Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mióma embolizáció fórum

Mióma embolizáció (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
231. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 228. - Nikimiki01)
2017. jan. 10. 23:24

Visszanőhet de nem törvényszerű ezértmegyek Aviva tanfolyamra h ne legyen újra ésneked pl

gyermekáldásban is segít +progeszteron krémet kenem

230. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 228. - Nikimiki01)
2017. jan. 10. 23:23
Ugyanez nálam Esmya szar.t se ér ha ösdze is megy utána visszanő.Lapar kizárt lesz ha akarod a méhedet.Külső falon van?? Mert nekem ott volt így elvileg a méhet nem vágták tehát nem csak császár lehet de ha igen akkoris legalább lehet ezt nézd.
229. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 225. - Nikimiki01)
2017. jan. 10. 23:19
Nyugi!!!Ha kiderül h mióma akkor villámgyorsan Pécs Harmat doki embolizáció sürgősséggel fog időpontot adni és igen ez a megoldás nálam is így volt.Én lekőröztelek mert 13 cm volt májusban tavaly meg egy 11 cm.Embolizálták mindkettőt imádkoztam sokat és szenvedtsm is csak maradjon méhem.az embó utám viszomt pár hónapot várni kell.Figyu én ahhoz a dokihoz nem mennék műtétre aki ilyet mond...ma már a miómák 90%-a leműthető ha megfelelő dokit találsz.Ne fogadd el h nem lehet méhed! Én hómapokig kutakodtam és Pécsre mentem hasi műtéttel Prof.Bódis 2 óra alatt leszedte az 1kg s miomát és a többit a méhem teljesen ép elmondta h nála még olyan nem volt h ki kellett venni a méhet.Azért ez jó arány :) én ajánlom őt profi alapos kedves és csak belső felszívódó varratod lesz.Nagyon sokat szenvedtwm vele nyomott mindent beleket hólyagot gyomrom hasra nem is tudtam feküdni kb 8 hónap alatt lett 13 cm gyorsan is nőhetde amit te írsz az túl gyors.Műtét után új életet kapsz lement a hasam fogytam min.5 kgt végre nem a pisilésről szól az életem és lehet még babám sok orvos mosolygott ezen amikor azt mondtam leműtik és még lehet h szülni szeretnék.Ne add fel! Bármi kérdés van írj
228. Nikimiki01 (válaszként erre: 227. - Pipacs888)
2017. jan. 10. 20:49

Köszönöm!!

Jó hallani, hogy ezek szerint létezik gyors/felgyorsult növekedésű is..

Mármint nem annak örülök, hogy neked is gyorsan nő, hanem...na érted ;)

Igazából ha egyertelműen megmondják, hogy nem rosszindulatu (csak a gyors növekedés utal erre egyelőre, de egyertelműbbet az mr mondana), én mar azzal is boldog lennék. A többit majdcsak megoldjuk valahogy..

A gyógyszerról én nem olvastam túl sok jót (sem itt sem mas forumokon), a mellékhatásai miatt is jó lenne ha el tudnám kerülni, meg ugy látszik a hatékonysága szempontjaból is hallani mindenféle negatívat.

A gyogyszer tulajdonképp ugyanazt hivatott elérni mint az embo? Mert akkor inkabb nem mérgezném magam hónapokig.. főleg hogy lutri az eredmény.


Azt is olvastam, hogy ha ki is műtik a miómat, bármikor visszanőhet, sőt, az esetek többségében vissza is nő, amig nem lepünk a klimaxba. Ha ez viszont így van, hiába műtenék ki nekem, ha nem leszek utana egyből terhes, lehet, hogy később kezdhetem az egészet eloről.

Hasi műtét után egyertelműen csak csaszarral szülhetnek, ha egyaltalan sikerül rendesen összefércelniük a méhemet. És még ha teherbe is esek, ki tudja, hogy "tart e annyira", hogy nem üt majd be egy koraszülés.

Ha viszont megúsznám embo+laparoszkopiaval, az talan emberibb megoldas.


Jezus, mint valami szürrealis rémálom, soha semmilyen nőgyógyaszati gondom nem volt, egyetlen menstruacios zavarom vagy görcsóm se, a lányom az első éles próbalkozásra megfogant, problemamentes terhesség, sima, gyors szülés. Nem térek magamhoz..

227. pipacs888 (válaszként erre: 225. - Nikimiki01)
2017. jan. 10. 18:50
Szia! Teljesen megèrtem, hogy meg vagy rémülve. Nálam 2x volt sokk. Először nyilván mikor megtudtam, hogy miómám van. Utána járogattam szépen (3 ève vették észre) minden 3.hónapban a dokihoz. Volt 2 cm kb másfél évig. Egyszercsak a köv.3 hónap után megyek, gondoltam ugyanakkora mint volt mert teljesen panaszmentes voltam én is, erre a doki közli velem hogy baj van. Rohamosan nő, kb fèrfiököl vagy csecsemőfej nagyságú. Nem mondott centit, csak ezt. Átutalt a női klinikára (külföldön). 2x3 hònap Esmya után összébb ment. Vagyis jól összement, mert 4 centire zsugorodott. Viszont most nől megint, ezért is javasolta a doki, hogy mostmár ideje lenne kivenni, mert kipròbáltunk mindent, nem vált be. Ne gondolj a legrosszabbra, biztosan meg fogják tudni menteni a méhedet nyugi. Tudom mit èrezhetsz, mert mikor én megtudtam hogy hirtelen megnőtt én is halálra rémültem, mert még nincs gyerekem ès nagyon nagyon szeretnék. Fel a fejjel, sok sikert neked és majd ìrd meg ha tudsz valamit. Remélem sikerült picit segítenem.
2017. jan. 10. 18:17
Es bocs az elírásokert, telefonrol bénázok..
225. Nikimiki01 (válaszként erre: 223. - Zakkantcsajszi)
2017. jan. 10. 18:15

Sziasztok!

Van egy 12 centis miomam (vagy ki tudja mi..)

Semmilyen tünetem nem volt, most sincs. Úgy vettem észre kb 4 napja, hogy elkezdtem tapogatni, mert mintha allandó puffadas érzésem kett volna. Gondolotam bélproblemára meg mindenre, erre nem.

Naprol napra nőtt. (Ez léterzik??) mostanra (4napra a "felfedezés" után) ha fekszek a hátamon, konkrétan lászódik. Hason feküdni nagyon kellemetlen. Teljes pánik, rohantam a dokihoz tegnap reggel. Ultrahanggal megnézte, 12 centit mért, azt mondja ő nem tudja elhinni hogy ilyen gyorsan nő. És hogy a gyors növekedés sajnos rosszindulatu daganatra is utalhat.

Teljesen megrémített. Azt mondta csak a mütét jöhet szóba, mert konkrétan "egy a méhemmel", bele van nőve teljesen.

Hasi műtét, amire azt mondta, higy nme is biztos, hogy meg tudja menteni a méhemet, 29 eves vagyok, van egy 2,5 éves lányom, és persze, szeretnénk még gyereket.

Teljesen sokkolva vagyok,. Egyből elküldött kontrasztos mri-re, hogy lássuk meg, hogy milyen a szövet. Mivel államiba heteket kell várni, magánba szereztem időpontot csüt estére. 80.000 ft, amit azért eléggé nehezen tudunk kifizetni, dehát nyilván összerakja az ember...

Viszont:

Anyukámnak volt miomaja kb 6 eve, 5 centis. A Bérczinel volt embolizacion, es neki teljesen eltűnt, nagyon jó tapasztalatai vannak. Felhívtam ma, elmeséltem neki a helyzetet, es azonnal adott időpontot holnapra. Nagyon bizakodó vagyok, hogy nincs nagy baj és meg tudja csinalni!

Az elsődleges célom (persze csak ha kizártuk, hogy rosszindulatu a daganat), hogy a méhemet megmentsük.


Zakkantcsajszi, itt olvasgattam es raakadtam, hogy Neked is volt egy szép példány :) az esetleg lehet megoldas nálam is, hogy emboval zsugoritjak, es utana laparral kiműtik?

Én nem félek semmitől, bármit bevallalok, csak lehessen még gyerekem!!! Persze minél kevesbé invaziv az eljaras, annál jobb lenne.....


Csak bíztassatok, hogy nem annyiry nygyon extrem ez a 12 centi és növekedési ütem...

Teljesen beszaratott a doki tegnap, nem eszem nem alszom,,,,,,,


Köszi mindenkinek!!

224. pipacs888 (válaszként erre: 223. - Zakkantcsajszi)
2017. jan. 10. 12:13
Köszi a válaszodat. Hát az sem lehetett épl kellemes akkor! Igen, laparoszkóppal lesz. Amitől tartok még a gázon kívül az a köldököm. Amúgy is egy tök èrzèkeny pontom :/ wáá ha belegondolok is rosszul vagyok komolyan :D
223. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 220. - Pipacs888)
2017. jan. 9. 22:21
Milyen kedves orvos....laparoszkóp ldsz??kibírható nyugi engem vágtak de mi is puffadtunk mint a disznó kék zöld foltokról még nem hallottam laparnál nekem volt de 20 cm vágásom van.Nyugi én rettegtem 1kg csecsemőfejnyi miómát és több picit szedtek le 3 hete és itt vagyok.
222. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 219. - Ferrante)
2017. jan. 9. 22:17
Pécs Harmat doktor egy tünemény és profi én 2x voltam ne félj a műtéthez képest semmi és minél előbb menj!!!! Ne halogasd nekem 8 hónap alatt 13 cm nőtt.
2017. jan. 9. 14:40
Ja, és azt mondta egyben csinálnak petevezeték átjárhatósági vizsgálatot is.
2017. jan. 9. 14:09

Sziasztok! 1 hét múlva lesz a mióma műtètem. A méhfalamban van, ma voltam dokinál, 6,5 cm jelenleg (az utóbbi 3 hónapban nem nőtt). Nagyon félek, de szeretnèk már túl lenni ezeken a dolgokon, hogy aztán jöhessen a baba.

Akinek csinálták már, utána tènyleg a "gázos" rész a legrosszabb? Mármint hogy feltöltenek gázzal. Az orvosom azt mondta utána fájni fog mindenem ès kék foltjaim is lehetnek tőle, annyira fog nyomni. Jobban félek ettől a gáztól, mint magától a műtéttől.

2017. jan. 8. 21:50

Sziasztok!

Már évek óta szenvedek mióma miatt. Folyamatos panaszokat okoz, nemcsak a menstruáció idején. Kivenni nem lehet, csak a méhemmel együtt, mert rossz helyen van. Kb. 8 cm-es.

Az embolizáció érdekelne, de eléggé félek tőle.

Jól jönne egy kis bátorítás azoktól, akik túl vannak rajta. De minden tapasztalat fontos, jók és rosszak is!

A helyszín- és orvosválasztás sem egyszerű. Pécs v. Bp.?

Kérlek segítsetek javaslatokkal, tapasztalatokkal!

Köszönöm!

218. kovacsbohus (válaszként erre: 215. - Esmerina)
2016. dec. 20. 04:56
Szia! Nekem 3 hete volt, igaz nem csak mióma, hanem májdaganat embolizáció is egyszerre. 2 napja nem kell bevennem a fájdalom csillapítót, mert már elviselhető a fájdalom. Állni, jönni-menni fél óra max. Utána hasít ide-oda, le kell üljek.
217. kisszundimégjólesne (válaszként erre: 215. - Esmerina)
2016. dec. 18. 20:23
Nem okoz meddoseget, es a tobbseg gorcsol. En egy hetig kb. Az elso 4 nap pokoli volt. 😕
216. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 215. - Esmerina)
2016. dec. 18. 18:25
Nem nem okoz meddőséget és én egyáltalán nem görcsöltem
2016. dec. 18. 14:59
Sziasztok! A mióma embolizációt ekkora fájdalom követi??? Amúgy az embolizáció meddőséget okoz? Én még a beavatkozás előtt vagyok, és nagyon stresszelek tőle. Kinek milyen tapasztalata van?
214. kovacsbohus (válaszként erre: 213. - Kisszundimégjólesne)
2016. dec. 13. 18:49
Köszi szépen! Megpróbálom felíratni.
213. kisszundimégjólesne (válaszként erre: 212. - Kovacsbohus)
2016. dec. 13. 18:32
Szia! En a fajdalomcsillapitas reszre reagalnek. Nekem a gorcsoldok nem ertek semmit. Aztan 3 nap utan irattam fel Flector port, az hasznalt!
2016. dec. 13. 15:53
Sziasztok! Nekem 2 hete volt mióma, és FNH embolizációm, egyszerre. Volt esetleg valakinek hasonló? Nehezen gyógyulok, délután kezdődnek a fájdalmak igazán, bár mostmár kicsit jobb, mert 2-3 óra szenvedés után hat a fájd.csill. Eddig nem hatott. Meddig maradtatok táppénzen? Válaszokat előre is köszönöm!
2016. dec. 7. 15:10
köszönöm a választ nekem ma jár le a hét a beavatkozás után akkor még várok
2016. dec. 6. 19:18
Nekem nov.23.-an volt a beavatkozasom, utana kovetkezo egy hetben voltak fajdalmaim, a labamban is, de mar megszunt. Ugyhogy ezek alapjan gondolom, hogy van osszefugges, de hogy ez miert van, es meddig normalis, azt nem tudom.
2016. dec. 6. 11:43
sziasztok nemrég volt egy mióma embolizácios beavatkozás átmentem minden lehetséges fájdalmon és most pár napja nagy fájdalmat érzek a jobb lábamba ..nem tudom van-e bármi összefüggés a kettő között ezért ha valaki tud erről valamit írni megköszönöm
2016. okt. 25. 21:44
Koszi, megvan a valasz!
2016. okt. 24. 12:23
Azt szeretnem kerdezni, hogy az elso konzultacion Pecsen kell fizetni? Ha pedig elvileg nem, akkor is azert illene, gondolom. Koszi a valaszt!
2016. okt. 22. 22:14
Koszi a biztatast! 😊
2016. okt. 21. 14:10
Elhiszem h be vagy rezelve de ez nem egy hasi műtét nyugi nincs vágás másnap reggel meg ki is dobnak mehetsz haza :)
2016. okt. 21. 14:08
Igen de nekem ez a második volt már,tavaly jún.ban volt az első az is szépen csökkent 11 cm volt most az kb 5 cm..aztán hiphopp lett mégegy és hirtelen 13 cm lett a műtét jól ment egy darab minimális görcsöm se volt utána sem csak nagyon ritkán és enyhe ez változó ki hogy viseli,nemrég volt a 2 hónapos kontroll most a 13 cm-es 10 cm-re csökkent ez jó de nekem műtét lesz majd mert így is nagy és 2 db nyomja a hólyagot stb...a műtét nem nagy dolog 20-25 perc kb a doki profi és odafigyel Rád utána is .
2016. okt. 21. 12:02
És már jól vagy? Mikor volt? Simán ment? Én azért be vagyok rezelve, csessze meg..:(
2016. okt. 21. 12:02
Igen, már a telefonban is mondtam neki, és erre ő mondta, hogy konzultációra menjek le, és meglátjuk, mit lehet tenni.. Én is ebben bízom titokban, hogy talán vannak esetek, ami úgymond előnyt élvez.. Bár ne lenne rá szükség.. Köszi az infót!
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook