Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


128. Fidus (válaszként erre: 123. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 4. 10:44
Remélem a következőt is megírod!
127. petka
2013. ápr. 3. 23:45
Még soha nem láttam.
126. bnedora (válaszként erre: 125. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 3. 23:38
Nem hiszem, hogy később megszeretem, mert nekem az első perctől kezdve nem tetszett. Nem tudom miért, de nekem nem szimpi.
125. 46f2f563a1 (válaszként erre: 124. - Bnedora)
2013. ápr. 3. 23:36
Szerintem később megkedveled,bár a mai részben tényleg nem volt elbüvölő.Nekem Hürrem,Musztafa,Niger,Mihrimah a és Szümbül valamint Gül-aga a legszimpibbek.
124. bnedora
2013. ápr. 3. 23:16
Nekem ez a Hürrem nagyon unszimpatikus.
123. 46f2f563a1 (válaszként erre: 122. - Fidus)
2013. ápr. 3. 22:13
Hürrem megszüli Mehmetett,de elveszik tőle mondván hogy nem szoptathatja mivel megvolt mérgezve igy a teje is biztos megmérgeződik.Ibrahim ettől kezdve fog össze Mahidevránal Hürrem ellen.A szultán anya is ellenségesen viselkedik.Maria(Gülnihal) áll Hürrem melett.A szultán meg Rodosz ellen készül.A háremben megünneplik Mehmet születését és bár Hürrem inentől szultàna még senki semm bánik vele tiszteletel.Máriát(Gülnihált) bàncsa a lelki ismerett hogy ő a szultánal volt mig Hürrem szült.Hatidze egy bölcsőt ajándékoz Hürremnek.A szultàn elindùl a hadjáratra és győz.
122. Fidus (válaszként erre: 121. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 3. 21:01
most nem tudom mi lesz a mai részben!
2013. ápr. 2. 23:55
Kiről irjak ? Melyik részt ? Mi érdekel beneteket ?
2013. ápr. 2. 23:53
Niger szülése : Hürrem megpròbálja kiszöktetni Nigert Hatidze börtönéből.A terv hogy Niger eljátsza hogy beindùl a szülés és ekkor kiviszik a börtönből ő meg meglòg.Csakhogy szökés közben tényleg beindùl a szülés.Niger szülése nagyon nehéznek igérkezik.Hatidze a szülés felénél benéz és azt mondja a bàbának hogy agyon Nigernek altatòt és mondja azt hogy halva lett a gyerek.Niger amikor felébred keresi a gyereket.Hatidze azt mondja eltemeték ekkor Gülfembe kapaszkodik aki elmondja hogy lány volt.Niger összetörik és fel akarja akasztani magát de nem sikerül mert észre veszik.Később Hatidze le akarja fejeztetni ekkor sikerül Rüstem agànak(főlovàsz) kimenteni majd elviszi Hürremnek.Hürrem azt mondja vigye biztonságos helyre amig Niger összeszedi magát és később visza hozza a hárembe.Hát igy kerül vissza Niger.
119. 46f2f563a1 (válaszként erre: 118. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 2. 23:44
Hatidze miùtán elveszti a gyereket megpròbál öngyilkos lenni.Bár az anya elrendelte hogy folyton legyen vele valaki,amikor fürdeni viszik elküld mindenkit.Lesz ott egy tál gyümölcs és egy kés is.Elvágja az ereit,de ekkor érjezik Niger meglátja a szolgákat kint bemegy és orvostv hiv.Hatidzet kiviszik a fürdőből a szobába,Niger at utolsò pillanatban érkezett.Még egy perc és vége.Ezùtán Hatidzét az anya a palotába költözteti mig Ibrahim visza nem tér,de erről senki semm szerezhet tudomást hogy Hatidze mit tett.
2013. ápr. 1. 21:44

Hatidze az első gyerekel pont a janicsárok miatt vettél el.A szultán és Ibrahim távolétében megtámadják a palotát és Hatidze palotáját is.A szultán első vadászatára vitte Musztafát és Hürrem kiharcolta magának hogy ő Mehmettel együtt velük menyen.Musztafa az anya után vágyik igy visza indulnak ám a szultán marad.Amikor visza érnek a palota már ostrom alatt.A szultán anya mindenkit levisz a palota alatt lévő barlangba és ott éjszakáznak.Hürremék Hatidzéhez sietnek és épp hogy odaérnek jönnek a janicsárok.Ők is lesietnek Hatidze palotája alatti pincébe de Hatidze megbotlik a lépcsőn ês legurul majd eszméletlen.Később elvetél és csak másnap tér magához.Másnap viszatérnek a palotába éppen a szultán segitségével.Ibrahim eközben egyiptomban van és egy lány szòrakoztasa.Janicsárok vezetőjét lefejeztetik a töbinek megemelik a bérét és több szabadságot kapnak.Ennek még lesznek következményei Hatidzére nézve.


Honan volt anyi katonájuk ? Minden hòditásnál fogtak el fiatal fiùkat akiket katonàvà neveltek.Sokszor előfordùlt hogy saját hazájuk ellen kellett harcolniuk.A biròk peddig papok álltal vezetett nagyon valásos intézményekből kerültek ki.

117. 46f2f563a1 (válaszként erre: 115. - Cippora)
2013. ápr. 1. 21:13
Az első és a második évadott vette meg az rtl.Hürrem a harmadiktòl uralkodik.
2013. ápr. 1. 21:11
Firuze szint vall : Mehmetet janicsárá azaz katonàvà avatják.Ekkortòl lehet a hercegeknek szeretőjük de gyerek még nem.Eljön a nap és Szümbül kiválaszt néhàny lànyt de Hürrem Niger tanácsára kifejezeten Firuzét kéri.Ekkor Firuze Hürremhez megy és elmondja: "Nem mehetek Mehmet herceghez." Hürrem:miért? Firuze: "Én vagyok a szultán szeretője." Èn vagyok akit mindenhol kerestél." "A szultán iránt érzett szerelem miatt nem mehetek." Ekkor Hürrem felpofoza.Majd azt mondja most meghalsz és fojtogatni kezdi de kijön Dzsihangir a szobábòl igy abba hagya.Ekkor jönn Afife is és elviszik Firuzét.Hürrem elindul a szultánhoz de ahogy belép össze esik és nem tér magához azzonal.
115. Cippora (válaszként erre: 113. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 1. 20:59
És az rtl megvette mind a két évadot?
114. 46f2f563a1 (válaszként erre: 107. - Urbanszkyviki)
2013. ápr. 1. 20:50
A sorozatnak kàbé fele a valòsàg alapja.Az évszámok egyáltalán nem stimmelnek azt nem is érdemes figyelni.
113. 46f2f563a1 (válaszként erre: 106. - Urbanszkyviki)
2013. ápr. 1. 20:48
A magyarok még csak az első évad legelején járnak.Ha jòl számoltam akkor heti egy adásal a két évad nemegész 3 évig fog tartani.
112. Cippora (válaszként erre: 107. - Urbanszkyviki)
2013. ápr. 1. 20:06

Márpedig a Szultán biztosan lefeküdt fűvel-fával :) akkoriban ezen igazából senki nem ütközött meg,minden vagyonosabb férfinak volt szeretője,királyoknak,uralkodóknak is...


Én Mahidevrant valahol megértem.Nem lehet jó,hogy szeretek valakit,aki egy az egybe levált...Hürrem sem szent,sőt...ő meg megöleti Mustafat,meg lesznek még húzásai.Pont azon gondolkodtam,hogy ebben a sorozatban senki sem vagy jó vagy rossz.Nem egy szappanopera ahol szentek vannak.Gyakorlatilag mindenki a túlélésre hajt!

111. 45f5ce422c (válaszként erre: 105. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 1. 18:15
köszi:) megkeresem fbook-on is!
2013. ápr. 1. 18:13
Kb a személyek valósak benne:) az, hogy vajon mi történt a háremben, és a szultán magánéletének részleteit ugyan ki tudná?
2013. ápr. 1. 17:47
Sziasztok! Én is nézem, már az első rész óta nyomon követem az eseményeket. :) Kár, hogy csak heti egyszer van és olyan későn, ráadásul még azok a hosszú reklámok is felszeletelik. :( Ez az egyetlen sorozat amit nézek.
2013. ápr. 1. 17:37
Ami a magyar adón megy, az kb. hol jár az első évadban? Gondolom ez még az első évad....Törökül ott járok, hogy Hatitcemegmondja Ibrahimnak, hogy gyereket vár (gondolom akkor azzal fog elvetélni, vagy nem?)
2013. ápr. 1. 17:36
Kérdésem lenne: Tudja-e valaki, hogy a filmnek mekkora a valós alapja? Gondolom sok történés csak kitalált teljes mértékben....furcsa olvasni, hogy a szultán lefekszik fűvel-fával, hogy Mahidevran ilyen gonosz, hogy Hatitce méregkeverőkkel paktál le, hogy Ibrahim szoknyapecér, és hogy tulajdonképpen mindenki meg akar ölni mindenkit.......:)
106. urbanszkyviki (válaszként erre: 92. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 1. 17:33
Sziasztok. Ez a rész már volt a magyar rtl-en, nem? Törökül nézem néha a youtubon, mert unom, hogy magyarul olyan lassan megy - bár törökül meg nem értek egy kukkot se! :D
105. 46f2f563a1 (válaszként erre: 104. - 45f5ce422c)
2013. ápr. 1. 16:35
Figyel a Facebook-on Szilvi barátnőm csinálja az egészet magyar feliratal,párbeszédek és versek magyarul.Keress rá Csodálatos Század nével. Itt én csak kis összefoglalòkat irok de ha bármi érdekel kérdez nyugodtan.
2013. ápr. 1. 15:45
wow, tök jó ez a sorozat, furdal a kiváncsiság, de nem tudom az rtl-en ebből mit lehet majd látni, hisz 2 hónap alatt 10részt adtak le...angol felirattal fent van vhol? ha tudja valaki szóljon:)
103. Hmv. (válaszként erre: 102. - Hmv.)
2013. márc. 30. 18:14
Köszönöm, de rátaláltam a sorozat online-n, bár eléggé akadozik egyelőre.
102. Hmv.
2013. márc. 30. 17:01

Nem láttam az első részt az rtl-en, és nem is találom a net-en.

Tudnátok segíteni ebben?

2013. márc. 29. 19:21
A boszorkány akit Hatidzse fogadott fel késziti a mérget.Kerül abba mindenféle növény és àllati belsőség is.Füstölőket is készit persze azt is mérgezetett plusz a fekete mágia.Végül a boszit megfojtjàk és Hatidze meghal ekkor szünik meg az átok és a mérgezés.
2013. márc. 29. 19:17

Vissza a magyar rtl-re: Hürremtől nemsokkal azùtán hogy Mehmet megszületik elveszik a gyerekett.Azzal az ürügyel veszik el és viszik a szoptatòs dajkákhoz hogy mivel ő meg volt mérgezve igy ha ő szoptatná a gyerek is megmérgeződne.Persze később visza szerzi.

Aztàn nemsokkal Mihrimah születése ùtàn ismét elválasztjàk Mehmetől.Ekkor egy szolgálòt megölnek és ezt kihasználva elküldik a régi palotába.Àm a herceget nem viheti magával csak Mihrimart.Nagyon megviseli Hürremet és Mehmetett is.Mehmet csilapithatatlanul sir.Ekkor Hatidze elviszi egy kis időre Hürremhez és megnyugszik.

Hürrem szerencséjére egy másik lány a haremből szòl hogy látta a gyilkost és biztos nem Hürrem volt.Az a valaki alacsony volt és sötét hajù,mig Hürrem magas és szőke.

Hürrem visza kerül a palotába és többé már nem választjàk el a gyerekeitől.A gyilkos Viktòria(Szadika) volt és Ajsa(szultán volt kedvencét öli meg).

2013. márc. 29. 18:52
Ibrahim semm csak Hatidzéjé majd Nigeré volt hanem Sah szultánájé is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook