Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


218. 46f2f563a1 (válaszként erre: 216. - 45f5ce422c)
2013. ápr. 9. 23:25

Szerintem Hürrem helyében te is pofákat vágnál és üvöltenèl.


Szòval a szultán pont azért szeret bele mert más mint a többi.Amikor a végén (3-dik évad) Hatidze miatt megőrül akkor is szereti.A szultán Hürremet halála ùtán 3évig gyászolja és egy mecsetett is épitett neki ahol kőkoporsòban fekszik.Hürrem halála ùtán 8évet élt még a szultán és végül Hürrem mellé helyezték.

2013. ápr. 9. 23:19

Hamár elövettük Ibrahim románcát Nigerel leirom az egészet mi is történt.Ez több részen át szerepelt,de megpròbálom röviden leirni.


Ibrahim a mérgezett nyil miatt életveszélyben van.Niger gyakran ránéz (tùl gyakran is) majd felajálja hogy köpülést csinál rajta.Ezzel kisziva a mérget.Megteszi nincs eredmény.A barlangban a melegvizbe áztatott Ibrahimot megcsòkolja.Amikor Hatidze ráfekszik első gyermekükre és az emiatt megfùlad,Niger Ibrahimot meglesi fürdés közben.Amikor Hatidze a gyerek miatt öngyilkos akkar lenni és a szultán anya elmegy Hatidzével a vadász villába hogy egy kicsit összeszedje magát ekkor fekszenek le először.Később Mahidevrán beszéli tele Hatidze fejét hogy Nigert adják férjhez és épp ekkor érkezik Naduf-efendi,így őt válaszák.

Ez kapòra jönn Ibrahimnak.Még Niger semm tudja hogy valòjában ő nem Nasuf-efendijé lett csak a nászéjszakán érti meg.Aztán Nasuf-efendi falaz nekik nàla találkozgatnak.Később Ibrahim megveszi Nigernek a házát és ott folytatják még le nem lepleződnek.


Ennek az egésznek Nasuf-efendi nagyon megisza a levét.Minden este a kocsmába jár,részegen keveredik haza.Semmit sem hajlandò Nigertől elfogadni semm az ételt sem azt amikor kimosta a ruháit.Végül valaki birka szarvakat akaszt az ajtajára egy nap,ez azt jelenti semire valò akit a felesége irányit és ilyesmik.Ekkor dühötten megy Ibrahimhoz hogy vagy ő vagy Ibrahim vett ennek véget.Ibrahim ekkor találja azt ki hogy káo elválnak és ùgy állitják be mintha Nasuf-efendi vette volna a házat kárpòtlásùl Nigernek.

A vállás oka peddig hogy Nigernek nem lehet gyereke.

Nasuf akkor is felelni fog mikor lebuknak.

2013. ápr. 9. 22:23
akkor durvák nagyon:( és az feltűnik valaha a szultánnak hogy hürrem nem normális? :) kicsit fura hogy üvöltözve közlekedik, meg amilyen pofákat vág, mindenki tudja hogy valami nem ok csak a szultánnak nem tűnik fel..
215. Fidus
2013. ápr. 9. 19:24
Nagy kujon ez az Ibrahim!Az elején még csíptem de már nem?egy sunyi alak.Igaz a többi se piskóta dehát ezért nézzük!
2013. ápr. 9. 18:14

Ibrahim,Niger

Hogy ne tudòdjon ki a viszonyuk Nigert hozzá adják Nasuf-efendihez.Àm a nászéjszakán Ibrahim jelenik meg.Eleinte ott találkozgatnak majd később Ibrahim vesz egy házat Nigernek és elterjesztik hogy Niger és Nasuf elválnak.Innentől Niger házában találkozgatnak.

213. 46f2f563a1 (válaszként erre: 212. - 45f5ce422c)
2013. ápr. 9. 17:41
Márpedig Ibrahim még házat is vesz Nigernek.
2013. ápr. 9. 17:11
Nekem ez az Ibrahim-Nigár vonal nem tetszik:( olyan szép pár lennének Hatidzsével..
211. 46f2f563a1 (válaszként erre: 208. - Urbanszkyviki)
2013. ápr. 9. 11:47
Igen konkrétan az asztal volt a bajùk.A szultán anya nem is akart odaülni vacsorázni,aztán a szultán rávette.Ekkor a szultán anya kijelenti,rendben most ide ülök de szulejmán a háremben nem változtatunk semmit.Èn ùgy szeretem ahogy van,nem lesznek asztalok.Mindenkinek az asztalal lesz baja.Meg ùgye ez is tiltott.Ès hogy majd mit szòlnak az emberek.
210. 46f2f563a1 (válaszként erre: 209. - Kinguss00)
2013. ápr. 9. 11:42
Igen,a második évad első része.Ezt látni fogod az rtl-en.
2013. ápr. 9. 11:22
Hürrem és Szulejmán össze fognak házasodni?:))
208. urbanszkyviki (válaszként erre: 178. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 9. 09:13
Ezt az asztalos részt láttam törökül. :)Azt nem értettem, hogy mit beszélnek, de az arcmimikájukból lehetett sejteni sokmindent....De most akkor konkrétan az asztal volt a bajuk, vagy az is, hogy nők és férfiak egy asztalhoz ültek?
207. urbanszkyviki (válaszként erre: 188. - Érdekes73)
2013. ápr. 9. 09:09
Szóval szerinted szerencse, hogy mégsem lettem töritanár, csakmert nézek egy sorozatot az rtl-en...? Ez téged minősít, nem engem. :/
206. 46f2f563a1 (válaszként erre: 205. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 8. 23:04

következő rész 138-as hozzászòlás.


Köszöntünk a fòrumban !

205. 46f2f563a1 (válaszként erre: 204. - Zsuzskó94)
2013. ápr. 8. 22:58

Gülnihal 3-dik oldal 138-as hozzászòlás és hogy később hogy kerül ki a történetből 2-dik oldal.

Gülnihál 2*volt a szultánal.

2013. ápr. 8. 21:50

Sziasztok! Nagyon tetszi a sorozat, és nagyon köszönöm a beszámolókat. Lenne egy kérdésem:

Az rtl-en nézem, a 14.-részben mi fog történni? A reklámban láttam, hogy a Valide felpofozza Hürremet, miert? A 13. rész pedig azzal végződött, hogy Hürrem folytogatja Gülnihalt, mi lesz vele? Ugyancsak a reklámban hallottam, hogy a szultán mégegyszer hivatja Gülnihált, hányszor lesz Gülnihál a szultán "vendége"?

203. 46f2f563a1 (válaszként erre: 202. - 9bbecc13db)
2013. ápr. 8. 18:55
Igen :-D
202. 9bbecc13db (válaszként erre: 196. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 8. 18:04

A kérdésem konkrét személyre irányult.

Nigár,aki Hürrem mellett szolgál,illetve a háremnek is valami felügyelője,ugyanaz a személy,akit Te Nigerként említesz a beszámolóidban?Vagy két külön személyről,nőről van szó?

2013. ápr. 8. 17:38

Musztafa,méreg,Nòra

Amikor Nòrán elvégzik az abortuszt és haldoklik elmondja hogy Hürrem meg akarta mérgezni Musztafát.

Musztafa feldùltan a szultánál bepanaszolja Hürremet,de a szultán bizonyitékot kér.Nem igazán hiszi el.

Este magához hivatja Hürremet és megkérdezte megmérgezte e Musztafát.Hürrem tagad mindent.A szultán elővedz egy kis fiolát és megkérdezi kész volnál meghalni értem? Hürrem igen kész,érted bármit.Szultán átadja a fiolát majd azt mondja ez itt méreg id hát meg értem.Hürrem megisza ezzel bizonyit szulejmán előtt.A szultán neki hisz a fiolában altatò volt.Mindenki találgatja vajon Hürremet kinyirta e a szultán mivel semi hir egész éjjel.Másnap amikor Hürrem felébred nem érti mi történt a szultán felvilágositja.Majd Hürrem visza megy a gyerekekhez.Ezt Mahidevrán is látja és enyit mond:'Hogy lehet ez a kigyò még mindig életben ?"

200. 46f2f563a1 (válaszként erre: 192. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 8. 17:27
Folytatás : A támadást Iskender Cselebi intézte,aki később egy titokzatos Efendi ként még sok támadást intéz és a pápával is lepaktál.Mindezt azért hogy ő lehesen a Nagy vezir Ibrahim helyet.Később amikor Ibrahim már jòl van ùgy dönt tesz egy sétát a piacon hogy lássák nem halt meg.A piacon egy árus ratlukal(lokumal) kinálja,de Ajaz-pasa mondja az árusnak előbb ő egyen belőle.Az árus nem hajlandò ekkor Ajaz-pasa lenyom egyet a torkán.Naná hogy mérgezett és az árus meghal.Ibrahim kérdezi Ajaz-pasát honan tudta? Vàlasza : ilyent még sosem láttam,itt nem árulnak ilyet.
199. Fidus (válaszként erre: 174. - Érdekes73)
2013. ápr. 8. 17:07
Hú de irigyellek ,mert te érted a LÉNYEGET!Áruld már el ,honnan tudod hogy NEMZETGYALÁZÓ ha nem is nézed?Az Egri csillagok miatt is reklamálj légyszi ,abban is vannak olyan szereplők akik soha nem léteztek:
2013. ápr. 8. 16:13

Hatidze ikrei : Ibrahim miùtán visszatér az ùjabb hadjáratbòl,Hatidze az asztalnál este szòl hogy elég erősnek érzi magát hogy ùjbòl gyermeket szüljön.

Terhes marad ezùtal ikrekel,de ez csak a szülésnél derül ki.

Ekkor Ibrahim már csalja Nigerrel.

Most minden rendbe megy a szülésnél és a kicsikel is.Nagy az öröm mikor megszül egy fiút és egy lányt.


Mindez a vatélés és az első gyereke halála ùtán történik.

197. 46f2f563a1 (válaszként erre: 195. - Cippora)
2013. ápr. 8. 15:56
Mostmár tudod.A gyerkőcöket mind előbb kipotyogtatja csak Dzsihángir születik a házasság ùtán.
196. 46f2f563a1 (válaszként erre: 193. - 9bbecc13db)
2013. ápr. 8. 15:53

Hatun-asszony

Kalfa-felügyelő

Aga-felügyelő(férfi)

Pasa-urak

vezér-minden hadsereg irányitòja

Magyar nem jò a szinkron.Igy hogy Nigert is asszonynak hivják és a többit is nem teljesen világos kinek mi a szerepe.Elhagyták a magyar rtl-en a fontos jelzéseket.

195. Cippora (válaszként erre: 190. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 8. 15:48
Pont láttam ezt a részt,kiváncsi is voltam,min érzékenyülhetett el úgy Hürrem a mecsetnél...
194. Cippora (válaszként erre: 189. - Érdekes73)
2013. ápr. 8. 15:46
Bocs,de engem nem etetett be.Én Szulejmánt kifejezetten utálom,de a sorozat tetszik,kikapcsol,miért kell ezt annyira komolyan venni???Nem attól leszel öntudatos,hogy megnézel egy műsort avagy sem...
2013. ápr. 8. 15:39
Niger=Nigár asszonnyal?Ebbe lehet kicsit belekeveredtem :)
2013. ápr. 8. 15:13

Ibrahim hogyan kerül életveszélybe a szultán és Hürrem esküvője napján ?

Ibrahim a többi pasával várja a szultán a mecset előt,amikor egy ijász hátba lövi.Mindenki Hürremre gyanakszik de neki ehhez semmi köze.Ibrahimot gyorsan beviszik bekötik majd Ibrahim mindenkinek megtiltja hogy bárkinek is szòljonak még a szultának semm.Ibrahim végig csinálja a napot de érzi hogy valami nincs rendben.Éjjel rosszùl lesz és átmegy Niger szobájába hogy tisztitsa ki a sebet és köse át.Hatidze is felébred és rájuk nyit.Amikor meglása a sebbet azonal orvost akar hivni de Ibrahim leinti.Reggelre belázasodik de még a palotában megtartja a tanácskozásokat.Majd hazamegy és még rosszabùl lesz,értesitik a szultánt is aki Jòzsef dokival együtt jönn.Megvizsgálja és mondja a nyil mérgezet volt és enyi idő alatt a méreg már szétáradt a pasa testében.Nem tudja megmenteni.Ibrahim alig van magánál.Ekkor Nasuf-efendi Ibrahim hű barátja elmondja hogy tud egy barlangròl ahol olyan iszap és viz van ami állitòlag mindent meggyògyit.A szultán mivel nincs más remény engedélyezi.Ibrahimot elviszik a barlangba ahol melegviz bùgyog fel a pasát beleteszik Niger végig vele van.Szò szerint kicsit megfőzik a pasát.Mindegy használ tényleg rendbe jön tőle.Hatidzse ezùtán nagyon félti,de Niger is.

191. Regin_a (válaszként erre: 187. - Érdekes73)
2013. ápr. 8. 15:06

Ekézek én is sok filmet, műsort, de ahhoz nézni kell.

Barátok Közt-öt kedvelem, de azokat a részeket szúrom ki, ahol valami marhaság van

Attol hogy neked nem tetszik, irhatsz ide, de nem tudod hogy milyen hulyeségek vannak benne


PL. mi az hogy minden férfi csak úgy találkozgat a háremhölgyekkel?

Mintha ilyen sem lett volna

2013. ápr. 8. 14:59

Hogyan veszi rá Hürrem Szulejmánt hogy elvegye feleségül !

Hürremet felszabaditotta a szultán,így szabad nő lett nem rabszolga többé.Másnap hivatja a szultán.Szümbül megy is neki szòlni de a válasza nem mehetek ! Szümbül visza siet és mondja mit üzent Hürrem.A szultán felháborodik és ismét érte küld.A válasz :"Nem mehetek szulejmán,ez Allah szemében bün lenne !" Ekkor a válasz hallatán még dühösebb lesz és maga megy Hürremhez.

Hürrem ezt mondja: "Szulejmán te felszabaditottál engem.Szabad nőként csak akkor lehetek tiéd ha feleségül veszel." Majd becsùkja az ajtòt az orra előtt.

Hürrem ezzel nagyon nagyott kockáztatott.

A szultán elgondolkodik és nem is reagál azzonal,közben persze mindenki Hürrem ellen akarja beszélni.

Majd pár nap mùlva kiadja a parancsot Bali Bég-nek szerveze meg az esküvőt,de senki se tudjon tòla.

Az esküvő napján Hürremet elviszi a szultán a palotábòl mondván meglepetése van számára.Elmenek a mecsethez és benéznek az ablakot.A papal szemben Szümbül és Bali Bég ül.Szümbül Hürremet helyetesiti,Bali Bég a szultánt.Az egészet igy nézik végig lényegében mintha ott se lenének.

Az esküvő ùtán dobokal járják az ùtcákat és kikiálltják hogy Hürrem hites felesége a szultának.Hürrem viszatér a palotába a szultán meg kimegy a mecset elé a pasákhoz.Este együtt jelentik be,igen ők házasok.

189. Érdekes73 (válaszként erre: 179. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 8. 14:29

:D

Ezért írtam ki egy szavazást. Benneteket már beetetett a média...Szulejmánt istenitő sorozaton beizgulni ami ráadásul szerintetek se túl pontos történelmileg. Carok rá ki hol él de az tuti a törökökbe van annyi öntudat hogy az Egri csillagokat nem veszik meg és nem adják le.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook