Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


71. rboy25
2016. máj. 11. 20:24

Sziasztok! :)

Na, örülök a pajzsmirigy meg labor eredményednek! Nyugodj meg, ezer százalék hogy "csak" idegi alapon van. :) Majd holteren sem lesz semmi, legfeljebb az extrák, de szívbetegséget nem fognak találni biztos vagyok benne. ;)


Az MPS-re azt mondják hogy nem vészes dolog, a lakosság x%-ának van, nem szoktak vele nagyon sokat kezdeni. Legalábbis amennyire én tudom, amiket hallottam róla. :)


Tegnap extráztam... bent munkahelyen, kaja után. Jól teleettem magam, aztán jöttek sorban. Na mondom király, itt fogok lefordulni. De persze nem történt semmi, elkezdtem csakazértis csinálni a munkámat és el is múlt. Azt vettem észre hogy egy órája már nyugi van. :D

Még ha csak 1-2 jönne azt mondom oké... de ha rámjön, akkor sorozatosan, van hogy minden 3. ütés félremegy és ez eltart 10 percig is... Utána ritkulnak, majd elmúlik.

2016. máj. 10. 20:46
Nekem nem . Én csak a szívdobogás érzést szoktam mostanában. De normális sőt inkább alacsony a vernyomasom.
2016. máj. 10. 19:42
Nektek is van olyan hogy kb minden huszadik ütés extra néha?
2016. máj. 10. 19:28

Jelentem a pajzsmirigyem értéke tökéletes egy kis csillag lett a vérképemen :D

Tuti idegi alapon van ez a sok extra és szívdobogás érzés vagyis remélem,ezzel nyugtatom magamat :)


Ti hogy vagytok?

2016. máj. 10. 11:56

Sziasztok! én most találtam rá erre a fórumra amikor az extrákról keresgéltem a neten. Nekem MPS-em van (mitrális prolapszus) és az okozza az extrákat. Legutóbb azt mondta a doki, EKG-t kellene csináltatni, amikor jönnek az extrák. El is mentem az ügyeletre, de abban a fél percben épp egy extra sem ugrott be... Így az EKG nem mutatott semmit...

Azt gyanítom, idegesség hozza ki.

Nekem kicsit segített a Q10 - olajban.

Extrátlan napokat kívánok mindenkinek!

2016. máj. 9. 13:37

De lehet azért vannak szivdobogás érzésem mert alacsony a vernyomasom.

Holnap megyek verkepre megnezik a pajzsmirigyemet megegyszer.

2016. máj. 9. 08:19

Én sose voltam elhízott nekem már soknak számít hígy 57 vagyok. Úgymond szerencsére hiztam.

😊☺

Nekem egyszer volt hogy arra ébredtem h erősebben doboz de nem gyorsan sőt normálisan. Hataz időjárás is beall majd mi is ☺

64. rboy25
2016. máj. 9. 07:06

Nekem tegnap jött rám délután, viszonylag enyhe bedobbanások voltak, ez most nem volt annyira durva. Viszont elég sokáig tartott, teljes bizonytalanság-érzésem volt közben, olyan belső remegést éreztem. Aztán lefoglaltam magam és azon kaptam magam hogy el is múlt. :)

Most csend van, de majd jön a következő ilyen... nem félek tőle hogy örökre elmúlt :D

A sok csavargás az tök jó dolog! Amikor rád jön, akkor is menjetek el ha teheted. :) Majd szépen megismerkedsz emberekkel (pl. a boltban a személyzettel, szomszédok stb) és már minden olyan "szokásos lesz". :) Költöztem már párszor különböző helyekre, mindig idegen volt az elején aztán azon kaptam magam hogy belerázódtam, megszoktam az új környezetemet.

Az "alultápláltság" simán lehet a folyamatos idegességtől. :( Amikor folyton idegeskedtem, szorongtam nagyon lefogytam, 50 kiló voltam. Utólag ha visszanézek egy olyan fényképet, megijedek! Most meg majdnem 90 vagyok. Persze az sem jó, de ha egy 8 kilót leadnék akkor teljesen normális testsúlyom lenne.

2016. máj. 8. 18:54

Nekem nem hat az olyan inkább betartom hogy nem eszem tejeset. A 172 cm még csak most értem el a normális értéket hogy nem vagyok alultaplalt.


Lehet van benne valami nem érzem még magáévá a várost .

Pedig mindig csavargunk párommal.

Napi szintű szívdobogás erzes már tényleg kezd nyugtalanna tenni félek hogy tényleg van valami cink.

62. rboy25
2016. máj. 8. 18:08

Az idegen helyre költözés megviseli az embert, főleg ha még idegen városba is költözik! Ehhez idő kell hogy úgy érezd, az az "otthonod". Sokat kell sétálni, mászkálni a környéken az ember jobban szokja, plusz a séta amúgyis a legjobb testmozgás. Nem megerőltető de mégis csinálsz valamit. :)

Nekem még most van folyamatban az előző környék elengedése ahol laktam. Kicsit nehéz mert nagyon a megszokásoktól függök. :( Főleg akkor nehéz, amikor laksz 2 évig egy helyen és egy tollvonással véget ér a dolog egyik napról a másikra - kvázi elveszik az otthonodat és nem tehetsz ellene semmit, utána meg beköltözöl egy sokkal kisebbe sokkal drágábbért.

Ha kiszámolom, 3/4 év alatt ez volt a 2. költözésem, úgy érzem megedzett a dolog. :D

De most jó sok ideig nem lesz több költözés, hálistennek.

Ez az 57 kiló max ez sok vagy kevés?

Én sajnos túl sok kiló vagyok... amikor a kislakásban laktam sokat ettem, ez volt az egyetlen örömöm akkor híztam el. :S Itt az új helyen sokkal aktívabb vagyok, feljebb talán nem fog menni - meg jó lenne leadni pár kilót.


A lépcsőzés meg a futás engem is "megterhel" de panaszom nincsen, csak edzetlenség... szimplán gyorsan és erősen ver a szívem, de ez normális dolog.

Laktózérzékenységre egyél ilyen lebontó tablettát, állítólag jó! :)

2016. máj. 7. 22:39

Szerintem az extrákat nem lehet megszokni és kezelni se hogy ne panikoljunk be. Csak rendellenes működés.

Verkepem is rendben van. Bár egy bevásárlás is megterhelt. 3 üveg üdítő és 1 liter tej és kifulladtam dobogott Ha megint rendszeresen mozognek rendben lenne úgy érzem. 3.rá felgyalogolni az megterhelt. Ennyit jelent hogy régen sokat mozogtam.

Bár nekem az is ratesz elkoltoztunk másik városba és hát barátok család nincs a közelemben és sokszor érzem magam egyedül annak ellenére hogy párom itt van .

De remélem idővel ez is rendeződik.

Étrendet is változtatni kellene nagyon sokat eszek és 57 kg vagyok maximum. Sok édeset is eszem 😀 De laktóz érzékeny is vagyok. Lehet kevesebb só liszt cukor is segítene. De hát szeretek enni 😀😅☺

60. rboy25
2016. máj. 7. 20:54

Én is ugyanígy vagyok ezzel: várom hogy elmúljon, számítok rá hogy el fog vinni. Aztán elmúlik, később meg újra jön.

Nekem már mondta pszichiáter hogy persze hogy nem fog használni a bétablokkoló mert nem szív-eredetű a dolog. Ez megnyugtat, csak ugye akkor idegi eredetű, arra meg szedek gyógyszert. Tehát az egyiknek használnia kéne, bármi is az oka.

Majd elmegyek megint kardiológusomhoz aztán meglátjuk mit mond - biztosan ugyanazt amit eddig, hogy minden rendben van. De nem baj, legalább két hétig nyugodt leszek, mint aki megkapta a beöntést. :D

Egyébként nagyon érdekes és egyértelmű jelenség hogy a szorongás azt a tünetet produkálja amitől a legjobban félsz. Ha szívbajoktól félsz, akkor azzal érzed a bajokat és így tovább. Például hallottam olyanról hogy valaki attól félt hogy kihullik az összes haja és folyton azt vizsgálgatta hol vannak kopasz foltok a fején: és csodák csodájára mindig talált kihullott hajszálakat is. Ezeket persze amúgy is megtalálta volna, hiszen mindenkinek többé-kevésbé hullik a haja, mégis aggódott hogy mi lesz vele.

Velünk is így van, csak ugye mással kapcsolatban.

Nekem most kezdett el tényleg egyenesbe jönni az életem - eddig össze-vissza albérletekben laktunk, szépen lassan haladtunk felfelé az életszínvonallal most meg már saját lakásban lakunk végre. :) Szóval most lenne itt az ideje saját magamat is rendbe tenni, de úgy végleg. Nem tudom létezik-e ilyen hogy a szorongásból való meggyógyulás... de olyan jó lenne! Már 10 éve vagyok így, szedem ezeket a szarokat... Mint már írtam is korábban, annyit használ hogy ellátom a hétköznapi teendőimet, képes vagyok rá. De "jól" nem vagyok tőle, az egész csak egy buborék. Az extrák is megvannak, meg néha pánikolok, bár magát a pánikot nagyon jól tudom kezelni önkontrollal. Szimplán ha rámtör, akkor uralkodom felette és csakazértis az ellenkezőjét csinálom mint amit el akarna érni a szorongás. Pl. ha megkörnyékez az ájulás - bár nagyon ritkán van hálistennek - csakazértis dolgozom tovább és leszarom. És el is múlik olyankor. :D

Kérdezhetném hogy az extrákkal miért nem működik... és ha magamba nézek, ott a válasz is: mert félek tőlük. Hiába "megszoktam, együtt élek velük"; akkor is félek.

Van itt köztetek olyan, aki félt tőle de már nem fél? Ezt kéne elsajátítanunk, és akkor el is múlnának. Szerintem még gyógyszerek sem kellenének - amúgy sem használnak. :D


A mitralis prolapsus - vagy hogy írják :D - állítólag nem vészes dolog, az emberek x százalékának van, elég gyakori. És nekem még olyanom sincsen, aztán mégis szenvedek.

A szél egyébként nem jó a szívproblémáknak. Volt ismerősöm akinek szervi szívproblémája volt, és panaszkodott is amikor erős volt a szél.

2016. máj. 7. 19:53

Én megerzem az időjárás változást.

Utálom is. Egyik nap leszakad az ég másnap még megsulok. Panaginrol meg úgy nem hallottam. De rá is keresek.

Néha úgy érzem az én agyam is atveszi felettem az irányítást.

És csak nyugtalanság és stressz van benne aminek úgy mondd nem kellene.

2016. máj. 7. 19:19

Sziasztok!

Próbáljátok ki a Panangint, van egy erősebb ( forte) változata is. Vény nélkül kapható, hátha segít. Még a B1 vitaminról is olvastam, van akinek az is jó.

Érzitek-e az időjárásváltozást? Engem a szeles idő nagyon megvisel, persze most is fúj a szél.

2016. máj. 7. 13:02

Nekem is igy van. Elorebb mar leirtam a tortenetemet gorgessetek fel. Most folyamatosan 1 eve extrazok. Van amikor hetekig semmi aztan varatlanul ramjon. Egy korai dobbanas, kis szunet, majd ujra a normalis ritmus. Aztan megint.. van hogy minden 5.utes ilyen. Aztan elmulik. Majd ujra megint. En az egeszet ugy elem meg hogy varok.. varok hogy elmulik e vagy meghalok. Xd nevetseges tudom megis ezt erzem. En is voltam kardiologian, mitralis prolapsusom van de azt mondtak a dokik(tobb helyen is.voltam, koztul pl a Debreceni kardiologian is), hogy artalmatlan... oke. De akkor valami oka csak van ezeknek az extrasystoleknak??!! Hazidokim magnerotot ajanlott. Szedtem is.napi 3 szemmel, es lass csodat: elmultak az extrak.. ahha, kb ket hetig. Aztan mintha "hozzaszokott" volna a szivem, megint jottek a bedobbanasok. A magnerotot szedem meg attol. Most vettem.a DM-be szivnyugtato teakevereket. Majd.meglatjuk hat-e. Ezen kivul pszichiaternel is voltam. Elozo hozzaszolasomban elolvashatjatok miert. Eleg nyomos okom van a stresszre. Spitomint irt fel, ez egy szorongascsokkento tabletta. Kicsit.minta jobb lenne. Mar nem nezegetem a neten miket irnak a kulonbozo betegsegekrol. Extrak ugyanugy.. komolyan mondom mikor nincs mar rendesen hianyolom oket. Elkezdtem.olvasni egy konyvet. Csupa jo dolgokat ir benne. Pl az vagy, amit bevonzol. Igaz. En magam vonzom be ezeket is mert szinte egesz nap ezen kattog az agyam hogy megint mikor jonnek az extrak. Reggel mikor felkelek tok happy vagyok. Aztan rajovok hogy basszus uj nap uj lehetoseg az extraknak..bummm jonnek is.

Mellesleg kovetkezo honapban lesz az eskuvonk. Megint van stressz. Pszichiaterem azt mondta: hiaba hogy jo dolog fog tortenni, a pozitiv stressz ugyanugy kihat az idegrendszerre.

Amint ferjhez megyek elmegyek ujra egy kardiologushoz. Addig mar nem akarok.

56. rboy25
2016. máj. 7. 09:15

Na, akkor két hét és megnyugszol! :) Biztos vagyok benne hogy megnyugtató dolgokat fog mondani az orvos.

Nekem a bölcsességfogak voltak a "gócok" bár az sem volt vészes, csak az utolsó hetekben, hónapokban volt gennyes az ínyem. Amikor kihúzták, utána éreztem azt a megkönnyebbülést az egész nyakamban - lement az az enyhe de folyamatos gyulladás.

Amik tömésre vannak ítélve nem lukasak hanem sok benne a barázda és az orvos szerint "jó lenne megcsinálni" ergo nincsen úgy fogászati problémám hálistennek. :)


Tegnap voltam dilidokinál, a szívemre azt mondta hogy több nyugtatót és erősebbet... mondom szedtem már erősebbet és többet, de minden maradt. Nem tudott rá semmit mondani, ő is azt mondta mosolyogva hogy nem ettől fogok meghalni. :D

Szóval megkaptam a bogyóimat 6 hónapra, most nyugodt leszek e tekintetben hogy nem fogynak el egy darabig! :)


Kíváncsiságból megnéztem egy régebbi holteremet tegnap: 120 VES (kamrai) és 65 SVES (pitvari) pótütés. 23 VES/óra volt a maximum, tehát ez elvileg semmiség. :D

2016. máj. 6. 18:54

Foggal pedig nem szabad játszani az is rossz hatással lehet a szívedre.

Rólam ma vettek le az ekg t. Volt neki munkája éjszaka. De alapból ideges is voltam, hogy rajtam van nem tudok aludni.

Két hét és eredmény 😊☺

54. rboy25
2016. máj. 6. 07:35

Igen, ismerős ez a "semmi különös, csak sok stressz". Csak sajnos nekünk az is elég... :)

Egyébként érdekes, kb. 2 évvel ezelőttig sokkal erősebb volt az idegrendszerem, jobban tűrtem a dolgokat. 2 éve volt egy üzemi balesetem és bevarrtak 5 napra kórházba, hát azt hittem megpusztulok... magától a környezettől. Na, az egy törés volt az életemben, azóta teljesen máshogy reagálom le ezeket az orvosos dolgokat - régen bírtam minden beavatkozást (bár nem volt nagyon sok szerencsére), azóta irtózom a rendelőktől meg attól a hülye szagtól. Szabályosan rosszul vagyok tőle. Ha háziorvoshoz megyek akkor nincsen semmi különösebb, de a vérvételen lévő szag már zavar. A tűt mondjuk bírom továbbra is. Hanem amivel igazán hadilábon állok az a fogászat. Rettegek tőle, irtózom! A kórházi kezelés után 1 héttel kiszedték az egyik bölcsességfogamat, azt még jól toleráltam. Hanem rá pár hónapra én a nagylegény elmentem egy SzTK fogászatra tömésre... elkezdte fúrni érzéstelenítés nélkül és fájni nem fájt ugyan, de éreztem teljesen az egész műveletet, azt az erőt ahogyan nekinyomja a szerkezetet meg ilyen undorító ízt és szagot. Na, azonnal a székben elájultam. Érdekes volt, éreztem hogy kezdek rosszul lenni és akkor is a szívem olyan össze-vissza vert, kivert a víz, lefehéredtem, azt hittem odarókázom és sötétült minden. Mondom oké, kész, itt a vége a történetnek. Aztán magamhoz tértem, és olyan fél percig éreztem az össze-vissza szívverést, aztán pár perc múlva jobban lettem és saját lábamon távoztam a helyszínről. :D Ennek utánanéztem - meg tájékozott vagyok a témában - ez egy normális dolog volt ami történt velem, meg a szívverés is normális olyankor.

Aztán rá pár hónapra sor került a másik bölcsességfogam kiszedésére is, de nem mertem elmenni, féltem hogy elájulok megint és abba már bele fogok halni. Aztán már annyira fájt hogy jéggel az arcomon mentem be dolgozni, és eldöntöttem hogy nem érdekel mi lesz de ezt ki kell szedetnem mert nem bírok létezni így. És csodák csodájára semmi rosszullétem nem volt a beavatkozás alatt, pedig fél órán át fúrta, feszegette, recsegett, ropogott. :S Még az állkapocscsontomból is ki kellett szednie egy darabot, meg fúrásnál ennek is volt egy szaga. Rá egy hétre varratszedés, na akkor már rosszul éreztem magam a rendelőben. Legszívesebben elszaladtam volna, alig vártam hogy kiszedje, felálljak, és elrohanjak ki a levegőre. Megállapították hogy 3 fogamat be kéne tömni mondom oké majd... Azóta megpróbáltam elmenni fogászatra, de a váróban a szagtól elkezdtem fehéredni úgyhogy otthagytam csapot-papot és kirohantam. :D Ez volt 1 éve, azóta nem voltam fogászaton. Majd ha fájni fog akkor elmegyek, akkor talán jobban fogom viselni.

Lényeg a lényeg, a vegetatív idegrendszerem sokkal érzékenyebb lett ezekre a dolgokra és biztos vagyok benne (meg hát bizonyított tény is) hogy ez okozza a szívproblémáimat. Valahogyan a gyökerét kéne megszűntetni, de hogyan? Szedem az antidepit, a szorongásoldót, bétablokkolót... mégis mi szűntetné meg a gyökerét? A dilidokim próbált újabb szereket felírni, de nem szedtem be. Elolvastam a mellékhatásokat, és azt mondtam hogy jó, ezt nem. Nem hinném hogy az erősebb és durvább idegrendszerre ható szerek ezeket megoldanák. Ugyanígy az alkohol vagy drogok sem oldják meg ezeket. Fejben kéne rendet tenni, csak azt nem tudom hogy azt hogyan lehet. :D

Jah, és fiú létemre nem panaszkodhatok, nem nyavajoghatok, mindent jól kell tűrnöm ez is néha nehéz. De jól megy, csak a legszűkebb környezetem tudja hogy ezzel küzdök. :D

53. cicus1989 (válaszként erre: 52. - Rboy25)
2016. máj. 5. 21:39

Nálam is minden rendben van. Igaz sok stressz ért de ennek nem kellene kihatassal lennie. Este is kicsit felmergeltem magam egyből bedobbant kettőt és utána picit nehezen kapok levegőt. Legalább dolgozott rajtam az ekg ☺

Sajnos hiába múlik el a stressz belül az emberben benne marad főleg ha komoly dologról beszélünk. Én mindent a szívemre veszek sajnos. Lelkis vagyok de hát milyen lennék lány létemre. ☺

Szívdobogás érzésem is sok van mostanában azzal kelek hogy szetrobbanok olyan nyugtalanságot érzek belül. De nem ver gyorsan a szívem pulzusom több olykor.csak hát ezektől bepanikolok hogy akkor reccs ennyi volt. Régen nekem sajnos ez atvaltott depresszióba két év kellett mindennel együtt hogy megjavuljak. Ennek már lassan 5 éve. És megint itt a pánik folytonos szorongás.

Régen állandó vendég voltam az ügyeleten is. De mikor panikom van tudat alatt érzem hogy nincs veszély. Mindig sirasba torkollik a pánik vége. Szerintem így védeni a szervezetem. Vagy a fene se tudja. Ha valami furat érzek egyből nyomom a telot és a Googlet. Na ez se normális dolog. De tudom ha van mit tenném van dolgom semmi gondom nincs.

Nekem is valóban csak 1 fokú a szivritmuszavarom meg a háromhegyu nem reumás billentyű ( nem zár rendesen ) mindenkinek van szivritmus zavara csak valaki megerzi valaki nem.. és vagyunk mi akik egyből panikolunk.

Kéne erre egy csodaszer 😊☺

52. rboy25 (válaszként erre: 51. - Cicus1989)
2016. máj. 5. 21:15

Szia!

Tényleg "értelmesebb" dolgokkal kellene foglalkoznunk - és lenne is bőven mivel. :) Az a baj, ha mással foglalkozom és elfelejtem ezt az egészet, akkor előjön a semmiből. Gané egy dolog ez! Másnak, akinek tényleg veszélyes vagy legalábbis kezelendő szívproblémái vannak, nem is érez belőle semmit csak a vízsgálatok mutatják ki hogy baj van. Akkor mi egészségesek miért szívunk ezzel? Elvileg mindennek rendesen kellene működnie... És hiába mondják az orvosok a vizsgálatok után hogy minden teljesen rendben van ha nem így érezzük. Amikor kijövök egy vizsgálat után, mindig fel vagyok dobódva hogy megmondta az orvos hogy minden rendben van. :D Aztán ez tart addig, ameddig nincsen szívdobogás. Utána nincs az az orvos aki meggyőzne erről.

Érdekes, az elmúlt időszakig csak nappal jelentkezett, aztán nemrég volt egy nagyon nehéz időszak az életemben (egy komoly rokoni konfliktus, ami sajnos az életkörülményeimet is meghatározta, egy egyszobás lukban kényszerültem lakni) és akkor éjjel is jelentkezett. Már eleve úgy feküdtem le hogy nem kapok levegőt, kicsinek éreztem a helyet. Aztán nagy nehezen elaludtam és arra ébredtem fel hogy nagyon dobog össze-vissza... Eleve volt egy hangulatom, és akkor még rá ez is hát képzelheted... azt hittem nem érem meg a reggelt de csodák csodájára semmi bajom nem lett. :) Mindig az járt közben a fejemben hogy jó még kitartok egy picike ideig és ha nem lesz jobb ébresztem a páromat hogy hívja a mentőket és csináljanak velem valamit. Persze közben elnyomott az álom.

Aztán ez a rövid időszak elmúlt, jött a lakásvásárlás, a hitel miatti idegeskedés, na akkor is kijutott bőven extrákból de csak nappal. Most itt az új lakás, de is megy a dolog ezerrel mert új a környezet, ezt kell szoknom. :D


Még az elején írtam, hogy amikor páromat megismertem, egy évig semmi bajom nem volt... pedig még cigarettáztam is nagyon sokat abban az időben. Most meg ahogy felszállt a rózsaszín köd (persze jól megvagyunk, csak nyilván nem olyan 5 év után mint a legelején) minden visszajött. Jah, és 3 éve nem dohányzom tehát pozitív irányban tettem az egészségemért.

Kávét iszom reggel meg mostanában délutánonként rászoktam a 3az1ben kávéra, meg e-cigit szívok. Jó, az sem jó dolog de nincsen benne CO ami hatással lenne a vérellátásra. Alkoholt nem iszom, legfeljebb ünnepekkor de azt is csak mértékkel - drogok meg szóba sem jöhetnek, soha nem használtam ilyeneket.

A családommal is jó a viszonyom, a munkahelyem maga a megtestesült nyugalom, gyerekekkel dolgozom, szeretettel és jókedvvel vagyok körbevéve. Mi kéne még lelkileg? Aztán látod, ez sem elég... :(

51. cicus1989 (válaszként erre: 50. - Rboy25)
2016. máj. 5. 15:35

Én is folyamatosan szorongok. Én is 26 vagyok.

Ma tettek rám sokadjára 24h ekg-t. De ma egész nap nyugodt vagyok. Lehet vissza kapcsolt az agyam ,hogy héé ez az életvitel csak romba dölt szed magad össze.Én nagyon ritkán veszek xanaxot(évekkel ezelőtt napi 3 szemet ettem de amúgy nem szoktam rá)

Este leginkább citromfű teát iszok. Érzem nálam a stressz váltotta ki ezeket a tüneteket. Mikor minden happy van mit csinálni akkor semmi bajom nincs. Volt hogy két évig még kardiológiára se mentem mert nem volt semmi bajom. Agykontrolloztam régen,most is próbáltam magam észhez téríteni. Lehet hogy sikerült. 26 évesen nem ilyenekkel kellene foglalkoznunk ha nem élni az életünket építeni nem lerombolni. DE ez a pánikbetegség szorongás az alattomos betegség. Okosságokat mondhat bárki de aki megéli annak ez katasztrófa.

Betalocot szoktam bevenni ha nagyon ver a szívem 50 mg -sat 4 felé szedem és egy negyedet. de azt is ritkán. Tény ez az időjárás is szörnyű,kikészít. Fejfájós vagyok de próbálok sok folyadékot inni meg magnéziumot szedek.

Nehéz ilyenkor lekötni magunkat ,mert annyira kattog a agyunk ,hogy nálam képtelenség. :D

Szóval már nagyon várom ,hogy levegyék holnap reggel 8kor ezt a szerkezetet rólam úgy érzem meg van kötve a kezem semmit nem tudok csinálni. Utcára végképp nem megyek ki mindenki úgy nézett rám,mint egy halálos betegre..

Régen sokat sportoltam akkor semmi bajom nem volt. És több,mint egy éve semmi mozgást nem végzek és tudom ez is nagyon nagy baj.

50. rboy25 (válaszként erre: 48. - Cicus1989)
2016. máj. 5. 13:03

Tényleg kéne rá valami... de sajnos semmi sem használ. Olvastam róla sokat, nagyon részletes infókat nem találtam, mindenhol bétablokkolókat írnak - az orvosom is azt írt fel, de nem is kifejezetten az extrákra hanem a viszonylag magas pulzusomra.

Meg mindenki a mozgást mondja ezerrel hogy így sportolni meg úgy de ha nyugalomban ilyen szarul tudok lenni, hogy merjek bármit is csinálni?! Próbálom kímélni a szívemet. Pedig ez annyira hülyén hangzik, mert azt mondják teljesen egészséges és fiatal vagyok 26 éves... miért is kéne kímélni?

A legrosszabb benne az, hogyha kiegyensúlyozott a lelkiállapotom, akkor váratlanul, a semmiből jelentkezik. Volt már sajnos elég időm kifigyelni a mechanizmusát: belemerülök ezerrel a gondolataimba, már szinte a külvilág is megszűnik körülöttem annyira elgondolkodom és akkor jön a semmiből, tök váratlanul. Sokszor még a mellkasomhoz is kapok hirtelen meg ütögetem mintha attól elmúlna vagy érne valamit.

Ha meg szar a lelki állapotom, akkor számítok rá, szinte tudom hogy na most jönni fog. És ha jön egy, akkor jön a második, harmadik és az n-edik is. Szinte sosincsen olyan, amikor ez csak szimplán jelentkezne; mindig rohamokban tör rám.

Ha délután jön rám és már itthon vagyok akkor lefekszem pihenni és próbálok elaludni. Néha nehezen megy, olyankor próbálom nyugtatni a szívemet: 3 mp alatt belélegzek, 3 mp-ig bent tartom, 3 mp alatt kifújom. Tudatosan így lélegzek, meg sem mozdulok - de nem ér sokat. Aztán elalszom, és felébredek. :D Mindig meglepődöm hogy jééé felébredtem, nem haltam meg. :D Hiába megy ez régóta, nem lehet megszokni - legalábbis aki szorong, annak nem lehet.

Nagyon nevetségesnek, ostobának hangzik de a családomat nyomatékosan megkértem, hogyha meghalok nézzék meg a szívemet tüzetesen és ide a bökőt hogy fognak rajta valamit találni aminek nem úgy kéne lennie. Persze kiröhögtek. :D

Szóval bétablokkolót szedem, meg pánikra szedek még Anafranilt és Ataraxot is. Este fél tabletta Nebivolol, meg 25 mg anafranil és egy 25-ös atarax. Ezek a bogyóim, ezek éltetnek. Ha fogyóban vannak, ideges vagyok és igyekszem minél előbb dokihoz jutni hogy felírja. Csak a recept legyen a kezemben, a többi nem érdekel... 3 hónapra el vagyok látva, van gyógyszer bőven, nem félek hogy elfogy. Hogy miért van ez? Azért, mert ha egyszer, csak egyszer nem veszem be őket, másnap nem vagyok ember. Egy roncs vagyok, egész nap hányingerem van, szédülök, ájulásérzések törnek rám hullámokban. A doki szerint ez nevetséges, mert gyerekadag felét szedem... És nem azért vagyok szarul mert tudom hogy nem vettem be - előbb jön a rosszullét, és aztán jövök rá hogy nem vettem be. 10 éve szedem ezeket a sz*rokat, ha olyan a szitu akkor pánikolok de azt tudom kezelni. Ezek már arra kellenek, hogy ember legyek, hogy el tudjam látni a mindennapjaimat, tudjak dolgozni. Ha nem szedném, nem tudnék dolgozni, szerintem meghalnék másnapra. Mint egy drogos...


Az extrákat meg nem veszi ki semmi, folyton jönnek amikor akarnak.

A médiában meg mit hallani állandóan? Hogy ez meg az az illető csak összesett és meghalt, a halál oka SZÍVHALÁL. Ezt sulykolják az emberbe hogy akármikor összeeshetsz és meghalhatsz és ez a vezető halál ok... persze hogy fél az ember. Amikor meg éppen a dohányzásról van szó, akkor az a vezető halálok, ha a balesetekről akkor meg a közlekedés vezet. Mindig az vezet amiről éppen szó van. Hiába tudom ezt ép ésszel hogy felfújják, attól még negatív hatással vannak ezek egy szorongó emberre.

2016. máj. 4. 20:28
Igaz nekem van szivritmus zavarom meg 1 fokú Szivbillentyu nagyobbodas. De ettől teljesen egészséges életet elhetnek ha nem lennék emiatt panikbeteg.
48. cicus1989 (válaszként erre: 47. - Rboy25)
2016. máj. 4. 20:21
Nekem is teljesen ugyan ezek a tüneteim és nagyon szuper lenne rá Valami megoldás mert tényleg megkeseriti az ember életét. 😢
47. rboy25
2016. ápr. 29. 07:35

Sziasztok!

Nem tudom él-e még a fórum, bár 2015 december még csak fél éve volt, na meg hátha a kereső másnak is bedobja ezt és megnyugtatja hogyha elolvassa az én esetemet is.

Az első extrám olyan 13 éves korom körül volt, eléggé megijedtem tőle. Azt sem tudtam akkor hogy létezik ilyen elnevezés vagy hogy mi is ez konkrétan – szimplán azt éreztem hogy a szívem kihagy egyet és olyan hülyén beüt. Váratlanul, megterhelés nélkül jött mindig de viszonylag ritkán. Szülők elvittek háziorvoshoz, nem talált semmit de azért beutalt kardiológiára. Ott volt egy EKG meg vizsgálat, persze minden teljesen negatív lett. Az ütések elmúltak, pontosabban vagy 2 évre szüneteltek.

15 évesen pánikbetegség alakult ki nálam egy reggeli utazás alatti rosszullét (ájulás) kapcsán, ezután visszatért minden, plusz új tünetek amiket a pánik okoz. Megint kivizsgálások, minden negatív (koponya MR, EKG, EEG, ultrahang amit el lehet képzelni). Be is állították a pánikra a gyógyszereket, hamar kijöttem a mélypontból, gyógyszereket elhagytam.

Később vissza kellett térjek a gyógyszerekhez, lényeg a lényeg hogy az extrák folyton jelen voltak az életemben többé-kevésbé.

20 éves koromban komoly változás állt be az életemben, megismertem életem szerelmét és egy teljes évre teljes mértékben eltűntek az extrák, úgy tűnt minden rendbejön. Reménykedtem hogy ezzel megoldódott minden, biológialig is felnőttem tehát bíztam benne hogy „elnőttem” ezt a dolgot.

Közben összeköltöztünk, közös élet stb, előjöttek megint az extrák, de rohamokban.

A semmiből jönnek mindig, és van hogy fél órán át is eltart a dolog. Vannak percek amikor minden 5. ütésem „félremegy”, valami borzalmas érzés. Úgy érzem megsemmisülök, felszámolódok és meg fogok halni. Emellett mást nem érzek, nem szédülök, nincsen hányingerem, nem kerülget az ájulás, kapok levegőt, semmi különös ezt leszámítva. Általában ideges periódus után jön 1-2 nappal, és hetekig, hónapokig is eltart. Mire rendeződne, jön újabb idegesség/stressz így ki is újul.

Voltam ezerszer saját kardiológusnál, volt többször 24 órás EKG-m, nagyjából 160 pitvari meg olyan 60-80 kamrai extrát találtak rajta, ebből 1-2 couplet meg triplet. A kardiológus megnyugtatott, hogy ez semmi, teljesen egészséges a szívem, nincsen ritmuszavarom. A pulzusom persze magas volt, átlag érték 90/min – ez ugye átlag, volt amikor felszaladt 150 körülre is, éjjel meg lent volt 60 magasságában. A kardiológus szerint ez sok, kaptam bétablokkolót. Concorral kezdtem, de szart sem ért, mintha cukorkát szedtem volna. Kardiológus átállított Nebiletre (vagy Nebivololra, mind a kettő u az csak más a gyártója), az leszállította a pulzusomat teljesen normálisra, de az extrák persze ugyanúgy jönnek. Este szedek fél Nebivololt, de ha reggel is beszedek egy felet kába vagyok mert ejti a vérnyomásomat is és az extrákat nem szedi ki (minek szedjem akkor reggel is?). Vérnyomásom amúgy teljesen normális gyógyszer nélkül is, mellette is. Egy pánikroham közepén 150/90-et mértek, az volt a rekord (szerintem még az sem vészes egy olyan helyzetben.)

Pszichiáter is mindig megnyugtat hogy nincsen semmi baja a szívemnek, lépjek már túl ezen és ha ilyen gondolataim vannak hogy meg fogok halni, nem csoda hogy félreüt, neki is félreütne. És szarjam le, ha jön akkor könyveljem el hogy igen, ez ritmuszavar volt de ennyi, túl vagyunk rajta. Hát köszi, de ez nem ilyen könnyű. Ja és mozogjak… Minden orvos ezt mondja. Igen, ez teljesen igaz mert egészséges a testmozgás, de „ilyen szívvel” nem merek semmi komolyat csinálni. Járok gyalog, tömegközlekedem, lépcsőzöm, ha kell cipelek (most költöztünk saját lakásba, felújítás, cipekedés, rohangálás, ütvefúrás, mindenféle fizikai munka) de az hogy fussak vagy biciklizzek az kizárt. Úgy tartom hogy meg is halnék ha ezeket csinálnám.

Párom szerint (is) a fejemben vannak a komoly bajok, és szerinte 80 éves koromig hallgatni fogja tőlem hogy meg fogok halni és semmi sem lesz és neki is vannak extrái és nem kell vele törődni. És persze ha ilyeneknek nézek utána, ne csodálkozzak hogy ez van. :D

De mit is tehetnék, ha így kell élnem?

Ezek a rohamok nekem úgy jönnek, hogy egy enyhe beütést érzek a szívem tájékán, és mintha ráülne valami ideg a szívemre. Nem tudom helyesen körülírni, ezt érezni kell. Például most érzem hogy nincsen ez az érzés, nem fog történni semmi. Személy szerint a bolygóideget okolom, tuti onnét jönnek ezek az ingerületek (de nem vagyok orvos, a franc se tudja hogy megy ez). Meg olvastam a szimpatikus meg paraszimpatikus túlsúlyról is. Igazából bármilyen orvosnak ezt elmondom, csak mosolyog és mintha természetes lenne közli hogy ez semmi. Volt hogy megkérdeztem konkrétan egy orvost hogy mondja meg nekem őszintén, ettől meg lehet halni? Ígérem nem pánikolok be miatta, de mondja el mert jogom van tudni. Erre is csak mosolygott és mondta hogy dehogy halok meg, csak baromi kellemetlen. Szóval úgy néz ki, így kell leélnem az életemet hogy ezek vannak. Már attól is félek, hogy nincsen ugyan szívbetegségem de mi van ha ettől a sok extrától kialakul valami, túlságosan igénybe veszi a szívemet…

Nincsen erre valamilyen végleges megoldás? Valami ideget elcsípni ami ezt okozza? Miért kell egy egészséges szívnek betegséget produkálnia? Ha az ember egészséges, miért „beteg” mégis?

Ezeket senki sem tudja normálisan megmondani…


És most én, a nagy fosógép próbálok másokat megnyugtatni: ha valakinek, hát nekem nagyon sok extrám van és még itt vagyok. Bár szar az életminőségem miatta, de élek. :D

46. kzs71
2015. dec. 5. 16:18
Sziasztok! Nekem is vannak extráim kb 20 éve. Az utóbbi napokban többet érzek belőlük kb napi 20-30-at! Németországban élek, most voltam kardiológusnál, csinált ekg, ultrahangot, terheléses ekg, vérvételt. Minden eredményem tökéletes és persze ott egy bedobbanásom sem volt! Azt mondta ne aggódjak ilyen mindenkinek van! Hát nem tudom, nem nyugodtam meg! Ahogy kijöttem a rendelőből azonnal beütött a szivem többször is!
2015. aug. 4. 21:50
Jaj hat a lenyeg, 27 eves vagyok. Szorongo tipus... mostmar ott tartok hogy nezegetem a pulzusomat... tudom nem jo.. de nem tudom magam kontrollalni..
2015. aug. 4. 21:49

Sziasztok! Nem tudom él e még a forum. Mindegy en irok.. eleg hosszu lenne a sztorim ha mindent elmeselnek. A lenyeget mondom. Eleg sok stressz ert mostanaban. (Tavaly kisbabam elvesztese, majdnem en is odalettem, eletmento meheltavolitas.. hozzateszem elso baba lett volna, munkahelyi stressz es a tulhajszoltsag stb). Az eletmento mutetem utan magas vernyomas alakult ki. Volt amikor 180/110 volt. A pulzusom is mindig 90-100 korul mozgott. Akkoriban is voltak extraim. Kaptam Lisonorm tablettat. A vernyomasom szepen be is allt. 110/80. Teltek a honapok. Ugy ereztem sikerult ugy ahogy tuljutni a gyászon. 5 nappal ezelott a munkahelyemrol a surgossegire vittek szivritmuszavarral. 150/perc, vernyomas jo volt. Masnap kardiologiai vizsgalat, amin minden jo volt, a billentyuimen talaltak vmj kis eltereseket de azt mondta az orvos hogy nem ettol volt a ritmuszavarom, valoszinu a vegetativ idegrendszer okozta. Irt fel egy masik verbyomascsokkentot (Sobycombi) csak azt nem ertem miert?? Mikor a masik jo volt.. na mindegy napi fel szemmel szedem. Szombaton vettem be az elso szemet. Vasarnap delutan ereztem hogy lassul a pulzusom. 90 helyett ami altalaban szokott lenni 70 volt. Orultem is hogy nem magas. Aztan jott hogy szabalytalanul dobogott. Nem okozott mas tunetet, de nem ritmusos volt. Keso este pedig jottek az extrak. Kis pillanatra mintha megallt volna majf egy nagy dobbanassal elindul.. es a mellkasomban utes szeruen ereztem. Egyre surubben volt.. hetfon elmentem a hazidokihoz. Azt mondta ha panaszom tovabbra is fenall menjek vissz. Hetfon este is szenvedtem vele. A vernyomasom jo, de a pulzus 65 volt. Ma este is elovett. Erdekes hogy napkozben nem.. megmertem a vernyomasom hat majd hanyatt estem. 95/61 volt a pulzusom 59!!!! Velemenyem szerint ez alacsony... az extrak ugyanugy jelen vannak. Es ez a nem ritmusos szivdobogas is.. ha rosszabbodok megyek az ugyeletre. Bar ott is mit csinlnanak velem? :/ holnap delutan megyek a hazidokihoz de az tuti h nem veszem be reggel ezt a gyogyszert!!!!!

Bocsi az ekezetek miatt.

43. Bodsa (válaszként erre: 41. - Ilona18)
2015. máj. 7. 10:32

Őt volt szerencsém megismerni :)


Amit nekem még bevált, igaz még nemrég kezdtem az a mudra.

Az extrázást is kb 2 hónapja tapasztalom.. de sajnos másfél éve pánikos lettem, szorongtam ami elmúlt! (hurrá) Most már csak az extrasystolé maradt.. Nagyon rossz érzés, valaki írta ezt a buborékot nagyon találó! :)


Szóval ami még nekem bevált az a szív mudra, ez gyógyító kéztartás, próbáljátok ki, nem írok linket mert google-ben rá lehet keresni.


Jobb lett de pl. ma extrázik rendesen.. sokaknál ez ideg alapon van, meg kell tanulni elengedni a streeszt, a fájdalmakat, félelmeket.. Kitartást! :)

2014. jan. 22. 14:18
Van másik :) [link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook