Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


169. Cszsuka (válaszként erre: 164. - Gerna)
2007. okt. 25. 17:52

Igen, a XX. század elején Wicky Wall. A könyvet elolvasom, kíváncsiságból!

(Kár, hogy nem nyertem....) :)

168. csacsis
2007. okt. 25. 11:07
Szerintem a Cal-Mag-ot szokták erre favorizálni (a multi mellett). De nem tudom. NEm vagyok doki. Ám nekem a hátam fájását csökkentette. Valakinek van valamilyen pozitív tapasztalata rajtam kívűl?
167. szimba (válaszként erre: 166. - Csacsis)
2007. okt. 25. 10:04
Hát nem tudom... Nekem a pesti boltban, nem tudtak semmit mondani, hogy ízületi gyulladásra mit is kéne szednem. Pedig nem egy ritka betegség. Adtak egy alapcsomagot és kész.
166. csacsis (válaszként erre: 165. - Evelin22)
2007. okt. 25. 10:02
Asszem a könyvben van egy sztori erről, hogy igen. De nem állíom 100%-osra. Amúgy meg ha nem is javít, talán csökkenti a leépülést. De bővebben a Lenkei boltban tudnának mit mondani. Mondjuk nekik mindíg vannak válaszaik mindenre. (A lelki tanácsadástól/ingyenes tesztől óva intek mindenkit, ha csak nem akar xientológus lenni. (ne akarjatok pls!!!))
2007. okt. 25. 09:05

sziasztok!


hallott már valaki arról, hogy a vit.csom. a parkinsonos betegeknek is bevált-e?

164. gerna (válaszként erre: 163. - Cszsuka)
2007. okt. 25. 00:15

Neeem arra gondoltam!


Huxley Szép új világ c. regényében van a "Szóma"


(Ez az általános csodaszer, amitől minden baj, betegség eltűnik.)


Úgy látszik, tényleg feltalálták ;-)

163. Cszsuka (válaszként erre: 153. - Gerna)
2007. okt. 24. 22:36

Aura-soma: színterápia.

De hogy jön ez ide?

Mi a jutalmam?.....:)

162. csacsis
2007. okt. 24. 15:59
Ja, igen. Mikor megfáztam, előtte nem szedtem már c vitamint vagy 1 hete legalább, és akkor jött be a hideg idő hírtelen. MEg mindenki körbebetegedett körülöttem.
161. csacsis (válaszként erre: 160. - Pirosalma)
2007. okt. 24. 15:39
Rendszeresen 3 grammnál nem szedtem többet soha. 5g-ot csak a megfázásom alatt. Amúgy meg összevissza eszem, pénzemtől függően, de naggyából rendszeressen úgy kb napi 1-2 g-ot. Valami rejtély miatt még az orromat sem kell fúlynom! :]
160. Pirosalma (válaszként erre: 159. - Csacsis)
2007. okt. 24. 15:32

Szia!

:-)

Senki sem tagadja, hogy szerepe van az immunrendszer működésében (amint azt említettem is, hogy a fehérvérsejtek veszik föl nagyobb mennyiségben). De az nem 5 g/nap.

De szedheted nyugodtan, mármint saját felelősségre;-)

159. csacsis (válaszként erre: 158. - Pirosalma)
2007. okt. 24. 12:02
Én dobtam még egyszer. Az is 6-os! :] Amúgy meg 4 nap alatt nekem is rendbe jött a náthám tőle (napi 5g), szóval... Ja, és nézd meg a divatos meghülés elleni gyógyszereket. A legtöbben van c vitamin! NAHÁT!!!
158. Pirosalma (válaszként erre: 156. - Edb6c38cef)
2007. okt. 24. 11:46

Szia!

Tehát ha egy kockával dobok egyet, és az 6-os lesz, akkor megállapíthatom, hogy 100 % az esélye annak, hogy 6-ost dobok:-)

157. Pirosalma (válaszként erre: 155. - Csacsis)
2007. okt. 24. 11:43

Szia!

Értelemszerűen nem minden hatás pszichés. Ha ténylegesen hiány vagy hipovitaminózis áll fenn, akkor segít a vitamin, de nem csak a megadózis.


Az étvágynövelés - ha arra gondolsz - nem pszichés.

156. edb6c38cef (válaszként erre: 154. - Csacsis)
2007. okt. 24. 11:39

Na, akkor még jó, hogy szegény öregemet nem tettem el:(

Viszont: lányomat elkapta egy hányásos-hasmenéses nyavaja egy hete. Viszont láztalan volt. A gyerekdoki mondta, hogy ez most valami vírus, több ilyen is volt a körzetében, és mindegyik felülfertőződött és belázasodott, szóval ne ijedjek meg, ha 2 nap múlva magas láza lesz a lánykának. Na, elkezdtem bele nyomatni napi 3000 mg C vitamint, és nem lázasodott be a gyermek.

155. csacsis (válaszként erre: 142. - Pirosalma)
2007. okt. 24. 10:54

Pszichés? Olvasd el mit írtam pár sorral alatta. Ha ez igaz, akkor ez a világ legnagyszerűbb placebója!!!


Amúgy azt meg mivel magyarázod, hogy szemmel láthatóan csökken a ránc a szemem alatt, ha szedem a pirulákat? Az is pszichés?

154. csacsis (válaszként erre: 149. - Edb6c38cef)
2007. okt. 24. 10:51

Lenkei kihangsúlyozza, hogy önmagában a c vitamin nem elég, bár fontos. És azt is, hogy ha valakinek van már betegsége, akkor konzultállyon erről előszőr a kezelő orvosával!!!!


Nekem nőtt az étvágyam, igaz 171 cm mellé mindössze 57 kg jutott számomra, szóval nekem kell is. (ám nem híztam tőle)

153. gerna
2007. okt. 23. 22:43

"Szóma, ha mondom: Segít a gondon!"


A helyes megfejtők között értékes jutalmakat osztok ki ;-)

152. Pirosalma (válaszként erre: 151. - Evelin22)
2007. okt. 23. 21:37

Szia!

Hiányoznak? Na neeee...;-)

2007. okt. 23. 19:45

a lenkei könyvből hiányoznak a negatív tapasztalatok.

Érdekesen reagált arra, hogy néhányan abbahagyták szedni a vitaminjait (legutolsó hírlevél)

150. Pirosalma (válaszként erre: 149. - Edb6c38cef)
2007. okt. 23. 14:40

Szia!


Az ilyenekkel nagyon kell vigyázni...!


A C-vitamin bizonyos részben a fehérvérsejtekben található meg (azok veszik föl), valószínűleg a probléma ezzel kapcsolatos volt. De lehet, más volt, az immunkémia nem az erősségem.


Az a baj, hogy az emberek azt hiszik, a vitamin mindenre jó: a szervezet minden kórt legyőz, ha megtömjük vitaminnal. Sajnos nem így van.

2007. okt. 23. 14:17

Apám leukémiás, és nagy örömmel vittem neki az 5000 mg-os c vitamint. Sajnos rosszabbul lett tőle, két nap szedés után. Lehet, hogy sokkot okozott a legyengült szervezetben, nem tudom. Pedig annyira bíztam benne.

Én szedem a napi alapcsomagot, és szerintem csökkent az étvágyam, nem azt nézem, mikor mit lehet zabálni.(mint eddig).

148. Pirosalma (válaszként erre: 145. - Evelin22)
2007. okt. 23. 12:43

Szia!


A Lenkei-elvnek ige;-)


Ha abbahagyaj, csak fokozatosan lehet, mert a nagyobb bevitelhez alkalmazkodik a szervezet (nő a kiválasztás, esetleg csökken a felszívódás). Tipikus eset erre, hogy valaki azt hiszi, hiánya/hipovitaminózisa van, elkezd szedni több gramm C-vitamint, aztán lecsökkenti a bevitelt, de még így is jóval a szükséglet fölött fogyaszt, hátha kevesebb is elég, erre hiánytünetek jelentkeznek.

Ebből arra következtet, hogy neki sok gramm kell. Mert az nem fordul meg a fejében, hogy a nagyobb bevitelhez alkalmazkodott a szervezete...


"rövid távon ált. dícsérik, de mi történik hosszú távon???" - dicsérik, mert 1. hisznek benne; 2. mert ténylegesen kevés vitamint tartalmazott a diétájuk, a hiányt szüntette meg a Lenkei vitaminja (amit egy "gyengébb" multivitamin is megtett volna...)

És senki sem tudja, bár vannak arra utaló jelek, hogy nem kellene erőltetni a természetellenesen magas vitaminbevitelt (az ember soha nem fogyasztott ennyi vitamint, soha).

147. Pirosalma (válaszként erre: 146. - Evelin22)
2007. okt. 23. 12:37
Nem saját, különböző cégektől veszi a tablettákat, aztán újracsomagolja.
2007. okt. 23. 11:02
a lenkei vit. saját fejlesztés vagy amerikai import? Tudja valaki?
145. evelin22 (válaszként erre: 142. - Pirosalma)
2007. okt. 23. 10:55

Szia!


"Az érzékeny gyomrúak hogy oldják meg, mert nagy mennyiségben gyomorégést okoz?" - bélben oldódó kapszula, tabletta, de leginkább nem kell megadózist szedni, mert úgysem szívódik föl (nagyobb bevitel mellett 70-80 % föl sem szívódik, hanem a széklettel kiürül).--

igen, de a Lenkei elvnek éppen a sok c vitamin bevitel a lényege.

Arról pedig még senki nem írt, hogy szedi a lenkei vit-okat, majd mi történik, ha abba szeretné hagyni.

vagy milyen hosszú távú hatása lesz.

rövid távon ált. dícsérik, de mi történik hosszú távon???

144. Pirosalma (válaszként erre: 143. - 3c3fbabb4e)
2007. okt. 21. 21:03

Szia!

Hinni sok dologban lehet.

Örülök, hogy összejött a baba, végül is mindegy, hogyan.

2007. okt. 21. 20:57

Az én élményem a vitaminnal nem hiném,hogy pszichés lenne.

4,5évi próbálkoztás után(nem jött a baba)egyik ismerösöm javasolta,hogy szerinte probáljam mega a vitamint mert vesziteni valóm úgy sincs.Legfeljebb jól meglepödöm ha babásodok. :)

Hozáteszem elötte is amit csak lehetett kiprobáltam ezen értem a lombikot is mert odáig is eljutottunk sajnos.Nem mint ha segitet volna.Elötte is ajánlotak vitaminokat(bizonyos márkákat).De sajna semmi eredmény.

Aztán február végén elkezdttem szedni a vitamint és áprilisban nem jött meg a menstruáscióm amit nagyon vártam,hogy mehessünk a köv. lombik beültetésre.Aztán kiderült,hogy babás vagyok azért nem volt a menszinek jele.

Spontán baba ennyi idö után.Dokim sem nagyon hit a szemének.De nagyon örültünk és örülünk is a mai napig.

Én azóta hiszek a Lenekiben.

142. Pirosalma (válaszként erre: 141. - Evelin22)
2007. okt. 21. 20:26

Szia!


A hatás jórészt pszichés. Ha az ember hiszi, hogy ez majd segít, igaz, nem volt előtte se baja, mégis mintha jobban érezné magát. Ez biztosan a vitamin műve.


"a napi ajánlott c vit. 60 mg.

a gyógyszertári c vitamin is megengedi a max 4x500 mg-ot. Nem ellentmondás?" - nem. Van az egészségesek szükséglete, és van a betegeké.

Félreértés ne essék, ma már a szakma nem tartja azt az álláspontot, hogy egy kis plusz vitamin ne lenne megtérülő befektetés, különös tekintettel az antioxidánsokra.


"Az érzékeny gyomrúak hogy oldják meg, mert nagy mennyiségben gyomorégést okoz?" - bélben oldódó kapszula, tabletta, de leginkább nem kell megadózist szedni, mert úgysem szívódik föl (nagyobb bevitel mellett 70-80 % föl sem szívódik, hanem a széklettel kiürül).

2007. okt. 21. 20:00

üdv. Mindenkinek!


Most kezdtem tájékozódni a témában. több kérdésem is felmerült a Lenkei könyv olvasása során:

a használók legtöbbje már a 2. nap során érezte a jótékony hatást.

Valaki aluszékonyságot jelölt meg az első adag bevétele után, valaki meg már max. az első hét után érezte a vitalistást.

Elvileg az emberek nagy részében hiányállapot alakult ki.

de egyik napról a másikra ekkora dózisú vitamin bevitele minden probléma nélkül történik?

a napi ajánlott c vit. 60 mg.

a gyógyszertári c vitamin is megengedi a max 4x500 mg-ot. Nem ellentmondás?

Az érzékeny gyomrúak hogy oldják meg, mert nagy mennyiségben gyomorégést okoz?

140. csacsis
2007. okt. 17. 13:06

Üdv mindenkinek!

Kicsit olvasgattam itt a fórumon. Legjobb ha leírom én mit tapasztaltam ezzel kapcsolatban.


Sokáig engem egyáltalán nem érdekeltek a vitaminok. Nem is törődtem vitaminszedéssel, csak a zöldséget meg gyümölcsöt ettem. Gondoltam elég.


Idén (2007) januárban az egyik barátom ajánlotta a Lenkei terméket, mondta, hogy neki valamicskét használt.


Kipróbáltam. Tudatlan lévén rögtön a közepes csomaggal, mert olyat tudtam venni a barátomtól. (ő több csomaggal vett magának)


Eredmény: Az első csomag után fél órával majdnem beájultam. Aztán nagyon furán éreztem magam, de néhány nap alatt ez elmult.


Negatív tapasztalat:Drága


Pozitívumok:

-jobban tudok koncentrálni, tanulni, nem vagyok fáradt, fel vagyok töltődve és nagyon jól alszom, kipihenten ébredek.

-Jobban látok

-A hátam nem fáj annyira (túl sokat ülök és x*r a gerincem)

-Elmúlt a titokzatos gyomorfájásom, ami kiskorom óta megvan, véletlenszerűen jön elő és az orvosok nem tudják miért. (Amúgy nincs olyan fájdalomcsillapító, ami használ, ha fáj).


+c-vitamin szedése mellett(1-2 g) nem tudok megfázni, és az orrom sem folyik. (volt, hogy elfelejtettem szedni egy darabig, és megfáztam (fájt a torkom). Ekkor 4 nap alatt kb 5 g-os adag mellett mindenféle gyógyszer nélkül helyrejöttem orrfújás nélkül!)


+ Cal-mag mellett a hátam mégjobban birta a terhelést (nehezebben fájdult meg) bár minden reggel úgy ébredtem, hogy ropognak a csontjaim.


Hátránya a dolognak, hogy ha hirtelen abbahagyom a szedést, akkor szó szerint éhezem! Tele eszem magam minden kajával (szendvics, főtt étel, stb...) de valahogy úgy érzem, mintha nem laktam volna jól. Szóval a szervezetem hiányolja.


Továbbá észrevettem még, hogy rendszeres szedés mellett csökken a " vitamin felesleg". Vagyis nem jön ki annyi belőlem.


Ami zavar ezzel kapcsolatban: Nincs hosszabbtávú kézzel fogható vizsgálat. (mi lesz 80 év mulva a szervezetemmel? Valóban fitt leszek, vagy elhasználódik a szervezetem?)


Xientológiai egyház keze:Mivel Lenkei komoly xientológus, kérdésessé válik orvosi jóindulata. (útálom a szektákat, nem hiszek nekik mert befolyásolni akarnak és azt utálom)

Bár valószínűleg a "gyógyítsd meg a testet, és megkapod a lelket" filozófiát követik, szal lehet hogy ez ügyben őszinték.


Én minden esetre tovább eszem, mert jól érzem magam tőle.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook