Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


2007. jún. 29. 18:34

Most hagyott emailt az ismerősöm, hogy meghozta Pestről az alapcsomagot. Most kezdeném szedni. Pár forint híján 5 ezer.

Azt kérdezném, hogy szerintetek kellene előtte méregteleníteni? Vagy simán felszívódik?

Még egy kérdésem van, ha már ennyien összejöttünk vitamin-ügyben: én kb 27 éves koromtól 10 éven át szedtem valamilyen multivitamin készítményt: általában Centrum, Supradin és hasonlók voltak. Aztán kb 4 éve olvastam egy cikket, melyben ez állt: ezeknek a vitaminkészítményeknek 17 %-a szívódik fel mindössze. Egy doki írta a cikket. Ekkor ez annyira meggyőzött, hogy leálltam. Mondjuk ugyanúgy nem voltam még csak náthás sem, mint előtte. De azért érdekelne: honnan tudják, hogy melyik mennyire tud felszívódni? Mert pl több vitaminfélére is azt mondják, 99%-ban felszívódik. Akkor hol az igazság, mikor tudhatom, hogy a ráköltött pénznek mondjuk 83%-a nem kidobott pénz-e?

2007. jún. 29. 13:59
kedves lányok egyet értek veletek, én is igy gondolkodtam akkor, és nagyon megijedtem mikor lebetegedtem. A nagy dozizu mesterséges C-vitamintól vesegörcsöt kaptam, mivel kisgyerekkoromban honapokig kezeltek a vesémmel, valamit megzavart, köztudott,hogy nem vagyok vérszegény és nem is tudom megenni a műkajákat lévén erdélyben még minden egészségesebb a táplálkozás terén és szerintem felpakoltam otthonról.
77. cukilany (válaszként erre: 75. - Nindaro)
2007. jún. 29. 13:44
Sajnos fővárosban élő fiatal ezt nem teheti meg, vagy irgalmatlan mennyiségű kaját kell megenni ahhoz, hogy annyi vitanim bejusson a szervezetbe. A maj zöldségekben-gyümölcsökben csak a vitaminok töredéke van, ahhoz képest, hogy mennyi volt 50 évvel ezelőtt. Ma már a lovaknak is vitamint adnak, mert a fűben nincs elég vitamin ahhoz, hogy jól legyenek...
76. emagdi (válaszként erre: 75. - Nindaro)
2007. jún. 29. 13:36
valószínűleg azért voltál rosszul, miután abbahagytad a vitaminok szedését, mert korábban a szervezeted hozzászokott a nagy dózisokhoz, és utána hiány alakult ki, amikor elmaradt a napi adag. (múltkor hallottam épp a rádióban, hogy akkor is hiányállapot alakulhat ki a vitaminokból, ha hirtelen visszaesik a bevitt vitaminadag)
2007. jún. 29. 13:27
Én is szedtem a Lenkei alapcsomagot több hónapon keresztül, amig tartott a suli, mintha a fellegekbe éltem volna, jó volt. De egyszer nem volt rá pénz és nagyon de nagyon megbetegedtem.Szerintem ha fiatal és egészséges ember vagy pótold a vitaminokat természetesen, sok gyümölcsel, hússal, tejjel.
2007. jún. 29. 10:45
Gyorsan átolvasom az egészet, nagyon örülök, hogy ez a kérdés is szerepel. Ma vettem az első Dr Lenkei féle alapcsomagot, eddig évekig nem szedtem vitamint (csak amit kajában ettem). Kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.
73. Zo Lee74 (válaszként erre: 34. - 0565efa6e6)
2007. jún. 29. 10:35

"Sajnos az átlagember akármit is érez, csodát vagy hasonlót, nem tudja megítélni a helyzetet."

Már hogyne tudná megítélni? Ez csak egy gyógyszeripari hülye duma.


"A témába viszont nem megyek bele, sem időm, sem energiám."

Hülyeségeket írni persze van időd...


"A-vitamin 5-6-szoros esetén tartósanm, máj- és lépmegnagyobbodás, kötőszövet-felhalmozódás (végső esetben elégtelenség)."

Minek az 5-6-szorosa, az RDA-nak??? Tipikus gyógyszeripari hazugság...


"D-vitamin szintén, emelkedett vérkalciumszint, ezáltal meszesedés."

Ez akkora hülyeség hogy az már vérlázító. A D vitamin és a kálcium alapvető fontosságú az egészséges csontokhoz, a csontritkulás ellenszere. Szerintem neked az agyad meszesedik...


"A B-vitaminoknál is fölléphet idegtoxicitás leginkább, akár B1-nél is, 50 mg tartósan már okozhat ilyet."

B-vitamint önmagában nem lehet szedni csak C-vel együtt. Párban dolgoznak. Ez is a gyógyszeripar gátlástalan hazugsága, hogy ne szedj B1-et mert beteg leszel. Napi 750mg B1-et szedek, ennyit a toxicotásról. Az RDA B1-ből 1,5mg. Egy-két órás kimerítő szellemi munka során 100mg-ot is felszív a szervezet, na azt pótold 1,5mg-ból...

Szerintem HMG gyógyszerügynök lehet, ne higgyetek neki, hazudik nektek.

72. Zo Lee74 (válaszként erre: 35. - 0565efa6e6)
2007. jún. 29. 10:20

Persze mert a gyógyszeripar az nem üzleti fogás...

Inkább el kéne olvasni a könyvét. Cenzúrázott egészség. Több oldalnyi szakirodalom és tényadat van benne ami alátámasztja az igazát. Michael Colgan, Matthias Rath, hunzák népe stb.

Persze sötétségben tartani az embereket nagyobb üzlet mint felvilágosítani őket...

71. tina68
2007. jún. 7. 08:54

Sziasztok!


Olvassátok el a másik könyvét is a "cenzúrázatlan egészséget" is. Ott is találtok érdekességeket.

2007. jún. 7. 08:51
most látom, hogy van már ilyen kérdés... átolvasom
2007. jún. 7. 08:29

szia!


igen én is tegnap kezdtem.. alig tudtam letenni

2007. jún. 7. 08:25
Én a könyvét olvastam. "Cenzúrázott egészségügy" -mindenkinek ajánlom.
2007. jún. 7. 08:19
Igen. Egyik ismerősünk szedte. Állítólag jó volt neki, mert jobban bírta a stresszt, mint korábban(nem borult ki). Csak épp drága.
2007. jún. 7. 08:11
Hallottatok már Dr. Lenkei Gábor étrend kiegészítőiről? Esetleg vannak tapasztalatok?
65. 02695fddda (válaszként erre: 64. - D06c313406)
2007. máj. 20. 13:44

Szerintem is ez lehet általában a vitaminok normális szerepe. A Gyulladás csökkentés, az immun rendszer erősités, és a szervezet feltöltése.


Tulzottnak tartom viszont ha súlyos pl rák betegeket kezelnek vele milliókért, és azt állitják hogy iolyen esetben is használ . Sajnos a tapasztalatom alapján nem használ az akut sulyos esetekben,


Megelőzésre kiváló lehet pl nem náthás a család. ( én mondjuk Nutrilite, és Flp vitamint szedek, nem Lenkei félét)


Nem értek vele egyet hogy szcientologia könyvet is ajánl mellé., De ez egy más történet...

2007. máj. 18. 19:30

Nekünk bevált!

A munkatársam ajánlotta a kisfiamnak,mert szegénykém 1 éve folyamatosan beteg volt/fél éven belül 3x tüdőgyulladás,állandó bronchitis stb./.

Megvettem a gyerekeknek való csokis multivitamint neki,azóta /kb.3 hónapja/ még csak nem is köhintett.Nekem a hajam hullott elég erősen közel 3 éve,megvettem az alapcsomagot,már 2 hét után csökkent a hullott haj mennyisége.

Az a véleményem,hogy más gyógyszerek sem ugyanazt az eredményt mutatják 2 ugyanolyan betegségben szenvedő embernek sem.A rákból sem minden ember gyógyul ki./sajnos :(/

63. 0565efa6e6 (válaszként erre: 62. - Romi)
2007. máj. 13. 11:29

Szia, Romi! Bocs, amit ide akartam írni, véletlenül privátban küldtem el...Szóval:


Miért igazolná? Ha valamit sokan mondanak, automatikusan igaz lesz? Te mint laikus, hogy tudod megállapítani, mi igaz?

62. Romi
2007. máj. 13. 11:12

Sziasztok,


Kislanyomnak arpa volt a szeme alatt mivel nem hiszek a rogton doktorhoz rohanasban igy 1-2 hetig csak kamilla kifozettel mosogattam. Sajnos semmi nem tortent igy a vegen dokihoz mentunk. Kenocsott adtak ra amit a szembe kellett nyomni naponta 2x. Egyik este elkezdtem olvasni a mellekhatasokat es ilyedve talaltam legalabb 30 felet az egyik "gyermekkori leukemia" es hasonlok voltak. Megremulve abbahagytam es inkabb a gyermek C vitaminjat noveltem. Nem rogton mult el az arpa de legalabb nyugodtan tudtam aludni. Most eppen en is az Optimalis Vitamin Bibliat olvasom(valaki mar emlitette) es itt is a doki a vitaminok noveleserol beszel tehat Dr Lenkeit mas is igazolja(az o konyvet is olvastam).

2007. máj. 8. 21:29

Pénteken halt meg kedves barátom apósa, akit lenkei (szándékos kisbetü dr nélkül)



kezelt másfél évig, A kórházi kezelő orvos szerint semmi gyakorlati haszna nem volt a lenkei féle szereknek, ugyanugy zajlott le a rák mint máskor.



Eddig ok.



Csak mi a fenének gomboltak le róla 2és fél millió forintot 1 év alatt a lenkeiék???



Megmondom , mert csalók.



Ennyi.



Kérlek ne vitázzatok ezzel a hozzászólásommal.

60. Ancika (válaszként erre: 59. - Enikö)
2007. ápr. 19. 14:57

na ugye hogy?? :DDD

tudtam én :)))))

59. enikö (válaszként erre: 58. - Ancika)
2007. ápr. 19. 14:47

de jóóóó akkor ....megnyugodtam!!!!!

:)))

58. Ancika
2007. ápr. 19. 14:40

megvan!!!!!!

tudtam hogy létezik!!!!!

57. 5e67f791bc (válaszként erre: 56. - Barka)
2007. ápr. 16. 00:16
Szia! En irtam! :))))
56. Barka (válaszként erre: 48. - Fuffoo)
2007. ápr. 15. 21:03

Hubbard (akinek szakmai felkészültségéről nem tudok semmit) szerintem nem fontos a vitaminok kérdésében. Én mind a két Lenkei által a témában kiadott könyvet olvastam és Hubbard csak a pszichiátria kapcsán maradt meg az emlékeimben.

Annál több utalással találkoztam viszont Szent-Györgyi Albertre vonatkozóan.

Szóval szerintem kár összekeverni a két dolgot, a szcientológiát (amit én magam is minimum ijesztő szerveződésnek tartok) és a vitaminokat.

Mint ahogy nem érdemes itt ölre menni a vitaminok védelmében illetve ellenében. Aki akarja szedi, aki nem, az nem. Nem?


Ja, valaki írta, hogy a Béres 60 mg-osára rá volt írva a figyelmeztetés, hogy az RDA-t átlépni semmiképp nem szabad, a három szemet meg aztán végképp! Tudom, olvastam én is. AZTÁN MEGJELENT A BÉRES 500 MG-OS C-VITAMINJA, MAI NAPIG KAPHATÓ. Micsoda lelkiismeretlen banda, nem? Hiszen tudják, hogy halálos kiszerelésben árulják! :)))

55. 0565efa6e6 (válaszként erre: 54. - 970cf47179)
2007. ápr. 15. 14:37

Szia!

Nagyrészt igazad van, de pl. nagyon nem mindegy, hogy K1 (fillokinon) és K2 (menakinon), vagy K3 (menadion), mivel a K1 és a K2 (természetesek) erősen zsíroldékony, a K3 (mesterséges) viszont vízoldékony (zsírfelszívódási zavar esetén alkalmazzák). Valamint a tokoferolok (E-vitaminok) közül sem mindegyik izomer (D-alfa-tokoferol - term. - és DL-alfa-tokoferol - mest.) azonos biológiai hatású.

De pl. a C-vitamin egyenlő az aszkorbinsavval (na jó, nem teljesen, ugyanis mind az aszkorbinsavat, mind az oxidált változatát, a dehidroaszkorbinsavat a C-vitaminhoz sorolják).

De persze mindegy, hogy kivonták-e valamiből, vagy szintetizálták.

2007. ápr. 15. 01:40

"Szerintem a lényeg az, hogy ezek természetes vitaminok, nem laborban előállítottak. Nagyon nem mindegy. "

Szerintem meg teljesen mind1. A molekula az molekula :l

2007. ápr. 11. 10:22

Én és a férjem szedjük az Alap Vitamint, a gyerkőcöknek is vettem Multivitamint, ja és C vitamint. Két hét után nem fájt a hátam, és a gyermekeim sem betegek. A nagyobbik lányom ovis, onnan aztán haza lehet pedig hozni mindent.

Szerintem a lényeg az, hogy ezek természetes vitaminok, nem laborban előállítottak. Nagyon nem mindegy.

A szcientológia engem is taszít. Amiért szedem a vitaminokat, az nem jelenti azt, hogy belépek az egyházba. Teljesen két dolog a kettő. Hogy Lenkei mindkettőben hisz, az az ő dolga. Nem vagyunk egyformák. Én a vitaminokban hiszek, a szcientológiában pedig nem Ennyi.

2007. márc. 31. 09:13

Gondolkozzunk mar el egy kis dolgon! Korabban szedtem a Beres-fele C-vitamint, az engedelyezett 60 mg-ban. Vastagon feketevel ra volt irva a dobozra, hogy 60 mg a napi adag, amit SEMMIKEPPEN se lepjek tul. Oke. Ra volt meg irva, hogy napi 3-nal tobbet, meg aztan vegkepp nehogy bevegyek, mert tudj' Isten mi fog tortenni. Ez is oke. Azonban gondoljuk mar vegig azt, hogyha elvileg TILOS bevenni 180 mg-nal tobb C-vitamint naponta, akkor az olyan keszitmenyek, amelyeknel 1 tablettaban van 500 vagy 1000 mg C-vitamin egyaltalan, hogyan kaphattak forgalmazasi engedelyt? Pedig gyogyszertarban, drogeriaban, testepitoboltban, egy csomo helyen lehet ilyeneket kapni! Otlet? Mutassatok mar nekem egy embert, aki vesekovet kapott a C-vitamintol! Hulyeseg!

Nem log ki a lolab?

En napi 3000 mg C-vitamint szedek, mar tobb, mint fel eve! Sot mindegyikbol tobbet! Otthon egy eros csomaggal inditottam, itt kint Amerikaban mindent megvettem kulon-kulon.

Alabb leirtam a tapasztalataimat.

51. 0565efa6e6 (válaszként erre: 47. - Fuffoo)
2007. márc. 30. 13:09
Pontosan. Kis pótlás megtérülő befektetés mai ismereteink szerint.
50. 0565efa6e6 (válaszként erre: 42. - Cukikutya)
2007. márc. 30. 13:07
Melyik tabletta? Ezt honan tudod?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook