Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Március 9-től fogyi, ki tart velem? fórum

Március 9-től fogyi, ki tart velem? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯
193. Mion (válaszként erre: 192. - Marjann)
2009. márc. 9. 20:36
Szüleimnél is ez a helyzet, ők úgy oldották meg a mozgást, hogy sétálnak minden este! Olyan 2,5 km-t.... jót tudnak beszélgetni közben, és végtére is mozognak és szabad levegőn vannak! :o)
192. Marjann
2009. márc. 9. 20:20

Na, pilates letudva. Azt hiszem, nem lesz nagy favorit. Persze lehet, hogy csak én választottam rossz dvdt, legalábbis úgy tűnt, hogy nem kezdőknek való. Bár mondja is, hogy nem mindenki tudja megcsinálni az összes gyakorlatot. Ami nehéz az a légzés, szerintem jó lesz elmenni és kipróbálni egy pilates órát oktatóval. Holnap kiderül, lesz-e izomlázam.

Viszont úgy tűnik végre sikerült rábeszélnem a párom, hogy a szekrény tetején elfér egy fitball! most akciós az interspárban. Jóga mellett ez volt az egyetlen mozgásforma eddig, amire első látásra beleszerettem. Olyan mókás:D És mégis izmosít, ráadásul állítólag nagyon jó a narancsbőrre.


Ki fogom próbálni a kökényteát, holnap úgyis megyek patikába, majd megkérdezem. Ha csak naponta egyszer kell inni, akkor reggel simán meg tudom csinálni:)


Kicsit OFF kérdés: ti hogyan fogyasztanátok le a párotokat? Szeretne és le is kéne fogynia 5-6kilót. Sajnos mozogni nem szokott, mert amilyen edzésre tavaly járt, az idén nincs. Nem tudom, mit ajánlhatnék neki (fitballra nem akar jönni velem, nem is értem) Talán futunk majd ha jobb idő lesz, de mire hazaérünk (5-6 felé), már hodeg van és sötét:(

Evésére próbálok figyelni, vacsorára ő is csak gyümölcssalátát kap, de azt is megértem, ha nem képest azt enni, amit én.

Majd őt is megitatom kökényteával. Meg megpróbálok reggel rásózni egy üveg zöld teát. (nem tudom van e akkora edényem, hogy egyszerre 3litert forraljak :D)

191. Mion
2009. márc. 9. 20:19

Én gyógyteaként aloe vera teát szoktam inni hetente párszor (az FLP-set) eléggé drága, és nehéz hozzájutni, viszont sokáig elég! Nálam a vízhajtás ált. -2 kg-t jelent...


A mai napra megvolt a mozgás, kétórás kézilabda edzés, mikor hazaértem mindenemből csavarni lehetett a vizet fujj, de azért jó érzés volt :D


Ti használtok szaunaövet sportoláskor? Én igen, és nagyon ajánlom mindenkinek.... olvadnak le a kis párnácskák és szép a bőr is tőle! :o)

Ja, a vacsim mindössze egy danone activia volt, ennyire futotta az erőmből XD

190. xxLady (válaszként erre: 187. - Diegóóó)
2009. márc. 9. 19:27

A gyógyteáknál inkább arra kell figyelni, hogy egy bizonyos hatóanyagot ne vigyél be túlzott dózisban (példának felhozom a szóba került csalánteát - ha túlléped a megengedett, vagyis ajánlott napi mennyiséget, ami általában két-három csészényit jelent, akkor allergiás reakciók alakulhatnak ki, úgy mint bőr pír, vesefájdalom). Többfélét ihatsz, de meg kell tudnod, hogy milyen élettani hatása van, és lehetőleg ugyanazon hatású kétféle teából ne igyál.


Ha van konkrét kérdésed, szívesen segítek.

189. anya83 (válaszként erre: 188. - Kozmaedo)
2009. márc. 9. 18:58

Most én is éhes vagyok...

Szerencsére a mozgáson már túl vagyok!

2009. márc. 9. 18:56

Hát ebben a gyógyteás témában nem igazán tudok segíteni. Viszont aki nem szereti a zöld teát annak tudom ajánlani a mate teát az vmi lihtosabb ízű, de sztem csak addig még nem hűl teljesen ki!!! Illetv3e én még úgy tudom a rooibos tea is fogyást elősegítő és neki az íze sem rossz sztem.

Huu lassan rá kellene vennem magam a tornára. Egyébként vacsira körözötett ettem kenyér nélkül. meg két vékony szelet pannonia sajtot. Hát sztem ez a vacsi része a legnehezebb most kopog a szemem az éhségtől, de kibírom.

2009. márc. 9. 18:48
Van egy könyvem: Maria Treben - Egészség Isten patikájából.Nagyon érdekes dolgok vannak benne.Gyógynövényeket ír le hogy mire jó és történetekkel támasztja alá.Csak túl hosszú lenne kimásolni,de a csalán tényleg nagyon sok mindenre jó emésztést elősegítő,salaktalanító,vesetisztító.A csipkebogyót is szoktam inni.Azt nagyon szeretem,de tényleg nem szabad forrázni a C-vitamin miatt.Én azt nem tudom hogy vajon árt ha többféle teát is iszom egy nap??Nem iszok cukros,mézes italokat.A vizet nem igazán szeretem.A gyógyteákat annál inkább csak nem tudom hogy nem ártok e vele.Valaki esetleg?
186. anya83 (válaszként erre: 185. - XxLady)
2009. márc. 9. 18:39
Hibiszkuszosat is ittam és az is fincsi!Nekem eddig nem fáj a gyomrom a zöld teától, remélem nem is fog!
185. xxLady (válaszként erre: 184. - Anya83)
2009. márc. 9. 18:37
Én nem bírom a zöldteát - fáj tőle a gyomrom, a csipkebogyót hibiszkusszal keverve (van ilyen spéci készítmény is boltokban)igazán finom és egészséges. Egyre kell figyelni: forrázni sosem szabad, mert a C vitamin tartalom elillan.
184. anya83 (válaszként erre: 183. - XxLady)
2009. márc. 9. 18:36
Köszi!Régen ittam csipkebogyót, most csak zöldteát iszom!De lehet kipróbálom!
183. xxLady
2009. márc. 9. 18:35
Élénkítő hatása van, konkrétan vízhajtó (erre amúgy a csipkebogyó is alkalmas, bár annak inkább a C-vitamin tartalma az, amiért általában fogyasztjuk). Ösztönzi a vesét a salakanyagok kiválasztására, magas vastartalma van.
182. anya83 (válaszként erre: 181. - Diegóóó)
2009. márc. 9. 18:32

Én sajna nem értek a teákhoz...

A csalán tea mire jó?

181. diegóóó (válaszként erre: 180. - Marjann)
2009. márc. 9. 18:22
Éhgyomorra kell inni.Reggeli előtt,4 dl vízbe kell tenni egy csapott evőkanálnyit.Kicsit keserű,de sztem nem olyan szörnyű az íze.Ahogy nézem elég sokáig fogja bírni egy csomag.Mellette iszom a zöld teát én is.Tele van a szekrényünk gyógyteákkal,mindig beszerzek egy újabbat.A csalántea is nagyon jó azt is iszom.Valaki nem ért hozzájuk jobban?Lenne pár kérdésem.
180. Marjann (válaszként erre: 175. - Diegóóó)
2009. márc. 9. 18:13
Ki fogom próbálni! És ezt hogy iszod? Evés után? Naponta 1szer vagy 3szor? A filteres nekem annyiból jobb, hogy azt meg tudom a munkahelyemen főzni. Így is nagy üveg zöld teával közlekedek reggelente. Remélem az tényleg használ valamit és nem hiába voltam ma kb 16szor pisilni!
179. 9183e5be3e (válaszként erre: 176. - Hogre)
2009. márc. 9. 18:09

Szia!

Én is olyan 15-20 percről tudok annyi kell hogy beinduljon, viszont még az edzés befejeztével is folytatódik a zsírbontás:)Ez a norbi féle kickbox aerobik volt???

A másik kérdés: én azt tapasztaltam h. edzés előtt olyan 2-3 órával ha eszek az pont jó, mert nem rázkódik az étel, de még éhes sem vagyok a sporthoz, de szerintem embere válogatja.

178. anya83 (válaszként erre: 171. - Diegóóó)
2009. márc. 9. 18:03
Én sem koplalok drasztikusan!Én attól nem fogyok!És tényleg néhány hét után hűtő rámolás a vége!
177. hogre
2009. márc. 9. 17:56

Edzés előtt mennyi idővel nem szabad enni?

Van-e esetleg olyan étel ami fokozza a teljesítőképességet a tornában és nem rakődik le , nem olyan kalóriadús?

176. hogre
2009. márc. 9. 17:52

Sziasztok!!

Én most fejeztem be a mozgást. Box aerobikot csináltam Norbisat,de 20 perc után nem bírtam tovább. Izzadtam is rendesen, utánna még 10 percig helyben futottam, mert állítólag 20 perc után kezd zsírt égetni a szervezet. Ti ezt hogyan tudjátok?

175. diegóóó (válaszként erre: 174. - Marjann)
2009. márc. 9. 17:48

Én kökényvirág teát iszok!Salaktalanító és étvágycsökkentő.250 ft volt egy csomag.Nem filteres(Én ha lehet inkább nem olyat veszek).Ma kezdtem el.


"A kökény virágából főzött tea étvágycsökkentő hatással bír. Az ebből főzött tea csökkenti étvágyunkat, használatával természetes gyógyteás fogyókúrát alkalmazhatunk."

174. Marjann (válaszként erre: 172. - Diegóóó)
2009. márc. 9. 17:43

Eredeti pilates élénkítő, Rael Isacowitz-cal.

Rossmanban csak ez volt, 800ft. Majd beszámolok.


Vettem Naturland emésztést elősegítő teát is,de csak ebéd után fogom inni. 800Ft 25filter, napi 3mal 1hétre elég...kicsit drága. Inkább veszek majd salaktalanítót,amit napi 1szer kell inni és még finom is (ha érdekel valakit, majd leírom a márkáját) Egyszer már ittam egy kúrát, igaz akkor nem fogyóztam, nem figyeltem, hogy mit eszek, de puffadás ellen nagyon jó volt!

173. Marjann (válaszként erre: 171. - Diegóóó)
2009. márc. 9. 17:40

Mai kajám:

reggeli (7kor)natúr (aszaltgyümölcsös) műzli mézzel, tejjel, kis kukoricapehellyel (csak fél tányér, túlmézeztem)

tízórai (10): kajszis joghurt

ebéd (1kor): tegnapi maradék natúr máj (kell nekem a vas),krumplipüré, sült hagyma (ebédre eszem ami van, ezzel nem variálok)

uzsonna (fél4): egy banán

vacsora (ha kész a takarítás): gyümölcssaláta: 2főre: 2banán, 2 mandarin 8narancsot nem kaptam), 1 körte, kis citromlé, méz, pirított dió, hogy ropogjon

172. diegóóó (válaszként erre: 170. - Marjann)
2009. márc. 9. 17:37
Kíváncsi vagyok.Nekem holnapra lesz csak meg.Majd írd meg hogy lehet e követni!Melyiket vetted meg?
171. diegóóó (válaszként erre: 168. - Diegóóó)
2009. márc. 9. 17:36
Reggelire 1 banán és egy alma.12 körül ettem egy tányér húslevest tészta nélkül.4 órakor pedig 2 szelet csirkemellet paradicsommal hagymával savanyúsággal.Nekem a kajálás okoz nehézséget.Nincs mindig itthon csirkemell vagy hal...sokba kerülne ha minden nap azt ennék.Így néha inkább semmit nem eszek de akkor estére nagyon éhes leszek és félő hogy kirámolom a hűtőt.Ti hogy vagytok ezzel?
170. Marjann
2009. márc. 9. 17:22
Vettem pilates dvdt. Majd beszámolok milyen:) előtte megcsinálom a vacsit (gyümölcssaláta) és bemelegítésképp felporszívózom a lakást. (csak figyelni kell, hogy egyenes derékkal csináljam, akkor az is torna:D)
169. anya83 (válaszként erre: 168. - Diegóóó)
2009. márc. 9. 17:16

Sajna felénk sincs jó idő!Én tapostam 30 percet + torna!De ha jó idő lesz a torna helyett futás lesz!

És mit ettél ma?

168. diegóóó (válaszként erre: 164. - Anya83)
2009. márc. 9. 17:12
Nekem sincs már mára kaja tervezve...max egy kis paradicsom ha megéheznék még.Futni akartam menni de most esik az eső sajnos.Hátha eláll még fél7-ig.Akkorra terveztem.Ha elmarad akkor beteszek vmi dvd-t meg előkapom a kézi súlyzókat.:)
167. diegóóó (válaszként erre: 165. - 6ee0ffb012)
2009. márc. 9. 17:10
Nálam is ilyenkor szokott kezdődni a fejfájás!:S Kitartás!!!
166. anya83 (válaszként erre: 165. - 6ee0ffb012)
2009. márc. 9. 17:05
Kitartás!Én néhány hete kezdtem így igazából ez a folytatás...A mozgást csak 6 napja csinálom!
165. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 164. - Anya83)
2009. márc. 9. 17:03
Nehezen.Majdnem elcsábultam mikor a gyereknek adtam uzsit :(( Kezd fájni a fejem is....
164. anya83
2009. márc. 9. 17:01
Hát lányok a mozgás már megvolt!Ma már csak ásványvíz és max. egy joghurt!Nektek hogy telt a napotok?
❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook