Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 16. 12:24

Török 94-95rész nem tudom pontosan.Ez a harmadik évadban van és itt egy link a haláláròl:

[link]

277. Cippora
2013. ápr. 16. 07:06
Mustafa hanyadik részben hal meg?
2013. ápr. 15. 23:06
Kérdezetek,irjátok mi érdekel ! Igy csak találomra irom.
2013. ápr. 15. 22:26
Hürrem a piacon 3 hàzat akar megvenni de csak 2 kao meg.A harmadikban egy asszony lakik aki nem akarja eladni a házát.Hürrem ismét pròbálkozik de megint nem kapja meg a házat.Harmadszorra személyesen megy az asszonyhoz,kérdi miért nem adja el.Az asszony azt mondja itt él a családja már 3generáciò òta,itt szülte a gyerekeit,ide kötik az emlékek.Hát hogy adhatná ezt el? Hürrem ekkor elmondja hogy menedékházat akar épiteni az olyan gyerekeknek,nőknek mint ő.Biztos halotta a rabszolga asszonyok sirását már akiket itt a piacon árùlnak.Ezùtán elmeséli ő hogy került a palotába.Ekkor az asszony,ha tudtam volna hogy erre kell a házam már oda adtam volna.Ne haragudj hogy megváratalak a tiéd és ha bármiben segithetek szòlj.Megépitik a menedèkhàzat.
2013. ápr. 15. 21:57
olvassátok el, h mit ir a Wikipédia Hürremről ...
273. 46f2f563a1 (válaszként erre: 272. - Hulló csillag)
2013. ápr. 15. 20:20

Ez főlleg az anya Mahidevrán hibája lesz.Mint mindig most is Ibrahimot kéri meg hogy győze meg a fiát vegye átca trònt.Musztafa addig nem akarja a trònt amig apja él.Ezért is lesz majd a szultán megmérgezve.Azùtán Ibrahimnak sikerül Musztafával beszélnie bár még mindig vonakodik.De ezt Hürrem is megtudja.Hürrem jobb keze Rüsztem pasa ekkor.Hürrem felhivja a szultán figyelmét Ibrahimra és a beszélgetéseire Musztafával,Mahidevránal de a szultának ez még nem elég.Végül Rüsztem pasa a hadi táborban meggyőzi a szultánt hogy Musztafa lázadást szit és hogy a trónt készük átvenni.Az semm segit hogy Mahidevrán ir egy levelet a szultának hogy már idősödik ideje a trònt átadni.

Minden Musztafa ellen szòl,de valòjában nem csinált semmit.Az egész Mahidevrán erőltetésének a következménye.

272. hulló csillag (válaszként erre: 271. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 15. 19:28
hú, ez nagyon brutális! miért kell meghalnia Musztafának?
2013. ápr. 15. 15:38
Musztafa halála: Hadjáraton járnak éppen.Musztafát apja hivatja és ő jönn is.Kardját katonáknak átadja belép apja sátrába.Sátorban fehér függöny mögöt dühött apja ül,nem szòl semmit.A sátorba feketébe öltözött férfiak érkeznek lefogják Musztafát,ő küzd de már jön is a kötél a nyakára megfojtják.A szultán végig nézi mindezt,Musztafa ùtolsò szava APÀM !
2013. ápr. 15. 15:33

Ibrahim és Musztafa halála :

Sabud abba Efendi (főbirò) megtalálta a megoldást hogy a szultán megszeghesse igéretét mi szerint amig él Ibrahimnak semm esik baja.A korán azt irja hogy amig az ember alszik a lelke Allahal van,tehát éjjel gyakorlatilag halotnak számit.

Ibrahim miùtán vacsorázott a szultánal békésen alszik a palotában.Èjjel fekete ruhás,álarcos férfiak érkeznek.Egyikük kezében kötél lòg.Bemenek Ibrahimhoz az ajtòt becsùkják majd Ibrahimot lefogják.Ő küzd de a szobában ismét lefogják nyaka körül a zsinòr.Kész Ibrahim megfùllad ùtolsò szava szultánom.

269. 46f2f563a1 (válaszként erre: 268. - Urbanszkyviki)
2013. ápr. 15. 13:24
Több oka van ebben a sorendben : nagyobb valakinek képzeli magát mint a szultán,megcsalta Hatidzét,kikiáltotta magát szultának,a szultán engedélye nélkül kezdett uralkodásba és végül Musztafával-Mahidevránal szövetkezett hogy Musztafát mielőbb trònra léptesék,Mahidevránt meg a hárem élére helyezék.Persze emelett még Hürrem is ellene hangolta a szultánt.Végül a szultánt mikor megmérgezik ő keveredik gyanùba.
2013. ápr. 15. 09:46
Miért végzik ki Ibrahimot?
267. Hmv. (válaszként erre: 266. - Dorka12345)
2013. ápr. 15. 07:04
Ki írta?
2013. ápr. 14. 22:18
Ajánlom figyelmetekbe A Hárem című könyvet:) Most vettem meg,de nagyon jó:) Erről a filmről szól;)
2013. ápr. 14. 21:10

A jòsok akik a sorozatban lesznek sorrenbe:


Jusuf-efendi : Őt Gül aga fogja beajálani Hürremnek és Hatidzének.Hatidze szòl hogy csak titokban találkozhatnak vele mert az udvarbòl kitiltották.Gül aga a palota nyári szárnyába becsempészi.Hatidzének ezt jòsolja:

Láttok egy gyermeket,egy szőke fiùt aki valamiért nagyon sir.

Anya karjaiban vigasztalhatatlanul sir.Látom még valakit vársz.Viszatér,de sötét felhők gyülekeznek felette.Ekkor Hatidze kimegy.Hatidze első gyerekéről beszélt és Ibrahim naplòjával a mérgezésről.

Hürrembek ezt jòsolja:Hamarosan fiad lesz.Akit vársz viszatér.De láttok itt sok ellenséget is.Te te még királynő leszel !

Jusuf-efendi vízből jòsolt.


Lesz egy nő akit a szultán anya hivat.Ő homokbòl jòsolt.

Ekkor a szultán ismét hòditani készük ezért hivják a jòst.Jelen van Valhidem-Hatidze-Mahidevrán-Hürrem ezzen kivül Daje,Niger,Szümbül és Gül-aga is.A jós rászòrja a homokot valami rostára majd megkeveri és egy kigyò rajzolòdik ki.A jòs ezt mondja: Van egy nagy kigyò a palotában,de ez a kigyò még alszik akkor ébred fel mikor a szultán távol lesz.Veszély,szomorùság és talán mèg halál is.

Ezen éjjel Hürrem sárkányal álmodik és később valòban mig a szultán távol Valhidem miatt tűzel támadnak rá.


Òlomot öntő asszony Dzsihangirnál.

Dzsihangir nyùjtására készülnek és Hürrem nagyon aggódik.Daje javasolja hogy hivják ezt az asszonyt majd ő megmondja mi lesz.El is jön.A kicsi a bölcsőben felette egy lavòrt tartanak kevés vizzel abba öntik a megolvasztott òlmot.Majd a vizzel megmosák a kicsi arcát ezùtán a nő kiveszi a kihült òlomot és nézi milyen figurák vannak benne.

Ezt mondja: A kicsi beteg és beteg is marad örökre.Èlete veszélyben.Megpròbálnak egy gyògymòdott de emiatt egész életében érzékeny lesz.Sajnos nem éri meg a felnőtkort.Ekkor Hürrem kiborùl és kidobja a jòst.Már igy is kivan hisz másnap nyùjtjàk.

264. 46f2f563a1 (válaszként erre: 261. - Hulló csillag)
2013. ápr. 14. 20:10

Hatidze végül a saját palotájába vissza hozza Niger lányát Ibrahim miatt.Kénytelen volt mivel Hürrem rájött az igazságra és elmondta Ibrahimnak hogy él a gyerek.Ibrahim kérdőre vonja Hatidzét,de ő tagadja.Ekkor Ibrahim a katonákal átkutatja a temetőt és mikor megtalálja a sirt nem tudja kinek higyen.Kiásák és a sir üres.Ezùtán Hürremnek hisz és megfenyegeti Hatidzét hogy vagy előadja a gyereket vagy elhadja.Ekkor hozák vissza a kislányt,de Nigernek nem engedik hogy lássa.Késöbb majd megengedik.

Ezùtán nemsokkal végezik ki Ibrahimot.

Hatidzét ùjra férjhez adják de ő semm sokáig lesz már.

2013. ápr. 14. 19:58

[link]


Itt van ùgyanaz csak máskép kerestem rá.Ezt a Google-be másoljátok be és a legelsőre katincsatok rá.

A hárem titkos élete ! :-D

2013. ápr. 14. 19:49

Bár történelmileg valóban nem hiteles a film,de Hürrem személyiségéről az a véleményem,hogy amennyit olvastam a háremekről, a háremhölgyek életéről,ez a viselkedés volt annak a módja,hogy elérje,amit akar.Különben őt teszik el láb alól,vagy megmarad szürke senkinek,és hozzáadják valami vén pasához :)

Az viszont visszataszító,ahogy Gülnihallal bánik.Ő is tudhatná,hogy nem mondhatott nemet,ha őt jelölték ki arra az éjszakára.

2013. ápr. 14. 19:11
Nekem leginkább Ibrahim és Hatidzse szerelmének alakulása tetszik, olyan helyesek együtt, ahogy vágyakozóan egymásra néznek :)
260. bnedora (válaszként erre: 259. - L.luiselotte)
2013. ápr. 14. 19:10
Én meg pont vontatottnak és unalmasnak tartom, alig történik valami 1-1 részben. Hürrem pedig kiállhatatlan perszóna.
259. l.luiselotte (válaszként erre: 258. - Hulló csillag)
2013. ápr. 14. 18:52

Azért a többi csaj sem különb mint a Hürrem, és alig tudpom őket megkülönböztetni,egyik szemetebb mint a másik. Van egyáltalán normális köztük ? Többször voltam isztambulban, de úgy emlékszem, hogy a nők azért különbek voltak mint a filmben.

Én különben - minden történeti pontatlanság és hiteltelensége ellenére szeretem ezta filmet ( a kiscsaládom nem is tart miatta normálisnak )

Nézni jó, mert nem vontatott, pörgős a cselekménye, Szulejmánt Hürremet és Ibrahimot szeretem. Mit irtatok, Ibrahim cseh ?


(A két ikreklány szemeszinének különbözőségét észrevettem. )

2013. ápr. 14. 18:43
én is nagyon szeretem ezt a sorozatot, ha túl álmos vagyok, és nem nézem végig, akkor az rtlmoston megnézem utólag. Nekem sem szimpi Hürrem, nem is értem igazán, hogy a kedves szerény lánykából hogy lett az elrablása után ilyen hisztis gonoszkodó nőszemély.
257. hulló csillag (válaszként erre: 256. - Hmv.)
2013. ápr. 14. 18:40
nekem megnyitotta (egy szóközt ki kellett venni), samsung mosógép reklám jött elő :)
256. Hmv. (válaszként erre: 255. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 14. 16:15

Nekem nem nyit meg semmit ez a link...



Nem értem, mi a felháborító abban, hogy egy szultánnak sok "nője" volt? Hisz ezért volt háreme, nem? Az ő kultúrájukba ez így volt természetes.

2013. ápr. 14. 15:30

[link]


A mùltkor valaki emlitette hogy nem tudja elképzelni hogy a szultán bizony sok lányal volt,hát ezt olvasátok el.

Semmi köze a sorozathoz érdekeségnek szánom ! :-D

254. 46f2f563a1 (válaszként erre: 253. - Urbanszkyviki)
2013. ápr. 14. 15:27
Ez én semm tudom,de bizony nem stimmel.
253. urbanszkyviki (válaszként erre: 252. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 14. 13:52
Pedig ha valami, akkor az évszámok stimmelhetnének legalább - hogyhogy ez így nem jött össze?
252. 46f2f563a1 (válaszként erre: 249. - Ardilla)
2013. ápr. 14. 13:17
Nem tudom valòjában honnan származik de a sorozatban Prága az otthona.A sorozat nem történelmi film ezt ne is keresd benne.Sokminden nem stimmel benne például az évszámok semm.Ez a sorozat főleg a Szultán-Mahidreván-Hürrem szerelmi háromszögről szòl.Valamint Hürrem uralkodásáròl a háremben.
251. 46f2f563a1 (válaszként erre: 248. - Urbanszkyviki)
2013. ápr. 14. 13:12

Fülbevalò jò tipp.Ha kinagyitod a képet látni.Dòra fehér kövecskés függőt visel mig Dina ròzsaszint.Emelett Dòra szeme kicsit világosabb Dináénál ez látszik a képen.Még egy dolog ami a képen nem látszik Dòra durcásabb,akaratosabb.

:-D :-D :-D :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

250. CsillagTM (válaszként erre: 220. - 45f5ce422c)
2013. ápr. 14. 00:46

sztem Hürrem bárki szemszögéből egy irritáló, idegbeteg liba :)

de ez szubjektív vélemény.

249. Ardilla
2013. ápr. 13. 23:40
Zavaró dolog Prága emlegetése Ibrahimmal kapcsolatban, akinek a teljes neve Ibrahim Pargali volt. Talán innen jön a Prága, valami félrefordítás lehet, mert egyébként nem Csehországból, hanem valahonnan Görögországból, vagy Albániából vagy Itáliából származik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook