Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
2008. jan. 10. 19:55
Többen írták, hogy van a vitaminokban arzén, ólom, higgany, urán (gondolom minimális mennyiség). Ti ezt hol látjátok? Majd kiesik a szemem a dobozán is keresem, a weblapján a vitaminok tartalmát is olvastam... de én nem találok erre utaló nyomot... vagy csak nagyon félrenézek valamit.
258. Sesil
2008. jan. 10. 18:23
Még egy mondat. Nem szeretnék senkit megítélni azért amit tesz vagy nem tesz az egészsége érdekében. Hogy eszik vagy sem szintetikus vagy nem szintetikus vitaminokat. Továbbra is úgy gondolom hogy mindenkinek szuverén joga eldönteni mit tesz, az nélkül hogy közben BÁRKI gorombán lesikítaná a haját csak azért mert a véleményének hangot ad valamivel kapcsolatban.
257. Sesil (válaszként erre: 250. - 6c4fb2f974)
2008. jan. 10. 18:18
Bocsi Nikkei. Nem tudhatod hogy mennyire figyelek az egészségemre. Nyílván te is imádnád, ha lehülyéznének ....stb. Ha hiszed, ha nem, évente egyszer járok vérvételre. A 'hülyeség' ahogy te hívod, nem tőlem hanem az egyik könyvből ered, és nem a magyar normákra vonatkozik. Ezért tényleg elnézést, de ezt nem írtam le.
256. Sesil
2008. jan. 10. 18:13

Kedves Mindenki!

NEM KEVEREK.Legalább is nem annak szántam.

Ezer szónak is egy a vége. Mindig lesznek akik mellette és olyanok is akik ellene szólnak.

Úgy gondolom egyébként, ha a könyveiben leírtaknak csak a fele igaz, már jó.

Szerintem nem kéne ráripakodni azokra, akik a vitaminszedés ilyen vagy más mértékű módja mellett vannak.

Ha nem láttam volna idős embert, akinek tényleg segített, lehet hogy én is olyan szkeptikus lennék mint te kedves Canahari. Szíved joga ez a vélemény is. De mégegyszer megkérlek ne támadj élből.

255. Cszsuka (válaszként erre: 254. - Csacsis)
2008. jan. 10. 11:10

Bocs, hogy tudatlan vagyok, de érdekelne, hogy pontosan mit tartalmaznak ezek a különböző méretű csomagok.

Én egyébként nem a vitaminok ellen vagyok, hanem a művileg előállított dolgok ellen.

A hosszú távról pedig annyit, hogy az antibiotikumokat kb 50 éve használják és csak 10 éve hallom, hogy vigyázni kell velük, mert a túlzott szedésük kárt okoz, pedig, amikor a kezdet kezdetén piacra kerültek ezt a figyelmeztetést már akkor kihirdették.

254. csacsis
2008. jan. 10. 11:05

Amúgy meg nekem van egy fontos hatása a vitaminszedésnek. Nincs gyomorfájásom. De csak a közepes!!!! adagtól. A gyengébb nem jó, mert attol előjöhet. Akkor most túl sokat eszem, vagy az épp megfelelő adagot???

Ha abbahagom, hamarosan újra jelentkezik a gyomorfájásom, amin ovodás korom óta nem tudott segíteni senki. (csak 2-szer voltam miatta korházba eddig, és nem igazán tudták megmondani, mi okozza.)

Amúgy okosoknak: Ilyenkor csak az algopiryn injekció segít rajtam kb 2 órán át. Ez elég arra, hogy elaludjak, mert alvás után nem fáj. Na lehet találgatni, mi bajom, ha az egyedüli dolog ami eddig tartósan segített, a vitamin.

253. csacsis
2008. jan. 10. 10:55

LEnkei VItamin: Nekem eddig csak használt. Ellenben jó kérdés, hogy mit okoz hosszú távon. Egészséget, amit a könyv mond, vagy leépülést, amit az ellenzői. A tepesztalatok eddig az egészséget mutatják.

Irjon már lécci valaki negatív tapasztalatot, mert a spekulációkkal eddig nem jutottam semmire.

252. supin
2008. jan. 10. 09:39
Érdemes használni! Ne halgass az ellenzőkre
251. Cszsuka (válaszként erre: 248. - 0f7d746ccc)
2008. jan. 10. 09:05

Igen, nekem sajnos végig kellett csinálnom, ezért kicsit jobban utána olvastam.

Látom, nagyon ellenségeid a nehézfémek, meg tudlak érteni.

Azért van közük egymáshoz, mert a candida gomba feladata a rothadó anyagok feltakarításán kívül a nehézfémek megkötése, így védi szervezetünk az agyat. Amikor az immunr. gyengül pl. antibiotikum, stressz, stb miatt, a jótékony bélflóra is sérül, a candida gomba pedig azonnal veszi a lapot és elfoglalja a helyet. Ha nem támogatjuk az imm.r-t ilyenkor, akkor van ideje a gombának terjeszkedni. Felzabálja pl a vastagbélben termelődő B vitaminokat is, ezért lesznek többek között idegrendszeri tünetek. Nem elég tehát gombát irtani, segíteni kell a nehézfémek kijutását a szervezetből és a jótékony bélflóra helyreállását, valamint a mentális gyógyulást.

Egyébként érdekes, hogy én is mindig a lázmérőre gondolok, ha higanyról van szó, pedig egy évvel ezelőttig a védőoltásokban is benne volt, nemcsak az amalgám tömésekben!

250. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 246. - Sesil)
2008. jan. 10. 00:05

Megnéztem 1999-től a vérvételeim eredményeit (az majdnem 10 év), és a normál koleszterin érték mindegyiken 3,51-6,5 mmol\lközött van.

Tehát ha figyelnél az egészségedre, és évente egyszer megnézetnéd a vérképedet, akkor most nem írtál volna hülyeséget...

249. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 246. - Sesil)
2008. jan. 9. 23:57
Miért gondolod, hogy amit Lenkei leírt, az szóról szóra igaz?
248. 0f7d746ccc (válaszként erre: 245. - Cszsuka)
2008. jan. 9. 22:42

Helló!


Én is azt hallottam, hogy közük van egymáshoz -- bár teljesen meggyőződve nem vagyok --, és az viszont biztos, hogy a candida pocsék dolog. Van a családban olyan, akinek volt. Mire egyáltalán MEGTALÁLTÁK... :/

És rémlik, hogy a diéta sem volt vicces: 5 v hat hónapig egyáltalán nem enni cukrot, élesztős dolgokat...

2008. jan. 9. 22:35

Helló, Sesil!


Légyszi, te se keverj -- INFLUENZAIDŐBEN 1000 mg más. Olvass csak vissza pár hozzászólással, ha jól emlékszem, én is azt írtam, hogy betegség idején magasabb adag okés.


"Ami biztos hogy nincs az az egészésges táplálkozás amivel beviszi az ember a megfelelő mennyiséget a vitaminokból és a nyomelemekből."


Akkor elárulhatnád, hogy szerinted ugyan mikor alakultak ki az evolúciónk során ezek a horribilis igények. Tudod, mit kellett volna rendszeresen összezabálnia az ősmajomnak, ősembernek, hogy bevigyen annyi vitamint, amennyit a Lenkei előír? És ugyan honnan szedték a higanyt és uránt, hehe...


(Bocs, de ez a higany-dolog a mániám - mindig eszembe jut, hogy ha összetörik a lázmérő, hozzányúlni se illik a higanycsöppekhez, mert mérgező, ti meg önként, folyamatosan, éveken keresztül direktben viszitek be a szervezetetekbe. És kényszeresen elfelejtitek, hogy a hatás, ami a felhalmozódásokból és túladagolásokból adódhat (nemcsak a higanyé), nem ma fog jelentkezni, hanem évek múlva - és ti mit fogtok csinálni? Vesztek egy nagyobb adag vitamint, mer' az majd meggyógyít. Hát ez vágja ki nálam a biztosítékot, de nem is kicsit, hanem nagyon.)

246. Sesil
2008. jan. 9. 19:56

Még Lenkei sehol nem volt, mikor mi a családban influenza időben 3x1000 mg C vitaminnal kúráltuk magunkat. Tévhitekkel tele az emberek feje. Rengeteg embert 'gyógyított' már meg a Lenkei féle vitaminbonba. A környezetemben is. Persze ettől még mindenki maga döntse el, eszi vagy sem. Ami biztos hogy nincs az az egészésges táplálkozás amivel beviszi az ember a megfelelő mennyiséget a vitaminokból és a nyomelemekből.

Hja és azt tudtátok hogy a kórházakban pl műtétek alatt alkalmazzák pl a c vitamin bombát? Az orvosoknak és a gyógyszeriparnak nem szimpi Lenkei? Valyon miért? Azzal is érdemes vigyázni, hogy miből mi a sok.

A mesterségesen torzított határérték adatoknál kezdődik minden. Érdemes lenne utánanézni, valyon 10 évvel ezelőtt is a mai korlátok között mozgott például a normális koleszterin szint? Vagy csak el kell tudni adni a gyógyszert ami erre való? Szerintem akit érdekel a téma olvassa el a Lenkei könyveket. Tanulságosak.

245. Cszsuka (válaszként erre: 243. - 0f7d746ccc)
2008. jan. 9. 18:56

Mondom én, hogy tetszik a hozzáállásod....:)

Egyébként érdekes, amit említesz, mert pont a higany az egyik okozója a candida túlszaporodásának, s akinek ilyen problémája van, főleg hiába szedi a sok drága vitamint, először lehet,hogy jobban lesz, aztán jön a baj....

244. Pirosalma (válaszként erre: 243. - 0f7d746ccc)
2008. jan. 9. 16:49

Szia!:-)


A nehézfémek nagyon kis mennyiségben vannak bennük (nekik is van eszük, meg valószínűleg nem lehet benne több) és/vagy rosszul oldódó só formájában vannak, amiknek a felszívódása rossz. A nehézfémek és egy-két könnyűfém is (pl. Al) erős komplexképzők (jellemzően SH-reagensek, kötődnek olyan enzimekhez, amik metionint vagy ciszteint tartalmaznak), tényleg nehezen ürülnek.


Zsírban oldódó vitaminokból is "kevés" van, mert az már rázósabb téma, és túl egyértelmű még az átlagember számára, hogy a többletbevitel nem kívánatos. A vízben oldódóakat (és az E-vitamint) könnyebb megideologizálni...

2008. jan. 9. 16:24

Helló!


Nem vagyok szakember, csak egy erős biológiai érdeklődéssel és némi természettudományos műveltséggel rendelkező informatikushallgató, aki később talán bioinformatikus lesz. Vagy nem.

:)


Különben legyünk pontosak: nem a vitaminszedésnek en bloc, hanem a vitaminok iszonyatosan nagy adagokban való szedésének, és így a Lenkei-vitaminoknak nem vagyok barátja. (Ezen különben gondolkoztam én is; tiltakozást általában a szakemberektől, ill. a dolgokhoz valamelyest konyítóktól hallani, gondolkodás és kritika nélküli helyeslést meg sajna jórészt azoktól, akik a középiskolás bioszt már elfelejtették, és még a betegtájékoztató papírjukat sem olvassák el sosem. :( lásd: C-vitamin és kismama. :()


Még egyszer tudom mondani: urán, arzén, higany (stb.). Tessék utánanézni a higanymérgezésnek (akár amalgám fogtömés, jórészt a higanytartalma miatt hibáztatják!), annak, hogy milyen barátságos anyag az arzén és az urán, a zsírban oldódó vitaminok mibenlétének, a vitamintúladagolás fogalmának és annak, hogy vajon a nehézfémek kiürülnek-e. Egyébként tényleg gyertek át az indexre :)

2008. jan. 9. 14:17
2008. jan. 9. 14:17
Szerintem nézzetek át az indexre, érdemes beleolvasgatni.
240. Cszsuka (válaszként erre: 239. - Uteka74)
2008. jan. 9. 13:47
Lehet, hogy nem is fog válaszolni, mert írja, hogy csak véletlenül tévedt ide. Amit kérdeztél, amiatt kérdeztem, hogy szakember-e, mert általában azok tiltakoznak a vitaminszedés ellen, akik mélységeiben tanulták ezeket a dolgokat és csak az egyik oldalról sikerült megismerkedni velük, ráadásul az elméleti oldalnak is csak az egyik oldaláról.
239. uteka74 (válaszként erre: 236. - 0f7d746ccc)
2008. jan. 9. 12:10

Szia!

Kérdezem,ha kisemmered probálni akkor hogyan mersz véleményt alkotni olyan vitaminról amit nemismersz?

238. Cszsuka (válaszként erre: 237. - 0f7d746ccc)
2008. jan. 8. 22:41

Szia!

Tetszik a hozzászólásod!

Te szakember vagy, vagy csupán egy véleményező?

237. 0f7d746ccc (válaszként erre: 235. - Edb6c38cef)
2008. jan. 8. 22:31

Azt pedig, ugye, mindenki tudja itt is, hogy a C-vitamin növeli a szervezet ellenállóképességét a fertőző betegségekkel szemben. Ezért kérlek, hogy "náthából meggyógyult" eseteket ne éljétek meg csodálatos gyógyulásként.

Gyanítom, 60 mg-os C-vitamin-tabletta folyamatos szedésével (betegség jelentkezése idején 2-3-500 mgrammra felemelve) ugyanaz lett volna a hatás - csak az a dologgal a szívás, hogy a szervezet hozzászoktatása után a kevesebb már nem lesz elég.


Szóval önmagát generálja a dolog: szedem a vitamint -> abbahagyom -> többé már nem elég a szervezetemnek a normális adag, ezért könnyen betegeskedem -> szedem a vitamint, mer az jó.

Tudja ez a Lenkei, hogy mit csinál, de tudja ám.

236. 0f7d746ccc (válaszként erre: 226. - Manyi néni)
2008. jan. 8. 22:27

Helló!


Indexes hasonló fórumról jöttem át puszta kíváncsiságból. Manyi néni hozzászólására azonnal fel is figyeltem.

Kérdezed: "aki ... nem próbálta ki a vitaminokat, vajon milyen alapon alkot véleményt, vagyis miről?"

Hát nem azért, de én nem óhajtok magamon kísérletezni olyan anyagokkal, amikkel kapcsolatban még SENKI nem mutatott be a hosszú távú hatással kapcsolatos kísérleteket. Inkább nem próbálom ki, ha nem muszáj, hogy milyen, ha az ember szervezetében felhalmozódik a, mondjuk, húsz évig szedett higany. (Nehézfém nemigen ürül ki, ha esetleg nem tudnátok.)

Köszi, de nem. Ugyanígy nem találom meggyőzőnek a témáról írt mindazon könyveket, amelyeket az írt, aki a témában anyagilag enyhén szólva érdekelt. (Gyógyszergyártók könyveivel kapcsolatban ugyanígy nem lennék nagy bizalommal - bár, nekik legalább muszáj több kettős vakkísérlettel bizonyítani az anyaguk, legalább részleges, hatékonyságát...)


Pár hozzászólással előbb pedig volt egy ilyen:

"Ennyi.Sok mindenkinek bevállt,még kismamáknak is, "


Hadd gratuláljak annak a kismamának. Ő nem magán, hanem a gyerekén kísérletezett. Koszos 200 mg-os C vitaminon is rajta van a figyelmeztetés, hogy NE szedjük terhesen, se szoptatva, mert közvetlen módon vezethet magzati károsodáshoz, másrészt a magzat nagy dózisú C-vitaminhoz történő hozzászokása által a csecsemőn a későbbiekben a normális mennyiségű C-vitamin-bevitel mellett vitaminhiány jelei mutatkozhatnak. Ő ehhez képest háromEZER milligrammot ad a gyereknek.

És akkor amiről szó van, ugye még _csak_ a C vitamin!!!

:((((

2008. jan. 5. 13:50

Karácsonykor vendégünk volt, a nagynéném. Már amikor érkezett, szipogott, torkát fájlalta, azt mondta, nagyon gyenge, és fél, hogy be is fog lázasodni. Elkezdtem neki adogatni a Dr Lenkei C vitaminból napi 3000 mg-ot, és nem lázasodott be, sőt a második naptól jobban lett.

Szerintem valahogy visszafordítja a dolgokat. Értem ezalatt, hogy lányom pl napi 1000 mg-ot kap, de mihelyt torka kapar, náthás, megemelem egy hétig napi 3000-re, és ebben a tanévben még nem volt beteg.

2008. jan. 4. 21:44

Sziasztok!


Nagymamám mint régebben írtam, az októberi hetekig tartó fekvés, kórházról kórházra járás és az orvosok egyöntetű véleménye, miszerint ez van ezzel kell együtt élni (fájdalom, napi 15 gyógyszer a csontritkulásra) után a Lenkei vitaminokat szedi, de olyan szinten feljavult, hogy (amit fél éve már nem tett meg) lejár az ebédlőbe ebédelni már nem a járókerettel, hanem bottal, sőt most már a saját kis konyhájában egyszerűbb dolgokat is el kezdett főzni, és a klub helyiségbe is lement. Jan. 1-ig, mert annyira jól volt, hogy elmentek kirándulni (a legnagyobb hóesésben) és mikor hazaért havas csizma + kő = combnyaktörés. A kórházban két nővérrel beszéltünk a vitaminról, nagyon örültek neki, támogatták és azóta be is vittük, ők figyelnek rá, hogy minden nap bevegye.... egy újabb pozitív (egészségügyi személy) vélemény a vitaminról, pedig féltünk, hogy el fogják utasítani (nyilván a tudtuk nélkül nem adtuk volna bent a kórházban).

233. Pirosalma (válaszként erre: 232. - 6c4fb2f974)
2007. dec. 31. 14:17

Tény, hogy a gyógyszercégek sem teljesen tiszták mindig (ezt általánosságban írom), és sokszor az orvosok indokolatlanul írnak föl gyógyszert, vagy nem megfelelőt. Ez az egyik oldal. De ez nem igazolja a másik oldal állításait.

Az igazság - ahogyan én látom - a két szélsőséges vélemény között van.

A vitaminok és az ásványianyagok, egyéb tápanyagok nagyban meghatározzák a szervezet működését, majd' minden téren. De erre sem szabad túl nagy hangsúlyt fektetni, mert nem csodaszer, és főleg nem megadózisban. Egy kis kiegészítés (betegségtől függően, pont erről volt szó egy másik fórumban, hogy a klinikai táplálásban mekkora figyelmet kell[ene] erre fordítani) hasznos lehet.


(Egészségesekre vonatkoznak!)

Pl. C-vitaminból nem 60 mg, de nem is 5 g, hanem 300-500 mg.


E-vitaminból nem napi 10 mg (bár az E-vitamin-szükségletet nagyban befolyásolja a telítetlen zsírsavak bevitele, ennek nagy jelentősége van, mikor valaki túlbuzgó módon tömi magába az "egészséges" olajokat, ez ugyanúgy káros lehet, mint a sok telített zsír fogyasztása!), és nem is 150 mg (olvastam egészen durva ajánlásokat - aki ajánlotta, valószínűleg alaposan benne volt a bizniszben - napi 1-2 g!!!), hanem mondjuk, 30-50 mg.


Akit érdekel még a téma, itt is lehet dumcsizni erről: [link]

232. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 223. - Rekcsa)
2007. dec. 31. 11:29
Lenkei egyszerűen a gyógyszeripar lejáratásával akar meggazdagodni. A vitaminokat pedig csak forgalmazza, azaz megveszi, átcsomagolja, eladja. Tehát NEM Lenkei vitamint eszel, hanem Nulabot, mert ők gyártják!!! Ha ezt nem tudod felfogni, az a te bajod.)))
2007. dec. 31. 11:22
Na, beindult a sci egyház... (Manyi néni, Margitta, Szilver, Rekcsa)
230. Pirosalma (válaszként erre: 229. - Hetvenzitus)
2007. dec. 28. 22:06

Szia!


Szívesen, máskor is!


Nyúlik? Érdekes, ez a tulajdonság nem igazán jellemző a zsírokra. Most kipróbáltam én is, és nem nyúlt. Hol vetted?

A zsír elméletileg zsírból készül. Lehet, hogy valamit kevernek hozzá, ami maga olcsóbb, mint a zsír. Milyen márka? Van a dobozán valami leírás?


Ezt az külső-belső falas elméletet még nem hallottam. Hol olvastad? Mindenesetre el lehet felejteni az elméletet.

Annyi igaz, hogy a zsírokban (amik szobahőmérsékleten szilárdak) több az ún. telített zsírsav, mint az olajokban, és ez negatívan befolyásolhatja a koleszterinanyagcserét (emelheti az összekoleszterint stb.). Míg az olajokban inkább ún. telítetlen zsírsavak vannak, ezek pozitív hatásúak lehetnek.

Ezt nagyjából leírják az ezzel foglalkozó "szaklapok" (diétás magazinok). Azt már kevesebben említik, hogy a túlzott olajfogyasztás ugyanúgy káros lehet (egyrészt mert ha sokat eszel belőle, ugyanúgy hizlal, mint a zsír; másrészt egyéb káros hatások is előtérbe kerülhetnek).


Mindebből a lényeg, amit az utolsó mondatodban írtál: az arany középút (ez igaz a táplálkozáson belül szinte mindenre)!:-)

Ajánlott inkább növényi olajat használni, de zsírt is lehet időnként egészen nyugodtan (amennyiben ellenjavallat nincs).

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook