Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Közüzemi tartozás miatt bíróság? fórum

Közüzemi tartozás miatt bíróság? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
176. vica66
2013. máj. 2. 09:12

Nem akarnék senkit arra bíztatni, hogy halmozza a közüzemi tartozást, sem albérletben, sem saját lakásban. De ebben az esetben az a helyzet, hogy a tulajnak van inkább aggódni valója, mert adócsaló. Feketén adta ki a lakást - tipikus, hogy nem felel meg a szerződés a követelményeknek (így csak egy értéktelen cetli), nem engedi bejelentkezni a bérlőt, a mérőórák az ő nevén vannak. A szolgáltatót egyébként nem érdekli, ki lakik a lakásban, mindig az fizet, akinek a nevén van az óra. Hogy ő hogyan hajtja be a pénzét, az már az ő gondja. Szerintem a tulaj csak fenyegetőzik, mert nem lesz könnyű dolga bebizonyítani, hogy bérlő fogyasztott a lakásban, viszont nem hinném, hogy szeretné tartani a hátát az adócsalás miatt. Itt üt vissza a feketén kiadás.

A bérlőnek másik, olcsóbb albérletet kellett volna keresni, amikor szembesült azzal, hogy a magas közüzemi számlákat nem tudja fizetni. Nem kellett volna megvárni, amíg ennyit felhalmoz.

175. gkreka (válaszként erre: 174. - Acuko)
2013. máj. 2. 09:04
Lehet. Akkor pedig a szakmája szégyene :)
174. acuko (válaszként erre: 173. - Gkreka)
2013. máj. 2. 08:59
Lehet, hogy jogász.. Sosem lehet tudni.. :)
173. gkreka (válaszként erre: 172. - Banyaci)
2013. máj. 2. 08:55

Si tacuisses, philosophus mansisses. És mivel én sem vagyok elég bölcs, bevallom nem fejből citáltam.


Szerintem nem kéne "jogi" tanácsokat osztogatnod!

172. Banyaci
2013. máj. 2. 07:33
Ja és ha átutaláskor nem írták bele a közleménybe, hogy albérleti díj az amit utalnak, akkor akár jószándékú megélhetési támogatás is lehet amit a főbérlőnek fizettek. Az utalás önmagában kevés.
171. Banyaci
2013. máj. 2. 07:31
Hogyha polgári prees úton akarja behajtani, akkor is max azt éri el, hogy ha van bejelentett jövedelem, akkor annak a 33%-át vonják majd minden hónapban amíg le nem telik a tartozás összege. Ám addig amíg a bíróság meghozza az ítéletet neki kell fizetnie az eljárás költségét. Na meg ott az ügyvédi költség neki ami ilyenkor már tényleg nem két fillét. Csalásért ugyan tehet feljelentést, de itt nem történt hivatalosan csalás a részetekről, mert minden az ő nevén van. Ettől függetlenül még mindig azt mondom, hogy egy ügyvéd jobban ismeri az ilyen ügyek menetét, jobb tanácsot tud adni.
170. michelle.r (válaszként erre: 168. - Banyaci)
2013. máj. 1. 21:01

Így van, az ő felelőssége, ezért fogják rajta behajtani, ő majd polgári perben követelheti vissza a bérlőitől.

Érthetetlen bizalom - vagy végzetes felelőtlenség, hogy rá sem nézett. Érthetetlen, miért nem ő diktálta a méréséket és miért nem kérte el a befizetett csekket.

169. michelle.r (válaszként erre: 162. - Vikucka)
2013. máj. 1. 20:55

Ez koránt sem biztos, ezer oka lehet annak, hogy nem engedte bejelentkezni őket. Adót majd májusban kell fizetnie. Ha tavaly nem fizetett, idén befizeti, persze büntetéssel, de megteheti.


A pénzét viszont nyilván vissza akarja kapni, amit rajta behajt a gázművek. Az adóhivatali büntetése messze nem lesz ennyi, tehát nem érdeke nem perelni.

168. Banyaci
2013. máj. 1. 20:37
Egyébként az én paraszti eszem szerint, ha valaki tulajdonos egy lakásban a nevén vannak az órák ill. a számlafizetőnek is ő van megjelölve, akkor az óraállás tiszta beolvasása az ő felelőssége. Akkor is, ha életvitelszerűen nem ő, hanem más él a lakásban . Mégha jóhiszemű is volt. Hiába van egy akármilyen papír arról, hogy ő kiadta a lakást az kevés egy rendes eljáráshoz. Egyébként egy ügyvédi tanácsadás meg nem olyan borsos. Egyszeri alkalom nem kerül százezrekbe. Ha a tulaj elmegy ügyvédhez, akkor majd hajlandó lesz egyezkedni.
167. Micimackó30 (válaszként erre: 1. - Edinah35)
2013. máj. 1. 20:13

Kedves Edina!


Sajnos a tulajdonos valóban elmehet az üggyel a bíróságra. A bíróság előtt mindenképpen részletesen el kellene mondani, hogy milyen körülmények között éltek illetve, hogy elismeritek a tartozást. Szándékotokban áll megfizetni azt, de jelenlegi anyagi körülményeitek között maximum x Ft-os havi részletek tudtok vállalni. A bíróság kérni fogja a jövedelemigazolást, és nyilatkozni kell, hogy a családnak mennyi az egy főre jutó havi jövedelme. Itt célszerű elmondani, hogy a férjednek alkalmi munkákból van bevétele (azaz biztos állása nincs) és egy kisgyerek eltartásáról gondoskodtok. A bíróság mérlegelni fogja a körülményeket és van rá esély, hogy részletfizetést engedélyez. Ez teljesen a bírótól függ.

Addig is célszerű lenne megnézetni szakemberrel a cirkót. Ha arra utaló jelet talál a hozzáértő személy, hogy valami működési probléma van a készülékkel, akkor a bíróságon mindenképpen jelezni kell, hogy a számlázott összeg nagy eséllyel nem a ténylegesen fogyásztasnak megfelelően történt.

Az anyagi körülményeidre tekintettel valószínűleg költségmentességet vagy költségkedvezményt kapsz az eljárásban, ami azt jelenti, hogy ha indítványozol például szakértőt a cirkó megvizsgálására, akkor annak költségét nem kell megelőlegezned.

Ha büntetlen előéletű vagy és nem folyt még eljárás ellened, akkor a cselekmény enyhesége miatt elképzelhető, hogy akár megrovással megúszod, de annyi biztos, hogy tényleges letöltendő börtönbüntetést csak emiatt nem fogsz kapni.


Remélem segítettem:

Mici, a mackó

166. moonlight13 (válaszként erre: 165. - 6b006fc769)
2013. máj. 1. 20:13
Milyen nyomozásról beszélsz? Egy közüzemi tartozás nem tartozik a rendőrségre! Vagy félreértettem valamit?
165. 6b006fc769 (válaszként erre: 159. - 1fbc7619c9)
2013. máj. 1. 19:46
Nyilván fognak örülni, de attól még lefolytatják a nyomozást. Ha nem nyomoznának, azért kiváncsi lennék, hogyan utasitják el a nyomozást.
164. gkreka (válaszként erre: 162. - Vikucka)
2013. máj. 1. 18:27
Fordítva ülsz a lovon. A fórumindító albérlőket mindenképpen megbüntetik. A főbérlő adóhatósággal kapcsolatos ügye ettől teljesen független.
163. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 162. - Vikucka)
2013. máj. 1. 17:55
A helytelen óraállás bediktálása alól akkor sincs felmentés.
162. vikucka (válaszként erre: 156. - Edinah35)
2013. máj. 1. 17:52
A véleményem az, hogy a tulaj nem jelentette be sehol sem, hogy albérlői vannak, pláne a NAV-nak nem. Nagyon sokan adják ki feketén a lakásukat. Ha ő bejelentette volna valahol, akkor megengedte volna, hogy 1. a nevetekre kerüljenek az órák a közműveknél, 2. bejelentkezzetek ideiglenes lakcimre oda hivatalosan. Mivel ő nem engedte, hogy bejelentkezzetek, tuti nem jelentette be sehol sem hivatalosan és adót sem fizet utánatok. Igy ő csak fenyeget, de hivatalosan semmit sem tud tenni, mert még ő fogja a bokáját megütni, hogy a az adófizetést elkerülte.
161. michelle.r (válaszként erre: 160. - 5bcf1b7c01)
2013. máj. 1. 17:50
Ha rokon, ismerős, akkor bízott bennük, ez magyarázat arra, hogy miért nem kért kauciót. Ha idegenek voltak, teljesen érthetetlen, hogy ennyire kiszolgáltatta magát.
2013. máj. 1. 17:32
Javasolnám a mielôbbi törlesztés megkezdését, mivel most már nincs fûtési szezon.... mert ôsztôl két lovat megülni egy fenékkel nem lehet.
159. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 156. - Edinah35)
2013. máj. 1. 17:06
A rendőrségen marhára fognak örülni még egy tyúkosnak:)Amúgy pedig ,ha már nem íratta a számlát a nevetekre ,sőt be sem jelentett.Akkor miért nem ellenőrizte ,hogy rendesen vannak e diktálva az órák.Ez elég nagy összeg ,talán a számlákon észrevehető lett volna.Mondjuk ez nem ment fel benneteket,de nem tiszta a tulaj hozzáállása sem..
158. EsztyMorgan (válaszként erre: 149. - Edinah35)
2013. máj. 1. 16:47
Akkor tulajdonképpen "feketén" laktok ott.......??
157. gkreka (válaszként erre: 153. - Edinah35)
2013. máj. 1. 16:02

Igazam van és megpróbáltok tiszta vizet önteni a pohárba? vagy Igazam van, de csak rám hagyod, mert akkor legalább nem osztom tovább a tanácsokat? :)


Ha csak apró lépésekkel is, de kezdjétek el rendbe tenni az anyagi helyzeteteket! Tudom, most reménytelennek tűnhet, hogy a végére jártok az adóssághalmaz felszámolásának, de ha el sem kezditek...

2013. máj. 1. 15:59
Azt mondta ad nekünk 2 hetet, hogy kerítsünk pénzt aztán feljelent a rendőrségen csalásért, és elindítja a pert.
155. Edinah35 (válaszként erre: 154. - 1fbc7619c9)
2013. máj. 1. 15:59
Én se értem....
154. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 150. - Edinah35)
2013. máj. 1. 15:40
Ti mindent elmondtok mindenkinek?Minek kell azt neki tudni?Amúgy meg a tulaj akkor végképp nem jut a pénzéhez.Nem is értem ,kauciót nem kér,aztán meg lemegy szadistába,ez tényleg érdekes...
153. Edinah35 (válaszként erre: 152. - Gkreka)
2013. máj. 1. 15:37
Tudom, igazad van.
152. gkreka (válaszként erre: 150. - Edinah35)
2013. máj. 1. 15:37

Csak egy ötlet: beszéljetek a párod munkáltatójával Legyetek őszinték, meséljétek el, hogy milyen anyagi slamasztikába keveredtetek. Ha a férjed egyébként jó munkaerő, akkor talán megtarthatja az állását.


És tanuljatok végre a hibátokból!!! Tudom, hogy nehéz megélni manapság, de most jártatok nagyon rosszul az "ügyeskedés" miatt. A párod feketemunkája előbb-utóbb újra bajba fog sodorni titeket.

151. gkreka (válaszként erre: 147. - 1fbc7619c9)
2013. máj. 1. 15:30
Egyszerre kérdeztünk:) Csak az én koromban, már itt van ez a fránya spatreflex :)
150. Edinah35 (válaszként erre: 148. - Gkreka)
2013. máj. 1. 15:26
Mert a párom nincs bejelentve és ha a tulaj megbolygatja a dolgot, akkor a főnök inkább elküldi, mert hogy problémás ember neki nem kell. Saját magát védené. A tulaj röhögve mondta hogy nem érdekli.
149. Edinah35 (válaszként erre: 147. - 1fbc7619c9)
2013. máj. 1. 15:25
De pontosan így volt. Csak a bérleti szerződés volt. Nem jelentkezhettünk be és kauciót sem kértek, a számlák a tulaj nevére jönnek.
148. gkreka (válaszként erre: 145. - Edinah35)
2013. máj. 1. 15:20

Nem szemrehányásból hiányoltam a választ. :)


Csak most jól jött volna, ha be tudjátok számíttatni a tartozás csökkentésbe.


Jogilag inkább polgári peres vetülete van az ügyeteknek, nem kell számolnotok "jelentős" büntetőjogi szankcióval. Miért gondolod, hogy a párodat ki tudja rúgatni az állásából a főbérlőtök? (végül is az ő érdeke is, hogy törleszteni tudjatok fel) Nem akarok rosszindulatú lenni, de olyan, mintha a töredékét mondanád csak el annak, ami történt. Valahogy nem kerek...

147. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 145. - Edinah35)
2013. máj. 1. 15:13
Miért?Már csak kérdem ,mert ezt viszont nem értem.Nem jelentkeztetek be,nem voltak a számlák a neveteken, és kaució sem volt?Ez így nagyon nem kerek!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook