Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Közüzemi tartozás miatt bíróság? fórum

Közüzemi tartozás miatt bíróság? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
26. Szerénke83 (válaszként erre: 25. - Edinah35)
2013. ápr. 30. 16:22

Nem mindenki viseli el, ha becsapják.

Ő erre így reagál:(

25. Edinah35 (válaszként erre: 21. - Fd338ca636)
2013. ápr. 30. 16:21
Mi egyezkednénk vele kisebb havi részletekben, de nem hajlandó a kompromisszumra, bíróságot akar. Már csak azért is, hogy megmutassa, hogy zsebre tesz... (ő mondta így)
2013. ápr. 30. 16:21
Jó,hogy neked van saját lakásod,de ha csak az szülne,akinek van hitelmentes ingatlana és bejelentett tisztességes jövedelme ebben az országban,akkor már igencsak kihalófélben volna a magyar(sajnos így is).
23. Szerénke83 (válaszként erre: 22. - Edinah35)
2013. ápr. 30. 16:20

Nem véletlenül:(

Becsaptátok, ő jóhiszemű volt.

Ne csodálkozzatok.

22. Edinah35 (válaszként erre: 19. - Szerénke83)
2013. ápr. 30. 16:19
Akarnánk fizetni, de ő ragaszkodik a bírósághoz...
21. fd338ca636 (válaszként erre: 9. - Edinah35)
2013. ápr. 30. 16:19

Ha esetleg a tulaj egy összegben kifizeti a szolgáltatónak,hogy a következő albérlőnél legyen szolgáltatás,akkor nem fogtok kapni részletet.

Én mondjuk kevesebbel jártam így,és nem direkt diktáltam más óraállást,egyszerűen nem jól számoltak és kijött az utolsó hónapban 60 ezer gázszámla.

Nekünk azonnal befizette a tulaj,így buktama részletfizetést.

szerencsére nagyon kedves afőbérlő,így neki törlesztek most.


Szóval ha a főbérlő kifizeti a tartozást,akkor kizárólag neki tartoztok onnantól kezdve,hogy ő milyen úton érvényesíti a követelését,az már rajta múlik sajnos.

20. Edinah35 (válaszként erre: 17. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 30. 16:19
Ha tudom, hogy el fogok esni, előbb leülök....
2013. ápr. 30. 16:18

Teljesen jogosan akadt ki a tulaj, hiszen ti csaptátok be őt.

Ne várd, hogy ezek után még ő legyen a jó fej.

Próbáljatok fizetni, részletekben!

18. Edinah35 (válaszként erre: 14. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 30. 16:18
Bocsi, de nem vagyunk ügyeskedők...csak nem tudtunk volna havi 70 ezreket kifizetni... hibát lehet bennem találni, de tanácsokat szeretnék kérni, hogy mit tehetnék vagy legalább hogy mi vár ránk ha bíróságra megy az ügy...
2013. ápr. 30. 16:17
nem jutott eszetekbe korábban
16. Edinah35 (válaszként erre: 13. - 1fbc7619c9)
2013. ápr. 30. 16:17
Nem tudom, hogy adózott e utánunk...szerintem majd most májusba bevallja...
2013. ápr. 30. 16:16
Szerintem nem mi vagyunk az egyedüliek, akik albérletbe vállaltak gyermeket... de most nem ez a lényeg. Amúgy pedig a jó körülmény is bármikor rossz körülményre változhat....
14. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Edinah35)
2013. ápr. 30. 16:16
Nem tönkretenni akar, csak nem akarja, hogy az ilyen "ügyeskedők" őt húzzák le. Mi a rákért kellett várni, amíg félmillió összejön? Ha most tudtok másik bérleményt keresni, nem jutott eszetekbe, hogy olcsóbb lakhatás kellene?
13. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 9. - Edinah35)
2013. ápr. 30. 16:15
Az a szolgáltatót nem érdekli.Annak kell fizetni akinek a nevén van a számla,tehát neki.Adózott utánatok?
12. Edinah35 (válaszként erre: 10. - Vikucka)
2013. ápr. 30. 16:12

Nem kell betámadni egyből...tudjuk, hogy a mi sarunk és nem lógtunk meg, vagyis ki akarjuk fizetni, ezért is hívtuk át a tulajt és beszéltünk vele.


Nincs közöm hozzá valóban, hogy simán kifizeti, de szerintem ettől még nem kéne a földbe döngölni minket, akinek nem vitte fel az Isten ennyire a jó dolgát. Szerintem a kompromisszum készség nem függ az anyagi jólléttől..az vagy van , vagy nincs.


Ha a szolgáltatókkal lehet részletfizetésben megegyezni, akkor vele miért nem lehet??? Mert ezt az összeget ő nem érzi meg, nekünk viszont fent kell tartani magunkat és az albérletet.


Tudod, ha az ember tudja hogy elesik, nyilván leül előtte...


Az órákat nem íratta a nevünkre, számlát nem adott, de szerintem attól még bevallotta.

11. Edinah35 (válaszként erre: 8. - 1fbc7619c9)
2013. ápr. 30. 16:09
Pont ettől a peres úttól félek... már pedig ezzel fenyeget. Ennek mi a menete? Párom nincs bejelentve mh-re én gyesen vagyok, lakásunk , értékünk nincs.
10. vikucka (válaszként erre: 1. - Edinah35)
2013. ápr. 30. 16:09

ahhoz, hogy o a farzsebbol ki tudna fizetni, semmi kozotok. A ti saratok. Miert is adna reszletfizetest? Gondolj bele az o helyzetebe, ott vannak az alberlok, akik nem fizetik a szamlat. Nem tudom mekkora lakasrol van szo, de azert 400 ezres tartozas eleg tetemes egy ev alatt. Mondom ezt ugy, hogy tavaly 200 nm-s alberletben laktunk, ket szintes, es gazfuteses. Az eves gazfogyasztas volt kb. 600 ezer. Tehat van osszehasonlitasi alapom. Szoval miert nem szoltatok neki elobb, hogy lehet baj van a cirkoval, tul nagy a fogyasztas?

A tulaj nem iratta at az orakat a ti nevetekre? Nem jelentette be, hogy ott laktok? Valszeg nem is adozott az alberleti dijbol, ha szamlat nem adott. Hiaba megy birosagra, meg o uti meg a bokajat.


Ti baromi nagy hibat csinaltatok azzal, hogy rossz oraallast diktaltatok, hisz ev vegen ugyis kibukik az egesz... A tulaj helyeben en azonnal kiraknalak titeket.

9. Edinah35 (válaszként erre: 6. - 1fbc7619c9)
2013. ápr. 30. 16:08

Pénteken diktálta be a valós óraállást (400 e. ft), de még a szolgáltató nem dolgozta fel és nem küldte ki a csekket.


A számla a tulaj nevére jön, bérleti szerződés van és bejelentette, hogy ki van adva, még a szolgáltatóhoz is bement, hogy albérlők laknak itt, tehát nem ő fogyaszt.

8. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 3. - Edinah35)
2013. ápr. 30. 16:08
Ha a tulaj nevén van a számla,akkor ő tartozik. Max polgári peres úton kérheti tőletek a tartozást.
7. kszb (válaszként erre: 3. - Edinah35)
2013. ápr. 30. 16:08
albérlők laknak. OK, de a ti nevetekre volt íratva a közüzem is? Benne van a szerződésben, h a számlák a nevetekre vannak íratva, és, h nme ő, mint tulaj, hanem ti diktáltok?
6. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 1. - Edinah35)
2013. ápr. 30. 16:06
A tulaj kifizette a tartozást? A fogyasztó ki volt hivatalosan,vagyis kinek a nevére jön a számla??A tulaj bevallotta az általatok fizetett albérleti díjat,adóbevalláskor?Van albérleti szerződésetek?Ezt jó lenne tudni..
5. Edinah35 (válaszként erre: 4. - Evamaria0803)
2013. ápr. 30. 16:04
Sajnos a honlapon az áll, hogy max. 1 évre adnak részletet...de ennyit nem tudunk fizetni. És tényleg feljelenthet csalásért? Annak mi a következménye?
2013. ápr. 30. 16:02
Sajnos csak a szolgáltató jóindulatában bízhatsz! Mindenképp kezdeményezd az egyeztetést. Nem valószínű, hogy csak egy éves részletfizetést kaphatsz, de amint egy részlettel késedelembe esel, rögtön fizetni kell a teljes összeget! Mielőbb keresd fel a szolgáltatót!
3. Edinah35 (válaszként erre: 2. - Kszb)
2013. ápr. 30. 15:58
Úgy bizonyítja, hogy van bérleti szerződés, ráadásul be is ment szólni, hogy albérlők laknak. És mivel tanuk vannak, hogy itt lakunk, könnyen bizonyítható, hogy mi fogyasztottuk.
2. kszb (válaszként erre: 1. - Edinah35)
2013. ápr. 30. 15:57

és mivel tudná ő igazolni, h ti csaltatok? Sztem semmivel....

Igazából marha nagy butaságot csináltatok, és csak magatoknak köszönhetitek, de nme gondolnám, h bizonyítható, h kevesebbet diktáltatok havonta.

2013. ápr. 30. 15:48

Nagy bajban vagyunk... albérletben lakunk 1éve, sajnos felhalmoztunk 400 ezer forintos közüzemi tartozást. Ez úgy jött össze, hogy a tél folyamán mindig kevesebb fogyasztást diktáltunk be, mint ami a valós volt. De lehet, hogy a cirkó sem jól üzemel, mert sosem volt 22 foknál többre állítva. Ismerősök szerint valami nem stimmel, van ahol ennyi az összes éves fogyasztás... de ez most nem segít..


A tulaj fenyeget minket,hogy feljelent csalásért (amiért börtön jár, hamis óra állás diktálásáért) és mivel tele vannak pénzzel, simán tönkre fog tenni. Bíróságra akar vinni emiatt.


Gondoltunk arra, hogy kérünk 1 éves részlet fizetést a szolgáltatótól, de ekkora, több mint 30 ezer forintos részletet nem tudnánk fizetni.


Párom nincs bejelentve a munkahelyére én gyesen vagyok itthon. Nem tudjuk kifizetni és nincs semmi amit oda adhatnánk. Ráadásul másik albérletet kell keresni és azt is fizetni kell. Teljesen kilátástalan a helyzetünk. A tulaj farzsebből kifizeti a számlát és nem lehet vele kompromisszumot kötni, hogy neki fizetnénk részletekbe (neki nem kenyérre kell). De ő minden képen bíróságra akar menni... és tönkre tenni. Emiatt a párom elveszítheti a munkahelyét, de nem érdekli. Csak az vezérli, hogy megmutassa, simán tönkre tesz minket...


Szerintetek mi vár ránk??? Ha bíróságra visz, mi lesz a menete?? Ott lehet részletet kérni méltányosságból? És tényleg , ha feljelent csalásért, amiért nem a valós óraállást diktáltuk akkor mi várható???


Adjatok tanácsot, ha tudtok, vagy aki már átment hasonlón, mi a menete az egésznek??


Köszi ha segítetek és mivel kapok majd hideget-meleget, jöhetnek a kövek is!!


De nem meglépni akartunk, ahogy nem is tettük , hanem megoldást akartunk közösen keresni a tulajjal, de ebben nem volt partner.


Mit tehetnénk???

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook