Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2011. jan. 2. 20:55

Szia!


Nem tudom hogy mitől lehet ez a kellemetlen folyás és szag, de a Mirena magában nem okozhatja, csak ha állandó gyulladást tart fenn a méhben... ennek viszont komoly jelei lennének, pl. magas láz és nagyon erő hasi fájdalom.


A hüvelygyulladás is okozhat kellemetlen szagú folyást, de ha csináltak tenyésztést és az jött ki hogy negatív, akkor ez se jöhet szóba.


Az hogy vérezgetsz, még simán beleférne a 6 havi türelmi időbe, de ez a folyás sehogy nem normális és természetes velejárója annak, hogy Mirenát viselsz.

Ha hazajössz, feltétlenül menj el nőgyógyászhoz, és alaposan vizsgáltasd ki Magadat!

3165. meisner
2011. jan. 2. 17:47
Azt még hozzátenném, hogy olyan erős ez a szag, hogy a párom is észreveszi illetve, ha utánam megy a modsóba, akkor megjegyzi, hogy érzi. Sőt, a suliban egyszer észrevették, majd elsüllyedtem szégyenemben. Nagyon gáz!
3164. meisner
2011. jan. 2. 17:43

Sziasztok!

Én új vagyok, 32 leszek, van egy 10 éves lányom. 2 spontán vetéléssel a hátam mögött jelenleg Mirenat használok. (Skandináv országban élek, nem is otthon, de az itteni orvosok nem foglalkoznak velem, amíg nincs 42 fokos lázam vagy nem szakadt le a lábam!!)

11 hetesen elvetéltem november elején, amit műtéttel kellett befejezni, a műtétkor helyezték fel a spirált(nov.9.). Nos, azóta barnázgatás van és vérezgetés, de bőségesen, betét nélkül soha sehova. Rendes vérzésem nem volt eddig. Egyszer volt egy írtózatos görcsöm, még a lélegzet vétel is fájt! Kórházat hívtuk, kérdezték van-e lázam, nem volt. Ok, akkor majd elmúlik-válaszolták. De ez még csak hagyján, amióta fent van ez a kütyü, azóta nagyon kellemetlen szaga van a váladéknak, ami szüntelenül ürül. Voltam vele orvosnál, kenetet vett, de semmi. Azt mondta, csak a normális bacik vannak. Uh itt nincs az orvosnál, csak a kórházban és itt a házidokid a nőgyógyászod is. Fogalmam sincs mitől van ez, de nagyon utálom és undorodom már magamtól, mert nem merek sehova sem menni, mert mocskosnak érzem magam. Hiába tusolok többször vagy cserélem a betétet többször, nem segít. Használtam tampont is, azzal ok, és nem félek, hogy kihúzom vele-talán meg is szabadulnék ezektől a gondoktól. Ha hazamegyek, tuti kivizsgáltatom magam, mert ez nem állapot. Jah, amúgy a fog.tabit nem tudom szedni, mert azonnal gombás leszek és a libidóm eltűnik-bár a Mirenaval sincs sok...

Nem tudja valaki közületek, hogy a szag mitől lehet? Esetleg magának a spirálnak lehet egy saját "illata"?

Ha ez így megy még 1 hónapig, levetetem, ezt nem lehet elviselni, arról nem beszélve, hogy híztam vagy 8 kg-ot. Marad a műtét.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Sz.

2011. jan. 1. 09:39

Én vagyok a télapó, van zsákpmban minden jó

Bugyi tampon műdákó

Nem megyek ma hozzátok

Vetett ágyban "tornászok".

de azért nektek Boldog Új Évet Kívánok!!!



Bocsi, de ez erre az oldalra dukál!

3162. e12a6df509 (válaszként erre: 3158. - Szaildi)
2011. jan. 1. 09:01

Szia !

A C-vitamin mellé próbáld meg az ARNICA MONTANA C9 vagy C15 (homeopátia) napi 2X elszopogatni legalább egy hétig. Ha csak a spirált mint eszközt nem birod, akkor segíteni fog.

2011. jan. 1. 08:59
BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK !
3160. Ritus79 (válaszként erre: 3158. - Szaildi)
2010. dec. 31. 20:33

Én elkezdtem szedni napi 1000 mg C vitamint, és pár nap alatt elmúlt a maszatolás és azóta sincs! próbáld ki, hátha segít neked is!


Mindenkinek BUÉK!!!!!

3159. 099c0bed40 (válaszként erre: 3158. - Szaildi)
2010. dec. 31. 19:51

Szia, ne légy elkeseredve, hivatalosan 6 hónap a türelmi idő, úgyhogy még légy egy kicsit türelemmel.

Allergia nem nagyon szokott előfordulni az eszköztől, próbálj nagy dózisú C vitamint szedni ez van akinek segít!

BÚÉK Neked és a többi Mirenásnak is!

E

3158. szaildi
2010. dec. 31. 18:06

Sziasztok!

Nekem szeptember 15-én rakták fel a mirenát!Már több mint három és fél hónapja, de sajna nagyon elvagyok keseredve, ugyanis azóta alig volt egy két hét hogy ne legyen pecsételő vérzésem ( napi 2-3 tisztasági betét . Nem tudom, hogy mikor lenne a normális mensesem, teljesen össze-vissza van már!Azt gondolom, hogy türelmes emberke vagyok, de meddig????? Ha beakart volna állni, akkor már bekellett volna, nem??

Szerintetek, lehet hogy hülyeséget kérdezek, de kiválthat a mirena allergiás dolgot a szervezetre??

Van akinek több hónap vérezgetés után, beállt a szervezete rá?

Kivánok Mindenkinek nagyon boldog, egészséges és problémamentes Új Évet!!

3157. fórizsmagdi (válaszként erre: 3156. - Mariann-70)
2010. dec. 31. 11:38

Szia Mariann!

Igazán nem tudom, csak tapasztaltam, hogy ha csokit falok és persze keveset is iszok másnap nagyon fáj( migrénesen) a fejem. Úgyhogy mindig elhatározom, hogy nem eszek csokit de mikor már nem kínoz a migrén, mindig megszegem a fogadalmat.Egy amerikai migrénes barátnőm se eszik csak minimális édességet és csak szénsavmentes vizet iszik. Ettől kevesebbet fáj a feje. Jó döntés hozatalt és még egyszer B.U.É.K.

2010. dec. 31. 09:49
Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Azt, hiszem bele vágok. Fórizsmagdi az édeság miben játszik szerepet a fejfájásnál? /gombóc artúr csak jelenthet nekem a csoki falásból/Én is tudom, hogy legjobb védekezés a pohár víz /"helyette"/, de hát ezt nem mondhatom a férjemnek.Még mindig várom a hözzászólásokat.
3155. vikike775 (válaszként erre: 3151. - Fórizsmagdi)
2010. dec. 30. 20:43

Sziasztok!

Én 4 éve használom a Mirenát és csak jót tudok írni róla soha semmi probléma nem volt vele.A vérzésem teljesen elmúlt tőle,bár mostanába néha van egy kis barna valami egy két napig de az sem zavaró.A felrakás sem fájt max egy kicsit kellemetlen volt.Sajnos nagyon drága, de én mindenkinek csak ajánlani tudom!!!Ha kiszámolod hogy a gyógyszer mennyibe kerül bőven behozza az árát.BÚÉK MINDENKINEK!!!!

3154. vbzs
2010. dec. 30. 14:05
Szia Magdi! Engem is 2×500 mg cetebe c vitamin szedett rendbe. Én simán levetettem volna már három hét után, de itt a fórumon türelemre intettek , és milyen igazuk volt. Mariannak meg annyit üzenek próba szerencse! El kell tenni a blokkot amit kapsz a patikában vásárláskor és ha nem válik be akkor visszatérítik a spirál árának egy bizonyos százalékát. Engem az orvosom és a patikus is figyelmeztetett erre a lehetőségre.
3153. fórizsmagdi (válaszként erre: 3133. - Mariann-70)
2010. dec. 30. 13:54

Szia!

Nekem mióta fent van a mirena kevesebb lett a migrénes fejfájásom, pedig még mindig nem mondtam le az édesség falásról.

3152. fórizsmagdi (válaszként erre: 3151. - Fórizsmagdi)
2010. dec. 30. 13:48
Nekem bevált a mirena, ezt azért fűzöm hozzá, hogy nehogy elvegyem Mariann kedvét!
2010. dec. 30. 13:45

Sziasztok!

Ismét felpezsdült a fórum! Reagálva Mariann problémájára a legbiztonságosabb módszer, ha nem teszitek. Ezt egy idős doktor bácsi mondta még régebben az anyukámnak. De komolyra fordítva a szót szerintem is az elkötés a legbiztonságosabb ha fogamzásgátlásról van szó. Ha a vérzésedet szeretnéd szabályozni akkor sokaknak a mirena a jó megoldás. Én szintén 40 vagyok és egy éve küszködök a vérzés zavaraimmal, november közepén rakattam fel a mirenát, de ha hamarabb találok erre a fórumra nem tettem volna. Előtte két olyan emberrel beszéltem akiknek tökéletesen bevált. Három hetes betétnyi ( nap) vérezgetés után valaki javasolta a fórumom a C vitamint ami elállította a vérzést. Azóta semmi gond 3 napja egy kis barnázás, C vitamin és mára semmi. Bízom benne, hogy beválik. Sok sikert a döntés hozatalhoz kedves Mariann! Ide a fórumra általában az ír akinek problémája van.B.U.É.K.!!!

3150. 099c0bed40 (válaszként erre: 3147. - Mariann-70)
2010. dec. 30. 13:38

Mariann, ne kizárólag mások pozitív illetve negatív véleménye befolyásoljon a döntésedben!


A Mirena nagyon jó és kényelmes fog. gátló azon nők számára, akinek a szervezete huzamos ideig képes elfogadni egy műanyag "idegentestet".

Hogy a Te szervezeted mit szólna ehhez , az csak az után derülne ki, miután a spirált neked is felhelyezték.


A hüvelytablettával való védekezés jóval kevésbé hatékony fogamzásgátló módszer, mint mondjuk a Mirena vagy a fogamzásgátló tabletták.

3149. vbzs
2010. dec. 30. 13:35
Sziasztok! Van olyan tapasztalata valakinek hogy hizott a spirál feltétele után? Én magamra szedtem néhány kilót és nagyon zavar. A friss mirénásokat pedig megnyugtatom, nekem 1 hónap intenziv vérzés után állt be a szerkentyű, azóta semmi probléma ( pecsételés, stb) csak szabályos 30 napos ciklus.
3148. Ritus79 (válaszként erre: 3147. - Mariann-70)
2010. dec. 30. 13:15
Mariann! Nekem 1 hónapja van fent a Mirena, pecsételő vérzésem volt, de az is elmúlt. (C vitamint kezdtem szedni) Semmi problémám nincs vele!!!! Mi próbáltuk a hüvelytablettát, a férjemet csípte......
3147. Mariann-70 (válaszként erre: 3141. - E12a6df509)
2010. dec. 30. 12:57
Kösz! A férjemnek legfeljebb a cipőjét leher bekötni! Már megszoktam, hogy magamra számíthatok ez ügyben. Az a biztos amikor én védekezek!/még az sem/Esetleg volt valakinek hüvelytablettás védekezése?Teljesen elvették a kedvem a mirenától.
3146. 099c0bed40 (válaszként erre: 3144. - Tamara34)
2010. dec. 30. 12:38
Szia, igen, okozhatja, bár nem ártana csináltatnod egy hüvelyi Uh-ot, hogy kiderüljön, minden rendben van-e a méhnyálkahártyáddal illetve a petefészkeiddel.
3145. 2e0264df59 (válaszként erre: 3144. - Tamara34)
2010. dec. 30. 08:39
Szia! Nekem a levétel (leesés) óta szabályos (1-2 nap eltéréssel) pedig még szoptatok is.
3144. Tamara34 (válaszként erre: 3139. - 52fd553855)
2010. dec. 30. 08:22
Nekem 2 hónapja vették le a Mirena spirált és rá 29 napra jött meg aztán megint kb.30-ra most meg 38 nap is eltelt és nem jött még meg a vérzésem, de 3 teszt is negatív lett már. Vajon a Mirena okozhatta?
3143. 099c0bed40 (válaszként erre: 3139. - 52fd553855)
2010. dec. 30. 07:06
Szia, Neked is boldog és problémamentes 2011-es esztendőt,---valóban az a lényeg, hogy jól vagy és remélhetőleg nem ismétlődik meg ez a mostani "kilengés".
3142. 099c0bed40 (válaszként erre: 3141. - E12a6df509)
2010. dec. 30. 07:03

:))) Nem tudom, mert nem vagyok fiú....


Na jó, viccet félretéve az az alapvető probléma Magyarországon a férfiak sterilizációjával kapcsolatban, hogy rengeteg a tévhit mind magával a műtéttel mind pedig az azt követő időszakra vonatkozóan is.

Nem beszélve arról, hogy a teremtés koronái egy szimpla orvos láttán is övig berezelnek, és nagyon kis--ámde annál nagyobb tiszteletet érdemlő-- kivételtől eltekintve úgy állnak a fogamzásgátláshoz, hogy azt az asszony "feladata" megoldani.

2010. dec. 30. 06:35

Mariann!

Eszembe jutott valami. A férjedet kell elköttetni, az tuti megoldás lenne. Ami nem megy be, az nem csinál kisbabát. 10 perces műtét.

Kérdezd Öregnénét, Ő tudja hogy ez milyen beavatkozás.

3140. e12a6df509 (válaszként erre: 3137. - Mariann-70)
2010. dec. 30. 06:28

Szia Mariann !

Sajnos a lekötéssel kapcsolatban nem tudok mit mondani, mert nincs saját tapasztalatom, de úgy gondolom, hogy talán végleges megoldás lehet. Öregnéne jobban tudja, hogy a lekötés mennyire hatásos. A tabletták mellett, meg a spirálok mellett is tudok terhességekről a közvetlen környezetemben. Azt szoktam mondani, hogy aki fogékony a terhességre annak a "szél is befújja".

Nekem személy szerint a mirenával nagyon rosszak a tapasztalataim. Nem megbizható abból a szempontból, hogy bármikor elönthet a vér (nézd Hugit is)a legváratlanabb pillanatokban és az orvosok szerint nincs rá magyarázat hogy miért.

Az állandó pecsételésről meg annyit, hogy a szerencséseknek csak néhány hétig tart, de vannak akiknek hosszú hónapokig. Nekem ha nem kapartak volna ki a mirena után (majdnem 5 hónapig volt) a mai napig véreznék tőle. A mensim csak az elején lett kevesebb ( mennyiségileg), időben viszont sokkal hosszabb.

Most gondold el, hogy hónapokig pecsételtem, mellette mensiztem 10-15 napig, és állandóan fájt a hasam, hol görcsöltem, hol csak folyton egy nyitott esernyöt éreztem a hasamban. A mellfeszülésekről, hatalmas pattanásokról, fejfájásokról, cisztákról, állandó gyulladásokról meg még nem is beszéltem.

És persze piszok drága..

Nekem nagyon nem jött be, én a baráti körömben senkinek nem ajánlom. De olvasd vissza a korábbi hozzászólásokat, másoknak is volt gondja.

Persze lehet, hogy azon kevesek táborát fogod gyarapítani , akiknek nincs vele baja, ezt sem lehet tudni.

Hatásos fogamzás gátlás????

Semmi sem 100%-os, nem tudom mi lehet tuti biztos.

pussz

2010. dec. 30. 06:06

Sziasztok.

Újra itt.Tegnap megvolt a nagy vizsgálat a spirálom miatt.Minden rendben a problémáim nem számitanak...

2 hete a munkahelyemen elöntött a vér.Azonnal kórházba mentem,szerencsére a spirál fenn maradt,de nem tudják mitől volt.Az orvos azt mondta csinálni kell hormon vérképet,tegnap már azt mondták nem kell..

Tehát még 2 évig fenn marad bármi is lesz.Különben jól vagyok és ez a lényeg.

NEKTEK IS SOK BOLDOGSÁGOT,ÉS KITARTÁST KÍVÁNOK.

3138. 099c0bed40 (válaszként erre: 3135. - Mariann-70)
2010. dec. 29. 22:36

Rendben, kíváncsian várom hogy hogy élted meg a felhelyezést és az első napokat.

Remélem hogy a lehető legkisebb kellemetlenséggel.

2010. dec. 29. 20:10
Köszi mamanyúl! Te mit javasolsz, ami hatásos védekezés? Nagyon nem akarok terhes lenni!Mit jelent, hogy állandó pecsételő vérzés? Azt nem bánom ha a menszeszem megmarad, de az állandó vérezgetés már nem jön be. Tablettát már sokat probáltam, de mindig történt valami ami miatt váltani kellet. Viszont nem akarok fölöslegesen 44000.- forintot kidobni az ablakon. Te mit mondasz a lekötésre? Válaszod előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook