Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


308. 46f2f563a1 (válaszként erre: 307. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 18. 22:11

Nigert hozzá adták Rüsztem-agához a lovászhoz.Niger megpròbál jò feleség lenni de Rüsztem nem akarja őt.

Eközben a lányáròl Niger még nem tud semmit.

Mindenki Maniszba ment Musztafa fiát megcsodálni.

Különösen nagy örömmel megy Mihrimah.Miért?

Mihrimah egyik nap amikor az udvarban sétált megismerte Yahya segéd lovászt aki verseket ír.Yahya(olvasd jahja) Maniszban tartòzkodik mivel Musztafához lett beosztva.Rendszeresen küld verset Mihrimahnak a topkapi és a maniszi palotában is.Ezt Mahidevrán kihasználja majd.Amig ott tartòzkodnak Fidan főfelűgyelővel (Musztafa háreme) kifigyelteti ki küldi a leveleket és kinek.Majd ezùtán ezt felhasználja Hürrem ellen.

2013. ápr. 18. 21:47

Hürrem megzsarolja Ibrahimot Niger gyerekével:

Hürrem miùtán rábùkat Niger lányára elviszi Szümbülel a hárembe.Ott rejtegeti.Ezùtán ültett bogarat Ibrahim fülébe hogy a gyereke talán él.Ibrahim miùtán számon kérte Hatidzét elmegy arra a helyre ahol Hatidze mondta hogy a gyerek van.Ez a hely üres.Ezùtán felkeresi Hürrem Ibrahimot és azt mondja ha Firuzét eltávolitja és ő sosem tér vissza akkor láthatja a lányát.Ibrahim töpreng de Hatidzével kieszelik hogyan játszák ki.Afife hatunak Hatidze kiadja parancsba hogy küldje Firuzét az ő udvarába mert a fia lázas és neki csoda tévő érintése van.Firuze beül a kocsiba de észre veszi hogy valami nem stimmel de nem tehet semmit.Hajòra viszik ahol Szümbül várja.Mivel eltünt Firuze igy Hürrem megmutatja Ibrahimnak a lányát aki magával is viszi.

Ibrahim és Niger lánya Kadar.

Eközben Fatma-tòl megszületett Musztafa fia és mindenki hozzá indùl Maniszba.

306. 46f2f563a1 (válaszként erre: 295. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 18. 16:03
Na,hogy táncol Szümbül ? :-D
305. 46f2f563a1 (válaszként erre: 304. - 64f150aa42)
2013. ápr. 18. 16:02
A magyar rtl -en mihelyt viszatérnek a mostani hadjáratbòl,akkor lesz az esküvő.Ibrahim nem csak Nigerrel de Sah szultánával is megcsalta.Igen mindenért Hürremet fogja okolni,amiért főleg Mahidevrán a hibás mert tele beszéli Hatidze fejét!
2013. ápr. 18. 10:46
Hatidze és Ibrahim mikor fog összeházasodni? Nagyon megható a szerelmük, és azt hinném, ha ennyi megpróbáltatás után két ember egymásra talál, az örökké fog tartani. Csalódottan olvastam, hogy Ibrahim meg fogja csalni... és pont Nigarral! Miért? Szegény Hatidze nem csoda, ha gonosszá válik, nagyon rövid boldogság jut neki. Hürremet fogja okolni mindenért, azért fogja bántani?
303. Dió5 (válaszként erre: 302. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 18. 00:22
Köszi!
302. 46f2f563a1 (válaszként erre: 301. - Dió5)
2013. ápr. 17. 23:13

Még nem irtam mi mindent resz Hatidze Hürremel.

Hatidze először a hárem éllére Afife főfelügyelőt hozza.Afife végig Hatidze melett áll és neki segit.Àm Hatidze őt is kihasználja.Parancsot ad neki hogy készitsen kis ünnepséget a szultának így kerül Firuze a szultán ágyába.Majd Nigert aki ekkor Hürrem szolgája de kettős játékot játszik mert Hatidzének is besùg hozzá adja Rüsztem-agához Hürrem jobb kezéhez.Így nem tud titokban cselekedni.Firuzet peddig úgy bùjtatja el Hürrem elől hogy beteszik Mihrimah szolgálòjának.Majd Firuze Dzsihangira vigyáz.Végig Hürrem orra előtt van ő mégsem találja a riválisát.Később boszorkányhoz fordùl aki mérget kotyvaszt és füstölőket amik szintén mérgezetek.Hatidze egy agával háturòl elkábitja Hürremet igy jutatja a szervezetébe a mérget.Később Hürrem egyik szolgálòját is lefizeti aki rendszeresen mérgezi tovább.Végül Sah szultána segitségével még a hárem éléről is eltávolitotta.Àm Hürrem egy alkalomal amikor halucinált a méregtől alapossan összeverte.Hürrem a méreg miatt kishiján kinyirta magát.Mindez a 3-dik évadban van.


Mahidevránt fia halála ùtán elküldik Maniszbòl valami kisebb városba,majd kirakják az utcára.Ő mindenkit tùl él és végül szegénységben hal meg.

301. Dió5
2013. ápr. 17. 22:47
Lipe sok mindenről írsz, érdekelnének is a történések, de nincs türelmem ilyen sokat végigolvasni. Talán már leírtad, de ha újra le tudnád, az érdekelne, hogy olvastam máshol, hogy később Hatice lesz az egyik leggonoszabb Hürremmel. Mi mindent fog tenni? Talán azt meg pont nálad olvastam, hogy miatta megőrül majd Hürrem. És ezt a a hülye Mahidevrant mikor végzik már ki? Köszi
300. l.luiselotte (válaszként erre: 299. - L.luiselotte)
2013. ápr. 17. 21:37
( Részlet az Ázsia lexikonból )
2013. ápr. 17. 21:36
Szulejmán utolsó éveit beárnyékolta fiainak vetélkedése. Musztafa fia 1553-ban a kis-ázsiai elégedetlenkedők élére állt, és a szultán még abban az évben kivégeztette. 1559-61-ben Szelim és Bajazid herceg között támadt ellentét a trónutódlással kapcsolatban, amelynek csak Bajazid veresége és kivégzése vetett véget. Maga Szulejmán Magyarországon, Szigetvár (egyébként sikeres) ostrománál halt meg.
2013. ápr. 17. 16:24

A szultán egy jò tette,hogy kicsit szimpibb legyen:

A szultán anya halála előtti nap kisurran a palotábòl állruhában.Senki semm tudja hol van.A palota ellőtt egy éterem félénél találkozik anya rokonával és elmondja hogy a Valhidem nem lett jobban és ùgy gondolja hamarossan meg fog halni.A szultán ùgyanis azt álmodta hogy anya egy patak partján áll és egy hòfehér paripa közeledik hozzá.Átkelnek a folyòn ahol apja Szelim szultán várja az anyát.Hát mi ez ha nem jel? Kiadja a parancsot hogy készüljönek fel.

-Ezzùtán sétálni indùl négy agával álruhában.Nem messze a palotátòl felfigyel egy kisfiùra aki egy pohár vizzel siett valahová,utána ered kiváncsi hová megy.Látja hogy egy asszony ül a földön és neki vitte a vizett.Odalép hozzá,látja hogy összeverték.Kérdi ki tette??? A fiù fél de anya megnyùgtatja és elmondják hogy a férj.Elmenek a házukhoz ott elfogják a férjet aki nagyon nagyra van magával.Mikor megtudja hogy a szultánhoz beszél rimánkodik,hisz tudja ezért halálbüntetés jár.Ezùtán elviszik.A szultán megkérdi a fiút hogy hivják.A fiù válasza Szulejmán.A szultán szòl hogy irasák be iskolába.Az asszony kérdi most mihez kezdjen hogyan tartsa el a fiát.Szultán rámosolyog és azt mondja ne félj kapsz munkát,fizetést a fiad iskoláját én fizetem és ne feled nem vagy egyedül ittvan a fiad Szulejmán.

Az asszony nagyon hálás beszalad a házba és kihozz egy fehér követ.A szultán kezébe nyomja és azt mondja hogy erről a kőről azt mondják elnyeli a szomorùságát annak aki magával hordja.A szultán este Valhidem(anya) kezébe teszi és másnap mikor meghal a kő feketévé válik.

2013. ápr. 17. 16:01

Gül-aga kontra Szümbül-aga :

Először is Gül agának nem találnak helyet a hárembe így Szümbül szobájába kerül.Szümbülnek persze nincs inyére,első pillanatòl fogva folyton marakodnak.

Szümbül folyton elopja Gül aranyát aki már nem is tudja hová dugja el.Elhatározza hogy tùl jár az eszén és vissza szerzi az aranyát.Beszél Fidán-nal akit ő hozott a hárembe.Megbiza Fidánt hogy kedveskedjen Szümbülnek mig nem elérik hogy egy fárat nap ùtán Fidán megmaszirozza a hátát.Ekkor bejön Gül-aga és elveszi Szümbül ingét majd kéri az aranyát.Szümbül nem adja,ekkor Gül aga Fidán felé fordùl és kérdi mit fogsz mondani Daje hatunak? Fidán: Azt hogy Szümbül becsalt a szobájába és erőszakoskodott velem.Ekkor Szümbül előadja az aranyat.Gül aga ezùtán csak a kertben elásva tartja az aranyát de inen is el lesz lopva.


Egyik alkalom mikor marakodnak és a szakács tesz rendett,link:

[link]

2013. ápr. 17. 15:33

Bali Bég na meg a szerelem :

Bali Bég eleinte sokat jár a kocsmába Nasuf-efendivel.Ott persze lányok is vannak szòrakoztatás céljábòl.Megismeri Elenát.Ő lesz az első akibe bele szeret.Majd a piacon Ármin.Ármin nagyon nagy szerelem lesz.El akarja venni feleségül de a lány zsidò.Muszlim és zsidò között csak nagyon ritkán volt házasság és akor is az apa engedélyével.Ármin apja persze nem akarja a házaságot és a lányt el akarja vinni vidéki rokonokhoz.Ekkor Bali Bég megszökteti és Nasuf-efendinél bùjnak el.Àm ez kitudòdik és a szultán azt mondja vigye visza a lányt és csak akkor hozhatja el ha az apja megengedi.Ha nem igy tesz fejét veszik.Nem akarja visza vinni , de Àrmin fél és saját magátòl haza megy.Apja nem engedi hogy találkozonak.Àrmin közben megbetekszik elkapja a himlőt.Àrmin apja ekkor azt hiszi hogy azért beteg mert hiányzik neki Bali Bég és hivatja és a házaságot is engedi.Bali Bég elhozza Jòzsef orvos az udvarbòl aki mondja hogy ez himlő és nem hiszi hogy jobban lesz.Ezzen este hoznak egy esküvői ruhát öszeházasodnak ám a nászéjszakán Àrmin meghall.Eltemetik és Bali Bég sokáig szenved majd ismét Elenkához megy.Ezùtán bùkan fel Àjbige.

2013. ápr. 17. 15:19

Szümbül táncolni tanitja a lányokat amit Gül-aga se hagy szò nélkül,vicces link:

[link]

294. 46f2f563a1 (válaszként erre: 293. - Urbanszkyviki)
2013. ápr. 17. 15:18

Mehmet a csatában sérülést szenved és az elfertőződik,vérmérgezést kap.

Bajazid Szelim segitségére siet szintén egy csatában ám megtámadják és megölik.

293. urbanszkyviki (válaszként erre: 292. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 17. 14:36
Bajazid és Mehmet hogyan hal meg?
292. 46f2f563a1 (válaszként erre: 290. - Urbanszkyviki)
2013. ápr. 17. 12:49

Ajbige a 2-dik évadban van,Niger gyereke és a kivégzések 3-dik.Èn szòltam előre a 3-dik évad brutál.Nem vette meg az rtl de ha megveszi gyerekeket távol tartani tőle.

3-dik évadban: kivégzik Musztafát és Ibrahimot,mérgezik Hürremet,betegségben meghal Hatidze és gyerekei,Mehmet,Musztafa gyereke Fatmatòl,Gülfem is meghal,meghal Dzsihangir majd Bajazid,meghal Hürrem,és végül a szultán is. 3-dik évad csak a halálròl szòl,brutális.


A youtube-on viszont ráakadtam a készülő 4-dik évad néhány részére.Ezt most készitik még nem fejezték be.

2013. ápr. 17. 12:41
Ha nem irjátok mi érdekel,akkor azt irom ami megérzésem szerint érdekelhet mindenkit ! :-D
2013. ápr. 17. 08:52
Hú de durva történetek...és a linkeket még meg sem néztem!! :O
289. 46f2f563a1 (válaszként erre: 83. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 16. 23:56

7-dik oldal 83-dik hozzászòlás Szadika(Viktòria) rátámad a szultánra,link:

[link]

2013. ápr. 16. 23:47

3-dik évad ezzel kezdődik Hürrem áveszi a háremet,link:

[link]

2013. ápr. 16. 23:23

Hogyan kerül elő Niger lánya?

Hürrem szeme és füle Szümbül a hárembe.Felfigyel arra hogy az a doktornő akinél Hatidze majd később Niger is szült sürün kijár a palotábòl.Megkérdezi hová jár mire a dokinő azt mondja hogy Hatidzéhez.Hatidze szereti ha megy mivel nála lettek az ikrei.Szümbül tudja hogy ez nem igaz és azt mondja jò meny de kérj engedélyt.Mi lenne ha mindenki csak ùgy engedély nélkül ki-be mászkálna.Amikor megint megy a dokinő Szümbül követi.Elmegy egy erdei házhoz ahol egy ápolònő vigyáz az ekkor 3éves kislányra.Aztán rohhan is a hirrel Hürremhez.Hürrem elmegy a lányért és titokban behoza a hárembe.Közben Hatidze kitalálja hogy Nigert hozzá adja Rüsztem-agához(lovász).Ezzel Hürrem két segitőjét veszitené el.Hürrem magához hivatja Nigert,de Niger annyira feldùlt és arrogáns hogy nem árulja el neki a kislányt.Közben Ibrahim a palotában van és találkozik Hürremel.Hürrem bogarat ültett a fülébe. Hürrem:Biztos kiváncsi vagy mi történt azon az estén.Tudod a helyedben én ùtána néznék.Lehet hogy az a gyerek halott de lehet hogy valahol most is él.À Hátidze nem tenne ilyet vagy mégis.Aznap csak Hatidze és Gülfem volt ott,talán több titkuk van mint gondolnád. Ezzel ott hagya.Ekkor Ibrahim hivatja Gülfemet de érzi hogy hazudik.Ekkor kùtatja át a temetőt a sir ùtán majd az üres sir ùtán követeli Hatidzétől hogy agya visza a gyereket.Így kerül Hatidze palotájába vissza Niger gyereke.

2013. ápr. 16. 23:07
Ajbige megvicceli Bali béget amikor megérkezik.Ajbige a kikötőben vár a hajòn.Férfi ruhát visel és ùgy is viselkedik,ekkor olyan 15éves lehet.Bali Bég megy érte és amikor a hajòra megy azt hiszi hogy Ajbige kisérője a hercegnő és Ajbige a szolga.Nem árulják el hogy ez nem igy van.Ezùtán a palotába mennek a szultànhoz és csak ekkor válik világosá hogy ő a hercegnő.Ezùtán Valhidemhez mennek aki Mahidevránra biza de senki nem tudja meggyőzni hogy női ruhát hordjon.Többször is kacérkodik Bali Bég-el és egyszer amikor lovagolni megy eltünik majd hátùròl ráugrik.Ekkor csattan az első csòk köztük.Később Bali Bég pròbálja leplezni az érzéseit és távol tartani magát Ajbigétől.De Ajbige ekkor elkezd női ruhába járni és ekkor már tényleg füllig szerelmesek lesznek.Erre rájönn Hürrem is és ami vicces az ekkor 12év körüli Mihrimah féltékeny ùgyanis ő is szereti Bali Béget.
2013. ápr. 16. 19:06
Sah szultána,lánya Esmahan,férje Lufti pasa.Ők Ibrahim halálakor érkeznek a palotába.Sah férje veszi át Ibrahim posztját a Nagy Vezir cimet és mindent mi vele jár.Sah először Hatidze pártját fogja,majd Hürremét végül ellenük fordùl.
284. hulló csillag (válaszként erre: 278. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 16. 18:06
hát most én is megutáltam Szulejmánt, hogy volt képes ezt tenni a saját fiával? pedig milyen jóképű férfi lett Musztafából...
283. 46f2f563a1 (válaszként erre: 241. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 16. 15:33

2-dik oldal 245-ös hozzászòlàs Hürrem kontra Firuze ehhez is hoztam egy rövid kis videòt(nem a legjobb) link :

[link]

282. l.luiselotte (válaszként erre: 279. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 16. 14:45
Ez szörnyű, de azért nagyon köszi, hogy feltetted.
281. Cippora (válaszként erre: 278. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 16. 13:27
Köszi.Én utálom ezt a Szulejmánt.És nem csak mert képes volt megöletni a gyerekét (hát ember az ilyen?) hanem amúgy is...meg is érdemlik egymást Hürremmel. Zsák a foltját...:D
280. Hmv.
2013. ápr. 16. 13:17

Ó, szegények, megrázó volt így egymás után látni ezt a borzalmat...

Mi még élet erős fiatalemberként ismerjük Ibrahimot, még előtte az élet, nem beszélve a tüneményes kisfiú Musztafáról...

2013. ápr. 16. 12:26

Itt van Ibrahim halála is,link:

[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook