Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mióma embolizáció fórum

Mióma embolizáció (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
2015. dec. 29. 14:56
Sziasztok!Nekem áprilisban állapitották meg a miomát,és még új vagyok ebben a témában.Szeretném a segítségeteket és tanácsotokat kérni.2 1cm és egy 2cm-es van.Milyen vizsgálatokat kell ilyenkor megcsináltatni?Nekem még eddig uh volt.És jár-e tünetekkel?Mert a hasam aljában nyomást érzek,mostanában.
110. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 108. - Mackóbandi)
2015. dec. 18. 08:32
oké
109. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 106. - Sly7105)
2015. dec. 18. 08:31
Nekem már nem érdekes a gyógyszeripar a legjövedelmezőbb sajnos,sz orvosok jó pénzt kapnak ha felírják ráadásul az esmya iszonyat drága.
2015. dec. 18. 08:30
4,6 cm. Írok privit.
107. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 105. - Mackóbandi)
2015. dec. 18. 08:26
Neked mekkora volt a mioma? Milyen a műtét utána felépülési idő?Nekem sajnos majdnem a felén rajta van ezért nehezebb leszedni és pont ezért választottam profi orvost.Szóval sikerülnie kell és kész.
106. Sly7105 (válaszként erre: 104. - Zakkantcsajszi)
2015. dec. 17. 07:50
Azért ez érdekes, hogy egyből ezt a gyógyszert preferálják, miközben én is azt olvasom (utólag), hogy szinte senkinek nem nyújtott végleges megoldást.
105. Mackóbandi (válaszként erre: 94. - Zakkantcsajszi)
2015. dec. 16. 19:20
Nekem is mondta a dokim, hogy műtét közben fennáll a kipakolás veszélye, ha erős vérzés lép fel. De szerencsére ki tudta műteni csak a miómát.
104. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 103. - Sly7105)
2015. dec. 16. 16:45
Igen,szerintem ő a legjobb! Kedves emberséges ,és profi! Én a helyedben csak hozzá mennék.Nekem sem mondták régebben h van embolizáció az esmyát egyből felírják de nagyon keveseknek használ,szerintem többet árt.A sima nőgyógy.hoz hiába mész a legtöbb azt mondja nem kell vele foglalkozni aztán amikor már nagy és panaszt okoz akkor közlik h ki kell pakolni vagy megpróbálják leszedni.Én nem bántam meg h elmentem.
103. Sly7105 (válaszként erre: 102. - Zakkantcsajszi)
2015. dec. 16. 15:04
Én csak egy netes tájékoztatóban olvastam erről, hogy benne van a protokollban a MRI. De még nem tudom azt sem, hogy merre induljak. Egyelőre visszamegyek a dokimhoz mióma ellenőrzésre, ő korábban nem is említette az embolizáció lehetőségét. 3 hónap esmya után fel akarta írni a következő 3 havi adagot. De nekem a gyógyszertől nagyon sok mellékhatás jelentkezett, nem szedem tovább ezt semmiképp. Dr. Harmat nevét is a neten megtaláltam, olvastam az ő tájékoztatóját is a beavatkozásról. Te nála voltál?
102. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 101. - Sly7105)
2015. dec. 16. 11:23
Dr.Harmat Pécsett nem kér MR-t én is nagyon klausztrofóbiás vagyok és csak a nyitott MR-t bírom azt is nehezen és fizetős ,drága,ki mondta h kell hozzá? Én ezt még nem hallottam csak uh volt előtte és utána is.Melyik orvoshoz mennél?
101. Sly7105
2015. dec. 16. 07:41
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, akinek már volt emolizációja, hogy a beavatkozás előtt valóban szükséges az MRI vizsgálat? Csak azért kérdem, mert utána néztem, és a protokoll ezt írja elő. Az embolizáció mint megoldás nagyon is érdekelne a miómám okozta problémák megszüntetése végett, de az MRI az sajna kizárt, mivel klausztrofóbiás vagyok, és nincs az az isten, hogy én abba a csőbe befeküdjek.... Sajna..
100. édesszívem (válaszként erre: 99. - Zakkantcsajszi)
2015. dec. 2. 09:29
Igen, ennek sajnos olyan gazdasági tényezői is vannak amiknek nem sok köze van a beteghez vagy a gyógyuláshoz, üzlethez viszont annál inkább.
2015. nov. 28. 09:51
Szerintem is az csak időhúzás viszont a gyógyszer iszonyatosan drága ahhoz h az ember kísérletezgessen vele gondolom egy valag pénzt kapnak érte az ügynököktől.
98. édesszívem (válaszként erre: 94. - Zakkantcsajszi)
2015. nov. 26. 12:01

Az én orvosom is azt mondta hogy az Ő paciensei közül lényegében nem is tud olyat akinél bevált volna az esmya. Ezért javasolt inkább orvost aki végül is elvégezte rajtam a beavatkozást.

Így utólag is, sztem jó döntés volt hogy nem vártam.

97. Csoszyke (válaszként erre: 96. - Zakkantcsajszi)
2015. nov. 23. 12:35

Sajnálom h.nem sikerült a baba.😞

Drukkolok.h.csökkenjen a mióma mérete es ugy tudj menni a műtétre.

96. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 95. - Csoszyke)
2015. nov. 18. 14:14
Hát az a helyzet h nekem pár hónap alatt is hirtelen nagyot nőtt és utólag már bánom h nem mentem embóra amikor még 4-5 cm volt mert akkor már jobb lenne a helyzet főleg ha babát akarsz,.Mi szerettünk volna babát már 7 éve próbálkoztunk nem sikerült...aztán letettem róla de ragaszkodom a méhemhez mert nem tudhatom nincs már sok időm 37 vagyok ,meglátjuk h alakul a műtét,nem tudom mikor lesz rajtam múlik ha bírom várunk még hátha csökken még 1-2 cm az is javít a helyzeten max tavaszig várunk .
95. Csoszyke (válaszként erre: 94. - Zakkantcsajszi)
2015. nov. 18. 12:12

Köszönöm h.válaszoltál.

Nagyon tanacstalan vagyok,hogy mi legyen.Jot is meg rosszat is olvastam a gyógyszerről.Tuneteim nincsenek szerencsere csak az Uh bol tudom h.vannak.34eves vagyok,mar van egy gyonyoru kisfiam de nem.mondtunk le a tesorol.Azt mondta a dokim.h első körben felírja es ha nem segít utána jöhet az embolizacio.Arra gondoltam megadom az eselyt egy 3honapos kuranak es utana megkeresem Dr.Harmost.Olvastam h.van weboldala lehet írok neki h.ő mit javasol.2Honap az nem olyan sok azt hittem többet kell várni.Neked mikor lesz műtéted?Akartok meg babat?

94. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 93. - Csoszyke)
2015. nov. 18. 10:48

Ha ilyen gyorsan nő ne vállald be az esmyát sokan mondják hogy hatástalan ráadásul erős gyógyszer.Én most voltam Dr.Koppán Miklósnál aki mioma szakértő és ott is mondták h az esmya a legtöbb esetben hatástalan,én is húztam az időt aztán azt vettem észre h hiphopp a duplájára nőtt és minél tovább vársz annál nehezebb a műtét.Nekem tb.-re csinálták az embolizációt de én és a szobatársam adtunk pénzt a dokinak mert profi és nagyon kedves emberséges.Előtte egy vizsgálat volt és ott meg is lehet beszélni a műtétet én majdnem 2 hónapot vártam a műtétre.,

Most pedig még mindig 8 cm -es tehát mindenképp műteni kell sajnos a méhem felét elfoglalja ezért hosszú műtét lesz és benne van a pakliban h ki kell venni a méhet jelenleg 75% esélyt ad arra h ki tudja venni,mindent el fog követni h sikerüljön ,Azért írtam ne várj ne kísérletezgess mert anál nehezebb megszabadulni tőle.

2015. nov. 17. 18:35

Sziasztok!

2Miomam van az egyik fél év alatt duplajara nőtt!Most 76*43mm!Doki Esmyat javasolt! illetve 2homulva kontroll Uh! Az lenne a kérdésem,h akit Pécsen műtőttek tb állta e?Mennyi idöt kell várni a műtét időpontjára?Hány konztáció van előtte?Köszönöm!

92. Bogi70 (válaszként erre: 91. - Zakkantcsajszi)
2015. nov. 17. 18:14
Nem irigyellek. Kitartást kívánok.
2015. nov. 12. 15:00
Ja és nekem kívül van a hasfal felé nem a méhen belül így nyomhat ott többmindent is.
90. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 89. - Bogi70)
2015. nov. 12. 14:59
Engem Pécsett 11 cm volt aug.-ban kontrollon 8 cm ez nagyon szép eredmény azóta nőgyógy, szerint még kisebb de nekem nyomja a hólyagomat és a méhem eltolódott jobbra ettől az egésztől így muszáj lesz műtéttel a maradékot leszedni mert éjjelente sokat kijárok wc-re .Hétfőn megyek egy másik prof.-hoz aki mioma eltávolításban szakértő így viszont már sokkal könnyebb lesz leszedni mert egy burokban van és nem áll fent a vérzés veszélye.Remélem laparral le lehet szedni és végre végleg megszabadulok tőle.Túl nagy volt már ahhoz h teljesen vissza zsugorodjon.
89. Bogi70 (válaszként erre: 88. - Zakkantcsajszi)
2015. nov. 12. 13:47
Szia. Most a műtétkor 7 cm körül volt, de előtte 10-11 között volt. A zsugorodás a 6 hónap Esmya szedéstől lett. Évek óta kínlódtam a miómával és emellett az eljárás mellett döntöttem. Téged hol műtöttek? És néztek-e már neked azóta méretet?
88. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 87. - Bogi70)
2015. nov. 11. 07:51
Szia.Nekem jún.ban volt és nekem is utána hetekig görcsölt a hasam ez normális húzódik vissza idővel elmúlik.Mekkora volt ?
87. Bogi70
2015. nov. 10. 12:57
SZiasztok, 2 hete volt mióma embolizációs műtétem. Érdeklődnék, hogy kinek volt és milyen panaszai voltak a műtét után és meddig tartott? Ugyanis nekem éjszakánként gyakran nagyon erős fájdalmaim vannak. A derekam szét akar szakadni, és alhasi görcseim vannak. Köszönöm előre is a válaszokat.
86. zizu81 (válaszként erre: 82. - Zakkantcsajszi)
2015. nov. 3. 21:14
A saját szememmel láttam hogy csak egy heg maradt. Viszont szülés vége nekem sajnos császármetszés lett és ott eltávolítottak egy 3,5cm-es miómát. Valószínű annak a maradványa volt de az ultrahangon nem látszott. A mai napig nem igazán értem hogy mi is történhetett. Nekem kb. 9hónap alatt tűnt el. De hónapokig fájdalmaim voltak.
85. édesszívem (válaszként erre: 81. - Édesszívem)
2015. nov. 2. 12:30
bocsánat elírtam, természetesen radiológus és nem kardiológus.
84. édesszívem (válaszként erre: 83. - Zakkantcsajszi)
2015. nov. 2. 12:30

Nekem Miskolcon a megyei korházban Dr Lázár István főorvos.

55mm volt.

83. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 81. - Édesszívem)
2015. okt. 26. 08:30
Igen sokat csökkenhet.hány cm most?? Utána lehet gyermeket is vállalni.Ki csinálta a műtétet?
82. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 79. - Zizu81)
2015. okt. 26. 08:29
Szia!10 cm volt és teljesen eltűnt???! Mennyi idő alatt?? Ezt nagyon jó olvasni :D nekem 11 cm volt és 2 hónap után 8-ra csökkent most nem tudom mennyi de nov.-ben megyek orvoshoz ,nekem az a gond h eltolódott az egész méhem tőle alig bírt kenetet venni a doki mert az egész méhszáj el van tolódva a miomától nekem mondjuk külső falon van.Érdekes h az embó után kezdett eltolódni.Most adtál egy kis reményt mert én már a műtétet terveztem h leszedetem.Nekem is sokáig görcsölt a hasam néha még most is gondolom húzódik vissza.Nekem azt mondta Harmat Dr. hogy ilyen nagy már nem fog teljesen eltűnni.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook