Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásvásárláskor közüzemi tartozás fennállása esetén mi a teendőm? fórum

Lakásvásárláskor közüzemi tartozás fennállása esetén mi a teendőm? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 26. 09:03
Szia.Hugomék,mikor lakást vettek,azon is sok tartozás volt.Az eladóval elmentek mindenhova,kifizettek minden elmaradást,átíratták az órákat,visszakapcsoltattak mindent és annyival kevesebbet fizettek az eladónak a lakásért.
3. Myra (válaszként erre: 1. - Murva)
2012. szept. 25. 21:43
Nem. Én ugyan így jártam. És addig nemkapcsoltak vissza semmit míg ki nem fizettem az előző tulaj tartozását. Annyit segítettek, hogy a kamatot elengedték mivel nem az én tartozásaim voltak. Víz és villanytartozás volt.
2012. szept. 25. 21:34

Normál esetben a birtokba adás időpontjára kell biztosítania az eladónak, hogy nincs közmű tartozása. Ha tetemes, én azt csinálnám, hogy a végtörlesztésből fizetném ki.

Egy ideje nem volt ilyen üggyel dolgom, amikor utoljára igen, ott nem engedte a közmű az új tulajdonos által újra installálni, ott úgy volt, ahogy írtam. Érdeklődj a közműnél, de gyanítom, hogy nem működik.

2012. szept. 25. 21:24
A lakás amit szeretnék megvenni:elvitték a gázórát,lekapcsolták a vizet,mert nem fizetett a tulaj,ha megveszem a lakást szerintetek én vissza szereltethetem a gázórát,illetve vissza kapcsoltathatom a vizet,attól függetlenül,hogy ő tartozik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook