Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 13. 22:33
Én még nem......Lehet a hajuk? - egyik göndörebb,másik egyenesebb. Vagy a fülbevalójuk? ;) Nem látom jól, lehet, hogy különbözőek. Vagy az egyiknek pufibb az arca...:)
2013. ápr. 13. 22:22
Rájötettek mi a különbség az unokatesòim Dòra és Dina között??? Kép az adatlapomon. :-D
246. 46f2f563a1 (válaszként erre: 243. - Dorka12345)
2013. ápr. 13. 22:20
Itt megtalálod mindenek a magyarázatát.Igen látványos.Ami érdekel kérdezd megirom. Üdv a fòrumozòk közt !
2013. ápr. 13. 22:18

Lesz egy hercegnő akit szulejmán ajándékba kap.Ekkor Mihrimah olyan 3éves.A hercegnő szőke,magas,csontos alkat.Nagyon nagyra van magával és nem hajol meg Hürremnek.Egyből a kedvencek lakosztályába kerül.

Amikor a hercegnőt éjjelre viszik a szultánhoz Hürrem megelőzi.Kapot egy kést( a sorozetban bozsetnek hivták) azzal érkezik.Hürrem beront a szultánhoz és ezt mondja:

"Szulejmán mért teszed ezt velem? Hát nem látod mennyire szenvedek? Hogy mennyire szeretlek? Kész volnák meghalni is érted és te? Te állandòan más nőket akarsz,ezzel megölsz engem.Igen Szulejmán napròl-napra meghalok a szerelemtől amit irántad érzek.Minden egyes alkalomal mikor másal látlak olyan mintha ezt a tőr döfnéd belém.Ha ennyire nem szeret és nem kelek neked ne kinoz tovább fogd a tőr és ölj meg most.Most a saját jezedel. Szultán:Elég Hürrem.Mit beszélsz.Szeretlek ezt te is tudod.Ne félj elküldöm a hercegnőt.Te te vérzel! Szümbül !!! Vid vissza Hürremet a szobájába és lássák el a kezét.Nemsokára én is megyek.Meny Hürrem és nyugodj meg.Szeretlek !

Hürrem a kés nyelét tartotta szulejmán felé és az élét fogta.Annyira szoritotta a kést hogy az mélyen bevágta a kezét a vér még a szőnyegre is lecsöpögött.Szulejmán ekkor vette el a kést tőle és szòlt Szümbülnek.A hercegnőt nem csak hogy nem fogadta de másnap vissza küldte.Másnap Ibrahimal beszélget a szultán és ezt mondja:Ibrahim biztos halottad mi történt az éjjel.Megkérdeztem magamtòl valyon én is így szeretem Hürremet? Nem. De tegnap ismét bele szeretem.Kész az életét is adni értem,hogy is ne szeretném!


EZ EGY IGEN LÀTVÀNYOS RÈSZ AZ ELSŐ ÈVADBAN.

2013. ápr. 13. 19:04

A magyar rtl következő hadjáratròl pár szò.Több részen ál lesz láthatò.


Felhajòznak a dunán és az esküvői lakomán megágyùzák Nándorfehérvárt.Ekkor vesziti el Viktòria Arielt az esküvője napján.Később tovább haladnak és a Dráva folyòn ők épitenek először hidat.Majd jön a mohácsi csata és Buda vára.Ez az első hadjárat tele látványos részekel és sokféle hadjáratal.Ezek amiket irtam csak a leglátványosabbak.

2013. ápr. 13. 16:13
Ennyire jo lesz ez a sorozat? Kedvencem;) Imádom..YouTube -on bele szoktam nézni jo pár részbe:) Igaz,hogy törökül van,de azért lehet következtetni.
2013. ápr. 13. 16:12

Amig Szulejmán kòmában addig Hürrem ?

Hürrem már nem aludt egy napja Dzsihangir ápolása miatt a nyùjtás ùtáb.Második nap nem aludt a szultán miatt és közeledett a harmadik este, ő a teraszon áll sir és kimerült.

Elkezd halucinálni : Azt látja hogy a terasz helyén egy nagy szakadék nyilik és vihar van ,ő a szakadék felé lép.Valòjában a terasz legszélén van és épp csak hogy át nem fordùl a korláton.Ekkor jönn Valhidem és látja hogy Hürrem mindjártvleszédül.Elkapja a karját és meggyőzi hogy menyen aludni majd ő lesz a szultánal és vigyáz Dzsihangira is.

Hürrem másnap amint felébred megy a fiához és a szultánhoz is.Nem sejti hogy Mahidevrán ki akarja használni a helyzetett.Mahidevrán abban reménykedik hogy a szultán meghal .Ìgy a hagyományoknak megfelelően a trònörökös minden riválisát megölnék és persze Hürremet is.

Hürrem reteg és bezárkòdzik.Ekkor Valhidem azt mondja Hatidzének hogy amig nem tudni mi lesz a szultánal addig vigye el Hürremet és gyerekeit az ő palotájàba.

Szümbül megy Hürremhez 3agával és mondja hogy a gyerekekért jött.Hürrem félre érti de jön Hatidze és felvilágositja.Elmenek Hatidzéhez de Hürrem végső elkeseredetségében megkéri Gül-agát hozzon mérget,olyat ami mindanyiuknak elég.Nem fogja hagyni hogy Mahidevrán véres szabjáival végezenek vele és a gyerekekel.Gül-aga hoz is.Ibrahimot is megkéri hogy segitsen.Ibrahim azt mondja hogy őt ki tudja menekiteni egy hajòn de a gyerekeket nem.Később a szultán magához tér és pár nappal később Hürremel a teraszon állnak.Hürrem elmondja hogy mérgett készitetett a szultán elkéri és a teraszon álva kiöntik majd az üvegcsét is ledobják.

2013. ápr. 12. 21:04

Hürrem kontra Firuze :

Először az ételbe csepésznek altatòt és Rusztem-agának a lovásznak le kéne dobnia a teraszròl,mig Hürrem magához hivja a szòltánt káo Dzsihangir miatt.Àm ekkor Niger épp kettős életet él.Hürrem mellett van de Hatidzét is informája Hürremről.Niger tud a tervről és megakadályoza.Másnap reggel Firuze beront Hürremhez és mondja ha még egyszer megpròbàlja megölni az nem fog sikerülni és nem ussza meg szárazon.

Hürrem ùjra támad:

Afifehez küldenek egy lányt káo Hatidze hivatja.A szultán Mehmetel a vadász villába ment.Kiriz-agát leütik és a mosodába megkötözik.Nigert peddig Hürrem maga mellett tartja.

Firuze a hárfán gyakorol épp amikor Hürrem belép.Firuze megkérdezi :Most megölsz ? Hürrem: Még kétségeid vannak? Most nincs itt senki aki megvédjen. Szümbülel jön még két aga akik hoznak egy kötelet és elkészitik a hurkot meg egy sámlit az akasztáshoz. Firuze: Senki semm fogja elhinni hogy megöltem magam.A szultán ezért megfizett. Hürrem: Emlékszel mit montál a mi nap? Azt mondtad hogy nem tudlak megölni ha mégis nekem is végem. Ezùtán ráteszik a hurrkot de Firuze fogja a kezeivel a sámlit is kiveszik alòla.Egy kicsit hadják fùldokolni majd Hürrem int hogy vágják le.Firuze a földön levegőért kapkod.Hürrem lehajol hozzá és egy kis üvegcsét vesz elő. Hürrem :Firuze tudod mi ez? Mérem amit régòta magamnál hordok.Erős méreg egyetlen csepje is elég hogy megöljön.Vér keletkezik a szájba amitől megfùlad az ember. Azért hordom magamnál hogy ha elveszitem a szultán vele mehesek.Én bármikor kész vagyok megini és az életemet adni érte.Te,te Firuze képes lennél erre?Tényleg igy szereted a szultán? Firuze:Igen bármikor megiszom a mérget ha elvesztem. Hürrem: Akkor egyezünk meg.Aki elveszti a szultánt az meghal Firuze.

Bele egyezik,közben Hatidze jönn Afifével.Hürrem vissza megy a szobájába.Mindenki keresi Firuzét ,Hatidze Hürremel ordibál.Megtalálják Firuzét aki egy szòt semm szòl mi történt.

240. 46f2f563a1 (válaszként erre: 239. - Urbanszkyviki)
2013. ápr. 12. 18:12

A nagyapjuknak is van egy ikertestvére.Ùgye a genetika ! :-D

Lara 7éves,Dòra és Dina 3évesek.Az adatlapomra tettem fel ròluk képet.Vajon rájötök hogyan különböztetjük meg őket??? :-D

239. urbanszkyviki (válaszként erre: 237. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 12. 07:05

Na ez a nem semmi! :D

Remélem jól szórakoztatok. :) Mennyi idősek a lányok?

238. urbanszkyviki (válaszként erre: 235. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 12. 07:05
Áááá igen, erre gondoltam, köszönöm! :)
2013. ápr. 11. 21:25
Ma nem irok több történetett,vendégeink vannak vidékről.Csak gyorsan válaszoltam.Megyek is az unokatesòim már hivnak Lara 7, Dòra és Dina 3 egypetéjü ikrek. :-D
236. Fidus (válaszként erre: 234. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 11. 21:25
Ez igen!Már meg is válaszoltad amit kérdezni akartam! :)
235. 46f2f563a1 (válaszként erre: 231. - Urbanszkyviki)
2013. ápr. 11. 21:20

Rájöttem mire gondoltál.Megkerestem a török részt és eszembe jutott.Már irom is.


Ibrahim ùgy gondolja hogy a szultán lefejezteti ha megtudja hogy szerelmesek Hatidzével.A levélben valja be a szerelmet.

Ezùtán haza megy Prágába mert látni szeretné még egyszer ùtoljára a családját és hogy haza hozhasák majd a testét.

Otthon már nem él az anya,de apját és ikertestvérét megtalálja akik még mindig halászként dolgoznak.Ibrahim eredeti neve Teò és testvére peddig Nikó.Nem árulja el hogy pasa.A szultán a levél láttán katonákat küld ùtána hogy hozzák vissza.Ekkor lesz világos hogy ő már pasa és elmesél mindent.Családjával együtt térnek vissza.A szultán jòl leszidja de nem a levél miatt hanem azért mert nem szòlt hogy szereti Hatidzét és egyáltalán nem haragszik.Megismeri a családját.Ibrahim apjának és Nikònak vesz házar,halászhajòt és ezzel elvannak,ő meg jegyesként visszatér a palotába.

234. 46f2f563a1 (válaszként erre: 233. - 9bbecc13db)
2013. ápr. 11. 18:09
Amikor kiderül hogy Mehmet Cselebinek tuberkolózisa van,a szultán vissza vonja eljedzését.Ibrahim bevalja hogy szerelmes Hatidzébe,majd ő is.A szultàn nem haragszik és hozzá adja.Hürrem azonkivül hogy biztasa Hatidzét nem jár közbe viszont Gülfem igen.
2013. ápr. 11. 15:42
Hogyan lesz Hatidzse Ibrahim felesége?Hürrem közbenjár?
232. 46f2f563a1 (válaszként erre: 231. - Urbanszkyviki)
2013. ápr. 11. 15:13

Itt most muszáj vissza kérdeznem.

Arra gondolsz amikor a szultán Szadika(Viktòria) miatt leszidja ? Melyik levélre gondolsz,nem jöttem rá ?

2013. ápr. 11. 07:22

Szép jó reggelt! :)

lipe! Akkor mi történik, amikor a szultán kérdőre vonja Ibrahimot, vagy mérges rá, vagy nemtudom - mielőtt még Hatidzével összeházasodnának, és a szultán megtalálja Ibrahim szobájában azt a levelet, amit véletlenül otthagyott az asztalán?

És arról is mesélhetnél, amikor Ibrahim visszament a szülőföldjére! :)

2013. ápr. 10. 23:38

Következő rész magyar rtl.Sajna nem egész részt adtak le igy továbra is érvényes 137,138,155-hozzászòlások.

Ezt hozzá teszem:

Mehmet Cselebi Musztafa tanitòja lesz a kiszemelt Hatidze számára.Kis ünnepség is lesz ahol feltünik hogy folyton köhög .Később kiderül hogy tuberkolòzisa van.Ezért lesz lefùjva az esküvő.De előtte mivel Hatidze nem akar hozzá menni mérget iszik de Gülfem időben érkezik.Valhidem(szultán anya) az lesz mondva hogy a gyomráròl van rosszùl.Erről sosem szereznek tudomást.

Később Hatidze kint ül a teraszon a hòesésben és nézi Ibrahimot kicsit fentebb lévő teraszon.Ekkor ismét Gülfem hivja be de össze esik.Súlyos tüdőgyùladást kap.Felépűl.


Lehet hogy megint nem egyben fogják leadni.

2013. ápr. 10. 20:42

Musztafa és Àjbige eljegyzéze:

Ezt Mahidevrán találta ki.A szultán anyának is tetszik az ötlet.Ezt azért találta ki mert félt hogy Hürrem küld majd valakit akitől nem tud megszabadùlni.Ez ùgye be is igazolòdott Nòra(Efszun) személyében.

A szultán anya beszél a szultánal erről.A szultán ùgy tesz hogy csak akkor egyezik bele ha a fiatalok is.

Másnap közlik a fiatalokal a hirt.Erre ők: "Mi sosem gondoltunk igy egymásra.Testvérként szeretjük egymást."

Nem számitott mit mondanak.Eközben Àjbige reménytelenül szerelmes Bali Bég-be.Àjbige Hürremtől kér segitséget.Ők jòbban voltak. Hürrem semm tehet semmit.Ezùtàn nem marad más a fiataloknak beleegyeznek.A szultán nem tudja hogy valòjában a fiatalok ezt nem akarják.

Megtartják az eljedzést és ezt szét is kürtölik.Ájbige kéri a szultán hogy engedje haza kréta szigetére mielőtt lesz az esküvő had lása a családját.A szultán bele egyezik ès Bali Béget jelöli ki kisérőjének.Hürrem azt tanácsolja hogy szökjönek meg egyszerüen a hajòval máshol kösenek ki ne krétán.Meg is pròbáljàk .Közben Gulsah aki Mahidevrán segitője kihalgatja Hürremet és Gül-agát amint erről beszélnek.Ekkor rohan Mahidevránhoz ő meg a szultánhoz.Bár a szultán nem nagyon hiszi ezt elrendeli hozák vissza őket.Elfogják őket Bali Bég börtönbe kerül.Amikor a szultán megtudja hogy szerelmesek nem haragszik esküvő később lefùjva.Bali Bég életéről Musztafa dönt,életben hagya bár az ùtolsò pillanatba.Àjbige hazatérhet.Bali Bég is haza tér lemond a komornyiki poziciòròl és egyszerü katona marad.

2013. ápr. 10. 18:32

Szelim születése : Hatidze esküvőjére tartanak éppen és Hürrem kocsija indùl ùtolsònak.Hürrem szülèse megindùl félùton a kocsiban igy gyorsan vissza fordùlnak.A palotában alig van valaki mindenki az esküvőre ment.Niger és Szümbűl segitenek és meglesz Szelim.Igy kettős ünnep lett.Hisz esküvő+trònörökös.Àm Mahidevrán számára ez keserüséget hozz.Hisz neki csak egy fia van mig Hürremnek már kettő.

Szelim születèsekor ágyùk dörenek és tüzijáték is van.Az ágyùszò Szelimnek szòl mig a tüzijáték az esküvőnek.

2013. ápr. 10. 18:25
Bejhan : Bejhan a szultán anyának lánya,Hatidzének és a szultának édestestvére.Férje Ajaz pasa.A szultán nagyon megharagszik Ajaz pasára mert nem jòl uralkodik sok a lázadás és a panasz nála.Bejhan a palotában van ám férjét nem hivták ő mégis eljön.A szultán ùgy reagál hogy akkor bizony holtan jött és ezzel Ibrahim is egyetért.Ekkor a szultán anya elviszi Bejhánt Hatidze palotájába hogy ne tudjon semmit.A szultán lefejezteti Ajaz pasát és Szümbül viszi a hirt Hatidze palotájába.Bejhan amikor megtudja az anya és Hatidze ellen fordùl és mondja hogy ti tudtátok.Biztos hogy tudtátok,ezért hoztatok ide.Majd a palotába siett és a szultának ezt mondja : "Mostantòl csak az uralkodòm vagy,nem vagyok többé a testvéred." Majd elmegy haza a gyerekeihez.(gyerekeit nem mutaták) Később az anyuk halálakor kibékül a szultán és Bejhan de továbra semm él a palotában.
2013. ápr. 10. 17:45

Egy kis rendett teszek itt,mert ùgy nézem kicsit összekavarodtatok.


ELSŐ ÉVAD : Hürrem megszüli Mehmetet,Mihrimahot,Szelimet,Bajazidot.Musztafa beavatása és 14évesé cseperedik.Hatidze esküvője,vetélése,első gyerekel terheség.Gül-aga és Bali Bég felbukanása.Kasztilia Izabella hercegnő.Szadika(Viktòria) támadása a szultán ellen.Nándorfehérvár elleni támadás és a mohácsi csata is.Leò felbukanása.Szobrok.


MÁSODIK ÉVAD : Ibrahim és Niger románca.Hürrem gyerekei Mehmet 14,Mihrimah 10,Szelim 7,Bajazit 5, Dzsihangir peddig megszületik.Hürrem és szultán esküvője.Hatidze első gyereke és annak halála majd ikrei születése.Niger lebukása.A szultán anyának halála.Musztafa janicsár majd uralkodik Manisban.Mehmet janicsárá avatása.Dzsihangir nyùjtása.Tüzes támadás Hürrem ellen.


HARMADIK ÉVAD: Hürrem ùralkodása a hárembe majd őrültsége.Hatidze ùjbòli férjezése majd halála.Ibrahim halála,

Musztafa halála és Mehmeté is.Mihrimah férjezése.Mahidevrán és Hürrem majd a Szultán halàla is.

Szelim uralkodása.Hatidze gyermekeinek halála és Dzsihangiré is.Niger halála.


Ez egy kis ùtmùtatást ad remélem.Igy talán világosabb mi mikor van.


Saját vélemény :Én az rtl helyében nem a szexjelenetekre hivatkozva tettem volna későrre a sorozatott hanem a sok halott miatt.A 3-dik évad nagyon brutál , gyerekeket távol tartani tőle.Még az én kedvemet is kicsit letöri olyan brutál.


Hamarosan hozom a történetett.

225. 46f2f563a1 (válaszként erre: 222. - Fidus)
2013. ápr. 10. 17:19
137-es és 138-as hozzászòlás.
224. 46f2f563a1 (válaszként erre: 221. - Kinguss00)
2013. ápr. 10. 17:13
A második évadban szélütést kap sokáig beteg majd ùjabb szélütés ùtán.
223. Zsuzskó94 (válaszként erre: 206. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 10. 16:46
Köszönöm :)
222. Fidus
2013. ápr. 10. 12:29
Lipe drága mai rész?puszi neked!
2013. ápr. 10. 11:52
Szulejmán anyja a Valide mikor fog meghalni?
220. 45f5ce422c (válaszként erre: 219. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 10. 11:18

én mahidevrán, mint feleség szemszögéből nézem hürremet, egy dilis liba:) mindenesetre jól alakítanak!

ibrahim-nigar történet ezek szerint csak a második évadban lesz..jó soká!

2013. ápr. 9. 23:31
Saját vélemény : Hürrem nagyon jòl alakitja a féltékeny feleséget.Kifejezeten szeretem hogy pofákat vág pont ettől jò ő és egyedi.Hatidze rendkivül jòl alakitja az őrültett tőbbször is.Aki végig kitünően alakit az a szultán anya,ő tökéletesen átadja magàt a szerepének.Nekem aki kicsit lökötnek tünik az Dzümbül főleg amikor nevet.Tisztàra olyan az arca mind egy egér.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook