Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Közüzemi tartozás miatt bíróság? fórum

Közüzemi tartozás miatt bíróság? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
236. timycat (válaszként erre: 208. - Edinah35)
2013. máj. 2. 21:36

Eddig azért volt felelőtlen és marha mert nem ellenőrzött titeket, most diktált most azért genyó.


A számla míg kijön van jó 10-14 nap, aztán a fizetési határidő; ez bőven kimeríti az "egy kis idő" fogalmát, szerintem

235. timycat (válaszként erre: 207. - Edinah35)
2013. máj. 2. 21:33

De miért te akarod beosztani a pénzét? Hadd költse már arra amire szeretné.


Én pl nem azért dolgozom, hogy éppen megéljek, hanem vásárolgatni, utazgatni is szeretek, szép lenne ha a megbízóim kitalálnák, hogy mivel nem éhezem nem kapom meg azt a pénzt ami jár, vagy max röhejes részletekben.

234. michelle.r (válaszként erre: 223. - Banyaci)
2013. máj. 2. 21:29

Százan, százszor elmondtuk, hogy közjegyzői okiratba foglalt tartozás elismerés elég biztosíték a bérbeadónak.

De Edinah sajnos csak azt hallja meg, aki szerint a tulaj a genyó.


Gondolom segítene a tárgyalásmeneten az első beígért 15-20.000 forint átadása is.

233. michelle.r (válaszként erre: 217. - Edinah35)
2013. máj. 2. 21:25
Teljesen empatikus, ha még a házában laktok.
232. timycat (válaszként erre: 176. - Vica66)
2013. máj. 2. 21:24

Már miért lenne adócsaló? Láttad a lakásbérleti szerződést? Csak mert bőszen állítod, hogy értéktelen cetli.

Az érvényes lakásbérletnek nem feltétele a biztosíték adása, a mérőórák átíratása, a lakásba való bejelentkezés, nem kell ellenjegyeztetni, még csak tanú sem kell rá, egyszerű írásbeliség a követelmény. Ha azt egy "cetlin" követik el, ha minden alaki-anyagi kellék benne van akkor az a "cetli" bizony érvényes szerződés


A tulajt átvágták, nagyon. Nem is értem, gondoljátok már magatokat a másik oldalra. Vagy mindenki simán benyelné, hogy h.lyének nézik és leveszik anyagilag. Mindenki szó nélkül tűrné, hogy ki kell fizetnie 4 kilót arra amit nem is ő fogyasztott, a kedves bérlők pedig talán majd 2 év alatt kifizetik, talán

231. michelle.r (válaszként erre: 194. - Vica66)
2013. máj. 2. 21:17

Szerintem pedig egy naiv balfax, aki csak mert ismerős ismerőse, megbízott bennük. Hallottam már olyat, hogy a tulaj ne adózik, de olyat még soha, hogy ne kért volna kauciót, pontosan az ilyen esetek elkerülésére. Lakbérre ugyanis nem fordítható a kaució, csak számlák és okozott kár megtérítésére.


Az pedig majd május 20. után feszegessük, hogy adózik-e vagy sem, mert addig bőven van ideje. És mivel nincs arról info, hogy egyáltalán ott laknak-e olyan régóta, hogy van már lezárt adóév, csak találgatsz. Mind amellett nem hiszem, hogy a bérlőjét bármelyik bérbeadó is beavatja a pénzügyeibe, tehát erről nincs info.


Próbáljunk a tényekre hagyatkozni hipotézisek helyett.

230. EsztyMorgan (válaszként erre: 229. - Michelle.r)
2013. máj. 2. 21:14

Ez sajnos nagyon igaz.

Célszerűbb lett volna a tulajnak télen megmondani, hogy mi a helyzet.

229. michelle.r (válaszként erre: 188. - Edinah35)
2013. máj. 2. 21:13

Tudod mi csípi az én szemem, de nagyon? Pontosan tudtátok, hogy jóval kisebb a bediktált összeg, mint a valós fogyasztás. Értem, hogy miért csináltátok. Azt viszont nem, hogy miért nem akkor mentél oda a tulajhoz, hogy nem tudtok télen ekkora összeget kifizetni, de ahogy melegszik az idő, majd mindig egyre többet és többet jelentetek be és idővel majd utoléritek a valóságot.


De sunyiban csináltátok, most viszont neki kellene megértőnek és jóindulatúnak lennie? Ő a hibás, mert nem ellenőrizte, hogy akinek odaadta az ingatlanát az hazudik-e vagy sem?


Nem buli neki hogy meghurcol, csak egy dolgot érts meg, az ígéret szép szó. Semmi több. Ha nem tartjátok az ígéretet nincs módja megkapni a pénzt, csak ha perre viszi.

228. gkreka (válaszként erre: 225. - Edinah35)
2013. máj. 2. 19:22

Feladtam. Hülyeség ellen nincs orvosság.


De azért sok sikert az életetek egyenesbe hozatalához!

2013. máj. 2. 18:57
26 éve van gázórám. Soha nem diktáltam kevesebbet - többet igen.
226. bd55e3f068 (válaszként erre: 225. - Edinah35)
2013. máj. 2. 18:00
Mert mitől lett volna másabb, ha a neveteken van az óra? Akkor több lett volna a pénzetek a fűtési szezonban?
225. Edinah35 (válaszként erre: 224. - Gkreka)
2013. máj. 2. 16:55
Hát az hogy csak engem állítasz be hibásnak, minden csak nem tanácsadás. Senki nem mondta hogy sajnálni kell. De ha már itt tartunk, mindezt tényleg megelőzhette volna a tulaj azzal, ha pl. a közművet a mi nevünkre íratja, vagy akár intézi ő a bediktálásokat. És még mindig nem értem, hogy miért ne lehetne kicsit emberségesebb, amikor mi megpróbáltunk vele beszélni, felvállalni a dolgot és nem eltűnni innen. Ja és gyönyörködj nyugodtan az új fejpántodban...biztosan jól áll.
224. gkreka (válaszként erre: 222. - Edinah35)
2013. máj. 2. 16:30

OK, megértettem! Akkor ezentúl hívjuk a fórumot: Ki tudja jobban sajnálni Edinah35-t.


Nem hiszem, hogy ellenséges voltam veled a hozzászólásaimban. Próbáltam tanácsot adni.


A glóriát pedig mindkettőtök fejéről levettem. Mindig is szerettem volna egy ilyen szép, csillogó hajpántot magamnak. Nem igazán illet meg, úgyhogy vehetjük úgy, hogy elcsaltam tőletek.

223. Banyaci (válaszként erre: 198. - Gkreka)
2013. máj. 2. 16:24
Egy pillanatig sem volt szó arról, hogy csak szóban megígéri. Lehet szépen hivatalosan papírt írni arról, hogy ő tartozik a tulajnak ennyivel és havonta x összeggel x hónapig törleszti. Na ezzel a papírral hogyha nem fizetnek már lehet a tulajnak kezdenie valamit. Mert így szerintem csak a szája járhat. Erkölcsileg jár neki a pénz, de jogilag nem biztos, hogy behajtható. Megegyezéssel biztosan jobban jár mint egy kétes kimenetelű perrel.
2013. máj. 2. 15:34

Akkor ne érts meg... de azon még mindig átsiklasz, hogy a tulaj nem tartotta az adott szavát, vagyis hogy haladékot ad, mielőtt indítja a dolgokat. Szerintem még mindig tisztességesebbek vagyunk, mintha leléptünk volna.


Könnyű mondani, hogy vállaljon az ember másodállást...te kerestél már??? szerinted olyan könnyen felveszik az embert?? Bárcsak így lenne.


És szóval se kértem, hogy szídjátok a főbérlőt, de azért glóriát se vonjatok a feje köré.


Jogi tanácsot pedig fogunk kérni a jövő hét folyamán.

221. gkreka (válaszként erre: 220. - Edinah35)
2013. máj. 2. 15:29

Sajnállak, bár ettől nem lesz neked könnyebb, de megérteni nem tudlak...


- Kivettetek egy lakást, aminek ilyen sok a fenntartása. Legalább egyszer próbáltátok kiszámolni, mennyi lesz a havi rezsitek, mielőtt belevágtok?


- Gyerekvállalás megvitatásába nem akarok itt belemenni, de szerintem háromfős családként is tudtatok volna kisebb költségű lakásba költözni, amikor rájöttetek, hogy hónapról-hónapra nő a tartozásotok.


- Gyerekkel persze nem könnyű, de van bármi ötleted arra, hogyan tudnál plusz bevételre szert tenni, ami "bizonyítja" a főbérlő felé, hogy minden erőddel azon vagy, hogy vissza tudd fizetni a tartozásod? Vagy legalább gondolkozol rajta? Ez a párodra is vonatkozik, pl. másodállás vállalása, nyárra idénymunka, akár külföldön (persze ezek rengeteg lemondással járnak, de!)


- Ha csak azért nyitottad a fórumot, hogy kollektíve szidjuk a szemét főbérlőt, akkor semmi értelme sem volt, mert ez még nem vinné előbbre az életed.



+ Érdeklődj,(akár a szolgáltató jogi osztályán is), nem egy helyen kaphatsz ingyenes jogi tanácsadást (szakemberektől, nem a hoxán! Bocsánat-bocsánat, ezt nem úgy értem, hogy..., sokszor kaptam én is jó tanácsokat itt, de).

220. Edinah35 (válaszként erre: 218. - Bnedora)
2013. máj. 2. 14:20
Akkor ne érts velem egyet, de legalább próbálj valahol egy kicsit megérteni.
2013. máj. 2. 14:17

Ha bíróságra adja, akkor sem kapja meg egy összegben. A részletfizetési hajlandóságot pedig elfogadja; a nincsbôl nem lehet fizetni.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok....

A teljes ellehetítlenítés pedig senkinek sem jó. Neki sem!

218. bnedora (válaszként erre: 217. - Edinah35)
2013. máj. 2. 14:16
Lehet, hogy segített volna, ha időben közlitek velük, hogy nem tudtok annyit fizetni, és nem pedig hónapokon keresztül kevesebb fogyasztást bediktálni, összehalmozva ezt a nagy összeget. Ne haragudj, de nem tudok veled egyetérteni.
217. Edinah35 (válaszként erre: 216. - Bnedora)
2013. máj. 2. 14:12
De hol van az leírva hogy nem segíthet?? Ezt hívják empátiának.... ja de arra senki nem szól semmit, hogy tulaj nem tartja az adott szavát...de mindegy...legyen ő a szent akkor...
216. bnedora (válaszként erre: 213. - Bd55e3f068)
2013. máj. 2. 14:09
Nem értem egyes emberek viselkedését. Még ha a gyerekük lenne, de egy vadidegen ember. Miért gondolja, hogy segíteni kellene nekik?
215. bd55e3f068 (válaszként erre: 214. - Edinah35)
2013. máj. 2. 14:01
Jól van, mancika, igazad van.
214. Edinah35 (válaszként erre: 213. - Bd55e3f068)
2013. máj. 2. 13:58
Senki nem akarja, hogy elengedje a tartozást. Ha meg akarnánk lógni a fizetés elől megértem hogy betámadsz. De mielőtt glóriát adsz a tulaj feje fölé, arra mit mondasz hogy nem adta meg azt a haladékot hogy pénzt kerítsünk esetleg, amit először ő talált ki??? Nem lehet érteni, hogy mi nem tehetjük meg hogy havi 30-40 ezreket fizessünk, de ő pont azért teheti meg hogy kisebb részletet enged, mert ő meg sem érzi ezt az összeget. Másrészt a bíróság sem fog a jelen körülmények között nagyobb törlesztőt megítélni. Mutass egy embert aki még életében nem hibázott!!!
213. bd55e3f068 (válaszként erre: 207. - Edinah35)
2013. máj. 2. 13:53
Jó, hogy nem rögtön engedje el, mert neki van pénze, nektek meg nincs :P
212. bd55e3f068 (válaszként erre: 207. - Edinah35)
2013. máj. 2. 13:52
Mert csak. Semmi közöd hozzá, hogy neki mire kell a saját pénze.
211. bnedora (válaszként erre: 209. - Bd55e3f068)
2013. máj. 2. 13:51
Egyetértek veled. Mindenki addig nyújtózkodjon, ameddig a takaró ér. A többit már mások leírták.
210. bd55e3f068 (válaszként erre: 208. - Edinah35)
2013. máj. 2. 13:49
Most diktált, aztán postára adják a számlát, aminek nem azonnali lesz a befizetési ideje, hanem két hét múlva.
209. bd55e3f068 (válaszként erre: 205. - Edinah35)
2013. máj. 2. 13:48

Az egyetlen botlás több hónapos sunyi kivárás volt, és nagy az összeg, a törlesztés szóbeli felajánlása pedig komolytalan.

Akárhogy ragozod, nem a tulaj a hibás.

2013. máj. 2. 13:47
A másik, hogy szóban adott nekünk egy kis időt hogy kerítsünk pénzt...erre már este bediktálta a valós fogyasztást... akkor????? Ki is nem szava hihető??? És én kérek elnézést.
2013. máj. 2. 13:47
Azért számít hogy sok pénze van, mert nyilván nem kenyérre kell sem az albérlet pénz, sem ennek a gázfogyasztásnak a törlesztése. Ez esetben miért nem enged legalább annyit, hogy kisebb törlesztő részletekben adnánk vissza neki???
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook