Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


3287. borso74 (válaszként erre: 3285. - Tandrea66)
2011. febr. 2. 09:55
Szia! Én pl. azt a tábort erősítem, akinek nagyon bejött. Nekem 2 hónapja lett feltéve a második mirena, tehát már a második öt évet kezdtem el, soha, semmi problémám nem volt vele. Havi vérzésem nincsen és ezzel együtt a menstruációval járó kellemetlen tünetek is megszűntek. Ha azt nézed hogy nem költesz tamponra vagy betétre és fogamzásgátlókra öt évig, rájössz, hogy az ára rendkívül gyorsan megtérül. Mindezek mellett kifejezetten jótékony hatása is van a női szervezetre a progeszteron kibocsájtása miatt. Védelmet nyújthat akár mell, méhnyak rák vagy más női daganatos megbetegedések ellen is! Sajnos sok nőnek valóban nem jön be a mirena, és az első perctől kezdve probléma halmazokat indít el, ott szerintem is az a legjobb, ha kiveszik és nem szenvednek tőle hónapokig. Csak azért írtam le, hogy ne csüggedj, én azt mondom vágj bele, mert csak akkor tudhatod meg hogy milyen, ha kipróbáltad. És ha ne adj' isten mégsem jön be akkor leveteted. Bár tudom hogy nem olcsó mulatság, de ha mégis bejön, és működik, ráfogsz jönni, hogy ez a legjobb fogamzásgátló, ami csak létezik. Nekem legalábbis az. Én is szomorúan olvasom azokat akik szenvednek, szenvedtek tőle, és teljesen együtt érzek velük, szörnyű lehet hasonló dolgokon átmenni. Bár az is igaz, hogy soha semmilyen vérzéses, ciklusos, méhhel kapcsolatos problémám soha nem volt, azt hiszem ilyen szempontból is szerencsés vagyok.
2011. febr. 2. 09:35

Szia, azért lehet olvasni "sikertörténeteket" is, nem csak rossz tapasztalatokat.


Ez--hogy belevágsz-e-- egy olyan dolog, amit egyes-egyedül neked kell eldöntened, hisz valóban nem olcsó, és csak a felhelyezés után derül ki, helyesen döntöttél-e.

3285. tandrea66
2011. febr. 2. 06:39

Igen jól értettem a dokit, hiszen csak ezt ajánlotta, mert semmi más nem jöhet szóba nálam, azt mondta hogy miómára jó lenne. De annyi rosszat olvastam itt a fórumon róla, hogy még az kis bátorságom is elment ami volt.

Lehet csak kidobom a sok pénzt feleslegesen, ami amúgy se nagyon van és semmi értelme.

2011. jan. 31. 19:36

Sziasztok, myomákra állítólag azért jó, mert a progeszterontól, amit az eszköz kibocsát, szerencsés esetben elsorvadnak--vagy nem nőnek tovább-- a myomák, (mivel éppen az ösztrogén hormon növeli illetve tartja őket életben.)


A cisztákra viszont valóban nem jó, sőt, tehát ha valakinek petefészek cisztája van, vagy erre hajlamos, elvileg nem szabadna feltenni neki a hormonspirált.

Hogy a Mirena-párti nőgyógyászok nagy hányada a kontraindikációk többségét hajlamos figyelmen kívül hagyni, vagy elbagatellizálni, az megint más kérdés.

3283. e12a6df509 (válaszként erre: 3278. - Tandrea66)
2011. jan. 31. 17:31

Szia!

Én nem hallottam sehol, hogy a mirena jó hatású lenne a miómák és ciszták mellé, sőt, aki cisztákra hajlamos annak nem is ajánlott, mert maga a mirena is sok esetben csinál cisztákat.

Biztosan jól értetted amit a doki mondott?

3282. andi6020 (válaszként erre: 3280. - CsanHan)
2011. jan. 30. 21:01
Nekem 5 év után vették le, rendelőben, simán, és rakták fel az újat.
3281. andi6020 (válaszként erre: 3279. - CsanHan)
2011. jan. 30. 20:59
3270 Hsz.
3280. CsanHan (válaszként erre: 3275. - Meisner)
2011. jan. 30. 20:51

Szia!

Köszönöm szépen a válaszodat! Csak azért kérdeztem, mert nekem azt mondta az orvosom, hogy jobban járnék, ha altatásban venné le, egyrészt azért, mert amúgy lehet, hogy nagyon fájna, másrészt azért, mert akkor egyidejűleg csinálna egy egészségügyit is...mondjuk nekem már 3 éve lesz márciusban, hogy fent van...

Jobbulást kívánok!

3279. CsanHan (válaszként erre: 3273. - Andi6020)
2011. jan. 30. 20:47
Bocs, de ezt nem tudom, hol olvasod...biztosan nem abban a hsz-ban, amire én reagáltam...
3278. tandrea66
2011. jan. 30. 11:45
Sziasztok:) Én is kérdezni szeretném a véleményeteket, mert nekem is a Mirénát ajánlotta az orvos. Sajnos nekem miómám van, ami 6 hónap alatt 4 cm-ről 6,5 cm-re nőtt és nagyon vastag a méhnyálkahártyám.Gyógyszert már nem szedhetek, más eszköz meg nem használható ilyen-olyan probléma miatt.Állítólag jó hatással van annak akinek miómája és cisztája van, de hiába olvastam bele a fórumba, nem találtam olyan hozzászólást akinek hasonló helyzet állna fent. Kérlek Titeket, akinek vannak miómás tapasztalatai a Miránával írjon. Válaszotokat előre is köszönöm :)
3277. 099c0bed40 (válaszként erre: 3275. - Meisner)
2011. jan. 29. 22:55

Szia, jól mondja Judit, max. egy hét és jól leszel.

Ha igen erős és már gyenge vagy a vérveszteségtől, nem árt bemenni a kórházba, de ott első dolguk az lesz, hogy megkaparnak...

3276. 2e0264df59 (válaszként erre: 3275. - Meisner)
2011. jan. 29. 21:19

Szia!

A megvonásos vérzés nálam is elég durva volt, kb 1 hétig tartott aztán minden O.K.

Kitartás! Reméljük minden rendben lesz! :-)

3275. meisner (válaszként erre: 3272. - CsanHan)
2011. jan. 29. 20:17

Szia!

Nem nem. Kb 3 másodpercig tartott "kikapni" és nem nagyobb, mint a régi 200-as érménk és nagyon vékony. Szóval egyenlő a kenetvétel kellemetlenségével:)

Amúgy jelenleg lassan elvérzem, szédülök és minden féle szövet darab távozik...Holnap felhívjuk a kórházat, mert pl. ma 3-szor áztam el-nagy vérrögökkel, de nagyon csúnyán!

Nektek mikor múlt el a vérzés a levétel után? Mert nekem egyre erősebb.

2011. jan. 29. 08:35
Magyarországon csak igen kivételes esetben teszik fel, (illetve veszik le) altatásban, annyira ugyanis nem fáj hogy altatni kéne hozzá.
3273. andi6020 (válaszként erre: 3272. - CsanHan)
2011. jan. 28. 19:04
Írja, hogy rendelőbe vették le, és kb 5 mp-ig tartott. Nyilván nem altatták.
3272. CsanHan (válaszként erre: 3264. - Meisner)
2011. jan. 28. 16:59

Szia!

Köszönöm a válaszodat! Altatásban is vették le?

Tünde

3271. e12a6df509 (válaszként erre: 3270. - 099c0bed40)
2011. jan. 28. 16:31

OK Eszti ! Tök igazad van, de ahhoz nagyon drága hogy kisérletezzünk vele. Ha annyiba kerülne mint egy hagyományos spirál, akkor azt mondom, hogy egy próbát megér a dolog, mert max. kiveteted gyorsan ha nem jön be.

De senki nem veteti le hónapokig a problémái ellenére sem, mert piszok drága, és közben annyi nyavalyát lehet összeszedni tőle mint égen a csillag.

3270. 099c0bed40 (válaszként erre: 3268. - E12a6df509)
2011. jan. 28. 15:21

Szia, én meg úgy vagyok ezzel a kérdéssel, hogy bár kétszeresen "ráfaragtam" vele, nem beszélnék senkit sem le, sem pedig rá.


Vannak akiknek tökéletesen beválik,( ha nem is túl sokan), nekik kár lenne kihagyni az életükből.

3269. sjudu
2011. jan. 28. 14:48

Sziasztok! Mások ajánlására nézek be hozzátok. Kérlek írjátok meg a tapasztalatotokat, hogy mirena spirál eltávolítása után mikor menstruáltatok először?

Köszönöm

2011. jan. 28. 13:45

Sziasztok!


Így mirena "mentesen" utólag az a véleményem, hogy én személy szerint az ellenségemnek sem ajánlanám a mirenát sosem, annak ellenére, hogy vannak akiknek valamilyen csoda folytán mégis beválik.

Lehet, hogy ez nagyon negativan hangzik, de annyi szenvedést az életembe még a hasnyálmirigy gyulladásom sem okozott mint ez a spirál.

3267. 099c0bed40 (válaszként erre: 3265. - Meisner)
2011. jan. 28. 08:57

Szia, akkor Neked nagyon megérné sterilizáltatni Magadat, mert azzal minden problémád megoldódna.


A férfiak ( mivel nincsenek ilyen gondjaik) a legtöbb esetben nem úgy viszonyulnak hozzánk, mint ahogy elvárná Tőlük az ember, ezt saját tapasztalatból tudom.

Kis türelem, és véget fog érni ez a nagyon kellemetlen és idegileg valóban kikészítő időszak, nekem 2 Mirenám is volt, levétel után 3-4 nappal már mindkét esetnél jól ( jobban) voltam, már ami a vérzést/görcsölést illeti.

Inkább lelkileg volt nehéz kiheverni azt az időszakot, meg ami utána jött azt is, de ez hosszú és nem is a témába vágó, úgyhogy nem részletezem.

Pár nap és jobban leszel Te is....addig meg kitartás!

3266. meisner (válaszként erre: 3264. - Meisner)
2011. jan. 28. 08:41
Jah és simán a rendelőben vették le, kb 5 másodpercig tartott és a kenetvétel kellemetlenebb volt.
3265. meisner (válaszként erre: 3263. - 099c0bed40)
2011. jan. 28. 08:40

Szia!

Igen, arra. Most jut eszembe, hogy 2007-ben egy nődoki mondta nekem, hogy endimetriózisom van...:S

Amúgy a menzeszem 11 éves korom óta olyan, mint ahogy az a nagy könyvben meg van írva. 28 napos ciklusok, 6-7 napig tartó vérzéssel. Nagyon ritkán voltak problémáim. Ezért is lenne megfelelő a műtét. Anyukám is még anno megcsináltatta 95-ben.

Amúgy most is görcsölök, fáj a derekam. Félek kilépni itthonról, mert nem tudom, hogy mikor kell megint 'szaladnom'-nagyon elkeserítő. A párom meg már unja, hogy csak erről beszélek, nem ért meg.

3264. meisner (válaszként erre: 3259. - CsanHan)
2011. jan. 28. 08:34

Szia Tünde!

Nekem a vetélést műtéttel kellett befejezni, akkor kaptam altatásban a spirált nov.9-én. Most szerdán vették le. Az elején kb. 1 héttel a felhelyezés után csökkent a vérzés, csak barnázgatás volt, aztán gyulladás és nagyon kellemetlen szag...volt hogy úgy begörcsöltem, hogy sem megmozdulni, sem levegőt venni szinte nem tudtam a fájdalomtól. Gondolom ki akarta lökni a méhem. Majd párnaponta pár napig vézrés-barnázás felváltva. Én is kipróbáltam a C vitamint, hatott is kb 3 napig, utána hiába szedtem 1000-1500 mg-ot, újra elkezdtem vérezni. A gyulladásra kaptam kb 3 hete antibiotikumot, jobban is lettem, de azóta folyamatosan vérzek, mint a menzesz első 2-3 napján. Vasárnap telt be a pohár, amikor dőlt a vér, 2 ököl nagyságú vérrög kísératében. Sajnos még ma is volt reggel, pedig 2 napja nincs spirál. Ébredés majd futás a fürdőbe:S Most szedem a vas+hemoglibin tablettát, bár nem tudom mit fog segíteni.

Szóval 2,5 hónap bőven elég volt rájönni, hogy ez nem nekem való! Ezért írtam, hogy aki ismeri a testét, úgy is rájön, hogy neki jó-e a spirál vagy sem.

3263. 099c0bed40 (válaszként erre: 3258. - Meisner)
2011. jan. 28. 08:02

Szia, biztos hogy jobban leszel, csak ne erőltesd Magadat pár napig, és amennyire lehet, próbálj "pszichésen" is megnyugodni.

A sterilizációs műtétre értetted hogy gondolkozol rajta?

Az itt is fizetős, mert a TB nem támogtja, (sajnos nem olcsó, legutóbb 70 ezer ft-ot hallottam) viszont akinek nincs egyéb problémája csak az hogy mivel védekezzen, annak egy életre megoldott a fogamzásgátlás.

Vérzészavar esetén nem jó megoldás, mert attól hogy megszakítják a petevezetékek folytonosságát, a vérzészavar okát nem oldják meg, azaz az továbbra is fennáll!

( erre is van műtéti eljárás, úgy hívják hogy endometrium abláció, lényege az, hogy egy kauterrel "leégetik" a méhnyálkahártyát egészen az alapjáig, így jó időre---szerencsés esetben örökre--megszűnik a vérzési probléma.)

2011. jan. 28. 07:53
Valóban ritka szerencsés vagy, nagyon örülj neki!!!!!
3261. andi6020
2011. jan. 28. 06:59

Húúúúúú, ezek szerint nekem iszonyú nagy szerencsém van!

Mirena előtt 21 naponta véreztem 8-10 napig.

Felrakták a Mirenát, az első három hónapban mensi helyett volt 3 NAP pecsételő vérzés, amire elég volt az eü betét, azóta semmi.


5 év elteltével lecseréltem, se a csere napján, sem utána nem véreztem.

Gyakorlatilag 5 és fél éve nincs vérzésem.

3260. Evi_77 (válaszként erre: 3252. - E12a6df509)
2011. jan. 27. 23:57

Sziasztok! Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a hozzászólást! Nem is gondoltam, hogy ilyen sok vélemény lesz. Egyesével nem akarok külön válaszolni, összességében próbálom meg összefoglalni az érzéseim. Volt, aki pozitív, volt, aki negatív véleményt írt, és ezért továbbra is nehéz eldöntenem, mi a helyes. Nekem összességében talán nem olyan nehéz türelmesnek lennem, nyilván kellemetlen tünet és unom a vérzést, de ha tudom, hogy ez "normális" tünet, és egyszer csak elmúlik magától, akkor tudok vele élni, ha más problémával nem párosul. Jó lenne persze, ha nem 6 hónap lenne, de úgy sincs mit csinálni. Levetetni addig nem szeretném, amíg az be nem bizonyosodik, hogy konkrétan rosszat tesz a szervezetemnek, vagy nem nekem való, mondjuk nyilván amíg el nem megyek dokihoz, addig ez sem fog kiderülni úgysem. Bár abban sem vagyok biztos, hogy ha odamegyek a dokihoz, hogy ez a bajom, akkor azon kívül, hogy ránéz, hogy a helyén van-e, nem igazán tud mit mondani, és esetleg feldobja a labdát, hogy akkor levegye? Közben meg lehet, hogy csak egy kicsit kellene még várni, és minden jól alakulna. Nehéz dolog ez! De szeretek optimista lenni, és talán azt mondhatom, mintha a vérzés csökkent volna az elmúlt egy hétben, viszont érdekes módon mára megfájdult a hasam, pedig előtte nem volt ilyen bajom. Lehet, hogy sokat kezdtem foglalkozni a témával, és generáltam magamnak egy hasfájást? Nem tudom.

Mindenesetre kipróbálom, amiket írtatok, elsősorban a C vitaminbevitelt, vasat, mert tulajdonképp semmit sem szedek...

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm még egyszer, és remélem, hamarosan jelentkezhetem pozitív tapasztalatokkal.

3259. CsanHan (válaszként erre: 3251. - Meisner)
2011. jan. 27. 21:28

Szia!


Megkérdezhetem, hogy mennyi idő után vetetted le? Rendelőben vagy kórházban altatásban vették le?

Nekem 3 éve lesz márciusban, hogy fent van, de nagyon rövid ideig volt csak panaszmentes időszakom, és most már megint úgy tűnik 19 napra jön meg...szóval kénytelen leszek én is előbb vagy utóbb megválni tőle...mert már nagyon elegem van...

Előre is köszönöm,

Tünde

3258. meisner (válaszként erre: 3254. - 099c0bed40)
2011. jan. 27. 13:28

Szia!

Nagyon bízom benne, mert jelenleg cudarabbul érzem magam, mint vele-az utolsó pár nap kivételével. Remélem, gyorsan helyre jövök. Gondolkodom a műtéten is, itt kint nincs korhatárhoz kötve, csak fizetni kell-nem tudom mennyi lehet. Egyenlőre nem "mérgezem" magam most semmivel egy darabig, csak pihenek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook