Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
289. Sesil (válaszként erre: 278. - 0f7d746ccc)
2008. jan. 17. 16:34
Hát tényleg nincs fennt a nyomelemek listája, ha érdekel a közepes adagét le tudom írni. Abból van itthon. Azt eszi a nagyi.
288. Pirosalma (válaszként erre: 286. - SAN)
2008. jan. 17. 16:17

Szia!


De, engem manipulálnak (engem manipulál pl. így egy csoportban: Ádám Veronika, Dux László, Fésüs László, Mandl József...ha ismerősek a nevek).


Soha semmit nem hiszek el fenntartás nélkül, sajnos nincs meg mindennek a megítéléséhez a tudományos apparátusom, de azért igyekszem használni a fejem.


A szakkönyvekben leírtakat ellenőrizheted tudományos folyóiratokban. Ja, hogy azokat is (az összeset) manipulálják (némelyeket tényleg manipulálják, de a nívósabbakra ez nem jellemző)? Szegény vitaminforgalmazók meg nem jutnak szóhoz, elnyomják őket minden létező helyen? Ej, már szinte kezdtem megsajnálni őket. Itt lenne jó elgondolkozni azon, milyen érdekek csapnak össze.


Nem állítom, hogy a gyógyszeriparnak ne lennének ilyen-olyan dolgai, legyenek azok bármik, de az igazság megítélésem szerint a két szélsőséges vélemény között van. Látom a gyógyszerek korlátait, rendesen beleavatkoznak a szervezet működésébe, és lehet vitatkozni, mi éri meg. Én úgy látom - már amennyire meg tudom ítélni -, hogy a gyógyszerhasználat sokszor indokolatlan, és igen megfelelő tápanyag-ellátottság nagyon fontos, szinte csodákra képes. De csak szinte. És ez nem a megadózis, ez az adekvát dózis. És igen, van, hogy a gyógyszer kell, de akkor tényleg kell.


És hülyeség, amit sokan állítanak, hogy az orvosok csak a tünetelet kezelik. Ezt az mondja, aki tájékozatlan, vagy akinek érdekes fűződik ehhez. Az egészségyügyi rendszer hibáját - vagy ha úgy tetszik, csődjét - nem az orvosokea és az orvostudományra kell fogni (más kérdés, hogy sok orvos nincs a helyzet magaslatán, de ez is multifaktoriális, és túl messzire vezetne).


Nincs harag?:-)

287. AZBESZT (válaszként erre: 286. - SAN)
2008. jan. 17. 15:21

HAHAHA


azert ne hasonlitsuk mar ossze a reklamok es a szakkonyvek igazsagtartalmat!


a te logikadbol kiindulva ezekszerint az egvilagon _semmi_ nem igaz, amit valaha is leirtak ill. le fognak irni... ergo (szinte) soha semmi nem igaz. max. az, ami a te eletedben tortenik ES nem dokumentalt.


"De kérdem én, a szakkönyv miben különbözik a reklámtól? Pénzt kérnek érte, ettől fogva profitorientált."

leginkabb abban,h a szakkonyvekben foglalt allitasokat fuggetlen szakertok/vizsgalobizottsagok/tudosok ellenorzik es igazoljak. a szakkonyvek pont azert szakkonyvek, mert tudomanyosan igazolt tenyek vannak bennuk. na ezert lehet inkabb ezeknek hinni, mint a reklamoknak, vagy a Lenkei altal leirt dolgoknak. ettol fuggetlenul persze LEHETNEK benne igazsagok, sot akar az egesz is igaz LEHET. de amig csak o allitja ezt, addig senki ne mondja nekem,h IGAZ es ugy van.


amugy pirosalma azon megjegyzesevel nem ertek egyet,h a termeszettudomanyok egzaktak es pontosak. legalabbis nem _feltetlenul_. egyedul a matematika az...

286. SAN (válaszként erre: 285. - Pirosalma)
2008. jan. 17. 14:14

Tehát Téged nem manipulálnak az általad olvasott könyveken keresztül, hiszen azok "tényeken" alapszanak, igaz?


Az nem szűk látókörű, aki szentül hiszi, hogy amit elolvas, az igaz, majd arra hivatkozik is az effajta fórumokban?


A reklámokról mondottakkal egyetértek, ezekről beszélek én is.


De kérdem én, a szakkönyv miben különbözik a reklámtól? Pénzt kérnek érte, ettől fogva profitorientált.

285. Pirosalma (válaszként erre: 284. - SAN)
2008. jan. 17. 11:49

Elég szűk látókörű vagy.

A természettudomány objektív, egzakt.


Azt lehet manipulálni, aki alulművelt. Aki még a középiskolai kémia- és biológiaanyagot sem tudja, márpeig az emberek 99 %-a ilyen).


Nem tudod, mi van a biokémiakönyvekben (tudod, mi az enzimindukció?), de állítod, hogy hazugság. Szállj le a fellegek közül, és értsd meg, hogy a reklámok arra építenek, hogy te otthon a büdös életben nem fogo tudni objektíven lemérni valaminek a hatásosságát ("...hited megtartott téged."). Ezt tudják nagyon jól.

284. SAN (válaszként erre: 282. - Pirosalma)
2008. jan. 17. 10:17

A probléma az, hogy a "műveltség", mint olyan, nem fegyvertény. Szubjektív, főleg az ilyen kézzel foghatatlan területeken.

Leírták, te meg bevágtad.


Ez a manipuláció alapja.


Gondolkodó vagy? Felejtsd el!


Kizárólag a saját érzékeimnek hiszek. Néha azoknak sem..


Te művelt vagy, mert azt hiszed, válaszolni tudsz a kérdésekre azzal, hogy leírod: "enzimindukció". Kérdés, hogy mire mész vele?

283. Pirosalma (válaszként erre: 281. - SAN)
2008. jan. 17. 09:44
Persze nem mindegyiket érinti ez, ill. nem ugyanúgy. De lehet kísérletezgetni, csak kicsit sokba kerül.
282. Pirosalma (válaszként erre: 280. - SAN)
2008. jan. 17. 09:37

"Honnan veszed, hogy rá lehet szokni?"


Klassz dolog a természettudományos műveltség, komolyan mondom, időnként nagyon jól jön.


Egyébiránt enzimindukció a válasz a kérdésedre.

281. SAN
2008. jan. 17. 08:19

Kutatták? Kimutatták?? Leírták???

Az Isten szerelmére, higgyünk már a szemünknek!

280. SAN (válaszként erre: 276. - 0f7d746ccc)
2008. jan. 17. 08:15

Oh dear! Akinek nem inge...


Nem szívok füvet, de nem azért, mert valaki kimutatta roncsoló hatását, hanem azért, mert a saját környezetemben élő ismerőseimen láttam, nem érdekelnek a háttérinformációk.


A "Van egy tippem" mondatra annyit, hogy nem ismersz. Ne elemezz, ne tippelgess, támaszkodj a tényekre.


Hozzászokom a "drabális adagokhoz"? Honnan veszed, hogy rá lehet szokni? Ja, mondták! Elnézést...


30 év múlva talán késő lesz...

279. AZBESZT (válaszként erre: 277. - 0f7d746ccc)
2008. jan. 17. 01:56

pont errol beszeltem en is... :)


btw ha mar drog, a fu speciel rossz pelda volt, mert annak sem tudjak a hosszutavu hatasait.. akkormar inkabb amfetaminok, lsd. de ez nem tartozik ide.


mindenesetre en sem mernem magam sok-sok even keresztul ilyen vitaminadagokkal tomni. elvegre akadt mar egy-ket dolog, amirol aztmondtak,h jo, aztan par evtized mulva rajottek,h hosszutavon (es neha roviden se) annyira azert nem...

278. 0f7d746ccc (válaszként erre: 268. - Sesil)
2008. jan. 17. 01:10

Helló!


Tévhitet eloszlatandó, a csomagok össztétele nincs fent a neten. Legalábbis én nem találtam, pedig kerestem, isten bizony... Már persze ha a "7x-féle nyomelem" leírást pontos felsorolásnak tekintjük, na, akkor tényleg fent van.

277. 0f7d746ccc (válaszként erre: 275. - Cbdaac3bc2)
2008. jan. 17. 01:05

Ez meg olyan, amivel az ügyetlenebb hittérítők szokták térítgetni a népeket: Honnan tudjuk, hogy van Isten? - Mert azt mondja a Biblia.


Miért van igaza a Lenkeinek? - Mert azt írja a könyvében.

2008. jan. 17. 01:02

Oh dear.

Pár napja nem néztem erre, erre mit látok...? :) Fizetett ellenkampányolók? Bár fizetnének azért, hogy azt mondom, amit gondolok :>



"Kedves "Szakértők"!

Én kizárólag azt hiszem el, amit én magam érzek, csakis ezért szedem a Lenkei-féle alapcsomagot, mert érzem a jótékony hatásait, amint rosszabbul érzem magam tőlük, abba fogom hagyni."


Oké. Akkor pölö szívj füvet - nagyon sokáig nagyon jónak fogod érezni.

Miért nem szívsz MÉGSEM? - mert háttérinformációkkal rendelkezel róla, hisz a drogot kutatták, tudsz róla, hogy a hosszú távú hatásai már nem olyan barátságosak.


Különbség a Lenkei-vitamin meg a drog között ebből a szempontból, hogy a Lenkei-vitamin hosszú távú hatásait NEM kutatták. Figyelem: nem ártalmatlannak bizonyult, hanem NEM IS KUTATTÁK.

HA majd kutatták, és azt mondják, hogy harminc évig is biztonságos szedni, akkor elhiszem.


Van egy tippem amúgy. Amint rosszabbul érzed magad, venni fogsz egy nagyobb vitamint. - És ez is lesz akkor már az egyetlen logikus lépés, mert, miután a szervezetedet rákapattad a drabális adagokra, kicsikkel már nem fog őkelme kijönni. Elmúlik ez (mert abbahagytad), jön amaz (mert hiányzik neki).



Persze most már kezdem én is azt érezni, hogy magatokon kísérletezek, mit bánom én... légyszi számoljatok be harminc év múlva... csak kérlek, nagyon kérlek, hogy a gyereknek ne adjatok belőle.

2008. jan. 16. 16:42
És az nem tudatos manipulálás, hogy szigorúan csak napi 1 C-vitamin van a dobozra írva ajánlóként? Nehogy többet szedjünk = nehogy megelőzzük a bajt...PEDIG A NAPI 50 mg C-vitamin úgy nevetséges, ahogy van...És erről a CENZÚRÁZOTT EGÉSZSÉG C. LENKEI KÖNYV GYŐZÖTT MEG....
274. SAN
2008. jan. 16. 13:37
Én is marketing területen dolgozom, tudom, hogy egyes cégek (ha érdekük azt kívánja) alkalmazottakat fizetnek azért, hogy ún. ellenkampányoljanak, bizonyos fórumokba azért írjanak, mert megbízták őket. Éppen ezért nem csodálkoznék azon sem, ha ebben a fórumban néhány hozzászólás ilyen indíttatásból íródott volna.
273. SAN
2008. jan. 16. 13:25

Kedves "Szakértők"!

Én kizárólag azt hiszem el, amit én magam érzek, csakis ezért szedem a Lenkei-féle alapcsomagot, mert érzem a jótékony hatásait, amint rosszabbul érzem magam tőlük, abba fogom hagyni.

Ön mitől szakértő? Mert olvasott valamit? Mert tanítottak Önnek valamit? A magas beosztásban lévő "szakértő" azt mond, amiért pénzt kap. Megtanulta az iskolában a megfelelő értékeket egy könyvből? És azt ki írta? Valaki a nevét adta hozzá, valószínűleg olyan mennyiségű pénzt ellenében, amellyel megalapozta gyermekei jövőjét.

Tapasztalatok nélkül hiába vagyunk doktorok, hiába van PhD-nk, csak azt tudjuk továbbadni, amit belénk sulykoltak.

Ez kérem nem könyvvitel, ahol törvényszerű szabályokra kell támaszkodnunk. Élő organizmusokról van szó, amelyek egymástól eltérően működnek. Nincs két olyan ember, akinek ugyanolyan kell, hogy legyen a megfelelő érték, legyen szó vérnyomásról, vércukorról, koleszterinről...

Egy fantasztikusan működő színházban élünk, ahol azt hisszük, amit belénktáplálnak. Csak és kizárólag pszichológia.

Kérem, a szemünknek higgyünk!

272. Cszsuka (válaszként erre: 267. - Sesil)
2008. jan. 16. 09:41

Persze, hogy tudatos manipulálásról van szó!

A könyv megírása is ebből a célból történt, csak a másik oldalról!

2008. jan. 16. 08:28
Az egyetemen mi is kaptunk "bele verést" (pszichológia) ;-), de inkább no comm. Szép napot Mindenkinek!!
270. AZBESZT (válaszként erre: 249. - 6c4fb2f974)
2008. jan. 16. 05:18

OFF


hahahh. true.


az elso dolog, amit belenk vertek egyetemen (tortenelem szak), az a forraskritika. ki, mikor, milyen korulmenyek kozott, kirol, kinek irta az adott forrast...


persze ez az emberek tobbsegenek nehezere esik, mert sokkal konnyebb, gyorsabb es egyszerubb azonnal es feltetel nelkul elhinni azt, amit leirva latnak. mert ha vmi le van irva, akkor az ugy is van. nyilvan. ezert tartom hitelesnek a Blikket is! (:


ezzel persze nem azt akarom sugallni,h Lenkei cuccai sz*rok (mar bocsanat a kifejezesert), nade feltetel nelkul bizni olyan valakinek az irasaban, aki igen erosen (jelen esetben anyagilag) erdekelt az altala kozolt dolgok "valosagtartalmaban"... naiv, nagyon naiv. (irhattam volna azt is,h buta)


ha mindent elhiszunk, akkor Petofi valoban "sajat koranak bolsevikje" volt (Horvath Mihaly, a II. vh. utani MKP kulturaert felelos alvezere szerint), valamint Gorgey is arulo (a Kossuth-fele propagandaban), de azert lassuk be,h ennel joval arnyaltabb a kep. hogy miert, abba most nem mennek bele, ha vki kivancsi, irjon privat uzenetet :P


nah bocsanat,h ilyen hosszu es ide nem illo hozzaszolassal zavarogtam, de az effele mondatok, mint az "olvastam a konyvben!", konnyen kihoznak a sodrombol ;)


ON


mindenki sajat magaert felelos, ugyhogy azt csinal a szervezetevel, ami jol esik neki. es ha nem hajlando tobb szempontbol is megvizsgalni a dolgokat, akkor (hosszabb vagy rovidebb ido utan) magara vessen. ha...


en amugy evek ota szedek multivitamint az RDA-hoz es igazodva, emellett sportolok es tobbe-kevesbe egszsegesen taplalkozom, es az elmult harom evben 2 napos megfazasnal nagyobb bajom nem volt. neha egy kicsit aluszekony vagyok (9-10 ora alvas), de ez se mindig jellemzo ram.

269. Cszsuka (válaszként erre: 268. - Sesil)
2008. jan. 11. 17:09

Kösz, majd utánanézek.

A másik felére pedig nincs mit válaszoljak, mert pont erre gondoltam...:)

268. Sesil (válaszként erre: 255. - Cszsuka)
2008. jan. 11. 11:34

Ha jól tudom a csomagok összetétele pontosan fennt van a neten. Régebben én is megnéztem. Szemenként fel volt sorolva.

A művi (szintetikus) dolgokat én sem szeretem. Amiből tudom, beszerzem a természetest, persze sajnos jóval drágább.

Az antibiotikumokról meg egy pici tapasztalatom van. Gyerekoromban az orvos állandóan Summetrolint írt fel, pár év elteltével nem használt és jöttek a szurik, míg ki nem vették a mandulám. Gondolom ezért is, meg a máj és vesekárosító hatásuk miatt is mondják hogy vigyázni kell. Az persze jó kérdés hogy miért pont most vannak ennyire ellene, mikor eddig is piacon voltak.

267. Sesil (válaszként erre: 261. - 6c4fb2f974)
2008. jan. 11. 11:21
Egyébként bármilyen felháborító is, a könyv szerint tényle tudatos manipulálásról van szó. Igaz vagy sem, nem tisztem eldönteni. Azt hiszem a második kötetében szerepel, de nem mernék megesküdni rá.
266. Sesil (válaszként erre: 261. - 6c4fb2f974)
2008. jan. 11. 11:15
Ha minden igaz Lenkei könyvben olvastam, de miután kölcsönkapott példány volt mindkettő, nem tudok már újra utána olvasni, sajnálom. Bár szkeptikusan megjegyzem a könyveiben több ehhez hasonló témáról is ír.
265. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 264. - 6c4fb2f974)
2008. jan. 10. 23:06
261-re ment
2008. jan. 10. 23:05
ezt én is így tapasztaltam. "Influenza szezonban" felmegyek 3-5 grammig is. Anno sokféle mennyiséget kipróbáltam, a napi 500 mg-tól én simán megfáztam, most évek óta semmi bajom.
263. Cszsuka (válaszként erre: 262. - Cbdaac3bc2)
2008. jan. 10. 22:59
Azért egy C vitamin nem old meg mindent...
2008. jan. 10. 22:54
1000 mg (!!) C-vitamin naponta.....Ez az alap...és tuti elkerül a téli nyavalya..;-)
261. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 257. - Sesil)
2008. jan. 10. 22:43

Én nem hülyéztelek le, sosem tennék ilyet, hiszen nem is ismerlek.A megjegyzés a leírt mondataidra vonatkozott.

Nem az volt a gond, hogy nem írtad be a forrást, hanem olyan szövegkörnyezetbe helyezted a mondatot, amiből arra lehet következtetni, hogy a koleszterinszint csökkentő gyógyszereket gyártó cégek tudatosan manipulálják a határértékeket.

Azt megtennéd hogy mostmár a nagy érdeklődésre való tekintettel beírod a manipulált értékeket, hogy milyen populációra vonatkozik (írod, hogy nem magyar) és hogy melyik könyvben van? Köszi

260. Pirosalma (válaszként erre: 259. - Calella1)
2008. jan. 10. 20:16

Szia!


A "...72-féle nyomelem." lesz valószínűleg. Én már nem is tudom, hol láttam, de a lényeg, hogy lenkeis cuccon (termék vagy szórólap).

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook