Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mióma embolizáció fórum

Mióma embolizáció (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2019. okt. 6. 15:04
Sziasztok. Gondolkozom a mióma embolizáción. Nekem elésg sok kis apró van. 1-2cm esek. Meg mellette 4 nagyobb is. 2 a méhen kívül, 2 a méhen belül. A külsők 8 cm és 5,5 cm. A belsők 4,5 cm és 3 cm. Így is szóba jöhet embolizáció, illettve műtét. 35 vagyok és szeretnék legalább 1 gyereket.
2019. jún. 24. 12:22

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy valamelyikőtök hallott-e már a Vénusz cseppről illetve fogyasztotta-e már.

Egy ismerősömnek teljesen elmulasztotta a miómáit!

Nekem összesen 3 db van, 1 db 5 cm-es, 1 db 2 cm-es és 1 db 1 cm-es.

Nagyon szeretném természetes úton elmulasztani őket, sok mindennel próbálkoztam már pl. Woman's krém, de nem segített.

Jelenleg ezzel a készítménnyel kísérletezek.

Második üveggel kezdtem el inni. Remélem segít!

2019. jún. 20. 20:40
El lehet távolitani a miomákat csak sokaknál újra kijön , embolizácio nálam jól működött , sajnos a nögyógyászok nem néznek 21.napi progeszteron szintet , 40 felett mindenkinek nézni kellene!!! Föleg ha barnázás van azzal kezdődik
348. Garru (válaszként erre: 346. - Gemmafortuna)
2019. jún. 12. 06:19
Nem tudom, aktuális-e még a kérdés. Nekem egy ilyen miómát távolított el pár hete dr. Molnár-G Béla laparoszkópos úton. A méh eltavolítása fel sem vetődött...
347. bflower
2018. dec. 22. 06:56
Sziasztok! Nekem 7 éve volt embolizációm. Több miómám is volt, a méhemet már el akarták távolítani olyan erősen menstruáltam. Elég súlyos vashiányos vérszegénységem is lett az erős vérzés miatt. Végül megcsináltattam az embolizációt ami azonnali javulást hozott. Rá 2 évre teherbe is estem. Viszont ahogy abbahagytam a kisfiam szoptatását elkezdődtek újra a régi problémák, egyre erősebb a vérzésem, a miómák visszanőttek. Most épp mióma műtétre készülök. Anno azt mondták az én miómáim nem műthetőek. Most azt mondta az orvosom, hogy simán lehetett volna akkor is műteni. Az embolizációtól nem tűnnek el a miómák csak összesorvadnak. De a szöveteik ott maradnak örökre a méhben! Erre eddig nem is gondoltam, de elég ijesztő ez a tudat.
346. Gemmafortuna (válaszként erre: 340. - Gemmafortuna)
2018. nov. 23. 14:53

Sziasztok!


Újból felvetném a kérdésemet, hogy a hátsófali miómát melyik orvosra bízzam, aki a méhemet egyben is hagyja? Ismerősöm dr. Séra Balázst ajánlotta.

345. Rúzsvirág (válaszként erre: 344. - Nikimiki01)
2018. nov. 23. 06:21
Neked az a doki nézze meg, aki embolizálta. Speciális gép kell hozzá, ami mutatja színesben az érhálózatot.
344. Nikimiki01 (válaszként erre: 343. - Rúzsvirág)
2018. nov. 22. 09:51

és ezt hogy lehet megnézni? kontroll MR volt 6 hónappal a embolizacio után, nem mondták, hogy bármi gond lenne, és azóta folyamatosan csökken a mérete.

UH-val látnák?

343. Rúzsvirág (válaszként erre: 342. - Nikimiki01)
2018. nov. 22. 05:43

Szia!

Ha jól értem ezt a miómát embolizálták. Elvileg akkor nincs benne vérkeringés, így nem is növekedhet. Azonban mivel nagy volt, nekem is nagyot embolizáltak, megnézetném, hogy valóban elhalt-e, mert nálam elsőre nem sikerült teljesen elzárni, és újra behálózta érrel a szervezetem, így 2x embolizálták, majd utána ki is lett műtve laparral.

2018. nov. 20. 13:53

sziasztok!


elég hosszú a történetem, de fontos lenne, hogy megosszátok velem a saját tapasztalataitokat!


2014ben szültem a kislányom, 26 évesen. Akkor már felfedeztek bennem egy 2 centis miomat, de semmilyen formában nem okozott gondot sem teherbeesés, sem terhesség vagy a szülés kapcsán.


2017 januárjára ez a mióma (valószínű inkább lelki problémák miatt) relative hirtelen 12 centisre nőtt. Különösebb tünetem nem volt, úgy vettük észre, hogy "kinőtt" egyszercsak a hasfalamból.


Embolizálták egyből, ennek már ugye lassan 2 éve.

azóta 7-8 centi az átmérője.

a doki szerint ez nagyon szép eredmény (Bérczi műtött, a nőgyógyászom pedig dr Tömösváry, akit ő ajánlott)

Bízom az orvosban alapvetően, főleg, hogy szakmailag nagyon otthon van miómák tekintetében, kevés egyike azoknak, akik laparoszkoppal ki tudnak szedni egy ekkora miómát.


Idén nyáron elmentünk hozzá a szokásos rákszűrés + uh-ra, és felvetettük, hogy lassan jöhetne az újabb babaprojet.

Ő egyértelműen azt mondta, hogy ő ezt a miómát nem szedné ki, nyugodtan próbálkozzunk a babával mellette.

Persze ha ragaszkodom hozzá, ő kiveszi, de magától nem nyúlna hozzá.


Kérdeztem a lehetséges kockázatokról, ha műtünk és akkor is ha nem.


Egyszerűen képtelen vagyok eldönteni, hogy szedessem ki, vagy próbálkozzunk így.


Van köztetek olyan aki ekkora miomával vállalkozott a babára?

elvileg külső falon tapad és hasüreg fele néz, ezért is mondta, hogy ő nem bántaná.


köszi a válaszokat! :)

2018. nov. 11. 16:36
Sziasztok! Sokszor jártam már itt és más fórumokon a témával kapcsolatban, nem írtam, csak olvastam, mindent. 6 db miómám volt, a legnagyobb 13 cm, két 5 cm-es, ebből az egyik nyeles mióma, és 3 kisebb. Kb 20 nőgyógyásznál jártam, ebből 20 akarta azonnal kivenni a méhemet, sajnos párral a stílusa miatt össze is kaptam. Aztán rátaláltam valakire, aki végre azt mondta, nem műt még meg, előbb utolsó hajszálnyi esélyként próbáljuk meg az embolizációt, mert a jelenlegi állapotban tényleg rossz vége lenne, és ha összementek utána csinálja a nagyműtétet. Ezután kezdtem olvasni a fórumokat, és csak olvastam és olvastam... Az lett a vége, mire bementem a műtétre, annyira féltem, hogy inkább hazajöttem. Féltem, hogy óriási fájdalmaim lesznek, vagy, hogy el fog fertőzödni a műtét után, és sok minden mástól, amit itt és máshol olvastam (biztosan igazak, de rám nem voltak jó hatással). Miután hazajöttem, megbántam, mert Nekem utolsó lehetőség volt arra, hogy gyereket szülhessek, így kértem egy új időpontot, amire el is mentem. A nővér, aki a felvételi papírjaimat csinálta azzal fogadott, hogy olyan fájdalmaim lesznek utána, hogy ordítani fogok egész éjszaka és hiába adják majd a legerősebb fájdalomcsillapítót, nem fog hatni. Nem érdekelt, már elszánt voltam. Csak annyit mondtam rá, hogy nem lesznek. Megcsinálták, semmi vészes nem volt a műtőben, és nagyon szerencsés lehetek, mert Nekem utána is csak néha fájt egy picit. Ráadásul, csütörtökön visszamentem a nőgyógyászomhoz, és képzeljétek, azt mondta, hogy 2 hónap után olyan szépen összementek nem lesz szükség a nagyműtétre, mert teherbe tudok esni mellettük! :) Senkinek nem szeretném azt mondani, hogy menjen/ne menjen, csak azt, hogy tájékozódjon, de ne essen az Én hibámba, és túl sokat se olvasson, mert majdnem elvesztettem ezt a lehetőséget, ami miatt most ennyire boldog vagyok! :) Üdv:R
2018. aug. 27. 09:42

Sziasztok!


A miómám a második gyermekvárás alatt alakult ki, a méh hátsó falán. Egy hónapja voltam orvosnál, a mióma már pingpong labda nagyságú és torzítja a méhet is. Orvos nem mondott rá semmit, hogy el kell-e távolítani, de még van pár évem a negyedik x-ig és szeretnék még gyereket. Vérzési gondot nem okoz, de az, hogy nőtt és torzítja a méhemet, nem hagy nyugodni.

2018. jún. 15. 09:57

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy melyik a jobb embolizáció szempontjából: ha a méh első vagy ha a hátsó falában van?

Arról esetleg tudtok valamit, hogy a beavatkozást követően mitől függ a fájdalom erőssége? A mióma nagysága, az egyébként is görcsös menstruáció, vagy mi befolyásolja?

Érdemes-e belekezdeni, ha alapvetően nem jár tünetekkel, de 6 cm-es a mióma?

Köszi

338. Brooke (válaszként erre: 337. - Beus7777)
2018. márc. 5. 20:49
Szia! Melegségérzetet, enyhe feszítő érzést, miközben vezetik be a katétert. Amikor pedig a szemcsék érkeznek, akkor görcsöket. Abszolút kibírható!
2018. márc. 1. 10:11
Sziasztok! Embolizácio elott vagyok.Mit lehet erezni a beavatkozas alatt? Valamifele melegsegerzetet olvastam...
336. lenni vagy nem lenni (válaszként erre: 332. - Tabuc)
2018. febr. 20. 21:45

Sziasztok! Valaki tud tájèkoztatni, hogy az

embolizáció milyem költsègekkel jár?

335. viva70 (válaszként erre: 334. - Izabella 77)
2017. nov. 10. 16:57
Dr. Bérczi Viktor SOTE Radiológiai Klinika.
2017. nov. 10. 14:11
Kedvesek, tudnátok ajánlani valakit, aki Pesten végez mioma embolizációt és aki legalább annyira elhivatott,mint dr Harmat?? Nagyon köszönöm
333. muffine
2017. júl. 10. 06:53
Ne keseredj el, az embolizáció után kb. 2 hónap mire minden helyreáll. Nem könnyű, de türelmesnek kell lenni! Hogy vagy most, kb. 1 hónappal később?
332. tabuc
2017. jún. 6. 13:05
Túlvagyok az embolizáción, nagyon rendes csapat dolgozik Pécsett a dokival az élen, ugyanakkor én jelenleg nem érzek semmi változást. Ugyanolyan erős vérzéssel jött meg a menzesz, ki tudja magától el fog e múlni vagy Norcolut is kell majd. Szóval 6 nappal a "műtét" után már azon gondolkodom lehet jobban jártam volna ha kiveszik a méhem és nem lennék ugyanolyan helyzetben, hogy az idő majd eldönti((((El vagyok keseredve.
331. muffine (válaszként erre: 328. - Tabuc)
2017. máj. 8. 21:21
Nekem az embolizáció után kb. 6-7 napra kellett volna megjönnie, de a görcsök miatt megjött 2 nappal a beavatkozás után, viszont kevesebb volt, mint előtte és rövidebb ideig is tartott.
330. viva70 (válaszként erre: 328. - Tabuc)
2017. ápr. 29. 12:09
Nekem volt erős vérzésem az embolizáció utáni 5. napon. Ömlött rendesen. Előtte napokban csak maszatolt. Pont elmúlóban volt az előző ciklusom. A 6. nap reggel még mindig erős volt, majd csillapodott.
329. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 328. - Tabuc)
2017. ápr. 29. 09:37
Szerintem akkor még nem változik azért 2-3 hét kell amíg igazán elkezd zsugorodni de ez a méretétől is függ arányosan minél nagyobb a mioma az első pár hétben annál többet zsugorodik de a végleges idő 9 hónap.
328. tabuc
2017. ápr. 28. 11:59
Május 31-én lesz embolizációm Pécsett. Érdekelne, hogy az azt követő menzesz ha kb két három napra rá jön meg akkor mekkora vérzés várható? Nekem egyébként a miómák miatt hatalmas vérzések vannak. Mik az esélyek az embolizáció után?
327. kisszundimégjólesne (válaszként erre: 326. - Muffine)
2017. ápr. 15. 17:57
Bocs, persze, csak hirtelen ugyanazt válaszoktamm amit kérdezett. Persze, hogy röntgen..😂
326. muffine (válaszként erre: 324. - Simisamusámuel)
2017. ápr. 14. 21:10
Az embolizáció közben nem ultrahang van, hanem röntgen átvilágítás. Az erek akkor láthatóak jól, amikor kontrasztanyagot/festékanyagot is adnak az átvilágítás során.
2017. ápr. 13. 23:04
Igen, kozben folyamatosan megy az uh, azon nezi, hogy hogyan all a dolog, es azonnal latszik az erelzaras utan, hogy a verkeringes megszunik. Feletted lesz egy nagy uh-keszulek. En nem lattam ra, mert eltakarta a muszer, de rakerdeztem, es rendes volt a doki, elhuztak elolem a gepet, igy en is lathattam az ereimet, meg a verkeringest. Erdekes volt. 😆
2017. ápr. 13. 19:19
Köszönöm az infókat! Már csak egy kérdésem van, az embolizáció közben ultrahang van? Vagy hogyan látják mi történik odabenn?
323. sidika
2017. ápr. 11. 14:48
Szia Zakkantcsajszi! Írtam én is privit! Várom válaszod!
2017. ápr. 10. 18:15
Fenekbe egy ment. A tobbi kar-venaba. Eleve bekotik meg mutet elott a bal karba a kanult, es onnantol kezdve oda adnak minden gyogyot. A mutetet pedig jobb karban vegzik. Szivesen. Hajra! 😉
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook