Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mióma embolizáció fórum

Mióma embolizáció (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
2015. okt. 20. 09:25

Sziasztok, nekem holnap lesz mióma embolizációm.

Kinek tűnt el (szívódott fel )teljesen a miómája?

A főorvos szerint (aki inkább szívesebben távolította volna el a méhemet)nem fog jelentősen csökkenni a mérete, lehet hogy eredménytelen lesz az eljárás a panaszaimat pedig nem az okozza.

(A miómám előtt viszont nem voltak panaszaim)


A kardiológus szerint aki pedig a beavatkozást végzi, nagy eséllyel több mint felére csökkenhet a mérete és még gyermeket is vállalhatok akár.


Miért van ez az ellentét a két jóslás között?

80. zizu81
2015. szept. 25. 22:01
A terhesség rendben zajlott. A Kislányom már 7hónapos örökmozgó :-) Nagyon örülök hogy belevágtunk az embolizációba.
79. zizu81
2015. szept. 25. 22:00
Sziasztok! 2013-ban volt embolizációs beavatkozásom. 10cm-es volt a miómám,méhen belül 32éves voltam és gyerekvállalás elött álltam. A beavatkozást Pécsen végezte Dr Harmath Zoltán. A műtét után nekem nagyon sokáig alhasi fájdalmaim voltak. A miómám teljesen eltűnt és első próbálkozàsra sikerült teherbe esnem.
2015. aug. 21. 23:29

Sziasztok!!

már a második adag esmyát szedem!! Az első adag után 4 cm zsugorodott a miómám így kaptam még egy adagot de a második szedése közben újból el kezdtem vérezni! hallottam az embolizációról . Én Pesten szeretném megcsináltatni de a Péterfi kórházban!! tudna esetleg valaki segíteni abban hogy ott melyik nőgyógyász foglalkozik ezzel?? Elérhetőség telcsiszám esetleg van valakinek?? Köszi előre is

77. Bogi70
2015. aug. 2. 21:24
SZiasztok, valaki megtudja adni Bérczi doktor elérhetőségét Budapesten? Én egri vagyok Pest közelebb lenne mint Pécs. Én harmadjára szedem az esmyát. Az első adagnál szépen zsugorodott , aztán egy év múlva nagyobb lett mint volt eredetileg. Most a TB két adagot (2x3) hónapot támogat, újra elkezdtem a kúrát, időhúzásként, de az első 3 hónap után csak 10 %-ot zsugorodott, most a hatodik dobozt szedem. De szerintem ha abba hagyom, újra megnő. A nőgyógyászom azt mondta, jobb lenne kivenni a méhem (44 éves vagyok) gondolkozzak rajta, de én az embolizációt gondoltam, hogy meg kellene próbálni. Köszönöm előre is a válaszotokat.
2015. jún. 25. 08:54
Uh. alapján dönti el az esetek nagy részében meg lehet csinálni és elég nagy százalékban sikeresen visszahúzódik,uh. megnézi az elhelyezkedését .Én jól vagyok aug.-ban kell mennem kontroll uh.-ra.
75. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 74. - Vigil72)
2015. jún. 25. 08:52
Én meg Fejér megyei vagyok több mint 200 km-t utaztam ezért 2x is mert el akartam kerülni a kipakolást úgy gondolom ilyenkor ez a legfontosabb,Pesten is csinálják egy helyen valahol de a pécsi doki a legjobb és ő csinálja legrégebb óta az országban.
2015. jún. 25. 08:50
Én Pest környékén lakom, így megpróbálok Pesten keresni orvost. Azóta jól vagy? Mi alapján dönti el az orvos hogy kinek lehet ilyet csinálni?
73. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 72. - Vigil72)
2015. jún. 25. 08:19

Ne enged!!! Nekem Pécsett csinálták és másnap hazamehettünk.Én a neteről néztem ki a doki elérhetőségét,felhívtam és mondta h kell egy uh. elmentem megnézett aztán megbeszéltük a műtét időpontját,aznap reggel 9-10 között kellett megjelenni 2 ágyas szoba van a doki és a személyzet tündériek kedvesek.Itt az elérhetőség:

[link]


Majd írd meg mi lett veled.

72. vigil72 (válaszként erre: 71. - Zakkantcsajszi)
2015. jún. 24. 10:15

Szia! Szeretném megkérdezni, hogy hol csinálták ezt neked? Illetve mi az intézés folyamata. Nekem 6 cm-es myomám van + 2 kicsi. De ki akarnak pakolni fél éven belül. Nem rajongok az ötletért :(

Köszi

2015. jún. 6. 22:40
Túl vagyok az embón a doki tünemény,az eleje fájt de ki lehet bírni,utána jól begyógyszereztek minket.ítegnap voltak görcsök és azóta lázas vagyok de mondta,hogy lehet láz meg hőemelkedés.
2015. máj. 14. 13:12
Adtatok pénzt az orvosnak,ha igen mennyit?? Nekem pénzről senki nem beszélt de valamit mégiscsak kellene.
69. viva70 (válaszként erre: 68. - Zakkantcsajszi)
2015. ápr. 21. 22:41

Nekem belül van a miómám. Embolizációkor nem éreztem mást csak melegségérzetet, amikor a kontrasztanyag leért. Na, meg az injekcióstű szúrását kezdéskor. Görcseim nem voltak az embolizáció után abszolút, csak enyhébb alhasi fájdalmaim pár napig. Amit jól tudtam a szokásos menstruációs gyógyszeremmel kezelni. De, ez a ritkább, mert a többség görcsölni szokott. Félni viszont nem kell, mert adnak gyógyszert, meg oda fognak figyelni rád. Én a katéterezés utóhatása miatt szenvedtem inkább a jobb karommal. Még az ujjaim is fájtak. De, alakult mostanra...

Anyámnak volt kívül elhelyezkedő miómája annak idején, amit hasi feltárással, méhkivétellel távolítottak el. De, huszonöt évvel ezelőtt még csak az a módszer volt.

68. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 67. - Viva70)
2015. ápr. 17. 11:57
Szia!Köszi a választ,én jún.4-én megyek már megvan az időpont viszont nekem sokkal nagyobb ha ezt előbb tudom már rég bevállaltam volna de már mindegy remélem zsugorodik neked is még.Külső vagy belső falon van neked? Voltak utána görcseid?Éreztél közben valamit?
67. viva70 (válaszként erre: 66. - Zakkantcsajszi)
2015. ápr. 14. 18:59
Szia! Én januárban voltam mióma embolizáción a Harmat doktornál. Akkor 55 mm-es volt a miómám. Ma voltam kontrollon és már csak 31 mm-es. Bízom benne, és esély is van rá, hogy zsugorodik még. De, ha ennyi marad, már akkor is megérte bevállalni az embolizációt. Szülni én már nem akarok, 44 éves elmúltam.
66. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 44. - Rúzsvirág)
2015. ápr. 8. 16:16
Neked mekkora volt a mioma? Utána a méhed zsugorodott valamit? a lapar óta mi van veled sikerült a baba? Nekem van egy 17 éves lányom de nem kizárt h szeretnék tesót viszont már a 37-et töltöm a nyáron ha nem műttetem meg magamat biztos h nem esem teherbe de még utána is kérdéses a terhesség :( nehéz ezt elfogadni...egyenlőre maradjon meg a méhem aztán majd meglátjuk.
65. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 44. - Rúzsvirág)
2015. ápr. 8. 15:24
Kedves Rúzsvirág! Én most voltam Harmat doktornál és embolizációra készülünk viszont közel 10 cm -es a mioma ami nem is lenne gond azt mondta csak nem jó helyen van külső falon ezért nálam is fennáll a fertőzés veszélye ezért csak úgy vállalja ha megbeszélem valakivel ha gond van és nem tud kiürülni akkor legyen valaki aki elvállalja a kipucolást ,ő Dr. Koppán Miklóst ajánlotta h őt kérdezzem meg ,írtam is neki emailt remélem elvállal és nem lesz gond nem akarom h kivegyék a méhemet,azonkívűl mérges vagyok mert amíg kisebb volt azt mondták nem kell vele foglalkozni most meg már más megoldás nincs.Megpróbálom ezt és imádkozom h elhaljon és visszahúzódjon,mondjuk nekem semmi problémát nem okoz az éjjeli pisijáraton kívűl.Nagyon be vagyok rezelve annyira klausztrofóbiás is vagyok h nem bírom ha kikötöznek szóval érdekes lesz :)
2013. febr. 6. 09:17
Köszönöm a válaszokat. Én is túl vagyok már rajta lassan egy éve, és pont baba miatt indultam el ezen az úton, de kezdek elbizonytalanodni. Már csak pár pici "maradvány" van, biztat az orvos is, eddig csak olyan cikkeket olvastam, hogy pont ez a lényeg. Mióta bizonytalankodom viszont csak olyan írásokat találok, amelyek nagyon veszélyesnek mondják, illetve azt hangoztatják, hogy nincs nagy múltja még az embonak. Ezért érdeklődtem, hogy oké, hogy ez egy lehetőség nekünk, de valakinek sikerült már embo után szülni? :)
2013. febr. 6. 07:43

Azt a karod, amelyikben megnyitják az artériát, majd elmondják, műtét után kb. két hétig nem szabad erőltetni, semmi emelés vele, mert - nekünk úgy fogalmazott az orvos, hogy nagyon fájdalmas, gyötrelmes gyógyulás lesz, ha nem tartjuk be, hogy a megnyitott artériát nagyon szigorúan pihentetni kell..


Műtét után mindkét kar le lesz foglalva, az egyiken nyomókötés lesz, a másikba meg az infúzió folyik. Jó pár órán át mindkét kar foglalt lesz, és nem tudsz mozogni velük. Az első pár órában nem árt, ha valaki van ott, aki segít, akár orrfújás, akár bármilyen segítség kell..

2013. febr. 6. 07:35
Az első hét kín szenvedéssel telik, annyira fáj, kb. egy hét után enyhül a fájdalom.
2013. febr. 6. 07:34
Aki annak idején velem volt együtt, mindketten a szülési fájdalmakat éltük át még másnap is, olyan heves fájdalommal járt, mi fetrengtünk a fájdalomtól..
60. 36a26f5226 (válaszként erre: 58. - Mildike4)
2013. febr. 6. 07:34

Pont az a lényege, hogy nem kell csonkolni. A könyökhajlatban megnyitják a verőeret, és ott vezetik fel, majd le a katétert, egészen a mioma véreréig, majd olyan anyagot fecskendeznek be, ami elzárja a vérereket..


Viszont rendkívül heves alhasi görcsökkel jár utána, annyira, hogy műtét után dolargannal kábítanak..

59. Rúzsvirág (válaszként erre: 58. - Mildike4)
2013. febr. 6. 07:30

Szia!

Nekem kétszer volt mióma embolizációm, és utána sikerült teherbe esnem, de sajnos még a legelején missed ab lett a vége, de ez nem az embolizáció miatt következett be. Szerintem nincs akadálya a szülésnek, én azért mentem embolizációra mert babát szeretnénk.

2013. febr. 5. 21:15
Szeretnék érdeklődni, hogy szült-e már valaki mióma embolizáció után? Köszönöm!
2012. febr. 28. 13:47
Köszönöm, rendben ment minden. Állítólag jól sikerült a műtét. Kicsit hánytam az altatótól, de a nővérek nagyon profik voltak, mindent mindig adtak időben. :) Egy dologtól aggódok csak, hogy még mindig erős vérzésem van. Talán annak köszönhető, hogy mást is találtak nem csak egy miómát.
56. Rúzsvirág (válaszként erre: 55. - Rhiannon69)
2012. febr. 27. 14:29
Drukkolok, hogy minden rendben menjen!!!
2012. febr. 22. 20:25

Sziasztok!


Nálam is találtak miómát. Megyek be és a 7végén megcsinálják. Kicsit rettegek... :D

2012. febr. 11. 15:11
Köszönöm Rúzsavirág! Föltétlen uána érdeklődöm, megpróbálom felvenni a kapcsolatot Bérczi doktorral. Mégegyszer nagyon köszi! Jucikája
53. tessara (válaszként erre: 47. - CubAnita)
2012. febr. 8. 20:29

Sziasztok! Megpróbálok válaszolni.

7 cm-es miómáknál még el szokták végezni a beavatkozást, bár ez függ a méhen belüli elhelyezkedéstől is! Az érfestéstől nem kell félni, nincs komoly kockázata. természetesen bejárja az egész szervezetet (néhány másodperc alatt eloszlik a vérben), de ez nem jelenti azt, hogy károsítaná, a használt anyag kiválasztásakor nyilván gondoltak erre :).

A hozzáértő természetgyógyászok tudnak segíteni bizonyos kórképekben, de szerintem, ahol ilyen "barátságos" és sikeres orvosi megoldás is rendelkezésre áll, érdemes élni vele!

Nem csak rövid távú megoldást jelent (mint pl a hormonterápia), hanem közel 90%-ban véglegest, bár még nagyon új a módszer, a leghosszabb megfigyelés 5 éves eddig, de legnagyobb részben nem tért vissza a daganat. Persze a hajlam megvan (ez tuti, mert egyszer már kialakult mióma) így természetesen kialakulhat másik helyen a méhfalban újabb mióma, de ez a kezeléstől független. Én azt tanácsolom, hogy konzultálj szakorvossal, én nem tudom milyen úton lehet eljutni dr. Bérczi Viktorhoz, de valóban ő végzi Budapesten. Részletes vizsgálat után lehet csak megmondani, hogy a te esetedben hasznos-e a beavatkozás! Sok sikert! :)

52. Rúzsvirág (válaszként erre: 51. - Jucikája)
2012. febr. 7. 08:00

Pesten úgy tudom, hogy Dr. Bérczi Viktor végez embolizációt. Rá kellene keresned.

Mivel ez a fórum nem nagyon él, javaslom, hogy nézd meg a www.hazipatika.hu we-oldalon, az interaktív fülön, a fórumok között a nőgyógyászat címszó alatt a mióma embolizációs fórumot, ott sokan írták, hogy Pesten estek át a beavatkozáson, és hogy milyen tapasztalatokat szereztek.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook