Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


139. semiramis (válaszként erre: 138. - Edb6c38cef)
2007. okt. 10. 08:00

Nagy a felhajtás, mindenki azt hiszi, hogy húdecsodatevő úr megmenti a világot (legalábbis a magyarokat)

Hogy egy oltári nagy sablonnal éljek: nem kell mindennek bedőlni, nincs új a nap alatt, nincsenek csodatevő urak, legfeljebb üzletemberek, akik ügyesen "kihasználják" az egészségről mit sem tudó átlagembereket.

Igaza van amúgy az itt előttem szólónak is, a vitaminok önmagukban még kevesek, ha ugyanúgy mérgezik tovább magukat az emberek... szemét kaják, cukor, fehérliszt, stb... az egészséges életmód a táplálkozásnál kezdődik... az vaj' miért nem kap szerepet a lenkei-s oldalon??

2007. szept. 27. 13:01

Bocs, de azóta is ezen rágódok. Akkor ez amerikai termék? Jó, persze, nézhettem volna a dobozán az apróbetűs részt.

Kicsit összeomlottam, mert így miben bízzak. Az USA-ban a pénz az Isten, honnan tudjam, mi van ezekben a bogyókban? Le vagyok törve:((((

137. edb6c38cef (válaszként erre: 136. - C469e38f6f)
2007. szept. 26. 07:47

Ugye a pörit meg a mekis kaját nem gondoltad komolyan??

Két okból vesz magas dózisút az ember:

1. Mert a mostani úgynevezett egészséges kaják már sajnos műkaják, és egy alma, répa, káposzta stb már csak töredéke vitamint, nyomelemet és ásványi ag-ot tartalmaz, mint mondjuk 20 éve.

2. A bennünk felgyülemlett méreganyagok semlegesítése már önmagában magasabb dózisú vitamint igényel. Mivel 20 éve ennyi méreganyagot sem nyeltünk be.


Egyébként én tévhitben éltem, mert az gondoltam, a Lenkeiék gyártják. Ezek szerint NEM magyar termék?

2007. szept. 25. 23:44
Egyébként írja már le valaki, hogy minek vesz mega dózisú vitamint, amikor a magyar átlag csoffadttestű embernek erre a dózisra semmi szüksége? Ami neki kell, azt a pörköltjéből meg a mekis fosokból is fedezni tudja...
135. c469e38f6f (válaszként erre: 133. - Suesue)
2007. szept. 25. 23:24

Hogy mit hiszel v mit nem az magánügy, tudod van az a nagy épület, kereszttel a tetején...

Olyan, hogy Lenkei vitamin nincs. Lenkei egy importőr, amerikai termékeket forgalmaz a saját neve alatt. Kevés ő ahhoz (anyagilag), hogy ilyen termékeket saját maga előállítson.Egyébként én is jártam ott, mivel Budaörsön dolgozom, és Ők is ugyanazt importálják, mint Lenkei, nézd meg az összetételt és a koncentrációt, meg gondolom a gyártó is rá van írva (bár én nem néztem) Ha a Nulab inc. gyártja, akkor ua.- mint a Lenkei.

134. edb6c38cef (válaszként erre: 133. - Suesue)
2007. szept. 25. 20:37
Köszi a választ. Én meg azt hittem, egy az egyben Lenkei vitaminok, mint a József körúton:(
133. Suesue (válaszként erre: 132. - Edb6c38cef)
2007. szept. 25. 18:24

Szia Zitamita.


Sajnos csak hasonló típusú bolt nyílt, ahol valami mást forgalmaznak, nem Lenkeit.

Állítólag ugyanaz, de én nem hiszem. :)

2007. szept. 25. 09:36

Sziasztok!

Tényleg nyílt Dr Lenkei bolt a budaörsi Tescoban? (nem a hipermarketben, hanem kívül a kis üzleteknél?)

131. joora
2007. szept. 18. 13:31

Sziasztok!

Én most találtam ezt a fórumot, leírom tapasztalataimat:

8 hónapja szedem a Lenkei Alapot. Csak jót mondhatok róla. Amiken segített: az első (!) naptól elmúlt az állandónak mondható szemfájásom-fáradtságom (monitor, szemüveg, tévé); az alvás rendeződött (többórás éjjeli virrasztás nincs), az ínyem erős, visszahúzódott a fogamra, a fogaim nem érzékenyek, nem romlanak tovább (eddig legalábbis), bőrömön elvétve van pattanás (addig millió jött ki főleg menzeszkor), a bal térd- és csípőízületem azóta nem fájt (azelőtt a szülések miatt, és valamikori bokaficamom miatt szinte minden hónapban pár napra "lesántultam", alig tudtam emelni a bal lábam); 2-3 hónap után megállt az évek óta tartó hajhullásom, nem is töredezik; 21 éves koromtól tartó migrénem MEGSZŰNT! igaz kb. 2-3 hónapig még volt (ez is havonta jött ki), de azóta EGYSZER SEM! 18 éves koromtól virágpor-allergiás vagyok közepes szinten, idén gyógyszert sem kellett szednem. Csak megjegyzem, hogy az eddig gyógyszerekre, kenőcsökre stb. költött pénz sem két fillér volt.

Ja, és azóta az idegeimre mintha burkot húztak volna!

Na hát ennyi.

130. semiramis (válaszként erre: 129. - Pirosalma)
2007. szept. 17. 07:52
Akkor minek kacsintgatsz?
129. Pirosalma (válaszként erre: 128. - Semiramis)
2007. szept. 16. 18:50
Mondom, hogy nincs;-)
128. semiramis (válaszként erre: 127. - Pirosalma)
2007. szept. 16. 17:52

Na, ide vele, mutass egy cikket!

(de nem ilyet, hogy az "egyik ismerősöm blabla...")

127. Pirosalma (válaszként erre: 126. - Semiramis)
2007. szept. 16. 16:12
"...káros mellékhatást még nem sikerült kimutatni, vagy bebizonyítani, hogy ártana." - neeeem, persze, hogy nem;-)
126. semiramis (válaszként erre: 123. - Bronson)
2007. szept. 16. 14:50

Egyszerű: nem nyakra-főre kell szedni, hanem normálisan, átgondoltan. Nyilván a zsírban oldódóakból nem kell túl sok, a vízben oldódóakból mehet több, legfeljebb kidobja a szervezet. Sokan ellenzik ezeket, fanyalognak, de káros mellékhatást még nem sikerült kimutatni, vagy bebizonyítani, hogy ártana. Nem kell kilószámra zabálni, de azért ne az RDA legyen a mérce... betegség esetén érdemes emelni pár napig az adagokat, főleg C-ből, aztán újra visszaállni.

A lenkei-féle készítmények sztem pont jó adagok, mindenki az életkörülményeihez mérten válassza a csomagot. De -mivel már többen is írták- ez nem a legolcsóbb, érdemes ám kutakodni más után is, mert nem egyedüli forgalmazók a piacon...

az ilyen arzénoktól meg nem hinném, hogy félni kell, sokkal nagyobb ártalmat okoz, vagy legalább akkorát, ha kimégy a körútra egy órára, vagy egy nyilvános helyen (sajnos) az arcodba fújják a cigifüstöt, a sok tartósító, ilyen-olyan vackok az élelmiszerekben, stb...

(ez persze csak egy vélemény, nem biztos ám, hogy igaz!)

125. Pirosalma (válaszként erre: 123. - Bronson)
2007. szept. 15. 11:27

Szia!

A szennyezettség mértékétől függ. Igen, a nehézfémek főként mivel elég agresszív komplexképzők (fehérjékhez kötődnek), elég lassan ürülnek a szervezetből.


Nem, nem lehet gátlástalanul szedni vitaminokat, (pl. kölcsönhatás is lehet gyógyszerekkel [pl. a B1-vitamin-fölösleg módosíthatja bizonyos gyógyszerek lebontását]).

Persze ahogyan mondani szokták, mindenki a maga szerencséjének a kovácsa. Kérdés, ért-e az átlagember annyira a biokémiához és egyéb területekhez, hogy meg tudja ítélni, szedjen-e megadózist vagy sem.

124. berta.magdolna (válaszként erre: 123. - Bronson)
2007. szept. 13. 11:07
Pontosan így gondolom én is.
123. bronson
2007. szept. 13. 00:11

Sziasztok gyerekek!

Túlságosan leragadtatok a C vitamin problémánál.

Mi van a higannyal és az arzénnal amelyeket szintén (bár csak nyomokban) tartalmaz a készítmény? Vajon ezek nem halmozódnak fel a szervezetben? Jó volna ha valaki aki tényleg ért a témához tudna válaszolni.

Nekem kicsit nehéz elhinni, hogy nyakra-főre lehet szedni ezeket a készítményeket mindenféle kéros következmény nélkül.

122. berta.magdolna (válaszként erre: 121. - C469e38f6f)
2007. szept. 12. 09:23

És azon elgondolkodtál már hogy miből állítják elő a vitamintablettákat?Én tudom (egy gyógyszerkutató rokontól )hogy a legtöbb ilyen készítményben szinte semmi vitamin nincs,szervezetre ártalmas hordozóanyag viszont annál több.Egyébként,hogy magam ellen is mondjak valamit,én is adtam a gyerekeknek ilyen készítményt,mégpedig a Lenkeit.A sógórnőm hozta,ő is szcientológus.Nagyon kedves,jó ember.

Egyik lányom lábán az ujjai ki voltak száradva annyira hogy 5-7 vérző repedés volt rajta.Egy éven át cipeltem orvostól orvosig,de tanácstalanok voltak.Az egyik bőrgyógyász végül javasolta a nagyon nagy dózisú vitaminkúrát.( mint a rákos betegeknél ),de nem a gyógyszertárban kapható termékeket ajánlotta,hanem a lenkeit.Dupla adagot kapotta lányom,mint a felnőtteké,és már 3 hét után határozottan kezdett javulni az állapota.Egy hónapig szedte,és mára meggyógyult.Azért én továbbra sem vagyok híve a tablettáknak.

121. c469e38f6f (válaszként erre: 116. - Berta.magdolna)
2007. szept. 11. 14:03

Kevesebb, mint 6000 Ft-ból meg lehet oldani az egész család (6fő) vitaminkiegészítését 1 hónapon keresztül.(elhiszem, hogy a mai jövedelmek mellett ez nem biztos, hogy mindenkinek megoldható)

A zöldségek, gyümölcsök vitamin és ásványi anyag tartalmáról pedig egy érdekesség:


"A táplálkozás-tudományi kutatások mai állása szerint hiába próbálunk egészségesen táplálkozni, például sok zöldséget és gyümölcsöt enni, táplálék-kiegészítők nélkül nem tudjuk biztosítani a szervezetünk számára szükséges tápanyagokat és vitaminokat. Az okokat és a tüneteket kerestük meg.

Dr. Márai Géza, a Szent István Egyetem Környezetgazdálkodási Intézet ökológiai tanszékének tanára évtizedek óta vizsgálja, hogy a környezetszennyezés hatására hogyan romlott talajaink minősége, és ennek következtében milyen káros hatások érték a növényeket, állatokat és rajtuk keresztül egészségünket.

A magyar talajok legalább felében erős savasodási folyamat ment végbe. Ennek az oka többek között a savas eső, a nagyarányú műtrágyázás, a kommunális szennyezésből, a mosóporokból származó foszfátterhelés. A növények már nem képesek elegendő ásványi anyagot és nyomelemet a talajból felvenni, és így a takarmányon keresztül az állatok sem. A tápláléklánc végén pedig ott az ember, aki hiába eszik sok zöldséget, gyümölcsöt, húst, lehet, hogy jóllakik, de minőségileg éhezik.

Az 1960-as évektől napjainkig az élelmiszerekben drasztikusan megváltozott a mikroelemek és a vitaminok mennyisége. A karotin 50 százalékkal, az E-vitamin 60 százalékkal, a B12 vitamin pedig 90 százalékkal csökkent! Egy 1985-ben végzett felmérés adataival összehasonlítva a zöldségek és a gyümölcsök vitamin- és ásványianyag-tartalma mintegy hetven–nyolcvan százalékkal zuhant le. A régebbi mérés szerint például egy átlagos súlyú alma C-vitamin tartalma 5 milligramm volt, most ugyanez az érték mindössze 1 milligramm. A brokkoli kalciumtartalma 100 milligrammról 35-re esett vissza.

Mivel a talajból kimosódtak a kalcium-, magnézium-, vas-, mangán- és réztartalékok (1966–1990-ig a búza, a répafélék és a burgonya vastartalma 50 százalékra csökkent) a növényekben, ennek következtében az állatokban sincsen elegendő ásványianyag.

A hazai adatok azt mutatják, hogy Észak- és Nyugat-Magyarországon, az Alföld északkeleti vidékein és a Dunántúl délnyugati tájain, ahol a talaj nagyon erősen elsavanyodott, kétszer annyi a csontritkulásos beteg, mint a jobb helyzetben lévő közép-magyarországi területeken. Szinte ugyanez érvényes a daganatos betegségek országos előfordulására a 30–64 éves férfiak körében. "


Én senkinek nem ajánlanám Lenkei mega vitaminjait, de egy kisebb dózisú szedése, főleg a téli hónapokban meggondolandó.

2007. szept. 11. 13:49
Azért én óvatos lennék Dr.Lenkeivel.Mivel Ő szcientológus, így a vitaminoknak (túl)nagy jelentőséget tulajdonít.Amúgy pedig egyszerű kereskedő, aki elvégezte az orvosit. Az amerikai Nulab (sose hallottam róla, pedig párat ismerek- Twinlab, Prolab, Universal, Scitec, Ultimate Nutr. stb... )termékeket importálja és forgalmazza.Egyébként kb fele ennyiért is lehet a piacon hasonló dózisú és minőségű multivitamint kapni, tehát ez neki igencsak jó "biznisz".A könyvei- még ha részigazságokat tartalmazhatnak is- szerintem csak a marketingje része.Gondoljatok bele, ilyen vitaminokat annyian árulnak, mint égen a csillag,ha nem tesz mellé valamilyen -szerintem bulváros - körítést, nem tudna a körúton boltot üzemeltetni 1-2 tucat termékkel...
119. eva7 (válaszként erre: 117. - Bogbek)
2007. szept. 4. 17:27
megirom!!!!
118. edb6c38cef (válaszként erre: 117. - Bogbek)
2007. szept. 4. 17:12
Ha a Blaháról elindulsz a József körúton, viszonylag a körút elején meglátod. Autóból láttam, szép, tágas üzletnek néz ki. (ha a boltra gondolsz).
117. bogbek (válaszként erre: 107. - Eva7)
2007. szept. 4. 11:17

Szia!

Nekem meg tudnád írni, hogy hol van ez az egészségcentrum?

Köszi: bogbekkukacfreemail.hu

116. berta.magdolna (válaszként erre: 112. - Semiramis)
2007. szept. 4. 10:59

Még hogy 4-6000 vitaminra??

Mi hatan vagyunk.Szorozd csak be!Melyik gyereknek adjak,havi 5000-ret?Rólunk, felnőttekről nem is beszélve,mert az már havi 30000 volna.Nekünk sincs rá keret.Adok viszont a gyerekeknek sok gyümölcsöt,meg zöldséget.( itthon terem )

115. Pirosalma (válaszként erre: 114. - Semiramis)
2007. szept. 3. 19:31
Nehéz, bizony nehéz.
114. semiramis (válaszként erre: 113. - Pirosalma)
2007. szept. 3. 19:28

Nehéz elképzelni. Oké, hogy a kis nyugdíjas néninek tényleg nincs, ezt elhiszem. Mondom: átlagembernek, átlagfizetésből.

Azért ne feledkezzünk meg arról, hogy aki 300 ft-on nyavajog, az minden szünetben ott bagózik a melóhelyen, otthon, akárhol. Arra telik?

Mindössze hoztam pár példát, ami feláldozható lenne, csak a mértékek miatt.

113. Pirosalma (válaszként erre: 112. - Semiramis)
2007. szept. 3. 19:07

Úgy képzeld el, hogy valakinek nincs 300 Ft-ja arra a kurva vizitdíjra...:-(


Bocsánat, de elég konkrét az eset (hála Istennek, nem velünk történt, de bár ne történt volna meg vele sem...), amikor valakinek nem az a gondja, hogy napi 900 vagy 1000 mg C-vitamint szedjen, hanem hogy miből fogja kifizetni a vizitdíjat, mert nagyon nagy gondok vannak az egészségével.


Egy vizitdíj a körzetinél, egy a laborvizsgálatkor, egy megint a körzetinél, aztán még ki tudja, mennyi a szakorvosnál vagy szakorvosoknál.


Ne abból indulj ki, hogy az ember 1 dobozzal szív vagy hogy szív-e egyáltalán (ja, szív a magyar egészségüggyel), eszik-e a Mekiben, jár-e hetente moziba, van-e kébeltévéje, plazmatévéje és még lehetne sorolni. És igenis jó, ha az ember el tud menni moziba mondjuk havonta egyszer, kikapcsolódni, barátokkal. De nem tud.


Képzeljük csak el a helyzetet: moziba menjek vagy orvoshoz?


Megértem, ha nem tudjátok elképzelni vagy átérezni, ez nem fogyatékosság: aki nem éli át, vagy nem tapasztalja közelről, hogy mit jelent, amikor valaki ilyen szar helyzetben van, nem fogja tudni igazán beleérezni magát.


Bocsánat, kissé elkanyarodtam a témától, de szerintem nem is baj ez.


Adja Isten, hogy egyikünk se kerüljön ilyen helyzetbe, és aki mégis ilyenekkel küszködik, jöjjön javulás az életében!

112. semiramis (válaszként erre: 110. - Pirosalma)
2007. szept. 3. 18:54

Azért nem hinném, hogy egy átlagembernek nincs havonta 4-6 ezer forintja az egészségéért.

Csak összehasonlításképp:

vitamin-ásványi: 5000/hó (160ft/nap)

cigi (napi 1 doboz): ~12000/hó (400/nap)

buli/mozi egy hétvégén: ~3-5000/hó (160/nap)

mekdonáldsz: hetente 1 kajálás ~2000 (havonta 8e)

napi blikk/kábeltévé olyan csatornákkal, melyeket a kutya sem néz, egyéb "nélkülözhetetlen, hasznos dolog" :P ~havi többezer...


fontossági sorrend...


az viszont biztos, hogy nincs annál jobb érzés, mikor hosszabb távon egészséges valaki, nincs gondja betegségekkel, ill. fordítva: nincs annál nyugtalanítóbb dolog, mikor orvoshoz kell járkálni és mindig van vmi nyavajája az embernek.

111. Pirosalma (válaszként erre: 109. - Semiramis)
2007. szept. 3. 18:05

Na, pl. a tej kitűnően komplettál más fehérjéket ("fölös" esszenciálisaminosav-tartalma miatt).


Amúgy pontosan így van!

110. Pirosalma (válaszként erre: 108. - Semiramis)
2007. szept. 3. 18:03

Szia!


Ok, genny volt:-)


Nem, nem esküdött fel:-)


Örülök, hogy nem szedsz nagy adagokat, tényleg. Bár azért a 200 mg E-vitamin kicsit túlzás.

A 800 mg magnézium viszont a lónak a mésik, de inkább harmadik oldala. A sportolók (versenysp.) szükséglete sem nagyon több 500 mg-nál.


Nem, annyi nem káros.


Ha pénzügyileg nézzük, tényleg többet ér:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook