye az, hogy vagy folyamatosan vérzik az ember, vagy ellenkezőleg, hónapokra kimard a vérzése anélkül hogy terhes lenne.

2980. e12a6df509 (válaszként erre: 2979. - 099c0bed40)
2010. nov. 19. 07:59

Köszi Esztike! Reméljük a legjobbakat. Ha folyton vérezni fogok a depo-tol, akkor majd folyton kikaparnak. ( gondolom én)

Jobbat egyenlöre nem tudok.

Lehet, hogy nekem is visszavastagszik a nyálkahártyám a mirena ellenére, mint ahogy Voszinak is, meg Neked is. Nehéz ügy ez a hormon kérdés, én meg nem is értek hozzá csak sötétben tapogatózom.

Puszi

2010. nov. 19. 07:29

Szia Judit, ha Uh vizsgálatkor a méhnyálkahártya nem látszott vastagnak vagy gyulladtnak, akkor a szövettani eredményedben sem lehet semmi kórosra számítani---a kaparást ilyenkor inkább biztonsági okokból szokták elvégezni,( és hogy azonnal megszűnjön a vérzés) mert csak a részletes , mikroszkóp alatt megvizsgált szövettani tipizálás után lehet 100 %-ban kimondani, hogy a méhnyálkahártyában semmi gyulladásra, vagy egyébre utaló jel nincsen, azaz nem volt.


Remélhetőleg utána tényleg nem fogsz vérezni, bár a Depo provera a beadás után még jó pár hónapig dolgozik a szervezetben, lehet hogy a pesti doki tud valami ellenszert, ha mégis véreznél tőle.


Köszönjük, ha folyamatosan megosztod velünk a tapasztalataidat, mert sokan tanulhatunk belőle.


Kívánom hogy minden a legnagyobb rendben menjen, és mihamarabb sikerüljön olyan megoldást találni, amivel egyensúlyban lehet tartani a hormonjaidat/vérzéseidet.


Paraszolvencia-ügyben egyáltalán nem vagyok otthon, fogalmam sincsen mennyi most egy eü. küret tarifája.

2978. e12a6df509 (válaszként erre: 2974. - 099c0bed40)
2010. nov. 18. 21:55

Drága Esztike!

Neked teljesen igazad van. Ki fog derülni mi az igazság, persze, ha a szövettanban sincs semmi az nagyon érdekes lesz, ill. az is hogy hogyan lehet kezelni még ezeket a hormon problémákat másképp, mirena meg depo nélkül.

Majd mindig irom a tapasztalataimat, hogy mások is okuljanak belőle.

Pusssz

2010. nov. 18. 21:43

Sziasztok!

Most értem vissza Pestről a dokimtól. Megnézett Uh-n, persze nem látni semmit, ennek ellenére azt mondja jobb kikaparni mert nem tudni mi van a nyálkahártyámon, akar egy szövettant csinálni. A depoval csak várni lehet, de azt mondja nyugi megoldjuk. A mirenának annyi, ez a doki nem szereti, mert drága és nagyon kétesélyes hogy bejön vagy sem, azt mondja pénzkidobás.

29-én megcsinálja a kaparást, esküszik, hogy utána már nem fogok vérezni. Adott ergam cseppeket, de azt mondja ha nagyon vérezni kezdek azonnal hivjam, és kikapar előbb ha kell sürgősségin is ne szarjak be.

Nem tudjátok véletlenül mennyi pénzt szokás adni egy kaparásért??

Nekem hál istennek erről fogalmam sincs, mert sosem kellett eddig.

A személyzetet már kikérdeztem, mert jó barátaim, de ők sem tudják.


Köszike

2010. nov. 18. 20:08
Azt elfelejtettem az előbb megírni, hogy vaspótlást bizony nem árt beütemezni, vannak speciálisan Vas+C vitamint tartalmazó pezsgő és rágótabletták, vagy a multivitaminok is jók, no és aki szereti, annak ilyen időszakokban napi egy pohár jó sűrű házi vörösbor elkortyolgatása is megengedett.
2975. 099c0bed40 (válaszként erre: 2970. - Voszi)
2010. nov. 18. 20:04

Okés Voszi, tudom hogy ilyenkor a türelem az, amiből a legkevesebb van az embernek, de próbáld meg, mert megéri!

Nyugi, ebben elvérezni nem lehet, mert ahhoz az összes vérmennyiséged 2/3-át kellene 1 órán belül elveszíteni, ennyire erős menstruációs vérzés meg szerencsére nem létezik.

Kitartás és türelem, meglátod hogy rózsát terem!

2974. 099c0bed40 (válaszként erre: 2969. - E12a6df509)
2010. nov. 18. 20:00

Szia, amit az a "sintér" csinált Veled ( petefészek ciszta kinyomása manuálisan, vizsgálat közben) ahhoz jobb ha nem fűzök kommentárt, mert nem nagyon lenne szalonképes amiket tudnék írni. :(

Lehet hogy ez okozta a vérzészavart, de az is lehet hogy egyébként is kialakult volna, utólag már nem lehet kideríteni, és nem is ez a lényeg.

Igen, a zsírsejtek képesek ösztrogént termelni, és ha a hypofízis nem kapcsol időben, akkor túl sok lesz belőle a véráramban, ez pedig igencsak megkavarhatja a ciklust, az ösztrogén túlsúly ugyanis intenzív sejtburjánzást idéz elő, azaz rendesen képes megvastagítani a méhnyálkahártyát, amit ha nem ellenúlyoz elég mennyiségű progeszteron, akkor kezdődnek a vég nélküli, illetve váratlan vérzések.


Sajnos az a meglátásom, hogy eleve vérzészavaros nők közül nem soknak válik be a Mirena "gyógyító" hatása, hiába hirdetik úgy, hogy mivel elvékonyítja a nyh-t, így megszünteti a vérzés okát.

Nekem egyáltalán nem vékonyította el, a 11 hónap alatt egyetlen ciklusban sem volt 10 mm alatt a méhnyálkahártya vastagságom ( a Mirenának pedig "könyv szerint" 1 mm-re le kellett volna vékonyítani).

lehet hogy ilyenkor kevés az a mennyiségű progeszteron, amit az eszköz kibocsát, és ebből a megfontolásból szúrják mellé a D. proverát, hátha a kettő együttesen használ.

Jó lenne ha így lenne Nálad is, igen, való igaz hogy nagyon nehéz "nem tudomást venni" arról hogy az ember össze-vissza vérzik meg lépten-nyomon átázik, de ha sikerül nem mindig ezen agyalni és központi témává léptetni, az valóban használni szokott.

Hihetetlen hogy a psziché mennyire képes pozitívan illetve negatívan befolyásolni az ember szerveinek a működését, pedig így van.

2973. 099c0bed40 (válaszként erre: 2972. - Ritus79)
2010. nov. 18. 19:47

Szia, óvatos ember a Dokid, de ez nem baj.

Igen, rögtön a felhelyezés után haza lehet jönni, de arra számíts, hogy lehet kisebb-nagyobb görcsölgetés és kellemetlen érzésed a méhed/derekad tájékán.

Azt tanácsolom hogy legyen készenlétben fájdalomcsillapítód, és ha lehet, a kis lurkódat sem árt ha estére átpasszolod a férjednek, legalábbis az emelgetést meg a hajolgatást mindenképpen.

Sok sikert a Mirenádhoz, remélem Te az "akiknek tökéletesen bevált"-ak táborát fogod gyarapítani!

2972. Ritus79
2010. nov. 18. 15:10
Nekem hétfőn teszi fel a dokim a Mirenát, azt mondta, hogy a magánrendelésén nem lehet, csak a kórházban. Ezt nemis tudtam. Ha felteszi, jöhetek haza rögtön? Mert addig a párom vigyáz a kismanómra, gondolom nem sok idő az egész.
2971. e12a6df509 (válaszként erre: 2968. - Voszi)
2010. nov. 18. 10:44
Szegénykém én ismerem ezt! Nem fogsz elvérezni nyugi, de igyál sokat, és pótold valamivel az ásványi anyagokat. Lehet, hogy egy kis ásványpótlás már sokat fog segíteni.
2970. voszi (válaszként erre: 2965. - 099c0bed40)
2010. nov. 18. 10:40

Öregnéne!


Így legyen, ahogy mondod/ írod!!!!


Próbálom magam türelemre inteni, de persze ez a legnehezebb.


Voszi

2969. e12a6df509 (válaszként erre: 2964. - 099c0bed40)
2010. nov. 18. 10:39

Szia Eszti!

Én most 43 vagyok. Ahogy 40 éves lettem egyszer kimaradt a mensim hányinger kiséretében és azt hittem terhes vagyok. Két hét után ( mivel a teszt negatív volt) elmentem orvoshoz, kiderült hogy van egy petefészek cisztám, amit a brutál orvos addig nyomkodott( közben orditottam) amig kipukkadt. Azóta kezdődtek a vérzés zavaraim. Előtte sosem volt ilyen.


Egyre intenzívebben véreztem, és egyre több olyan estére rosszabbodó ömlésem volt, mint Voszinak.


3 év után elégeltem meg miután egy éjjel nem akart elállni az ömlésem, és reggelig majdnem elvéreztem. Akkor jött a mirena. Ennek 4 hónapja.


Összességében több mint 3 éve kínlódok, és nem tudom a megoldást.


Pussz

2968. voszi (válaszként erre: 2966. - E12a6df509)
2010. nov. 18. 10:39

Mamanyúl!


Nem lehetett semmi, amit a barátnős végig csinált, én már így is parázok, hogy elvérzek!


Nekem ez az ömlés minden este van, de nincs hozzá görcsölés, csak távozik az adag cucc, és kész annyi.


Igyekszem én is mással elfoglalni magam, úgy is azt mondta a dokim, hogy ezt a hetet várjuk ki, én azzal is megelégednék, ha ezek az ömlések abba maradnának, is csak szimplán a vérzés maradna.


Reméljük, hoyg neked segített az az injekció, hátha már nem lesz semmi gond!!!

2967. e12a6df509 (válaszként erre: 2963. - Voszi)
2010. nov. 18. 10:31

Most per pillanat alig maszatolok. Kedden szúrták be a depo-t este, és szerda dél körül elöntött az utcán a vér. Átáztam, hazaszaladtam. Délutánra csillapodott, estére mégjobban csillapodott, most alig van valami.

Persze ez nem jelent semmit, mert nem lehet megbízni benne, egyszer csak elkap bármikor.

2966. e12a6df509 (válaszként erre: 2953. - Voszi)
2010. nov. 18. 10:21

Voszikám! Az jutott eszembe, hogy az ömlések és vérzuhatagok korábban (mirena előtt) nekem is mindig estefelé kezdődtek. Késő délutántól, egészen késő estéig ömlöttem és görcsöltem, mindez a mensim 3-ik napjától indult. Ellenben abbamaradt 4-5-ik napra, és mintha elvágták volna vége lett. Utána sem maszat sem semmi, a következő minsiig nyugi volt. Viszont az a 3-4 nap brutális volt, és nem hogy utcára nem mertem menni, hanem még kerten belül is alig mozogtam


Érdekes ez az idő modalitás.(Estére rosszabb)


A mirena felrakás után ezek megszüntek, jött helyette az állandó fájdalom és görcs gyenge vérzésekkel, de folyamatosan. Az is idegtépő volt.


Esztike irt egy csodálatos jó tanácsot és igaza van. Azt írta hogy rájött hogy nem kell hogy központi téma legyen az életében az állandó vérzés mizériája. Ezt én megpróbálom megfogadni, mert tök igaza van. Bár kimondani, leírni könnyű, az agyamat is megpróbálom átállítani hozzá.

Tény, hogy amikor az emberből dől a vér nagyon nehéz ellazulni és azt mondani, hogy szarok rá, majd eláll, de megpróbálom.


A súlyfeleslegben is nagy igazság van. Azt mondják, hogy a felszaporodott ösztrogén miatt van a hízás, és ezzel jön a vérzészavar. Biztos hogy ebben is nagy igazság van. Úgysem birok enni az idegtől, legalább fogyok ( nekem ez gyorsan megy) és majd megírom, hogy javít-e a helyzetemen.


Van egy barátnőm aki teljesen egyedül csinálta végig a brutális hónapokig folyamatosan ömlő vérzészavarát, orvoshoz nem ment.Annyira vérzett, hogy gyerek pelenka betétet tett a bugyijába, mert semmi más nem volt elég. Három vagy négy hónapig folyamatosan ömlött ijesztően, utána elmúlt magától. Egyszer még visszatért ez a vérzés, tartott kb egy bő hónapig, azóta semmi.

De ehhez kell egy olyan "vállrándító" hozzáállás ami neki megvolt, mert ő nem esett pánikba.


Velem az a baj, hogy ha vért látok már pánikolok.

Ez tuti nem jó.


Ne haragudjatok hogy ilyen sokat írtam.


Pussz Mindenkinek

2965. 099c0bed40 (válaszként erre: 2963. - Voszi)
2010. nov. 18. 09:48

Szia Voszi!


Ha a Mirena előtt teljesen rendben voltál hormonálisan, és szervi eltérésed sincsen, akkor Nálad szinte 100 % hogy a Mirena "tette be a kaput", azaz a szervezeted nem bírta elviselni az idegen eszközt magában .

A túlsúly nem minden nőnél okoz vérzészavart, valószínű hogy Nálad sem ez az alap-ok, és ha levetetted a Mirenát, akkor záros határidőn belül vissza fognak állni a ciklusaid az addigi normál kerékvágásba.

2964. 099c0bed40 (válaszként erre: 2960. - E12a6df509)
2010. nov. 18. 09:41

Szia, a Tiéd egyáltalán nem számít túlsúlynak, tökéletesen rendben van így.

Nem tudom hogy Neked eleve voltak-e ciklusgondjaid, vagy csak a rosszul megválasztott fog. gátlás miatt vérzel és vagy ennyire elkeseredve.


Nagyon megértelek, mert ahogy írtam, én is ebben a cipőben jártam jó sokáig, és tudom hogy nem csak fizikálisan, de pszichésen is tökéletesen ki tudja készíteni az embert a folyamatos vérzést kísérő tehetetlenség és a bizonytalanság, vajon meddig fog ez az állapot így tartani, és miért nincsen hatékony segítség?

Van segítség, és biztos vagyok benne hogy Te is megtalálod amitől jobban leszel--- azt nem teszem hozzá hogy " csak egy kis türelem", mert én is fel tudtam volna robbanni, mikor anno ezzel biztattak-- (leginkább persze olyanok, akik hírből sem ismerték hogy mi is az a vérzészavar).

2963. voszi
2010. nov. 18. 09:33

Sziasztok!


Köszi mindenkinek a biztatást!


Tegnap este óta megint nyugi van , de eddig mindig este történt.


Öregnéne!Igen van benne valami , mait írtál, én is túlsúlyos vagyok, mondjuk eddig is tisztában voltam vele, de valahogy nehéz elkezdeni a fogyiba.


Amit még megemlítenék, hogy én 32 éves vagyok, és mielőtt a mirenát feltetettem semmi vérzés problémám nem volt, négy gyereket szültem, és ezután döntöttem el,hogy jó lenne ez a mirena,kényelmesebbnek gondoltam, mint a tablettát.Tehát ezért gondolom, hogy a mirena kavart be valamit nálam, mivel szervi okot, tehát mióma, vagy polip nem találtak az uh-on, gondolom hormonális zavar lehet.


Ja!és ha valakit zavar,hogy már a konkrét mirénás témától eltérő dolgokról írok, nyugodtan szóljon,akkor majd privizek, de gondoltam több ember több tapasztalat.


Mamanyúl! Most hogy áll a vérzésed?


Voszi

2962. 099c0bed40 (válaszként erre: 2959. - Szeszipuszi)
2010. nov. 18. 09:32

Persze hogy megkérdezheted: 172 cm magas vagyok, huszonévesen még 60 kg körül mozogtam, aztán a 3 egymást követő terhesség és az ezt követő vérzészavar és az ellene szedett hormonhegyek (plusz bánatevés!) következtében 106 kg-os lettem 39 éves koromra.

Mikor lefogytam, 80 kilóig sikerült lemenni, igaz ezt a súlyt megtartani csak igen nagy odafigyeléssel tudtam.

Most éppen ismét 88 kiló vagyok, és két hete elég szigorúan magamra kellett szólnom, mert úgy tapasztaltam, hogy 80 kiló körül van az a súly, ami számomra közérzetileg a legideálisabb.

(orvosi értelemben véve , azaz ha a BMI-t nézem, akkor még ez a 80 is nagyon sok, de tisztában vagyok vele hogy már sose fogom elérni a hajdani 65-70 kilómat, amellett hogy eszemben sincsen halálra koplaltatni magamat, mert annak semmi értelmét nem látom.)

2010. nov. 18. 09:21

Csajok, olyan aranyosak vagytok hogy a hosszú "monológomat" nem rossz vettétek rossz néven!

Igen sokat filóztam pedig azon,hogy lehetek-e ennyire "önző" hogy magamról írok, nem szokásom az ilyesmi, de bíztam abban, hogy esetleg lesz akinek segíthetnek a soraim, így végül elküldtem.

Köszönöm hogy segítségnek vettétek, őszintén megmondom, igencsak jól tud ám esni a lüke önbizalomhiányos agyamnak a legapróbb pozitív visszajelzés is. :)))))

Most pedig válaszolok mindenkinek, aki kérdezett.

2960. e12a6df509 (válaszként erre: 2957. - 099c0bed40)
2010. nov. 18. 09:15

Szia Öregnéne!

Köszi köszi! Még jó, hogy van egy ilyen rutinos csajszi közöttünk, aki tud nekünk valami biztatást adni!

Én 170 cm vagyok, és cca 75-80 kg között mozgok.

Nem vagyok vékony, de nem érzem magam kövérnek sem. Nem tudom ez mennyire számít túlsúlyos állapotnak. Tény, hogy napok óta nem tudok enni az idegességtől, és már hasmenésem is van, úgyhogy tuti fogyás jön.

Remélem ez segíteni fog valamennyit.

Pussz

2959. Szeszipuszi (válaszként erre: 2957. - 099c0bed40)
2010. nov. 18. 09:00

Megkérdezhetem, hogy mennyi voltál és hány kiló vagy most?

Sajnos túlsúlyom nekem is van. Nagyon nem jojózok, de igazából fogyni sem tudok már egy ideje.

Most négy hétig ettem a zsírégető menüt, azzal elhagytam végre 3 kilót, de borsos az ára és nem is hozott annyit minuszban, mint ígérték. Én 84 körül vagyok most, a 165 centimhez. Már hetven körüli súllyal kiegyeznék, bár a 65-68 kg volna megfelelő.

2958. Szeszipuszi (válaszként erre: 2954. - E12a6df509)
2010. nov. 18. 08:57

Annyira sajnálom, hogy így jártál! Remélem, hamarosan helyrejössz!

Jobbulást és puszi!

2010. nov. 18. 08:47

Voszi és Mamanyúl!


Ne Magatokat és az eddig hiába próbált módszereket okoljátok a vérzészavarért, hiszen az ember mindent kipróbál amit az orvosa javasol annak reményében, hogy rendeződjön a vérzési problémája.


Előre is elnézést, de magamat tudom felhozni mint "élő példát" . Ha valaki, hát én bátran kijelenthetem, hogy 15 év alatt MINDENT kipróbáltam, ami csak a mai orvostudomány állása szerint jónak bizonyulhat a ciklusrendezésre, ám ennek ellenére semmi se volt, ami tartósan bevált volna.


A végén már a nagyon rutinos, türelmes és cikluszavarokban különösen jártas nőgyógyásznőm is sajnálkozva tárta szét a kezét és azt mondta, nem maradt más ötlete, mint az, hogy vetessem ki a méhemet, mert ez az évtizedek óta tartó "hol vérzek-hol nem vérzek " állapot egész egyszerűen tarthatatlan, naná hogy idegileg is taccsra vágott, de nem is csoda, mert így valóban nem lehet élni.


Semmiképpen nem akartam nagyműtétet annak ellenére hogy ekkor már 41 éves voltam, inkább intenzív fogyókúrába kezdtem ( szép fokozatosan ugyanis 25-30 kg súlyfeleslegem lett a sok hormontól és "bánatevéstől") és a diéta mellett elhatároztam azt is, hogy nem fogom központi témaként kezelni a vérzéses mizériámat.

8 hónap alatt elég kemény küzdelemmel leadtam 18 kilót, és egy idő után azt vettem észre, hogy az össze-vissza vérzéseim egyre inkább ciklikusakká válnak, és már nem olyan intenzívek mint előtte voltak. (Közben eltelt több mint 2 év, tehát nem egyik pillanatról a másikra történt ez a ciklus-beállás)

2,5 éve ott tartok hogy az egykori diétával elért és még mindig messze nem optimális súlyom megtartásával ugyan folyamatosan hadilábon állok ( 8-10 kilók jönnek-mennek rajtam fel-alá attól függően mennyire eresztem el magamat) de a ciklusaim ettől függetlenül beálltak 30-32 napra, és összesen 3 napig tart a vérzésem, pedig 46 éves leszek maholnap, azaz küszöbön a klimax.

Mikor legutóbb visszamentem rákszűrésre és mindezt elújságoltam az orvosnőmnek, azt mondta, nagyon szerencsés vagyok, ennek ellenére biztos abban, hogy az intenzív fogyásnak komoly köze volt ahhoz, hogy a hormonrendszerem egy idő után lassanként ilyen szépen "helyrehúzta" magát.


Nem tudom kinek mennyire volt hasznos vagy követhető amit leírtam, de azt gondolom, ha csak annyit sikerült elérnem, hogy egy valakit, --aki nem kicsit túlsúlyos, de a fogyást még nem próbálta ki-- komolyan gondolkozóba ejtettem, már megérte ez a hozzászólás.


Mindenkinek jobbulást kívánok, illetve azt, hogy mihamarabb találja meg a Neki legmegfelelőbb módszert---legyen az bármi is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook