Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


3359. 099c0bed40 (válaszként erre: 3356. - Ildi0325)
2011. febr. 14. 08:23
Szia, igen, ez tökéletesen igaz!
3358. 099c0bed40 (válaszként erre: 3357. - Meisner)
2011. febr. 14. 08:22

Szia,mivel saját bőrömön tapasztaltam a nőgyógyászok abszolút negatív illetve nemtörődöm hozzáállását egy-egy problémához, teljes mértékben megértem hogy megcsappant a bizalmad irántuk.


Ha a vizsgálati eredményeid negatívak, akkor orvosi teendő elvileg nincs Veled.


Megmondom őszintén, én nem nagyon vagyok otthon sem a természetgyógyászati sem a homeopátiás készítményekben, mert nem használtam ilyesmiket, csak vitaminokat szedtem.

Emellett próbáltam az immun illetve idegrendszeremet a lehető minden módon doppingolni, ezen felül pedig én is sokat bújtam a netet meg az aktuális szakirodalmat.


Azt gondolom hogy amiket írsz, azok jók lehetnek, próbáld meg, és még egy jó tanács: amennyire csak sikerül, igyekezz elterelni a figyelmedet arról, hogy nem vagy jól, azaz ne folyamatosan azon rágódj, hogy mi lehet a baj veled.


Ha szeded a vitaminokat, és adsz időt a szervezetednek illetve az idegrendszerednek kiheverni a történteket, akkor--mivel nincs szervi rendellenességed-- egy idő után helyre kell hogy álljon az egyensúly, és jobban kell hogy legyél.

Kívánom Neked hogy mihamarabb így legyen!

üdvözlettel: Eszter

3357. meisner (válaszként erre: 3353. - 099c0bed40)
2011. febr. 13. 21:36

31-én voltunk a kórházban. Sem Uh-án, sem a vérben nem volt semmi kóros eltérés. Vörösvértest szám a normális tartományban. Nincs endimetriosisom sem. Nem értem ezt az egészet.

Egész este bújom a netet, és azt hiszem elkezdem szedni az arany-ezüst és réz oldatot. Meglátjuk mi történik. Plusz a vitaminok. Mit gondolsz?

Az a baj, hogy bármit mondok az orvosnak, olyan, mintha a falnak beszélnék-ezt érzem. Nem bízom bennük. Annyi rosszat hallottam.

3356. Ildi0325 (válaszként erre: 3354. - 099c0bed40)
2011. febr. 13. 21:20

Én is örülnék, ha beállna, nagyon bízom benne.Azért írtam a 3 hónapot, mert az orvosom azt mondta, hogy ennyit minimum kell várni, hogy elvékonyodjon a méhnyálkahártya és hatása legyen a vérzésekre.

Jó éjt mindenkinek!

3355. 099c0bed40 (válaszként erre: 3351. - Full Up!)
2011. febr. 13. 21:09
Szia, én úgy tudom hogy friss, (azaz egy hónapnál nem régebbi) citológiai lelet kell hozzá---de kérdezz rá, mert azóta változhattak a szabályok.
3354. 099c0bed40 (válaszként erre: 3344. - Ildi0325)
2011. febr. 13. 21:08

Szia Ildi, amit leírsz, az nem annyira vészes, szerintem jó esélyed van rá hogy szépen beáll majd a Mirenád.

A hivatalos türelmi idő egyébként 6 hónap, amit--ha nincsenek nagyon erős vérzések és görcsök--érdemes kivárni.

Igen, elvileg nagyon jó és hasznos dolog lenne ez a hormonspirál, csak nem mindenkinek a méhe (szervezete)gondolja így.


Üdvözlettel: Eszter

3353. 099c0bed40 (válaszként erre: 3352. - Meisner)
2011. febr. 13. 20:58

Szia, azért a méhedet ne vetesd ki, van több más gyógymód is, mint ez a radikális műtét.


Kéne csináltatnod egy vérképet, hogy kiderüljön, mennyire lettél vérszegény, aztán kellene egy hüvelyi UH is, hogy lássék, mennyire vastag a méhnyálkahártyád jelen pillanatban, és nincs-e a petefészkeden ciszta vagy valami olyan rendellenesség ami hormonálisan vérzést provokál.

Ezekből a vizsgálatokból máris lehet tovább lépni, sok megoldás létezik a vérzéscsillapításra.

Nem akarok--és nem is tisztem-- orvost játszani, de van pl. egy úgynevezett vérzéscsillapító koktél, ezt kúraszerűen szokták izomba adni, ha esetleg nem hat akkor meg még mindig létezik az endometrium abláció, hogy csak kettő példát említsek.


Ami pillanatnyilag a legfontosabb: kitartást, és mihamarabbi gyógyulást kívánok!

E

3352. meisner
2011. febr. 13. 19:34

Igyekszem,higgyétek el! De csak egyre rosszab a fájdalom és erősebb. Ma beszélt a párom egy ismerősével, akinek a barátja orvos. Ő arra specializálódótt, hogy a sok félre diagnosztizált és kezelt eseteket hozza helyre. Azt mondta menjek vissza a kórházba és szerinte ilyen mennyiségű vérvesztésnél benn kellene tartaniuk.

Nos, a kórházig nem jutottam el, majd holnap felhívjuk őket. Már ott tartok, hogy az sem érdekelne, ha kivennék a méhemet!!! Megutáltam az egészet, a sexet, mindent, ami ezzel kapcsolatos:(( Holnap írok!

Köszönöm mindenkinek a törődését!!!! Pusza

3351. Full Up!
2011. febr. 13. 14:54

Sziasztok!


standstill szupi, hogy úgy tűnik bejött ez a kütymürütty! Bárcsak nálam is így lenne...


Képzeljétek már a mensi végét járom, tök gyenge volt a goldlilys időszakhoz képest. Viszont az a bajom, hogy a következő mensi is ha megjön normálisan akkor is csak áprilisban tudnám felrakatni ezt a csoda mirénát. De úgy határoztam (képzeljétek már a fórum elejétől elkezdtem visszaolvasni) figyelembevéve az itt leírtakat, hogy nem kockáztatok nyárra egyenlőre.. Feliratom a dokival, ki is váltom, de szeptember előtt nem vágok bele. Van egy 1 és egy 2,5 éves babóm, szeretnénk már a nyáron végre családostól elutazni, és marhára nem szeretném, ha miréna miatt viz közelébe sem mehetnék.


Egy kérdés még: a rákszűrésem elvileg márciusban lesz esedékes.. az nem baj, ha a mirénát csak szeptemberben rakatnám fel? Vagy akkor érdemes mégegy rákszűrést csináltatni??

3350. Ildi0325 (válaszként erre: 3349. - Standstill)
2011. febr. 13. 10:03
Köszi és viszont! :))
3349. standstill (válaszként erre: 3344. - Ildi0325)
2011. febr. 13. 10:01

Szia!


Jó hogy leírtad a tapasztalataidat az első időszakról.Drukkolok Neked is nagyon!!!!!


Üdv: Judit

2011. febr. 13. 10:01
:)
3347. standstill (válaszként erre: 3340. - 099c0bed40)
2011. febr. 13. 09:59

Rendben és nagyon köszönöm a bátorítást!


A pásztortáska tea biztosan jól dolgozik :-))

Mindenkinek ajánlom mert tényleg megér egy kúrát, akár a menzesz napjaira is !!!



Judit

3346. standstill (válaszként erre: 3343. - E12a6df509)
2011. febr. 13. 09:57

Igyekszem tényleg pozitívan hozzáállni és ugyan úgy élni, mint korábban. Azért visszaolvasok akkor megint bővebben ki kezdte hasonlóan mint én. Van egy lány akinek hasonlóan indult minden és neki szerencsére be is jött.


Annyira bizakodom de tényleg........


Judit

3345. standstill (válaszként erre: 3339. - Meisner)
2011. febr. 13. 09:52

Végigolvastam a kálváriádat. Borzasztóan sajnálom ami Veled történik, kitartás! Lassan jössz haza! Itthon menj el azonnal egy megbízható dokihoz!


Üdv: Judit

3344. Ildi0325
2011. febr. 13. 09:51

Sziasztok!

Új vagyok még itt a Mirenás fórumon, és a próbálkozók közé tartozom. Január 4-én lettem Mirena tulajdonos, mert megelégeltem a klimaxos össze-vissza vérezgetést és a kéthetenként jelentkező vérzésekre az orvosom ezt javasolta megoldásként. A felhelyezés után 2 napig enyhén vérezgettem, utána semmi nem volt másfél hétig. Aztán elkezdtem enyhén vérezgetni, amit betudtam a menstruációnak. Vérzésem alig volt, viszont elég erős alhasi görcseim voltak, elmentem a dokimhoz, minden rendben, minden a helyén . Ez tartott 5 napig, utána 1 hétig csend.Az elmúlt 2 hétben enyhe pecsételgetés 2-3 naponta, hasfájásom nincs.Három hónapig türelmes leszek, remélem beáll a dolog, az időnként vérezgetés még belefér a próbaidőbe , azt hiszem. Nagyon sajnálom akinek nem jön össze, elvileg ez egy jó dolog lenne.

Szép napot mindenkinek!

3343. e12a6df509 (válaszként erre: 3338. - Standstill)
2011. febr. 13. 09:35

Szia !

Elvileg ami veled történik, az lenne a "normális" a mirena felhelyezés után. Viszont igazat adok Öregnénének, mert nem szabad elkiabálni...!

Sokan kezdték látszólag probléma mentesen a mirenás korszakukat, és később jöttek a bajok..

Drukkolunk, hogy minden OK legyen, mert nagy esélyed van rá, hogy nem lesz gond.

Az a normális , hogyha két három nap kímélet után ugyanúgy tudod élni az életedet, mintha mi sem történt volna. Mehetsz tornázni, mozogni, lehet szexelni, fizikai munkát végezni stb.

Ha nincs fájdalmad, nincs vérzésed, az nagyon jó jel. Légyszi számolj be továbbra is a fejleményekről, mert a pozitiv tapasztalat jót tesz mindenkinek.

(egyébként irigy vagyok!)


pussz Judit

3342. e12a6df509 (válaszként erre: 3339. - Meisner)
2011. febr. 13. 09:26

Szia!

Nagyon sajnállak. Megszenvedsz nagyon. Találj ki valamit ami segíthet rajtad.

Pussz Judit

3341. 099c0bed40 (válaszként erre: 3339. - Meisner)
2011. febr. 13. 09:10
:((((( Nagyon sajnállak, komolyan mondom.
3340. 099c0bed40 (válaszként erre: 3338. - Standstill)
2011. febr. 13. 09:07

Szia, ha őszinte vagyok, akkor azt írom: még kissé korai az öröm, ha optimistán gondolkozunk (miért is ne), az a válaszom, hogy ez nagyon jó jel a késöbbiekre nézve.

( igazából több hónapnyi "mellékhatás-mentesség" után lehet nagy eséllyel kijelenteni, hogy a Te esetedben a Mirena hozza a beígért formáját.)

De mindez el ne keserítsen, mert mint már említettem, nagyon fontos a pozitív hozzáállás is!

3339. meisner
2011. febr. 13. 08:05
Minden kezdődik előlről....:( és iszonyatosan görcsölök.
2011. febr. 12. 23:19

Sziasztok!


Egy kérdés?

A 4. Mirenás napon megszűnt a barnás pecsételés is. Teljesen normális - tiszta - minden "odalent". Ez jó vagy ne örüljek előre ilyen röpke idő elteltével?


Judit

3337. 099c0bed40 (válaszként erre: 3336. - Standstill)
2011. febr. 12. 20:03

:)

A pozitív gondolkodás sem árthat a C vitamin és a gyógytea mellé, Neked is jó éjt: Eszter ♥

3336. standstill (válaszként erre: 3335. - 099c0bed40)
2011. febr. 11. 21:01

Szia Eszter!


Túl szép is lenne..:-) Majd meglátjuk, azért nagyon igyekszem "szeretni" az új spirálomat.

C-vitamin és pásztortáska tea napi kétszer kötelezően fogy! Talán ezeknek is köszönhető az optimális komfortérzetem.


Jó éjt!

3335. 099c0bed40 (válaszként erre: 3334. - Standstill)
2011. febr. 11. 19:40

Szia, nem kell visszafogni Magatokat a szex terén sem, nem lehet baj belőle!!!! :)


Bízzunk benne hogy valóban ilyen szépen, "eseménytelenül" ( Mirenailag értve) fog eltelni a maradék majdnem 5 éved is. :)

2011. febr. 11. 15:24

Szép napot mindenkinek!


Egy kis helyzetjelentés a 3. Mirenás napról. Görcsöm nem volt a felhelyezés óta, viszonylag kevés, tejeskávé színű híg maszatolást tapasztalok. Tegnap már tornáztam 1,5 órát és nem volt semmi gond. A szex még várat magára egy kicsit a biztonság kedvéért :-)

Remélem minden így marad, vagy csak jobb lesz...


Judit

3333. e12a6df509 (válaszként erre: 3332. - Full Up!)
2011. febr. 10. 11:19

Szia!

Válaszolok szépen sorban:

Ha a hagyományos spirál bekavart a ciklusodba, akkor ne ragaszkodj hozzá, hogy azonnal tegyék fel a hormonosat, mert nem biztos hogy nem lesz vele gondod. Szerintem várj ki legalább egy normális ciklust és a következő mensikor rakasd fel, nehogy megjárd vele ahogy mi is.

Ha valami nyavalyát összeszednél (fertőzést) aminek valljuk be sok esélye van a mirena mellett, akkor sok minden szóba jöhet a kezelésére, akár hüvelykúp is, de ráérsz ezeket megbeszélni a dokiddal, ha mégis előfordulna ilyesmi.Szerintem nem csökkenti a fogamzás gátló képességét, mert nemcsak a hormonja véd a terhességtől, hanem maga a mechanikus eszköz is.

A spirál működése nem olyan bonyolult. Egy sima müanyag spirál, benne a hormonkapszula, ami folyamatosan bocsátja ki a hormont magából. Gondolj arra, hogy már a felrakás pillanatában véd a terhesség ellen, pedig a hormonkibocsátás még épp csak elkezdődik.

Itt az sem számit ha hasmenést kapsz (tablettánál ez gáz), mert a védelem akkor is működik.


Azért szeretik a dokik (már amelyik..)mert nincs gond vele orvosi szempontból. Felteszik a kuncsaftnak, aztán csináljon amit akar. Azonnal van fogamzásgátlás, nem kell várni amig a hormon hatni kezd, nem lehet elfelejteni bevenni mint a tablettát, kiszedni sem tudod magadnak stb.

3332. Full Up!
2011. febr. 10. 09:19

Jó reggelt!


Képzeljétek megjött! Basszus 35 napra, pedig már azon voltam veszek terhességi tesztet, tiszta para voltam. Most kiváncsi vagyok milyen erősségű lesz és leginkább meddig fog tartani. Ha minden jól megy visszaáll szépen... és akkor belevághatok én is a mirénába..


Felmerült bennem még egy gondolat a mirénával kapcsolatban. Tegyük fel (mert legyünk ám optimisták) minden jól alakul a mirénával, de mondjuk nyáron összeszedek vmi nyavalyát fürdőzgetés közben... Akkor lehet használni betadine hüvelykúpot meg ilyeneket??? Mivel a miréna más mint a hormonmentes spirál. Nem okoz gondot? Nem csökkenti a fogamzásgátló képességét? Hú én ehhez olyan béna vagyok.. nekem ennek a spirálnak a működése tök homály. Bocs ha hülyeségeket kérdezek..

3331. 099c0bed40 (válaszként erre: 3330. - Standstill)
2011. febr. 9. 19:28

Csak így tovább! :)


Jó éjt Neked is!

2011. febr. 9. 17:54

Sziasztok!


1 nap eltelt a felhelyezés óta. Már egyáltalán nem vérzek csak egy kevés barnázás van. Erős görcseim nem voltak, hátam, fejem nem fáj. Semmivel sem rosszabb az állapotom, mint máskor egy menzesz alatt. (Szerencsére avval sem volt gondom soha.)

Még az sem zavar, hogy bennem van "valami" inkább örülök neki. Remélem ez így is marad!


Szép estét mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook