Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


3329. 099c0bed40 (válaszként erre: 3326. - Meisner)
2011. febr. 9. 11:01

Szia, szomorú hogy a saját károdon kellett megtapasztalni ezt a tényt, és nem az orvosoknak mondják meg, hogy vetélés után egyből NE tegyenek fel Mirenát, mert nem fogadja be a méh.


A fog. gátlód valóban az egyik legújabb fejlesztés, "ultrakönnyű", azaz alig van benne hormon, és remélhetőleg be fog válni.

Üdvözlettel: Eszter

3328. 099c0bed40 (válaszként erre: 3323. - E12a6df509)
2011. febr. 9. 10:56
Szia, kíváncsian várom a beszámolót, határozottan érdekel hogy mennyire hatásos a pásztortáska-kivonat a vérzészavarokra.
3327. 099c0bed40 (válaszként erre: 3324. - Standstill)
2011. febr. 9. 10:55

Szia, bocsánat, az utóbbi napokban nagyon kevés időm jutott leülni a gép elé, ezért nem reagáltam azonnal.


Nagyon örülök hogy szerencsésen túl vagy a felhelyezésen, és annak is hogy nem fájt--ugye mondtam hogy nem fog:)--remélhetőleg szépen végzi is a dolgát, azaz nem lesz vele semmi problémád.


Mozogni, illetve az addigi életedet természetesen lehet vele élni, abban Juditnak igaza van, hogy az első pár napban légy óvatosabb egy kicsit.

Elmozdulni, vagy kicsúszni semmilyen mozgásra nem fog, ilyentől tehát ne tarts.


Minden jót, őszintén kívánom Neked, hogy az elégedett Mirena-használók táborát gyarapítsd!

3326. meisner
2011. febr. 9. 08:35

Sziasztok!

Jelentés:

Feb. 28-án levetettem a spirált, utána 10 napig ömlöttem, nem tudtam menni sehova. Múlt pénteken a kórházban végre egy igazi nőgyógyász megvizsgált és fogamzásgátlót írt fel, amiből napi 2 szemet kell szednem amíg el nem fogy, utána szünet és rendesen folytatni a következő havit. Qlaira a neve és állítólag ez a legjobb most a piacon. Szóval pénteken kezdtem, vasárnap már csak tisztasági kellett, most még van egy kis színes, nagyon enyhe világos barnár folyásom, de annyira jól érzem magam végre és ki tudok lépni nyugodtan a lakásból is:)))))))

Doki véleménye: nem szabadott volna feltenni a mirenát vetélés után egyszere, várni kell!!!! Ezért borult fel a hormonháztartásom és nem akarta vszínű alapban a szervezetem az idegentestet. Tehát többet nem próbálkozom spirállal, marad a tabi egyenlőre.

Szilvia

2011. febr. 9. 06:26

Sziasztok!


Helyzetjelentés második napon: jól aludtam, nem fáj, nem szúr semmim csak kicsit vérezgetek most reggel újra. A menzesz 6.napján vagyok amúgy.


Most jön a pásztortáska tea :-))


Szép napot mindenkinek!

3324. standstill (válaszként erre: 3323. - E12a6df509)
2011. febr. 8. 19:16

Szuper! Én is elkezdem inni a teát.


Hurrá fent van a Mirena!!!!


A doki először azt mondta lehet, hogy be kell mennem a kórházba inkább, hogy kitágítsák a méhszájamat rendesen.A programozott császár miatt ugyanis nem is vajúdtam így a méhszájam sem tágult.


Azért nem adtuk fel és megnézte szondával.Azt mondta mégis jó lesz vágjunk bele.A szonda egy picit kellemetlen volt a Mirena felhelyezése meg inkább enyhén csípő érzés.(mint amikor fáj egy picit a pisilés.) Az UH-n utána látszott is,hogy tele volt a hólyagom, pedig elmentem előtte pisilni)


Nem fáj semmim,nem vagyok rosszul ma már csak pihenni fogok!


Szép estét mindenkinek!


Jó éjt mindenkinek!

2011. febr. 8. 17:10

Sziasztok!


Jelentem, hogy a pásztortáska homeos kivonatát ma megrendeltem Ausztriából, mert Magy.o-gon jelenleg nincsen. Kb. egy-másfél hét mire itt lesz utána azonnal kipróbálom, és folyamatosan beszámolok. Nekem ugyan már nincs mirenám, de a vérzészavaraimra nekem is jó lehet. Meglátjuk, majd mesélek..

3322. standstill (válaszként erre: 3321. - E12a6df509)
2011. febr. 8. 16:45

Köszönöm szépen. Vettem be egy Cataflamot már és van egy gyengébb "agyzsibbasztó" szerem is a táskámban mert sosem lehet tudni. Kb. úgy érzem magam, mint amikor mentem szülni (programozott császáros voltam). :-)

Ha már ott leszek a doki előtt elmúlik a pánik csak addig vagyok stresszes amíg várakozni kell.


Most akkor egy pár napig megpróbálok nyugton maradni. Remélem nem fog túlzottan huncutkodni a Mirena és hamar a helyére kerül.


Sziasztok! Majd este jövök!

3321. e12a6df509 (válaszként erre: 3320. - Standstill)
2011. febr. 8. 16:10

Szia ! Én drukkolok Neked. Azért ne félj, a felhelyezés nem nagy dolog és pár pillanat. Vigyél magaddal fájdalom csillapítót, biztos ami biztos alapon, hogy utána se legyen fájdalmad.

A lovaglást, meg az erőteljesebb edzéseket nem baj ha kihagyod pár napra. Elvileg nem szabadna elmozdulni a spirálnak, de eleinte "helyezkedik" , "keresi a helyét", és nem baj ha békén hagyod, nehogy elmozduljon. Egyébként semmilyen spirálnál nem ellenjavallat a mozgás.

2011. febr. 8. 14:14

Még egy kérdésem lenne hozzátok, bocsánat de kicsit tudatlan vagyok ebben is.


A Mirena ugye elviekben nem gátol meg semmilyen intenzívebb mozgásban? Alakreformozok, futok és lovagolok....Remélem ezektől is a helyén marad!

3319. standstill (válaszként erre: 3314. - E12a6df509)
2011. febr. 8. 14:02

Szia Judit!


Jó, hogy ennyi remek ötlet és szer előkerül itt a topicon! Azonban kár, hogy mások szenvedései árán tudhatunk meg róluk egyre többet és nyerünk hasznos tapasztalatokat.

Egy darabig nem hittem ezekben a szerekben de most már egyre inkább hajlok feléjük.



Megpróbálok optimistán hozzáállni a Mirenámhoz.

Ma este kapom meg, kéretik drukkolni!!!

Azért benne van a zabszem a hátsómban rendesen.....:-(


Üdv: Jucus

3318. standstill (válaszként erre: 3315. - Márti1129)
2011. febr. 8. 13:54

Szia!


Én kifejezetten azért vettem, hogy lerövidítsem vele a menzeszt, bár nekem amúgy is könnyű(napi két mini- vagy normál tampon elég az első 3 napban utána meg betét és csak 4-5 napig tart az egész. Mivel tényleg gyorsan "dolgozott" ezért jutott eszembe a Mirenával kapcsolatban is összehozni.

Borzasztóan büdös, de ki lehet bírni az ízét. Napi két csészével kell inni és szerintem egy-két próbát megér! Ártani tuti, hogy nem árthat!!!


Mindenesetre én használni fogom ! Mellette szedem a napi egy kapszula 500-as Cetebét.


Üdv: Judit

3317. Full Up! (válaszként erre: 3306. - 099c0bed40)
2011. febr. 8. 11:16

Szia!


Köszönöm, hogy megírtad. Hát... ez nagyon kemény lehetett, én személy szerint becsüllek a kitartás miatt. Nálam ha elsőre nem jönne be, tutira nem próbálkoznék az életben mégegyszer vele. Mert mitől lenne jobb? Ami ellen a szervezet tiltakozik, úgysem lehet mit tenni, szerintem sem homeopátiával, sem gyógyteákkal.


Nálam most az a helyzet, hogy mióta levették a hormonmentes spirált (január elején) egyszerűen nem akar megjönni. Én azt hittem csak a mirénára igaz, hogy késhet.. de ez így már mindennek a teteje.. érzem minden hatását, és vhogy mégsem akar. Úgyhogy most már egyre inkább nem hiszem el, hogy a spirál nem alakítja át a ciklust. Nálam totál felborított mindent. Még azt is el tudom képzelni, hogy összeszedtem vmi gyulladást, amiről a nődoki elfelejtett tájékoztatni, és emiatt maradt el.. hát ez így most nagyon gáz. Amig nem áll be, addig viszont mirénáról szó sem lehet. Már kínomban azon röhögtem, hogy végigszenvedtem fél évet a hormonmentessel, úgyhogy ömlöttem, most meg még a végén fél év vérzésmentes időszak lesz... Hát köszönöm! Röhej.

Másnál is volt ilyen, hogy a spirál levétele után kimaradt volna a menstruáció? Egyedi eset lennék? Most mit csináljak menjek vissza a dokihoz? Vagy várjak?

3316. e12a6df509 (válaszként erre: 3315. - Márti1129)
2011. febr. 8. 11:10

Szia Márti!


Szerintem próbáld ki és meséld el a tapasztalataidat a többieknek. Igazából a vérzékenységi hajlammal van összefüggésben a pásztortáska hatása. Lehet hogy az elhúzódó vérzésekre is gyógyírt jelent. A tea nem drága, egy próbát megér.

2011. febr. 8. 10:42

Sziasztok!


Jó, hogy feljött szóba a pásztortáska tea... Szerintetek azoknak is hatásos lehet, akinek nem a mennyiséggel van problémájuk a menstruáció alatt, hanem a hosszával(11-13 nap)? Vagy erre tudnátok valamit ajánlani? Vagy inkább fogadjam el, hogy csak gyógyszerrel kezelhető?


Szép, napsütéses napot mindenkinek:Márti

3314. e12a6df509 (válaszként erre: 3310. - 099c0bed40)
2011. febr. 8. 06:56

Szia Eszti!


A gyógynövényekkel az a helyzet, hogy idő kell amig kialakul a hatásuk. Úgy ahogy írod, lehet, hogy nem volt türelmed kivárni a hatásukat. Őszintén megmondom, nekem sem volt türelmem hozzá sosem, mert amikor az emberből dől a vér, akkor azonnali hatásos segítséget akar, nem ér rá várni.Talán ezért nem a kedvencem a gyógynövényes tea, bár ha ért hozzá az ember akkor előre fel tud készülni, előre elkésziteni, és fogyasztani a teákat, mielőtt a nagy baj kialakul. Ez egy külön szakma, nagy hozzáértést igényel.

Az jutott eszembe, hogy érdemes lenne megkérdezni "Gyuri Bácsit" a füves embert, hogy mit javasolna a mirenás csajoknak. Csak az a baj, hogy biztosan csak egyénileg lehet teákat összeállitani.


Legyen ez egy felhívás!

Csajok! Ha valakinek van összeköttetése a Gyuri Bácsihoz, kérdezze meg, hogy milyen teákat javasol a mirenás vérzésekre!



Köszi Sziasztok

3313. e12a6df509 (válaszként erre: 3312. - 099c0bed40)
2011. febr. 8. 06:48

Sziasztok! Itt vagyok csak el voltam havazva.


Pásztortáska tea: Nem vagyok gyógynövény szakértő, de a pásztortáska tényleg jó lehet.Nagy vérzéscsillapító szer. A teáját sosem próbáltam, de sokan mondják, hogy nagyon jó. Vannak akik már a várható ciklusuk előtt elkezdik inni napi két csészével, és végig a ciklus alatt is. A gyógynövényes barátnőm azt mondja, hogy neki két kúra teljesen rendezte a vérzés zavarait, azóta sincs szüksége semmire.

A pásztortáska homeopátiás gyolyócska formában is létezik. Thlaspi bursa pastoris a neve. Szintén nagy vérzés csillapító szer, akár méhvérzések esetén is.Bevallom sosem próbáltam, de itt lesz az ideje. Hozzájutni nem lesz túl egyszerű, mert a jól ismert Boiron nem gyártja, de az Osztrák Remedia cég listáján megtaláltam, elvileg be lehet szerezni ( ha másképp nem akkor egyedi importtal).


Ha érdekel Benneteket leírom amit a Materia Medica ir róla:

A Thlaspi bursa pastoris a vérzékenységi hajlam szere. Méhvérzés, akár heves méhkólikával, görcsöléssel, akár vérrögök ürülésével. Gyulladásos méhfájdalmak.A páciens alig épül fel egyik ciklusból, már jön a másik. Előre retteg a következő mensestől....Stb.


Nagyjából ennyi a lényeg. Érdemes lesz kipróbálni.


Korábban már írtam, hogy az Arnica Montana is jótékony hatású lehet a spirálos méhvérzések esetében (nekem nem jött be, mert túl nagy volt a gyulladás), de akinek nincs gyulladás csak irritálja a spirál, nagyon jó lehet.


Ha van még kérdés válaszolok.


Pussz Judit

2011. febr. 7. 08:11

Szia, hát igen, voltunk így páran, akiknek nagyon nem jött be sem a mirena, sem a provera injekció.


Judit sokat tudna segíteni a gyógynövények használata terén, szerintem privátban is keresheted, nagyon közvetlen és kedves teremtés.

Üdvözlettel: Eszter

3311. standstill (válaszként erre: 3310. - 099c0bed40)
2011. febr. 7. 00:34

Szia Eszter!


Köszönöm az utalást, visszaolvastam a hozzászólásait. Már le is mentettem a számomra érdekes részeket.

Elég nagy kálváriát járt be ő is szegény. :-(


Majd jövök még!


Judit

3310. 099c0bed40 (válaszként erre: 3309. - Standstill)
2011. febr. 6. 23:59

Szia Judit, homeopátiás illetve gyógynövényes témában a druszád (mamanyúl) az, aki nagy szakértelemmel rendelkezik----nekem nem voltak túl kedvező tapasztalataim egyik gyógyteával vagy készítménnyel sem, ezért nem foglalkoztam részletekbe menő alapossággal ezzel a témával.

Hinni persze hiszek benne, lehetséges hogy az a bajom, hogy túl türelmetlen vagyok kísérletezgetni, illetve kivárni míg a gyógyhatás kialakul---ez pedig egyértelműen az én saram.

jó éjt: Eszter

3309. standstill (válaszként erre: 3308. - 099c0bed40)
2011. febr. 6. 14:05

Kedves Eszter!


Bizakodó vagyok és az orvosomban nagyon bízom.Pici korom óta ismerem, mintha az apám lenne.


Borzasztó, hogy a gyógyszeripar mi mindenre képes......de ugyan ez megy az élelmiszerek tekintetében is. Undorító az egész....


Eszembe jutott még valami a vérzésekkel, pecsételéssel kapcsolatban. Nem tudom erről volt-e már szó. A múltkor gyorsítani akartam a mensesemen,hogy előbb befejeződjön. Vettem a patikában 180 ! Ft-ért egy 50 grammos pásztortáska teát. Borzasztó az íze de nagyon hatékony volt. Láttam,hogy sokféle gyógyszerről beszéltetek a topicon ami vérzést és kellemetlen tüneteket csillapíthat.

Én egyre jobban híve vagyok a kölönböző természetes szerek használatának is így elkezdtem kísérletezni magamon ha éppen a szükség úgy hozza.


A tea leírása a csomagoláson:

A flavonoidok erősítő hatást fejtenek ki a méh izomzatára.A vérzéscsillapító peptid erős havivérzésnél,valamint orrvérzésnél segít. A kálium szabályozza a szervezet vízháztartását.


Vajon használhat-e a Mirena esetén is az első hónapokban? Én azt hiszem kipróbálom!


Üdvözlettel: Judit

3308. 099c0bed40 (válaszként erre: 3307. - Standstill)
2011. febr. 5. 15:19

Szia Judit, én viszont utánaolvastam: állítólag több mellékhatásra illetve kellemetlenségre számíthatnak azok, akinek már eleve valamilyen ciklus vagy méhproblémájuk volt----bár ez a Mirena tájékoztatófüzetében éppen fordítva szerepel,ott ugyanis úgy fogalmaznak, az eszköz gyógyír minden problémára: vérzészavarra, polipra, myomára, ösztrogéntúltengésre és még ki tudja mire nem.

Ez így ilyen formában sajnos egyáltalán nem fedi a valóságot, esetleg annyi részigazság van benne, hogy volt olyan szerencsés honfitársnő, akinek használt ezekre a bajokra is, de ők a kisebbség.

A többségnek inkább csak fokozta a meglévő panaszait és gondjait, és hiába a türelem meg az idő amit az orvosok állandó jelleggel hajtogatnak, ha nem bírja a szervezet, vagy nem tetszik a méhnek az "idegentest", akkor 100 év alatt se fog "beállni".


Akik viszont jól bírták a sima spirált,illetve semmi hormonális vagy szervi gondjuk nincsen, azoknál természetesen nagyobb az esély arra, hogy jól fog működni a Mirena is.

Bízzunk benne hogy Te ez a kategoria leszel, a leírásod alapján jó esélyed van rá.


A felhelyezéstől nem kell félni, ha rutinos a doktor, mindössze egyetlen pillanatra érezhetsz kicsit kellemetlen szúrást vagy feszítést,( amíg átnyomják a nyakcsatornán ) de mire sóhajtasz egyet, már túl is vagy az egészen.

Természetesen lehet bevenni előtte fájdalomcsillapítót vagy akár nyugtatót is, azzal nem csinálsz bajt, sőt, segíthet.

De tényleg messze nem annyira fájdalmas, amit ne lehetne kibírni.

Üdvözlettel: Eszter

3307. standstill (válaszként erre: 3305. - 099c0bed40)
2011. febr. 5. 12:51

Szia!


Én reménykedem....hiszen még sosem volt semmitől gondom és rendkívül gyorsan regenerálódom még most is 37 évesen. Sportolok, egészségesen próbálok étkezni, kerülöm a stresszes életvitelt, amennyire ez lehetséges..Lelkileg is felkészültem rá azt hiszem. Persze ez nem garancia tudom. (azért kopp-kopp)


Érdekes lenne azt megvizsgálni, hogy akiknek nem jött be azoknak előtte is voltak-e gondjaik. Akiknek meg bejött azok vajon a Mirena előtt sem mutattak semmiféle komolyabb problémát? Nem olvastam vissza az összes hozzászólást de jó párat megnéztem. Szinte mindenkinek akinek bajt okozott a Mirena előtte is kisebb-nagyobb gonddal küzdöttek. (mióma, polip,vérzészavar..stb)


Érdekes lehetne egy ilyen összehasonlítás.


Szép napot! Judit

3306. 099c0bed40 (válaszként erre: 3299. - Full Up!)
2011. febr. 5. 08:25

Szia, nekem eleve vérzészavarom volt, és már mindent kipróbáltak velem amit csak lehetett, mire a Mirenát kaptam.

Nem jött be, olyannyira nem, hogy az elsőnek 6 hét intenzív vérzés és görcsölés után kaparás lett a vége.

Mivel kitartó vagyok ( vagy hülye), megpróbálkoztam egy másodikkal is, hátha igaz az, hogy az előzetesen "kiürített" méhemben képes lesz rendet tartani, ahogy a doktornő ígérte--- sajna nem így történt.

Ezzel a másodikkal 11 hónapot "tűrtem", de utólag visszagondolva nagyon szamár voltam,mert ez igen hosszú idő, ráadásul semmi értelme nem volt, a végén ugyanis ez a Mirenám is ugrott ( ráadásul úgy "szültem meg", de ezt nem is részletezem, mert csak elborzasztok vele mindenkit).

Utána újabb kaparás következett, szövettan rendben, erre fejcsóválás, nem tudnak segíteni, vetessem ki a méhemet. ( 39 éves voltam).

Nem vetettem, hanem tovább kínlódtam magammal úgy hogy semmit se szedtem, és 3 éve, mikor más elkezd klimaxolni, azaz össze-vissza vérezni, nekem egyszer csak spontánul beálltak a ciklusaim, amik azóta is teljesen rendben zajlanak ( kopp-kopp), pedig már 4 év eltelt.


Tudom hogy ez messze nem egy szabványtörténet, és nem is sokakkal esik meg,úgyhogy semmiképpen ne vegyetek engem "példának", csak mivel Full Up kérdezte, leírtam hogy nálam hogy zajlott ez a mirénás dolog.


A barátnőim illetve ismerőseim közül viszont többen viselik a legnagyobb megelégedéssel, úgyhogy nem igaz az sem hogy nincs ember akinek beválna, meg az sem hogy mindenki aki belevág, annak szuper lesz.

Egyetlen hátulütője--mondhatni szépséghibája--annyi, hogy csak a felhelyezés után derül ki, az illető melyik tábort fogja gyarapítani, ehhez meg igencsak borsos az ára.

3305. 099c0bed40 (válaszként erre: 3304. - Standstill)
2011. febr. 5. 08:08
Szia, kívánom hogy Neked se legyen semmi gondod vele, sajnos abszolút "lutri" hogy kinek jön be, és kinek nem.
2011. febr. 5. 01:43

Sziasztok!


Új vagyok itt nálatok és hamarosan én is Mirena-s leszek, sok-sok év gyógyszerhasználat után. Már egy évvel ezelőtt is ajánlgatta a dokim ezt a spirált de most sikerült kigazdálkodnom. Sok negatív és pozitív tapasztalatot olvastam ezen a fórumon. Sajnos nagyon nem vagyunk egyformák. Nekem soha nem volt semmi "durvább" gondom a tablettától (kivéve a hízást és a nulla libidót,nem volt erős a vérzésem sem még az olykori tablettamentes hónapokban sem. Tartottam néha szünetet,legutóbb ősszel amikor is 8 kg-t fogytam minden szenvedés nélkül, és végre a libidóm is szárnyalásnak indult. Császárral szültem 6 éve, így emiatt a felhelyezéstől tartok a legjobban, ami éppen a menses 5. napjára fog esni. Szerintem beveszek valami erősebb fájdalomcsillapítót, ártani talán nem fog. C-vitamint már egy jó ideje szedek, olvastam, hogy jótékony lehet a hatása a vérzésekre.

Kíváncsi vagyok, hogy alakul majd a dolog. Egy ismerősömnek is van és semmi gondja nincs vele. (szerencsére)

3303. 099c0bed40 (válaszként erre: 3297. - A974013983)
2011. febr. 4. 20:32

Szia, egyáltalán nem vagy "tudatlan", és szerintem sem ártana elmenned egy másik orvoshoz...a méhszájseb azért nem szokott fájni, mert ott nincsenek idegvégződések, a méhgyulladás (amit a Mirena elvileg okozhatna, de nem kívül, hanem bent a méhedben)viszont fájdalommal, lázzal és folyamatos vérezgetéssel járna, azaz biztosan éreznéd.

Az hogy nincs menstruációd, nem egyértelműen hormonprobléma, hanem lehet az eszköz miatt is, és egyáltalán nem kóros meg nem is káros... semmiképpen ne aggódj, és ne ijedj meg , de azt javaslom,mindenképpen keress fel egy másik orvost, és kérd ki az Ő véleményét is, mielőtt bármi mellett döntesz.

Üdv: Eszter

3302. e12a6df509 (válaszként erre: 3299. - Full Up!)
2011. febr. 4. 17:34

Szia!

Nekem nem jött be a mirena, de ha az a kérdésed, hogy mennyi ideig érdemes szenvedni vele, hát azt mondom hogy egyéni. Nekem majdnem 5 hónap után lett elegem, ill. már előtte is elegem lett belőle, csak nem tudtam könnyen megszabadulni tőle.

Hogy ki meddig viseli el az állandó vérzéseket, fájdalmakat, az teljesen egyéni.

Vannak olyanok akiknek egy évig is eltart mig abba maradnak a vérzései, mégis zokszó nélkül tűri.

Vannak olyanok akiket hosszú hónapok után elönt a vér az utcán mégsem szabadulnak meg tőle, mert az orvos nem lát semmi eltérést nem tud mit mondani , így a spirál marad. Csak akkor fogod tudni eldönteni, hogy meddig tűrjél, ha már Neked is fennt lesz.

Az én személyes véleményem az, hogy milyen élet az egy nőnek, hogy folyton vérzik (mégha kicsit is). Én semmi kényelmeset nem találtam a mirenában , sőt.....

3301. e12a6df509 (válaszként erre: 3300. - Szeszipuszi)
2011. febr. 4. 17:25

Szia Szeszi!


Örülök hogy elégedett vagy.Legalább valakinek bejött a mirena.Pedig Te is meg voltál ijedve az elején.A lényeg , hogy most OK.


Pussz

3300. Szeszipuszi (válaszként erre: 3299. - Full Up!)
2011. febr. 4. 12:51
Szerintem a "gebaszt" nem a hormon okozza, hiszen annak köszönhető az enyhe vérzés. Az véknyítja el a méhnyálkahártyát. Vannak viszont, akiknél az idegen test problémát okozhat. Nekem, mivel előtte sosem volt spirálom, furcsa érzés volt az első 1-2 hónap. Szinte éreztem a mirenát. Azt hiszem, a szinte folytonos pecsételést is az idegen test okozta irritációnak tudhatom be.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook