Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mióma embolizáció fórum

Mióma embolizáció (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
21. norci78 (válaszként erre: 20. - Dork-a)
2010. aug. 25. 12:01

csak felhívtad, és bejelentkeztél, vagy kell beutaló is?

Ezt a TB támogatja, vagy hogy működik?

köszike :)

20. Dork-a
2010. aug. 25. 07:12
Pesten találtam,II.Női klinikán van,dr.Bérczi, már hívtam,de jelenleg szabin van,de jövő héten már elérhető
19. norci78 (válaszként erre: 14. - Dork-a)
2010. aug. 18. 21:35
sikerült neked valamit kideríteni a pesti dokiról, kórházról??? mikor akarsz menni?
2010. aug. 18. 21:34

sziasztok,

nekem is miómám van. egy 5x7x5cm-es mellé borzalmas rossz vérkép :( a nőgyogyi ajánlotta nekem is ezt az eljárást. Én Pestre szeretnék menni (közelebb van)esetleg van aki volt már ott?

17. Dork-a
2010. aug. 18. 08:11
köszi, Rúzsvirág,tényleg nagyon jó a fórum,sokat segített!!!!
16. Dork-a
2010. aug. 17. 15:57
köszi,rákeresek!
15. Rúzsvirág (válaszként erre: 14. - Dork-a)
2010. aug. 17. 15:14

Szia!

Javaslom, hogy nézd meg a www.hazipatika.hu we-oldalon, az interaktív fülön, a fórumok között a nőgyógyászat címszó alatt a mióma embolizációs fórumot, ott sokan írták, hogy Pesten estek át a beavatkozáson, és hogy milyen tapasztalatokat szereztek.

14. Dork-a
2010. aug. 17. 13:39

Sziasztok!

nem csinálták valakinek ezt a műtétet itt Pesten, a II.Női Klinikán...?

13. Rúzsvirág (válaszként erre: 12. - SzTimcsi)
2010. ápr. 15. 18:16

Szia!

Én is a Harmat dokinál voltam, és amit leírtál a pécsi klinikáról és a beavatkozásról, csak megerősíteni tudom.:)

2010. ápr. 15. 18:05

Sziasztok!


Nekem is volt miómám.2008ban vették észre hogy egy 5centi átmérőjű mióma van a méhfalban,ami bedomborította a méhüreget.Mi lombikprogramras jártun/járunk,így fontos volt hogy a méhüregem is tökéletes legyen.A debreceni Nőgyógyászati Klinikán vették észre,és a nagy hasi műtéttel akarták eltávolítani.Én viszont ebbe nem egeztem bele.Utána olvastam,milyen lehetőségek vannak még,ugyanis a műtéttől nagyon féltem,mivel az orvosom elmondta sajnos előfordulhat hogy a méhemet kiveszik!Ezért nem egyeztem bele a beívatkozásba.

2009 januárjában találtam rá az embolizációra.Megtudtam hogy Pécset és Budapeste végeznek ilyen eljárást.Én Pécset választottam és fel is vettem a kapcsolatot Dr.Harmat Zoltán doktor úrral.Februárban elmentem Hozzá előzetes vizsgálatra,hasi uh-n Ő is megnézte a miómát.Majd megbeszéltük az embolizáció időpontját,ami március 16.-án volt.

El kell mondjam hogy sajnos sokat voltam már kórházban,de ilyen ellátást,figyelmet és törődést soha sehol nem kaptam mint a pécsi klinika Radiológiai osztályán!!!!!Mindenki nagyon-nagyon kedves és figyelmes volt.16.-án fél 12-re kaptam az időpontot a beavatkozásra,aznap reggel kellett bemennem a klinikára.Egy nagyon kedves ápolónő bekísért egy szobába,megmutatta melyik ágy lesz az enyém.Megkért öltözzek át,és visszajött vérnyomást mérni,kaptam egy szurit,amiben egy kis nyugtató volt.Majd bejött a doki,elmondott ismét mindent,mi hogy fog menni.Egyáltalán nem izgultam,annyira éreztem hogy jó kezekben vagyok!!Teljesen megbíztam a Harmat dokiban!!

Fél 12 előtt pár perccel jött egy betegszállító,aki levitt a műtőbe.Azt még fontosnak tartom elmondani,hogy a férjem végig velem lehetett,ez nekem nagyon sokat jelentett!!!A műtőajtóban elköszöntünk egymástól,és ott várt rám,míg ki nem hoztak.Bevittek a műtőbe,és csak ámultam,mert ilyen gépeket,felszerelést,technikát csak filmekben láttam.Át kellett feküdnöm a műtős ágyra a jobb kezemet ki kellett tenni oldalra,és már jött is az anesztes doktornő aki lejódozta a kezemet,és már ott is volt az orvosom.Körülöttem több monitor volt,felettem pedig egy röntgen gép.Kaptam egy szurit a jobb könyökhajlatba,és már kezdődött is a beavatkozás.Semmit nem éreztem,viszont az előttem lévő monitoron már láttam hogy egy vékony katéter már megy is lefelé a mióma felé.Igen,végig ébren voltam,mindent láttam,hallottam!!Ezt a katétert a könyökartérián keresztül helyezték le,egészen a miómáig!Mikor leért,akkor a miómát körülvevő ereket,pici apró lemezrészecskékkel elzártak.Ezt a folyamatot egy érfestés előzte meg,amiből csak annyit éreztem hogy melegség önti el a medencém környékét!

Mikor megvolt az érfestés,már mentek is a pici részecskék,és sikerült is minden egyes érhálózatot elzárni.Az egész beavatkozás 35 percig tartott.És számomra egyáltalán nem volt kellemetlen!Egy altatásos műtét ettől ezerszer rosszabb!!!!(Sajnos tapasztalatból tudom)

Aztán mikor végeztünk,visszatettek az ágyra min a szobámól levittek,és már vittek is vissza a szobámba.Az elkövetkező 3-4órában bevallom nagyon erős görcseim voltak,amit az ápolónők igyekeztek minél előbb,gyorsabban csillapítani.20percenként jöttek hozzám,kérdezték kérek-e még fájdalomcsillapítót az infúzióba!A doki 2 óra alatt 4xjött be és elmondta,tudja hogy fáj a hasam,de gondoljak arra hogy ez azért van mert sikeres volt a beavatkozás!Ez azért kicsit megnyugtatott.A férjem végig velem lehetett ott is.Este 6ra sokkal jobban lettem,már 8kor mentem zuhanyozni,sétáltam is kicsit!Az éjszaka alatt is többször bejött az ápolónő,és kérdezte nincs-e panaszom!És ami számomra nagyon kedves gesztus volt az ott dolgozóktól,hogy megengedték hogy a férjem bent töltse velem az éjszakát!A mellettem lévő ágyon aludhatott!Én még ilyet soha sehol nem tapasztaltam!

Még aznap este bejött a dokim 8után,csinált egy uh-tés megállapította,hogy tökéletesen sikerült az embolizáció!

Másnap reggel 9körül,már el is jöhettünk!

Májusban visszamnetem kontrollra,akkor már csak feleannnyi volt a miómám.Majd mág augusztusban ismét visszamentem kontrollra,és hála a tökéletes orvosomnak,teljesen elmúlt a miómám!!!!!!


Én ezt az eljárást csak ajánlani tudom mindenkinek,akiknek miómájuk van!!!És a Harmat dokiról is csak jót tudok mondani,mint ahogy a pécsi Radiológia minden dolgozójáról!

11. Gyöngyi59 (válaszként erre: 8. - Rúzsvirág)
2010. ápr. 15. 18:00
Akkor ez nálam valószínüleg nem jöhet szóba, hiszen nekem a teljes méhem miómás szerkezetű. Bár volt pár műtétem, lépeltávolítás, két császár, nagyon félek egy műtéttől. Szeretném megúszni. A dokim szerint valószínű tíz év múlva kell műteni, de ez azért fura nekem, mert akkor már réges-rég elmarad a mensesem.
10. Rúzsvirág (válaszként erre: 9. - A14deb9047)
2010. ápr. 15. 17:59

A műtéttel is csak a meglévő miómákat távolítják el, jó esetben nem a méhhel együtt. Amit elzárnak embolizációval, abba szinte már lehetetlen, hogy újra vérkeringés alakuljon ki.

A tapasztalat az, hogy megszűnteti a menstruációs problémákat. Ha még szüksége van valakinek a méhére, babát szeretne, annak érdemes ezen az eljáráson esetleg elgondolkoznia.

9. a14deb9047 (válaszként erre: 8. - Rúzsvirág)
2010. ápr. 15. 17:52
Akkor ez kiújulhat a méhtesten máshol, és akkor minden kezdődik előlről?? Nem hangzik jól!
8. Rúzsvirág (válaszként erre: 5. - Gyöngyi59)
2010. ápr. 15. 17:50

Az embolizációt nem nőgyógyász, hanem radiológus végzi. Magyarországon Pesten és Pécsen. Az OEP finanszírozza.

A miómát tápláló ereket zárják el, ezáltal elhal a mióma, és a szervezet kidolgozza magából.

7. a14deb9047 (válaszként erre: 5. - Gyöngyi59)
2010. ápr. 15. 17:50
Amit lehet olvasni erről az eljárásról: én nem vállalnám be! akkor inkább a műtét, az legalább végleges, "ami nincs, az már nem romolhat el"/nem betegedhet meg". bemásoljam a eljárást??
6. Rúzsvirág (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2010. ápr. 15. 17:46

A gond akkor lehet vele, ha babát szeretnél, mert az első 12 hétben nagy ütemben növekedésnek indulhat, ami vetélést okozhat.

Egy kolléganőmnek mikor megtudta, hogy babát vár 3 centis volt a miómája. A 12. hétre 7 centisre nőtt.

2010. ápr. 15. 17:45
Sziasztok! Érdekel a téma. A nődokim szerint nekem nem miómám van, hanem az egész méhem fala miómás szerkezetű, egyenletlen, megvastagodott. Nekem egyenlőre nem javasolja a műtétet. A mensesem elhúzódó, darabos, de ez a változó kornak is betudható, ötvenegy éves vagyok. A gyakran tizenöt-tizenhét napig tartó erős menses eléggé megvisel. Írnátok az embolizációról? Nekem még senki nem ajánlotta, nem ismerem az eljárást.
2010. ápr. 15. 17:40
szia engem érdekel nekemis van de méhen kivüli inkább fáj a petefészkem töle,vérzést nem okoz.
2010. ápr. 15. 17:39

Az egyik leggyakoribb jóindulatú elváltozás.

Aki már látott ilyet, azt mondja, hogy úgy néz ki, mintha olyan porcos lenne, mint pl. a rántani való csirkében a mellcsontnál - bocsi a hasonlatért, de tényleg így mondták. Amíg nem okoz fájdalmat, ritmuszavart, fájdalmat, addig nincs gond.

2010. ápr. 15. 17:37

Én kétszer vállalkoztam az embolizációra.

Szívesen megosztom a tapasztalataimat, ha van akit esetleg érdekel.

2010. ápr. 15. 17:34

Mióta megtudtam, hogy miómám van, meglepően sok ismerősömről, vagy azok családtagjairól derült ki, hogy nekik is van, vagy volt miómájuk.

Sokan nem is tudják, hogy van, mert nem minden esetben okoz problémát. (Nekem sem okozott.)

Azonban sok nőnél elhúzódó, fájdalmas, darabos menstruációt okoz.

A nőgyógyászok nagy többsége a méh kivételét látja csak megoldásnak. Az embolizáció lehetőségéről mélyen hallgatnak, ha felvetődik, elutasítóan nyilatkoznak róla.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook