Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mióma embolizáció fórum

Mióma embolizáció (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
261. kisszundimégjólesne (válaszként erre: 260. - Tambalika)
2017. jan. 25. 19:39
Pecs, Harmat doki, konzultacio! Olvass vissza! Es olvasd el honlapjat! Ne mindjart mutet!
2017. jan. 25. 19:33

Sziasztok!

Most jöttem a nőgyógyásztól, és három miómám van, egy négy, egy kettő, és egy kettő és fél centis.Felírta az esmya nevű gyógyszert,de mivel még 43 vagyok,azt mondta, hogy ezzel nem húzhatjuk ki a menopausáig, tehát a műtéten is gondolkozzak.

Laporoskóposat is ajánlott,tehát nem az egész méhemet akarja kivenni. De elfelejtettem megkérdezni, hogy akkor most minek szedjem be a gyógyszert,ha úgyis a műtét lesz a vége. Nem beszélve megnéztem neten az árát, és 46 ezer forint. Lézetezik, hogy valóban ilyen drága? Szerintetek van értelme az esmyának?

259. pipacs888 (válaszként erre: 258. - Zakkantcsajszi)
2017. jan. 24. 17:44
Laparoszkópos műtéttel távolítottak el miómát, és endometriózist. Erre gondoltam. Köszönöm a válaszodat :)
258. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 257. - Pipacs888)
2017. jan. 24. 15:01
Most melyik műtétre gondolsz??Vágás vagy embolizáció??Engem most műtöttek dec.ben kb 20 cm vágásom van én is megkérdeztem a dokit azt mondta ha nem fáj lehet együtt lenni de óvatosan nincs már ilyen kikötés,gondolom már minden más mint régen nálunk nem volt ebből probléma pedig nagy a hegem.
2017. jan. 24. 12:10
Lenne mégegy kérdésem a műtéten àttesettekhez. Én a papírkámmal és a 11 kèrdésemmel mentem az orvoshoz a műtét előtt. A kèrdések közt szerepelt az is, mennyit kell várni mire műtét utàn ismét együtt lehetünk. Az orvos válasza az volt, nem kell konkrètan várni. Ha úgy érzem, mehet... viszont 2-3 hónapig védekezni, nehogy koràbban teherbe essek. Nekem ez mégis fura. Mindenhol azt olvasom 6 hetet vàrni kell. Nektek mit mondott az orvos? Ki mennyit vàrt?
2017. jan. 23. 12:32
Holnap lesz 1 hete, hogy műtöttek, és semmi bajom, nincs fájdalmam, viszont nagyon fáradekony vagyok. Legszívesebben feküdnék egész nap. Ez normális???
255. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 251. - Csicsi72)
2017. jan. 23. 12:07
Pécset javaslom.
2017. jan. 23. 12:06
Bizony én kétszer voltam nála embolizáción.Ha nem is szívódik fel teljesen akkor is összezsugorodik nem nő tovább és ha bármi zavart okoz akkor leműtik ,egy olyan orvos aki nem egyből ki akar pakolni.,barátnőmnek olyan rossz helyen volt h az ötödik doki mondta azt h leműti de megkeresték a nőgyógyászával (ez is ritka) addig mentek amíg meglett.Mindenki ki akarta pakolni,.nov végén műtötték és megvan a méhe kiszedték igaz h ketté kellett vágni a méhét h hozzáférjen de sikerült és ez a lényeg ha nem megy tovább már rég kipakolták volna 37 évesen gyerek nélkül.
253. kisszundimégjólesne (válaszként erre: 248. - Csicsi72)
2017. jan. 22. 22:29
Lelkiismeretlen szarhazi! 44 eves vagyok, 10 centis volt a miomam. Nivemberben volt embolizaciom. Ha hagyom, akkor kipakolnak... Dokik a lovet nezik tobbnyire. Irany Pecs! Harmat doki ver-profi, szakmailag, emberileg csucs! Hajra! Ne hagyd magad szetcseszni!
252. ferrante (válaszként erre: 248. - Csicsi72)
2017. jan. 22. 21:48
Szia! Én is ugyanilyen helyzetben vagyok. 44 éves, kb.8 cm-es miómával. A doki szerint olyan helyen van, hogy csak a méhemmel együtt lehet eltávolítani. Első körben Pécset céloztam meg az embolizációval kapcsolatban. De mèg gyűjtöm a bátorságot hozzá.
2017. jan. 22. 21:13
Köszönöm a válaszokat. Visszaolvasom a fórumot, hogy merre induljak Budapest vagy Pécs.
250. viva70 (válaszként erre: 248. - Csicsi72)
2017. jan. 22. 11:35
Ez nem korfüggő. Csak 8 cm-es miómánál már kicsi az esély, hogy felszívódik teljesen. Azért egy próbát megér.
249. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 248. - Csicsi72)
2017. jan. 22. 11:32
Persze hogy csinálnak! Az orvosnak üzenem kapja be!Majd az ő golyóival szórakozhat.Embolizációval kb felére csökken de egyébként a miomák 95%-át le is lehet műteni.
2017. jan. 22. 09:38
Sziasztok! 44 éves vagyok és van egy 8 cm miómám, a dokim szerint készüljek fel a méheltávolító műtétre. A kérdésem az lenne, hogy mióma embolizációt csinálnak 44 évesnek is vagy csak azoknak akik szeretnének még kisbabát? Nem szeretnék méheltávolító műtétet csak ha nincs más megoldás.
2017. jan. 17. 14:53
Sziasztok! 3 órája műtöttek, túl vagyok rajta juhuuuu :)))))
246. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 245. - Nikimiki01)
2017. jan. 13. 22:50
Ez szuper!!!milyen jóváhagyás kell? Mekkora a mioma annyi aminek mérték?A progeszteron.hun vannak képzett hormontanácsadók azok közül válassz az endo doki nem tudja a miomát kezelni nem is foglalkozik vele.Műtét után 6 héttel nagyon ajánlom az Aviva tornatanfolyamot 4 órás utána heti 2x otthon helyreteszi a hormont ciklust miomára is jó.
2017. jan. 13. 13:48

Na, megvolt az mr, szerencsére semmi komoly baj nincs :)

Ott volt a Berczi is, figyelt vegig, tök rendes volt!! Aztan meg be kell szerezzek egy jóvahágyást vagy mit a nőgyogyótól , aztan ha az megvan, egy heten belül tud is embolizalni :)

Úgyhoyg bizakodó lettem :)

Köszi a linket, keresek endo dokit!!

244. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 242. - Nikimiki01)
2017. jan. 13. 12:24

Nem.Az endokrinológusok közül az országban 2 van akire rábíztam magam a többség nem jár továbbképzésre pl.hormonális problémára fog.gátlót ír fel na az ilyentől mentsen meg az Isten!! Pár orvost kipróbáltam 9 év alatt.

Progeszteron.hu oldalon olvasgass ott van képzett szakemberek listája.

243. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 238. - Nikimiki01)
2017. jan. 13. 12:20
Azthittem h az előzőt érzem mert egymás mellett volt hogyne éreztem volna úgy néztem ki mint egy 5 hónapos terhes hanyatt fekve is minden ruhában utáltam tükörbe nézni.Nagyon egyre jár az agyunk én 21-én megyek családállításra másodszor mióma témakörben és még folytatom alelki blokkok oldását plusz hormontanácsadóhoz mentem barátcserje kapszulát szedek progeszteron krémet kenem.
242. Nikimiki01 (válaszként erre: 241. - Zakkantcsajszi)
2017. jan. 12. 18:34

Köszi!

Hormonszakértő alatt endokrinologust értesz?

241. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 240. - Nikimiki01)
2017. jan. 12. 17:04

Barátcserje:2 db este

[link]


Progi:Womens krém ez a legtisztább ciklusnaptól függ h napi 1-2vagy 3x kened.de ennek megállapításához kell a hormonszakértő hormoneredményeddel együtt.

240. Nikimiki01 (válaszként erre: 239. - Zakkantcsajszi)
2017. jan. 12. 14:45
Baratcserje kapszulabol milyet es mennyit? Progeszteron krem?? Hasra kell kenni? Mikvannak......
239. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 238. - Nikimiki01)
2017. jan. 12. 14:12
Azthittem h az előzőt érzem mert egymás mellett volt hogyne éreztem volna úgy néztem ki mint egy 5 hónapos terhes hanyatt fekve is minden ruhában utáltam tükörbe nézni.Nagyon egyre jár az agyunk én 21-én megyek családállításra másodszor mióma témakörben és még folytatom alelki blokkok oldását plusz hormontanácsadóhoz mentem barátcserje kapszulát szedek progeszteron krémet kenem.
238. Nikimiki01 (válaszként erre: 237. - Zakkantcsajszi)
2017. jan. 12. 08:30

12x11 kb.

Hohogy nem erezted a 13centist, főleg hogy a 11 centis mellett volt? Nekem ez a 12 centis akkora, mintha kb 3 hós terhes lennék... ha fekszek konkrétan kidomborodik alul, es kezzel egyertelmuen erezni a gömb formát meg hogx tök kemény! Ez a legijesztőbb nekem.. es egyszer csak odanőtt, mintha tök hirtelen jott volna....


Egyebkent így olvasgatva, ez a mioma a legtöbb esetben (főleg a nagy, gyors novekedesu) a hormonhaztartas zavaraval függ őssze. Az ósztrogen es progeszteron szint beallitasaval, életmodvaltassal talán feken tartható, sőt sok esetben zsugorítható is.

En (optimalis esetben persze) az embo mellett minden mas alternativ vonalat is keszúlök kipróbálni.

Akupunktüras kezelésekrol is jókat olvastam, homeopatiaval is lehet kezelni (hozzateszem ebben nem teljesen hiszek), és persze a legnehezebb, hogy az ember tartson egy olyan etrendet amiben minel kevesebb olyan anyag van, ami taplalja az ösztrogen szintet, ergo a miomat.. (hormondietanak is nevezik, persze minden esetben dietetikus velemenye kell)

Egy komolyabb tisztítókura sem art kezdésnek.


Hátha ezek mind hozzajarulná ak legalabb egy picit a sorvadashoz.

Emelett en hiszek abban, hogx ezeknek a betegségeknek komoly lelki üzenete van. Nem vagyok otthon nagyon a témában, de annak idején a főiskolan sokat olvastam pszihoszomatikus betegségekről, hogy minden szerv betegségenek megvan a maga "jelentése" - a méh ugye a nőiséget megteszesítő szervünk, érdemes tehat elgondolkozni, hogx milxen tudatos, vagy tudatalatti lelki problemank van a nőiségünkkel, annak a megelésével, esetleg szexualis problemak, meg nem élt vágyak stb.

A mióma ugye egy csomó. Egy csomónyi "gond" összetömörülve. Talan a nőiségünket ért sérelmek, szakítas stb fajdalmanak az ósszegyűjtése, mert nem tudtunk elemgedni valamit amit el kellene...


Talán egy jó kinezuológus is tud segíteni a lelki okok felterképezésében, én, bár közel áll hozzám a téma, mégse érzem úgy, hogy eleget tudok rola az öngyógyításhoz, így ebben is szakember segítsegét kérném.


Hogy az autogén tréninget, agykontrollt és tarsait ne is említsem...


Azt gondolom, hogy ha az orvosi segítség es beavatkozasok mellett az ember az egyébalternativ utakat is kiprobal, csak hozzatehet az eredmenyhez..


Na nem akarok farasztani senkit, csak hangosan gondolkozom,, :)


Holnap reggel megyek mr-re, szerzett hekyet a Bérczi.

237. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 233. - Nikimiki01)
2017. jan. 11. 22:35
Most mekkora kb?? Nekema 13 cm kb 11-re zsugorodott csak fél év alatt.
236. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 233. - Nikimiki01)
2017. jan. 11. 22:34
Igem de azért ezt radiológusok csinálják ő nem nőgyógyász .Én is szerettem volnaha inkább 4 lyuk van mint a vágás de a méhed a tét lehet h laparral is kiveszik de elég nagy így a műtét akár 4-5 órát is eltarthat.
235. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 232. - Ferrante)
2017. jan. 11. 22:31
Igen 2015-ben egy 11 cm -s tavaly mire mentem kontrollra rá 9 hónapra már ott volt a másik 13 cm :((azthittem lefordulok az ágyról.
234. Nikimiki01 (válaszként erre: 229. - Zakkantcsajszi)
2017. jan. 11. 18:26

Ja es nekem befele növő, kb maga a méhem a mioma jelenlge...kóré van feszulve vagy nem is tudom. Gondolom ezért nehéz egyben tartani mütét kózben.

De mindkepp utánajárok a pécsi dokinak...

233. Nikimiki01 (válaszként erre: 229. - Zakkantcsajszi)
2017. jan. 11. 18:21

Ma voltam a Bérczinél! Tegnap felhívtam, mára már adott is időpontot. Nem tudott 100%osan megnyugtatni, de azt mondta, hogy nagyon nagyon keves az eselye h rosszindulatu legyen,de egyertelmut csak az mr mutat majd. Olyan rendes volt,hogy probal nekem súrgőssegire mr-t intezni holnap v pentekre.....

Azt mondta h ha mioma, akkor embolizalhatjuk, valszeg olyan 8centisre csökken, es azutan eldonthetem h milyne eljarassal szeretném kivetetni, ő a lapart se zárta ki.

A doki nevét megjegyzem, akit írtál, ha műtetre kerül a sor.

Köszi az infokat, amint valamit megtudok, jelentkezem!

(A Berczi a gyogyszert nem is emlitette...)

232. ferrante (válaszként erre: 222. - Zakkantcsajszi)
2017. jan. 11. 17:33

2x is szedtem az esmya-t, eredménytelenül.

Kétszer volt embolizációd?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook