Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


98. Cippora (válaszként erre: 95. - 46f2f563a1)
2013. márc. 28. 20:36
Köszi.Azért kicsit veszít Szulejmán a vonzerejéből így,hogy fűvel-fával lefekszik majd...:D
2013. márc. 28. 19:16
élmény olvasni a történetet!
96. 46f2f563a1 (válaszként erre: 95. - 46f2f563a1)
2013. márc. 28. 17:08

Akropò tetkò : Safavid dinasztia cimere

Firuze a dinasztia leszátmazotja.Ez a dinasztia már a szultán apjának is ellensége volt.

95. 46f2f563a1 (válaszként erre: 94. - Cippora)
2013. márc. 28. 13:02

Firuze tetoválása : A szultán legnagyobb ellenségének családi cimerre.Bár már leigázta őket tovàbbra is ellenségek.


Először valòban a szultàn szeretője lesz,de Hürrem nagyon sokszor megpròbàlja megölni. Firuze látnoki képeségének hála mindig megùsza. Végül Hürrem vàlasztás elé állitja a szultánt vagy ő vagy Firuze. A szultán ezután ismét lefekszik vele és csak ekkor fedezi fel a tetovàlást,majd azzonal kidobja a palotábòl.Hürrem végignézi arròl az emeleti részről ahol a háremre làtni hogy biztosan elhagya e a palotàt !

2013. márc. 27. 18:58
Lipe,azt meg tudod mondani,hogy Firuze-nek mit jelent a tetoválás a nyakán?Ő Szulejmán szeretője lesz?És mi történik vele?
2013. márc. 26. 10:24
Az engem meglepett, hogy a 3. évad ki fog tartani Szigetvárig. És hogy nem folytatják tovább. Pedig a címből kiindulva azt hittem... Na mindegy. :)
2013. márc. 25. 20:23
Az e heti magyar részben lesz az hogy a szultán a Dúnán felhajòzva megtámadja Nándorfehérvárt.Ekközben Lajos király épp az esküvőt ünnepli Viktòria és Gabriel közt.Sikerül Lajos királynak elszökni de Viktòria szerelmét megöli.
2013. márc. 25. 20:20

Niger visszatér a harembe !

Miùtán Hatidze elvete gyermekét és le akarta fejeztetni Hürrem kimentete majd a hárembe magához vette szolgálni.

Mindenki sokolt.Nigert elrejti Szümbül.Mahidevràn-Hatidze-Musztafa és Afife nem akarja Nigert látni.Hürrem ekkor azt mondja vagy marad Niger vagy mindent sejk-ul-islama elé terjeszt.Ő a főbirő,de ha Niger elé kerül akkor Ibrahim is.Igy Ibrahimròl mindenki megtudná mit tett és nem csak a palota falai közt tudnànak ròka.

Ekkor Hatidze bele egyezik Niger maradásába de csak amig a szultán viszatért és majd ő dönt a sorsáròl.

90. Fiatal nő (válaszként erre: 71. - 46f2f563a1)
2013. márc. 25. 10:15
Ja, hogy a nálatok lévő számozásról beszéltél... Így már világos. Azt hittem, a törökről beszélsz. :)
89. Fiatal nő (válaszként erre: 74. - Elbb)
2013. márc. 25. 10:11
Gyere a portra, ott kiteszik a spoilert. :) És ott is van egy lelkes társaság. ;)
88. kristo_f (válaszként erre: 85. - Cippora)
2013. márc. 23. 19:25

Akkor más is észrevette!? Lehet, eredetiben is hasonlót mondott, de azért nem kellett volna így forditani.


Egy kínzásnál meg "fülembe forró ólmot öntsetek" lesz :)


Valamikor gyerekkoromban, a Dunában találtam egy arab szerű rézpénzt egy szép monogrammal.

Ahogy most a wikin nézem, lehet Szulejmán kézjegye volt rajta.

Nagyvonalú voltam egy lánnyal :)

2013. márc. 23. 15:49
Ami nagyon látványos a sorozatban:Ibrahim és Hatidze esküvője,gyerekek születése,Leò tragédiája,Musztafa beavatásai és első kardjának átadása,Izabella hercegnő hárembe beiktatàsa,Hürrem házasága a szultánal valamit a felszabaditása és az erre adott reakciòk,Mihrimah tiz éves kora körül,Ibrahim félrelépése Nigerel,Hürrem a jòsokal,a szultán anyànak halála,Dzsihangir nyùjtása,........
2013. márc. 23. 15:41

Nòra Musztafa első szerelme.

Hürrem szolgàlòja volt Nòra ès ő intézte ùgy hogy Musztafa beleszeresen.Nòrával később megpròbálja megmérgeztetni Musztafát csakhogy Nòra is beleszeret és nem teszi meg.Aztàn kiderül hogy Nòra terhes de ez tiltott ő is tudja.Musztafának nem lehet addig gyermeke amig nem kezd uralkodni.Nòrát megpròbálják kivini a hàremből hogy megszülhese a gyereket de nem sikerül.Nòrán abortusz hajtanak végre de a vérzés nem akar elàllni.Musztafa rájönn mi történt és Nóràhoz siett.Felviszi a saját szobájába ahol Nòra a karjaiban meghal de még elmondja Hürrem tervét.Hürremre nem tudnak rábizonyitani semmit igy megúsza ám Musztafa sokáig nem heveri ki ezt.

2013. márc. 23. 15:17

Amikor Hürrem lányt szül Mahidevràn nagyon örül mert a fia lett volna az nagyobb ragra emeli.Nem sejti hogy hamarosan ismét fiùt szül. Hürrem gyermekei : Mehmet,Mihrimah,Szelim,Bajazid,Dzsihangir

Nasuf efendiről még nem irtam.Ő Ibrahim legjobb baràtja jòban rosszban.Ő fedezi majd Ibrahim és Niger kapcsolatát.

Niger gyerekét akire azt mondtàk halva született csak elrejteték Hürrem meg fogja találni.

84. kristo_f (válaszként erre: 74. - Elbb)
2013. márc. 22. 21:09

Nem szeressem én sem

Mintha egy krimi végét elmondanák



Észre vett-e valaki egy magyar vers idézetet a szultántol?

2013. márc. 22. 15:08

Viktòria (Szadika) màsodik pròbálkozása a szultán megölésére.

Viktória Hatidzéhez kerül szolgálni.Ekkor már Hürrem régi szerelme Leò is felbùkant.Ibrahim megzsarolja Hürremet hogy vagy ő vagy Leò hal meg ha nem akarja hogy elmondjava szultának ki is Leò.

Hatidze palotájában Hürrem kezébe ad egy rányér ratlukot(nem tudom ez e a magyar neve,törökül lokum) amit meglocsol méregel és magára hagya hürremet Leòval hogy dönsék el melyikük akar meghalni.Eközben a szultán eljön Ibrahimhoz és az udvaron a pavilonban foglal helyet.Bent Hürrem keserves sirásba kezd mert aznap tudta meg hogy ismét terhes szelimel.Mielőtt bármit mondana Leò megeszi a ratlukot és meghal.Közben Viktòria serbetet szolgál fel a szultának és a tálca alatt kèst visz magával.Amikor a szultán isza a serbetet hirtelen hátùròl a szultán torkának esik a késel de a szultàn leszereli.Hürrem ekkor figyel fel az ordibálásra és kisiet.Mire visza bemenek Ibrahim katonài mindent eltüntetnek és a szultàn sosem szerez tudomást arròl mi történt Leòval és Hürremel.

EZ AZ ELSŐ ÉVADBAN VAN NAGYON LÀTVÀNYOS ÉS IZGI. EZT A RÉSZT NE HADJÀTOK KI !

2013. márc. 22. 12:57
Hürrem kap majd a szultántòl egy lovat ajándékba amit Szerelem nek nevez el.Nagyon szereti.Amikor a szultàn ismét távol lesz Hürremet Ajsa-szultán anya és Mahidevrán ismét el akarja távolitani.Meglátják ahogy Hürrem kézből eteti a lovát ès kész is a terv.Először elveszik a szolgáit akikben megbizik majd ők küldenek másokat.Aztán Nilufert aki az akkor legmegbizhatòbb szolgálòja rákényszeritik hogy ölje meg a lovat.Hürrem nagyon szomorù és mindenki sejti mi történt de persze most is a szolgálò fizett az életével.
81. 46f2f563a1 (válaszként erre: 78. - Mandulacska2)
2013. márc. 22. 12:49
Ez igy van.Amit irok csak egy-egy rövid részletke,támpont hogy mo lesz vagy ki egy szereplő.Amit példáùl Mihrimah születéséről irtsm alig 10-15percben van a többit majd megnézed a tévében vagy a neten.Ez csak egy kis előzetes abbòl a részből.Ha mindent leirnák nem lenne elég egy oldal semm egyetlen résznek.
2013. márc. 22. 12:45
Barbarossa kapitány a hires tengeri kalòz.A szultán később admirálisà teszi meg.A tengerek uraként emlegetik.Kinézetre leginkább a viking hajòsokhoz hasonlitanám.
79. elbb (válaszként erre: 76. - 46f2f563a1)
2013. márc. 21. 22:35
Értem. Akkor elnézést a zavarásért! :)
2013. márc. 21. 21:46
Én is szeretem tudni előre, pláne, hogy alig bírom kivárni az új részeket. Ettől még ugyanúgy érdekelni fog, mert szerintem ezek az összefoglalók rövidek, sokkal részletesebb lesz majd a TV-ben.
77. Fidus
2013. márc. 21. 21:21
Én itt olvasom de nézem is.Nem zavar ha tudom mi lesz,sőt!!!
76. 46f2f563a1 (válaszként erre: 74. - Elbb)
2013. márc. 21. 20:31

Mi szeretjük előre megbeszélni és megtudni mi van azokban a részekben amit az rtl nem ad le,nem a teljes sorozatott adjàk le.A török részeket is magyarázni kell.

Kérték és igénylik mind ezt.Ha nem akarod előre tudni mi történik ne olvasd a fòrumot és nyis olyat ahol csak beszélnek ròla.

75. Cippora (válaszként erre: 74. - Elbb)
2013. márc. 21. 20:19
Te vagy az egyetlen akit ez eddig zavart,más nem tette szóvá.Szerintem keress egy olyan fórumot ami megfelel neked...
74. elbb
2013. márc. 21. 19:56

Kedvelem a sorozatot, gyanútlanul elkezdtem olvasni ezt a fórumot, és látom hogy lipe fórumtárs szépen lespoilerezte nekünk az egészet....


mit mondja...nem repesek a boldogságtól....



Nem olvastam el minden hozzászólást, mert azért érdekel majd a többi rész.


Esetleg lehetne mostantól csak beszélgetni róla és az aktuális részeket megbeszélni?

2013. márc. 21. 19:16

Firuze-egy derékig érő fekete hajù làny,kábé olyan magas mint Hürem és a nyakán fùra tetoválàs van.Őt Barbarossa kapitány(hires tengeri kalòz aki a szultának nőket,pénzt és meghòditott területeket hozz) őt Barbarossa egy tengeri vihar ùtàn egy hajò roncsai közül halásza ki.Majd elviszi őt is a többi nővel a háremhez de a hárem nem tudd minden nőnek helyet bisztositani igy a piacra kerűl és eladjàk.Másnap Hürrem és Szümbül aga a Vadász villához tart a hercegekért.Az ùt mellett meglátjàk hogy egy férfi három nőt vezet kötélen majd veri őket.Szűmbülel megveteti őket Hürrem és a hárembe kerülnek.Firuze néhány lányal együtt kiválaszák hogy a szultán szòrakoztasák mielőtt ùjbòl hòditani megy.A szultán lefekszik vele és Hatidzse és Mahidevrán mindent elkövet hogy megvédjék őt.Firuze Mihrimah szolgàlòja lesz és Dzsihangiron is ő fog segiteni.

Firuze gyògyitò és látnoki képeségel van megàldva.Firuze a mennyorszàg nevü városbòl a mai Irak területéről származik.

2013. márc. 21. 18:45
Mihrimah születése : Hürrem bisztos benne hogy ismét fiút vár és folyton ezt mondogatja a szultának és mindenkinek.A szultán ismét hòditásra megy és távolétében megszületik Mihrimah.Hürrem nagyon csalòdott hogy nem fia lett és nem akarja elfogadni,kézbe venni.Elviszik a szoptatòs dajkákhoz.Később Niger kalfa behozza és meg győzi Hürremet vegye karjaiba majd magukra hagya őket és az ajtò előtt halgatòzik.Halja amint Hürrem elsirja magát majd azt mondja.Ha senki semm fog szeretni mert lány lettél és akkor is szeretni foglak lányom. Ettől kezdve elfogadja.A nevét a szultán anya adja ő nevezi el Mihrimah-nak.
71. 46f2f563a1 (válaszként erre: 69. - Fiatal nő)
2013. márc. 21. 18:34
Nem néztem a wikit,de kérésedre bele néztem.Igen a török részek hosszabbak igy kevesebre jön ki ès egy részt egyben adnak le.A magyar rtl viszont nem olyan hosszan adja és nem is egyben ès a szerb semm.Megnéztem az rtl 112részre osztott be egy évadot mint a szerb.
70. 46f2f563a1 (válaszként erre: 67. - Cippora)
2013. márc. 21. 18:31

Ennek ùtàna kellett néznem,hirtelen nem tudtam kire gondoltál.

Ő Fahriye hatun vagy kalfa,magyarul Fairi kalfa az eredeti neve Diána.A Fahriye amit kapot török névnek.Elleinte Diàna néven szetepel.

69. Fiatal nő (válaszként erre: 27. - 46f2f563a1)
2013. márc. 21. 10:31
Akkor a török Wikin miért áll más? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook