Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mióma embolizáció fórum

Mióma embolizáció (beszélgetős fórum)

141. rezona
2016. márc. 2. 20:28
Erre a fórumra véletlenül akadtam rá. Az orvosom nekem is a Harmat doktort ajánlotta, ha az embolizációt választom. Meg tudná mondani nekem valaki, hogy tb támogatásra vagy magánba végzi a műtétet és helyileg hol? Nagyon megköszönném a gyors választ, mert a napokba tervezem hogy felhívom.
140. viva70 (válaszként erre: 138. - MarionToto)
2016. márc. 1. 18:27
A legjobbakat neked! Pécsen jó kezekben leszel. Írj majd róla, ha túl leszel rajta.
139. viva70 (válaszként erre: 137. - Csontosa)
2016. márc. 1. 18:25
A vérzésem sajnos nagyon nincs rendben. Össze-vissza jön meg, és elmaszatol tizen napokig is. De, már évek óta ilyen, és most már így marad a változókorig szerintem.
2016. márc. 1. 10:36

Sziasztok! Embolizációra megyek márc.16-án Pécsre,

és nagyon örülök, hogy van egy ilyen fórum, ahol lehet érintettekkel beszélni a dologról! Mindenkinek jobbulást kívánok!

2016. febr. 28. 14:25
Köszönöm szépen! Bal karból mentek be, jobb karomba kaptam az infúziót, így kicsit korlátozva voltam. Már csak azt szeretném megkérdezni, hogy utána rendben volt a menszeszed? Nekem késik 2 napot, és nem is érzem, hogy szeretne megjönni. :-(
136. viva70 (válaszként erre: 135. - Csontosa)
2016. febr. 28. 11:41

Csak azért kérdeztem, mivel írtad, hogy a szobában sétálgattál. Eddig úgy tudtam Pesten csak combartérián keresztül végzik az embolizációt, és utána 24 órán keresztül nem szabad felkelni. Akkor ezek szerint változtattak rajta.

Nekem Pécsen volt anno, és jobb karból. De, én jól viseltem szerencsére. Írtam is itt már bővebben róla. Te viszont jól megjártad...:( Na, de bízzunk benne, hogy nem szenvedtél feleslegesen.

2016. febr. 27. 16:20
A bal karból vezették be a katétert. Azonnal el kellett kezdenem szedni az antibiotikumot, amire allergiás lettem. Azt hittem mellékhatások jöttek elő, de utána olvasva láttam, hogy ez allergia. Lehet, hogy könnyebb lett volna e nélkül.
2016. febr. 27. 11:57
Na ezért mentem én Pécsre mert mondták h ott profik.és nem is csalódtam nekem is volt lázam 5 napig de ezt az orvosom meg is mondta minden úgy volt ahogy elmondta nekem elmúlt a láz 5 nap után ézért is kezdett el velem antibiotikumot szedetni már aznap.Pedig nekem hasfal felé növő miomám van fennállt a fertőzésveszély de szerencsére nem lett semmi.Szerintem a műtétnél valami nem volt ott kerek..
133. viva70 (válaszként erre: 132. - Csontosa)
2016. febr. 26. 20:49
Durva lehetett...:( Neked kar, vagy combartérián keresztül csinálták az embolizációt?
2016. febr. 25. 20:25
Nekem január 29-én volt a mióma embolizációm a Péterfyben. 8 cm-es miómám van, illetve egy 3,5 és egy 2,5 cm-es. Sajnos nagyon erős vérzésem volt egész életemben, ami sok problémát okozott. A műtét 75 perces volt, semmi komoly nem történt. Viszont utána hányingerem volt, amire kaptam gyógyszert, (ami persze nem használt). Az első éjszaka szörnyű volt!!!! Alig aludtam a fájdalomtól, pedig volt bennem gyógyszer elég! Feküdni nem tudtam, csak sétálgattam a kórteremben (szerencsémre egyedül voltam), és állandóan pisilni jártam. Már az első nap lázas lettem, ami azóta sem múlt el, pedig 4 hét telt el. 2x kellett antibiotikumot szednem, amire mint kiderült allergiás vagyok. Többször beszéltem az orvosommal, de nem vagyok nyugodt. Máig fáj a hasam, nem vészesen, de folyamatosan, néha aludni sem enged. Ha húzósabb nap elé nézek, akkor fájdalomcsillapító segít egy ideig. 1 hét múlva megyek vissza kontrollra, nagyon kíváncsi vagyok mi történik odabent. Az első menszeszem több mint tűrhető volt, így kicsit bizakodok. Azért írtam le mindent, mert sajnos van olyan is aki nehezebben gyógyul, úgy mint én. Az első hetemet ágyban töltöttem, ha akartam volna se tudtam dolgozni menni. Egyenlőre nem bántam meg, de remélem nincs semmi komoly a 4 hetes lázam mögött.
2016. febr. 9. 09:53
Nekem tavasszal kell visszamennem a dokihoz kontrollra meglátom mit mond.
130. viva70 (válaszként erre: 128. - Zakkantcsajszi)
2016. febr. 8. 21:35
Ezen már én is elgondolkoztam...
129. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 128. - Zakkantcsajszi)
2016. febr. 7. 15:49
Szerintem ha pik-pakk elzárnák az összes eret szövetelhalás lenne, elhalna a fél méh, szepszis, mittudomén mi történne. Rontják a vérellátást, ezért hónapok alatt viszahúzódik.
128. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 126. - 6b3a35c3e8)
2016. febr. 7. 13:30
ugyanazt a miomát lehet kétszer embolizálni? akkor hogy lesz még kisebb ha már amúgy sem kap vérellátást? Én ezt nem értem...
127. Kitty 01 (válaszként erre: 124. - Zakkantcsajszi)
2016. febr. 6. 17:11
Értem.Köszi a tájékoztatást.
126. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 125. - Zakkantcsajszi)
2016. febr. 6. 16:55
Mert az orvosnak volt egy minimum "elvárása" a mióma méretének csökkenéséről de nem "hozta a formáját". Csináltak még egyet azzal már meg volt elégedve.
125. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 123. - 6b3a35c3e8)
2016. febr. 6. 15:13
Miért kellett m€gegy embolizáció?
124. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 122. - Kitty 01)
2016. febr. 6. 15:12
Nekem ott a doki csinált egy uh.t €s a műtét napjára kellett vinni teljes vérképet véralvadással!plusz 2 doboz dalacint kellett aznap kezdeni de ezt nem mindenkinek kell csak akinek fennáll a fertőzés veszélye.
2016. febr. 5. 18:57
Egy közeli rokonomnak volt elég nagy miómája, már a méreteire nem emlékszem. embolizáció után semmi panasza nem volt. Egy év után még egy embolizációt javasolt az orvos, azóta szépen megvan panaszmentes ha jól tudom kevesebb mint a felére zsugorodott a mióma. Ő mondjuk extra eset, mert eleve semmi panasza nem volt a brutál nagy mióma dacára. Még szeretne szülni.... ami azóta sem jött össze.... egyébként inkább a méheltávolítást javasolták volna neki.
2016. febr. 5. 18:00
Sziasztok!Érdeklődni szeretnék,hogy mióma embolizáció előtt milyen vizsgákatokat végeznek el?
121. viva70 (válaszként erre: 120. - Bogi70)
2016. febr. 4. 18:39
Szia! Nekem szerencsére nem voltak görcseim. Csak enyhe alhasi diszkomfort érzésem volt pár napig az embolizáció után. A két hét valóban sok idő, de azért még ne keseredj el. Ahány szervezet, annyiféleképpen reagál. Egy másik weboldalon olvastam anno, hogy sokan, sokféleképpen élték meg a beavatkozást, meg az utána lévő időszakot.
120. Bogi70
2016. febr. 4. 11:46
Sziasztok. Érdeklődnék olyanoktól akik átestek mióma embolizáción, hogy tapasztaltatok-e nagyon erős alhasi görcsöket, fájdalmakat? Engem bő 3 hónapja műtöttek, de már 2 hete szenvedek, szó szerint. Második antibiotikumos kúrán vagyok.Először fertőzést mondtak, de újra belázasodtam, most a nőgyógyom azt mondta, hogy ez természetes reakciója a szervezetemnek, de ha nem javulok akkor mégis ki kell venni a méhem.
119. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 117. - Édesszívem)
2016. febr. 1. 08:39
Bizony ennek örülhetsz nekem 2 hónap alatt 3cmt zsugorodott de azért mert nekem 11cm ről indult.ha nekem is legalább a felére csökkenne az nagyon jó lenne.
118. Kitty 01 (válaszként erre: 117. - Édesszívem)
2016. jan. 31. 16:24
Szia!Ez nagyon jó!Embóval érted el?
2016. jan. 29. 12:25

Voltam kontrollon! :)))


A méhem 91*79 mm volt legutóbb, most 44*40 mm:)

A miómám pedig 48*41, (de a kórházi papíron 54*41) volt, most 44*29mm :)


Én megijedtem hogy ez nem kevés csökkenés-e, de felhívtam az orvosomat és azt mondta ez egy jó irány és még 9 hónapig folyamatos lesz az összehúzódás és kb 50% -on fog megállni.


Azt hiszem ennek most örülnöm kell:))))

2016. jan. 15. 17:23
Nem mertek hozzányúlni laparoszkóppal, mert a méhfalba is be volt ágyazódva. Ezért kellett a gyógyszer, hogy csökkenjen a mérete, és akkor esetleg megúszok egy 20 cm-es vágást.Egyébként nekem nagyon olyan szaga volt az egésznek, hogy ha felvágnak, több pénzt kapnak utánam. Nem okoz most problémát, azt mondta a doki, hogy vissza fog fejlődni szülés után, ahogy húzódik össze a méh. Meglátjuk. Mindig kérdezem UH-n, hogy és a miómával mi van??? Azt a választ kaptam, h. azzal nem kell foglalkozni. Hát ki érti ezt????
115. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 114. - Somabogyó)
2016. jan. 14. 07:52
Gratulálok,és a mioma nem okoz problémát neked most?Mit mondott erre az orvos?Amúgy ekkorát simán kivesznek laparoszkóppal vágás nélkül.
2016. jan. 13. 14:11

Sziasztok! 3 cm-es miómát diagnosztizáltak nálam, ami fél év alatt 4cm-re nőtt. Azt mondták, mindenképp műteni kell, ha gyereket szeretnék, ráadásul nem laparoszkóppal, mert azzal nem férnének annyira hozzá. Nagyon megijedtem, hiszen ez a műtét felért volna egy császármetszéssel. Szerettem volna kisbabát is később, és nem akartam, hogy a műtét miatt esetleg csak császárral jöhessen a világra. Az orvosom ekkor egy gyógyszert ajánlott, amitől a mióma átmérője csökkenni fog. Nagyon boldog voltam, hogy létezik ez a megoldás.


Elég húzós az ára, de megvettem a felírt 3 dobozt, de mielőtt elkezdtem volna, csodák csodájára állapotos lettem! : )))) Így a három doboz feleslegessé vált. Ha valakit érdekel, orvosi papír és recept bemutatása ellenében olcsón odaadnám.

113. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 111. - Kitty 01)
2016. jan. 5. 08:55
Ezzel semmit nem fognak még csinálni de ha növekszik és már 5cm körül van akkor ne hagyd magad én akkor már mennék embóra ugyanis hirtelen megnőhet és akkor meg már csak a műtét van vagy sikerül leszedni vagy kipakolnak.Ekkora még nem okozhat nyomást szerintem mástól van nekem 8 cm-es alma nagyságú na, azt már érzem időnként..
112. Mackóbandi (válaszként erre: 111. - Kitty 01)
2016. jan. 1. 17:22
Nekem csak uh volt. Erős nagy darabos vérzés. Szerintem a tieid kicsik nem hiszem hogy hozzányúlnak. Írok egy privit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook