Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


49. 0565efa6e6 (válaszként erre: 39. - Annó)
2007. márc. 30. 13:07
Én is tudok logikus(nak tűnő) dolgokat írni, még talén pénzt is csinálhatnék belőle. De az erkölcsi-etikai beállítottságom ezt nem engedi. Persze nem mindenki van ezzel így.
48. fuffoo (válaszként erre: 33. - Barka)
2007. márc. 30. 10:48

Hubbard például azért fontos a kérdésben, mert ő az, aki nagyon pozitíven tüntette fel a brutál vitamin-adagokat, mégpedig (javíts ki, ha tévedek) igen kevés (0?) szakmai háttérrel.


Ha a Hubbard által alapított szcientológiát megnézzük, már nem is csodálkozunk azon, hogy egy hozzájuk tartozó orvos a valódi tudományos eredmények ellen forduljon, ha a zetyháznak más a véleménye. Az általuk istenített B17 "vitaminnal" kapcsolatban például nem történt egy dupla-vak felmérés sem, ami igazolhatná vagy cáfolhatná a szer hatékonyságát: jelenleg pusztán személyes hitről beszélhetünk.


Emellett hadd idézzek egy fórumból, még 2002-ből, ami rávilágít arra, milyen fényben érdemes nézni a Lenkeit:


"valóban, kifelé, a $zci rengeteg tárasadalomépítő, -erősítő szervezettel, intézménnyel rendelkezik. csakhogy nem a meghirdetett "nemes" cél a tényleges célja, hanem az, hogy e szervezetek által is beszippantsa az embereket. vagyis nem jótéteményből akarnak ezek a szervezetek segíteni, hanem igencsak önös érdekből. csak az veheti igénybe őket, aki a számára szükséges segítségen kívül a "többit" is hajlandó elvenni a kezükből. választás sincs -- vagy mindent, vagy semmit."

47. fuffoo (válaszként erre: 39. - Annó)
2007. márc. 30. 09:01

"A véleményem az, hogy teljesen logikus amit ír"


Nekem például bármilyen jól felépített közgazdasági elméletet eladna egy ügyes sarlatán. Egyszerűen fogalmam sincs az egészről, és ezt nagyon könnyen ki lehet használni.


Kérdésem: Itt hányan vannak, akiknek komoly egészségügyi képzettsége van? Mert ha nincsenek, akkor ez az egész topik az "én hiszek benne" és az "én nem hiszek benne" szinten mozog.


Annyit azért érdemes lenne megfontolni, hogy vajon miért nincs *szükségünk* a vitaminokra emelt dózisban? Nem tudom, mennyire jó a hasonlat, de ha egy autóba magasabb oktánszámú benzint teszel, nem fog jobban működni, mert nem arra lett tervezve.


Tisztában vagyok vele, hogy a természetben az élőlények általában az optimális működésükhöz szükségesnél *valamivel* kevesebbhez jutnak hozzá majd' mindenből, de kétlem, hogy ez a különbség óriási lenne.


Kis pótlás oké, de sokszoros mennyiségeket beszedni... Valójában csodálkozom, hogy a szervezetünk még az ilyen brutálisan megemelt mennyiségeket is képes kezelni.

46. fuffoo (válaszként erre: 42. - Cukikutya)
2007. márc. 30. 08:47

"hogyha nem kell, [az urán] úgyis kiürül a szervezetből"


Valóban, a nehézfémekre ez tipikusan jellemző. Javaslom kisebb mennyiségű plutónium kipróbálását is. "Nagy az isten állatketje", szokták mondani...

2007. márc. 24. 11:54
Rájöttem.
2007. márc. 24. 11:34
Jajj.Lehet hogy buta kérdés,de a tudásbázis és a fórum között konkrétan mi a különbség?
43. cukikutya (válaszként erre: 41. - 93a74b44ea)
2007. márc. 24. 11:31
Megnézem,eszembe sem jutott hogy ott is lehet,még nem jártam arra!
42. cukikutya (válaszként erre: 39. - Annó)
2007. márc. 24. 11:30
Szerintem is félelmetes és logikus!Én egy hónapja kezdtem el szedni az alap vitamincsomagot.A környezetemben is vannak akik szedik és csak jót mondanak róla.Engem egy apróság zavar.Az egyik tabletta tartalmaz uránt.amikor megkérdeztem a centrumban hogy miért van a szervezetünknek szüksége uránra,nem tudott mondani semmi érdemlegeset,csak annyit,hogyha nem kell,úgyis kiürül a szervezetből.
41. 93a74b44ea (válaszként erre: 40. - Cukikutya)
2007. márc. 24. 11:28

Nincs mit! :-)

Ott már jó páran leírtuk a véleményünket (nekem például nem jött be, de van olyan barátnőm, aki esküszik rá...).

40. cukikutya (válaszként erre: 38. - 93a74b44ea)
2007. márc. 24. 11:26
oké köszi!
39. Annó
2007. márc. 24. 11:26

Szia!

Én csak tervezem, ugyanis most olvasom a könyvét.(Emeltdózisú vitaminokat szedek egyébként.) Pár hónappal ezelőtt vettem meg de csak most kezdtem el olvasni. A véleményem az, hogy teljesen logikus amit ír és minden orvos tisztában van a betegséggyártó- gyógyszeripar összefüggéssel csak hát nagyon sokan inkább homokba dugják a fejüket...

Egyébként félelmetes ha úgy istenigazából belegondolsz...

38. 93a74b44ea (válaszként erre: 37. - Cukikutya)
2007. márc. 24. 11:24
A Tudásbázisban találsz egy ilyen témát.
2007. márc. 24. 11:17
Ki az aki szedi Dr. Lenkei Gábor vitaminjait?Milyen a hatása?Mi a véleményetek erről?
2007. márc. 17. 20:49
Mielott kijottem Amerikaba, beszedtem egy eros adagot. Itt kint folytattam az emelt adagu vitaminfogyasztast, es csak pozitiv tapasztalataim vannak e teren! Pl. C-vitaminbol 3000 mg-ot szedek naponta, immar 5 honapja. Az alvasigenyem 5-6 orara csokkent, bar aludhatnek tobbet, de a szervzetem ugy dontott ennyi eleg neki. Napi ketszer edzem, futok, sulyt emelek, szepen mennek lefele a centik, nagyon gyorsan no a hajam a kormom, ejjel dolgozok, es nagyon jol birom! nem vagyok faradt, rengeteg energiam van. Sehol sem olvastam, hogy karos lenne, es nem is hiszem el. Amig a vitamindobozokra 60 mg van irva C-vitaminbol, es tudom, hogy Hitler is csak ennyit adott annak idejen a katonaknak, hogy ne kapjanak skorbutot. Tehat a 60 mg csak erre eleg!
35. 0565efa6e6 (válaszként erre: 6. - 959ebd0cf5)
2007. márc. 17. 20:05
Az orvos nem tudom, hol kapta a diplomáját. Ez inkább üzleti fogásnak tűnik...
34. 0565efa6e6 (válaszként erre: 23. - Csokialagut)
2007. márc. 17. 20:03

Sajnos az átlagember akármit is érez, csodát vagy hasonlót, nem tudja megítélni a helyzetet.

A témába viszont nem megyek bele, sem időm, sem energiám.


A vizeletet a riboflavin (B2) színezi, nem okoz egészségügyi problémát mai ismereteink szerint (persze nagyon nagy mennyiségben igen), csak azt jelzi, fölöslegben lett bevíve a vitamin.

Az E-vitamint nehéz túldagolni, de hónapokon.éveken keresztül 400 mg fölött már okozhat problémáz (hajhullás, gyengeség, izomfájdalom).

A-vitamin 5-6-szoros esetén tartósanm, máj- és lépmegnagyobbodás, kötőszövet-felhalmozódás (végső esetben elégtelenség).

D-vitamin szintén, emelkedett vérkalciumszint, ezáltal meszesedés.

K-vitamin inkább csecsemőkön jellemző, sárgaságot okozhat (ez nem a klasszikus újszülöttkori sárgaság).

A B-vitaminoknál is fölléphet idegtoxicitás leginkább, akár B1-nél is, 50 mg tartósan már okozhat ilyet.

33. Barka
2007. márc. 9. 11:14

Hubbard-ot én sem bírom és meg is lepődtem, hogy Lenkei pedig igen.

De ezzel én úgy vagyok, hogy attól, hogy a vitaminjait (amiről azért jegyezzük meg, hogy "közönséges" vitaminok, nem Lenkei doktor által feltalált csodaszerek) szedem és jónak, sőt széles körben terjesztendőnek tartom, attól még ugyanúgy fogom utálni mondjuk a pacalt, függetlenül attól, hogy a jó doktor arról ír egy könyvet, hogy ő imádja és szerinte mindenkinek ennie kéne. Kicsit kuszán sikerült ezt leírnom, de szerintem érthető.

2007. márc. 8. 16:41

L. Ron Hubbard, mint scientológus, nekem sem szimpi. De olvastam egyik könyvét: Háború a Földön, és szerintem az egy igazán szuper könyv! Scifi, de abban nagyon jó! Próbáltam utána elolvasni a Földi küldetés sorozatot is, de azzal nem tudtam haladni, az nem ragadott meg.


Más.

Szeretném belinkelni ezt az oldalt a Wikipediából:

[link]

Most találtam, de kérem, olvassátok el!

Rövid, szűkszavú, de nagyon érdekes...!

31. Ancika
2007. márc. 6. 08:58

Nekem egy dolog nagyon unszimpatikus az egészben! Ron Hubbard többszörössen meg van említve a könyvben. Ő köztudottan a Scintology feje! ..és a boltban ki vannak téve külön polcon Hubbard könyvei is.

Amúgy szerintem is igaza van Lenkeinek abban amit ír. ... de a Scintologyt nem vagyok hajlandó támogatni!(merthogy nézzük meg azért hogy honnan jönnek ezek a vitaminok ..hol készítik őket)

2007. márc. 6. 00:15

Én még csak most ismerkedem Lenkei munkájával.

Oalvastam itt egy kétkedő fórumozót... hát igen látszik hol vagyunk, az irígység és kételkedés, és pesszimizmus megdöbbentő... Ez hungarikum az biztos.

Én amerikában szedtem egy supermen nevű vitaminkészítményt... abban brutális adagok voltak, némelyik vitaminból több 1000% a volt az RDA nak. Hamarosan azt tapasztaltam, h. nem voltam fáradt, sem éhes... azért kezdtem vitaminkúrába mert heti 60-70 órát dolgoztam, és kezdtem kifulladni, azon kaptam magam h. 3 órát aludtam két munkanap között, és nem voltam se éhes se fáradt. A vizeletem valóban nagyon színes volt. Úgy éreztem h. ez nem normális ezért abbahagytam. Mondjuk abban volt ginseng és más serkentő is, valami másik gyógynövény. Ezért nem tudom azóta, h. mi tévő legyek vitaminok terén. Szeretnék belekezdeni egy alap kúrába, de nem tudom nem leszenek e kiütéseim mint akkor, és ha igen ez átmeneti normális reakció e, vagy esetleg nem.

29. Barka (válaszként erre: 28. - 959ebd0cf5)
2007. márc. 1. 12:26

Sőt! Épp tegnap láttam a tv-ben, hogy mostanra bebizonyosodott, hogy akiknek pl. magasabb az A vitamin koncentráció a vérükben, azok fokozottan hajlamosabbak csonttörésre. Mintha kifejezetten az A vitamin okozna csontgyengeséget. Nekem meg az jutott eszembe, hogy ugye annál nagyobb a vitamin koncentráció, aki szed plusz vitaminokat. Akik pedig vitaminokat szednek, azok általában aktívabbak, életerősebbek. Akik pedig aktívabbak, azok nagyobb valószínűséggel mennek mondjuk túrázni vagy sportolni, mint akik örülnek, hogy lélegezni még bírnak. És így ezek talán érthetően gyakrabban kerülhetnek olyan szituációba, ami mondjuk csonttöréssel jár.

Elképesztő volt azt is hallani, hogy míg a mesterségesen előállított vitaminok egy része megöli az embert, addig a zöldségek és gyümölcsök (amikről minimum azt mindannyian tudjuk, hogy agyon vannak vegyszerezve, hogy az állítólagos vitaminellátottságukról most ne beszéljünk)fogyasztása egészséges. Szerintem egy tisztességes orvos azt mondaná, hogy természetesen szükség van a zöldségre-gyümölcsre, ha más nem, a rostok miatt. Viszont a benne lévő és belénk kerülő vegyszerek kitisztítását igenis antioxidánsokkal elő kell segíteni. Amit én eddig tulajdonképpen csak Lenkeitől hallottam magyar orvosok közül.

28. 959ebd0cf5 (válaszként erre: 26. - C3648d6796)
2007. febr. 24. 18:40

nekem van egy könyvem, Vitaminbiblia a címe,1985-ben adták ki, egy amerikai szerző által.Ennek a könyvnek az első kiadása 1979-ben lett kiadva.

A könyv lényege, amit Lenkei is tálal.

Szegény Lenkei csak azon töri a tollát, hogy végre nálunk is tudatosuljon a vitaminok fontossága, s akkor a gyógyszerek mellőzhetőek is lehetnének.De nálunk még 30 év sem elég, hogy valamit elhiggyenek.

27. Barka
2007. febr. 22. 22:54

Sziasztok!

Én tavaly nyáron találkoztam a két könyvvel. Pár héten belül beszereztük az alap csomagot magunknak. Én akkor voltam hét hónapos terhes. Sokan tartottak felelőtlennek, riogattak, hogy egészségtelenül nagyra fog nőni a baba tőle, nekem meg biztos vesekövem lesz, stb., stb. Annyira dühített az ilyen hülyeség, hogy inkább titkosra vettem a figurát és sunyiban folytattam a vitaminok szedését. Ja! Amíg nem jutottunk hozzá a Lenkei-féle cucchoz, addig is elkezdtünk sima C-vitamint szedni nagyobb dózisban (napi 1000 mg). Már egy-két nap után érezhetően energikusabbak és kisimultabbak voltunk. Nekem a terhesség addigi hét hónapja javarészt az alvásról vagy az arról történő álmodozásról szólt. Semmihez nem volt erőm, szívem szerint egész napokat aludtam volna át. A C-vitamintól ez sokat javult. Aztán amikor elkezdtük az alapot, még jobb lett a helyzet! De tényleg!

Aztán szeptemberben megszületett a kislányunk (teljesen normális 3200 grammos súllyal...). Császárral szültem és nagyon gyorsan gyógyult a sebem is, amit én elsősorban a C-vitaminnak tudok be. A kórházban is szedtem az alapot plusz még napi 4000 mg C-vitamint.


És - bár elsőre ijesztőnek tűnik az ára - tényleg nem drága, ha megnézzük, hogy miből mennyi van benne (sokan ezért éppen ezért ellenzik - no comment...).


Ja! Mi kalcium-magnézium port is szedünk, na, hát az valami elképesztő, hogy milyen löketet tud adni a naphoz! :) Ennek amúgy épp nem rég szállította az árát felére Lenkei.

26. c3648d6796 (válaszként erre: 23. - Csokialagut)
2007. febr. 17. 21:31
olvsd el a könyvét,ott megkapod a fizetett választ a kérdéseidre:-))
25. 93a74b44ea (válaszként erre: 23. - Csokialagut)
2007. febr. 10. 11:17

nekem nem tetszik, de nem én vagyok törlésben az illetékes, és különben nincs is benne semmi olyan...

szerintem kár itt találgatnod (engedélyezés, bevizsgálás), ha nem néztél utána

ha nem teszik, úgy gondolod, neked nem megfelelő ez a vitamin, ne szedd és kész...de ez a "fizetett válasz"-os duma azért nevetséges...

mondom én ezt úgy, hogy nekem semmit nem használt, tényleg csak nagyobb étvágyam lett tőle, egy hónap után abba is hagytam (ez a hsz. így akkor talán már nem is tartozik a fizetett kategóriába, igaz?)


nem tudom elviselni az irigységet, a rosszindulatot... ezért meg lehet engem kövezni, de akkor is így van....

24. sz gabi (válaszként erre: 23. - Csokialagut)
2007. febr. 9. 20:54
bocs,lehet, hogy nem tudunk mindent ami benne van, hogy miért,de akinek elmaradt az érszűkületének műtétje az szerintem tök elégedett. Főleg ha a műtét indokolatlansága a műtőasztalon derült ki, és az orvos abbahagyta. azóta sem érti mitől lehet, hogy nincs meg a szűkület.Én sem hittem el sokmindent, már bánom, hogy 6 hónappal később kezdtem el szedni, mint ahogy halottam róla.Csak kételkedj ha akarsz.
2007. febr. 3. 17:50
a sok leirt valasz nekem elegge egy semara megy. nem lehet hogy a kedves lenkei doktor fizetett valaszai ezek? ugyanakkor nemtudom hogy mi szuksege van a szervezetemnek nehezfemekre ( higany paládium platina rubidium erbium stb. ) es ezek nyomelemeire. azonkivul nem birtam nem eszrevenni hogy miota bevettem par csomaggal neonsarga a vizeletem. engedelyezett termek ez magyarorszagon? bevizsgalta ezt valaki? nekem alap csomag van es pl b1 vitaminbol a napi ajanlott adag 178szorosa van benne. hat nemtudom de szerintem a vitamin tuladagolas meg rosszabb mint a hianya. ez oke mert vizben oldodo de mivan pl az e vitaminnal ami zsirban oldodik. abbol pl a napi ajanlott beviteli adag 27szerese van benne. mellesleg nem lepodnek meg ha torolnek a hozzaszolasom. biztosan nem teszik majd valakinek :)
2007. jan. 10. 13:50
Kezdésre jó, de szerintem egy hónap múlva már erőset kéne szednie. De ha azt akarjátok hogy meggyógyuljon akkor az nem elég. C vitamin és B 17 terápiáról hallottál? A C vitamin terápia több száz gramm C vitamin intravénás adását jelenti, a B 17-ről pedig olvashatsz a www.b-17.hu -n.
21. c3648d6796 (válaszként erre: 20. - C3648d6796)
2007. jan. 4. 20:16
rékos=rákos bocsi
2007. jan. 4. 20:16
Szerintetek egy rékos betegnek elég a közepes csomag kezdésre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook