Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mióma embolizáció fórum

Mióma embolizáció (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2017. ápr. 9. 14:11
Nagyon köszönöm az információkat! Legalább mostmár van egy kis fogalmam mire számítsak. Fenékbe összesen csak egy szuri megy? A Flektor port beszerzem, biztos ami biztos...
2017. ápr. 8. 17:05
Szia! Steril mutoben zajlik a beavatkozas. Sajat ruha lehet rajtad, pizsama, de olyan legyen, aminek laza az ujja, tehat fel lehessen huzni ugy a kezeden, hogy ne szoritson. Vagy egy laza rovidujju polo a legjobb talan. Fehernemu is rajtad lehet, csak a karodra lesz szukseguk, hogy az hozzaferheto legyen. Ferjed a beavatkozas utan bemehet hozzad. 3 agyas az elkulonito, ahol a miomasok vannak. Amikor egyikojuket eppen kihozzak, vagy injekciozzak (fenekbe megy az elso fajdalomcsillapito), akkor a tobbiek ferjet meg szoktak kerni, hogy legyen szives kimenni, de amugy barmikor bent lehetnek (nyilvan este ugyis elmennek ertelmes idoben). A muto a szobabol nyilik, szoval nem hurcolasznak a korhazban . Szinten onnan nyilik a furdo/wc is. A korhazban nospa-algopyrin kombot adnak, de ez nekem nem segitett. Itthon is szenvedtem napokig, mint a kutya, es a sima gorcsoldo sz@rt nem ert. 3 nap utan irattam fel Flector port - ez segitett! Nem mindenkinek egyformak a gorcsok, van aki jol viseli, es szinte eszre sem veszi, de aki igazan gorcsol, annak nagyon jo szolgalatot tehet a Flector por. Erre szerintem erdemes felkeszulni. Egyebkent ne aggodj, Harmath doki csucs szuper! Szakmailag, emberileg is number 1.! Mindenki kedves, szoval nyugi, sok sikert!
2017. ápr. 7. 20:39
Sziasztok! Nekem április vége felé lesz embolizációm Pécsen. Szeretném megkérdezni hogyan zajlik pontosan, mit vigyek magammal a klinikára. A beavatkozás alatt miben kell lenni(adnak kórházi ruhát v. lehet saját? Fehérnemű lehet rajtam közben? Stb.) Férjem mellettem lehet? Köszönöm előre is ha valaku leìrja pontosan.
318. fewin
2017. márc. 10. 12:24
Szia Zakkantcsajszi! Ha jársz erre mostanában: írtam privit.
317. Hajni0910 (válaszként erre: 316. - Zakkantcsajszi)
2017. febr. 28. 23:34
Köszönök mindent! :)
316. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 315. - Hajni0910)
2017. febr. 28. 08:47
Köszönöm a bizalmat ,ez így van sokmindenen keresztül mentem.írok privátban.
2017. febr. 27. 16:11
Én is utazok,ha kell bàrmit megteszek hogy megtartsam a méhem.Nem akarom elveszíteni az az enyém nem adom senkinek. :).Kérlek adj elérhetőséget olyan orvoshoz aki tényleg a méh megtartàs híve.Előre is köszönöm!Bízom a tapasztalatodban,mivel olvastam hogy nagyon sok mindenen àtmentél.Köszönöm a segítségedet!
2017. febr. 27. 14:21
Ja már látom tényleg nagyon nagy :( pécsett tudok tuti orvosokat én is 250km-t utaztam azért,hogy jó kezekben legyek.
313. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 312. - Hajni0910)
2017. febr. 27. 14:19
Mekkora a miómád?? Nekem 13 cm-t embolizált Harmat ami később kiderült h 15 cm volt.
2017. febr. 27. 10:34

Szia Zakkantcsajszi!

Beszéltem Harmat dokival,ő nem ajànlotta az embolizàciót mivel túl nagy a miómàm,és nagyon nagy a fertőzés veszélye.Teljesen rendes és korrekt volt.Kérlek ajànlj nekem Budapesten olyan nődokit aki a méh megtartàsa mellett végzi el ezt a műtétet.Rucz Àrpàdról hallottam,de ő magànkórhàzban dolgozik.

Előre is köszönöm vàlaszodat!

311. Hajni0910 (válaszként erre: 310. - Csicsi72)
2017. febr. 24. 21:57
Nagyon szépen köszönöm neked is a segítséget!Hétfőn mindenkép felhívom!
310. Csicsi72 (válaszként erre: 308. - Hajni0910)
2017. febr. 24. 17:01
Ha rákeresel a neten dr.Harmath embolizáció, megtalálod az összes infót. Lépésről lépésre le van írva, a megadott telefonon egy kedves hölgy mindent elmond és időpontot is ad. Én hétfőn voltam, 9000ft volt a vizsgálat és a konzultáció és felírt a várólistára. Hívd bátran! :-)
309. Csicsi72 (válaszként erre: 306. - Zakkantcsajszi)
2017. febr. 24. 16:56
Köszönöm szépen, rákeresek a professzor elérhetőségére. Fel szeretnék készülni mindenre.
308. Hajni0910 (válaszként erre: 301. - Zakkantcsajszi)
2017. febr. 24. 10:10
Nagyon szépen köszönöm a bíztatàst,akkor én is megpróbàlom pécset.Esetleg tudsz adni nekem egy elérhetőséget a Harmath profhoz?
307. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 305. - Csicsi72)
2017. febr. 23. 11:56
Ha nem is tud sokat zsugorodni akkor is jobb mert nem lesz benne keringés könnyebb leszedni nekem se zsugorodott szinte semmit a legnagyobb utoljára.
306. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 305. - Csicsi72)
2017. febr. 23. 11:55
Ennek nagyon örülök de jó!! :D Pécsett tudom ajánlani Prof.Bódis Józsefet engem ő műtött.Megér egy próbát mindenképp menj el hozzá magánban.szerény és nem igérget de profi nekem műtét előtt fél órával árulta el h nála még egyszer sem volt olyan h ki kellett venni a méhet,gondoltam magamban ezt előbb is mondhatta volna h kicsit megnyugodjak:) hétvégén mindkét nap bejött hozzám délelőtt megnézte hogy vagyok.Végtelenül hálás vagyok neki amíg élek.A többi orvos nem sokat adott volna a méhemért amikor mondtam h majd leműtik csak fintorogtak meg legyintettek,hogy lesz így baba?!Miért nem veteti ki a méhét minek már az magának??Hát köszi majd a te golyóidat akarnák kivenni elgondolkodnál..
305. Csicsi72 (válaszként erre: 302. - Zakkantcsajszi)
2017. febr. 22. 19:22
Megfogadtam a tanácsod és lementem Pécsre, igazad volt nagyon rendes volt Harmath. Szeretnélek megkérni, hogy ha tudsz megbízható nőgyógyászt aki a méh megtartást megpróbálja, kérlek küld el. Állitólag a méhem hátsó falában van a nagy mióma ezért nem tud zsugorodni csak keveset.
304. viva70 (válaszként erre: 303. - Zakkantcsajszi)
2017. febr. 22. 16:25
Most már állítólag Pécsen sem írnak fel antibiotikumot. Az ismerősöm legalábbis nem kapott tavaly nyáron. Pedig direkt rá is kérdezett, miután mondtam, hogy én szedtem. Bár, hogy szedtem az túlzás, mert nem bírta a gyomrom. Csak pár szemet vettem be. Annak meg sok értelme nem volt.
303. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 296. - Nikimiki01)
2017. febr. 22. 15:36
Ezért mondom én mindog h Pécsre menjetek embóra!!!! Tudom h pest közelebb van de ott még ilyet nem hallottam nekem szedni kellett antibiotikumiot először pont emiatt és ott nem a combba van a katéter hanem karon vénában pár óra múlva felkelhetsz.
302. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 299. - Csicsi72)
2017. febr. 22. 15:33
Neked is ezt tudom írni ..Harmat doki tündéri és profi mint radiológus de ő nem nőgyógyász..ha megvolt az embó van olyan nőgyógy aki a barátnőmnek a hátsó falban levő nagy miómáját leműtötte igaz 4-5 órás műtét volt de sikerült.
301. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 298. - Hajni0910)
2017. febr. 22. 15:31
Szia! Az én legnagyobb miómám 15x11x6 cm volt plusz 2 kisebb 4-5 cm és több 1-2 cm.Nekem embolizálták de nem pesten ott combtőben csinálják és ahhoz kell MR .Pécsre menj ott nem kell MR az embolizációhoz viszont sürgősségivel kérj időpontot így nekem kb 6 hetet kellett várni a beavatkozásra így elzárták az ereket.ÍMajd mondta a doki h pár hónapot várjunk és utána lehet műteni .Nekem júl.ban embolizálták és dec.16-án volt a műtét ami sikerült nekem is hasüregben volt nem volt utána semmi fertőzés,.ha rossz helyen is van olyan nincs h nem lehet kivenni!! Csak meg kell találni a jó orvost szinte minden mióma leműthető nyugi.Ha gondolod tudok pesten és pécsett is jó dokit akik nem adják fel és megmenthetik a méhedet nekem is rezgett a léc de a prof. 2 óra alatt megszabadított az óriási miümától és a többi kisebbtől is,ha kérdés van írj és ne add fel.Én pécsre mennék embóra ott kézben csinálják szerintem kíméletesebb és nem kell MR.
300. Hajni0910 (válaszként erre: 299. - Csicsi72)
2017. febr. 20. 22:34
Ne ad fel!Biztos zsugorodni fog!Csak így szabad hozzà àllni!Én is így próbàlok gondolkodni,csak pozítivan!
2017. febr. 20. 21:09
Sziasztok! Én ma voltam Harmath doktor úrnál, nem sok jóval biztatott, nagyon elkeseredtem. Nekem egy 95mm miómám van a méh hátsófalában, ami nyomja a csigolyámat és állandó derékfájással küzdök. Azt mondta az elhelyezkedéséből adódóan az embolizáció után minimálisan fog zsugorodni, talán 1-2 cm-t. A végső megoldás a méheltávolítás lehet. Szeptemberre előjegyzett embolizációra, mert lehet, hogy már a kis zsugorodás is segít, ha mégsem akkor marad a műtét. Nagyon kedves volt és részletesen elmondott mindent.
2017. febr. 20. 20:31
Sziasztok csajok!Na most legyek okos ennyi hozzàszólàs utàn,nekem óriàsi miómàm van 16*14 cm es.Embolizàciót szeretnék màr konzultàltam a Bérczi proffal is.Még egy mr vizsgàlatra van szükség,bàr már ct vizsgàlaton voltam ami ki is mutatta a miómát ami a méh külső falán van,de most teljessen elbízonytalanodtam mert olvastam hogy fertőzésektől nem mentes beavatkozàs,ezért most nem tudom mitévő legyek?Segítsetek nekem döntésben,pro és kontra véleményeket szívesen meghallgatok!A nődokim nem szeretne hasi műtétet,mert màr volt csàszàrom ami hosszanti vàgàssal jàrt és azt mondta sok lehet az össze nővés emiatt,és nehezebb lenne a műtét.
297. viva70 (válaszként erre: 296. - Nikimiki01)
2017. febr. 18. 12:03

Hú, ez nagyon durva lehetett.:(( Ilyenről még nem olvastam, pedig rengeteg hozzászólást elolvastam egy másik weboldalon annak idején. Egyik beavatkozás sem veszélytelen sajnos. Egy ismerősömnek nyáron volt embolizációja, amit nagyon jól viselt akkor, két nap múlva már dolgozott. Pár hónap múlva azonban vészesen vérszegény lett, meg szarul volt nagyon. Felmerült a gyanú, hogy az embolizáció indíthatott el valamit nála. Nem kizárt...


Én szerencsére megúsztam. Két év távlatából legalábbis merem remélni. Múltkor írtam, úgy néz ki van még egy miómám, de szerencsére nincs. Voltam ultrahangon közben és nem láttak semmit. Benézte nagyon a nőgyógyász, mert már tízen akárhány centiméterrel riogatott. A méhem ugyan nagyobb, meg vastagabb a kelleténél a fala, de legalább nincs mióma.


Jobbulást és mielőbbi miómamentességet kívánok neked!

296. Nikimiki01 (válaszként erre: 294. - Bcickany)
2017. febr. 17. 20:46

Én a Sotén voltam nala, oda előbb tudott időpontot adni es nekem súrgős volt. (Asszem kedden meg csüt van a Madachban). Teljesen korrekt, mindent elmagyarazott, nem sürgetett pedig ugye nem a maganban voltam.


Ehhez még:

3 nappal a beavatkozas után begyulladt a miómám, az egész méhem, a hugyhólyagom es szépen minden szervem a méhem körül. Hogy mi okozta a fertőzést (egyaltalan okozta e valami, vagy a mioma magatol dontött úgy h elfertozodik, begyullad), sosem tudjuk meg.

Embertelen fajdalmaim voltak majdnem 1 hétig és kb 1 napon múlt hogy elkerüljem a vérmérgezést,

A gyógyulas lassu, 3 hetes brutal antibiotikum kúra, szétcseszett immunrendszer, allando faradtsag


Ezt nem elijesztésképpen momdom, csak mint jótanács:

Ahogy azt érzitek, hogy a fajdalom rosszabb, mint egx atlagos mensi görcs, vagy szúr pisilés közben, esetleg gyomor panaszok, EGYBOL szemelyesen vissza a korhazba!

Nalam pont hetvegere jött ki az egész. Próbaltam hivni a dokit de nem vette fel, aztan a korhazat. Azt mondtak hogy "lehet h a doktor ur a kateterrel megsertette a hugyvezeteket, de a fajdalom azert alapvetoen normalis, menjek be hetfon ha nem javul"

Felhivtam az egyik sebész rokonunkat, aki azonnal, szombaton, házhoz hozott nekem venas antibiotikumot, fajdalomcsillapitoval, Jótt vasarnap is.

Ha ő nincs es megvárom a hetfőt, nem tudom mi lett volna. A hasam a gyulladt ődémas szövetektől akkora volt mint 6 hos terhesen. Pár napja ment le,

Úgyhogy igen, alapvetoen laza dolog ez az embo, csak ugye ott a tajekoztatoban is a "szovodmenyek" résznél az az 1%.... ami szerintem több, mert mint utóbb kiderült, a műtétek 80%utan (nem embo hanem MINDEN) fellep valalmiféle fertőzés.


Amit nem értettem: eme fertozesek elkerulese vegett szoktak (elvileg) az embo utan egy adag antibiotikumot beszedetni. A nalam ilyen nem volt, még ra is kerdeztem a dokinal, azt mondta nincs jelentosege, mert a mioma akar 3-4 honap mulva is elfertozodnhet, addig meg ugyse etethetnek gyogyszerrel......


Szóval nagyon remélem hogy az én miomam ezek utan eltunik a francba, mert en ezek utan semmilyen formában nem kivanok már foglalkozni vele.

Ha meg mégiscsak muszaj lesz, keresek egy jó dokit kizarolag magankorhazban, ahol a higienia feltetelek megfeleloek, es KOMYOLAN VESZIK az embert ha azt mondja h baj van.


Csajok, nektek tovabbi sok sikert kivanok, jarjatok jobban mint en! ;)

295. kovacsbohus (válaszként erre: 280. - Sch.szilvia)
2017. febr. 17. 14:50
Szia! Miskolcon is csinál ilyen beavatkozást Dr. Lázár István. Nagyon rendes, nekem egyszerre volt myoma és FNH embolizációm.
294. bcickany (válaszként erre: 289. - Nikimiki01)
2017. febr. 9. 13:19

Közben beszéltem dr Bérczivel és engem is Dr Tömösváry Zoltánhoz irányított!

Nikimiki Te is a Madách rendelőben voltál? Érdekelnek a tapasztalataid akár privátban is.

Egyébként azt mondta, hogy egész jó az embo eredménye:) Annak én is örülök, hogy a legkritikusabb miomám kipurcant:)

293. zizu81
2017. febr. 8. 14:59
Sziasztok! Nekem 2013-ban volt a műtét. 10 cm-es volt amikor 1 év múlva visszamentem kontrollra azt mondta a doki hogy teljesen eltűnt. Nekem szinte egyből sikerült teherbe esnem. Viszont a szülés végül császár lett és ott találtak egy 3cm-es maradványt. Nagyon örülök hogy az embo mellett döntöttem Kicsit csodálkozom hogy manapság nem ígérnek 100% sikert nekem viszont 2013ban a Hartman doktor biztosra mondta hogy eltűnt. Viszont a lényeg hogy sikerült teherbe esnem és ez a legfontosabb.
292. Csicsi72 (válaszként erre: 291. - Zakkantcsajszi)
2017. febr. 8. 11:44
Szia, írtam privát üzenetet.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook