Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
199. Cszsuka (válaszként erre: 198. - Neshama)
2007. nov. 6. 10:36

Igaz, erre nem tudok válaszolni, talán a boltban a "sokat segítő" eladók...

Ezzel szembeállítva az összes Ökonetes vitaminhoz kapható egy melléklet, amelyben benne van, hogy ki mikor szedheti vagy nem szedheti. Még az is, hogy evés előtt, után, vagy közben, illetve melyikkel együtt kombinálva nem szabad, esetleg melyikkel érdemes összekombinálni.

198. neshama
2007. nov. 6. 08:50

Sziasztok!


Segítsetek! Van egy "fanatikus" sógornőm, aki hónapok óta rendszeresen szedi ezt a vitamin készítményt. És most öt hetes terhes, az első babáját várja. És most is szedi.

Nem vitatom, hogy kiválóak a vitamin eredményei, csak az a kérdésem, hogy várandósság alatt is szedhető-e?

Ugyanis pl: az A vitamint napi max. 2500 NE-ben javasolják a várandósság ideje alatt, azt is csak akkor, ha kimondottan orvos írja elő (pl: gyengénlátóknál, hogy ne romoljon tovább a szem), mert már az egyébként javasolt max. adag, az 5000 NE is teratogén (súlyos károsodás) elváltozást okoz az állatkísérletek 98%-ban. (emberen természetesen nem kísérleteznek vele)

És ehhez képest a Lenkei vitaminban 10000 NE az A vitamin tartalom.

Hogy lehetne meggyőzni, hogy ne kockáztasson???

2007. nov. 3. 19:12

[link]


nézzétek ezt meg. Mivel én is picit tartottam a magas dózistól elkeztem az itt leírtakkal összehasonlítani. Nem vitte nagyon túlzásba. (Figyeljetek a mértékegységekre!) Vagy az alap csomag, vagy az alap folyékony részén van rajta amit össze tudsz ezekkel hasonlítani.

Vagy szerintetek ezt is a Lenkei szponzorálta? Nem hinném.

2007. nov. 3. 18:23

Én három hónapja olvastam el mindkét könyvét. A családban mindenki elkezdte szedni az Alap vitamint, lányomnak kinéztem a gyermek folyékony vitamint, de mivel maximálisan megbízom a gyermekorvosomban, elvittem neki megmutatni mit szeretnék vele szedetni. (Vittem papírt a csokis multiról is, ha esetleg a folyékony csomagot soknak találná). És nekem mindenképpen a folyékony gyerekeknek valót javasolta. Azt mondta csak arra vigyázzak, hogy ezeket a vitaminokat kb. 3 hónapig szabad folyamatosan szedni (illetve beállította, hogy 1 evőkanállal adjak a gyereknek, a lenkei féle táblázatból másféllel kellett volna tehát nagyon nem nyúlt bele, de az övét fogadtam meg), utána kell tartani kis szünetet. (én egy hónapra gondoltam). Lányom most negyedikes, tavaly annyira sokat hiányzott, hogy már azt számolgattam nem lépjük-e túl az adott határt és leosztályozzák-e. Idén (mióta szedi a vitamint) kétszer kezdett folyni az orra, de gyakorlatilag gőzöléssel, és megemelt C vitaminnal (500 mg rágótablettát adtam még mellé) pár nap alatt átvészeltük.

Az igazsághoz hozzátartozik azonban az is, hogy a párom pl. egy hét után egy napot nagyon rosszul volt tőle, gyakorlatilag nem tudott kikelni az ágyból, gyenge volt és hányt. Azóta semmi baja. Most nézetünk (két hónapja szedi) egy általános vérképet nála kíváncsi vagyok az eredményre. Nekem pedig úgy néz ki beindította a vitamin a vesehomok kiürülést. Ezt is egy általános m.helyi vizsgálaton vettük észre, kötelező labor volt és kiderült nagyon magas a vvt a vizeletben. Urológushoz fordultam, vesertg, ultrahang mind negatív. Egyébként négy orvossal beszéltem azóta mióta szedem, 2-2 az eredmény az ellenzők és az ajánlók között. Van olyan orvos, aki a scientológia miatt akad ki, de nem értem.... mi köze a vitaminnak az egyházakhoz? Gondolom szegény C vitamin egyház-semleges. Ha meg segít, akkor baromira nem érdekel mi a hobbija a kitalálójának.

195. evelin22 (válaszként erre: 193. - Egnisz)
2007. nov. 3. 10:25
Várjuk!:-)
194. evelin22 (válaszként erre: 190. - Carry Bradshaw)
2007. nov. 3. 10:22

Honnan lehet tudni, hogy van benne arzén és urán?

Az összetevők között fel van tüntetve?

193. Egnisz
2007. nov. 2. 23:19
3. napja használom a folyékony vitaminját, ebben nincs vas szerencsére. Eddig csak annyit vettem észre, hogy sárgább a vizeletem, ha mást is tapasztalok, leírom. :)
192. Cszsuka (válaszként erre: 190. - Carry Bradshaw)
2007. nov. 2. 19:36

Szia!

Szerintem is a kiegyensúlyozott táplálkozás az egyik fő pillére az egészségnek. A másik a kiegyensúlyozott élet. Ezek biztosítják szervezetünk egyensúlyát.

Szomorúnak tartom, hogy egy speciális üzletben olyan eladók vagy alkalmazottak vannak, akik nem tudnak az ilyen fontos kérdésre pontosan válaszolni.

A barátodnak biztosan igaza van, de bármi előfordulhat, amit mi nem tudunk (és neki sem kötik az orrára). Az egyszer biztos, hogy a hálózatokban forgalmazott termékekre nem mondhatja a cég, hogy gyógyhatású, csupán táplálékkiegészítőnek lehet nevezni, de a gyógyszergyár által gyártott bio glükozamint ezerrel reklámozzák a tv-ben, hogy milyen jó a fájós térdre, s hogy mit hoz helyre.

Pedig tuti, hogy ugyanolyan szintetikus, mint a gyógyszerek. Ha nem a glükozamin, akkor más adalékanyag, ami nem is kellene, hogy benne legyen...De mondhatnék bármi mást is: Q10, stb...

191. Cszsuka (válaszként erre: 189. - Csacsis)
2007. nov. 2. 19:27

Az is lehet, hogy igazad van, úgyhogy leírom, de erre van külön fórum. Én Ökonet termékeket használok már 4 éve, de nem hasraütve vásárolom őket, hanem van egy szakmai vezetőnk, aki orvos, egy természetgyógyász és egy egészségklubvezető, akik segítettek, s mostmár én is tudok tapasztalatokkal segíteni másoknak. Sokan úgy gondolják, hogy drága termékek, de én erre azt kérdezem, hogy mihez képest? Ha nem kell otthon lennem a gyerekkel táppénzen heteket, már megérte. (Nem azért, mert nem szeretek vele otthon lenni....:)

Azelőtt volt olyan, hogy az egyikkel kiírtak dolgozni, estére a másik hányta el magát. Egy év alatt fél évet dolgoztam. Most pedig max. egy napot hiányoznak, de érzem sokszor, hogy inkább csak anya-hiányuk van, s nem állok ellen: negyedévente egyszer fordul elő.

2007. okt. 31. 23:30

Én megvettem a könyvet és a közepes csomagot is.

Előtte már szedtem sportboltban származó vitamint (Scitec), és elégedett voltam vele nagyon,de kíváncsi voltam a Lenkeire, mert sok jót hallottam róla. Nekem nem voltak jó tapőasztalataim. A vitamintól én éppen fáradékony voltam, sokat ettem,iszonyatosan büdös volt a vizeletem és a körmeim is töredeztek. Ezutén visszatértem a sportboltosra, persze én személy szerint azt is kúraszerűen szedem. Sosem vagyok beteg (kop-kop) :), de szerintem az a kiegyensúlyozott táplálkozás miatt van így.

A könyv peding nagyon sarkít! Azzal egyetértek, hogy kevesebb vitamint viszünk be a szervezetbe, mint annó, meg sok szart eszünk (meki, pizza, csipsz, stb), de amikor azt mondja, hogy bezzeg régen nem voltak rákosok stb, mert kól ettek az emberek...PErsze, mert nem tudták diagnosztizálni és amikor pl Jani 38 évesen hirtelen akkor azt mondták, hogy "ő mindig ilyen gyomorfájós volt", de persze nem tudták pontosan, hogy mitől, mert jóval kevesebb betegséget diagnosztizáltak mint manapság. A gyógyszermaffia dolog is sarkított, mert azt elhiszem, hogy az orvosok sokszor azt a gyógyszert írják fel amelyik gyártól ajándékot kapnak, de az, hogy a gyogyszergyártók direkt olyan gyógyszereket kísérletezzenek ki amelyiktől betegek leszünk...ezt ugye senki nem veszi be?!Az egyik baráton gyógyszerész kutató egy gyógyszergyárnál és teljesen el volt hűlve ettől a feltételezéstől. Azt mondja,hogy higgyem el, hogy ha valamelyik gyógyszer veszélyes tüneteket mutat a kísérleteknél, akkor akkor sem dobják piacra ha már többszáz milliót költöttek rá.

Amúgy a Lenkei üzletben az eladók nagyon kedvesek (ez meglepő Budapesten), de nekem sem tudtak magyarázatot adni, hogy miért van benne arzén meg urán például.

Még annyit, hogy a párom francia és a nagyszülei mar 80 felett vannak (és pl autót vezetnek, az életminőségük nagyon jó), ami nem meglepő, mert Franciaországban a várható életkor - ha jól tudom - 86 év, és sosem szedtek semmilyen vitamint. A titok a kiegyensúlyozott és mértékletes táplálkozás: rengeteg zöldség, hal, gyümölcs.

189. csacsis (válaszként erre: 188. - Cszsuka)
2007. okt. 31. 13:09
Miért ne illene? Legalább lenne összehasonlithatósági alapunk. Pls ird meg!
188. Cszsuka (válaszként erre: 187. - Lily3)
2007. okt. 30. 19:02
Nem hiszem, hogy ebben a fórumban illik másik forgalmazót említeni, priviben megírom.
187. lily3 (válaszként erre: 185. - Cszsuka)
2007. okt. 30. 14:43
Melyiket adod?Nem tudom mit adjak a 4 éves lányomnak,hogy minél kevesebb betegséggel usszuk meg a telet.????
186. evelin22 (válaszként erre: 185. - Cszsuka)
2007. okt. 30. 13:20
melyiket? engem is érdekelne. Köszi.
185. Cszsuka (válaszként erre: 184. - Lily3)
2007. okt. 30. 12:48
A szomszédom erre esküszik, a gyerekeinek is ezt adja, én meg másikat. Míg az ő gyereke lázasan fekszik egy hetet, az enyém max. 1 napot hiányzik láz nélkül (egy osztályba jár a két gyerek.), pedig azelőtt az én gyerekem is hamar belázasodott, volt, hogy csak injekcióval tudták csökkenteni a testhőjét.
184. lily3
2007. okt. 29. 23:21
Adja valaki a gyerekének ezeket a vitaminokat?Már mint a nekik valót.
183. Cszsuka (válaszként erre: 182. - Gerna)
2007. okt. 26. 19:43

Hát, én inkább ezt a világot választanám....

Szerencsére az Aura-soma egészen másról szól. De tényleg "szóma"-ként szerepel a köztudatban. Kösz az infót!

182. gerna (válaszként erre: 181. - Cszsuka)
2007. okt. 26. 13:57
"Valamikor a jövő évezred derekán, egy minden ízében "tökéletesen" megtervezett és megszervezett társadalomban: A magas fokú gépesitésnek csak az szab határt, hogy az embereknek nem tesz jót a túl sok szabad idő (azért tartják fenn például a mezőgazdaságot, mert munkaidőigényes, az élelmiszereket különben szintetikusan is elő tudnák állítani), az égen helikopterek és menetrendszerű rakétajáratok röpködnek, az embereknek nagyszerű szórakozásokban van részük, ott a televízió, a "tapi" (a színes, hangos, szélesvásznú, illatos és taktilis ingereket is közvetítő film), a korlátlan szabad szerelem, a szabadtéri szupersportok. A munkájával mindenki meg van elégedve - az emberiség, a történelemben először boldog s ha mégse egészen, ott van a "szóma", a tökéletes kábítószer, az idegcsillapitó és az alkohol csodálatos pótléka, azok minden káros hatása nélkül."
181. Cszsuka (válaszként erre: 173. - Gerna)
2007. okt. 26. 13:31
Na, mostmár igazán kíváncsi vagyok: Ez pozitív, vagy negatív megjegyzés volt? Miről is szól az a könyv?
180. csacsis (válaszként erre: 175. - Evelin22)
2007. okt. 26. 10:48
A bungee Jumpingért sem vállalnak érted felelősséget. Én ezen nem csodálkozom. A bírósági pert akarják elkerülni vele.
179. csacsis (válaszként erre: 177. - Evelin22)
2007. okt. 26. 10:46
Egyszer, amikor leírtam nekik, hogy a rendszeres vitaminszedéssel eltűnik a gyomorfájásom, mindenáron azt akarták leírattatni velem, hogy megszünt. Pedig nem szünt meg, csak nem jön elő. Szóval azóta ezeket a beszámolókat óvatosabban kezelem.
178. gerna (válaszként erre: 176. - Evelin22)
2007. okt. 26. 10:11

Á, csak példálózom itt a Szép Új Világ-gal. Ott a csodaszerben volt drog is, amitől persze mindenki rögtön jobban érezte magát. És persze abba nem hagyták, sőt egyre jobban rákattantak.

Nem tehetek róla, mindig ez jut az eszembe, ha "mindenre jó" vitaminokról,gyógyszerekről van szó.

2007. okt. 26. 10:11

ahhoz, hogy valaki el tudja dönteni, hogy alkalmazni kívánja a táplálékkiegészítő vitamincsomagot szükség lenne életszagú tapasztalatokra is. A könyvben csak azok a hozzászólások vannak benne, amik eredményt értek el és megelégedést sugallnak.

De biztosan létezik ellentábor is.

Küldönben igazi csodaszer lenne.

176. evelin22 (válaszként erre: 173. - Gerna)
2007. okt. 26. 10:05
Micsoda?
175. evelin22 (válaszként erre: 174. - Gerna)
2007. okt. 26. 10:04
Igen, mert a gyógyszerek káros mellékhatásaival kezdi, azt mindenki el is ismeri. Utána jön a vitaminokkal, de ott igen kihangsúlyozza, hogy saját felelősségre. Magyarán az étrendkiegészító forgalmazónak még véletlenül sincs semmilyen felelőssége.
174. gerna (válaszként erre: 172. - Evelin22)
2007. okt. 26. 09:22
Persze, saját felelősségére, de azért majdnem mindenkit rá lehet vezetni majdnem mindenre :(
173. gerna (válaszként erre: 170. - Cszsuka)
2007. okt. 26. 09:21
Hát még ha tudnád, hogy mi van a Huxley-féle "szómában" ;-)
2007. okt. 26. 08:51
Lenkei a könyvben azt hangsűlyozza, hogy mindenki saját feleősségére szedi a vitaminokat.
171. Cszsuka (válaszként erre: 167. - Szimba)
2007. okt. 25. 17:57
Először azt kellene kideríteni, mitől van ízületi gyulladásod, s azt kellene kezelni, nem a tüneteket eltüntetni.
170. Cszsuka (válaszként erre: 168. - Csacsis)
2007. okt. 25. 17:56
Csak az a baj, (úgy hallottam) hogy ezek is szintetikus cuccok, s még csak nem is titkolja. Voltam egy előadásán, az nagyon tetszett, örültem, hogy végre valaki ki meri nyitni a száját... Aztán megtudtam, hogy az ő háta mögött is ott áll a scientológia. Nagyot csalódtam.
❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook