Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


158. 46f2f563a1 (válaszként erre: 157. - Urbanszkyviki)
2013. ápr. 5. 21:38

Gülnihal felépül a késelésből és áthelyezik a palota régi udvarába hogy majd férjhez adják. Ezzel őt ki is irták a történetből.Kár szerintem maradni kellett volna.


Gulsahot nem üzték el.Csak átmenetileg vissza helyezték a többi lány közé a hárembe később ismét Mahidevránal van.

2013. ápr. 5. 17:23

Gülnihal miért fog meghalni, és mikor?

És Gulsha hogy kerül vissza, őt száműzték, amikor terhesen meg akarták mérgezni Hürremet, vagy nem?

2013. ápr. 5. 16:33
Később hozzom még Leò történetét és ez a sok rossz ùtán némi vicces dolgott is.Csak hagyok időt elolvasni ezt a sok mindent.
155. Cippora (válaszként erre: 154. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 5. 16:30
Gülnihal,tényleg,de hát szegény sem sokáig fog élni...
154. 46f2f563a1 (válaszként erre: 153. - Cippora)
2013. ápr. 5. 16:21
Gülnihal ő semmi rosszat nem tett,Esma ő lesz Gülnihal ùtán a gyerekek dadája,Setyer-aga a szakács,Dzsihangir a kis herceg,talán még Musztafa bár őt megkérdőjelezném.
153. Cippora (válaszként erre: 150. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 5. 16:10
Köszi :) van ebben a sorozatban jó ember is? :D
2013. ápr. 5. 15:55
Gülsah :Amikor azt látja hogy asszonya Mahidevrán állandòan sir elhatároza hogy megöli Hürremet.Hürrem aznap éjjel épp a szultánal van és Gülnihal alszik Mehmetel az ő ágyában.Gulsah elcsen egy kést a konyháròl és 3szor belevágja.Azt hiszi megölte Hürremet.A kicsi sirására bemegy egy másik szolga és orvost hiv Gülnihált sokáig áppolják életben marad.Gulsahot Mahidevrán alaposan elveri a hibája miatt. Végül Niger rájön de nem szòl csak Mahidevránt fenyiti meg.
2013. ápr. 5. 15:47

Talizmánok : Hürrem Mehmetett megy megnézni a szoptatòs dajkánál amikor látja hogy a bölcsőre és a gyerek ruhájára is egy kis párnácska van kötve.Örjöngve kérdi mi ez? Elmondják hogy talizmánok,egy-egy jòkivánság van belevarva.Hürrem: Honan tudjátok hogy jò,hogy nem épp az van benne hogy meghaljon a herceg ? Ekkor felvilágositják hogy ezt egy asszony késziti aki nem a palotában él.Nem a szultán anya és nem Mahidevrán irja.Ekkor kéri Nigert hozza el neki azt az asszonyt.Eljön és Hürrem kéri neki is készitsen talizmánt.Kérdi az asszony mit szeretne? Hürrem :

"Azt akarom,hogy a szultán csak engem szeressen !"

"Bárhová néz csak engem lásson !"

"Bármerre jár csak én jussak eszébe !"

Az asszony 3talizmánt készit amit mindig magánál kell hordania.Egy ideig müködik is.

150. 46f2f563a1 (válaszként erre: 144. - Cippora)
2013. ápr. 5. 15:36

Kasztiliai Izabella spanyol hercegnő : Izabella épp a tengeren hajózik amikor néhány kalòz megtámadja a hajòt kincs reményében.Àm a kalòzok sokkal értékesebb kincsre lelnek.Amikor kikötnek Gritti(spanyolok küldötje aki a szultánal tárgyal) megpróbálja megveni,ezzel kiszabaditva.Àm a kalòzok csak a szultának hajlandòk eladni.Ekkor küldik Szümbült vegye meg bármibe is kerül és vigye a vadász villába.Izbellát megveszi ,ekkor be van kötve a szeme és össze van kötve a keze.A villánál Ibrahim várja és azzonal eloldozák.Ibrahim beszél vele hisz ő beszéli a nyelvet.

Eredetileg politikai okokbòl tetek igy.A spanyolok 20.000 aranyat igérnek érte,de ez nem elég.Izabella el van jegyezve Ferdinándal (ő ekkor még herceg később a habszburgog királya.) Ferdinánd azzonal utrakel hogy kiszabaditsa,mig odaér Gritti kideriti hol tartják fogva.Ferdinánd nem tud várni és szolgának öltözve odamegy a villához ám őt is elfogják.Ezútán 200.000aranyat igérnek értűk. Izabella nem volt hajlandò kis emelvényről enni igy kapot egy aztalt.A szultán amikor meglátogatja kijelenti nem hajlandò törökül megtanùlni semm a hárem része lenni.

Ferdinándot ellengedik de Izabellát nem.Közben a szultán beleszeret.Izabella ekkor levetkőzik a szultán előt és azt mondja az övé lesz ha cserébe elengedi.A szultán othagya,de inentől Izabella is beleszeret.Közben Hürrem-Hatidze-Mahidevrán és a szultán anya is tudomást szerez ròla hogy van egy nő a villába de nem tudják ki ő.A palotába kis vigaság van ekkor a szultán anya meghivja Izabellát is de csak Hürrem boszantására.Közben Hürrem teletömi Hatidze fejét hogy Ibrahim fojton a villába jár és biztos Ibrahim szeretője.Ibrahim és Hatidze összevesznek de Ibrahim elmondja ki is ez a nő.Igy csak Hürremet fogja boszantani.Hürrem pár nap mùlva megfogat egy igen mérges kigyòt Gül agával.Beleteszik egy ládába és egy szép sálat küldenek ajándékba ezzel.A kigyò kimegy a ládábòl de nem marja meg rögtön.A szultán jönn hozzá amikor a kigyò megmarja a lábát.A szultán a késével felnyitja a sebet és a szájával kiszivja a mérget.Izabella felgyògyùl.Ezùtán egy alak fehér postagalambokal üzenget hogy a hajò a kikötőben van és hogy majd megszöktetik,de Izabella ekkor már elvesztete a reményt és felgyùjtja a villát hogy benégjen,kimentik.Igy kerül át Hatidze palotájába.Ott aztán megtanul törökül.Kéri had mehesen templomba.Ibrahim elviszi és ott megakarják szöktetni de Ibrahimot meg kell ölni.Izabella megakadályoza a szökést hisz már nem akar elmeni szereti a szultánt.Majd Izabellát átviszik a hárembe és a kedvencekhez helyezik.Egy idő ùtán Izabellát hivatja a szultán és le is fekszenek.Ekkor Hürrem Nilufere biza hogy a hercegnő lovának nyergét roncsa el hogy leesen a lòròl.Le is esik,de csak a lábait fogja csunyán öszeverni.Ekkor épp himlő járvány van és a háremben is vannak himlősök.Niger kieszeli hogy a himlősöknél használt gészt tegyék Izabella sebére igy beteg lesz és meghall és senki semm gyanakszik majd.Nilufer meg is szerzi a gészt ám Niger elégeti mondván megijedt.Ekkor az ételen keresztül pròbáljàk megmérgezni,de csak a szolgálòját sikerül.Izabellát Gül aga gyorsan a mosodába viszi és megkötözi a száját betömi és zsákot hùz a fejére.Niger a szolgálò testét hùza oda és eltünteti az ételt majd szòlnak Hürremnek.Hürrem elmegy a mosodába megnézi majd kiadja Gül agának és Nigernek tegyék őket zsákba és dobják a tengerbe.Ezt hajnalban meg is teszik.Igy szabadùlnak meg Izabellátòl.A szultának és mindenki másnak az lesz beadva hogy éjjel megszöktek.

149. urbanszkyviki (válaszként erre: 143. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 5. 13:59
Oké, köszi. :)
148. Fidus (válaszként erre: 145. - Bihter85)
2013. ápr. 5. 13:58
Valóban gyönyörű.Szerintem!
2013. ápr. 5. 13:23
A napi 3.45-ös kelés miatt van, h nem bírom az időpont miatt... :(
146. Ymanie
2013. ápr. 5. 13:22
Amióta vetítik egy percet se hagytam ki.Nagyon tetszik.
2013. ápr. 5. 13:06
Csodásak a zenéi!
144. Cippora
2013. ápr. 5. 12:59
Lipe,engem érdekelne,Izabella hercegnő.Hogy kerül a történetbe,mi lesz a szerepe???
143. 46f2f563a1 (válaszként erre: 142. - Urbanszkyviki)
2013. ápr. 5. 12:58
Nem ,teljes részek is vannak forditva.Irj az oldal üzemeltetőnek hogy hogyan tudod megnézni.Tehát a Csodálatos Század oldalnak irj egy privát üzenetett.Szilvi az oldal üzemeltetője.Ettől töbet nem tudok segiteni.
142. urbanszkyviki (válaszként erre: 140. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 5. 08:29
Én néztem a facebookon, de ott csak pár perces részletek vannak lefordítva, nem?
141. 46f2f563a1 (válaszként erre: 140. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 4. 23:45
Szétnéztem egy kicsit.A youtube főleg szulejmán alatt szerepel,pròbàld ezzel .De találtam mohácsi csata,csodàlatos század és még sok màs cimkével is.Pròbáld a szulejmán -nal.
140. 46f2f563a1 (válaszként erre: 138. - Gyöngyi 49)
2013. ápr. 4. 21:31

Ne a youtube-n keresd.A Facebook-on Csodálatos Század cimel keresd,majd ott fent van direkt a videò is és ott katincs rá.El is indùl azzonal a facebookon keresztül.

Ezenkivül a Videobam-on is megnézhető.

2013. ápr. 4. 21:27

Hürrem visszavàg Leò megmérgezéséjért Ibrahimnak.

Hürrem hivatja Jakob-efendit,ő amolyan látnok és mágus egyben.Az akkori szolgálòja Nilufer aki bár rövid ideig lesz de nagyon sok fontos dologhoz kapcsolòdik.Vele ölete meg a szultán anya Hürrem lovát.Szòval Hürrem azt mondja Jakobnak hogy szeretné ha Ibrahim ùgy szenvedne ahogy ő,szeretné ha napròl-napra gyengéblene és lassan meghalna.Ekkor Hatidze másodszor terhes.Jakub-efendi azt mondja hozzon egy tárgyat Ibrahimtòl amit minden nap kézbe vesz ő peddig készit egy olyan mérget amit senki semm ismer.Igy Ibrahimot senki semm tudja majd meggyògyitani.Hürrem elmegy Hatidzéhez látogatòba.Ekkor Nilufer lenyùlja Ibrahim naplòját amibe minden leir ami aznap történik.Jakub minden lap sarkát bekeni a méregel majd ráolvas.A naplòt egy ùjabb látogatáskor Nilufer visza csempészi.Ekkor kint ülnek a pavilònba Ibrahim-Hatidze-Hürrem.Hatidze szülése megindùl de korai.Ekkor beviszik Hürrem is vele tart de a gyerek nem lélegzik.Ekkor Hatidze Ibrahimért kiállt.Hürrem átveszi a gyereket fejel lefelé a lábánál fogva kivesz valamit a szájábòl és elkezdi ütögetni a hátát a kicsi végre felsir.A gyerekel vannak elfoglalva fel semm tünik a naplò.Ibrahim minden nap ir és olvas a naplòbòl és a lap hajtásánàl megnyalja az ùját.Igy a méreg bekerül a szervezetébe és a bőrébe is beszivòdik.Hürrem amikor ismét megy meglátja hogy Ibrahim a naplò ùtán a gyereket fogja,majd figyelmezteti Hürrem Hatidzét hogy mindenkivel jòl mosasa meg a kezét mielőtt megfogja a gyereket mert vigyázni kell hisz koraszülött.Hürrem csak Ibrahimnak akar ártani nem a gyereknek.A gyerek belàzasodik és nem akar lemeni a làza.Persze Hatidze Ibrahimnak nem mondta hogy mossa meg a kezét igy a gyerekre is került mèreg.Aztán Ibrahim a szultánnal elmegy hòditani és onantòl a gyerek jòl lesz.Ibrahim viszont egyre rosszabùl.Amikor visszatérnek ágynak esik és a szultán hivatja a doktort.Azt a doktort akit a magyaroktòl hoztaj asszem Jòzsef a neve (nem emlékszem).Ő elmondja hogy méreg van a dologban és hogy ez bőrön keresztül kerűlt be.Meggyògyitja és Ibrahim rájön a naplòra majd elégeti.

Ez a doktor az egyetlen férfi orvos az egész sorozatban.Töbször is nagy szerepe lesz.

2013. ápr. 4. 20:42

Lipe!

olvasom az írásaidat,és megkerestem you tobe-n de sem magyarul sem felíratosan nem találtam ahogy a barátnőd fordítja.ha tudod küld el a linket.köszönöm

137. Fidus (válaszként erre: 135. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 4. 20:34
Nehogy eltűnj nekünk!!:)
2013. ápr. 4. 19:48
Engem minden érdekel, írj bármelyik részről nyugodtan. :)
135. 46f2f563a1 (válaszként erre: 132. - D1zsúlika)
2013. ápr. 4. 17:52
Szivesen mesélek,csak irjátok hogy mi érdekel beneteket.
134. 46f2f563a1 (válaszként erre: 129. - 9bbecc13db)
2013. ápr. 4. 17:50

Hürrem gyerekére Mehmetre vigyáz Gülnihal amikor fény derül az igazságra.Hürrem először felpofoza majd kidobja igy Gülnihal ismét a háremben a többi lányal alszik.Másnap nagyon hideg lesz és elkezd esni a hò.Ekkor Hürrem egy sálat ami valamilyen állat szőréből készükt küld neki ajándékba.Mondván hideg van nehogy megfázon.Gülnihal naivan a nyakába teszi azt hiszi Hürrem megbocsájtott.

Hürrem a sálat befújta valamilyen saval.Amikor Gülnihál lefekszik a sav hatni kezd.Èjjel Gülnihál vizért kel fel de fáj a nyaka és odanyùl a keze véres.Tükörbe néz és ordit ijetében.Hivják a doktornőt aki ad valami krémet.Elmondja hogy rendbe fog jönni de sok idő kell hozzá.Hürrem lemegy Gülnihálhoz és kérdi mi történt.Mintha semit semm tudna majdcjobulást kiván és kéri mielőbb térjen visza dadának Mehmethez.Gülnihál pár nap mùlvavmunkába áll.Ekkor Hürrem azt mondja hordjon fátyolt és sálat mert megijed a gyerek.Gülnihál engedelmeskedik de nem beszél.Nyaka és arca egy része nagyon csùny mintha megéget volna.

Később rendbejön és Hürremel is kibékülnek.

133. 46f2f563a1 (válaszként erre: 128. - Fidus)
2013. ápr. 4. 17:37

Következő magyar rész: A keresztények megtudják hogy jönn szulejmán.Megijednek és a pápátòl kérnek segitséget.

Az akkori pápákat nem ùgy kell elképzelni mint a maiakatt.Bizony részt vettek háborùkban,irányitoták a templomos lovagokat,pénzért sokmindenre képesek voltak.Sőt még gyilkoságravis parancsott adtak.

Hiába várnak a pápa segitségére nem kapjàk meg.

Mahidevrán állandòan nyagatja Ibrahimot hogy segitsen Hürrem ellen. Hürrem nem szoptathatja tovább Mehmetett már irtam a mérgezés miatt.Igy Mehmet dajkához kerül.Hürrem teje elapad és felháborodottan beront a szultán anyához.

Eközben a szultán anya már azon gondolkodik kihez adja férjhez Hatidzét.Már nem tudom mi volt a neve de Musztafa tanitòjára esik a vàlasztás aki egyben egy pasa fia is.Ekkor Hatidze megkéri Ibrahimot hogy ne találkozonak.Később Ibrahim és Szulejmán elindul a hadjáratra és sikerel jár.Hatidze a hadjárat előtt egy kézel himzett zsebkendőtt ad ajándékba Ibrahimnak.Gülnihál később lepleződik le.

132. D1zsúlika (válaszként erre: 125. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 4. 17:14

Amikor 03.18-án "elindítottam" ezt a fórum kérdést, még nem sejtettem, hogy ennyien idelátogatnak.

Azt sem gondoltam volna, hogy lesz egy "mesélő tündér" közöttünk.

Köszönöm "lipe", hogy mesélsz nekünk!!!

Én a háttérből hallgatom, de hálás vagyok érte, és szerintem az itteni fórumtársaink is.

Köszi még egyszer!!!

131. .málna- (válaszként erre: 130. - Ditti28)
2013. ápr. 4. 17:01
Én úgy érzem az első részekben sokkal szimpibb volt a Hürrem szerepe..
130. ditti28
2013. ápr. 4. 16:24
Hürrem nekem sem szimpatikus egy cseppet sem! Sőt kimondottan irritál a nagyképű , fölényeskedő viselkedése.
129. 9bbecc13db (válaszként erre: 123. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 4. 11:40
Mit tesz Hürrem,ha megtudja,hogy Gülnihal a szultánnal volt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook