Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
229. hetvenzitus (válaszként erre: 210. - Pirosalma)
2007. dec. 28. 20:56
Szia ! Köszi az infót.Még azt is meg tudnád mondani, hogy az a sertészsír amit nem régen vettem mi a fenétől nyúlik úgy mint ha valami ragasztó féle lenne? Teljesen mindegy volt az állagának, hogy hűtve vagy szobahőmérsékleten próbáltam használni.Én kidobtam ,mert olyan " természetes kinézete volt" .Én még emlékszem rá, hogyan készült régen a zsír.Különben olvastam, hogy mégsem olyan káros a zsír mint mondják, meg azt, hogy a zsír az ér belső falának káros, az olaj pedig a külső falának.Persze írnak mindenfélét, de szerintem az arany középutat kellene megtalálni.
228. Cszsuka (válaszként erre: 224. - Szilver)
2007. dec. 25. 18:38

Az arzénnal kapcsolatosan olvassátok el a Világ rák nélkül c. könyvet. Dr. Lenkei Gábor lektorálta és Dr. Ládi Szabolcs fordította. Az írójára sajnos nem emlékszem.


A többi azért egy kicsit balgaság, amit írtál, de nem baj...

227. Cszsuka (válaszként erre: 226. - Manyi néni)
2007. dec. 25. 18:33

Kedves Manyi néni!

Ezt én most magamra vettem, de nem tudom, nekem szólt-e az üzenet. Nem számít, úgy érzem, válaszolnom kell rá.

Olvastam Lenkei könyvét, találkoztam vele személyesen egy előadása alkalmával, nagyon jó fej embernek tartom. A vitaminokról ő maga mondta, hogy szintetikus alapanyagból készülnek. Mivel én ismerek nem szintetikus, illetve más technológiával készült termékeket, úgy gondolom, a Lenkei-féle filozófiát követve nem kötelező Lenkei-vitamint szedni. Aki szedi, szedje.

Abban azonban egyetértek, hogy nagyon sok a hozzáolvasás nélküli hozzászóló. Viszont valahol el kell kezdeni a tájékozódást mindenkinek.

Boldog Karácsonyt!

2007. dec. 19. 19:02

Kedves hozzászólók!

Sajnálattal tapasztalom, hogy olyan vélemények tömkelege tölti ki a rovatot a Dr. Lenkei-féle vitaminok minőségével,szedésével és hatásaival kapcsolatban, amelyek tudatlanságról,a témában való járatlanságról, korlátolt emberi gondolkodásról tesznek tanubizonyságot. Tehát felhívnám a szíves figyelmet arra, hogy léteznek a témához kapcsolódó, a témát alaposan kitárgyaló könyvek. Aki ezeket nem olvasta, valamint nem próbálta ki a vitaminokat, vajon milyen alapon alkot véleményt, vagyis miről? Ha valamit nem ismerünk, arról hogyan állíthatjuk hogy jó vagy rossz? A könyvekben minden a fórumban tárgyalt kérdésre választ kaphatnak. Csakhát el kéne olvasni! Ha viszont nem kíváncsiak a könyvekben leírtakra akkor miért szólnak úgy a témához mintha rendkívül tájékozottak lennének róla?

Most legyen elég ennyi!

Üdvözlettel: Manyi néni

2007. dec. 16. 10:17

Sziasztok!

Én még nem szedtem az itt tárgyalt vitaminokat, de a "Cenzurázott egészséget" olvastam, és egy valamit személyesen is tapasztaltam: a hagyományos orvoslás csak a tüneteket kezeli, és – tisztelet a kivételnek – magasról tesz a megelőzésre.

A barátnőm 30 éves, magas vérnyomással ment orvoshoz. Ahogy azt kell, felírták neki a vérnyomáscsökkentőt és közölték vele, hogy ezt élete végéig, naponta szednie kell. Kiváltotta ugyan az első adagot, de nem kezdte el a szedését, mert ő maga sem hitte, hogy egy 30 éves, fiatal nő számára az jelenti az egyetlen megoldást, hogy gyógyszerezi magát. Úgy gondolta megreformálja kicsit a táplálkozási szokásait, és elkezdett kutakodni a neten. Mindent evett továbbra is, csak volt, amiből kevesebbet, mint azelőtt, és volt, amiből inkább többet. A panaszai teljesen megszűntek, a vérnyomását továbbra is rendszeresen mérte, és az teljesen optimális volt.

Az én személyes véleményem az, hogy ha az orvos lelkiismeretes és tényleg törődik a betegével, nem azzal kezdi, hogy gyógyszerekkel tömi, hanem megpróbálja az okot megtalálni és megszüntetni.

Lehet arról vitázni, hogy ezek a vitaminok hasznosak-e vagy éppen károsak, de azt gondolom, a gyógyszeripar ezernyi mellékhatással „kecsegtető” tablettáinál valószínűleg sem károsabbak, sem drágábbak nem lehetnek hosszútávon.

Ha valaki csalódott a hagyományos orvoslásban, és megpróbál más módszereknek esélyt adni, még nem feltétlenül tájékozatlan, befolyásolható…stb.

Tény, hogy nem értünk hozzá, így eleinte el kell fogadnunk azok véleményét, akik azt állítják magukról, hogy szakértők. Kipróbáljuk amit ajánlanak, és ha nem jön be, megyünk tovább.

Meggazdagodna rajta valaki? ...Na és? ....A gyógyszeripar talán a csőd szélén áll?

224. szilver
2007. dec. 13. 13:04

Már nem állom meg szó nélkül a témát!Minden Lenkeis fórumban van egy nagy tudású ember, aki tüzzel vassal próbálja beledumálni az emberekbe, hogy a Lenkei vitamin rossz.Miért?!Van olyan, akinek nem válik be, nos az szedjen mást.Ennyi.Sok mindenkinek bevállt,még kismamáknak is, nos ezeket kérem hagyják békén.Akinek baja van tőle, először próbáljon csökkenteni a dózison, mert a jelek szerint az ő szervezetének nem kell annyi. Rém egyszerü.

A scientológiai egyház?Nos ki nem szarja le?!Az én hobbim a kerékpár.Egyszer nem mondta Lenkei, hogy menjek már imádkozni.A science pedig tudományz jelent, lehet az egyház szó hülye erre a tömörülésre, de hangsúlyozom kit érdekel?

Miért van arzén meg ilyesmi a vitaminokban? Nos erre a válasz: Az emberi szervezetben nem tudni miért, de megtalálhatóak kis mennyiségben a nagy mértékben vaszélyes anyagok-nem mintha nem lenne nagy mennyiségben bármi veszélyes...-miután jelen van a szervezetben, valószinüleg szükség van rá kis nyomokban.Nos a vitamin ugyanúgy tartalmazza kis nyomokban.

Só nélkül szar a kaja, de még mennyire az, ha elsózom nem?

223. Rekcsa (válaszként erre: 218. - Koli)
2007. dec. 13. 12:53

Nem tudom megállni, hogy ne reagáljak Koli írására: az igaz, hogy Lenkei Gábor egy amerikai cég által gyártott terméket forgalmaz, de a napicsomagok összetételét Ő maga állította össze. Vagyis aki szedi a vitaminjait, az az Ő VITAMINJAIT szedi.

Érdemes elolvasni a könyveit, mert sok megértést ad a vitaminok szedéséről. :)

222. csacsis (válaszként erre: 221. - Koli)
2007. dec. 5. 09:40

Én a saját tapasztalatomat hoztam fel példaként. És azért nevezném rejtélyesnek az esetemet, mert ovodás korom óta megvan, és az orvosoknak eddig gőzük sem volt róla, hogy mitől van. Amúgy annyi a dolog, hogy hihetetlenül erőssen megfájdul a gyomrom, és az algopirin injekción kívűl, semmi más nem képes elmúlasztani (az is csak kb 2 órára, de az elég ahhoz, hogy elaludjak, mert mindíg estére fájdul meg, és reggelre semmi bajom (egészen estig)).

Amúgy azért is rejtélyes, mert teljesen véletlenszerűen jön elő, és néhány nap leforgása alatt el is múlik, évente pár alkalommal.

Amióta a vitamint szedem, nem jelentkezett, illetve egyszer igen, de akkor is gyengén, és akkor épp már 1 hónapja nem nagyon eszegettem a "napi betevőt".


Amúgy meg útálom a bulvársajtót, mert a nemzet hagyományait, erkölcsét és értékeit döntik romba cikkeikkel, ráadásul erőssen butítanak. És Tv-t sem nézek már egy ideje, mert abban meg csak szemét van. (tényleg van olyan ember az országban, akiket érdekelnek a plasztikai műtétek mert az széppé tesz (ha-ha), meg a buzik, meg a családi verekedések, meg hogy melyik sztár mikor tüsszentett????)

221. koli
2007. dec. 3. 23:14

Kedves Csacsis, ne olvass sok bulvárlapot :)) Nem írtam, hogy rejtélyes gyomorprobléma, egy nem túl súlyos betegségről van szó, de nem tartozik itt a fórumon senkire.Ezen kívül külön is leírtam, hogy valószínűleg NEM A VITAMINTÓL VAN. Erre Te beírod: "rejtélyes gyomorproblémám sem jelentkezett a vitamin szedések hatására. "

Mostmár tudom hogyan születnek a Blikkben a cikkek:)))

220. csacsis (válaszként erre: 218. - Koli)
2007. dec. 3. 12:51
Megfázás-láz engem elkerül, és a rejtélyes gyomorproblémám sem jelentkezett a vitamin szedések hatására. Ám megjegyezném, hogy azért kb 1 hónapja sikerült elrontanom a gyomrom (asszem romlott sütit kaptam a cukrászdában). Szóval külső ellenség ellen nemvéd, de a belső rendet megteremti szerintem.
219. csacsis (válaszként erre: 217. - Lollita)
2007. dec. 3. 12:48

Nekem, bevált, de ezt már leírtam korábban, hogy miért. Hátránya, hogy tartok tőle kezdek függővé válni. (ha vacakul érzem magam, beveszek némi vitamint, és kapásból jobban leszek)


Nekem azt mondták a centrumban, hogy a hízás megelőzésére a multi mellé érdemes bonusz c vitamint szedni, mert ami a csomagban van, az nem feltétlen elég a szervezet számára, és emiatt lehet hízás.

218. koli (válaszként erre: 217. - Lollita)
2007. dec. 2. 23:02

Lenkei által gyártott vitamint se Te, se más nem szedett még, mivel Ő csak egy amerikai cég termékeit forgalmazza itthon...

Egyébként a sógorom és a testvére már kb 1 éve szedi az alap csomagot. Azt mondták, hogy energikusabbak lettek, jobban bírják a napi 10-12 óra munkát.Hogy ez placebó hatás, vagy a vitamin okozza, nem tudom.

A megfázás, láz így sem kerüli el őket, valamint az egyiküknek néhány hete gyomorproblémái vannak. (valószínűleg nem a vitamintól, csak azért írtam le, hogy lássátok: nem kell csodát várni semmitől, mega adag vitamin szedése mellett is lehet bárki beteg)

217. Lollita
2007. dec. 2. 18:26

2007-12-02 17:56

Sziasztok!


28 éves nő vagyok. Fél éve szedem a Dr. Lenkei Életerő Centrum által gyártott és forgalmazott termékeket. 3 hónapig az alapcsomagot, három hónapja a közepes csomagot.


A családom több tagja is elkezdte vitamin alapcsomag alkalmazását, de ők 3 hónap után leálltak a vitaminok szedésével, mert a hízáson kívül semmi egyéb jelét nem tapasztalták a vitamincsomag hatásának.


A magam részéről, a legjelentősebb változás a haj és körömnövekedés jelentős gyorsulása volt.


Az alapproblémám a hajhullás, változatlan intenzítással maradt meg.


Ezen kívül a vérnyomásom továbbra is alacsony, általában 98/59, de a tegnapi nap például 81/49 volt, ekkor az ájulás állapotában voltam.


A vitamincsomagban állítólag több ezerszerese Pl a B6 vitamin az ajánlott napi beviteli adagnak. A fél év alatt a szervezetembe bevitt B vitamin mennyiségét illetve az arányát nem számoltam ki, de a körzeti orvos által felírt Magne B6-ból pár szemet bevéve, a keringésem helyreáll.


A gyógyszertárakban érdeklődtem a vitamincsomagok gyakorlati hatása alól, de érdemben nem tudtak válaszolni, csak azt mondták, hogy sokan veszik, sokat eladnak belőle.


A Lenkei Egészségcentrumba állítólag több ezer beszámoló érkezik, ezzel szemben a fórumokon fel sem merül a Lenkei vitamincsomag, illetve annak hatása.


Kíváncsi vagyok, hogy így "cenzúrázatlanul" milyen a vitamincsomagok hatása.


Nektek milyen érdemi tapasztalatitok vannak?

2007. dec. 2. 09:59

Én csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy nem tartom csodának a vitaminjait, mindenestere, szedem őket, és saját magamon tapasztalom a jó hatásait. Akár szintetikus, akár nem, BEVÁLT. És ez a lényeg.( Ismerős köreimben is, csak jót tapasztalnak.)


Lehet, hogy megbetegszem tőle, és az egész egy nagy átverés, de nem mindegy, hogy idősebb koromra mitől leszek "nyomorék"?

Sztem kevés embert tudnánk itt valamennyien mutatni, aki pl. 40-hez közel, makk egészséges, nem szenved valamilyen népbetegségben...

Egy próbát megér..

215. Cszsuka (válaszként erre: 213. - Semiramis)
2007. dec. 1. 21:34

Heló!

Amikor konkrét dolgot kérsz, arról soha nem kapsz infót, nem vetted észre? Általánosságokat meg amúgy is olvasunk mindenhol.

Az én gyógyulásom konkrét, és a többieké is, akik az enyémhez hasonló gyógyulást választották. Én mondok egy példát, ahol érdemes keresgélni: www.ferenczy-laszlo.hu

214. csacsis (válaszként erre: 211. - Semiramis)
2007. nov. 28. 09:24

Hali!


Némi szó a kajáról. Amióta szedem a Vitamint, azóta a Mc-Donald's-os kaják valamiért "büdösek" számomra. Pedig régebben szerettem őket, legalábbis 1-szer 1 hónapban megettem egy menüt. És a Vitamin beszedését követően az étvágyam jelentőssen megnő (mondjuk 56-58 Kg 171 Cm-es férfi embernek kell is némi kaja).

Amúgy én most rendszertelenül szedem aközepeset. Amikor eszembe jut, amikor hiányát érzem. Vajon ez rossz? (heti 1-3 alkalommal)

213. semiramis (válaszként erre: 212. - Pirosalma)
2007. nov. 25. 09:00

Köszi az infókat!

Tudnál ajánlani pár olvasmányt, vagy könyvet, ahol bővebben tájékozódhatnék ezekről? mert ami a neten van...hát érted.

Például a C-vitaminon kívül a többiről alig találni valamit... hogyan vonják ki, miből, vannak-e kutatások, mennyi hasznosul, milyen hatásai vannak 1-1 "megadózisnak" hosszabb távon, stb.

Eddig mindenhol úgy hallottam, hogy fele mértékben sem hasznosul úgy egy kapszulás vitamin, mint ami a gyümölcsben van.

212. Pirosalma (válaszként erre: 211. - Semiramis)
2007. nov. 24. 18:24

Szia!


A szintetikus csak annyit jelent, hogy nem kivonták (pl. gyümölcsből, zöldségből, halmájból), hanem szintetizálták ("laborban"). Ez lehet természetazonos (tehát megegyezik a természetben előfordulóval), de lehet mesterséges is. Hogy mibe milyet raknak, az attól függ, melyik az olcsóbb. A C-vitamint olcsónt lehet szintetizálni (szőlőcukorból), míg az A- és D-vitamint inkább halmájból vonják ki. A B-vitaminok is kivontak, ha jól tudom.


A mesterséges vitamin a természeteshez kémiailag hasonló (általában ún. sztereoizomer, vagyis az atomcsoportok kapcsolódásában tér el - kissé leegyszerűsítve, ez nem pontos kémiai definíció), gyakorlatilag azonos biológiai hatású. Az aktivitásban minimális eltérés lehet (pl. természetes E-vitamin: D-alfa-tokoferol; mesterséges: DL-alfa-tokoferol, a hatásban elég kicsi a különbség a természetes javára).


De pl. ismertek előnyök is, pl. a K-vitaminnak a mesterséges formája a K3-vitamin (vagy menadion) vízben oldódó, így zsírmalabszorpcióban előnyös.


A C-vitaminnak 2 formája ismert: aszkorbinsav (redukált) és dehidroaszkorbinsav (oxidált). A kettő egymásba alakulhat, a szervezetben is (vagyis egy ún. redoxrendszert képez, ami védhet a szabad gyökök ellen;

vagy aktiválhatja a folsavat tetrahidrofolsavvá, ami a vérképzéshez kell, így C-vitamin-hiányban is kialakulhat vérszegénység).


A C-vitaminnak is van egy olyan formája, ami nem aktív (D-aszkorbinsav, szintén sztereoizomer), de amint szintetizálnak, az aktív, L-aszkorbinsav.


Vagyis a C-vitamin rendben van, az E-vitamin is amennyire én tudom.


A felszívódásban viszont tudtommal nincs számottevő hatás. Ott inkább az ásványianyagokat szokták említeni, hogy a szervetlen kevésbé szívódik föl, mint a szerves kötésű. Ebben van igazság, de hétköznapi körülmények között nincs jelentősége (a kálcium rossz fölszívódású, de kielégítő bevitel mellett a felszívódott mennyiség fedezi a szükségletet), sőt káros lehet nagy mennyiségben (az ásványianyagoknál nem feltétlenül jó, ha brutális mennyiség szívódik föl...).

Az pedig téves, hogy csak a szerves ásványianyag hasznosul.


"azóta abban is kétkedem, hogy valóban emberek írták-e azokat a "beszámolókat"... meddig tart 3-4ezer ilyet megírni? Felvesz 2 embert egy hónapig, aztán hajrá. :-)" - erről lehet szó, szerintem jól látod (ez persze általános jelenség).


"Mindenhol mást olvas az ember, sosem tudhatja, melyik a valódi igazság." - egy kis háttérismerette le lehet szűrni jó közelítéssel az igazságot, ha az ember a józan eszére hallgat tipikus eset: "Eddig mindenki hazudott

önöknek, de mi most lerátjuk a leplet, feltárjuk az igazságot, csak azért, hogy ön egészséges lehessen!"

2007. nov. 24. 12:59

Pár hónapja szedek multivitamint (nem lenkeit- de a mennyiségek kb. az alap-és közepes csomag közöttiek, tehát igazából az RDA-hoz képest csak a B-k és az E vannak túlsúlyban, a többi nagyjából 100-200% körüli). Sportolok amúgy.

Én is elolvasgattam az egyik könyvét, azóta sajna egyre kétkedőbb vagyok a témában... sok megkérdőjelezhető dolgot találtam benne, amit most hadd ne soroljak fel. Csak egyet: azt írja, minimálisan 1000mg C-vitamin kell. Találtam közben egy cikket tőle, amit a neten írt valahová, ahol megemlíti, hogy a szintetikus vitaminok esetében jó, ha felszívódik 20%. Tehát az ő vitaminjai esetében a c-vitaminjából mindenféle segédanyag nélkül (citrusflavonoidok, rutin, stb) 200mg szívódik fel.

??? Hogy van ez?

Azt írja, ő 10g-ot szed naponta.

Hiába mondja, hogy az ő vitaminjai természetesek... ja, végülis nem laborban előállított kapszulák, hanem friss, tegnap szakajtott biogyümölcsök, mi? :-)

Másik fele. Hadd idézzem: "Kicsit több kellhet belőlük, hogy elérjük velük pontosan ugyanazt a biológiai hatást.Erre jó példa az E-vitamin. Ennél a vitaminnál én a gyártott mellett döntöttem, a jóval kedvezőbb ára miatt. Jómagam is ezt fogyasztom. Nekem megfelel"

1. Persze, ő annyira szegény, vagy igénytelen, hogy neki nem telik a jobb minőségűre...

2.Elismerte, hogy ne szívódik fel annyi, amennyit elégségesnek tart (kicsit több kellhet- akkor miért nem rak bele kicsit többet?)

3. Most döntse el mindenki: vagy kamuzik, hogy ha neki megfelel, akkor biztos nekünk is simán jó lesz, nem gázabb, mint a jobb minőségű; vagy tényleg tökmindegy neki, hogy beszedi-e azt a mennyiséget, vagy sem...

azóta abban is kétkedem, hogy valóban emberek írták-e azokat a "beszámolókat"... meddig tart 3-4ezer ilyet megírni? Felvesz 2 embert egy hónapig, aztán hajrá. :-)

De megy a szekér. Nyílnak az új boltok...

Ugyan csak a 2. könyvét olvastam, de szinte egy szót sem ejt az egészséges táplálkozásról. Az elsőben van erről vmi? Mert ne beszéljék már be nekem azt, hogy elkezdi vki szedni ezeket a cuccokat, de továbbra is fogyasztja ugyanazt a szemét finomított-génkezelt-zsíros-sós kaját és egészséges lesz... mindig azzal jön, hogy "hol vannak az eredmények?"

nála hol vannak az eredmények? (ezalatt nem a beszámolókat értem, amiket 2-3 hónap után írkáltak neki, hogy hú, csodatörtént'...)

Fura dolog ez sajna. Mindenhol mást olvas az ember, sosem tudhatja, melyik a valódi igazság.

210. Pirosalma (válaszként erre: 209. - Hetvenzitus)
2007. nov. 22. 20:35

Szia!


Azért nem dermed meg, mert lassú hűlés esetén az emulzió fázisai (olaj és víz) szétválnak. Nincs ebben semmi extra, de aki nem ért hozzá, egyből rosszra gondol.

Ezért hiszik sokan, hogy a homogénezett tej rossz, a homogénezés miatt. És még lehetne példákat mondani.

Minél kevésbé járatos valaki egy területen, annál könnyebb megszédíteni különféle csúsztatásokkal, szélsőséges nézetekkel, ijesztően hangzó szavakkal:-/

209. hetvenzitus (válaszként erre: 190. - Carry Bradshaw)
2007. nov. 22. 16:17
Kinek milyenek a tapasztalatai. Az én gyógyszerész ismerősöm attól sokalt be, hogy a kisérleti mondjuk vesevédő vitamin vese rákot okoz, derült ki a kutatások során,de az nem olyan nagy baj azért még mehet minden tovább. Azt mondta, hogy felfordul a gyomra. Már sokszor hallottam , hogy meg fogok halni a vitaminoktól mert arra nincs szüksége egy szervezetnek, amelyik kiegyensúlyozottan táplálkozik.Tudja valaki mi az, hogy kiegyensúlyozott táplálkozás? Azt sem tudjuk mit eszünk azt honnan tudnánk mi van benne amire a szervezetnek kell.Ha megolvad az egészséges F.... margarin már többé soha nem dermed meg.Miért? Én évek óta küzdöttem a magas koleszterinnel,de nem akartam gyógyszert szedni mert az ismerős orvos sem javasolta.1 éve szedek vitamint és (nem attól mert az nem jó semmire) rendeződött a koleszterin szintem.Semmivel nem jobb elcsigázottan élni, gyógyszerekért vagyonokat kifizetni mint esetleg (vitamin szedésbe belehalni)Különben a lenkei leirja, hogy az általad említett hatások normális reakciói a szervezetnek bizonyos esetben. Ha kitartó valaki és nem adja fel hihetetlen dolgok történnek vele.Lehet, hogy a közepes csomag hirtelen sok volt neked." mint a hónapokig éhezőnek az egyszerre elfogyaszztotta kiadós húsleves rántott hús.... étel" Nem szoktam mások véleményét egy az egyben elfogadni gondolkozom egy kicsit, hogy hogyis van ez+az. Sok szerencsét kívánok neked az életben.
208. Pirosalma (válaszként erre: 207. - Calella1)
2007. nov. 7. 20:45

Helló!


A spermát egyébként tényleg elpusztítja, de még így is szinte kizártnak tartom ezt a feltevést. A lényeg persze, hogy a dolog rendeződött.


"A májfunkciós érték mutatott egy két érdekes dolgot." - na ja, orális szteroidok...:-/


Hát igen, azé' ne vitaminnal műtsünk!;-)

Egyébként meg könnyen lehetett anyukádnak vitaminhiánya, sokszor azért segít a vitamin, mert szükség van rá (de nem a megadózisra!).

207. calella1 (válaszként erre: 204. - Pirosalma)
2007. nov. 7. 20:05

Szia !


Rosszul írtam, nyilván nem a spermát gondoltam, hogy elpusztítja-e vagy sem, hanem a hormon tartalmára. Nem részletezem jobban az életem de hidd el akkoriban kezdtem azt a fajta dolgot tehát köthető volt a kezdés után indult be 1-2 hónappal a vérzéses gond és gyakorlatilag tartott addig, míg csináltuk. A fogamzásgátlókról csak annyit én voltam annyira lelkiismeretes (lehet rosszul tettem), hogy évente csináltattam vérképet (érdekes azt sem orvos javasolta, én kértem -talán még hülyének is nézett-). A májfunkciós érték mutatott egy két érdekes dolgot. És hidd el egyébként pl. a pöttyeim időszakában orvostanhallgatóval jártam, gyakorlatilag állítólag a legjobb orvosokhoz vitt be mind a bőr- (Lonhinay volt a neve, ha jól emlékszem), mind a belklinikára, ott sajna nem emlékszem a nevekre. És az igenis idegesítő volt, hogy amit én mondtam ötletet, hogy szerintem mitől van (és még mindig azt mondom, hogy végül is az jött be mindkétszer) figyelembe se vették! Egyébként azért egy orvos van az életemben akinek VAKON hiszek, mert egy tündér, nem pénzéhes, lelkiismeretes... az pedig a gyerekorvosom.


Természetesen abban igazad van, hogy ez nem igazolja a Lenkeit. De azt érthetővé teszi talán miért keres az ember más megoldásokat. Van ismerősöm (lány), akinek látni a fejbőrét annyira kevés haja van. Sajnos itt tart az orvostudomány gyakorlatilag ezt sem tudják mitől van, gyógyítani sem tudják. Szurkálják, furkálják.... de semmi eredmény.


Anyukámnak pl. ujj ízületein csomók jelentek meg néha, alig tudott fogni a kezével... a vitamin óta ezek elmúltak. Nem vagyok orvos, de őszintén ha placebo hatásról van szó, az sem érdekelne, az a lényeg, hogy elmúlt a probléma!

Nyilván annyira nem lehet senki elvakult, hogy pl. egy törésnél a vitaminokkal akarjon összeforrasztani csontot és ne gipszeltessen:-)))

206. Cszsuka (válaszként erre: 204. - Pirosalma)
2007. nov. 7. 15:58

A piros alma is egyszer megkukacosodik, s akkor mehet a sóhivatalba a nagy tudományával, már csak a józan ész segít: megelőzésként meg kellett volna enni, de mostmár késő....

:))

Különben most az egyszer sok igazságot írtál, de utolsó mondatodra kérdezve: vizsgáltad már ezt a te szemszögedből?

Az ilyen nézeteket valló orvosoknak nem meri a jó ember elmondani, hogy végülis mivel gyógyította meg magát, s az orvosnak elég annyi, hogy a beteg meggyógyult. Más esetekben sok ember bajt csinál magával, mert az orvos hozzáállása miatt nem mer beszélni az alternatív próbálkozásairól, pedig, ha lett volna kivel megbeszélni, talán a két módszer egymást kiegészítve sokat segíthetett volna.

Nos: ha pl. placebohatás, nem számít, a lényeg, hogy megoldódott a probléma. Nem kellene mindent annyira könyv szerint venni, mert az ember nem autó: lelke is van, s ez sok verziót ad ugyanarra a problémára vagy megoldásra

205. Pirosalma (válaszként erre: 202. - Cszsuka)
2007. nov. 6. 22:27

Szia!


Bocs, de ezzel nem a szükségletedet méred meg.

204. Pirosalma (válaszként erre: 201. - Calella1)
2007. nov. 6. 22:26

Szia!


Nézd, mindenhol vannak jó és kevésbé jó szakemberek. Rossz körülmények között, túlhajszolva, alulfizetve. Ne ítélkezz fölöttük, főleg hogy nem tudod megítélni ezeket a helyzeteket. Tapasztalni egy adott tünetet vagy tüneteket kevés, ha nem látsz mögéjük.


Az orális szex tényleg nem valószínű (szinte kizárt), sokkal valószínűbb a véletlen egybeesés, esetleg placebohatás (nem viccelek!).

A sperma hormontartalma minimális, ráadásul mivel a hormon teljesen természetes, a máj első körben bontja, és a hatás elenyésző (ls ez különben sem zavarna bele egy menstruációs ciklusba).


"saját megjegyzés, ha ez igaz lenne, akkor a hormonális fogamzásgátló sem védene semmit!" - az orális fogamzásgátló hatóanyaga nem sperma, a gyomorsav és az emésztőenzimek nem bontják, a máj bontási folyamatait is nagyrészt kikerüli, ezért hat.


(Amennyire én tudom.)


És ezek egyébként sem igazolják Lenkeit. Ha az egyik oldal nem tökéletes, attól még a másik oldal bármilyen lehet.

203. Cszsuka (válaszként erre: 201. - Calella1)
2007. nov. 6. 22:08
Ámen....
202. Cszsuka (válaszként erre: 197. - Calella1)
2007. nov. 6. 22:07
Én megnéztem azt az oldalt, nem tudom, pontosan, mire gondolsz, mert még nem láttam Lenkei-féle dózisokat közelről, de kérdem én: Mi számít magas dózisnak? Én ugyanis azt hallottam egy orvos előadásában, hogy a C vitamin dózisát úgy lehet jól bemérni, hogy addig emeled az adagot, amíg hasmenésed nem lesz, aztán vedd vissza annyira, hogy ne legyen. Az a te adagod. Én kipróbáltam, 2000 milligramnál lett hígabb a székletem.
201. calella1 (válaszként erre: 200. - Pirosalma)
2007. nov. 6. 19:02

A Lenkei hívőkhöz csak annyit a baromi fasza orvostudományról:


1. 18 évesen kezdtem fogamzásgátlót szedni, 4 féle tablettát próbáltam, mindtől kijöttek a mellékhatások, az 5. fajta úgy nézett ki jó, de kezdetben piros pöttyök, majd piros hólyagok jelentek meg az egész felsőtestemen. Nőgyógyász, Bőrgyógyász, Belgyógyász látott, mindnek mondtam az aggályaimat a fogamzásgátlóval kapcsolatban, de elzárkóztak attól, hogy a gyógyszer okozná, mindegyik mással vizsgált. Végül, mikor már úgy néztem ki, hogy Zombi filmben is vállalhattam volna statiszta szerepet, magamtól abbahagytam és lám a diplomás doktorok tudásával szemben elmúlt két hét alatt minden rólam.


2. (csak 18 éven felüliek olvassák) 5 évvel ezelőtt történt... Össze-vissza véreztem, ráadásul általában mindig akkor indult el, mikor fizikai behatás történt (szex, nőgyógy. vizsgálat). Rengeteget gondolkodtam mi lehet, mert a nőgyógyász tanácstalan volt, mondtam neki, nem lehet, hogy orális szexnél a lenyelt sperma hormon tartalma zavar be? "Dehogy is az tuti nem, hiszen a gyomorsav megöli a spermát" -kaptam a szakorvosi választ (saját megjegyzés, ha ez igaz lenne, akkor a hormonális fogamzásgátló sem védene semmit!). Fél év után a doki megcsinált egy "tök fölösleges" egészségügyi kaparást, annak sem lett eredménye, és mikor párommal megbeszéltük, hogy akkor most az orális sperma rész kilőve, Jé mit ad Isten, elmaradtak a rendellenes vérzések.


3. Továbbmegyek 15 éve kitalálták kondiloma (vírusfertőzés a nemiszerven) fertőzésem van. Ismét nagytudású 2 nőgyógyász, 2 bőrgyógyász állította fantasztikus meggyőződéssel, hogy ez az, Podofilynnek ecsetelni kell (jó égető ecsetelő). Két hónap után (a rendelőkbe két naponta jártam, gyakorlatilag már megünnepeltük ismertségemet) elmentem egy harmadik nőgyógyászhoz, aki végre rájött ez nem is fog elmúlni ecsetelésre, mert gombás fertőzés... (innentől minden rendben volt megkaptam a szükséges gyógyszereket).


4. Nagymamám súlyos csontritkulásos. 2 csigolyája összeroppant, állandóan kisebb mozdulatokra is reped a bordája. Nála lelkiismeretesebb embert nem láttam, aki kontrollokra járt volna. GYógyszerei között csupán a KÁLCIUM hiányzott! EGyszer nem mondták, hogy azt is felírnak (ilyen fokúnál a tejből bevitt halottnak a csók) De a hozzáértő orvosok azt már elérték, hogy a napi 15 szem gyógyszer tönkretette a gyomrát és a beleit.


Akkor miért is ne inkább a VITAMINOKBAN (és Lenkeinek) higgyek(ünk)?

200. Pirosalma (válaszként erre: 198. - Neshama)
2007. nov. 6. 14:27

Szia!


Én vitatom, de ez most nem számít, egyébként sem számít, mert mindenki azt hisz, amit akar:-)


Terheseknek ilyen dózis nagyon nem ajánlott.


Ha erre nem hallgat, akkor sehogy. A sok elvakult, Lenkei-hívőt sem lehet meggyőzni a legtöbb esetben.

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook