Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


368. urbanszkyviki (válaszként erre: 366. - Samandra)
2013. ápr. 25. 20:36
Én is akkor kapcsoltam ki, már nem bírtam fentlenni....:)
367. 46f2f563a1 (válaszként erre: 366. - Samandra)
2013. ápr. 25. 18:26
Nasuf efendi elé potyant és nem volt magánál.Nasuf bevitte az ő házába és levete cipőjét,sapkáját... és rájött hogy nő.Szòlt Ibrahimnak aki bevitte a hárembe.Ott fürdött kapot női ruhát .....
366. Samandra (válaszként erre: 365. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 25. 18:14

Mármint Şeker aga :) Ez a neve a szakácsnak. Şeker törökül cukor, nem véletlen a hasonló hangzás.

Gül valóban rózsát jelent.

Amúgy sziasztok, néha olvasgatlak titeket. Én is szoktam nézni a Szulejmánt, igaz eléggé vontatott és lassú lefolyású az egész és sajnos többnyire a háremben történő áskálódásokról szól, a történelmi szál meg jelentéktelen. Mehetne délután szappanopera sávban is. :) Pláne, hogy gyakran elalszom rajta. Tegnap is a 2. reklámig bírtam és mivel az RTL oldalán nem játsza le a tegnapi részt, fogalmam sincs, mi történt benne utána. Leírná valaki?? Viktória leugrott a tetőről, ez az utolsó, amire emlékszem.

365. 46f2f563a1 (válaszként erre: 364. - Ardilla)
2013. ápr. 25. 14:37

Setyer aga a szakács

Setyer szerbül cukor,cukor aga

364. Ardilla (válaszként erre: 362. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 25. 14:20

Mindenkit Gülnek hívnak: Gülsah, Gülfem, Gülnihál, Gül aga, Szümgül, Gülbaba.

.

.

.

Jó tudom, hogy Szümbül - ez jácintot jelent, Gül baba pedig nem ott élt, hanem Budán, ahol még áll a türbéje (síremléke). Gül pedig rózsát jelent. :-)

2013. ápr. 25. 14:07
Még nem találtam képet Jakub efendiről , Jòzsef doktoròl,Károly királyròl és Federik hercegről(Izabella jegyese)
2013. ápr. 25. 14:03

Gulsahot el akarta hallgatattni Ibrahim:

Gulsah(Mahidevrán szolgálòja) ki akarja Mahidevrán házasitani mert több gondott okoz bárkinél.De Gulsah ezt nem akarja és elmegy Hürremhez hogy szeretné őt szolgálni.Hürrem erre csak a gond van veled ùgyan mi hasznom lenne belőled,ha tudsz valami ùjat felmutatni csak akkor gyere visza.Gulsah véletlenül meghalja amikor Niger közölte Ibrahimmal hogy terhes de mielőtt elmondhatná elviszik a régi udvarba.Niger is megtudja hogy Gulsah tud mindent és szòl Ibrahimnak.Gulsah üzen Hürremnek aki rá áll a találkára.Gulsah a palota felé tart amikor Ibrahim emberei megtámadják és leszùrják ám tùléli.Később Gulsah Gül aga segitségével bejut a palotába és kitálall.Ezùtán Ibrahim Nasuf efendi segitségével Nigert még a szülés előtt el akarják vinni Ibrahim ikertestvéréhez Nikohoz.Az ùton Hürrem emberei elfogják és egy erdei házba viszik ahol Gulsah kell hogy vigyázon rá.Majd elviszik Nigert a saját házába és csak akkor engedik ki amikor Hatidze megy oda aki azzonal el is fogatja és bebörtönzi.Gulsahot picivel később miùtán Hürrem átvete a háremet visza hozzák a palotába.Gulsah első dolga a fürdőben megfolytogatni Fatmat és elmondani hogy csak azért tért vissza hogy megfizesen mindenkinek.Gulsah ezùtán a kertben meghalja hogy Firuze és Hatidze beszélget és rájönn hogy Firuze a szultán szeretője.De Hatidze észre veszi őt és azzonal börtönbe veti ahol Niger meglátogatja és neki mondja el.Később Niger elmondja Gulsahnak hogy csak egy mòdon szabadùlhat.Este nyitva lesz a zárka ajtaja a lépcső mellett talál egy kést és meg kell ölnie Hatidzét.Ez Hürrem terve.Gulsah ezt meg is teszi de nem tudja megölni mert Niger leszùrja ,ez is Hürrem tervének a része.Ezzel megszabadùltak Gulsahtòl és Hatidze elfogadta hogy Niger a háremben van.Niger azonban kettős játékos lett és nem szòl Firuzéről.

2013. ápr. 25. 13:44
Hatidze a janicsárok miatti vetélésből lassan épül fel.Az első gyereke halála ùtán aki gyakorlatilag azért fúladt meg mert elaludt és rádölt elvágja az ereit és öngyilkos akkar lenni.Amikor az ikrekel terhes a szultán és Ibrahim össze veszik ezért Ibrahim a vadász villába megy és ikertestvére pròbálja észhez tériteni.Hatidze rosszùl viseli a távolétét és depresziòs lesz nem alszik,eszik,mozog ekkor Hürrem tériti észhez.
2013. ápr. 25. 13:39
Miùtán Fidan és Fatma a fáklyával megégették Hürrem arcát Mahidevrán magához veszi őket szolgálònak.Fatma így kerül kapcsoladba Musztafával és ő jönn rá arra is hogy Efszun(Nóra) terhes ezért abortusz kell.Hürrem nemsokkal ezùtán bosszút állt Fidanon és Fatman.Elfogadta őket kettő katonával és Gül agával és az ő arcukat is megégeték fáklyával.Rendbe jönnek.Fatma ezùtán vár majd gyereket,Fidan peddig Musztafa háremének a főfelügyelője lesz.
359. Ardilla (válaszként erre: 358. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 25. 10:38

A dög. Eleinte abban reménykedtem, hogy ő meg Hürrem szövetségesek lesznek, de most már kiszerettem a Hürremből, és úgy látom, hogy Ibrahimból is ki fogok.


Az a rész tetszett, pár pillanatos jelenet az egész -a múlt hetibe vagy az az előttibe volt- hogy a Hatidzse azt álmodta, hogy Ibrahim ott áll oldalt, kicsit mögötte, és egész közel hozzá, talán oda is hajol de nem érintik meg egymást és nem is szólalnak meg.

Szerintem ez nagyon érzéki volt, illett ehhez a szép szerelemhez.

Aztán Hatidzse felébredt, és ugye akkor ott volt a valóság, és szerintem utána betegedett meg.

358. 46f2f563a1 (válaszként erre: 356. - Hmv.)
2013. ápr. 24. 23:43
Ibrahim rögtön az első gyerek elvesztése ùtán kimùtatja a foga fehérjit.Amikor Hatidze elvetélt ő már Nigere kacsingatott.
357. 46f2f563a1 (válaszként erre: 355. - Ardilla)
2013. ápr. 24. 23:41
Ja-ja meg esetleg a lába közit ! :-D
356. Hmv. (válaszként erre: 353. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 24. 23:21

Szegénykém...!


Olyan szép volt a mai adásban Ibrahim és Hatidzse "bimbódzó" szerelmét látni! Az asszony szemében a mérhetetlen fájdalom a szerelem mellett, a férfi szerelme, vágyakozása! Ezt látva azt hinné az ember, örökre szól.

355. Ardilla
2013. ápr. 24. 21:57
OK, Szulejmán csak előlről látja a nőit... :-)
354. 46f2f563a1 (válaszként erre: 351. - Ardilla)
2013. ápr. 24. 21:12
Firuze már a tetoválásal érkezik.A nyakán van hátùl amit a hosszù haja eltakar.Naná hogy a szultán nem ott nézegette a hálòjában.Firuze bár ellenséges kolòniábòl van nem akarja a szultánt megölni.
353. 46f2f563a1 (válaszként erre: 349. - Hmv.)
2013. ápr. 24. 21:08
Dzsihangir összenőtt gerincel született.Ezt próbálták nyùjtással helyre hozni.Emiatt pùpos lesz,légzési gondjai lesznek és még gyermeként meghall.
352. 46f2f563a1 (válaszként erre: 347. - Viknor)
2013. ápr. 24. 21:02
73-as hozzászòlás hogyan került firuze a hárembe.
351. Ardilla (válaszként erre: 348. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 24. 14:32

Ezt most nem értem. Mikor tetováltatott?

Amikor már a szultánnal szokott hálni, vagy előtte?


Mert ha előtte, akkor hogyhogy nem vette észre a Szulejmán, hogy az ellenség a palotában, sőt a szultáni hálóban van? Tán eloltották a villanyt, amikor ágyba bújtak?


Óriási felelőtlenség volt egy egész évadon keresztül megtartania, és ezzel nemcsak azt kockáztatta, hogy a Firuze leszúrja, vagy megeteti valami gyorsanölő szerrel, hanem hogy Hürrem kikaparja a szemét, aztán nézhet. (Vagy azt pont nem...hiszen Hürrem épp most vakította meg.) :-)

350. viknor (válaszként erre: 348. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 24. 14:12
Okés, köszi! Csak jó lenne ha magyar rtl megvenné ezeket a részeket is, hogy láthassuk!
349. Hmv.
2013. ápr. 24. 13:43
Dzsihangirnak miért van szüksége "nyújtásra"? Mit nyújtanak rajta? Fejlődési rendellenességgel született?
348. 46f2f563a1 (válaszként erre: 347. - Viknor)
2013. ápr. 24. 11:27

117,242-es hozzászòlás.

Firuze a szultán szeretője a 3-dik évadban.Àllandòan ő és Hürrem egymás ellen vannak de nem sikerül kinyirniuk egymást.Végül a nyakánál lévő tetoválás miatt küldik el.A tetoválás egy kláné akik a szultáni család régi ellenségei.

347. viknor
2013. ápr. 24. 10:57
Sziasztok! Engem az érdeklene, hogy ki az a Firuze, hogy kerül be a sorozatba, meddig marad és mi lesz a szerepe? Köszi!
2013. ápr. 23. 23:10

Hürrem madarai :

Miùtán Hürrem lovát megölték a szultántòl kap kettő papagájt.A kis Mihrimah és Mehmet jòl el vannak velük.Egy nap elmenek a vadász villába ám Hürrem kint felejti acmadarakat.Èjjel a két madár a hidegtől elpusztul.Reggel amikor megtalálja őket nagyot sikit mindenki odarohan.

A szultán hoz helyetük másikat.Àm amikor megérkezik az eldő hercegnő(szőke,csontos alkat) féltékeny lesz.A madarakhoz beszél : "Ti is bezárva vagytok ebbe a kalitkába mint én a palotába.Szeretitek egymást ? Má milyen szerelem,a háremben nincs szerelem,semm szabadság."

Majd kiengedi a madarakat és ezt mondja: Repüljetek szabadon.Éljetek szabadon és legyetek szerelmesek.Itt nincs más csak szomorùság,mennyetek.

2013. ápr. 23. 23:00

Rüsztem aga a lovász megérkezik a palotába és dolgozni kezd.Hürrem kiadja parancsba hogy válaszon ki két lovat.Egyet Mehmetnek és egyet Mihrimahnak.Mehmet lova fekete Mihrimahé fehér.Pár nappal később Mihrimah lova megilyed és ő leesik a lòròl.Ettől kezdve nem mert többé lòra ülni de a lovát azért látogatta.Egy nap a már felnőtt Mihrimah a lovánál van de meglát egy másikat is,kérdi kié?

Rüsztem aga mondja az övé és Butomirnak hivják.Rüsztem ettől kezdve szerelmes Mihrimahba.Ekkor Rüsztemet és Nigert összeházasitják.De különben semm vehetné el a rangja miatt.Később a 3-dik szezonban már nagyobb rangù lesz és el is veszi felesègül.

344. Hmv. (válaszként erre: 343. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 23. 22:59
Jaj lipe, elég lesz mára, aludjunk!:)
2013. ápr. 23. 22:52

Jakub efendi a jòs hogyan tünik el? :

Hatidze bevalja hogy beszélt vele és hogy megjósolta hogy egy szőke fiút fog szülni de fekete felhők gyülekeznek.Ettől Ibrahim nagyon nagy haragra gerjed.Felkùtatja és megöli.

2013. ápr. 23. 21:14

Musztafa nagy szerelme:

Miùtán Efsun(Nòra) az abortusz miatt meghalt Fatma szabályosan rá erőszakolta magát.Musztafa őt nem szerete de csinált neki egy gyereket csak hogy békén hagya.Fatma terhes,a szultán viszatért a hosszù hadjáratròl így Musztafa is vissza ment Maniszba.Mielőtt a hadjárat kezdődöt Musztafa Maniszban össze ismerkedett Helenával amiből óriási szerelem lett.Helena épp a folyòhoz tartott mosni amikor megláta Musztafát egy szarvast üldözni.Rászòl hogy ne báncsa azt a szegény állatott.Egyből egymásba szeretnek.Minden nap Musztafa lemegy a folyòhoz hátha ott találja.Egyik nap meglátja mesztelenül fürödni.Ekkor beszélgetnek először.Musztafa állnéven Ibrahimnak mutatkozik be.Haza kiséri.Kiderül hogy Helena kezét Abasz agának adták mert a családja nagyon eladósodott és így fizetek.Ekkor Musztafa a hárembe hozatja.Helena csak ekkor jönn rá ki is ő.Fatma féltékeny és a fürdőbe kicsit megfolytogatja a vízbe de beindúl a szülés.Fatma egy fiùt szül aki a szultán ùtán a szulejmán nevet kapja.Helena családja kéri Musztafát hogy vegye feleségül.Musztafa el is akarja venni de mindenki ellene van.Végül Helena elhagya a háremot és vissza tér a családjához.Fatma fia ezùtán nemsokkal meghal betegségben.Ezt Fatma nem tudja elviselni és öngyilkos lesz.

341. Ardilla (válaszként erre: 340. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 23. 19:33
Reneszánsz a török királyi udvarban és mindenhol: mindenki tud írni és olvasni, akár több nyelven is. :-)
340. 46f2f563a1 (válaszként erre: 339. - Mezag)
2013. ápr. 23. 17:27

"Alexandra(Hürrem) mégegyszer látni akarlak.Elmegyek ahogy kérted de még egyszer hadd lássalak.Láttom neked én már nem számitok,de én szeretni foglak öröké.A te Leód!"


Ekkor bùknak le és azért Niger olvasa fel mert orosz mint Hürrem és Leò .Így ő tudd oroszul.

339. mezag
2013. ápr. 23. 11:46

Sziasztok! Egy kis segitségre lenne szükségem!

Én a you tube-on nézem törökül a sorozatot!Nagyjából megértem a történéseket és ha neveket mondanak lehet is tudni kiről van szó! Viszont érdekelne,hogy a 23.rész (török szerint) végén visz Nigár egy levelet Hürremnek amit Leo küld,de Ibráhim felolvastatja vele! Mi áll abban a levélben?????Valaki megtudná mondani?????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook