Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2011. jan. 7. 20:38

Sziasztok!

Először is köszönöm a megnyugtató szavakat.

Tegnap voltam a dokinénimnél.Mindent megbeszéltünk, a prolaktin szintem normális, és azt mondta, hogy mivel fél évvel ezelőtt a szervezetem jól reagált a duphaston tablettára, most is próbáljunk meg egy 3 hónapos kúrát.A folyamatos folyásomra pedig kaptam Klion kúpot ( a párom valószínűleg díjjazni fogja a 2 hetes menzik mellet a 10 nap kúrát), és remélem 3 hónap múlva csak jó hírekkel térhetek vissza.Rám férne már egy "normális" hónap. Szerencsére a doki is amellett van, hogy mivel a vérezgetések mellett igazából nincs problémám, ő semmiképp nem venné le a Miranát.

Röviden ennyi. Szép estét mindenkinek! Márti

3195. meisner (válaszként erre: 3191. - Niki3791)
2011. jan. 7. 08:51

Szia!

Tudom, hogy általában sok minden okozhatja. DE, régóta nem volt semmi bajom, 1 hónappal ezelőtti kenet és vérvétel negatív volt. Hétfőn jön meg az eredmény, akkor majd okosabbak leszünk. Amúgy is érzékenyebb és fogékonyabb vagyok a nőgyógyászati problémák terén-vszínű örököltem mind2 nagyanyámtól. (Mindkettőjüknek kivették a méhét)

Ma van a 3. nap és fájt reggel a hasam rendesen. Sajna van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem sokáig leszek Mirena tulajdonos-bár ezek után nem is nagyon bánnám!

Sz.

3194. 099c0bed40 (válaszként erre: 3190. - Szaildi)
2011. jan. 6. 23:06

Jó lenne ha ettől a kúrától rendbe jönnél, és nem kéne levenni....ha a Norculutban lévő progeszteron segít a Mirenának vékonyítani a nyh-t, akkor nyert ügyed van.

Vannak olyan dokik, akik teljesen visszavágják a jelzőszálat, így az nem ingerli a méhszájadat, esetleg még ezt lehetne megpróbálni, ha nem múlik a vérezgetés.

3193. 099c0bed40 (válaszként erre: 3188. - E12a6df509)
2011. jan. 6. 23:01

Szia, még szerencse hogy levetetted, ezek a makacs és randa fertőzések ugyanis komoly veszélyt jelentenek, ha tartósan fennállnak!


Bízzunk benne, hogy ezzel a kálváriádnak is vége, hisz éppen elég kijutott már így is!

Üdvözlettel: E

3192. 099c0bed40 (válaszként erre: 3189. - Ritus79)
2011. jan. 6. 22:58
Maradjon is így, azt kívánom ( kopp-kopp-kopp)
3191. niki3791 (válaszként erre: 3181. - Meisner)
2011. jan. 6. 21:00
Szia! Azt az iszonyatos bűzt okozhatja a Bakteriális vaginosis! Itt találsz róla bővebben: [link] Nekem is volt nem rég és én SUPPLIN 500 mg és TARIVID RICHTER tablettákat kaptam rá és 5-6 óra alatt megoldotta a bűzös problémát! Ez nem nemi úton terjed, hanem valamiért felmondja a hüvelyflóra a szolgálatot (gyógyszer, hüvelyöblítés, láz, stb.) Remélem tudtam segíteni!
3190. szaildi (válaszként erre: 3188. - E12a6df509)
2011. jan. 6. 20:28
Ma én is voltam dokinál, megnézetni mi a helyzet a mirenámmal, ugyanis már majd 4 hónapja vérzek. Doki szerint már nem igen szabadna, várjak még picit, vett cytológiát, nagyon érzékeny a méhszájam s attól is lehet vérzés, a jelzőszál miatt!Kaptam rá hüvelytablettát, ha ez nem használ, tehát nem mechanikus a vérzésem, hanem hormonális, arra meg kaptam norculit tablettát, és majd ezek eldöntik /vagy nem / hogy hogyan tovább! Ha nem lesz okés, akkor leveszi a doki!Hát ennyi az mirenámról! :-((
3189. Ritus79
2011. jan. 6. 18:57

Sziasztok!


Ma voltam a dokimnál, a Mirenát ellenőrizte és mindent rendben talált. Nálam továbbra is minden rendben vele! kopp-kopp-kopp :)

2011. jan. 6. 13:14

Sziasztok!

Helyzetjelentést adok. Ma lett meg a szövettanom eredménye 5 hónap mirena gyötrődés és végül kaparás után.

Súlyos méhnyálkahártya gyulladás,elfertőződés röviden a lényeg.

Pussz Judit

2011. jan. 5. 18:48
Mamanyúllal "szinkronban" írtunk, ráadásul majdnem szóról-szóra egyezik a jellegzetes tünetek leírása is.
3186. e12a6df509 (válaszként erre: 3184. - Márti1129)
2011. jan. 5. 18:32

Szia Márti!

mirena melletti gyulladásban "jó vagyok", mert nekem állandóan az volt, amíg a spirálom fennt volt.

A tünetek persze változatosak, mindenkinél más. Nekem állandó fájdalmaim voltak, görcseim, hol csak a hasamban éreztem, de ha bedurvult akkor a derekamba is kisugárzott. Folyton vérezgettem, nem barnáztam, hanem piros vérrel. A mensim is piros volt, és elhúzódó - ez egyébként benne van a mirena leírásában is , hogy elhúzódó menzeszt csinál. (kivéve azon kevés szerencsést akik nem mensiznek egyáltalán).

A mensim mennyisége is hónapról hónapra növekedett.

Szerintem Nálad várjuk meg mit mond a dokid, pláne ha hormon vizsgálatot is csinált. Nekem korábban (mirena nélkül) volt egyébként emelkedett prolaktin szintem, de attól nem véreztem, csak volt mindig pár csepp tej a cicimben.

A mirena "végét" általában durva tünetek szokták jelenteni, ami Neked van még nem az.

Ha egyébként nincsen panaszod , ne ízgulj!

2011. jan. 5. 18:30

Szia Márti!


Ahogy írod Te is, biztosat csak az orvos tud holnap mondani, miután megvizsgált.


Annyi azonban biztos, hogy a gyulladásnak több apró jele is van, csak a leggyakoribbak: láz illetve hőemelkedés,rossz általános közérzet, puffadás, alhasi görcsök, kellemetlen szagú váladékozás, vérzés.

Ha ezeket nem tapasztalod magadon,ráadásul egy éve hordod panasz nélkül a Mirenát, nem hinném hogy meg kellene válnod tőle.

Ha nem titok, majd írd meg hogy mit mondott az orvos. Remélem hogy nem fogsz semmilyen rossz hírt kapni, úgy legyen!

Üdvözlettel: Eszter

2011. jan. 5. 13:11

Sziasztok!

Kérdezni szeretném, hogy ha Mirenát használok, és bármilyen gyulladás lenne a méhem,hüvelyem környékén, annak milyen tünetei lennének? Az van ugyanis, hogy a hosszan tartó mensim miatt prolaktin szintet nézettünk, és holnap lesz meg az eredménye.Most legutóbb azonban azon kívül, hogy elég sokáig (13 nap) tarottak a piros betűs ünnepek, a mennyisége is megnövekedett. Eddig legalább elég volt 1 nap 1 tisztasági betét, de most volt 3 nap, amikor a rendes betétből is elhasználtam 2-t 1 nap alatt. Az is megijeszt, hogy eléggé élénk piros volt a vérzésem. Tudom, hogy holnap a doki tud majd csak igazán megnyugtatni, de szükségem lenne néhány jó tanácsra, megnyugtató szóra, hogy ez nem jelenti a Mirenám végét(pont ma 1 éves, a drágám). Ezen kívül semmi problémám nincs vele, tényleg nagyon kényelmes, és jó dolognak tartom.

Köszi:Márti

3183. 099c0bed40 (válaszként erre: 3181. - Meisner)
2011. jan. 4. 23:12

Remélem az antibiotikum kúra használni fog, és szépen rendbe jössz.

Kívánom hogy így legyen, üdv: E

3182. P64 (válaszként erre: 3158. - Szaildi)
2011. jan. 4. 17:51

Szia!

Hasonló panaszaim voltak, előbb megjött, összesen 10-14 napig is elvérezgettem, nem volt erős, csak nem akart megjönni, sem elállni. Kipróbáltam a grapefruit-cseppet. Nos, a vérezgetés már első hónapban elállt, napi 3* 10 csepp, egy kis narancslében, más egyéb dolgokra is jó. Kb 1500 Ft egy kis üveg, ami 2-3 hónapra elég lehet. A mensi előtt 1 héttel kezdtem szedni, amíg el nem múlt.

Az eredmény: időben jött meg, 1 nappal előbb csak, és 8 nap alatt lezajlott. Remélem, hogy Neked is beválik, egy próbát megér! Pusza. piros

3181. meisner
2011. jan. 4. 17:34

Sziasztok:)

ÉÉÉS igazam volt! Végre komolyan vett a doki, és gyulladást állapított meg=doxicyclin-t kaptam. Már majdnem eljöttem a rendelőből 1 óra várakozás után. Hétfőn meg lesz a 2 kenet eredmény is.

Köszönöm a törődésetek!!

Puszi

3180. e12a6df509 (válaszként erre: 3179. - Meisner)
2011. jan. 4. 17:07

Szia Meisner!

Ó Te szegény! Látod a dokid is gyulladást gyanít a tüneteid mögött. Ez a betadinos tampon nagyon jó ötlet, bár csak részlegesen segít, ha a nagy gyulladás belül van.

Írd meg légyszi mit mond a másik, nyilván megvizsgál, tehát ő többet lát majd.

3179. meisner
2011. jan. 4. 12:32

Ezt írta dokim a neten:

A leírt tünetek mindenképpen gyulladásra utalnak. Ha nem vizsgálták volna, idegentest lehetőségét is felvetném, esetleg egy törlőtampon a hüvelyboltozatban előfordulhat. Ha gyulladás mellett helyzték fel a Mirenát, az is okozhat problémát, de ez kevésbé valószínű, hogy ilyen tüneteket okozna. Mindenképpen javaslom, hogy a hüvelybe felnyulva a méhszáj körüli területet tapintsa át, érez -e a méhszáj mögött valami mást is. Ha az eszköz lejebb csúszott, azt is lehet érezni a méhszáj közepén. A hüvelyt alaposan öblitse át, biztos lehet ott is kapni hüvelyzuhanyt. CLindamycin vagy metronidazole készítmény akár szájon át vagy helyileg hatásos lehet. Érdeklődjön a gyógyszertárban. Helyi fertőtlenítésre a betadine kup, vagy esetleg tamponra helyezett oldat is segíthet.

Az itteni doki véleményét is megírom.

3178. 099c0bed40 (válaszként erre: 3177. - Meisner)
2011. jan. 4. 09:51

A C vitaminról agy nőgyógyásztól hallottam, van akinek segít megszüntetni a barnázgatást.


Kíváncsi vagyok mint mond a Doki, majd megírod, ugye?


E

3177. meisner (válaszként erre: 3176. - 099c0bed40)
2011. jan. 4. 09:21
Dehogy értelek félre! Mindenki máshogy van ezzel a kérdéssel, de elgondolkodtat! Visszaolvastam a hozzászólásokat és most 2 napja min. 1000 mg C vitamint szedek. Ezáltal a barnázgatás-vérezgetés szinte megszűnt, de a szag megmaradt:S Ma 2-kor megyek ismét dokihoz-nagyon kíváncsi vagyok mit mondanak.
3176. 099c0bed40 (válaszként erre: 3175. - 099c0bed40)
2011. jan. 3. 22:57

Ha 32 éves vagy, és biztosra eldöntötted hogy nem kívánsz több gyereket szülni, még cirka 20 évig gondoskodnod kell megfelelő fogamzásgátlásról.

A műtéttel mindez egycsapásra megoldódna....természetesen nem célom sem rábeszélni, sem pedig agitálni arra hogy megtedd, nehogy félreérts!

3175. 099c0bed40 (válaszként erre: 3174. - Meisner)
2011. jan. 3. 22:52

Én is a művi sterilizálásra gondoltam.... nálunk 18 év felett bárki kérheti, attól függetlenül hogy szült-e már, avagy nem.


Drágának valóban drága, de ha azt veszed hogy klimaxig nincs több gondod a fog. gátlásra, bizony nagyon is meggondolandó.

3174. meisner (válaszként erre: 3173. - 099c0bed40)
2011. jan. 3. 22:15

Hajlamos vagyok:( Anyai ágon mindenkinek gondja volt a méhével, apám anyjának is kivették. Szóval vszínű örököltem ezt az érzékenységet...

Hogy tervezek-e? Nem hinném. Most még a saját életemtől is elment a kedvem, nem hogy még a világra hozzak egy másikat. De azt hiszem nem lesz több baba. Gondolkodtam a sterilizáláson is, de azt csak 35 felett végzik el és drága. Miért kérded?

2011. jan. 3. 22:02

Az pedig nagyon nem helyénvaló ha ennyire görcsölsz tőle, nem szabadna ilyen tüneteket okoznia!


Nem tudok mit mondani a sima spirálra, nekem nem volt soha.

De ha hajlamos vagy hüvelyfertőzésre, vagy erősebb folyásra, akkor nem a legnyerőbb választás a spirál.


Tervezel még szülést?

3172. meisner (válaszként erre: 3171. - 099c0bed40)
2011. jan. 3. 21:55

Itt is ua. Amúgy ma reggel ismét begörcsöltem, egyik pillanatról a másikra. Kb. fél óráig tartott. leülni nem bírtam, mert olyan érzés volt, mintha karóba ülnék bele:S menni görnyedve is alig bírtam. És hiába mondom ezt mind el a dokinak, nem foglalkozik vele:(

A levétellel az a baj, hogy mást nem tudok használni. Sem gyógyszert, sem óvszert...a többi meg macerás. Ma olvastam a magyar gyártmányú sima műanyag spirálról. lehet az lenne a megfelelő, mivel sem fémet, sem hormont nem tartalmaz. A megbízhatósága 96% és max 4.000,- ft. Ti mit gondoltok erről?

2011. jan. 3. 20:49

Nem kötelező kivárni, ha úgy érzed hogy elviselhetetlenül rossz, le lehet vetetni előbb is.


(Nem tudom ott mi a helyzet, itt 6 hónapon belüli eltávolításkor visszajár a vételár fele, ennek nézz utána ha netán úgy döntesz hogy megszabadulsz tőle)

3170. meisner (válaszként erre: 3169. - 099c0bed40)
2011. jan. 3. 20:31
Ebben a pillanatban bár úgy lenne. Ha 6 hónap a türelmi idő, hogy bírok ki még 4 hónapot, hogy vagy jobb lesz vagy nem???
3169. 099c0bed40 (válaszként erre: 3167. - Meisner)
2011. jan. 3. 18:40
Ne keseredj el, legrosszabb esetben is annyi történhet, hogy leveszik a Mirenát, és utána nagy valószínűséggel rendeződnek a panaszaid is.
3168. e12a6df509 (válaszként erre: 3167. - Meisner)
2011. jan. 3. 08:31

Szia Meisner!

Én sokat dolgoztam Skandináviában és tudom hogy tényleg nem foglalkoznak a dokik semmivel csak ha haldoklasz. Ott nem is szokás orvoshoz menni, és mivel nagyon kevés az orvos, mindent meg kell tudni oldani a háziorvosnak, még sebet varrni is ez érdekes. Mások is panaszkodtak már szagos hüvelyi folyásra, és nekem is volt egyszer a mirena mellett, akkor antibiotikumot kaptam, és arra elmúlt. Nem vagyok orvos, de szerintem valami gyulladásra utaló jel lehet, akkor van a váladékoknak "szaga". Sajnos orvosi ellátás szempontjából Magy.o-gon sem sokkal jobb a helyzet, hacsak nem találsz egy profit magánrendelésen. A tenyésztéses vizsgálatokat itt sem szeretik csinálni, mert sokáig tart és drága, itt inkább nyakra főre gyógyszereket írnak fel mindenre. (ami vagy hat, vagy nem)

Próbálj antibiotikumot kérni, hátha sikerül, mert arra el kell múlnia.

Ha semmi nem jön be akkor szabadulj meg a mirenától, mert ez nem állapot.

Ha privátban irsz több tünetet magadról, akkor próbálok homeopátiás segítséget keresni neked.

Pussz Judit

3167. meisner
2011. jan. 2. 21:44

Szia!

Úgy lesz! Semmi bajom, nem fáj semmim. Hiába kértem az orvost, a keneten kívül nem csinált semmit. El vagyok keseredve:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook